Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения аппарата Шуского районного маслихата и его описания
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 21 октября 2016 года № 5-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 16 ноября 2016 года № 3211. Утратило силу решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 23 июля 2020 года № 68-7
Сноска. Утратило силу решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 23.07.2020 № 68-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения аппарата Шуского районного маслихата согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) описание служебного удостоверения аппарата Шуского районного маслихата согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Шуского районного маслихата.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата С. Бастаубаева
Секретарь маслихата Е. Умралиев
Приложение 1
к решению Шуского
районного маслихата
от 21 октября 2016 года № 5-4
Правила выдачи служебного удостоверения аппарата Шуского районного маслихата
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения аппарата Шуского районного маслихата (далее – Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения аппарата Шуского районного маслихата.
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Служебное удостоверение выдается за подписью секретаря Шуского районного маслихата государственным служащим аппарата Шуского районного маслихата.
5. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам при назначении на должность, изменение должности, порче, утрате, по истечении срока действия ранее выданного служебного удостоверения.

Шу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлікті беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5-4 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 16 қарашада № 3211 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 шілдедегі № 68-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 23.07.2020 № 68-7 (алғаш ресми жарияланған күннен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес, Шу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Шу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлікті беру қағидалары;
2) осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Шу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәліктің сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шу аудандық мәслихаты аппаратының басшысына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С.Бастаубаева
Мәслихат хатшысы Е.Өмірәлиев
Шу аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 қазандағы
№ 5-4 шешіміне
1 қосымша
Шу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлікті беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Шу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлікті беру Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Шу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәліктерді беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Тиісінше рәсімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Қызметтік куәлік Шу аудандық мәслихаты хатшысының қолы қойылып, Шу аудандық мәслихаты аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне беріледі.
5. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, бүлінген, жоғалған, бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен жағдайда беріледі.

6. За полученное служебное удостоверение сотрудники расписываются в журнале учета выдачи и возврата служебных удостоверений (далее – журнал учета) по форме согласно приложение к настоящим Правилам.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе у главного специалиста по кадрам (далее – главный специалист).
8. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение порядка его использования и хранения.
При замене служебного удостоверения ранее выданное служебное удостоверение подлежит возврату главному специалисту, за исключением случаев утери.
9. Ежегодно, по состоянию на 1 января, главным специалистом проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.

6. Қызметкерлер алған қызметтік куәлік үшін осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша Шу аудандық мәслихаты аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі – есепке алу журналы).
7. Қызметтік куәліктер және қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманының сейфінде сақталады (бұдан әрі – бас маман).
8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде оны пайдалану және сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлік, жоғалту жағдайын қоспағанда, бас маманға қайтарып берілуі тиіс.
9. Бас маман жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.

10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет главный специалист.
11. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец в течение трех рабочих дней обязан известить в письменной (произвольной) форме главного специалиста.
12. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, главный специалист в течение десяти рабочих дней со дня издания распоряжения о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Аппарата рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.

10. Қызметтік куәліктерді толтыру, рәсімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды бас маман жүзеге асырады.
11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі үш
жұмыс күні ішінде бас маманға жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды.
12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша бас маман қызметтік тексеру туралы өкім шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Аппараттың тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.

13. Лицо, утратившее служебное удостоверение, направляет на опубликование в средствах массовой информации объявление о недействительности утраченного служебного удостоверения, о чем информирует главного специалиста. Новое служебное удостоверение взамен утраченного выдается главным специалистом после проведения служебного расследования.
14. При увольнении сотрудник в течение двух рабочих дней со дня издания распоряжения сдает служебное удостоверение главному специалисту.
На обходном листе при сдаче служебного удостоверения ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.

13. Қызметтік куәлігін жоғалтқан адам, жоғалған қызметтік куәлігінің жарамсыздығы туралы хабарландыруды бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жібереді, бұл туралы бас маманға хабардар етіледі. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тексеру жүргізілгеннен кейін бас маман береді.
14. Жұмыстан босаған кезде қызметкер өкім шыққан күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қызметтік куәлікті бас маманға тапсырады.
Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беруге жауапты адамның қолы қойылады.

15. Служебные удостоверения, сданные при увольнении, порче либо по истечении срока действия, подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение
к Правилам выдачи служебного
удостоверения аппарата Шуского
районного маслихата
Форма
Журнал учета выдачи и возврата служебных удостоверений государственных служащих аппарата Шуского районного маслихата
Номер служебного удостоверения
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная роспись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока действия, утеря, порча, увольнение)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание: Журнал учета выдачи служебных удостоверений государственных служащих аппарата Шуского районного маслихата прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью главного специалиста аппарата маслихата и печатью государственного учреждения "Аппарат Шуского районного маслихата".
Приложение 2
к решению Шуского
районного маслихата
от 21 октября 2016 года № 5-4
Описание служебного удостоверения аппарата Шуского районного маслихата

15. Жұмыстан босаған кезде, бүлінуіне не болмаса қолданылу мерзімі өтуіне байланысты тапсырылған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, жойылуға жатады.
Шу аудандық мәслихаты
аппаратының қызметтік
куәлікті беру Қағидаларына
2 қосымша
Нысан
Шу аудандық мәслихаты аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәліктері берілуін және қайтарылуын есепке алу журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, аты, жөні (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілгенкүні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босауы, жоғалуы туралы белгі)
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе: Шу аудандық мәслихаты аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәліктері берілуін есепке алу журналы тігіліп, нөмірленеді және кадрлық жұмыстарды жүргізетін мәслихат аппаратының бас маманының қолымен және "Шу аудандық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесінің мөрімен расталады.
Шу аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 қазандағы
№ 5-4 шешіміне
қосымша
Шу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлік сипаттамасы

1. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества темно – синего цвета, размером 21 см х 7 см (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ".
3. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ШУ АУДАНДЫҚ МӘСЛИХАТЫНЫҢ АППАРАТЫ", "АППАРАТ ШУСКОГО РАЙОННОГО МАСЛИХАТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН".
4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 см х 3,5 см, текст на казахском языке, заверенный подписью секретаря Шуского районного маслихата и гербовой печатью.
5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке. Ниже указывается дата выдачи удостоверения.

1. Куәліктің мұқабаларының көлемі 21 см х 7 см (ашып көрсетілген түрінде), қаракөк түсті экобылғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан болуы.
2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.
3. Куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ШУ АУДАНДЫҚ МӘСЛИХАТЫНЫҢ АППАРАТЫ", "АППАРАТ ШУСКОГО РАЙОННОГО МАСЛИХАТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" деген жазулар орналастырылған.
4. Сол жағында: көлемі 2,5 см х 3,5 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), тиісінше Шу аудандық мәслихат хатшының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған қазақ тіліндегі мәтін.
5. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көгілдір жасыл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тіліндегі мәтін. Төменгі жағында куәліктің берілген мерзімі көрсетіледі.