О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 56 "Об утверждении Правил проведения аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на занятие адвокатской деятельностью и на право занятия нотариальной деятельностью"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 1055. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2016 года № 14466. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 28.05.2020 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 8-2 Закона Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года "Об адвокатской деятельности" и статьи 7-2 Закона Республики Казахстан "О нотариате" от 14 июля 1997 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 56 "Об утверждении Правил проведения аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на занятие адвокатской деятельностью и на право занятия нотариальной деятельностью" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10269, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 5 марта 2015 года) следующие изменения:
в Правилах проведения аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на занятие адвокатской деятельностью, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Лицо, претендующее на занятие адвокатской деятельностью, после прохождения стажировки направляет заявление о допуске к аттестации по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в Комиссию по местожительства через территориальный орган юстиции, с приложением следующих документов:
1) форма сведений для прохождения аттестации на занятие адвокатской деятельностью согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительства претендента не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции (в случае обращения через портал представляется электронная копия документа).";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Правилах проведения аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия нотариальной деятельностью, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"Тағылымдамадан өткен және адвокаттық қызметпен айналысуға және нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 56 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 18 қарашадағы № 1055 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 қарашада № 14466 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 28.05.2020 № 62 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) бұйрығымен.
"Адвокаттық қызмет туралы" 1997 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-2-бабын және "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-2-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тағылымдамадан өткен және адвокаттық қызметпен айналысуға және нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 56 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10269 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Тағылымдамадан өткен және адвокаттық қызметпен айналысуға үмiткер адамдарды аттестаттаудан өткiзу қағидасында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Адвокаттық қызметпен айналысуға үмiткер адам тағылымдамадан өткеннен кейiн осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзiн аттестаттауға жiберу туралы өтiнiштi мына құжаттармен бірге:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өту үшін мәліметтер нысаны;
2) наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үмiткердiң тұрғылықты жерi бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде берiлген анықтамаларды (порталға жүктеу кезде құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады) қоса бере отырып, тұрғылықты жерi бойынша аумақтық әдiлет органдары арқылы комиссияға жiбередi.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген Тағылымдамадан өткен және нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үмiткер адамдарды аттестаттаудан өткiзу қағидасында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Лицо, претендующее на право занятия нотариальной деятельностью, после прохождения стажировки направляет заявление о допуске к аттестации по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в Комиссию по местожительству через территориальный орган юстиции с приложением следующих документов:
1) форма сведений для прохождения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции (в случае обращения через портал представляется электронная копия документа);
3) копия документа подтверждающего стаж работы по юридической специальности не менее двух лет, нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки (в случае обращения через портал представляется электронная копия документа).";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десяти пяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти рабочих дней со дня получения заключения государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1055
Приложение 1
к Правилам проведения
аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих на занятие
адвокатской деятельностью
Форма
Председателю комиссии
по аттестации лиц, претендующих
на занятие адвокатской деятельностью
от ________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Адрес местожительства: _____________________
___________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Заявление о допуске к аттестации
Прошу допустить меня к прохождению аттестации на занятие адвокатской
деятельностью.
Настоящим подтверждается, что:
за предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность;
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам допуска или отказа
к прохождению аттестации; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными; заявитель согласен на
использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
допуске к прохождению аттестации
Физическое лицо _______________________________________      дата: _______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1055
Приложение 2
к Правилам проведения
аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих на занятие
адвокатской деятельностью
Форма сведений
для прохождения аттестации на занятие адвокатской деятельностью
________________________________________________________________________________
.      фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
.                              идентификационный номер)
I. Сведения о дипломе:

"5. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үмiткер адам тағылымдамадан өткеннен кейiн осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзiн аттестаттауға жiберу туралы өтiнiштi мына құжаттармен бірге:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өту үшін мәліметтер нысаны;
2) наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үмiткердiң тұрғылықты жерi бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде берiлген анықтамаларды (порталға жүктеу кезде құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады).";
3) заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуын растайтын құжаттың көшірмесін, ал түпнұсқасы салыстыру үшін берілмеген жағдайда нотариат куәландырған көшірмесін (порталға жүктеу кезде құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады) қоса бере отырып, тұрғылықты жерi бойынша аумақтық әдiлет органдары арқылы комиссияға жiбереді.";
1-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеу қорытындысын алған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1055 бұйрығына 1-қосымша
Тағылымдамадан өткен және
адвокаттық қызметпен
айналысуға үмiткер адамдарды
аттестаттаудан өткiзу
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Адвокаттық қызметпен
айналысуға үмiткер адамдарды
аттестаттау жөніндегі
комиссияның төрағасына
кімнен ______________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң
аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендiру нөмiрi)
мекен-жайы _________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы,
ауданы, (елдi мекені, көше атауы,
үй/ғимараттың нөмiрi)
Аттестаттауға жіберу туралы өтініш
Маған адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өтуге рұқсат етуіңізді сұраймын.
Осымен:
шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін; көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға аттестаттаудан өтуге рұқсат беру немесе бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге мүмкін болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға____________________________ күні:___________
(қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1055 бұйрығына 2-қосымша
Тағылымдамадан өткен және
адвокаттық қызметпен
айналысуға үмiткер адамдарды
аттестаттаудан өткiзу
қағидаларына 2-қосымша
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өту үшін мәліметтер нысаны
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
I. Диплом туралы мәлімет:

1. наименование высшего учебного заведения _______________________________________
2. шифр специальности ___________________________________________________________
3. номер диплома ________________________________________________________________
4. дата выдачи диплома ___________________________________________________________
5. документ, подтверждающий прохождение процедуры нострификации или
признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
1. серия и номер _________________________________________________________________
2. основание: дата и номер ________________________________________________________
3. регистрационный номер и дата___________________________________________________
II. Заключение о прохождении стажировки:
1. дата утверждения заключения о прохождении стажировки___________________________
2. коллегия адвокатов ____________________________________ области/города
3. руководитель стажировки _______________________________________________________
4. Стаж адвокатской деятельности руководителя стажировки____________________________
5. дата начала стажировки _________________________________________________________
6. дата окончания стажировки ______________________________________________________
Физическое лицо ____________________________________________      дата: _______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1055
Приложение 1
к Правилам проведения
аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих право занятия
нотариальной деятельностью
Форма
Председателю аттестационной комиссии
юстиции на право занятия
нотариальной деятельностью
от _________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Адрес местожительства: ______________________
___________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Заявление о допуске к аттестации
Прошу допустить меня к прохождению аттестации на право занятия
нотариальной деятельностью.
Настоящим подтверждается, что:
за предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность;
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам допуска или отказа
к прохождению аттестации; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными; заявитель согласен на
использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
допуске к прохождению атестации.
Физическое лицо ______________________________________      дата: _______
.            (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1055
Приложение 2
к Правилам проведения
аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих право занятия
нотариальной деятельностью
Форма сведений
для прохождения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
_____________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
I. Сведения о дипломе:

1. жоғарғы оқу орнының атауы_____________________________________________________
2. мамандықтың шифрі ___________________________________________________________
3. дипломның нөмірі _____________________________________________________________
4 дипломның берілген күні ________________________________________________________
5. "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
нострификациялау және тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат
________________________________________________________________________________
1. сериясы және нөмірі:
2. негіздеме: күні және нөмірі ______________________________________________________
3. тіркеу нөмірі және күні _________________________________________________________
II. Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды:
1. Тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны бекіту күні ___________________________
2. _________________________________________облысының/қаласының адвокаттар алқасы
3. тағылымдама жетекшісі_________________________________________________________
4. тағылымдама жетекшісінің адвокаттық қызмет өтілі_________________________________
5. тағылымдаманың басталу күні ___________________________________________________
6. тағылымдаманың аяқталу күні ___________________________________________________
Жеке тұлға ______________________________ күні:___________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1055 бұйрығына 3-қосымша
Тағылымдамадан өткен және
нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына үмiткер
адамдарды аттестаттаудан өткiзу
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына Әділет
аттестаттау комиссиясының
төрағасына
кімнен ______________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң
аты (бар болған кезде), жеке
сәйкестендiру нөмiрi)
мекен-жайы _________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы,
ауданы, (елдi мекені, көше атауы,
үй/ғимараттың нөмiрi)
Аттестаттауға жіберу туралы өтініш
Маған нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өтуге рұқсат етуіңізді сұраймын.
Осымен:
шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін; көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға аттестаттаудан өтуге рұқсат беру немесе бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге мүмкін болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға __________________________ күні:___________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1055 бұйрығына 4-қосымша
Тағылымдамадан өткен және
нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына үмiткер
адамдарды аттестаттаудан
өткiзу қағидаларына 2-қосымша
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өту үшін
мәліметтер нысаны
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
I. Диплом туралы мәлімет:

1. наименование высшего учебного заведения _______________________
2. шифр специальности __________________________________________
3. номер диплома _______________________________________________
4. дата выдачи диплома __________________________________________
5. документ подтверждающего прохождение процедуры нострификации
или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об
образовании":
1. серия и номер ________________________________________________
2. основание: дата и номер _______________________________________
3. регистрационный номер и дата__________________________________
II. Заключение о прохождении стажировки:
1. дата утверждения заключения о прохождении стажировки__________
2. нотариальная палата ____________________________области/города
3. руководитель стажировки _____________________________________
4. дата начала стажировки _______________________________________
5. дата окончания стажировки ____________________________________
Физическое лицо _________________________________      дата: ____
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1. жоғарғы оқу орнының атауы _____________________________________________________
2. мамандықтың шифрі ___________________________________________________________
3. дипломның нөмірі _____________________________________________________________
4 дипломның берілген күні ________________________________________________________
5. "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
нострификациялау және тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат
________________________________________________________________________________
1. сериясы және нөмірі:
2. негіздеме: күні және нөмірі ______________________________________________________
3. тіркеу нөмірі және күні _________________________________________________________
II. Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды:
1. Тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны бекіту күні ___________________________
2. ________________________________________облысының/қаласының нотариаттық палата
3. тағылымдаманың жетекшісі _____________________________________________________
4. тағылымдаманың басталу күні ___________________________________________________
5. тағылымдаманың аяқталу күні _____________ ______________________________________
Жеке тұлға _____________________________ күні:___________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болған кезде)