О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 273. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2017 года № 14729
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность банков второго уровня, и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11162, опубликованное 2 июня 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
подпункт 9) пункта 1 исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Банки второго уровня представляют в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежемесячно отчетность, предусмотренную подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10), 11), 12), 13), 15), 16), 17), 18), 19) и 20) пункта 1 настоящего постановления, - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) ежемесячно отчетность, предусмотренную подпунктом 20-1) пункта 1 настоящего постановления, - не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетной датой;
3) еженедельно отчетность, предусмотренную подпунктом 14) пункта 1 настоящего постановления, - не позднее пятого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю, отчетность, предусмотренная подпунктом 3) настоящего пункта, предоставляется не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за завершаемым месяцем, раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;

"Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қарашадағы № 273 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 қаңтарда № 14729 болып тіркелді
Екiншi деңгейдегi банктердің қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11162 тіркелген, 2015 жылғы 2 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 9) тармақшасы алынып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Екiншi деңгейдегi банктер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) ай сайын осы қаулының 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10), 11), 12), 13), 15), 16), 17), 18), 19) және 20) тармақшаларында көзделген есептілікті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) ай сайын осы қаулының 1-тармағының 20-1) тармақшасында көзделген есептілікті – есепті күннен кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) апта сайын осы қаулының 1-тармағының 14) тармақшасында көзделген есептілікті – есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде осы тармақтың 3) тармақшасында көзделген есептілік аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін жеке-жеке аяқталатын айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынылады.";
1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
приложение 8 изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
приложение 10 изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
приложение 11 изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
приложение 12 изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
приложение 14 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
приложение 15 изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
приложение 16 изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
приложение 17 изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
приложение 18 изложить в редакции согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
приложение 19 изложить в редакции согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
приложение 20 изложить в редакции согласно приложению 19 к настоящему постановлению.
2. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

4-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымша осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымша осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымша осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымша осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымша осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
18-қосымша осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымша осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-қосымша осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Пирматова Г.О.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов
23 декабря 2016 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Перечень отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня
Отчетность о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня включает в себя:
1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов;
2) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска;
3) отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска;
4) отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска;
5) отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют);
6) отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют);
7) отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют);
8) отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков);
9) отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4;
10) отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3;
11) отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности к.4-4, k4-5, k4-6;
12) отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца);
13) отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы;
14) отчет о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан;
15) отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации;
16) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками;
17) отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками;

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ғ.О. Пірматовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
_______________ Н. Айдапкелов
2016жылғы 23 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
1-қосымша
Екiншi деңгейдегі банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесі
Екiншi деңгейдегі банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігіне мыналар кіреді:
1) пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп;
2) кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп;
3) кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп;
4) кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп;
5) айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп;
6) уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп;
7) жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп;
8) бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп;
9) k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп;
10) k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп;
11) k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп;
12) аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп;
13) ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп;
14) банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп;
15) секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп;
16) исламдық банктер ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп;
17) исламдық банктер ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп;

18) отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками;
19) отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов
Отчетный период: на ____________20____года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_Prud_norm
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Минимальный размер собственного капитала
2
Собственный капитал
3
Капитал первого уровня
4
Основной капитал как сумма
5
Оплаченные простые акции
6
Дополнительный оплаченный капитал
7
Нераспределенная чистая прибыль прошлых лет
8
Нераспределенная чистая прибыль текущего года
9
Накопленный раскрытый резерв
10
Резервы по переоценке основных средств и стоимости финансовых активов, имеющихся в наличии для продажи
11
Основной капитал за минусом:

18) исламдық банктер ұсынатын тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп;
19) өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_Prud_norm
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Меншікті капиталдың ең аз мөлшері
2
Меншікті капитал
3
Бірінші деңгейдегі капитал
4
Мынадай сома ретіндегі негізгі капитал
5
Ақы төленген жай акциялар
6
Қосымша ақы төленген капитал
7
Өткен жылдардың бөлінбеген таза кірісі
8
Ағымдағы жылдың бөлінбеген таза кірісі
9
Жинақталған ашып көрсетілген резерв
10
Сату үшін қолда бар негізгі қаражатты және қаржы активтерінің құнын қайта бағалау резервтері
11
Мыналарды шегергендегі негізгі капитал:

11.1
собственные выкупленные простые акции
11.2
нематериальные активы, включая гудвилл
11.3
убыток прошлых лет
11.4
убыток текущего года
11.5
отложенный налоговый актив за минусом отложенных налоговых обязательств, за исключением части отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц
11.6
резервы по прочей переоценке
11.7
доходы от продаж, связанных с транзакциями по секьюритизации активов. К таким доходам относится доход будущих периодов в связи с полученным из условий секьюритизации ожиданием полного или частичного дохода в будущем
11.8
доходы или убытки от изменения справедливой стоимости финансового обязательства, в связи с изменением кредитного риска по такому обязательству
11.9
регуляторные корректировки, подлежащие вычету из добавочного капитала, но в связи с недостаточным его уровнем вычитаемые из основного капитала
11.10
сумма превышения инвестиций банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), в совокупности превышающие 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок), умноженная на долю инвестиций в простые акции в общей сумме инвестиций
11.11
сумма превышения инвестиций банка в простые акции финансовой организации, в которой банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), а также часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц (в совокупности превышающие 15 (пятнадцать) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок)
12
Добавочный капитал как сумма:
12.1
бессрочные договоры, соответствующие критериям, в результате которых одновременно возникает финансовый актив у одного лица и финансовое обязательство или иной финансовый инструмент, подтверждающий право на долю активов юридического лица, оставшихся после вычетов всех его обязательств, у другого лица
12.2
бессрочные финансовые инструменты, привлеченные до 1 января 2015 года
12.3
оплаченные привилегированные акции, соответствующие установленным критериям
12.4
оплаченные привилегированные акции, не соответствующие установленным критериям
13
Добавочный капитал за минусом:
13.1
инвестиции банка в собственные бессрочные финансовые инструменты прямым либо косвенным способом
13.2
собственные выкупленные привилегированные акции банка
13.3
сумма превышения инвестиций банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), в совокупности превышающие 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок), умноженная на долю инвестиций в бессрочные финансовые инструменты в общей сумме инвестиций

11.1
меншікті сатып алынған жай акциялар
11.2
гудвилл қосқанда, материалдық емес активтер
11.3
өткен жылдардың шығыны
11.4
ағымдағы жылдың шығыны
11.5
шегерілетін уақыт айырмашылықтарына қатысты танылған кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігін қоспағанда, кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін шегергендегі кейінге қалдырылған салық активі
11.6
басқа қайта бағалау жөніндегі резервтер
11.7
активтерді секьюритилендіру бойынша транзакциялармен байланысты сатудан түскен кірістер. Мұндай кірістерге секьюритилендіру талаптарынан болашақта күтумен алынған толық немесе ішінара кіріске байланысты болашақ кезеңдердің кірісі жатады
11.8
осындай міндеттеме бойынша кредиттік тәуекелдің өзгеруіне байланысты қаржылық міндеттеменің әділ құнының өзгеруінен болған кірістер немесе шығындар
11.9
қосымша капиталдан шегерілуге жататын, бірақ оның деңгейінің жеткіліксіз болуына байланысты негізгі капиталдан шегерілетін реттеуіш түзетулер
11.10
инвестициялардың жалпы сомасындағы мерзімсіз қаржы құралдарына инвестициялардың үлесіне көбейтілген банк инвестицияларының асу сомасы (банктің реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін жиынтығында банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын, 10 (он) пайыздан аз шығарылған акциялары (жарғылық капиталда қатысу үлестері) бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына инвестициялары)
11.11
банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан көп пайызы, сондай-ақ шегерілетін уақыт айырмаларына қатысты танылған кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігі бар қаржы ұйымының жай акцияларына банк инвестицияларының асу сомасы (реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін жиынтығында банктің негізгі капиталының 15 (он бес) пайызынан асатын)
12
Мына сома ретіндегі қосымша капитал:
12.1
нәтижесінде бір мезгілде бір тұлғада қаржы активі және қаржылық міндеттеме немесе басқа тұлғаның барлық өзінің міндеттемелерін шегергеннен кейін қалған заңды тұлға активтерінің үлесіне құқығын растайтын өзге қаржы құралы туындайтын критерийлерге сәйкес келетін мерзімсіз шарттар
12.2
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған мерзімсіз қаржы құралдары
12.3
белгіленген критерийлерге сәйкес келетін, ақы төленген артықшылықты акциялар
12.4
белгіленген критерийлерге сәйкес келмейтін, ақы төленген артықшылықты акциялар
13
Мыналарды шегергендегі қосымша капитал:
13.1
тікелей не жанама тәсілмен меншікті мерзімсіз қаржы құралдарына банктің инвестициялары
13.2
банктің сатып алынған меншікті артықшылықты акциялары
13.3
инвестициялардың жалпы сомасындағы мерзімсіз қаржы құралдарына инвестициялардың үлесіне көбейтілген банк инвестицияларының асу сомасы (банктің реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін жиынтығында банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын, 10 (он) пайыздан аз шығарылған акциялары (жарғылық капиталда қатысу үлестері) бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына инвестициялары)

13.4
инвестиции банка в бессрочные финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) подлежащие вычету из добавочного капитала
13.5
регуляторные корректировки, подлежащие вычету из капитала второго уровня, но в связи с недостаточным его уровнем вычитаемые из добавочного капитала
14
Капитал второго уровня
15
Субординированный долг
16
Субординированный долг, привлеченный до 1 января 2015 года, в национальной валюте
17
Субординированный долг, привлеченный до 1 января 2015 года, в иностранной валюте
18
Капитал второго уровня за минусом:
18.1
выкупленный собственный субординированный долг банка (инвестиции в суббординированный долг)
18.2
сумма превышения инвестиций банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), в совокупности превышающие 10 процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок), умноженная на долю инвестиций в субординированный долг в общей сумме инвестиций
18.3
инвестиции банка в субординированный долг финансовых организаций, в которых банк имеет 10 процентов и более от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, подлежащие вычету из капитала второго уровня
19
Положительная разница между суммой депозитов физических лиц и собственным капиталом согласно данным бухгалтерского баланса, умноженным на 5,5
20
Коэффициент достаточности собственного капитала (kl)
21
Коэффициент достаточности собственного капитала (kl-2)
22
Коэффициент достаточности собственного капитала (k2)
23
Нераспределенный чистый доход банка, на который накладывается ограничение в части прекращения выплаты дивидендов и обратного выкупа акций
24
Неинвестированные остатки средств, принятые на условиях кастодиального договора
25
Итого активы, взвешенные с учетом кредитного риска
26
Итого условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска
27
Итого производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
28
Специфический процентный риск
29
Общий процентный риск
30
Итого рыночный риск, связанный с изменением ставки вознаграждения
31
Специфический риск
32
Общий риск
33
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, базовым активом которых являются акции или индекс на акции
34
Итого рыночный риск, связанный с изменением обменного курса иностранных валют (рыночной стоимости драгоценных металлов)
35
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций (включая исламские ценные бумаги, приобретенные с целью продажи)
36
Итого риск по товарно-материальным запасам, связанный с изменением рыночной стоимости
37
Сумма длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
38
Разница сумм длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
39
Сумма открытых валютных позиций
40
Активы и условные и возможные требования и обязательства, рассчитанные с учетом рыночного риска
41
Средняя величина годового валового дохода
42
Операционный риск
43
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с банком особыми отношениями, по любому виду обязательств перед банком
44
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика, не связанного с банком особыми отношениями - (k3)
45
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с банком особыми отношениями, по любому виду обязательств перед банком
46

13.4
банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан көп пайызы бар қаржы ұйымдарының мерзімсіз қаржы құралдарына банктің қосымша капиталдан шегерілуге жататын инвестициялары
13.5
екінші деңгейдегі капиталдан шегерілуге жататын, бірақ оның деңгейінің жеткіліксіз болуына байланысты қосымша капиталдан шегерілетін реттеуіш түзетулер
14
Екінші деңгейдегі капитал
15
Реттелген борыш
16
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін ұлттық валютамен тартылған реттелген борыш
17
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін шетел валютасымен тартылған реттелген борыш
18
Мыналарды шегергендегі екінші деңгейдегі капитал:
18.1
банктің сатып алынған меншікті реттелген борышы (реттелген борышқа инвестициялар)
18.2
инвестициялардың жалпы сомасындағы реттелген борышқа инвестициялардың үлесіне көбейтілген банк инвестицияларының асу сомасы (банктің реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін жиынтығында банктің негізгі капиталының 10 пайызынан асатын, 10 пайыздан аз шығарылған акциялары (жарғылық капиталда қатысу үлестері) бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына инвестициялары)
18.3
банктің заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 және одан көп пайызы бар қаржы ұйымдарының реттелген борышына банктің екінші деңгейдегі капиталдан шегерілуге жататын инвестициялары
19
Бухгалтерлік баланс деректеріне сәйкес жеке тұлғалар депозиттерінің сомасы мен 5,5 көбейтілген меншікті капитал арасындағы оң айырма
20
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (kl)
21
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (kl-2)
22
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (k2)
23
Дивиденд төлеуді тоқтату және акцияларды кері сатып алу бөлігінде шектеу қойылатын банктің бөлінбеген таза кірісі
24
Кастодиандық шарт талаптарында қабылданған инвестицияланбаған қаражат қалдықтары
25
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтер жиынтығы
26
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер жиынтығы
27
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдарының жиынтығы
28
Айрықша пайыздық тәуекел
29
Жалпы пайыздық тәуекел
30
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
31
Айрықша тәуекел
32
Жалпы тәуекел
33
Базалық активі акциялар немесе акциялардың индексі болып табылатын акциялардың нарықтық құнының және туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
34
Шетел валюталарының айырбас бағамының (бағалы металдардың нарықтық құнының) өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
35
Акциялардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы (сату мақсатында иеленген исламдық бағалы қағаздарды қоса алғанда)
36
Тауар-материалдық қорлар бойынша нарықтық құнының өзгеруіне байланысты тәуекел жиынтығы
37
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасы
38
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасының айырмасы
39
Ашық валюталық позициялар сомасы
40
Нарықтық тәуекел ескеріле отырып есептелген активтер және шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
41
Жалпы жылдық кірістің орташа шамасы
42
Операциялық тәуекел
43
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
44
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k3)
45
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
46

Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика (группы заемщиков), связанного с банком особыми отношениями - (k3.1)
47
Сумма рисков по всем заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
48
Коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с банком особыми отношениями (Ро)
49
Максимальная сумма бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банка могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами оффшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
50
Коэффициент максимального размера бланкового кредита (Бк)
51
Совокупная сумма рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от собственного капитала банка
52
Коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов-от собственного капитала (Рк)
53
Совокупная сумма секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
54
Коэффициент совокупной суммы секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
55
Высоколиквидные активы
56
Обязательства до востребования
57
Коэффициент текущей ликвидности (k4)
58
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно
59
Коэффициент ликвидности (k4-1)
60
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, включая высоколиквидные активы
61
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно
62

Банкпен айрықша қатынастармен байланысты бір қарыз алушыға (қарыз алушылар тобына) келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k3.1)
47
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасы
48
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті (Ро)
49
Тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтингiсі немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингілік агенттiктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Standard & Poor's агенттiгiнiң "А" рейтингiнен төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар резидент еместерді қоспағанда, Standard & Poor's агенттігінің "А" рейтингісінен төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар резидент еместерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын резидент еместері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасы
50
Бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті (Бк)
51
Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын банктің бір қарыз алушыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасы
52
Әрқайсысының мөлшері меншікті капиталдың 10 пайызынан асатын бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті (Рк)
53
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасы
54
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасының коэффициенті
55
Өтімділігі жоғары активтер
56
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер
57
Ағымдағы өтімділік коэффициенті (k4)
58
Өтеуге дейін жеті күнге дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
59
Өтімділік коэффициенті (k4-1)
60
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, бір айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен өтімді активтер
61
Бір айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
62

Коэффициент ликвидности (k4-2)
63
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
64
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно
65
Коэффициент ликвидности (k4-3)
66
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4:
66.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)
66.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
66.3
(указывается вид валют)
66.4
(указывается вид валют)
67
Обязательства для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4
67.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)
67.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
67.3
(указывается вид валют)
67.4
(указывается вид валют)
68
Коэффициент срочной валютной ликвидности (k4-4):
68.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)
68.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
68.3
(указывается вид валют)
68.4
(указывается вид валют)
69
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-5:
69.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)

Өтімділік коэффициенті (k4-2)
63
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, үш айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен өтімді активтер
64
Үш айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
65
Өтімділік коэффициенті (k4-3)
66
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:
66.1
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)
66.2
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
66.3
(валюта түрі көрсетіледі)
66.4
(валюта түрі көрсетіледі)
67
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған міндеттемелер
67.1
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)
67.2
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
67.3
(валюта түрі көрсетіледі)
67.4
(валюта түрі көрсетіледі)
68
Мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті (k4-4):
68.1
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)
68.2
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
68.3
(валюта түрі көрсетіледі)
68.4
(валюта түрі көрсетіледі)
69
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:
69.1
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)

73.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
73.3
(указывается вид валют)
73.4
(указывается вид валют)
74
Коэффициент срочной валютной ликвидности (k4-6):
74.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)
74.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
74.3
(указывается вид валют)
74.4
(указывается вид валют)
75
Наличие у банка в течение отчетного периода просроченных обязательств перед кредиторами (Да/Нет)
76
Превышение банком максимальных (рекомендуемых) ставок вознаграждения по вновь привлеченным депозитам физических лиц (в тенге и в иностранной валюте), устанавливаемых и рекомендуемых банкам для их соблюдения Советом директоров организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов (Да/Нет)
77
Наличие у банка факта несвоевременного исполнения банком плана мероприятий, одобренного уполномоченным органом (Да/Нет)
78
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами
79
Коэффициент максимального лимита краткосрочных обязательств перед нерезидентами (k7)
80
Обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k8
81
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан (k8)
82
Обязательства перед нерезидентами и долговые ценные бумаги, включаемые в расчет коэффициента k9
83
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан (k9)
84
Активы, финансируемые за счет средств, привлеченных по договору об инвестиционном депозите
85
Коэффициент размещения части средств во внутренние активы
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель ______________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о выполнении
пруденциальных нормативов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов

73.2
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
73.3
(валюта түрі көрсетіледі)
73.4
(валюта түрі көрсетіледі)
74
Мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті (k4-6):
74.1
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)
74.2
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
74.3
(валюта түрі көрсетіледі)
74.4
(валюта түрі көрсетіледі)
75
Банкте есепті кезең ішінде кредиторлар алдында мерзімі өткен міндеттемелердің болуы (Иә/Жоқ)
76
Банктің жеке тұлғалардың жаңадан тартылған депозиттері бойынша (теңгемен және шетел валютасымен) банктерге депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның Директорлар кеңесінің сақтауы үшін белгіленетін және ұсынылатын сыйақының ең жоғары (ұсынылатын) мөлшерлемелерін асыруы (Иә/Жоқ)
77
Банкте уәкілетті орган мақұлдаған іс-шаралар жоспарын банктің уақтылы орындамау фактісінің болуы (Иә/Жоқ)
78
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
79
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимитінің коэффициенті (k7)
80
k8 коэффициенті есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер
81
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктерді капиталдандыру коэффициенті (k8)
82
k9 коэффициенті есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер және борыштық бағалы қағаздар
83
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктерді капиталдандыру коэффициенті (k9)
84
Инвестициялық депозит туралы шарт бойынша тартылған қаражат есебінен қаржыландырылатын активтер
85
Қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы _______________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Пруденциялық нормативтердің
орындалуы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Нормативы № 144) и от 30 мая 2016 года №147 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13919 (далее – Нормативы № 147).
6. Строка 1 заполняется в соответствии с главой 1 "Минимальный размер уставного и собственного капиталов банка" Нормативов № 144 и № 147.
7. В строке 5 указываются сведения по оплаченным простым акциям, соответствующим критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 3 к Нормативам № 147.
8. В строке 12.1 указываются сведения по бессрочным договорам, соответствующим критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 3 к Нормативам № 147, в результате которых одновременно возникают финансовый актив у одного лица и финансовое обязательство или иной финансовый инструмент, подтверждающий право на долю активов юридического лица, оставшихся после вычетов всех его обязательств, у другого лица.
9. В строке 12.2 указываются сведения по бессрочным финансовым инструментам в соответствии с требованиями пункта 10 Нормативов № 147.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13939 тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13919 тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін және Банктің ашық валюталық позициясын есептеу қағидаларын және лимиттерін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 147 (бұдан әрі – № 147 нормативтер) қаулыларына сәйкес толтырылады.
6. 1-жол № 144 және № 147 нормативтердің "Банктің жарғылық және меншікті капиталының ең төмен мөлшері" 1-тарауына сәйкес толтырылады.
7. 5-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 147 нормативтерге 3-қосымшада белгіленген критерийлерге сәйкес келетін ақы төленген жай акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
8. 14.1-жолда нәтижесінде бір мезгілде бір тұлғада қаржы активі және басқа тұлғада қаржылық міндеттеме немесе барлық өзінің міндеттемелерін шегергеннен кейін қалған заңды тұлға активтерінің үлесіне құқығын растайтын өзге қаржы құралы туындайтын, № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 147 нормативтерге 3-қосымшада белгіленген критерийлерге сәйкес келетін мерзімсіз шарттар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
9. 12.2-жолда № 147 нормативтердің 10-тармағының талаптарына сәйкес мерзімсіз қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі.

10. В строке 12.3 указываются сведения по оплаченным привилегированным акциям, соответствующим критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 3 к Нормативам № 147.
11. В строке 12.4 указываются сведения по оплаченным привилегированным акциям в соответствии с требованиями пункта 11 Нормативов № 147.
12. В строке 15 указываются сведения по субординированному долгу, соответствующему критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 3 к Нормативам № 147.
13. В строке 16 указываются сведения по субординированному долгу, привлеченному до 1 января 2015 года, в национальной валюте в соответствии с требованиями пункта 9 Нормативов № 144 и пункта 13 Нормативов №147.
14. В строке 17 указываются сведения по субординированному долгу, привлеченному до 1 января 2015 года, в иностранной валюте в соответствии с требованиями пункта 9 Нормативов № 144 и пункта 13 Нормативов №147.
15. В строке 19 заполняется положительная разница между суммой депозитов физических лиц и собственным капиталом согласно данным бухгалтерского баланса, умноженным на 5,5. В случае если разница между суммой депозитов физических лиц и собственным капиталом согласно данным бухгалтерского баланса, умноженным на 5,5 является отрицательной, в строке 19 указывается 0.
16. В строке 23 указывается сумма нераспределенного чистого дохода, на который накладывается ограничение в соответствии с приложением 4 к Нормативам №144 и приложением 2 к Нормативам №147, в части прекращения выплаты дивидендов и обратного выкупа акций.
17. Строка 25 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска.
18. Строка 26 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска.
19. Строка 27 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска.
20. Строка 28 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют).
21. Строка 29 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют).
22. Строки 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 и 54 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика.
23. Строки 55, 56 и 57 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4.

10. 12.3-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 147 нормативтерге 3-қосымшада белгіленген критерийлерге сәйкес келетін ақы төленген артықшылықты акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
11. 12.4-жолда № 147 нормативтердің 11-тармағының талаптарына сәйкес ақы төленген артықшылықты акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
12. 15-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 147 нормативтерге 3-қосымшада белгіленген критерийлерге сәйкес келетін реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
13. 16-жолда № 144 нормативтердің 9-тармағының және № 147 нормативтердің 13-тармағының талаптарына сәйкес ұлттық валютамен 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
14. 17-жолда № 144 нормативтердің 9-тармағының жәнет №147 нормативтердің 13-тармағының талаптарына сәйкес шетел валютасымен 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
15. 19-жолда жеке тұлғалар депозиттерінің сомасы мен бухгалтерлік баланстың деректеріне сәйкес 5,5-ке көбейтілген меншікті капиталдың арасындағы оң айырмасы толтырылады. Егер жеке тұлғалар депозиттерінің сомасы мен бухгалтерлік баланстың деректеріне сәйкес 5,5-ке көбейтілген меншікті капиталдың арасындағы айырмасы теріс болған жағдайда, 19-жолда 0 көрсетіледі.
16. 23-жолда № 144 нормативтерге 4-қосымшаға және № 147 нормативтерге 2-қосымшаға сәйкес дивиденд төлеуді тоқтату және акцияларды кері сатып алу бөлігінде шектеу қойылатын бөлінбеген таза кіріс сомасы көрсетіледі.
17. 25-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
18. 26-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
19. 27-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
20. 28-жол айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
21. 29-жол жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
22. 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 және 54-жолдар бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
23. 55, 56 және 57-жолдар k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.

24. Строки 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 и 65 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3.
25. Строки 66, 66.1, 66.2, 66.3, 66.4, 67, 67.1, 67.2, 67.3, 67.4, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 69, 69.1, 69.2, 69.3, 69.4, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 72, 72.1, 72.2, 72.3, 72.4, 73, 73.1, 73.2, 73.3, 73.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3 и 74.4 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6.
26. Строка 77 заполняется в соответствии c пунктом 7 Правил применения мер раннего реагирования и методики определения факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка и банковского конгломерата, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 69 "Об установлении факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка и банковского конгломерата, а также утверждении Правил применения мер раннего реагирования и методики определения факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка и банковского конгломерата", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13606.
27. Строки 78, 79, 80, 81, 82 и 83 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан.
28. Строка 85 заполняется в соответствии с данными отчета о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы.
29. Строки 35, 36 и 84 заполняются только исламскими банками.
30. В строках 20, 21, 22, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 57, 59, 62, 65, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3, 74.4, 79, 81, 83, 85 указываются значения с тремя знаками после запятой.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
Отчетный период: на "___"________20__года
—————————————————————
(наименование банка)
Индекс: 2-BVU_RA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
I группа
1
Наличные тенге
0
2
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
3
Аффинированные драгоценные металлы
0
4
Займы, предоставленные Правительству Республики Казахстан
0
5
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
6
Займы, предоставленные Национальному Банку Республики Казахстан
0
7
Займы, предоставленные центральным банкам стран, с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
8
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
9
Займы, предоставленные акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
0
10
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и иные требования к Национальному Банку Республики Казахстан
0
11
Вклады в центральных банках стран, с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
12
Вклады в международных финансовых организациях, с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
13
Дебиторская задолженность Правительства Республики Казахстан
0
14
Дебиторская задолженность местных органов власти Республики Казахстан по налогам и другим платежам в бюджет
0
15
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
0
16
Ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов"
0
17
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
18
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
19
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
20
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в I группу риска
0
II группа
21
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
20
22
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
23
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
24
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
25
Займы, предоставленные местным органам власти Республики Казахстан
20
26
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
27
Займы, предоставленные организациям, имеющим долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
28
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
29
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
30
Вклады в организациях, имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
31
Дебиторская задолженность местных органов власти Республики Казахстан, за исключением дебиторской задолженности, отнесенной к I группе риска
20
32
Дебиторская задолженность организаций, имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
33
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard and Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
34
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard and Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
35
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти Республики Казахстан
20
36
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
37
Ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
38
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
20
39
Начисленное вознаграждение по активам, включенным во II группу риска
20
III группа
40
Неаффинированные драгоценные металлы
50
41
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
42
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
43
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
44
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
45
Займы, предоставленные организациям, имеющим долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
46

24. 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 және 65-жолдар k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
25. 66, 66.1, 66.2, 66.3, 66.4, 67, 67.1, 67.2, 67.3, 67.4, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 69, 69.1, 69.2, 69.3, 69.4, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 72, 72.1, 72.2, 72.3, 72.4, 73, 73.1, 73.2, 73.3, 73.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3 және 74.4-жолдар k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
26. 77-жол Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13606 тіркелген "Банктің және банк конгломератының қаржылық жай-күйінің нашарлауына әсер ететін факторларды белгілеу, сондай-ақ Ертерек ден қою шараларын қолдану қағидаларын және банк пен банк конгломератының қаржылық жай-күйінің нашарлауына әсер ететін факторларды анықтау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 69 қаулысымен бекітілген Ертерек ден қою шараларын қолдану қағидаларының және банктің қаржылық жай-күйінің нашарлауына әсер ететін факторларды анықтау әдістемесінің 7-тармағына сәйкес толтырылады.
27. 78, 79, 80, 81, 82 және 83-жолдар "Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" деректеріне сәйкес толтырылады.
28. 85-жол ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
29. 35, 36 және 84-жолдарды исламдық банктер ғана толтырады.
30. 20, 21, 22, 44,46, 48, 50, 52, 54, 57, 59, 62, 65, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3, 74.4, 79, 81, 83 және 85-жолдарда үтірден кейін үш таңбалы мәндер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
—————————————————————
(банктің атауы)
Индекс: 2-BVU_RA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есепке сомасы
1
2
3
4
5
I топ
1
Қолма-қол теңге
0
2
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен кем емес рейтингі бар елдің қолма-қол шетел валютасы
0
3
Тазартылған бағалы металдар
0
4
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген қарыздар
0
5
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен кем емес рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
0
6
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне берілген қарыздар
0
7
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен кем емес рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
0
8
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
0
9
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына берілген қарыздар
0
10
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне өзге де талаптар
0
11
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен кем емес рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
0
12
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
0
13
Қазақстан Республикасы Үкіметінің дебиторлық берешегі
0
14
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының салықтар мен бюджетке төленетін басқа төлемдер бойынша дебиторлық берешегі
0
15
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
0
16
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі, "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған бағалы қағаздар
0
17
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
0
18
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
0
19
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ" төмен емес ұзақмерзімді рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктерге талаптар
0
20
І тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
0
II топ
21
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің қолма-қол шетел валютасы
20
22
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
20
23
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
20
24
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
20
25
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
20
26
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
20
27
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген қарыздар
20
28
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
20
29
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
20
30
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
20
31
І тәуекел тобына жатқызылған дебиторлық берешектен басқа Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының дебиторлық берешегі
20
32
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
20
33
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
20
34
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
20
35
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
20
36
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
20
37
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
20
38
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-дан "АА-" дейін кредит рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
39
ІІ тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
20
III топ
40
Тазартылмаған бағалы металдар
50
41
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
50
42
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
50
43
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
50
44
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
50
45
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген қарыздар
50
46

Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 71, 73, 74 и 75 настоящей формы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога не превышает 50 (пятидесяти) процентов включительно от стоимости залога
35
47
Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 71, 73, 74 и 75 настоящей формы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога находится в пределах от 51 (пятидесяти одного) процента до 85 (восьмидесяти пяти) процентов включительно от стоимости залога
50
48
Прочие ипотечные жилищные займы (за исключением, займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 71, 73, 74 и 75 настоящей формы)
100
49
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 70, 71, 72, 73, 74, 75 и 101 настоящей формы), по которым сформировано менее 35 (тридцати пяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
100
50
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 70, 71, 72, 73, 74, 75 и 101 настоящей формы), по которым сформировано более 35 (тридцати пяти) процентов и менее 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
75
51
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 70, 71, 72, 73, 74, 75 и 101 настоящей формы), по которым сформировано более 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
50
52
Займы, предоставленные субъектам, отнесенным к малому или среднему предпринимательству, согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, соответствующие следующим критериям: 1) сумма займа не превышает 0,02 (ноль целых две сотых) процента от собственного капитала; 2) валюта займа – тенге
75
53
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
54
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
55
Вклады в организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
56
Дебиторская задолженность организаций, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
57
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
58
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
59
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
60
Ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
61
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
50
62
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ-" (включительно) агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ+" (включительно) агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
63
Требования к акционерному обществу "Казахстанская фондовая биржа"
50
64
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в III группу риска
50
IV группа
65
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
66
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
67
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международным финансовым организациям, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
100
68
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
69
Займы, предоставленные организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
70

Мына талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 71, 73, 74 және 75-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда): берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 50 (елу) пайызынан қоса алғанда аспайды
35
47
Мына талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 71, 73, 74 және 75-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда): берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 51 (елу бірден) 85 (сексен бес) пайызды қоса алғандағы шекте болады
50
48
Басқа ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 71, 73, 74 және 75-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
49
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 35 (отыз бес) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 70, 71, 72, 73, 74, 75 және 101-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
100
50
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 35 (отыз бес) пайыздан көп және 50 (елу) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 70, 71, 72, 73, 74, 75 және 101-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
75
51
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 50 (елу) пайыздан көп провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 70, 71, 72, 73, 74, 75 және 101-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
50
52
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілерген берілген, мынадай критерийлерге сәйкес келетін қарыздар: 1) қарыз сомасы меншікті капиталдан 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайыздан аспайды; 2) қарыз валютасы – теңге
75
53
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
50
54
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
50
55
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
50
56
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
50
57
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
50
58
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
50
59
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
50
60
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
50
61
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
62
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттері-банктерге немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-банкке талаптар
50
63
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамына талаптар
50
64
ІІІ тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
50
IV топ
65
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
100
66
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
100
67
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингілік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
100
68
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
100
69
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға берілген қарыздар
100
70

Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 1 года в иностранной валюте организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент-ұйымдарға шетел валютасымен 1 жылдан астам мерзімге берілген қарыздар

200
71
Займы, предоставленные физическим лицам до 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска
100
72
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 1 года в иностранной валюте физическим лицам, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
73
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты, соответствующие одному из следующих критериев согласно строке 73 приложения 4 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 147 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13919
150
74
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты соответствующие одному из критериев согласно строке 74 приложения 4 к Нормативам №147
150
75
Прочие займы, предоставленные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты (за исключением ипотечных жилищных займов и займов физическим лицам, указанных в строках 73 и 74 настоящей формы)
100
76
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
77
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международных финансовых организациях, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
78
Вклады в организациях-резидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациях-резидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки, и организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
79
Дебиторская задолженность организаций-резидентов, имеющих долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организаций-резидентов, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки, и организаций-нерезидентов, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
80
Дебиторская задолженность физических лиц
100
81
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
82
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
83
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международными финансовыми организациями, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
100
84
Ценные бумаги, выпущенные организациями-резидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациями-резидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки, и организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
85
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе, и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
86
Ценные бумаги, выпущенные специальной финансовой компанией акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
100
87
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ+" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
88
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в IV группу риска
100
89
Расчеты по платежам
100
90
Основные средства
100
91
Материальные запасы
100
92
Предоплата суммы вознаграждения и расходов
100
V группа
93
Инвестиции, учитываемые по справедливой стоимости, в части акций (долей участия в уставном капитале) и вложений в субординированный долг юридических лиц, за исключением инвестиций банка
100
94

200
71
ІІІ тәуекел тобына жататындардан басқа, жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
100
72
ІІІ тәуекел тобына жататындарды және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмегендерін қоспағанда, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және жеке тұлғаларға шетел валютасымен 1 жылдан астам мерзімге берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
200
73
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген, қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13919 тіркелген "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін және Банктің ашық валюталық позициясын есептеу қағидаларын және лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы №147 қаулысына 4-қосымшаның 73-жолына сәйкес критерийлердің біріне сәйкес келетін тұтынушылық кредиттер
150
74
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген, қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде №147 нормативтерге 4-қосымшаның 74-жолына сәйкес критерийлердің біріне сәйкес келетін тұтынушылық кредиттер
150
75
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген өзге қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 73 және 74-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
76
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріндегі салымдар
100
77
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы және тиісті рейтингілік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
100
78
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы салымдар
100
79
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардың дебиторлық берешегі
100
80
Жеке тұлғалардың дебиторлық берешегі
100
81
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
82
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
100
83
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингілік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
100
84
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар бейрезидент ұйымдардың немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
100
85
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" дейінгі рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
86
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясы шығарған бағалы қағаздар
100
87
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттері-банктерге немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-банкке талаптар
100
88
IV тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
100
89
Төлемдер бойынша есептер
100
90
Негізгі құрал-жабдықтар
100
91
Материалдық қорлар
100
92
Сыйақының және шығыстар сомасының алдын ала төлемі
100
V топ
93
Заңды тұлғалардың банктің инвестициясынан басқа акциялар бөлігіндегі (жарғы капиталындағы қатысу үлесі) және реттелген борышқа салған салымдардағы әділ құн бойынша ескерілген инвестициялар
100
94

Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет менее 10 (десяти) процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 10 (десять) процентов основного капитала
100
95
Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 15 (пятнадцать) процентов основного капитала
250
96
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
97
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
98
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
99
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
100
Займы, предоставленные организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
150
101
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 1 (одного) года в иностранной валюте организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
102
Займы, предоставленные нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории нижеуказанных иностранных государств*, или их* гражданами:
150
103
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

Әрқайсысы банктің қаржылық есептілігін жасау кезінде қаржылық есептілігі шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан аз болатын банктің барлық инвестицияларының негізгі капиталдың 10 (он) пайызынан аспайтын сомасы
100
95
Әрқайсысы банктің қаржылық есептілігін жасау кезінде қаржылық есептілігі шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан көп пайызы болатын банктің барлық инвестицияларының негізгі капиталдың 15 (он бес) пайызынан аспайтын сомасы
250
96
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
150
97
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
150
98
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
150
99
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
150
100
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингілік бағасы жоқ бейрезидент-ұйымдарға берілген қарыздар
150
101
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингілік бағасы жоқ және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент-ұйымдарға шетел валютасымен 1 (бір) жылдан астам мерзімге берілген қарыздар
200
102
Төменде көрсетілген шет мемлекеттердің* аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе олардың азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне берілген қарыздар
150
103
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар

150
104
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
105
Вклады в организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациях-нерезидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
106
Вклады в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, зарегистрированных на территории иностранных государств*
150
107
Дебиторская задолженность организаций-нерезидентов, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организаций-нерезидентов, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
108
Дебиторская задолженность организаций-нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных на территории иностранных государств*
150
109
Ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
110
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
111
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
112
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки

150
104
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
150
105
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдардағы салымдар
150
106
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген* Қазақстан
Республикасының бейрезиденттері-ұйымдардағы салымдар
150
107
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдардағы салымдар
150
108
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген* Қазақстан
бейРеспубликасының резиденттері-ұйымдардың дебиторлық берешегі
150
109
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
150
110
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
150
111
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
112
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар

150
113
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории иностранных государств*
150
114
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств

150
113
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген* Қазақстан
Республикасының бейрезиденттері-ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
150
114
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" дейінгі рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
115
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в V группу риска
150
116
Итого рисковые активы:
Примечание:
* Перечень иностранных государств:
1) Княжество Андорра;
2) Государство Антигуа и Барбуда;
3) Содружество Багамских островов;
4) Государство Барбадос;
5) Государство Бахрейн;
6) Государство Белиз;
7) Государство Бруней Даруссалам;
8) Республика Вануату;
9) Республика Гватемала;
10) Государство Гренада;
11) Республика Джибути;
12) Доминиканская Республика;
13) Республика Индонезия;
14) Испания (только в части территории Канарских островов);
15) Республика Кипр;
16) Китайская Народная Республика (только в части территорий специальных административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг));
17) Федеральная Исламская Республика Коморские Острова;
18) Республика Коста-Рика;
19) Малайзия (только в части территории анклава Лабуан);
20) Республика Либерия;
21) Княжество Лихтенштейн;
22) Республика Маврикий;
23) Португалия (только в части территории островов Мадейра);
24) Мальдивская Республика;
25) Республика Мальта;
26) Республика Маршалловы острова;
27) Княжество Монако;
28) Союз Мьянма;
29) Республика Науру;
30) Нидерланды (только в части территории острова Аруба и зависимых территорий Антильских островов);
31) Федеративная Республика Нигерия;
32) Новая Зеландия (только в части территории островов Кука и Ниуэ);
33) Объединенные Арабские Эмираты (только в части территории города Дубай);
34) Республика Палау;
35) Республика Панама;
36) Независимое Государство Самоа;
37) Республика Сейшельские острова;
38) Государство Сент-Винсент и Гренадины;
39) Федерация Сент-Китс и Невис;
40) Государство Сент-Люсия;
41) Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (только в части следующих территорий):
Острова Ангилья;
Бермудские острова;
Британские Виргинские острова;
Гибралтар;
Каймановы острова;
Остров Монтсеррат;
Острова Теркс и Кайкос;
Остров Мэн;
Нормандские острова (острова Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни);
42) Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и содружества Пуэрто-Рико);
43) Королевство Тонга;
44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель _______________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
активов, взвешенных с
учетом кредитного риска
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска

350
115
V тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
150
116
Тәуекелді активтер жиынтығы:
Ескерту:
* Шет мемлекеттер тізбесі:
1) Андорра Княздігі;
2) Антигуа және Барбуда мемлекеті;
3) Багам аралдарының Достастығы;
4) Барбадос мемлекеті;
5) Бахрейн мемлекеті;
6) Белиз мемлекеті;
7) Бруней Даруссалам мемлекеті;
8) Вануату Республикасы;
9) Гватемала Республикасы;
10) Гренада мемлекеті;
11) Джибути Республикасы;
12) Доминикан Республикасы;
13) Индонезия Республикасы;
14) Испания (Канар аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
15) Кипр Республикасы;
16) Қытай Халық Республикасы (Аомынь (Макао) және Сянган (Гонконг) арнайы әкiмшiлiк аудандарының аумақтары бөлiгiнде ғана);
17) Ислам Федеральдық Комор аралдары Республикасы;
18) Коста-Рика Республикасы;
19) Малайзия (Лабуан анклавының аумағы бөлiгiнде ғана);
20) Либерия Республикасы;
21) Лихтенштейн Княздігі;
22) Маврикий Республикасы;
23) Португалия (Мадейра аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
24) Мальдив Республикасы;
25) Мальта Республикасы;
26) Маршалл аралдары Республикасы;
27) Монако Княздігі;
28) Мьянма Одағы;
29) Науру Республикасы;
30) Нидерланд (Аруба аралының аумағы және Антиль аралдарының тәуелдi
аумақтары бөлiгiнде ғана);
31) Нигерия Федеративтiк Республикасы;
32) Жаңа Зеландия (Кука және Ниуэ аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
33) Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi (Дубай қаласының аумағы бөлiгiнде ғана);
34) Палау Республикасы;
35) Панама Республикасы;
36) Самоа Тәуелсiз Мемлекетi;
37) Сейшель аралдары Республикасы;
38) Сент-Винсент және Гренадин мемлекеті;
39) Сент-Китс және Невис Федерациясы;
40) Сент-Люсия мемлекеті;
41) Ұлыбритания мен Солтүстiк Ирландияның Бiрiккен Корольдiгi
(мынадай аумақтар бөлiгiнде ғана):
Ангилья аралдары;
Бермуд аралдары;
Британдық Виргин аралдары;
Гибралтар;
Кайман аралдары;
Монтсеррат аралы;
Теркс және Кайкос аралдары;
Мэн аралы;
Норманд аралдары (Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни аралдары);
42) Америка Құрама Штаттары (Американдық Виргин аралдарының, Гуам
аралының және Пуэрто-Рико Достастығы аумақтары бөлiгiнде ғана);
43) Тонга корольдігі;
44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы _________________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып мөлшерленген
активтердің талдамасы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
Түсіндірме
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 147 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13919 (далее – Нормативы № 147).
6. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, указанная в графе 3, умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4), и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
8. В расчет строк 6, 7, 8, 9 и 10 включаются сведения по условным (возможным) обязательствам по приобретению либо продаже прочих высоколиквидных ценных бумаг, предусмотренных пунктом 19 Нормативов № 147.
9. В строке 31 указываются инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании, соответствующие условиям пункта 49 Нормативов № 147.
10. В строке 52 указываются инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании, не соответствующие условиям пункта 49 Нормативов № 147, с первоначальным сроком погашения до одного года включительно.
11. В строке 79 указываются инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании, не соответствующие условиям пункта 49 Нормативов № 147, с первоначальным сроком погашения свыше одного года.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по
производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом
кредитного риска
Отчетный период: на____________20____года
_______________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_RPFI
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Номинальная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для производных финансовых инструментов в процентах
Сумма с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов
Рыночная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для контрагента в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13919 тіркелген "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін және Банктің ашық валюталық позициясын есептеу қағидаларын және лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 147 (бұдан әрі – № 147 нормативтер) қаулысына сәйкес толтырылады.
6. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.
7. 6-бағанда 3-бағанда көрсетілген, пайызбен конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома (4-баған) және пайызбен кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні (5-баған) көрсетіледі.
8. 6, 7, 8, 9 және 10-жолдардың есебіне № 147 нормативтердің 19-тармағында көзделген басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер жөніндегі мәліметтер енгізіледі.
9. 31-жолда банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған, № 147 нормативтердің 49-тармағының талаптарына сәйкес келетін өтімділік құралдары көрсетіледі.
10. 52-жолда банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған, № 147 нормативтердің 49-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін, бір жылға дейін қоса алғанда бастапқы өтеу мерзімі бар өтімділік құралдары көрсетіледі.
11. 79-жолда банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған, № 147 нормативтердің 49-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін, бір жылдан астам бастапқы өтеу мерзімі бар өтімділік құралдары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
_______________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_RPFI
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Туынды қаржы құралдарының номиналды құны
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел ескерілген сомасы
Туынды қаржы құралдарының нарықтық құны
Қарсы агент үшін кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Есепке алына-тын сома
1
2
3
4

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 3 и 6 указываются номинальная и рыночная стоимость производных финансовых инструментов.
6. В графе 5 указывается номинальная стоимость по производным финансовым инструментам, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для производных финансовых инструментов.
7. В графе 8 указывается сумма номинальной стоимости производных финансовых инструментов с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для контрагента.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска
(в разрезе валют)
Отчетный период: на "___"________20__года
_______________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_RSPR
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
Коэффициент специфичного риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
2
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения со сроком погашения менее 6 месяцев в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных местными органами власти Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, ценных бумаг, выпущенных международными финансовыми организациями, ценных бумаг, включенных в официальный список организаторов торгов Республики Казахстан и организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 6-бағандарда туынды қаржы құралдарының номиналды және нарықтық құны көрсетіледі.
6. 5-бағанда туынды қаржы құралдары үшін кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген туынды қаржы құралдары бойынша номиналды құны көрсетіледі.
7. 8-бағанда туынды қаржы құралдары үшін кредиттік тәуекел ескерілген туынды қаржы құралдарының номиналды құны мен туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының қарсы агент үшін кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
_______________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_RSPR
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
Пайыздармен айрықша тәуекел коэффициенті
Есепке сомасы
1
2
3
4
5
1
Тәуелсіз рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары түріндегі сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді бірыңғай қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
0
2
Қазақстан Республикасының жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, дербес рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған деңгейдегі ұқсас рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне және халықаралық қор биржалары таныған сауда-саттықты ұйымдастырушылар тізіміне енгізілген, 6 айдан кем емес өтеу мерзімі бар, сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді бірыңғай қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы

0,25
3
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения со сроком погашения от 6 месяцев до 24 месяцев в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных местными органами власти Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, ценных бумаг, выпущенных международными финансовыми организациями, ценных бумаг, включенных в официальный список организаторов торгов Республики Казахстан и организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами
1
4
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения со сроком погашения более 24 месяцев в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных местными органами власти Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, ценных бумаг, выпущенных международными финансовыми организациями, ценных бумаг, включенных в официальный список организаторов торгов Республики Казахстан и организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами
1,6
5
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки
8
Итого специфичный риск
0
X
0
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель ______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
расчета специфичного
процентного риска
(в разрезе валют)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска
(в разрезе валют)

0,25
3
Қазақстан Республикасының жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, дербес рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының сауда-саттықты ұйымдастырушыларының және халықаралық қор биржалары таныған сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздар түріндегі, 6 айдан 24 айға дейінгі өтеу мерзімі бар, сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді бірыңғай қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
1
4
Қазақстан Республикасының жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, дербес рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының сауда-саттықты ұйымдастырушыларының және халықаралық қор биржалары таныған сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздар түріндегі, 24 айдан асатын өтеу мерзімі бар, сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді бірыңғай қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
1,6
5
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді бірыңғай қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
8
Айрықша тәуекел жиынтығы
0
X
0
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы ________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Айрықша пайыздық тәуекелді
есептеудің (валюталар
бөлігінде) талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
Түсіндірме
Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 147 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13919 (далее – Нормативы № 147).
6. В графе 3 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам.
7. В графе 5 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с учетом коэффициента специфичного риска в процентах.
8. В строках 2, 3 и 4 используются международные фондовые биржи, указанные в приложении 7 "Список организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами" к Нормативам № 147.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам
(в разрезе валют)
Отчетный период: на "___"________20__года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_ROPVI
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Зоны
Временные интервалы
Открытые позиции
Коэффициент взвешивания
Открытые взвешенные позиции
Закрытые взвешенные позиции
Итоговые взвешенные открытые позиции
длинная
короткая
длинная
короткая
длинная
короткая
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
менее 1 месяца

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13919 тіркелген "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін және Банктің ашық валюталық позициясын есептеу қағидаларын және лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы №147 (бұдан әрі – № 147 нормативтер) қаулысына сәйкес толтырылады.
6. 3-бағанда бірыңғай қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
7. 4-бағанда пайыздармен айрықша тәуекел коэффициенті ескеріле отырып, бірыңғай қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
8. 2, 3 және 4-жолдарда № 147 нормативтерге "Халықаралық қор биржалары болып танылатын сауда-саттықты ұйымдастырушылар тiзiмi" 7-қосымшасында көрсетілген халықаралық қор биржалары пайдаланылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_ROPVI
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Аймақтар
Уақыт аралықтары
Ашық позициялар
Мөлшерлеу коэффициенті
Мөлшерленген ашық позициялар
Мөлшерленген жабық позициялар
Жиынтық мөлшерленген ашық позициялар
ұзын
қысқа
ұзын
қысқа
ұзын
қысқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
1 айдан аз

0,00
1-3 месяцев
0,002
3-6 месяцев
0,004
6-12 месяцев
0,007
Итог зоны 1
2
1-2 года
0,0125
2-3 года
0,0175
3-4 года
0,0225
Итог зоны 2
3
4-5 лет
0,0275
5-7 лет
0,0325
7-10 лет
0,0375
10-15 лет
0,045
15-20 лет
0,0525
более 20 лет
0,06
Итог зоны 3
X
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель _______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о распределении открытых позиций
по временным интервалам
(в разрезе валют)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам
(в разрезе валют)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 3 и 4 указывается сумма открытых позиций.
6. В графах 6 и 7 указывается сумма открытых взвешенных позиций с учетом коэффициента взвешивания.
7. В графе 8 указывается сумма закрытых взвешенных позиций.
8. В графах 9 и 10 указывается сумма итоговых открытых взвешенных позиций.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года №273
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)
Отчетный период: на "___"________20__года
__________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_ROPR
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование позиций
Сумма
1
2
3
1
Расчет взвешенных позиций, компенсированных по зонам
2
Зона 1
3
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
4
Взвешенная открытая позиция (длинная)
5
Взвешенная открытая позиция (короткая)
6
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
7
Взвешенная открытая позиция
8
Зона 2
9
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
10
Взвешенная открытая позиция (длинная)
11
Взвешенная открытая позиция (короткая)
12
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
13
Взвешенная открытая позиция
14
Зона 3
15
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
16
Взвешенная открытая позиция (длинная)
17
Взвешенная открытая позиция (короткая)
18
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
19
Взвешенная открытая позиция
20

0,00
1-3 ай
0,002
3-6 ай
0,004
6-12 ай
0,007
1-аймақ жиынтығы
2
1-2 жыл
0,0125
2-3 жыл
0,0175
3-4 жыл
0,0225
2-аймақ жиынтығы
3
4-5 жыл
0,0275
5-7 жыл
0,0325
7-10 жыл
0,0375
10-15 жыл
0,045
15-20 жыл
0,0525
20 жылдан астам
0,06
3-аймақ жиынтығы
X
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы ________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Уақыт аралықтары бойынша
ашық позицияларды
бөлу (валюталар бөлігінде)
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
Түсіндірме
Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарда ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
6. 6 және 7-бағандарда мөлшерлеу коэффициенті ескеріле отырып мөлшерленген ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
7. 8-бағанда мөлшерленген жабық позициялар сомасы көрсетіледі.
8. 9 және 10-бағандарда жиынтық мөлшерленген ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1- BVU_ROPR
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Позициялар атауы
Сомасы
1
2
3
1
Аймақтар бойынша өтемақы жасалған мөлшерленген позициялар есебі
2
1-аймақ
3
Уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген жабық позиция бойынша жиынтығы
4
Мөлшерленген ашық позиция (ұзын)
5
Мөлшерленген ашық позиция (қысқа)
6
Жиынтық ашық позиция бойынша мөлшерленген жабық позиция
7
Мөлшерленген ашық позиция
8
2-аймақ
9
Уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген жабық позиция бойынша жиынтығы
10
Мөлшерленген ашық позиция (ұзын)
11
Мөлшерленген ашық позиция (қысқа)
12
Жиынтық ашық позиция бойынша мөлшерленген жабық позиция
13
Мөлшерленген ашық позиция
14
3-аймақ
15
Уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген жабық позиция бойынша жиынтығы
16
Мөлшерленген ашық позиция (ұзын)
17
Мөлшерленген ашық позиция (қысқа)
18
Жиынтық ашық позиция бойынша мөлшерленген жабық позиция
19
Мөлшерленген ашық позиция
20

40 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 1
32
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 2
33
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 3
34
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 2
35
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 2 и 3
36
100 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 3
37
100 процентов оставшейся открытой взвешенной позиции
38
Итого общий процентный риск
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
п
риведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
расчета общего процентного
риска (в разрезе валют)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указываются суммы по взвешенным и остаточным открытым/закрытым и позициям по временным интервалам каждой из зон.
6. В графе 3 по строке 38 указываются сведения по общему процентному риску.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика
(в разрезе заемщиков)
Отчетный период: на "___"________20__года
___________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_R_MRZ_R
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком
Наименование заемщика
БИН/
ИИН
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком
Наименование заемщика
БИН/
ИИН
Признак связанности с банком особыми отношениями
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
X
Отчет о расшифровке суммы рисков по всем заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
Наименование заемщика
БИН/
ИИН
Признак связанности с банком особыми отношениями
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Отчет о расшифровке максимальной суммы бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банка могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами оффшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Standard &Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
Наименование заемщика
БИН/ИИН
Признак взаимосвязанности заемщиков
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
2
...
Итого
X
X
X
Отчет о расшифровке совокупной суммы рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от собственного капитала банка
Наименование заемщика
БИН/ИИН
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Отчет о расшифровке совокупной суммы секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
Совокупная сумма секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
Сумма переданных секьюритизированных кредитов
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
1
2
3
4
5
1
2
...
Итого
X
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель ________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
максимального размера риска на
одного заемщика (в разрезе заемщиков)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика
(в разрезе заемщиков)

1-аймақтың мөлшерленген жабық позициясының 40 пайызы
32
2-аймақтың мөлшерленген жабық позициясының 30 пайызы
33
3-аймақтың мөлшерленген жабық позициясының 30 пайызы
34
1 және 2 аймақ арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 40 пайызы
35
2 және 3 аймақ арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 40 пайызы
36
1 және 3 аймақ арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 100 пайызы
37
Қалған мөлшерленген ашық позицияның 100 пайызы
38
Жалпы пайыздық тәуекел жиынтығы
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы ________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Жалпы пайыздық тәуекелді
есептеудің (валюталар
бөлігінде) талдамасы туралы
есеп нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда аймақтардың әрқайсысының уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген және қалдық ашық/жабық позициялар бойынша сома көрсетіледі.
6. 3-бағанда 38-жол бойынша жалпы пайыздық тәуекел жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
10-қосымша
Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде)
ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1- BVU_R_MRZ_R
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/
ЖСН
Өзара байланысты қарыз алушылардың белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық есеп
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
Жиынтығы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/
ЖСН
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты белгісі
Өзара байланысты қарыз алушылардың белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық есеп
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
Жиынтығы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ЖСН
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық есеп
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
Жиынтығы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтингi немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингілік агенттiктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Standard & Poor's агенттiгiнiң "А" рейтингiнен төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезиденттерді қоспағанда, Standard & Poor's агенттігінің "А" рейтингінен төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезиденттерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын бейрезиденттері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ЖСН
Өзара байланысты қарыз алушылардың белгісі
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық есеп
мың теңге
1
2
3
4
5
6
2
Жиынтығы
Х
Х
Х
Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын банктің бір қарыз алушыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ЖСН
Өзара байланысты қарыз алушылардың белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық есеп
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Жиынтығы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
"Стресті активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
"Стресті активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
Берілген секьюритилендірілген кредиттердің сомасы
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық есеп
мың теңге
1
2
3
4
5
1
2
Жиынтығы
Х
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы ________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бір қарыз алушыға келетін
тәуекелдің (қарыз алушылар
бөлігінде) ең жоғары
мөлшерінің талдамасы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению Формы "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Нормативы № 144) и от 30 мая 2016 года № 147 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13919 (далее – Нормативы № 147).
6. При заполнении Формы указываются сведения, рассчитанные в соответствии с главой 3 "Максимальный размер риска на одного заемщика" Нормативов № 144 и 147.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4
Отчетный период: за ________20__года
_______________________________________________
(наименование банка)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13919 тіркелген "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін және Банктің ашық валюталық позициясын есептеу қағидаларын және лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 147 қаулысына (бұдан әрі – № 147 нормативтер) сәйкес толтырылады.
6. Нысанды толтырған кезде қаулысына нормативтердің және № 147 "Тәуекелдің бір қарыз алушыға келетін ең жоғарғы мөлшері" 3-тарауына сәйкес есептелген мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________
(банктің атауы)

Индекс: 1-BVU_R_K4
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Расшифровка среднемесячной величины высоколиквидных активов
Наименование статьи
1
2
3
...
31
Среднемесячная величина
1
Наличность в кассе
2
Банкноты и монеты в пути
3
Наличность в обменных пунктах
4
Наличность в банкоматах и электронных терминалах
5
Деньги в дорожных чеках в пути
6
Монеты, изготовленные из драгоценных металлов, в кассе
7
Деньги в дорожных чеках
8
Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных металлов, в кассе
9
Аффинированные драгоценные металлы
10
Аффинированные драгоценные металлы в пути
11
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах
12
Корреспондентский счет в Национальном Банке Республики Казахстан
13
Собственные деньги на счетах в центральном депозитарии
14
Собственные деньги на счетах в клиринговой организации, являющиеся гарантийными, маржевыми взносами банка
15
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
16
Вклады до востребования в Национальном Банке Республики Казахстан
17
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, ценные бумаги, выпущенные акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
18
Вклады до востребования в банках Республики Казахстан и банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
19
Займы "овернайт", предоставленные банкам Республики Казахстан и банкам-нерезидентам Республики Казахстан, имеющим долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
Вклады, размещенные на одну ночь в банках Республики Казахстан и банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
21
Государственные ценные бумаги стран, имеющих суверенный долгосрочный рейтинг в иностранной валюте не ниже уровня, установленного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2013 года № 141 "Об установлении рейтинговых агентств и минимального требуемого рейтинга для облигаций, с которыми банки могут осуществлять сделки", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8594
22
Облигации иностранных эмитентов, имеющими рейтинг не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor's и (или) Fitch) или не ниже "ВааЗ" (по классификации рейтингового агентства Moody's Investors Service)
23
Срочные депозиты в Национальном Банке Республики Казахстан со сроком погашения до 7 дней
24
Исламские ценные бумаги, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - национальным холдингом, национальным управляющим холдингом, юридическими лицами, 100 процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному управляющему холдингу
25
Исламские ценные бумаги стран, имеющих суверенный долгосрочный рейтинг в иностранной валюте не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
26
Исламские ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющих рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
27
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, счета положительных/отрицательных корректировок справедливой стоимости, включаемые в расчет высоколиквидных активов
28
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиальных договоров и принятые в доверительное управление на основании договоров о доверительном управлении
29
Балансовая стоимость государственных ценных бумаг и прочих высоколиквидных ценных бумаг, проданных банком на условиях их обратного выкупа или переданных в залог
30
Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах банка, в случае если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах банка и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности
Итого:
Количество рабочих дней:___.
Расшифровка среднемесячной величины обязательств до востребования
Наименование статьи
1
2
3
...
31
Среднемесячная величина
1
Корреспондентские счета Национального Банка Республики Казахстан
2
Корреспондентские счета иностранных центральных банков
3
Корреспондентские счета других банков
4
Корреспондентские счета организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5
Вклады до востребования Национального Банка Республики Казахстан
6
Вклады до востребования иностранных центральных банков
7
Вклады до востребования других банков
8
Просроченная задолженность по вкладам до востребования других банков
9
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
10
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
11
Займы овернайт, полученные от других банков
12
Вклады, привлеченные от других банков на одну ночь
13
Деньги государственного бюджета
14
Текущие счета клиентов
15
Срочные обязательства с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков, за исключением срочных и условных депозитов физических и юридических лиц, аффинированных драгоценных металлов
16
Вклады до востребования клиентов
17
Карт-счета клиентов
18
Прочие обязательства до востребования, в том числе обязательства, по которым не установлен срок осуществления расчета, включаемые в расчет коэффициента текущей ликвидности
19
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиальных договоров и принятые в доверительное управление на основании договоров о доверительном управлении
20
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, счета положительных /отрицательных корректировок справедливой стоимости по обязательствам до востребования
21

Индекс: 1- BVU_R_K4
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп
Баптың атаулары
1
2
3
...
31
Орташа
айлық шамасы
1
Кассадағы қолма-қол ақша
2
Жолдағы банкноттар және монеталар
3
Айырбастау пункттеріндегі қолма-қол ақша
4
Банкоматтардағы және электрондық терминалдардағы қолма-қол ақша
5
Жолдағы жол чектеріндегі ақша
6
Кассадағы қымбат металдардан дайындалған монеталар
7
Жол чектеріндегі ақша
8
Кассадағы арзан металдардан дайындалған коллекциялық монеталар
9
Тазартылған қымбат металдар
10
Жолдағы тазартылған қымбат металдар
11
Метал шоттарындағы орналастырылған тазартылған қымбат металдар
12
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар
13
Орталық депозитарийдің шоттарындағы меншікті ақша
14
Клирингтік ұйымның шоттарындағы банктің кепілдік берілген, маржалық жарналары болып табылатын меншікті ақша;
15
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар (бір түнге)
16
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етуге дейінгі салымдар
17
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Ұлттық Банк шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, "Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы және "Бәйтерек" Ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздар
18
Ұлттық Банктегі, Қазақстан Республикасының банктеріндегі және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктердегі талап етуге дейінгі салымдар
19
Standard & Poor's рейтингтік агенттіктің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент және резидент емес банктеріне берілген "овернайт" қарыздары
20
Қазақстан Республикасының банктерінде, сондай-ақ Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктерде бір түнге орналастырылған салымдар
21
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8594 тіркелген, "Рейтингілік агенттіктерді және банктер мәмілелерін жүзеге асыра алатын облигацияларға арналған ең төменгі талап етілетін рейтингіні белгілеу туралы" 2013 жылғы 28 маусымдағы № 141 қаулысында белгіленген деңгейден төмен емес шетел валютасындағы тәуелсіз ұзақ мерзімді рейтингі бар елдердің мемлекеттік бағалы қағаздары;
22
"ВВВ-"-тен төмен емес (Standard & Poor's және (немесе) Fitch рейтингтік агенттiктерiнiң жіктеуі бойынша) немесе "ВааЗ"-тен төмен емес (Moody's Investors Service рейтингтік агенттiгiнiң жіктеуі бойынша) рейтингi бар шетел эмитенттерінің облигациялары
23
Ұлттық Банкте күнтізбелік 7 күнге дейінгі өтеу мерзімі бар мерзімді депозиттер;
24
Ұлттық холдинг, ұлттық басқарушы холдинг, дауыс беруші акцияларының жүз пайызы (қатысу үлесі) ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар - оригинаторлар құрған исламдық арнайы қаржы компаниясы шығарған ислам бағалы қағаздары
25
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен төмен емес шетел валютасында тәуелсіз ұзақ мерзiмдi рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бірiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң ислам бағалы қағаздары
26
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бірiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шетел эмитенттерінің ислам бағалы қағаздары.
27
Жоғары өтімді активтерді есептеуге енгізілетін есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықтар, әділ құнды оң/теріс түзетудің шоттары
28
Банктің кастодиан шарты негізінде сақтауға қабылдаған және сенімгерлік басқару туралы шарты негізінде сенімгерлік басқаруға қабылдаған қаражатының инвестицияланбаған қалдықтары
29
Банк кері сатып алу талабымен сатқан немесе кепілге берілген мемлекеттік бағалы қағаздардың өтімділігі жоғары бағалы қағаздардың баланстық құны
30
Аталған операциялар бойынша міндеттемелер банктің баланстық шотында есепке алынатын және мерзімді өтімділік коэффициенттерінің есебіне кіргізілген валюталық своп операциялары бойынша талаптар
Жиынтығы:
Жұмыс күндерінің саны:___.
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелердің орташа айлық шамасының талдамасы
Баптың атаулары
1
2
3
...
31
Орташа
айлық шамасы
1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар
2
Шетелдік орталық банктердегі корреспонденттік шоттар
3
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары
4
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттік шоттар
5
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етілгенге дейінгі салымдар
6
Шетелдік орталық банктердегі талап етілгенге дейінгі салымдар
7
Басқа банктердегі талап етілгенге дейінгі салымдар
8
Басқа банктер талап еткенге дейінгі салымдар бойынша мерзімі ұзартылған берешек
9
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт қарыздары
10
Шетелдік орталық банктерден алынған
овернайт қарыздары
11
Басқа банктерден алынған овернайт қарыздары
12
Бір түнге басқа банктерден тартылған салымдар
13
Мемлекеттік бюджеттің ақшасы
14
Клиенттердің ағымдағы шоттары
15
Кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді талап ету құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты депозиттерін қоспағандағы банктердің мерзімді және шартты депозиттері
16
Клиенттердің талап етуге дейін салымдары
17
Клиенттердің карт-шоттары
18
Талап еткенге дейінгі басқа міндеттемелер, оның ішінде ағымдағы өтімділік коэффициенті есебіне енгізілетін есептеуді жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
19
Кастодиандық шарттар негізінде банкпен сақтауға қабылданған және сенімгерлік басқару туралы шарттар негізінде сенімгерлік басқаруға қабылданған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтары
20
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер бойынша әділ құнның оң/теріс түзетулер шоты, есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар,
21

Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилиированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника, со сроком погашения менее трех лет, умноженный на коэффициент конверсии равный 50 процентов и коэффициент достаточности собственного капитала банка (k2) за исключением гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k4
22

k4 нормативінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерін қоспағанда, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың борышкер міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен өтеу мерзімі үш жылдан кем емес, 50 пайызға тең конверсия коэффициентіне және банктің меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициентіне (k2) көбейтілген банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
22

Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилиированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника, со сроком погашения три года и более, умноженный на коэффициент конверсии равный 100 процентов и коэффициент достаточности собственного капитала банка (k2) за исключением гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k4
Итого:
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о
расшифровке коэффициента
текущей ликвидности k4
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144) и от 30 мая 2016 года № 147 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13919 (далее – Нормативы № 147).

k4 нормативінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерін қоспағанда, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың борышкер міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен өтеу мерзімі үш жыл және одан астам, 100 пайызға тең конверсия коэффициентіне және банктің меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициентіне (k2) көбейтілген банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
Жиынтығы:
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы ________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
k4 ағымдағы өтімділік
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әр жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (бұдан әрі - № 144 нормативтер) және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13919 тіркелген "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін және Банктің ашық валюталық позициясын есептеу қағидаларын және лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 147 қаулысына (бұдан әрі - № 147 нормативтер) сәйкес толтырылады.

