О Правилах оказания единовременной социальной помощи жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане к 25-летию Независимости Республики Казахстан
Решение маслихата города Астаны от 8 декабря 2016 года № 86/13-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 28 декабря 2016 года № 1087. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 23 июня 2017 года № 161/20-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата г. Астаны от 23.06.2017 № 161/20-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 2 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания единовременной социальной помощи жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане к 25-летию Независимости Республики Казахстан согласно приложению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
Г. Касенов
Секретарь маслихата
города Астаны
Ж. Нурпиисов
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 8 декабря 2016 года
№ 86/13-VI
Правила оказания единовременной социальной помощи жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане к 25-летию Независимости Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания единовременной социальной помощи жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане к 25-летию Независимости Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 2 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".

Қазақстан Республикасы Тәуелсiздiгінің 25 жылдығына орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету қағидасы туралы
Астана қаласы маслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 86/13-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 1087 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы маслихатының 2017 жылғы 23 маусымдағы № 161/20-VI шешімімен
Ескерту. Шешімнің күші жойылды - Астана қаласы маслихатының 23.07.2017 № 161/20-VI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 2-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 2-3-тармағына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Тәуелсiздiгінің 25 жылдығына орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету қағидалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Г. Қасенов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының
2016 жылғы 8 желтоқсандағы
№86/13 - VI шешіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы Тәуелсiздiгінің 25 жылдығына орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету қағидасы 1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Тәуелсiздiгінің 25 жылдығына орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 55-бабы 1-тармағы 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 2-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 2-1-тармағына сәйкес әзірленді.

2. Единовременная социальная помощь жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, за исключением лиц, осужденных за совершение умышленных убийств и посягательств на жизнь работников милиции, народных дружинников в этих событиях, в отношении которых сохраняется действующий порядок пересмотра уголовных дел, к 25-летию Независимости Республики Казахстан (далее – социальная помощь) оказывается гражданам, зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Астане.
3. Источником финансирования социальной помощи является бюджет города Астаны.
4. Социальная помощь предоставляется согласно бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", администратором которой является Государственное учреждение "Управление занятости, труда и социальной защиты города Астаны" и в пределах средств, предусмотренных в бюджете города Астаны на данные цели.
5. Основанием для оказания социальной помощи являются списки категорий граждан, указанных в пункте 1 настоящих Правил, признанных в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке жертвами политических репрессий, направленные Государственным учреждением "Управление внутренней политики города Астаны".
2. Порядок выплаты социальной помощи
6. Социальная помощь предоставляется к 16 декабря (ко Дню Независимости Республики Казахстан) в виде денежной выплаты в размере 70 000 (семьдесят тысяч) тенге.
7. Выплата социальной помощи производится через отделения банков второго уровня города Астаны путем перечисления денежных средств на лицевые либо карточные счета получателей.

2. Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы, осы оқиғаларда қасақана кiсi өлтiргенi және милиция қызметкерiнiң, халық жасақшысының өмiрiне қастандық жасағаны үшiн сотталған, өздерiне қатысты қылмыстық iстердi қайта қараудың қолданылып жүрген тәртiбi сақталатын адамдарды қоспағанда, саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтiк көмек (бұдан әрi – әлеуметтiк көмек) Астана қаласында тiркелген және тұрақты тұратын азаматтарға көрсетіледі.
3. Астана қаласының бюджеті әлеуметтiк көмектi қаржыландыру көзi болып табылады.
4. Әлеуметтiк көмек "Астана қаласының Жұмыспен қамту, еңбек және әлеуметтiк қорғау басқармасы" мемлекеттiк мекемесi әкiмшісі болып табылатын "Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек" бюджеттiк бағдарламасына сәйкес және Астана қаласының бюджетiнде осы мақсаттарға көзделген қаражат шегiнде ұсынылады.
5. Әлеуметтiк көмек көрсетуге "Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі жолдаған Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте саяси қуғын-сүргін құрбандары болып танылған, осы Қағиданың 1-тармағында көрсетілген адамдардың тізімі (азаматтардың санаттары) негіздеме болып табылады.
2. Әлеуметтiк көмек төлеу тәртібі
6. Әлеуметтік көмек 16 желтоқсанға (Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігі күніне орай) ақшалай төлем түрінде 70 000 теңге (жетпіс мың) теңге мөлшерінде беріледі.
7. Әлеуметтiк көмектi төлеу ақшалай қаражатты Астана қаласының екiншi деңгейдегi банктер бөлiмшелерi арқылы алушылардың дербес шоттары немесе карталық шоттарына аудару арқылы жүргiзiледi.