О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 21 августа 2015 года № А-9/396 "Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Постановление акимата Акмолинской области от 14 июня 2016 года № А-7/284. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 июля 2016 года № 5455. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 26 марта 2020 года № А-4/158
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 26.03.2020 № А-4/158 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" от 21 августа 2015 года № А-9/396 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4988, опубликовано 6 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Акмолинской области Отарова К.М.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департамент юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области
К.Отаров
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 14 июня 2016 года
№ А-7/284
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 21 августа 2015 года
№ А-9/396
Регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование развития семеноводства" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Акмолинской области" (далее – Управление). Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя, отделов сельского хозяйства районов и городов Кокшетау и Степногорск (далее – Отдел);
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).

"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 21 тамыздағы № А-9/396 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № А-7/284 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 шілдеде № 5455 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 26 наурыздағы № А-4/158 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 26.03.2020 № А-4/158 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 21 тамыздағы № А-9/396 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4988 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқытық жүйесінде 2015 жылдың 6 қазанында жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
аталмыш қаулымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің бірінші орынбасары Қ.М.Отаровқа жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы
Қ.Отаров
Ақмола облысы әкімдігінің
2016 жылғы 14 маусымдағы
№ А-7/284 қаулысына
қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 21 тамыздағы №
А-9/396 қаулысымен
бекітілген
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің, аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының ауыл шаруашылығы бөлімдерінің (бұдан әрі - Бөлім) кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении или не назначений субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя, по формам, согласно приложениям 1, 2 стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан № 11455) (далее – Стандарт).
Форма представления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункта 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии Отдела с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием, регистрацию документов и вносит на рассмотрение межведомственной комиссии (далее – МВК) – 15 минут;
2) МВК рассматривает представленные Отделом документы, формирует перечень и реестр по району, городам Кокшетау, Степногорск (далее - город) и направляет их на утверждение акиму района, города – 2 рабочих дня;
3) аким района, города утверждает перечень и реестр по району, городу – 2 рабочих дня;
4) МВК представляет в Управление перечень и реестр по району, городу – 3 рабочих дня;
5) ответственный исполнитель Управления составляет и утверждает сводные акты по области, на основании утвержденных сводных актов формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий. При этом в случае выявления в результате сверки сводных актов по области фактов самостоятельной подачи услугополучателем заявки на субсидирование приобретения семян первой репродукции и гибридов первого поколения и подачи этим же услугополучателем заявки через семеноводческое хозяйство, отказывает семеноводческому хозяйству, через которое подана заявка услугополучателя и направляет письменный отказ с указанием причин отказа в МВК для последующего уведомления услугополучателя – 9 рабочих дней;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының банк шотына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 бұйрығымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 11455 болып тіркелді) (бұдан әрі - Стандарт) 1-ші және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешімі бар хабарлама жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет ету тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар мемелекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) бөлімнің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі - ВАК) қарауына енгізеді – 15 минут;
2) ВАК Бөліммен ұсынылған құжаттарды қарайды, аудан, Көкшетау, Степногорск қалалары (бұдан әрі – қала) бойынша тізбе мен тізілімді құрастырады және оны ауданның, қаланың әкіміне бекітуге жолдайды – 2 жұмыс күні;
3) ауданның, қаланың әкімі аудан, қала бойынша тізбе мен тізілімді бекітеді – 2 жұмыс күні;
4) ВАК аудан, қала бойынша тізбе мен тізілімді Басқармаға ұсынады – 3 жұмыс күні;
5) Басқарманың жауапты орындаушысы бекітілген жиынтық актілердің негізінде облыс бойынша жиынтық актілерді құрастырады және бекітеді, субсидия төлеу үшін жиынтық тізімдемені қалыптастырады және бекітеді. Сонымен бірге, облыс бойынша жиынтық актілерді салыстыру нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушы сатып алынған бірінші көбейтілген тұқымды және бірінші ұрпақты буданды субсидиялауға өздігінен тұқым өсіру шаруашылығы арқылы беру фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы өтінім берген тұқым өсіру шаруашылығына субсидия беруден бас тартады және ВАК-ға бұдан әрі көрсетілетін қызметті алушыны хабардар ету үшін бас тарту себебі көрсетілген жазбаша түрде бас тарту хатын жолдайды – 9 жұмыс күні;