6. При заполнении таблицы "Расшифровка среднемесячной величины высоколиквидных активов" указываются сведения по высоколиквидным активам в соответствии с пунктами 44 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 63 и 68 Нормативов № 147.
7. Строки 24, 25 и 26 таблицы "Расшифровка среднемесячной величины высоколиквидных активов" заполняются только исламскими банками.
8. При заполнении Формы в графах "Среднемесячная величина" указывается отношение совокупной суммы высоколиквидных активов/обязательств до востребования за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
9. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
10. Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах банка, включаются в расчет высоколиквидных активов в случае, если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах банка и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных

6. "Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп" кестесін толтырған кезде № 144 нормативтердің 44 және 48-тармақтарына және № 147 нормативтердің 63 және 68-тармақтарына сәйкес өтімділігі жоғары активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
7. "Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп" кестесінің 24, 25 және 26-жолдарын тек исламдық банктер ғана толтырады.
8. Нысанды толтыру кезінде "орташа айлық шама" бағанасында өтімділігі жоғары талап еткенге дейінгі активтер/міндеттемелердің жиынтықты сомасының есепті кезеңнің әрбір жұмыс күніне есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына арақатысы көрсетіледі.
9. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
10. Аталған операциялар бойынша міндеттемелер банктің баланстық шотында есепке алынатын және мерзімді өтімділік коэффициенттерінің есебіне кіргізілген валюталық своп операциялары бойынша талаптар.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан

Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3
Отчетный период: за ________20__года
_________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_R_K4-1, k4-2, k4-3
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)

k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1- BVU_R_K4-1, k4-2, k4-3
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)

6. При заполнении форм по расчету коэффициентов срочной ликвидности k4-2 и k4-3 указывается среднемесячная величина ликвидных активов с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 66, 67 и 68 Нормативов № 147.
7. При заполнении форм по расчету коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2 и k4-3 в графах "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов/обязательств за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
8. При заполнении таблиц указывается количество рабочих дней.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности

6. k4-2 мен k 4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанын толтыру кезінде № 144 нормативтердің 46, 47, және 48-тармақтарына және № 147 нормативтердің 66, 67 және 68-тармақтарына сәйкес есептелген бір айға дейін қалған өтімділігі жоғары активтер мен мерзімді міндеттемелерін қоса, өтеу мерзімі бір айға дейін қалған мерзімімен өтімді активтер орташа айлық шамасы көрсетіледі.
7. k4-1, k 4-2 және k 4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерін есептеу бойынша нысанын толтыру кезінде "Жиынтығы: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиынтығы: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" бағандарда есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке өтімді активтердің/міндеттемелердің жиынтықты сомасына есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына қатысты арақатысы көрсетіледі.
8. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан

6. При заполнении Формы по расчету коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 44, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 63, 67 и 68 Нормативов № 147.
7. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-5 и k4-6 указывается среднемесячная величина ликвидных активов с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 46, 47 и 48 Нормативов №144 и пунктами 66, 67 и 68 Нормативов №147.
8. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности к4-4, k4-5 и k4-6 сведения указываются в совокупности по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" и в разрезе по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" вышеуказанных рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки.
9. В строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов/обязательств за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
10. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной
нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
Отчетный период: за "___"________20__года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_DVP
Периодичность: еженедельная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: еженедельно не позднее пятого рабочего дня недели, следующей за
отчетной неделей.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю не позднее седьмого рабочего дня
месяца, следующего за завершаемым месяцем, раздельно за календарные дни отчетной
недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца,
следующего за завершаемым месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Собственный капитал

6. k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеу нысанын толтыру кезінде № 144 нұсқаулықтың 44, 47 және 48-тармақтарына және № 147 нормативтердің 63, 67 және 68-тармақтарына сәйкес есептелген өтеуге дейін жеті күнге дейін қалған мерзімімен өтімділігі жоғары активтердің және мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
7. k4-5 және k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанын толтыру кезінде № 144 нұсқаулықтың 46, 47 және 48-тармақтарына және № 147 нормативтердің 66, 67 және 68-тармақтарына сәйкес есептелген өтеуге дейін бір айға дейін қалған мерзімімен өтімділігі жоғары активтерді және мерзімді міндеттемелерді қоса, өтеуге дейін бір айға дейін қалған мерзімімен өтімді активтердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
8. k4-4, k4-5 және k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанды толтыру кезінде Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас рейтингі бар елдердің жиынтықты шетел валюталары және жоғарыда аталған агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша "Еуро" валютасы бөлігінде мәліметтері көрсетіледі.
9. Нысанды толтыру кезінде "Жиынтығы: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиынтығы: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" бағанында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке өтімді активтердің/міндеттемелердің жиынтықты сомасына есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына қатысты арақатысы көрсетіледі.
10. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
___________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_DVP
Кезеңділігі: апта сайын
Ұсынатындар: екінші деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: апта сайын есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кеш емес;
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін жеке-жеке аяқталатын айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Меншікті капитал

10. Итого по внебалансовым счетам
11. Итого по балансовым и внебалансовым счетам
….
12. Итого нетто-позиция
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о валютных позициях
по каждой иностранной валюте и
валютной нетто-позиции за каждый
рабочий день недели (месяца)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется еженедельно и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю, форма составляется раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 указываются сведения по требованиям и обязательствам в иностранной валюте, учитываемых на балансовых счетах, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.

10. Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
11. Баланстық және баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
….
12. Нетто-позиция жиынтығы
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы ________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс
күні үшін әрбір шетел валютасы
бойынша валюталық позициялар
және валюталық нетто-позиция
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан апта сайын жасалады және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде нысан аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін жеке-жеке жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде баланстық шоттарда ескерілетін, шетел валютасында талаптар мен міндеттемелер бойынша міндеттемелер көрсетіледі.

6. В строке "Итого по внебалансовым счетам" указываются условные требования и обязательства в иностранной валюте, с учетом сумм проводимых банком хеджируемых сделок, в том числе беспоставочных сделок, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
7. В строке "Итого нетто-позиция" по графам "позиция" указывается нетто-позиция по всем иностранным валютам за каждый рабочий день отчетного периода.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных
обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы
Отчетный период: за ___________ 20__года
________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_KVA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Расчет среднемесячной величины внутренних активов
Активы
Внутренние активы по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
31
1
Деньги и вклады
2
Займы выданные
3
Долевые и долговые ценные бумаги
4
Дебиторская задолженность
5
Участие в уставном капитале
6
Аффинированные драгоценные металлы
7
Движимое имущество
8
Недвижимое имущество
9
Нематериальные активы
10
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, положительные/ отрицательные корректировки справедливой стоимости, провизии (резервы), сформированные на внутренние активы
11
Просроченная задолженность по внутренним активам
12
Итого величина внутренних активов
13
Величина внутренних активов больше или равно среднемесячной величине внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг, собственного капитала или уставного капитала за предыдущий отчетный месяц (Да/Нет)
14
Снижение в отчетном месяце внутренних обязательств на конец текущего дня, по сравнению с величиной среднемесячных внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг сложившейся в предыдущем месяце (в процентах)
Расчет среднемесячной величины внутренних и иных обязательств
Обязательства
Внутренние и иные обязательства по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
4
31
1
Вклады
2
Займы полученные
3
Кредиторская задолженность
4
Итого величина внутренних обязательств
5
Уставный капитал
6

6. "Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық" жолында банк жүргізетін хеджирленетін мәмілелердің сомаларын ескере отырып, оның ішінде жеткізілмейтін мәмілелерді қоса алғанда, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде шетел валютасында шартты талаптар мен міндеттемелер көрсетіледі.
7. "Нетто-позиция жиынтығы" жолында "позиция" бағандары бойынша барлық шетел валюталары бойынша есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін нетто-позиция көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1- BVU_KVA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Ішкі активтердің орташа айлық шамасын есептеу
Активтер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі активтер
Орташа айлық шама
1
2
3
31
1
Ақша және салымдар
2
Берілген қарыздар
3
Үлестік және борыштық бағалы қағаздар
4
Дебиторлық берешек
5
Жарғылық капиталға қатысу
6
Тазартылған бағалы металдар
7
Жылжымалы мүлік
8
Жылжымайтын мүлік
9
Материалдық емес активтер
10
Есептелген сыйақы, дисконттар, сыйақылар, әділ құнды оң/теріс түзету, ішкі активтерге қалыптастырылған провизиялар (резервтер)
11
Ішкі активтер бойынша мерзімі өткен берешек
12
Ішкі активтер шамасының жиынтығы
13
Ішкі активтер шамасы ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың, меншікті капиталдың немесе алдыңғы есепті айдағы жарғылық капиталдың орташа айлық шамасынан көп немесе тең (Иә/Жоқ)
14
Алдыңғы айда қалыптасқан орташа айлық ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың шамасымен салыстырғанда есепті айда ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың ағымдағы күннің соңына төмендеуі (пайызбен)
Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын есептеу
Міндеттемелер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі және өзге міндеттемелер
Орташа айлық шама
1
2
3
4
31
1
Cалымдар
2
Алынған қарыздар
3
Кредиторлық берешек
4
Ішкі міндеттемелер шамасының жиынтығы
5
Жарғылық капитал
6

Собственный капитал, за вычетом инвестиций в субординированный долг дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, в акций дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, умноженный на 0,75
7
Субординированный долг
8
Долговые ценные бумаги, выпущенные банком, за исключением долговых ценных бумаг, выпущенных банком в иностранной валюте
9
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, положительные/отрицательные корректировки справедливой стоимости
10
Просроченная задолженность по внутренним и иным обязательствам
11
Неинвестированные остатки средств, принятые банком от резидентов на основании кастодиального договора
12
Итого величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг и собственного капитала или уставного капитала
13
Итого величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг
14
Количество рабочих дней
15
Коэффициент размещения части средств банка во внутренние активы
16
Среднемесячная величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг, собственного капитала или уставного капитала за предыдущий отчетный месяц
17
Среднемесячная величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг за предыдущий отчетный месяц
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель ______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расчете
среднемесячной величины
внутренних активов,
внутренних и иных
обязательств,
коэффициента размещения
части
средств во внутренние активы
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы

Меншікті капитал, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың реттелген борышына инвестициялары, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың акцияларын шегергенде, 0,75-ке көбейтілген
7
Реттелген борыш
8
Банк шетел валютасымен шығарған борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар
9
Есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнды оң/теріс түзету
10
Ішкі және өзге міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешек
11
Банк кастодиандық шарт негізінде резиденттерден қабылдап алған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтар
12
Ішкі міндеттемелер, реттелген борыш, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар және меншікті капитал немесе жарғылық капитал шамасының жиынтығы
13
Ішкі міндеттемелер, реттелген борыш, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар шамасының жиынтығы
14
Жұмыс күндерінің саны
15
Банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
16
Өткен есепті айдағы ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың, меншікті капиталдың немесе жарғылық капиталдың орташа айлық шамасы
17
Өткен есепті айдағы ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың орташа айлық шамасы
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы ________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ішкі активтердің, ішкі және
өзге міндеттемелердің орташа
айлық шамасын, қаражат
бөлігін ішкі активтерге
орналастыру коэффициентін
есептеу туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 и от 30 мая 2016 года № 147 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13919.
6. По строке 6 таблицы "Расчет среднемесячной величины внутренних и иных обязательств" указывается собственный капитал согласно данным бухгалтерского баланса за вычетом инвестиций в субординированный долг дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, в акции дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, умноженный на 0,75.
7. При заполнении таблицы "Расчет среднемесячной величины внутренних и иных обязательств" за каждый рабочий день в строку 12 включаются данные, указанные в строке 5 либо в строке 6 в зависимости от того, среднемесячная величина, по какой строке составляет минимальное значение.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед
нерезидентами Республики Казахстан
Отчетный период: на "___"________20 года
________________________________________________
(наименование банка)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13919 тіркелген "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін және Банктің ашық валюталық позициясын есептеу қағидаларын және лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 147 қаулысына сәйкес толтырылады.
6. "Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын есептеу" кестесінің 6-жолы бойынша бухгалтерлік баланстың деректеріне сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың реттелген борышына, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың акцияларына инвестицияларды шегергенде, 0,75-ке көбейтілген меншікті капитал көрсетіледі.
7. "Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын есептеу" кестесін толтыру кезінде әрбір жұмыс күні үшін 12-жолға орташа айлық шамасының қай жол бойынша ең аз мәні болғанына қарай 5-жолда не 6-жолда көрсетілген деректер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________
(банктің атауы)

Индекс: 1-BVU_K7, K8, K9
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан до востребования, в том числе обязательства, по которым не установлен срок осуществления расчетов
2
Срочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан с первоначальным сроком погашения до одного года включительно
3
Срочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков, за исключением срочных и условных депозитов физических и юридических лиц
4
Краткосрочные обязательства перед филиалами и представительствами иностранных компаний, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации - код 5", "государственные нефинансовые организации - код 6", "негосударственные нефинансовые организации - код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - код 8"
5
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными финансовыми организациями
6
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными организациями, членом которых является Республика Казахстан, а также Евразийским банком развития
7
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными расчетными системами (ClearstreamBanking S.A. и EuroclearBankSA/NV)
8
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиального договора
9
Субординированные долговые обязательства перед родительским банком нерезидентом Республики Казахстан
10
Совокупные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан
11
Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилиированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника по этим займам, кроме гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k8, k9
12
Выпущенные банком в обращение долговые ценные бумаги, находящиеся у нерезидентов Республики Казахстан
13
Выпущенные банком в обращение ценные бумаги (за исключением акций), находящиеся у нерезидентов Республики Казахстан
14
Ценные бумаги, выпущенные банком посредством дочерних организаций специального назначения в части гарантируемых банком сумм и учитываемых на бухгалтерском балансе банка
15

Индекс: 1- BVU_K7, K8, K9
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті аптадан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы талап етілгенге дейінгі міндеттемелер, оның ішінде есеп айырысуды жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
2
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы мерзімді міндеттемелер, бастапқы өтеу мерзімі бір жылға дейін қоса алғанда
3
Кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді талап ету шартсыз құқығымен Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы мерзімді міндеттемелер, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты депозиттерін қоспағанда, банктердің мерзімді және шартты депозиттері
4
Өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары - коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар - коды 8" секторларына кіретін шетел компанияларының филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
5
Халықаралық қаржы ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
6
Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
7
Халықаралық есеп айырысу жүйелері (ClearstreamBanking S.A. және EuroclearBankSA/NV) болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
8
Банк кастодиан шартының негізінде сақтауға қабылдаған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтары
9
Қазақстан Республикасының бейрезиденті бас банктің алдындағы реттелген борыштық міндеттемелер
10
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы жиынтық міндеттемелер
11
k8, k9 нормативтерінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерінен басқа, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың осы қарыздар бойынша борышкердің міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
12
Банк айналымға шығарған Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріндегі борыштық бағалы қағаздар
13
Банк айналымға шығарған Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріндегі бағалы қағаздар (акцияларды қоспағанда)
14
Банк кепілдік беретін және банктің бухгалтерлік балансында есепке алынатын сомалар бөлігінде банк арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдары арқылы шығарған бағалы қағаздар
15

Обязательства перед филиалами и представительствами иностранных компаний, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации - код 5", "государственные нефинансовые организации - код 6", "негосударственные нефинансовые организации - код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - код 8"
16
Обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными финансовыми организациями
17
Обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными организациями, членом которых является Республика Казахстан, а также Евразийским банком развития
18
Выпущенные банком в обращение долговые ценные бумаги
19
Выпущенные банком в обращение ценные бумаги (за исключением акций)
20
Долговые ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан в тенге
21
Ценные бумаги банка (за исключением акций), выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан в тенге
22
Обязательства дочернего банка - резидента Республики Казахстан перед родительским банком - нерезидентом Республики Казахстан по полученным займам
23
Собственный капитал
24
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k7
25
Максимальный лимит краткосрочных обязательств перед нерезидентами, (k7)
26
Обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k8
27
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан, (k8)
28
Обязательства перед нерезидентами и долговые ценные бумаги, включаемые в расчет коэффициента k9
29
Обязательства перед нерезидентами и исламские ценные бумаги, включаемые в расчет коэффициента k9
30
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан, (k9)
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
коэффициентов капитализации
банков
к обязательствам перед
нерезидентами
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан

Өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары - коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар - коды 8" секторларына кіретін шетел компанияларының филиалдары мен өкілдіктері алдындағы міндеттемелер
16
Халықаралық қаржы ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелер
17
Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелер
18
Банк айналымға шығарған борыштық бағалы қағаздар
19
Банк айналымға шығарған бағалы қағаздар (акцияларды қоспағанда)
20
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шығарылған борыштық бағалы қағаздар теңгемен
21
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шығарылған банктің бағалы қағаздары (акцияларды қоспағанда) теңгемен
22
Алынған қарыздар бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденті-бас банктің алдындағы Қазақстан Республикасының резиденті еншілес банктің міндеттемелері
23
Меншікті капитал
24
k7 коэффициентінің есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
25
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең төменгі лимиті, (k7)
26
k8 коэффициентінің есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер
27
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктердің капиталдандыру коэффициенті, (k8)
28
Бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер және k9 коэффициентінің есебіне енгізілетін борыштық бағалы қағаздар
29
Бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер және k9 коэффициентінің есебіне енгізілетін исламдық бағалы қағаздар
30
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктердің капиталдандыру коэффициенті, (k9)
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы ________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Банктерді Қазақстан
Республикасының
бейрезиденттері алдындағы
міндеттемелерге
капиталдандыру
коэффициенттерінің
талдамасы туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Нормативы № 144) и от 30 мая 2016 года № 147 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13919 (далее – Нормативы № 147).
6. В Форме указываются сведения по обязательствам банка второго уровня перед нерезидентами в соответствии с пунктами 53, 54, 55 Нормативов № 144 и пунктами 81, 82 и 83 Нормативов № 147.
7. В строках 4 и 15 указываются краткосрочные обязательства, обязательства перед филиалами и представительствами иностранных юридических лиц, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации - код 5", "государственные нефинансовые организации - код 6", "негосударственные нефинансовые организации - код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - код 8 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года № 388 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей и представления сведений по платежам в соответствии с ними", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1011.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (бұдан әрі - № 144 нормативтер) және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13919 тіркелген "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін және Банктің ашық валюталық позициясын есептеу қағидаларын және лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 147 қаулысына (бұдан әрі - № 147 нормативтер) сәйкес толтырылады.
6. Нысанда екінші деңгейдегі банктің бейрезиденттер алдындағы міндеттемелері бойынша мәліметтер № 144 нормативтердің 53, 54, 55-тармақтарына және № 147 нормативтердің 81, 82 және 83-тармақтарына сәйкес көрсетіледі.
7. 4 және 15-жолдарда өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары - коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар - коды 8" секторларына кіретін шетелдік заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер, міндеттемелер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1011 тіркелген "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану және төлемдер бойынша оларға сәйкес мәліметтер ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 15 қарашадағы № 388 қаулысына сәйкес көрсетіледі.

8. В строках 6 и 17 указываются краткосрочные обязательства, обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными организациями, членом которых является Республика Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года "О членстве Республики Казахстан в Международном валютном фонде, Международном банке реконструкции и развития, Международной финансовой корпорации, Международной ассоциации развития, Многостороннем агентстве гарантии инвестиций, Международном центре по урегулированию инвестиционных споров, Европейском банке реконструкции и развития, Азиатском банке развития, Исламском банке развития", а также Евразийским банком развития, созданным в соответствии с Соглашением об учреждении Евразийского банка развития от 12 января 2006 года.
9. Строки 6, 13, 17, 19, 21, 22 и 29 заполняются только исламскими банками.
10. Коэффициенты капитализации банков второго уровня к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан k7, k8, k9 указываются с тремя знаками после запятой.
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала
при секьюритизации
Отчетный период: на "___"________20__года
____________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_KDSK
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование компонента
Значения на последнюю отчетную дату, предшествующую осуществлению сделки секьюритизации
Значения после осуществления сделки секьюритизации
1
Капитал 1-го уровня
1.1
основной капитал
1.2
дополнительный капитал
2
Капитал 2-го уровня
3
Инвестиции
4
Собственный капитал (за минусом инвестиций)
5
Сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком и имеющих международную рейтинговую оценку от "В+" и ниже агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" и ниже по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств либо не имеющие рейтинговой оценки
X
6
Активы
7
Отношение капитала первого уровня за вычетом инвестиций банка, взятых в пределах доли капитала первого уровня в обшей сумме капитала первого уровня и включаемой в расчет собственного капитала части капитала второго уровня, к размеру активов банка (К1)
8
Активы, взвешенные с учетом кредитного риска
8.1
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
8.2
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
8.3
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
8.4
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня
X
одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
9
Условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска, в том числе:
9-1
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9.2
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9.3
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB-b> до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9.4
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
10
Производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска, в том числе:

8. 6 және 17-жолдарда Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепiлдiгiнiң Көпжақты Агенттiгiне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөнiндегi Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкiне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне мүшелiгi туралы" 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар, сондай-ақ 2006 жылғы 12 қаңтардағы Еуразиялық даму банкін құру туралы келісімге сәйкес құрылған Еуразиялық даму банкі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқамерзімді міндеттемелер көрсетіледі.
9. 6, 13, 17, 19, 21, 22 және 29-жолдарды исламдық банктер ғана толтырады.
10. Екінші деңгейдегі банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге k7, k8, k9 капиталдандыру коэффициенттері үтірден кейін үш таңбамен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1- BVU_KDSK
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:есепті аптадан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Компонент атауы
Секьюритилендіру мәмілесін жүзеге асыру күнінің алдындағы соңғы есепті күнгі мәні
Секьюритилендіру мәмілесін жүзеге асырғаннан кейінгі мәні
1
1-деңгейдегі капитал
1.1
негізгі капитал
1.2
қосымша капитал
2
2-деңгейдегі капитал
3
Инвестициялар
4
Меншікті капитал (инвестицияларды шегергенде)
5
Банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "В+" бастап және одан төмен халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+" бастап және одан төмен рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар не рейтингілік бағасы жоқ секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
6
Активтер
7
Банктің инвестицияларын шегергенде, бірінші деңгейдегі капиталдың жалпы сомасындағы бірінші деңгейдегі капиталдың үлесі шегінде алынған және екінші деңгейдегі капитал бөлігіндегі меншікті қапитал есебіне енгізілетін банктің активтер мөлшеріне бірінші деңгейдегі капиталдың арақатынасы (К1)
8
Кредиттік тәуекелді ескеріп, мөлшерленген активтер
8.1
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ААА"-дан "АА-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzAАА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
8.2
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzA+"-тен "kzА-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
8.3
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
8.4
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9
Кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер, оның ішінде:
9-1
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ААА"-дан "АА-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
9.2
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9.3
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9.4
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
10
Кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген туынды қаржы құралдары, оның ішінде:
X

10.1
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
10.2
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
10.3
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня
X
одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
10.4
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
11
Итого активы, условные и возможные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска, уменьшенные на сумму общих резервов (провизии), не включенных в расчет капитала второго уровня
12
Сумма специфичного процентного риска
13
Сумма общего процентного риска
14
Итого рыночный риск, связанный с изменением ставки вознаграждения
15
Сумма специфичного риска, связанного с изменением рыночной стоимости
16
Сумма общего риска, связанного с изменением рыночной стоимости
17
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости
18
Сумма рыночного риска, связанного с изменением обменного курса
19
Итого активы и условные и возможные требования и обязательства, рассчитанные с учетом рыночного риска
20
Сумма операционного риска
21
Отношение собственного капитала к сумме активов, условных и возможных обязательств, взвешенных по степени кредитного риска, уменьшенных на сумму общих резервов (провизии), не включенных в расчет капитала второго уровня, активов и условных и возможных требований и обязательств, рассчитанных с учетом рыночного риска, операционного риска (К2)
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Исполнитель _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) дата
Телефон:_________________________
Место для печати (при наличии )
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расчете коэффициентов
достаточности собственного капитала
при секьюритизации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала
при секьюритизации

10.1
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ААА"-дан "АА-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
10.2
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
10.3
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
10.4
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-" дейінгі халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
11
Кредиттік тәуекелдің дәрежесі бойынша мөлшерленген, жалпы резервтердің (провизиялардың) сомасына кемітілген, екінші деңгейдегі капитал есебіне енгізілмеген активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер жиынтығы
12
Ерекше пайыздық тәуекел сомасы
X
13
Жалпы пайыздық тәуекел сомасы
14
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
15
Нарықтық құнның өзгеруіне байланысты ерекше тәуекел сомасы
16
Нарықтық құнның өзгеруіне байланысты жалпы тәуекел сомасы
17
Нарықтық құнның өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
18
Айырбастау бағамының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел сомасы
19
Нарықтық тәуекелді ескеріп, есептелген активтер және шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер жиынтығы
20
Операциялық тәуекел сомасы
21
Меншікті капиталдың кредиттік тәуекелдің дәрежесі бойынша мөлшерленген, жалпы резервтердің (провизиялардың) сомасына кемітілген, екінші деңгейдегі капитал, активтер және шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер есебіне енгізілмеген, нарықтық тәуекелді, операциялық тәуекелді ескере отырып есептелген активтердің, шартты және ықтимал міндеттемелер сомасына арақатынасы (К2)
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Орындаушы ________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) күні
Телефоны:_________________________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Секьюритилендіру кезінде
меншікті капиталдың
жеткіліктілігі коэффициенттерін
есептеу туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется банками при расчете собственного капитала в соответствии с пунктами 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 и 49 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 147 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13919.
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного
риска, представляемый исламскими банками
Отчетный период: на "___"________20__года
__________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_RA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
I группа
1
Наличные тенге
0
2
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
3
Аффинированные драгоценные металлы
0
4
Требования к Правительству Республики Казахстан
0
5
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
6
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
0
7
Требования к центральным банкам стран, с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
8
Требования к международным финансовым организациям, с рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
9
Требования к местным органам власти Республики Казахстан по налогам и другим платежам в бюджет
0
10
Требования к акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
0
11
Исламские ценные бумаги, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - национальным холдингом, национальным управляющим холдингом Республики Казахстан
0
12
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
13
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
14
Ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов"
0
15
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
II группа
16
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
20
17
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
18
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
19
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
20
Требования к местным органам власти Республики Казахстан
20
21
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
22
Требования к организациям, имеющим рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
23
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
24
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
25
Исламские ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - юридическим лицом, 100 (сто) процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному управляющему холдингу
20
26
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
27
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
III группа
28
Неаффинированные драгоценные металлы
50
29
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
30
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
31
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
32
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
33
Требования к организациям, имеющим рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
34
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ-" (включительно) агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ+" (включительно) агентства Standard&Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
35

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Банктер Нысанды Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13919 тіркелген "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін және Банктің ашық валюталық позициясын есептеу қағидаларын және лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 147 қаулысының 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 және 49-тармақтарына сәйкес меншікті капиталды есептеу кезінде толтырады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Исламдық банктер ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1- BVU_RА
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті аптадан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесi пайызбен
Есептеуге сомасы
1
2
3
4
5
I топ
1
Қолма-қол теңге
0
2
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң шетелдiк қолма-қол валютасы
0
3
Тазартылған бағалы металдар
0
4
Қазақстан Республикасының Үкiметiне қойылатын талаптар
0
5
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкiметтерiне қойылатын талаптар
0
6
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне қойылатын талаптар
0
7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
0
8
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
0
9
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына салықтар және бюджетке төленетін басқа төлемдер бойынша қойылатын талаптар
0
10
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
0
11
Қазақстан Республикасының ұлттық холдингі, ұлттық басқарушы холдингі – оригинатормен құрылған, ислам арнайы қаржы компаниясы шығарған исламдық бағалы қағаздар
0
12
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердiң орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттiк мәртебесi бар исламдық бағалы қағаздар
0
13
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
0
14
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдинг", "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған бағалы қағаздар
0
15
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ" төмен емес ұзақмерзімді рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар банктерге ашылған корреспонденттік шоттар бойынша қойылатын талаптар
0
II топ
16
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің және тиiстi рейтингілiк бағасы жоқ елдердiң шетелдiк қолма-қол валютасы
20
17
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкіметтерiне қойылатын талаптар
20
18
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
20
19
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейінгі рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
20
20
Қазақстан Республикасының жергiлiктi билiк органдарына қойылатын талаптар
20
21
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің жергiлiктi билiк органдарына қойылатын талаптар
20
22
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдарға қойылатын талаптар
20
23
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттiк мәртебесi бар исламдық бағалы қағаздар
20
24
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
20
25
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) 100 (жүз) пайызы ұлттық басқарушы холдингіне тиесілі заңды тұлға-оригинатормен құрылған, ислам арнайы қаржы компаниясы шығарған исламдық бағалы қағаздар
20
26
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң жергiлiктi билiк органдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
20
27
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
20
III топ
28
Тазартылмаған бағалы металдар
50
29
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкiметтерiне қойылатын талаптар
50
30
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
50
31
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
50
32
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiн төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар елдердің жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
50
33
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдарға қойылатын талаптар
50
34
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейiн (қоса алғанда) борыштық рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резиденті-банктерге немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен "ВВ+"-ке дейiн (қоса алғанда) борыштық рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезидент-банкке ашылған корреспонденттік шоттар бойынша қойылатын талаптар
50
35

Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 52, 56, 57 и 58 настоящей формы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога не превышает 50 (пятидесяти) процентов включительно от стоимости залога
35
36
Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 52, 56, 57 и 58 настоящей формы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога находится в пределах от 51 (пятидесяти одного) процента до 85 (восьмидесяти пяти) процентов включительно от стоимости залога
50
37
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 56, 57, 58 и 74 настоящей формы), по которым сформировано менее 35 (тридцати пяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
100
38
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 56, 57, 58 и 74 настоящей формы), по которым сформировано более 35 (тридцати пяти) процентов и менее 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
75
39
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 56, 57, 58 и 74 настоящей формы), по которым сформировано более 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
50
40
Займы, предоставленные субъектам, отнесенным к малому или среднему предпринимательству, согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, соответствующие следующим критериям: 1) сумма займа не превышает 0,02 (ноль целых две сотых) процента от собственного капитала; 2) валюта займа – тенге
75
41
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
42
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
43
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
44
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
45
Требования к акционерному обществу "Казахстанская фондовая биржа"
50
IV группа
46
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
47
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
48
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международным финансовым организациям, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
100
49
Требования к местным органам власти стран, имеющих рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
50
Требования к организациям-резидентам, имеющим рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям- резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям- нерезидентам, имеющим рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
51

Берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына ара қатынасы кепіл құнының 50 (елу) пайызды қоса алғанда аспайтын талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 52, 56, 57 және 58-жолдарында көрсетілген жеке тұлғалардың қарыздарын қоспағанда)
35
36
Берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына ара қатынасы кепіл құнының 51 (елу бірден) 85 (сексен беске) дейін пайыздарын қоса алғандағы шекте болатын талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 52, 56, 57 және 58- жолдарында көрсетілген жеке тұлғалардың қарыздарын қоспағанда)
50
37
Олар бойынша қарыздардың өтелмеген бөлігінен халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес 35 (отыз бес) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 56, 57, 58 және 74-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
100
38
Олар бойынша қарыздардың өтелмеген бөлігінен халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес 35 (отыз бес) пайыздан көп және 50 (елу) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 56, 57, 58 және 74-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
75
39
Олар бойынша қарыздардың өтелмеген бөлігінен халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес 50 (елу) пайыздан көп провизиялар (резервтер) қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 56, 57, 58 және 74-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
50
40
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілерге берілген, мынадай критерийлерге сәйкес келетін қарыздар:
1) қарыз сомасы меншікті капиталдың 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайызынан аспайды;
2) қарыз валютасы – теңге
75
41
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi бар немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттiк мәртебесi бар исламдық бағалы қағаздар
50
42
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi рейтингi бар немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
50
43
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгі төмен емес тәуелсiз рейтингi бар немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
50
44
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi рейтингi бар немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
50
45
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
50
IV топ
46
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ+"-тен "В-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне қойлатын талаптар
100
47
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ+"-тен "В-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне қойлатын талаптар
100
48
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ+"-тен "В-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингілік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына қойлатын талаптар
100
49
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына қойлатын талаптар
100
50
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-" төмен рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар бейрезидент-ұйымдарға қойлатын талаптар
100
51

Требования со сроком более 1 года по займам, выданным с 1 января 2016 года в иностранной валюте к организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-" төмен борыштық рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент-ұйымдарға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында берілген қарыздар бойынша 1 жылдан астам мерзіммен талаптар

200
52
Требования к физическим лицам, возникшие до 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска
100
53
Требования со сроком более 1 года, по займам, выданным с 1 января 2016 года в иностранной валюте к физическим лицам, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
54
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ+" агентства Standard&Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
55
Прочие ипотечные жилищные займы (за исключением, займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 52, 56, 57 и 58 настоящей формы)
100
56
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты соответствующие одному из критериев согласно строке 56 Приложения 2 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Нормативы № 144)
150
57
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты соответствующие одному из критериев согласно строке 57 Приложения 2 Нормативов № 144
150
58
Прочие займы, предоставленные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты (за исключением ипотечных жилищных займов и займов физическим лицам, указанных в строках 56 и 57 настоящей формы)
100
59
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
60
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
61
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международными финансовыми организациями, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
100
62
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями резидентами, имеющими рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациями- резидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки, и организациями-нерезидентами, имеющими рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
63
Расчеты по платежам
100
64
Основные средства
100
65
Материальные запасы
100
66
Инвестиции, учитываемые по справедливой стоимости, в части акций (долей участия в уставном капитале) за исключением инвестиций банка
100
67

200
52
Тәуекелдің III тобына жатқызылғандарды қоспағанда, 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін туындаған жеке тұлғаларға, оның ішінде тұтынушылық кредиттерге қойлатын талаптар
100
53
Тәуекелдің III тобына жатқызылғандарды қоспағанда, тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында жеке тұлғаларға берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер бойынша 1 (бір) жылдан астам мерзіммен талаптар
200
54
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент-банктеріне немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-банкке ашылған корреспонденттік шоттар бойынша талаптар
100
55
Басқа да ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 52, 56, 57 және 58-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
56
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (бұдан әрі - № 144 нормативтер) 2-қосымшаның 56-жолына сай критерийлердің біріне сәйкес келетін 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
150
57
№ 144 нормативтерге 2-қосымшаның 57-жолына сай критерийлердің біріне сәйкес келетін 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
150
58
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген басқа да қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер (осы нысанның 56 және 57-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және қарыздарын қоспағанда)
100
59
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар исламдық бағалы қағаздар
100
60
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
100
61
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингілік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
100
62
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-" төмен рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар резидент-ұйымдар, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент-ұйымдар және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар бейрезидент-ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
100
63
Төлемдер бойынша есеп айырысулар
100
64
Негізгі қаражат
100
65
Материалдық қорлар
100
66
Банктiң инвестицияларын қоспағанда, акциялар (жарғылық капиталға қатысу үлестерi) бөлігінде, әдiл құны бойынша есептелетін инвестициялар
100
67

Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет менее 10 (десяти) процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 10 (десяти) процентов основного капитала
100
68
Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 15 (пятнадцати) процентов основного капитала
250
V группа
69
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
70
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
71
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
72
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
73
Требования к организациям-нерезидентам, имеющим рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
150
74
Требования со сроком более 1 (одного) года по займам, выданным с 1 января 2016 года в иностранной валюте, к организациям-нерезидентам, имеющим рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
75
Требования к нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории иностранных государств1, или гражданами иностранных государств1
150
76
Исламские ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
77
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
78
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
79
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
150
80
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории иностранных государств1
150
81
Итого рисковые активы:
Примечание:
* Перечень иностранных государств:

Әрқайсысы банктің қаржылық есептілігін жасаған кезде қаржылық есептілігі шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнің) 10 (оннан) кем пайызын құрайтын, негізгі капиталдың 10 (он) пайызынан аспайтын банктің барлық инвестицияларының сомасы
100
68
Әрқайсысы банктің қаржылық есептілігін жасаған кезде қаржылық есептілігі шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнің) 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, негізгі капиталдың 15 (он бес) пайызынан аспайтын банктің барлық инвестицияларының сомасы
250
V топ
69
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң орталық үкiметтерiне қойылатын талаптар
150
70
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
150
71
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
150
72
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
150
73
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингілік бағасы жоқ бейрезидент- ұйымдарға қойылатын талаптар
150
74
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен рейтингi немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингілік бағасы жоқ және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент-ұйымдарға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында берілген қарыздар бойынша 1 жылдан астам мерзіммен талаптар
200
75
Шет мемлекеттердің 1 аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе шет мемлекеттердің 1 азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне қойылатын талаптар
150
76
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң орталық үкiметтерi шығарған исламдық бағалы қағаздар
150
77
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң жергілікті билік органдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
150
78
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
150
79
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар бейрезидент-ұйымдар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ бейрезидент- ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
150
80
Шет мемлекеттердің 1 аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
150
81
Тәуекелді активтердің жиынтығы:
Ескерту:
* Шет мемлекеттердің тізбесі:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939.
6. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам (графа 3), умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4) и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 273
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости
товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками
Отчетный период: на "___"________20__года
—————————————————————
(наименование банка)
Индекс: 2-BVU_RRRTMZ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Товар, товарная группа
Открытые позиции
Чистая позиция 2-3
Брутто-позиция |2|+|3|
15 процентов от величины чистой позиции
3 процента от величины брутто-позиции

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Исламдық банктер ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды исламдық банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына сәйкес толтырылады.
6. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуге жататын шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.
7. 6-бағанда конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген (4-баған) шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома пайызбен (3-баған) және кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні пайызбен (5-баған) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 273 қаулысына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Исламдық банктер ұсынатын тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "__" __________
_______________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 2- BVU_RRRTMZ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен
кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Тауар, тауар
тобы
Ашық позициялар
Таза позиция
2-3
Брутто- позиция |2|+|3|
Таза позиция шамасының 15 пайызы
Брутто- позиция шамасының 3 пайызы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с пунктами 26 и 27 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Исламдық банктер ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды исламдық банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысының 26 және 27-тармақтарына сәйкес толтырылады.