О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Актюбинской области от 13 августа 2012 года № 283 "Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Актюбинской области"
Постановление акимата Актюбинской области от 30 марта 2016 года № 126. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 мая 2016 года № 4883
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 13 августа 2012 года № 283 "Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Актюбинской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3415, опубликованное 25 сентября 2012 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник"), следующие изменения и дополнения:
в преамбуле постановления слова "статьей 8 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности" исключить;
в пункте 2 слово "(Джумагазиев М.С.)" исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Джумагазиева М.С.";
В пункте 1 Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Актюбинской области, утвержденных вышеуказанным постановлением, слова "статьей 8 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности" исключить;
в пункте 2 подпункты 1), 2) изложить в следующей редакции:
"1) субъекты агропромышленного комплекса (далее- субъект АПК) – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в агропромышленном комплексе;
2) администратор бюджетной Программы – уполномоченный орган, ответственный за планирование, обоснование, реализацию и достижение результатов бюджетных программы по распространению и внедрению инновационного опыта в сфере АПК области (далее - администратор Программы);";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Администратору Программы, для участия в отборе инновационных проектов, заявителями предоставляются следующие документы:
1) заявка по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) пояснительная записка к мероприятиям инновационного проекта согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) план реализации мероприятий инновационного проекта согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

"Ақтөбе облысының агроөнеркәсіп кешені саласындағы инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидаларын бекіту туралы" Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 13 тамыздағы № 283 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 126 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 5 мамырда № 4883 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 13 тамыздағы № 283 "Ақтөбе облысының агроөнеркәсіп кешені саласындағы инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3415 тіркелген, 2012 жылғы 25 қыркүйекте "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
қаулының кіріспесіндегі "Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы "Индустриялық - инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы" Заңының 8-бабына" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармағында "(М.С.Жұмағазиев)" деген сөз алынып тасталсын;
3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары М.С.Жұмағазиевкежүктелсін.";
Жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген Ақтөбе облысының агроөнеркәсіп кешені саласындағы инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидаларын 1-тармағындағы "Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы "Индустриялық - инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы" Заңының 8-бабына" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармағының 1), 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) агроөнеркәсіп кешенінде субъектілері (бұдан әрі – АӨК субъектісі) - агроөнеркәсіп кешенінде қызметтерін жүзеге асырушы жеке және заңды тұлғалар;
2) бюджеттік бағдарлама әкімшісі – облыстың АӨК саласында инновациялық тәжірибені тарату және ендіру бойынша бюджеттік бағдарламаларды жоспарлауға, негіздеуге, іске асыруға және нәтижелерге қол жеткізуге жауапты өкілетті орган (бұдан әрі – Бағдарлама әкімшісі);";
5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инновациялық жобаларды іріктеуге қатысу үшін Бағдарлама әкімшісіне өтінім берушілер мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім;
2) осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес инновациялық жобаның іс-шараларына түсініктеме жазба;
3) осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес инновациялық жобаның іс-шараларын іске асыру жоспары;

4) смета расходов реализации мероприятий инновационного проекта согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) резюме специалистов заявителей, участвующих в реализации инвестиционного проекта;
6) нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
7) для юридических лиц:
нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов (устава и учредительного договора) юридического лица либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
оригинал справки установленной формы или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица выданное регистрирующим органом;
оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа, об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
оригиналы справок банков или филиалов банков, в том числе иностранных банков с подписью и печатью, в которых обслуживается заявитель, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств заявителя, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка. Справка должна быть выдана не ранее одного месяца на момент подачи заявки;
нотариально заверенная копия свидетельства об аккредитации научно-исследовательской организации, либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
8) для физических лиц:
нотариально засвидетельствованную копию удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика;
9) письмо-заверение от заявителя об отсутствии просроченной задолженности перед банками второго уровня и другими финансовыми институтами.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В состав комиссии включаются: заместитель акима области, курирующий вопросы сельского хозяйства, представители заинтересованных местных исполнительных органов, местных представительных органов (по согласованию), общественных объединений (по согласованию), палаты предпринимателей по Актюбинской области (по согласованию).";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

4) осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес инновациялық жобаның іс-шараларын іске асыру шығындарының сметасы;
5) инновациялық жобаларды іске асыруға қатысатын өтінім берушілердің мамандарының түйіндемесі;
6) өтінім берушінің аграрлық бағытта ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық жұмыстарды орындауға біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және басқа да құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмесі немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқасы;
7) заңды тұлғалар үшін:
заңды тұлғаның нотариалдық куәландырылған құрылтай құжаттарының (жарғының және құрылтай шартының) көшірмелері немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқасы;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) жөнінде, белгіленген нысан бойынша тіркеуші орган беретін анықтаманың немесе куәліктің түпнұсқасы;
салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқ екендігі туралы тиісті салық органының белгіленген үлгідегі түпнұсқа анықтамасы (Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес төлем төлеу мерзімі кейінге қалдырылған реттерді қоспағанда);
өтінім берушінің банктің немесе банк филиалының, соның ішінде шетелдік банктердің алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылып келе жатқан мерзімі өткен берешегінің болмауы туралы өтінім берушіге қызмет көрсетілетін банктердің немесе банк филиалдарының қолы мен мөртаңбасы бар анықтаманың түпнұсқасы. Анықтама өтінім берілген сәтке бір айдан асырылмай берілген болуға тиіс;
ғылыми-зерттеу ұйымын аккредитациялау туралы куәліктің нотариалдық куәландырылған көшірмесі немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттың түпнұсқасы;
8) жеке тұлғалар үшін:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің нотариалдық куәландырылған көшірмесі немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқасы;
салық төлеушінің салықтық қарызының жоқтығы немесе барлығы туралы салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы.
9) екінші деңгейдегі банктер мен басқа да қаржы институттары алдында мерзімі өткен берешектерінің жоқтығы туралы өтініш берушіден растама хат.";
13-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Комиссияның құрамына: ауыл шаруашылығына жетекшілік ететін облыс әкімінің орынбасары, мүдделі жергілікті атқарушы органдардың, жергілікті өкілді органдардың өкілдері (келісім бойынша), қоғамдық бірлестіктердің (келісім бойынша), Ақтөбе облысы бойынша кәсіпкер палатасының өкілдері (келісім бойынша) енгізіледі.";
15–тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Рабочим органом Комиссии является администратор Программы.".
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Джумагазиева М.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б.Сапарбаев

"15. Бағдарлама әкімшісі комиссияның жұмыс органы болып табылады.".
2. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары М.С.Жұмағазиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б.Сапарбаев