6) МВК в случае получения отказа в включении услугополучателя в сводную ведомость для выплаты субсидий, при обращении услугополучателя:
к услугодателю, выдает уведомление с решением о неназначении субсидий;
в Государственную корпорацию, направляет в Государственную корпорацию уведомление с решением о неназначении субсидий – 1 рабочий день;
7) ответственный исполнитель Управления:
представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета услугополучателей – 7 рабочих дней;
направляет в МВК копии сводных ведомостей для выплаты субсидий – 1 рабочий день;
8) МВК подготавливает уведомление с решением о назначении субсидий – 1 рабочий день;
9) специалист канцелярии Отдела при обращении услугополучателя:
к услугодателю, выдает уведомление с решением о назначении субсидий – 15 минут;
в Государственную корпорацию, направляет в Государственную корпорацию уведомление с решением о назначении субсидий – 30 минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, внесение на рассмотрение МВК;
2) рассмотрение представленных Отделом документов, формирование перечня и реестра по району, городу и направление их на утверждение акиму района, города;
3) утверждение перечня и реестра по району, городу;
4) представление в Управление перечня и реестра по району, городу;
5) составление и утверждение сводных актов по области, формирование и утверждение сводных ведомостей для выплаты субсидий. При этом в случае выявления в результате сверки сводных актов по области фактов самостоятельной подачи услугополучателем заявки на субсидирование приобретения семян первой репродукции и гибридов первого поколения и подачи этим же услугополучателем заявки через семеноводческое хозяйство, отказывает семеноводческому хозяйству, через которое подана заявка услугополучателя и направляет письменный отказ с указанием причин отказа в МВК для последующего уведомления услугополучателя;
6) в случае получения отказа в включении услугополучателя в сводную ведомость для выплаты субсидий, при обращении услугополучателя:
к услугодателю, выдача уведомления с решением о неназначении субсидий;
в Государственную корпорацию, направление в Государственную корпорацию уведомления с решением о неназначении субсидий;
7) представление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате;

6) ВАК көрсетілетін қызметті алушыны субсидия төлеуге арналған жиынтық тізімдемеге енгізуден бас тарту хатын алған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы:
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінсе, субсидия тағайындамау туралы шешімі бар хабарлама береді;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінсе, Мемлекеттік корпорацияға субсидия тағайындамау туралы шешімі бар хабарламаны жолдайды – 1 жұмыс күні;
7) Басқарманың жауапты орындаушысы:
көрсетілетін қызметті алушылардың шотына тиесілі субсидияларды аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсынады – 7 жұмыс күні;
субсидия төлеуге арналған тізімдемелердің көшірмелерін ВАК-ға жолдайды – 1 жұмыс күні;
8) ВАК субсидия тағайындау туралы шешімі бар хабарламаны дайындайды – 1 жұмыс күні;
9) Бөлімнің кеңсе маманы, егер көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінсе, субсидия тағайындау туралы шешімі бар хабарламаны береді – 15 минут;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінсе, Мемлекеттік корпорацияға субсидия тағайындау туралы шешімі бар хабарламаны жолдайды – 30 минут.
6. Төмендегі рәсімдерді (іс-әрекеттерді) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу, ВАК қарауына енгізу;
2) бөліммен ұсынылған құжаттарды қарау, аудан, қала бойынша тізбе мен тізілімді құрастыру және оларды аудан, қала әкіміне бекітуге жолдау;
3) аудан, қала бойынша тізбе мен тізілімді бекіту;
4) аудан, қала бойынша тізбе мен тізілімді Басқармаға ұсыну;
5) облыс бойынша жиынтық актілерді құрастыру және бекіту, субсидия төлеу үшін жиынтық тізімдемені қалыптастыружәне бекіту. Сонымен бірге, облыс бойынша жиынтық актілерді салыстыру нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушы сатып алынған бірінші көбейтілген тұқымды және бірінші ұрпақты буданды субсидиялауға өздігінен тұқым өсіру шаруашылығы арқылы беру фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы өтінім берген тұқым өсіру шаруашылығына субсидия беруден бас тартады және ВАК-ға бұдан әрі көрсетілетін қызметті алушыны хабардар ету үшін бас тарту себебі көрсетілген жазбаша түрде бас тарту хатын жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті алушыны субсидия төлеуге арналған жиынтық тізімдемеге енгізуден бас тарту хаты алынған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы:
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінсе, субсидия тағайындамау туралы шешімі бар хабарлама беру;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінсе, Мемлекеттік корпорацияға субсидия тағайындамау туралы шешімі бар хабарламаны жолдау;
7) аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсыну;

8) направление в МВК копии сводных ведомостей для выплаты субсидий;
9) подготовка уведомления с решением о назначении субсидий;
10) при обращении услугополучателя:
к услугодателю, выдача уведомления с решением о назначении субсидий;
в Государственную корпорацию, направление в Государственную корпорацию уведомления с решением о назначении субсидий.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии Отдела;
2) МВК;
3) аким района, города;
4) ответственный исполнитель Управления.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии Отдела с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием, регистрацию документов и вносит на рассмотрение МВК – 15 минут;
2) МВК рассматривает представленные Отделом документы, формирует перечень и реестр по району, городу и направляет их на утверждение акиму района, города – 2 рабочих дня;
3) аким района, города утверждает перечень и реестр по району, городу – 2 рабочих дня;
4) МВК представляет в Управление перечень и реестр по району, городу – 3 рабочих дня;
5) ответственный исполнитель Управления составляет и утверждает сводные акты по области, на основании утвержденных сводных актов формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий. При этом в случае выявления в результате сверки сводных актов по области фактов самостоятельной подачи услугополучателем заявки на субсидирование приобретения семян первой репродукции и гибридов первого поколения и подачи этим же услугополучателем заявки через семеноводческое хозяйство, отказывает семеноводческому хозяйству, через которое подана заявка услугополучателя и направляет письменный отказ с указанием причин отказа в МВК для последующего уведомления услугополучателя – 9 рабочих дней;
6) МВК в случае получения отказа в включении услугополучателя в сводную ведомость для выплаты субсидий, при обращении услугополучателя:
к услугодателю, выдает уведомление с решением о неназначении субсидий;
в Государственную корпорацию, направляет в Государственную корпорацию уведомление с решением о неназначении субсидий – 1 рабочий день;
7) ответственный исполнитель Управления:
представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета услугополучателей – 7 рабочих дней;
направляет в МВК копии сводных ведомостей для выплаты субсидий – 1 рабочий день;

8) субсидия төлеуге арналған тізімдемелердің көшірмелерін ВАК-ға жолдау;
9) субсидия тағайындау туралы шешімі бар хабарламаны дайындау;
10) көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінсе, субсидия тағайындау туралы шешімі бар хабарламаны беру;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінсе, Мемлекеттік корпорацияға субсидия тағайындау туралы шешімі бар хабарламаны жолдау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әрекет ету тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) Бөлімнің кеңсе маманы;
2) ВАК;
3) аудан, қала әкімі;
4) Басқарманың жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау:
1) бөлімнің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және ВАК қарауына енгізеді – 15 минут;
2) ВАК Бөліммен ұсынылған құжаттарды қарайды, аудан, қала бойынша тізбе мен тізілімді құрастырады және оны ауданның, қаланың әкіміне бекітуге жолдайды – 2 жұмыс күні;
3) ауданның, қаланың әкімі аудан, қала бойынша тізбе мен тізілімді бекітеді – 2 жұмыс күні;
4) ВАК аудан, қала бойынша тізбе мен тізілімді Басқармаға ұсынады – 3 жұмыс күні;
5) Басқарманың жауапты орындаушысы бекітілген жиынтық актілердің негізінде облыс бойынша жиынтық актілерді құрастырады және бекітеді, субсидия төлеу үшін жиынтық тізімдемені қалыптастырады және бекітеді. Сонымен бірге, облыс бойынша жиынтық актілерді салыстыру нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушы сатып алынған бірінші көбейтілген тұқымды және бірінші ұрпақты буданды субсидиялауға өздігінен тұқым өсіру шаруашылығы арқылы беру фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы өтінім берген тұқым өсіру шаруашылығына субсидия беруден бас тартады және ВАК-ға бұдан әрі көрсетілетін қызметті алушыны хабардар ету үшін бас тарту себебі көрсетілген жазбаша түрде бас тарту хатын жолдайды – 9 жұмыс күні;
6) ВАК көрсетілетін қызметті алушыны субсидия төлеуге арналған жиынтық тізімдемеге енгізуден бас тарту хатын алған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы:
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінсе, субсидия тағайындамау туралы шешімі бар хабарлама береді;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінсе, Мемлекеттік корпорацияға субсидия тағайындамау туралы шешімі бар хабарламаны жолдайды – 1 жұмыс күні;
7) Басқарманың жауапты орындаушысы:
көрсетілетін қызметті алушылардың шотына тиесілі субсидияларды аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсынады – 7 жұмыс күні;
субсидия төлеуге арналған тізімдемелердің көшірмелерін ВАК-ға жолдайды – 1 жұмыс күні;

8) МВК подготавливает уведомление с решением о назначении субсидий – 1 рабочий день;
9) специалист канцелярии Отдела при обращении услугополучателя:
к услугодателю, выдает уведомление с решением о назначении субсидий – 15 минут;
в Государственную корпорацию, направляет в Государственную корпорацию уведомление с решением о назначении субсидий – 30 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугодателем:
процесс 1 – работник Государственной корпорации проверяет представленные документы, принимает и регистрирует заявление услугополучателя, выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени приема документов.
Услугополучатель, (либо его представитель по доверенности) представляет услугодателю и в Государственную корпорацию:
1) для получения субсидий за приобретенные семена первой репродукции и гибридов первого поколения – в срок до 20 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку на получение субсидий на приобретение семян первой репродукции и гибридов первого поколения по форме согласно приложению 3 к Стандарту, с приложением:
копий счетов-фактур, подтверждающих приобретение услугополучателем семян первой репродукции и гибридов первого поколения;
копии сводного реестра по объемам приобретения семян первой репродукции и гибридов первого поколения по форме согласно приложению 4 к Стандарту.
При закупе семян хлопчатника, оголение которых произведено химическим методом, для получения субсидий дополнительно предоставляются:
копии договоров на подработку семян хлопчатника химическим методом;
акт выполненных работ по химическому методу оголения семян хлопчатника по форме согласно приложению 5 к Стандарту;
2) для получения причитающихся субсидий за приобретенные семена первой репродукции и (или) гибридов первого поколения (в случае предоставления права получения субсидий семеноводческому хозяйству) – в срок до 20 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку об оплате причитающихся субсидий по форме согласно приложению 6 к Стандарту;
реестр заявок при подаче нескольких заявок по форме согласно приложению 7 к Стандарту;

8) ВАК субсидия тағайындау туралы шешімі бар хабарламаны дайындайды – 1 жұмыс күні;
9) Бөлімнің кеңсе маманы, егер көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінсе, субсидия тағайындау туралы шешімі бар хабарламаны береді – 15 минут;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінсе, Мемлекеттік корпорацияға субсидия тағайындау туралы шешімі бар хабарламаны жолдайды – 30 минут.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушімен өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеу ұзақтығы:
1-процесс – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ұсынылған құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін қабылдайды және тіркейді, құжаттарды қабылдау күні мен уақыты көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік корпорацияға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) сатып алынған бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алу үшін – жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылғы 20 шілдеге дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде:
Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға субсидиялар алуға арналған өтінімге мыналар қоса беріледі:
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алғанын растайтын шот-фактуралардың көшірмелері;
Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алу көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің көшірмесі.
Химиялық әдіспен тазалау жүргізілген мақта тұқымын сатып алу кезінде субсидиялар алу үшін қосымша:
мақта тұқымын химиялық әдіспен өңдеуге арналған шарттардың көшірмелері;
Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мақта тұқымын химиялық әдіспен тазалау бойынша орындалған жұмыстар актісі ұсынылады;
2) сатып алынған бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына тиесілі субсидияларды алу үшін (тұқым өсіру шаруашылығына субсидиялар алу құқығын беру жағдайына) – жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылғы 20 шілдеге дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде:
Стандарттың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтiнiм;
Стандарттың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бірнеше өтінімдер берген кездегі өтінімдер тізілімі;

3) для получения субсидий за использованные на посев семена первой репродукции и гибридов первого поколения собственного производства – в срок до 20 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку на получение субсидий за использованные для посева семена первой репродукции и гибридов первого поколения собственного производства по форме согласно приложению 8 к Стандарту, с приложением:
копии реестра по объемам фактического производства семян первой репродукции и гибридов первого поколения по форме согласно приложению 9 к Стандарту;
копии акта о высеянных семенах первой репродукции и гибридов первого поколения по форме согласно приложению 10 к Стандарту;
4) для получения субсидий за реализованные по удешевленной стоимости элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда – в срок до 20 июля соответствующего года:
заявку на получение субсидий за частичное удешевление элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 11 к Стандарту, с приложением:
копий счетов-фактур, подтверждающих реализацию саженцев плодово-ягодных культур и винограда;
копии сводного реестра по объемам фактической реализации элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 12 к Стандарту.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов, на основании которой осуществляется выдача готовых документов при предъявлении документа, удостоверяющего личность услугополучателя (либо его представителя по нотариальной доверенности, юридическому лицу – по документу, подтверждающему полномочия).
Условие 1 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме заявки;
процесс 2 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего Регламента;
процесс 3 – работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю готовый результат оказания государственной услуги.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания – 20 минут.

3) егіске пайдаланылған, өзі өсірген бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алу үшін – жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылғы 20 шілдеге дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде:
Стандарттың 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған, өзі өндірген бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтiнiм:
Стандарттың 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын нақты өндіру көлемдері жөніндегі тізілімнің көшірмесі;
Стандарттың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша себілген бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары туралы актінің көшірмесі;
4) арзандатылған құн бойынша өткізілген жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне субсидиялар алу үшін – тиісті жылғы 20 шілдеге дейінгі мерзімде:
Стандарттың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін ішінара арзандату үшін субсидия алуға арналған өтiнiмге мыналар қоса беріледі:
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерінің өткізілгенін растайтын шот-фактуралардың көшірмелері;
Стандарттың 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін нақты өткізу көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің көшірмесі.
Құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданғанда, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, осының негізінде көрсетілетін қызметті алушы (не болмаса нотариалды сенімхат бойынша оның өкілі, заңды тұлғаға – өкілеттілікті растайтын құжат бойынша) жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған жағдайда дайын құжаттарды беру жүзеге асырылады.
1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің осы Регламенттің 5-тармағында қарастырылған рәсімдері (әрекеттері);
3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімнің ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетудің дайын нәтижесін береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
өтінімді тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту
государственной
услуги "Субсидирование
развития
семеноводства"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара әрекет етуінің тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін нақтылы сипаттау осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы