О бюджете города на 2017-2019 годы
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2016 года № 6С-13/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 января 2017 года № 5680.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 216 809,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 495 989,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 49 991,7 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 59 787,1 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 611 041,4 тысяча тенге;
2) затраты – 5 193 883 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 985 405 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 986 967 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 562 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 50 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 50 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 012 478,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 012 478,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 11.12.2017 № 6С-23/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить доходы бюджета города за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
фиксированного налога;
государственной пошлины;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждений по кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочих неналоговых поступлений;
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли;
продажи нематериальных активов.

2017-2019 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-13/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 5680 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 216 809,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 495 989,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 991,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 59 787,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 611 041,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 193 883 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 985 405 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 986 967 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 562 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 50 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 50 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 012 478,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 012 478,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 11.12.2017 № 6С-23/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздер есебінен қала бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
тіркелген салығы;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
өзге де салықтық емес түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату.

3. Установить в бюджете города на 2017 год специалистам организаций образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Учесть, что в бюджете города на 2017 год предусмотрены расходы за счет целевых трансфертов в сумме 420 378 тысяч тенге согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города на 2017-2019 годы согласно приложению 5.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2017 год на неотложные затраты в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.03.2017 № 6С-17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2017 год согласно приложению 6.
8. Утвердить расходы по содержанию поселка, села, сельского округа на 2017 год согласно приложению 7.
9. Учесть, что в бюджете города на 2017 год предусмотрены кредиты в сумме 991 264 тысячи тенге, в том числе для реализации мер по социальной поддержке специалистов 6 807 тысяч тенге, на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения 984 457 тысяч тенге.
10. Учесть, что в бюджете города предусмотрены трансферты органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложению 8.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
городского маслихата
Н.Подолько
Секретарь
городского маслихата
Г.Копеева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким города Степногорска А.Кумпекеев
24.12.2016 г.
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов города Степногорска"
Ш.Тулегенова
24.12.2016 г.
Приложение 1
к решению Степногорского
городского маслихата

3. 2017 жылға арналған қала бюджетінде азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерлерде жұмыс істейтін білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына, осы қызметтің түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда, жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар және тарифтік ставкалар белгіленсін.
4. 2017 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы трансферттердің есебінен 4-қосымшаға сәйкес 420 378 мың теңге сомасында шығыстар көзделгені есепке алынсын.
5. 2017-2019 жылдарға арналған қала бюджетінің дамытудың бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында шұғыл шығындарға бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.03.2017 № 6С-17/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2017 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округті ұстау бойынша шығыстар 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2017 жылға арналған қала бюджетінде 991 264 мың теңге, сонымен қатар мамандарды әлеуметтік қолдау бойынша шараларды іске асыру үшін 6 807 мың теңге, жылу-, сумен жабдықтау және суды бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін 984 457 мың теңге сомасында кредиттер көзделгені есепке алынсын.
10. Қала бюджетінде 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің көзделгені 8-қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрайымы
Н.Подолько
Қалалық мәслихаттың
хатшысы
Ғ.Көпеева
"КЕЛІСІЛДІ"
Степногорск қаласының әкімі Ә.Күмпекеев
24.12.2016 ж.
"Степногорск қаласының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Ш.Төлегенова
24.12.2016 ж.
Степногорск қалалық
мәслихатының

5 193 883
01
Государственные услуги общего характера
384 995,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
16 263,6
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
15 717,3
003
Капитальные расходы государственного органа
546,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
189 188,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
148 031,1
003
Капитальные расходы государственного органа
39 776,9
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 380,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
117 783
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
109 274,6
022
Капитальные расходы государственного органа
8 508,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25 525,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24 409,1
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
919,2
015
Капитальные расходы государственного органа
197,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36 234,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
23 079,1
013
Капитальные расходы государственного органа
13 155,8
02
Оборона
273 006,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
273 006,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 054,8
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
269 752
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
200
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 020,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 020,3
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 020,3
04
Образование
3 069 402,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

5 193 883
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
384 995,3
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
16 263,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 717,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
546,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
189 188,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
148 031,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39 776,9
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 380,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
117 783
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
109 274,6
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 508,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25 525,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 409,1
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
919,2
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
197,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36 234,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 079,1
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 155,8
02
Қорғаныс
273 006,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
273 006,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 054,8
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
269 752
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
200
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 020,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 020,3
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 020,3
04
Білім беру
3 069 402,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

22 248,7
На размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
1 705
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
4 080
На оказание услуг специалиста жестового языка
1 541
На частичное субсидирование заработной платы
9 161
На молодежную практику
17 188
На предоставление субсидий на переезд
1 667,7
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
31 883,1
На субсидии на переезд по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
4 451,9
На обеспечение электронными очередями центров занятости населения
4 652,7
На размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
7 803,3
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
4 234
Отдел образования
На доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
863,5
На разработку проектно-сметной документации и получение государственной экспертизы на капитальный ремонт средней школы № 1 поселка Аксу
1 500
На проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности
1 609
На разработку проектно-сметной документации и получение государственной экспертизы на капитальный ремонт кровли средней школы № 1 поселка Бестобе
4 000
На разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт средней школы № 2 поселка Бестобе
4 000
На обучение педагогов школ на семинарах по провенции суицидов
1 365,4
На завершение текущего ремонта кровли средней школы № 1 поселка Бестобе
27 900
На приобретение и доставку учебников для школ
29 766,6
Отдел строительства
На строительство арендного 45-ти квартирного жилого дома в городе Степногорске 1 позиция
29 534,1
На строительство арендного 45-ти квартирного жилого дома в городе Степногорске 2 позиция
28 198
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии
На проведение противоэпизоотических мероприятий
19 874
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой

22 248,7
"Инватакси" қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
1 705
Техникалық қосалқы (компенсаторлық) қаражаттар тізбесін кеңейтуге
4 080
Ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге
1 541
Еңбекақыны жартылай субсидиялауға
9 161
Жастар тәжірибесіне
17 188
Көшуге субсидиялар беруге
1 667,7
Қысқа мерзімді кәсіби оқытуды іске асыруға
31 883,1
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге
4 451,9
Халықты жұмыспен қамту орталықтарын электрондық кезекпен қамтамасыз етуге
4 652,7
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
7 803,3
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
4 234
Білім бөлімі
Негізгі қызметкерді оқыту кезеңінде орнын басқаны үшін мұғалімге үстеме ақы
863,5
Ақсу кентінің № 1 орта мектебін күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және мемлекеттік сараптама алуға
1 500
Өзге ұлт өкілдері мектептерінің оқушылары үшін мемлекеттік тіл бойынша іс-шаралар өткізуге
1 609
Бестөбе кентінің № 1 орта мектебінің шатырын күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және мемлекеттік сараптама алуға
4 000
Бестөбе кентінің № 2 орта мектебін күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге
4 000
Суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға
1 365,4
Бестөбе кентінің № 1 орта мектебінің шатырын ағымдағы жөндеуді аяқтауға
27 900
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
29 766,6
Құрылыс бөлімі
Степногорск қаласындағы жалдамалы 45 пәтерлі тұрғын үй құрылысына 1 позиция
29 534,1
Степногорск қаласындағы жалдамалы 45 пәтерлі тұрғын үй құрылысына 2 позиция
28 198
Ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
19 874
Санитарлық союға жіберілген бруцеллезбен ауыратын ауыл шаруашылық малдардың (ірі және ұсақ қара мал) құнын қайтаруға