Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"
Постановление акимата города Астаны от 29 августа 2016 года № 186-1552. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 29 сентября 2016 года № 1064. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 15 апреля 2021 года № 509-1289.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 15.04.2021 № 509-1289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях".
2. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление энергетики города Астаны" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Айтмухаметова К.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны А. Исекешев
Утвержден
постановлением акимата города
Астаны
от 29 августа 2016 года
№ 186-1552
Регламент государственной услуги
"Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим
организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5
МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также
имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и
выше к работе в осенне-зимних условиях"

"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт- тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай – ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінбекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 29 тамыздағы № 186-1552 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 29 қыркүйекте № 1064 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 15 сәуірдегі № 509-1289 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 15.04.2021 № 509-1289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт - тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай–ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Астана қаласының Энергетика басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Қ.Қ. Айтмұхаметовке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енгізіледі және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 186-1552 қаулысымен
бекітілген
"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан
жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан
жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен,
110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші
және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа
әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях" (далее – государственная услуга) разработана в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях", утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 281 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области электроэнергетики" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11130) (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление энергетики города Астаны" (далее – услугодатель) в части выдачи паспортов готовности отопительным котельным всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимних условиях.
Государственная услуга оказывается через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях, отказ в выдачи паспорта готовности либо уведомление об аннулировании паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже 110 кВ и выше, к работе в осенне-зимних условиях.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная, бумажная.

1. Жалпы ережелер
1. "Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан
жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан
жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен,
110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші
және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа
әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет(бұдан әрі –мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 281 бұйрығымен бекітілген(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11130 болып тіркелген) "Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі - Стандарт)әзірленді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтіАстана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы –"Астана қаласының Энергетика басқармасы" мемлекеттік мекемесі(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)барлық қуаттардың және жылу желілерінің (магистралдық, орамішілік) жылыту қазандықтарына күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспорттарын беру бөлігінде көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет:
1) көрсетілетін кызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетунысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі– белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен,110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндірушіжәне энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқаәзірлік паспортын беру немесе белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен,110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндірушіжәне энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беруден бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметнәтижесінұсыну нысаны: электрондық, қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление или электронный запрос услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1).канцелярия услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов услугополучателя, направляет их руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2).руководитель услугодателя в день поступления запроса налагает резолюцию и направляет документы услугополучателя на рассмотрение ответственному исполнителю услугодателя – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя на предмет полноты представленных документов – в течение 3 (трех) календарных дней.
В случае установления факта неполноты содержания представленных услугополучателем документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) ответственный специалист услугодателя рассматривает поступившие документы услугополучателя, готовит результат оказания государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя – в течение 25 (двадцати пяти) календарных дней;
5).руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию услугодателя – в течение 1 (одного) календарного дня;
6) канцелярия услугодателя регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю нарочно, в электронном виде либо направляет по почте по окончании ответа на запрос в день подписания руководителем – в течение 15 (пятнадцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированный документ услугополучателя;
2) резолюция руководителя услугодателя и направление для исполнения ответственному исполнителю услугодателя;
3) проверка ответственным исполнителем услугодателя полноты документов услугополучателя;
4) оформление ответственным исполнителем услугодателя паспорта готовности отопительным котельным всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимних условиях;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл
тәртібін сипаттау.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды қоса берумен көрсетілетін қызметті алушының өтініші немесе электрондық өтінім беруіболып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды –15 (он бес) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы сұраныс келіп түскен күніқарар салып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына қарау үшін жолдайды – 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде;
3).көрсетілетінқызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыұсынған құжаттардың толық болуын қарастырады – 5 (бес)күнтізбелік күн ішінде.
Көрсетілетін қызметтіалушыСтандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттардың толық мазмұнын ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінімді одан әрі қарастырудан жазбаша дәлелді бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманыкөрсетілетін қызметті алушыдан түскен құжаттарды қарастырады, мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын әзірлеп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол-қоюға жолдайды – 25 (жиырма бес) күнтізбелік күн ішінде.
5) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды – 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қорытындысын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушығабасшы қол қойған күні сұранысқа жауап берілгеннен кейін қолма-қол, электрондық түрде немесе пошта арқылы жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының тіркелген құжаты;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысынаорындау үшін жолдауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының толықтығын тексеруі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысыменбарлық қуаттардың және жылу желілерінің (магистралдық, орамішілік) жылыту қазандықтарына күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын рәсімдейді;

5) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает его в канцелярию услугодателя;
6) канцелярия услугодателя регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7..Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
8.. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1).канцелярия услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов услугополучателя, направляет их руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2).руководитель услугодателя в день поступления запроса налагает резолюцию и направляет документы услугополучателя на рассмотрение ответственному исполнителю услугодателя – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя на предмет полноты представленных документов – в течение 3 (трех) календарных дней.
В случае установления факта неполноты содержания представленных услугополучателем документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) ответственный специалист услугодателя рассматривает поступившие документы, готовит результат государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя – в течение 25 (двадцати пяти) календарных дней;
5).руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию услугодателя – в течение 1 (одного) календарного дня;
6) канцелярия услугодателя регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю нарочно, в электронном виде либо направляет по почте по окончании ответа на запрос в день подписания руководителем – в течение 15 (пятнадцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство
для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9..Государственная услуга не предоставляется через Государственную корпорацию "Правительство для граждан".

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тапсырады;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызметті көрсету қорытындысын тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетупроцесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдыңреттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызмет алушының құжаттарынқабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы сұраныс келіп түскен күніқарар салып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына қарау үшін жолдайды – 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде;
3).көрсетілетінқызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болуын қарастырады – 3 (үш) күнтізбелік күн ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттардың толық мазмұнын ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінімді одан әрі қарастырудан жазбаша дәлелді бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы келіп түскенқұжаттарды қарастырады, мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын әзірлеп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол-қоюға жолдайды – 25 (жиырма бес) күнтізбелік күн ішінде.
5) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды – 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызметтің қорытындысын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушығабасшы қол қойған күні сұранысқа жауап берілгеннен кейін қолма-қол, электрондық түрде немесе пошта арқылы жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау.
9. Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілмейді.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
Описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1: ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
условие..1:..проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура..2:..формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процедура .3: выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
условие..2:..проверка наличия данных услугополучателя в Государственной базе данных "Физические лица"/Государственной базе данных "Юридические лица" (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ);
процедура 4: формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 5: заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, представленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процедура 6: регистрация запроса и обработка государственной услуги на портале;
условие 3: проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и основаниям для выдачи паспорта готовности;
необходимых документов, представленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процедура 6: регистрация запроса и обработка государственной услуги на портале;
условие 3: проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и основаниям для выдачи паспорта готовности;
процедура 7: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
процедура 8: получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронной лицензии), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура..1:..прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие..1:..проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
процедура..2: формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура..3: выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, с прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4: выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2: проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП услугополучателя;
процедура 5: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процедура..6:..удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
процедура..7:..регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
условие 3: проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и основаниям для выдачи паспорта готовности;
процедура..8:..удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
процедура..9:..регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
условие 4: проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и основаниям для выдачи паспорта готовности отопительным котельным всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимних условиях;
процедура..10: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
процедура..11:..получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронной лицензии), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

10. Мемлекеттік қызметтіпортал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау тәртібініңжәне рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы.
Көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1-рәсім: мемлекеттік қызметті көрсету үшін порталда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің логині мен пароліненгізуі(авторизациялау үдерісі);
1-шарт: логин және пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы мәліметтердіңрастылығын порталда тексеру;
2-рәсім: көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мәліметтерінде бұзушылықтардыңболуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталмен қалыптастыру;
3-рәсім: осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметтікөрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныснысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің енгізуі;
2-шарт: "Жеке тұлға" мемлекеттік деректерқорында/"Заңды тұлға" мемлекеттік деректер қорында (бұдан әрі – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушы мәліметтердің болуын тексеру;
4-рәсім: ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің жоқтығына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының қағаз нысанында болуын және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерініңқажетті құжаттарды сканерлеуі,оны сұраныс нысанынатіркеу бөлігіндегі сұраныс нысанын толтыру;
6-рәсім: сұранысты тіркеу және порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметті өңдеу;
6-рәсім: сұранысты тіркеу және порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметті өңдеу;
3-шарт: көрсетілетін қызметті берушінің әзірлік паспортын беру үшін көрсетілетін қызметті алушының талаптарға және негіздерге сәйкестігін тексеру;
7-рәсім: порталда көрсетілетін қызметті алушының деректеріндебұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8-рәсім: порталмен қалыптастырылған көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын алуы(электрондық лицензия). Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондықцифрлыққолтаңбасын (бұдан әрі – ЭЦҚ) қолданумен жасалады.
Көрсетілетін қызметті алушының өтінім беру тәртібін және рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушының компьютеріндегі интернет-браузерде сақталатын (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады)өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен көрсетілетін қызметті алушыпорталда тіркеуді жүзеге асырады;
1-рәсім: мемлекеттік қызметті алу үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушының компьютеріндегі интернет-браузергетіркеу, көрсетілетін қызметті алушының порталда пароліненгізу үдерісі(авторизациялау үдерісі);
1-шарт: логин, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің растылығынпорталда тексеру;
2-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріндегі бұзушылыққа байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталмен қалыптастыру;
3-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды сұраныс нысанына электрондықтүрде бекітумен құрылымы мен нысандық талаптарын есептеумен нысанды толтыруы;
4-рәсім: көрсетілетін қызметті алушыныңсұранысты растау (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт: порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сонымен қатар көрсетілетін қызметті алушының сұранымында көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін тексеру;
5-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған сұраныснысанын(мәліметтерді енгізу)ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол-қою);
7-рәсім: электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) порталда тіркеу және сұранысты порталда өңдеу;
3-шарт: әзірлік паспортты беру үшін көрсетілетін қызметті берушініңкөрсетілетін қызметті алушыныңталаптар мен негіздерге сәйкестігін тексеруі;
8-рәсім: мемлекеттік қызметті көрсету үшінкөрсетілетінқызметті алушының ЭЦҚ арқылы толтырылған сұранысты (енгізілгенмәліметтерді) куәландыру (қол қою);
9-рәсім: электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) порталда тіркеу және сұранысты порталда өңдеу;
4-шарт: көрсетілетін қызметті берушініңбарлық қуаттардың және жылу желілерінің (магистральдық, орамішілік) жылыту қазандықтарына күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспорттарын беру үшін көрсетілетін қызметті алушының талаптар мен негіздеріне сәйкестігін тексеру;
10-рәсім:көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде анықталған бұзушылықтарға байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны порталда қалыптастыру;
11-рәсім: көрсетілетін қызметті алушыныңпорталда қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсету қорытындысын алуы(электрондық лицензия). Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің мүдделі тұлғасының ЭЦҚ қолданумен жасалады.

Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя, и диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал, приведены в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача паспорта
готовности
энергопроизводящим и
энергопередающим
организациям с установленной
электрической мощностью 5
МВт и менее, свыше 5 МВт или
с установленной тепловой
мощностью 100 Гкал/час и
выше, а также имеющим на
своем балансе электрические
сети напряжением 35 кВ и ниже,
110 кВ и выше к работе в
осеннее-зимних условиях"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через
услугодателя
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача паспорта
готовности
энергопроизводящим и
энергопередающим
организациям с установленной
электрической мощностью 5
МВт и менее, свыше 5 МВт или
с установленной тепловой
мощностью 100 Гкал/час и
выше, а также имеющим на
своем балансе электрические
сети напряжением 35 кВ и ниже,
110 кВ и выше к работе в
осеннее-зимних условиях"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача паспорта
готовности
энергопроизводящим и
энергопередающим
организациям с установленной
электрической мощностью 5
МВт и менее, свыше 5 МВт или
с установленной тепловой
мощностью 100 Гкал/час и
выше, а также имеющим на
своем балансе электрические
сети напряжением 35 кВ и ниже,
110 кВ и выше к работе в
осеннее-зимних условиях"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметтікөрсетудегіақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет етуінің диаграммасы және портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетукезіндегі ақпараттық жүйелерінің функционалдық өзара әрекет етуініңдиаграммасы осы Регламентке 1 және 2-қосымшаларда келтірілген.
"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-
тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және
одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және
одан төмен,110 кВ және одан жоғары электр желілері бар
энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға
күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті
көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара
әрекет ету диаграммасы
"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-
тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және
одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және
одан төмен,110 кВ және одан жоғары электр желілері бар
энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға
күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы
Шарттық белгілер:
"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-
тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және
одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және
одан төмен,110 кВ және одан жоғары электр желілері бар
энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға
күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығы