О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Шортандинского района
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 17 августа 2016 года № С-7/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 сентября 2016 года № 5525. Утратило силу решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 29 июня 2020 года № С-60/3
Сноска. Утратило силу решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 29.06.2020 № С-60/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Шортандинского района согласно приложению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Кожамсеитов
Секретарь
районного маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Шортандинского района Г.Садвокасова
"17" 08 г.
Приложение
к решению Шортандинского
районного маслихата
от 17 августа 2016 года
№ С-7/4
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Шортандинского района
1. Местами проведения митингов и собраний на территории Шортандинского района определить:
1) поселок Шортанды, площадь перед парком имени Шауали Рахимжанова;
2) поселок Шортанды, площадь перед районным Домом культуры, улица Александра Пушкина, 20.
2. Для проведения шествий и демонстраций на территории Шортандинского района определить следующие маршруты:
1) поселок Шортанды, от районного Дома культуры до парка имени Шауали Рахимжанова, по улицам Александра Пушкина, Абылай хана, 30 лет Победы;
2) поселок Шортанды, от пересечения улиц 30 лет Победы и Феликса Дзержинского до районного Дома культуры, по улицам 30 лет Победы, Абылай хана, Александра Пушкина.
3. В местах проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций не допускается:

Шортанды ауданының аумағында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 17 тамыздағы № С-7/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қыркүйекте № 5525 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 маусымдағы № С-60/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 29.06.2020 № С-60/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10 бабына, "Қазақстан Републикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 15) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шортанды ауданының аумағында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымшаға сәйкес қосымша реттелсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
А.Қожамсейітов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімі Г.Сәдуақасова
"17" 08 2016 ж.
Шортанды аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 17 тамыздағы
№ С-7/4 шешіміне қосымша
Шортанды ауданының аумағында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Шортанды ауданының аумағында митингілер мен жиналыстар өткізу орындары анықталсын:
1) Шортанды кенті, Шауали Рахымжанов атындағы саябақтың алдындағы алаң;
2) Шортанды кенті, аудандық Мәдениет үйінің алдындағы алаң, Александр Пушкин көшесі, 20.
2. Шортанды ауданының аумағында шерулер мен демонстрациялар өткізу үшін келесі бағыттар анықталсын:
1) Шортанды кенті, аудандық Мәдениет үйінен Шауали Рахымжанов атындағы саябаққа дейін, Александр Пушкин, Абылай хан, 30 лет Победы көшелері бойынан;
2) Шортанды кенті, 30 лет Победы және Феликс Дзержинский көшелерінің қиылысынан аудандық Мәдениет үйіне дейін, 30 лет Победы, Абылай хан, Александр Пушкин көшелері бойынан.
3. Жиналыстарды, митингiлерді, шерулердi, пикеттердi және демонстрацияларды өткiзу орындарында:

1) распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, прекурсоров;
2) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, оскорблений в адрес кого бы то ни было.
4. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета допускается проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более трех одиночных пикетов. Участники различных одиночных пикетов располагаются друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или находятся в пределах прямой видимости.
5. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
6. В случае получения отказа от акимата Шортандинского района в проведении собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.

1) алкоголь ішімдіктерін ішуге, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, оларға ұқсас өнімдерді, прекурсорларды қолдануға;
2) транспаранттарды, ұрандарды, басқа да материалдарды (көрнекі, аудио/видео) қолдануға, сондай-ақ жұрт алдындағы қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға, біреудің атына тіл тигізуге шақырып көпшілік алдында сөйлеуге жол берілмейді.
4. Қоғамдық тәртіп пен пикетке қатысушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында бір күнде және бір уақытта, бір объектіде үштен аспайтын жекелеген пикеттерді өткізуге жол беріледі. Әр түрлі жекелеген пикеттерге қатысушылар бір-бірінен кем дегенде 50 метр қашықтықта орналасулары немесе тура көрініп тұрулары қажет.
5. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет объектінің маңында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғалап айтуға рұқсат етіледі.
6. Жиналыс, митинг, шеру, пикет және демонстрация өткізуге рұқсат беруден Шортанды ауданының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.