О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Енбекшильдерском районе
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 27 сентября 2016 года № С-4/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 1 ноября 2016 года № 5587. Утратило силу решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28 ноября 2018 года № С-31/3
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2018 № С-31/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", Енбекшильдерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Енбекшильдерском районе согласно приложению.
2. Признать утратившими силу решения Енбекшильдерского районного маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Енбекшильдерском районе" от 26 апреля 2013 года № С-15/7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3752, опубликовано 7 июня 2013 года в районной газете "Жаңа дәуір" - "Сельская новь"), "О внесении изменения в решение Енбекшильдерского районного маслихата от 26 апреля 2013 года № С-15/7 "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Енбекшильдерском районе" от 22 октября 2014 года № С-32/7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4483, опубликовано 19 декабря 2014 года в районной газете "Жаңа дәуір" - "Сельская новь").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Касымов
Секретарь районного маслихата С.Шауенов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Енбекшильдерского района
Акмолинской области
А.Кииков
"27" сентября 2016 года
Приложение
к решению Енбекшильдерского
районного маслихата
от 27 сентября 2016 года
№ С-4/2
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Енбекшильдерском районе

Еңбекшілдер ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № С-4/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 1 қарашада № 5587 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2018 жылғы 28 қарашадағы № С-31/3 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Біржан сал аудандық мәслихатының 28.11.2018 № С-31/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10 бабына сәйкес Еңбекшілдер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Еңбекшілдер ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымшаға сәйкес қосымша реттелсін.
2. Еңбекшілдер аудандық мәслихатының "Еңбекшілдер ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" 2013 жылғы 26 сәуірдегі № С-15/7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3752 тіркелген, 2013 жылғы 7 маусымда "Жаңа дәуір" - "Сельская новь" аудандық газетінде жарияланған), "Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 сәуірдегі № С-15/7 "Еңбекшілдер ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешіміне өзгерту енгізу туралы" 2014 жылғы 22 қазандағы № С-32/7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4483 тіркелген, 2014 жылғы 19 желтоқсанда "Жаңа дәуір" - "Сельская новь" аудандық газетінде жарияланған) шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессияның төрағасы
А.Қасымов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С.Шәуенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының әкімі
А.Қиықов
"27" қыркүйек 2016 жыл
Еңбекшілдер аудандық мәслихатының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ С-4/2 шешіміне
қосымша
Еңбекшілдер ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі

1. Определить местами проведения собраний и митингов в Енбекшильдерском районе:
1) город Степняк, большая площадь по улице Биржан сал;
2) город Степняк, малая площадь по улице Биржан сал.
2. Определить маршрут проведения шествий и демонстраций в Енбекшильдерском районе:
1) город Степняк, от пересечения улиц Кенесары и Наурызбай батыра до начала улицы Наурызбай батыра;
2) город Степняк, от пересечения улиц Наурызбай батыра и Биржан сал до начала улицы Биржан сал.
3. В местах проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций не допускается:
1) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, оскорблений в адрес кого бы то ни было;
2) находится в состоянии алкогольного и наркотического опьянения.
4. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов должны располагаться друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или находиться в пределах прямой видимости;
2) допускается проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более 3-х одиночных пикетов.
5. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
6. В случае, когда получен отказ акимата Енбекшильдерского района в проведении собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.

1. Еңбекшілдер ауданында жиналыстар мен митингілер өткізу орындары белгіленсін:
1) Степняк қаласы, Біржан сал көшесінің бойындағы үлкен алаң;
2) Степняк қаласы, Біржан сал көшесінің бойындағы шағын алаң.
2. Еңбекшілдер ауданында шерулер және демонстрациялар өткізу маршруты белгіленсін:
1) Степняк қаласы, Кенесары және Наурызбай батыр көшелерінің қиылысынан Наурызбай батыр көшесінің басына дейін;
2) Степняк қаласы, Наурызбай батыр және Біржан сал көшелерінің қиылысынан Біржан сал көшесінің басына дейін.
3. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу орындарында:
1) транспаранттарды, ұрандарды, басқа да материалдарды (көрнекі, аудио/бейне) қолдануға, сондай-ақ көпшілік алдында қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға, біреуге қатысты зәбір көрсетуге шақыратын сөз сөйлеулерге;
2) алкогольдық мастықтың және есірткі әсерінде болуға жол берілмейді.
4. Қоғамдық тәртіп пен пикет қатысушыларының кауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) түрлі жеке дара пикеттерге қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе тікелей көрініс шегінде тұруы қажет;
2) бір күнде және бір уақытта бір объектіде 3-тен аспайтын жеке дара пикеттерді өткізуге рұқсат етіледі.
5. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет объектінің маңында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғайлап айтуға рұқсат етіледі.
5. Жиналыс, митинг, шеру, пикет және демонстрация өткізуге рұқсат беруден Еңбекшілдер ауданының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оған тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) дайындық шараларын тоқтатауға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.