О создании государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района" и утверждении положения
Постановление акимата Байганинского района Актюбинской области от 17 февраля 2016 года № 37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 марта 2016 года № 4777. Утратило силу постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 29 августа 2016 года № 158
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 29.08.2016 № 158.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года № 413-IV "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Байганинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района".
2. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района".
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Ергалиева А.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района М. Аккагазов
УТВЕРЖДЕНО постановлением Байганинского районного акимата от 17 февраля 2016 года № 37
Положение
государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района" 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере ветеринарии в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" имеет на праве хозяйственного ведения ведомственное государственное коммунальное предприятие "Байганинская районная ветеринарная станция".
3. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственном учреждении, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в государственном учреждении "Департамент казначейства по Актюбинской области комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".

"Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесін құру және ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 2016 жылғы 17 ақпандағы № 37 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 наурызда № 4777 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 2016 жылғы 29 тамыздағы № 158 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 29.08.2016 № 158 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы № 413-IV "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес, Байғанин аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Ж. Ерғалиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі
Аудан әкімі М. Аққағазов
Аудан әкімдігінің 17 ақпан 2016 жылғы № 37 қаулысымен бекітілген
"Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
Ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі ветеринария саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомствасында шаруашылық жүргізу құқығындағы "Байғанин аудандық ветеринариялық стансасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны бар.
3. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөр таңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Ақтөбе облысы бойынша қазынашылық департаменті" мемлекеттік мекемесінде шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 030300, Республика Казахстан, Актюбинская область, Байганинский район, село Карауылкельды, улица Конаева, дом 36.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района".
11. Уполномоченным органом по руководству и учредителем отдела является государственного учреждения "Аппарат акима Байганинского района".
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района" осуществляется из местного бюджета.
14. Государственному учреждению "Отдел ветеринарии Байганинского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района".
Если государственному учреждению "Отдел ветеринарии Байганинского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
15. Миссия государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района": реализация государственной политики в области ветеринарии, обеспечения охраны здоровья населения от болезней общих для человека и животных, обеспечения ветеринарно-санитарной безопасности.
16. Задачи:
1) прием на работу и увольнение государственных служащих и технических работников в соответствии законодательством Республики Казахстан;

5. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 030300, Қазақстан Республикасы, Ақтөбе облысы, Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Қонаев көшесі, 36 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Құрылтайшы және мемлекеттік басқарушы орган болып "Байғанин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі болып табылады.
12. Осы Ереже "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
14. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: ветеринария, адам мен жануарларға ортақ аурулардан халықтың денсаулығын қорғау және ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
16. Міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметшілерді және техникалық қызметкерлерді жұмысқа қабылдау және жұмыстан шығару;

2) организационно-контрольное и правовое обеспечение;
3) организация работы по повышению квалификации;
4) разъяснение действующего законодательства Республики Казахстан, организация и проведение правового обучения работников;
5) делопроизводство и документационное обеспечение;
6) обеспечение соблюдения законов Республики Казахстан;
7) рассмотрение писем, жалоб, заявлении и выяснение причин обращении жалоб поступающих от граждан.
17. Функции:
1) обеспечение освоения и целевого использования бюджетных средств;
2) проведение мероприятии по оприходованию и списанию материальных ценностей отдела;
3) составление статистических отчетностей;
4) планирование, организация и проведение государственных закупок товаров, работ и услуг отдела и их проведение в соответствии с Законом Республики Казахстан по организации государственных закупок;
5) разработка документов закупаемых товаров и услуг и их покупки;
6) организация охраны здоровья населения от болезней общих для человека и животных;
7) организация проведения профилактических мероприятий по особо опасным болезням животных;
8) организация ветеринарных мероприятий по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности;
9) организация ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
10) организация проведения идентификации сельскохозяйственных животных с ведением базы по идентификации животных;
11) организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек;
12) организация строительства скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями;
13) организация и обеспечение предоставления заинтересованным лицам информации о проводимых ветеринарных мероприятиях;
14) организация и проведение просветительной работы среди населения по вопросам ветеринарии;
15) организация государственных комиссий по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
16) обезвреживание (обеззараживание) и переработка без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
17) возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;

2) ұйымдастыру-бақылау және құқықтық қамтамасыз ету;
3) біліктілікті арттыру жұмысын ұйымдастыру;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларын насихаттау және түсіндіру, құқықтық жалпы оқытуды ұйымдастыру;
5) іс жүргізу және құжаттамалықты қамтамасыз ету;
6) Қазақстан Республикасы заңдарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) хаттарды, шағымдарды, арыздарды қарау және азаматтардан келіп түскен арыз-шағымдардың себептерін анықтау.
17. Функциялары:
1) бюджеттік қаржыларды мақсатты пайдалану және оны игеруді қамтамасыз ету;
2) бөлімдегі материалдық құндылықтарды есепке алу және есептен шығару жөніндегі шараларды жүргізу;
3) статистикалық есептерді құрастыру;
4) бөлім үшін тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жоспарлау, жүргізу, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру;
5) сатып алатын тауарлардың және қызмет көрсету жұмыстарының құжаттарын әзірлеу;
6) жануарлардың аса қауіпті аурулары бойынша профилактикалық іс-шараларды жүзеге асыруды ұйымдастыру;
7) ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыруды ұйымдастыру;
8) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыруды ұйымдастыру;
9) жануарларды бірдейлендіру бойынша базаны жүргізумен ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүзеге асыруды ұйымдастыру;
10) адам мен жануарларға ортақ аурулардан халық денсаулығын қорғауды денсаулық сақтау органдарымен бірлесіп ұйымдастыру;
11) қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру;
12) ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкес мал қорымын (биотермиялық шұңқырларды) салуды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету;
13) мүдделі тұлғаларға өткізіліп жатқан ветеринариялық іс-шаралар туралы ақпарат беруді ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
14) ветеринария мәселелері бойынша халықтың арасында ағарту жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу;
15) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларды ұйымдастыру;
16) жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты алып қоюсыз залалсыздандыру (зарарсыздандыру) және қайта өңдеу;
17) жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоюсыз залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу;

18) организация и осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии в пределах соответствующей административно-территориальной единицы;
19) проведение обследования эпизоотических очагов в случае их возникновения;
20) выдача акта эпизоотологического обследования;
21) осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора на предмет соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии:
на объектах внутренней торговли;
на объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также в организациях по хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (за исключением связанных с импортом и экспортом);
у лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии за исключением производства ветеринарных препаратов;
при транспортировке (перемещении), погрузке, выгрузке перемещаемых (перевозимых) объектов в пределах соответствующей административно-территориальной единицы, за исключением их экспорта (импорта) и транзита;
на всех видах транспортных средств, по всем видам тары, упаковочных материалов, которые могут быть факторами передачи возбудителей болезней животных, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
на скотопрогонных трассах, маршрутах, территориях пастбищ и водопоя животных, по которым проходят маршруты транспортировки (перемещения);
на территориях, в производственных помещениях и за деятельностью физических и юридических лиц, выращивающих, хранящих, перерабатывающих, реализующих или использующих перемещаемые (перевозимые) объекты, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
22) осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов;
23) составление акта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в отношении физических и юридических лиц;
24) организация проведения ветеринарных мероприятий по профилактике, отбору проб биологического материала и доставке их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утверждаемому уполномоченным органом, а также других болезней животных;

18) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын сақтауын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
19) эпизоотия ошақтары пайда болған жағдайда оларды зерттеп-қарауды жүргізу;
20) эпизоотологиялық зерттеп-қарау актісін беру;
21) Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуы тұрғысынан мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды:
ішкі сауда объектілерінде;
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінде, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарда (импортпен және экспортпен байланыстыларды қоспағанда);
ветеринариялық препараттар өндіруді қоспағанда, ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын адамдарда;
экспортын (импортын) және транзитін қоспағанда, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдау (орнын ауыстыру), тиеу, түсіру кезінде;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, жануарлар ауруларының қоздырушыларын тарататын факторлар болуы мүмкін көлік құралдарының барлық түрлерінде, ыдыстың, буып-түю материалдарының барлық түрлері бойынша;
тасымалдау (орнын ауыстыру) бағыттары өтетін, мал айдалатын жолдарда, маршруттарда, мал жайылымдары мен суаттардың аумақтарында;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді өсіретін, сақтайтын, өңдейтін, өткізетін немесе пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың аумақтарында, өндірістік үй-жайларында және қызметіне жүзеге асыру.
22) мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, реконструкциялау және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
23) жеке және заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік ветеринариялық–санитариялық бақылау және қадағалау актісін жасау;
24) уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларының, сондай-ақ жануарлардың басқа да ауруларының профилактикасы, биологиялық материал сынамаларын алу және оларды диагностикалау үшін жеткізу бойынша ветеринариялық іс-шаралардың жүргізілуін ұйымдастыру;

25) свод, анализ ветеринарного учета и отчетности и их представление в местный исполнительный орган области;
26) внесение предложений в местный исполнительный орган по ветеринарным мероприятиям по профилактике заразных и незаразных болезней животных;
27) внесение предложений в местный исполнительный орган по перечню энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств;
28) организация хранения ветеринарных препаратов, приобретенных за счет бюджетных средств, за исключением республиканского запаса ветеринарных препаратов;
29) внесение предложений в местный исполнительный органо ветеринарных мероприятиях по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
30) организация санитарного убоя больных животных;
31) участие в организации государственного закупа услуг по проведению ветеринарных мероприятий на территории района;
32) ведение мониторинга по особо опасным и другим заразным болезням животных;
33) участвует в государственных комиссиях по приему в эксплуатацию животноведческих объектов и организации по производству, заготовке, переработке продуктов и сырья животного происхождения;
34) ведет ветеринарный учет и отчетность по формам и в порядке, установленным уполномоченным государственным органом в области ветеринарии и представляет их в областное управление ветеринарии;
35) подготовка соответствующих документов по возмещению владельцам стоимость изымаемых и уничтожаемых больных животных, продукции и сырья животного происхождения, согласно перечню утвержденных Правительством Республики Казахстан;
36) принимает решение об изъятии и уничтожении продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
37) в необходимых случаях организовывает проведение ветеринарной дезинфекции;
38) организация и осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора за выполнением требований, установленных техническими регламентами, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан в пределах соответствующей административно-территориальной единицы;
39) присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
40) составление акта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в отношении физических и юридических лиц.
18.Права:

25) ветеринариялық есепке алу мен есептілікті жинақтау, талдау және оларды облыстың жергілікті      атқарушы органына ұсыну;
26) ауданының жергілікті атқарушы органына жануарлардың жұқпалы және жұқпалы емес ауруларының профилактикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жөнінде ұсыныстар енгізу;
27) ауданының жергілікті атқарушы органына профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі жөнінде ұсыныстар енгізу;
28) ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қоспағанда, бюджет қаражаты есебінен сатып алынған ветеринариялық препараттарды сақтауды ұйымдастыру;
29) ауданның жергілікті атқарушы органына тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар туралы ұсыныстар енгізу;
30) ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру;
31) аудан аумағында ветеринариялық іс-шаралар жүргізу үшін мемлекеттік сатып алу қызметіне қатысу;
32) аса қауіпті және басқа да жұқпалы ауруларға мониторинг жүргізу;
33) мал шаруашылығы объектілерін және жануарларды өндіру, дайындау жануарлардан алынатын өнімдер мен шикі затты өңдеу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларға қатысу;
34) ветеринария саласындағы мемлекеттік уәкілетті орган белгілеген тәртіпте және үлгілерде ветеринариялық есеп және есептілік жүргізеді, оларды облыстық ветеринария басқармасына тапсыру;
35) алып қойылатын, жойылатын ауру жануарлардың және олардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітілген тізіміне сәйкес иелеріне өтеуге құжаттарын дайындау;
36) жануарлардың және адамның денсаулығы үшін қауіп төндіретін жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты алу және жою туралы шешім қабылдау;
37) қажет кезде ветеринариялық залалсыздандыру жұмыстарды жүргізуін ұйымдастыру;
38) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың сақталуын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
39) жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп және жемшөп қоспаларын сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлерді беру;
40) жеке және заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актілерін жасау.
18. Құқықтары:

1) осуществлять пользование имуществом, находящимся у него на праве оперативного управления;
2) соблюдать действующее законодательство Республики Казахстан при решении вопросов входящих в его компетенцию;
3) вести борьбу с коррупцией в пределах своей компетенции;
4) осуществлять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан и настоящим положением.
3. Организация деятельности государственного органа
19. Руководство государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" задачи осуществление им своих функций.
20. Руководитель государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байганинского района в установленном законном порядке.
21. Полномочия руководителя государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района":
1) организует и руководит работой отдела, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на отдел задач в осуществлении ими своих функции;
2) в установленном законодательством порядке принимает меры по выявлению, пресечению и предупреждению коррупционных правонарушений;
3) определяет обязанности и полномочий специалистов отдела;
4) назначает на должности и освобождает от должностей в установленном законодательном порядке работников отдела;
5) ведет подбор, расстановку и назначение работников отдела, организует повышение их квалификаций;
6) представляет отдел во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии с действующим законодательством;
7) издает приказы;
8) несет персональную ответственность за выполнение служебных обязанностей работников, в том числе за допущенные нарушении со стороны работников;
9) утверждает смету расходов, штатное расписание отдела в пределах установленного фонда оплаты труда и численности работников;
10) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи;
11) решение вопросов о наложении дисциплинарных взысканий;
12) в соответствии со своими полномочиями принимает и другие решения;
4. Имущество государственного органа
22. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

1) оперативті басқару мақсатында өзіндегі мүліктерді қажетіне пайдалануға;
2) өз құзыретіне жататын мәселелерді шешуде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларын сақтауға;
3) өз құзырет шеңберінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізуге;
4) осы ережеде және Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастыралған өзге де міндеттерді жүзеге асыруға міндетті.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
19. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
20. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысын заңнамада белгіленген тәртіппен Байғанин ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының өкілеттігі:
1) бөлімнің жұмысын ұйымдастырады, әрі оған басшылық ету және бөлімге жүктелген міндеттердің орындалуы мен функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап беру;
2) сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, алдын алу бағытында заңмен бекітілген тәртіпке сәйкес шара алу;
3) бөлімнің қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
4) қолданыстағы заңнамаға сәйкес бөлімнің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) бөлімнің мамандарын іріктеу, орналастыру және тағайындауды, олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асырады;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда алдындағы қарым-қатынаста бөлімнің атынан әрекет етеді;
7) бұйрықтар шығарады;
8) бөлім басшысының бұйрығымен тікелей лауазымдық жауапкершілік жүктелген қызметшілер атқарған қызметтердің нақтылығына және онда жіберілген кемшіліктерге тікелей жауапты;
9) белгіленген еңбек ақы қорының және қызметкерлер санының шегінде шығыстар сметасын, штаттық кестесін бекітеді;
10) заңдарда белгіленген тәртіппен көтермелеу, материалдық көмек көрсетеді;
11) тәртіптік жазалар қолдану мәселелерін шешеді;
12) өз құзыретіне жатқызылатын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды;
4. Мемлекеттік органның мүлкі
22. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел ветеринарии Байганинского района" относится к коммунальной собственности Байганинского района.
24. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Байганинского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел ветеринарии Байганинского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

23. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік Байғанин ауданының коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне белгіленген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Байғанин ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.