Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения аппарата Жуалынского районного маслихата и его описания
Решение маслихата Жуалынского района Жамбылской области от 6 декабря 2016 года № 8-15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2016 года № 3273. Утратило силу решением маслихата Жуалынского района Жамбылской области от 11 сентября 2020 года № 71-4
Сноска. Утратило силу решением маслихата Жуалынского района Жамбылской области от 11.09.2020 № 71-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения аппарата Жуалынского районного маслихата;
2) описание служебного удостоверения аппарата Жуалынского районного маслихата согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Жуалынского районного маслихата.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
К. Сыдыгалиев Е. Тлеубеков
Утвержден решением
Жуалынского районного
маслихата от 6 декабря 2016 года
№ 8-15
Правила выдачи служебного удостоверения аппарата Жуалынского районного маслихата
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения аппарата Жуалынского районного маслихата (далее – Правила) определяет порядок выдачи служебного удостоверения аппарата Жуалынского районного маслихата (далее – Аппарат).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – Служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящим решением.
4. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается за подписью секретаря Жуалынского районного маслихата (далее Секретарь).
6. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порчи ранее выданного служебного удостоверения.
За полученное служебное удостоверение сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих у главного специалиста аппарата маслихата, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы аппарата маслихата (далее – главный специалист) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.

Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 8-15 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 желтоқсанда № 3273 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Жуалы ауданы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі №71-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 11.09.2020 № 71-4 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес, Жуалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлікті беру Қағидалары;
2) осы шешімнің қосымшасына сәйкес Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәліктің сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының басшысына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық
сессиясының төрағасы мәслихаттың хатшысы
Қ. Сыдығалиев Е. Тлеубеков
Жуалы аудандық мәслихатының
2016 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 8-15 шешімімен бекітілген
Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлікті беру Қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлікті беру Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының (Будан әрі - Аппарат) қызметтік куәліктерді беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлікті (бұдан әрі – Қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттерін растайтын құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік шешіммен бекітілген сипаттамаға сәйкес.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Аппарат қызметшілерінің қызметтік куәліне – Жуалы аудандық мәслихаты хатшысының қолы (будан әрі – Хатшы) қойылып беріледі.
6. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұған дейін берілген қызметтік куәліктің мерзімі өткен, жоғалған немесе бүлінген жағдайда беріледі.
Қызметкерлер алған қызметтік куәлік үшін осы Қағидаларға қосымша келісілген нысаны бойынша Аппараттың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі – есепке алу журналы).

7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся у главного специалиста аппарата маслихата, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы аппарата маслихата (далее – главный специалист).
8. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается главным специалистом аппарата маслихата, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы аппарата маслихата, за исключением случаев утери.
9. Ежегодно, по состоянию на 10 января, главный специалист аппарата маслихата, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы аппарата маслихата проводит сверку соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет главный специалист аппарата маслихата, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы аппарата маслихата.
11. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме главного специалиста аппарата маслихата, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы аппарата маслихата.
12. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, главный специалист в течение десяти рабочих дней со дня издания распоряжения о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Жуалынского районного маслихата рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.
13. Утерянные служебные удостоверения через средства массовой информации объявляются недействительными, о чем информируется главный специалист аппарата маслихата, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы аппарата маслихата. Новое служебное удостоверение взамен утерянного выдается главным специалистом после проведения служебного расследования.
14. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение главному специалисту аппарата маслихата, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы аппарата маслихата.
На обходном листе при сдаче удостоверения ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.

7. Қызметтік куәліктер және қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманында (бұдан әрі - бас маман) сақталады.
8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлік, жоғалту жағдайын қоспағанда, кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманы (бұдан әрі - бас маман) қайтарып алады.
9. Кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманы жыл сайын, 10 қаңтардағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
10. Қызметтік куәліктерін толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманы жүзеге асырады.
11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманына жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды.
12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша бас маман қызметтік тергеп-тексеру туралы өкімнің шығуынан кейін он күнтізбелік күн мерзімінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Жуалы аудандық мәслихат аппаратының тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
13. Жоғалған қызметтік куәліктер бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманы хабардар етіледі. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тексеру жүргізілгеннен кейін бас маман береді.
14. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманына тапсырады.
Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беру үшін жауапты адамныңқолы қойылады.

15. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение к Правилам
выдачи служебного
удостоверения аппарата
Жуалынского районного
маслихата
форма
Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппарата Жуалынского районного маслихата
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная роспись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
Примечание: Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппарата Жуалынского районного маслихата прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется главным специалистом аппарата маслихата, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы аппарата маслихата подписью и печатью государственного учреждения "Аппарат Жуалынского районного маслихата".
Приложение к решению
Жуалынского районного
маслихата от 6 декабря
2016 года № 8-15
Описание служебного удостоверения аппарата маслихата Жуалынского района
1. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества темно-синего цвета, размером 19 см х 6,5 см (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне служебного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ".
3. На внутренней стороне служебного удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ЖУАЛЫ АУДАНДЫҚ МӘСЛИХАТЫНЫҢ АППАРАТЫ", "АППАРАТ ЖУАЛЫНСКОГО РАЙОННОГО МАСЛИХАТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН".
4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 см, текст на казахском языке, заверенный подписью секретаря маслихата и гербовой печатью.
5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке. Ниже указывается срок действия служебного удостоверения.

15. Қызметкерлер жұмыстан босатылған не бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, бір жылда бір рет жойылуға жатады.
Жуалы аудандық мәслихаты
аппаратының қызметтік
куәлікті беру Қағидаларына
қосымша
Нысан
Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы
Қызметтік куәліктің нөмері
Тегі, Аты, Жөні (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы жоғалуы туралы белгі)
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе
Ескертпе: Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының, мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәліктерін беруді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманының қолымен және "Жуалы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мөрімен расталады.
Жуалы аудандық мәслихатының
2016 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 8-15 шешіміне қосымша
Жуалы аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәліктің сипаттамасы
1. Қызметтік куәліктің мұқабаларының көлемі 19 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), қаракөк түсті, экобылғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан болуы.
2. Қызметтік куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.
3. Қызметтік куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "ҚАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ЖУАЛЫ АУДАНДЫҚ МӘСЛИХАТЫНЫҢ АППАРАТЫ", "АППАРАТ ЖУАЛЫНСКОГО РАЙОННОГО МАСЛИХАТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" деген жазулар орналастырылған.
4. Сол жағында: көлемі 2,5 х 3,5 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), тиісінше мәслихат хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған қазақ тіліндегі мәтін.
5. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көкшіл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тіліндегі мәтін. Төменгі жағында қызметтік куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі.