О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 20 июля 2015 года № 197-1202 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений, оказываемых физическим и юридическим лицам на территории города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 25 августа 2016 года № 197-1527. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 4 октября 2016 года № 1066. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 21 октября 2020 года № 510-2362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 21.10.2020 № 510-2362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 20 июля 2015 года № 197-1202 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений, оказываемых физическим и юридическим лицам на территории города Астаны"
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 20 июля 2015 года № 197-1202 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений, оказываемых физическим и юридическим лицам на территории города Астаны" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 937, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 5 сентября 2015 года № 98 (3303) и "Вечерняя Астана" от 5 сентября 2015 года № 98 (3321) следующие изменения:
в пункте 2 вышеуказанного постановления слова "Управление земельных отношений города Астаны" заменить словами "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель города Астаны";
в приложении 1 к вышеуказанному постановлению:
в пункте 1 слова "Управление земельных отношений города Астаны" заменить словами "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель города Астаны";
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
наименование раздела 4 изложить в следующей редакции:
"4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"Астана қаласының аумағында жер қатынастары саласында жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 197-1202 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 25 тамыздағы № 197-1527 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 4 қазанда № 1066 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 21 қазандағы № 510-2362 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 21.10.2020 № 510-2362 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана қаласының аумағында жер қатынастары саласында жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 197-1202 (Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 937 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 қыркүйекте "Вечерняя Астана" № 98 (3321) және "Астана Ақшамы" № 98 (3303) газеттерінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулының 2-тармағындағы "Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы" деген сөздер "Астана қаласының Жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
1-тармақтағы "Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы" деген сөздер "Астана қаласының Жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация).";
4-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и процесса получения результата оказания государственной услуги, длительность обработки запроса услугополучателя:";
подпункты 1), 2), 3), 7) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) сотрудник Государственной корпорации принимает заявление услугополучателя с приложением необходимых документов согласно пункту 9 Стандарта, проводит регистрацию представленных услугополучателем документов – в течение 15 (пятнадцати) минут.
При оказании государственной услуги услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Подтверждением принятия пакета документов от услугополучателя является расписка о приеме соответствующих документов, содержащая номер, дату и время приема, фамилию, имя сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, дату (время) выдачи документа.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов;
2) ответственный работник накопительного отдела Государственной корпорации передает документы услугополучателя в канцелярию услугодателя согласно реестру оформленных документов с указанием номера заявления, фамилии, имени сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, наименования государственной услуги, даты приема, планируемой даты выдачи результата оказания государственной услуги – в течение последующего рабочего дня;
3) сотрудник канцелярии услугодателя принимает представленные сотрудником Государственной корпорации документы услугополучателя и передает их руководителю услугодателя либо лицу, его замещающему, – в день приема документов;";
"7) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет выдачу утвержденного акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка сотруднику Государственной корпорации – в течение 15 (пятнадцати) минут.";
приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
таблицу 2 в приложении 3 к Регламенту государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в приложении 2 к вышеуказанному постановлению:
в пункте 1 слова "Управление земельных отношений города Астаны" заменить словами "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель города Астаны";

"8. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу үдерісінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы:";
8-тармақтың 1), 2), 3), 7) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттарды қоса отырып өтінішті қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың тіркелуін жүргізеді – 15 (он бес) минут ішінде.
Қазақстан Республикасының заңдарында басқаша көзделмесе, көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпарат жүйелеріндегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдаудың дәлелі өтінішті қабылдау нөмірі, күні мен уақыты, қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің аты-жөні, құжатты беру күні (уақыты) көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қарастырылған тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді;
"2) Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөлімінің жауапты қызметкері өтініштің нөмірін, өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің аты-жөнін, мемлекеттік қызметтің атауын, қабылдау күнін, жоспарланып отырған беру күнін көрсете отырып, рәсімделген құжаттардың тізіліміне сәйкес құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді – келесі жұмыс күні ішінде;
"3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ұсынған құжаттарды қабылдайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оны алмастыратын тұлғаға береді – құжаттар келіп түскен күні;";
"7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін беруді жүзеге асырады – 15 (он бес) минут ішінде.";
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" регламентіне 2-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" регламентіне 3-қосымшадағы 2-кесте осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
1-тармақтағы "Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы" деген сөздер "Астана қаласының Жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;

подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
наименование раздела 4 изложить в следующей редакции:
"4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и процесса получения результата оказания государственной услуги, длительность обработки запроса услугополучателя:";
подпункты 1), 2), 7) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) сотрудник Государственной корпорации принимает заявление услугополучателя с приложением необходимых документов согласно пункту 9 Стандарта, проводит регистрацию представленных услугополучателем документов – в течение 15 (пятнадцати) минут.
При оказании государственной услуги услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Подтверждением принятия пакета документов от услугополучателя является расписка о приеме соответствующих документов, содержащая номер, дату и время приема, фамилию, имя сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, дату (время) выдачи документа.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов;
2) ответственный работник накопительного отдела Государственной корпорации передает документы услугополучателя в канцелярию услугодателя согласно реестру оформленных документов – в течение последующего рабочего дня;";
"7) сотрудник канцелярии услугодателя производит регистрацию приказа об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельных участков либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги и выдает ответственному работнику накопительного отдела Государственной корпорации согласно реестру оформленных документов – в течение 15 (пятнадцати) минут.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
сотрудник Государственной корпорации фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрих-кода и выдает услугополучателю утвержденный землеустроительный проект по формированию земельных участков либо мотивированный письменный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Выдачу документов услугополучателю сотрудник Государственной корпорации осуществляет на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Блок-схема описания порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию приведена в приложении 2 к Регламенту.";

3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация).";
4-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу үдерісінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы:";
8-тармақтың 1), 2), 7) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттарды қоса отырып өтінішті қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың тіркелуін жүргізеді – 15 (он бес) минут ішінде.
Қазақстан Республикасының заңдарында басқаша көзделмесе, көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпарат жүйелеріндегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдаудың дәлелі өтінішті қабылдау нөмірі, күні мен уақыты, қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің аты-жөні, құжатты беру күні (уақыты) көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қарастырылған тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді;
"2) Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөлімінің жауапты қызметкері рәсімделген құжаттардың тізіліміне сәйкес құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді – келесі жұмыс күні ішінде;";
"7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрықты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеуді жүргізеді және құжаттар рәсімделген тізіліміне сәйкес Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөлімінің жауапты қызметкеріне береді – 15 (он бес) минут ішінде.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үдерісінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері келіп түскен құжаттарды сканер штрих-код көмегімен белгілейді және көрсетілетін қызметті алушыға жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі бекітілген жерге орналастыру жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты береді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттар беруді жеке басын куәландыратын құжат (не оның өкіліне нотариалды расталған сенімхаты) бойынша қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі жүгіну тәртібі және көрсетілетін қызметті беруші мен қызметті алушы рәсімінің (іс-әрекетінің) реттілік сипаттамасының блок-сызбасы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.";

приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
таблицу 2 в приложении 4 к Регламенту государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
в приложении 3 к вышеуказанному постановлению:
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
наименование раздела 4 изложить в следующей редакции:
"4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:";
подпункты 1), 2), 3), 7) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) сотрудник Государственной корпорации принимает заявление от услугополучателя, проводит регистрацию представленных услугополучателем документов – в течение 15 (пятнадцати) минут.
При оказании государственной услуги услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Подтверждением принятия пакета документов от услугополучателя является расписка о приеме соответствующих документов, содержащая номер, дату приема запроса, фамилию, имя сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, дату (время) и выдачи документа.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов;
2) ответственный работник накопительного отдела Государственной корпорации передает документы услугополучателя в канцелярию уполномоченного органа услугодателя согласно реестру оформленных документов с указанием номера заявления, фамилии, имени сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, наименования государственной услуги, даты приема, планируемой даты выдачи результата оказания государственной услуги – в течение последующего рабочего дня;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа услугодателя принимает представленные ответственным работником накопительного отдела Государственной корпорации документы услугополучателя согласно реестру оформленных документов – в течение 15 (пятнадцати) минут и передает их руководителю уполномоченного органа услугодателя либо лицу, его замещающему, – в день приема заявления;";

"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" регламентіне 2-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 4-қосымшадағы 2-кесте осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация).";
4-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі Мемлекеттік корпорациямен және өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы және көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы:";
8-тармақтың 1), 2), 3), 7) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті қабылдап, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың тіркелуін жүргізеді – 15 (он бес) минут ішінде.
Қазақстан Республикасының заңдарында басқаша көзделмесе, көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпарат жүйелеріндегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдаудың дәлелі өтінішті қабылдау нөмірі, күні мен уақыты, қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің аты-жөні, құжатты беру күні (уақыты) көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында қарастырылған тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді;
"2) Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөлімінің жауапты қызметкері өтініштің нөмірін, өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің аты-жөнін, қызметтің атауын, қабылдау күнін, жоспарланып отырған беру күнін көрсете отырып, рәсімделген құжаттардың тізіліміне сәйкес құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті органның кеңсесіне береді – келесі жұмыс күні ішінде.";
"3) көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөлімінің жауапты қызметкері ұсынған құжаттарды рәсімделген құжаттардың тізіліміне сәйкес қабылдайды – 15 (он бес) минут ішінде және көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті органының басшысына немесе оны алмастыратын тұлғаға береді – өтініш келіп түскен күні;";

"7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа услугодателя осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги ответственному работнику накопительного отдела Государственной корпорации согласно реестру оформленных документов – в течение 1 (одного) календарного дня.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
сотрудник канцелярии уполномоченного органа услугодателя осуществляет выдачу сотруднику Государственной корпорации результата оказания государственной услуги в соответствии с реестром оформленных документов – в течение 1 (одного) календарного дня;
сотрудник Государственной корпорации фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрих-кода – в течение последующего дня и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
Выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Блок-схема описания порядка взаимодействия уполномоченного органа услугодателя с Государственной корпорацией приведена в приложении 2 к Регламенту.";
приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
таблицу 2 в приложении 4 к Регламенту государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
в приложении 4 к вышеуказанному постановлению:
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
наименование раздела 4 изложить в следующей редакции:
"4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и процесса получения результата оказания государственной услуги, длительность обработки запроса услугополучателя:";
подпункты 1), 2), 7) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) сотрудник Государственной корпорации принимает заявление от услугополучателя с приложением необходимых документов согласно пункту 9 Стандарта и проводит регистрацию представленных документов – в течение 15 (пятнадцати) минут.
При оказании государственной услуги услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Подтверждением принятия пакета документов от услугополучателя является расписка о приеме соответствующих документов, содержащая номер, дату приема, фамилию, имя сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, дату (время) выдачи документа.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов;

"7) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органының кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөлімінің жауапты қызметкеріне рәсімделген құжаттар тізіліміне сәйкес береді – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру үдерісі сипаттамасы, оның ұзақтылығы:
көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне рәсімделген құжаттар тізіліміне сәйкес береді – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері келіп түскен құжаттарды сканер штрих-код көмегімен белгілейді – келесі күні ішінде және көсетілетін қызметті алушыға көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді.
Дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын құжат (не оның өкіліне нотариалды расталған сенімхаты) бойынша қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органы мен Мемлекеттік корпорацияның өзара іс-қимыл тәртібі сипаттамасының блок-сызбасы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.";
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымшадағы 2-кестені осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда көрсетілген қаулыға 4 қосымшада:
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация).";
4-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі Мемлекеттік корпорациямен және өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:";
8-тармақтың 1), 2), 7) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттарды қоса отырып өтінішті қабылдайды және ұсынған құжаттардың тіркелуін жүргізеді – 15 (он бес) минут ішінде.
Қазақстан Республикасының заңдарында басқаша көзделмесе, көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпарат жүйелеріндегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдаудың дәлелі өтінішті қабылдау нөмірі, күні мен уақыты, қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің аты-жөні, құжатты беру күні (уақыты) көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қарастырылған тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді;

2) ответственный работник накопительного отдела Государственной корпорации передает документы в канцелярию уполномоченного органа услугодателя в соответствии с реестром оформленных документов с указанием номера заявления, фамилии, имени сотрудника, принявшего заявление, наименования государственной услуги, даты приема, планируемой даты выдачи результата оказания государственной услуги – в течение последующего рабочего дня;";
"7) сотрудником канцелярии уполномоченного органа услугодателя осуществляется выдача работнику Государственной корпорации результата оказания государственной услуги в соответствии с реестром оформленных документов с указанием номера заявления, фамилии, имени сотрудника, принявшего заявление, наименования государственной услуги, даты и времени выдачи результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
сотрудник Государственной корпорации фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрих-кода и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – в течение 15 (пятнадцати) минут;
выдачу документов услугополучателю сотрудник Государственной корпорации осуществляет на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) и взаимодействий при оказании государственной услуги услугодателя и Государственной корпорации приведена в приложении 2 к Регламенту.";
приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
таблицу 2 в приложении 4 к Регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
2. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель города Астаны" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Лукина А.И.

"2) Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөлімінің жауапты қызметкері өтініштің нөмірін, өтінішті қабылдаған қызметкердің аты-жөнін, қызметтің атауын, қабылдау күнін, жоспарланып отырған беру күнін көрсете отырып, рәсімделген құжаттардың тізіліміне сәйкес құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті органның кеңсесіне береді – келесі жұмыс күні ішінде.";
"7) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорация қызметкеріне өтініштің нөмірін, өтінішті қабылдаған қызметкердің аты-жөнін, қызмет түрін, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру күнін және уақытын көрсете отырып, рәсімделген құжаттардың тізіліміне сәйкес береді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру үдерісінің сипаттамасы, оның ұзақтылығы:
Мемлекеттік корпорация қызметкері келіп түскен құжаттарды сканер штрих-код көмегімен белгілейді және көсетілетін қызметті алушыға көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді – 15 (он бес) минут ішінде;
Мемлекеттік корпорация дайын құжаттарды беруді жеке басын куәландыратын құжат (не оның өкіліне нотариалды расталған сенімхаты) бойынша қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорацияның мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі өзара іс-қимылы мен реттілік сипаттамасының блок-сызбасы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.";
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымшада 2-кестені осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Астана қаласының Жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны, әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және қала әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.И. Лукинге жүктелсін.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Исекешев
Приложение 1
к постановлению акимата города Астаны
от 25 августа 2016 года
№ 197-1527
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность государством"
Блок-схема описания порядка взаимодействия уполномоченного органа услугодателя и Государственной корпорации
при оказании государственной услуги
Приложение 2
к постановлению акимата города Астаны
от 25 августа 2016 года
№ 197-1527
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность
государством"
Таблица 2. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через Государственную корпорацию
Приложение 3
к постановлению акимата города Астаны
от 25 августа 2016 года № 197-1527
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Блок-схема описания порядка взаимодействия уполномоченного органа услугодателя и Государственной корпорации при оказании государственной услуги
Приложение 4
к постановлению акимата города Астаны
от 25 августа 2016 года № 197-1527
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов по формированию
земельных участков"
Таблица 2. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через Государственную корпорацию
Приложение 5
к постановлению акимата города Астаны
от 25 августа 2016 года № 197-1527
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Блок-схема описания порядка взаимодействия уполномоченного органа услугодателя и Государственной корпорации при оказании государственной услуги
Приложение 6
к постановлению акимата города Астаны
от 25 августа 2016 года № 197-1527
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
Таблица 2. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через Государственную корпорацию
Приложение 7
к постановлению акимата города Астаны
от 25 августа 2016 года № 197-1527
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения
на использование земельного участка
для изыскательских работ"
Блок-схема описания порядка взаимодействия уполномоченного органа услугодателя и Государственной корпорации при оказании государственной услуги
Приложение 8
к постановлению акимата города Астаны
от 25 августа 2016 года № 197-1527
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения
на использование земельного участка
для изыскательских работ"
Таблица 2. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через Государственную корпорацию

4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 25 тамыздағы
№ 197-1527 қаулысына
1-қосымша
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілген қызметті берушінің уәкілетті органы мен Мемлекеттік корпорацияның өзара іс-қимыл тәртібі сипаттамасының блок-сызбасы
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 25 тамыздағы
№ 197-1527 қаулысына
2-қосымша
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
2-кесте. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 25 тамыздағы
№ 197-1527 қаулысына
3-қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органы мен Мемлекеттік корпорацияның өзара іс-қимыл тәртібі сипаттамасының блок-сызбасы
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 25 тамыздағы
№ 197-1527 қаулысына
4-қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
2-кесте. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 25 тамыздағы
№ 197-1527 қаулысына
5-қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органы мен Мемлекеттік корпорацияның өзара іс-қимыл тәртібі сипаттамасының блок-сызбасы
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 25 тамыздағы
№ 197-1527 қаулысына
6-қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
2-кесте. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 25 тамыздағы
№ 197-1527 қаулысына
7-қосымша
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органы мен Мемлекеттік корпорацияның өзара іс-қимыл тәртібі сипаттамасының блок-сызбасы
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 25 тамыздағы
№ 197-1527 қаулысына
8-қосымша
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
4-қосымша
2-кесте. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы