Об утверждении регламента государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
Постановление акимата Карагандинской области от 23 мая 2016 года № 35/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 июня 2016 года № 3852. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 26 мая 2020 года № 33/02
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 26.05.2020 № 33/02 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 февраля 2016 года № 74 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13213), акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства".
2. Отменить постановление акимата Карагандинской области от 11 апреля 2016 года № 24/06 "Об утверждении регламента государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Н. Абдибеков
Утвержден постановлением
акимата Карагандинской
области от 23.05.2016
года № 35/01
Регламент государственной услуги
"Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом Карагандинской области (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 23 мамырдағы № 35/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 9 маусымда № 3852 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 33/02 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 26.05.2020 № 33/02 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2016 жылғы 12 ақпандағы "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" № 74 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13213 болып тіркелген) сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 24/06 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысы жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы "23" 05
№ 35/01 қаулысымен бекітілді
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қарағанды облысының жергілікті атқару органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства об аккредитации (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 февраля 2016 года № 74 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13213) (далее-Стандарт) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация запроса на получение государственной услуги, поступивших через канцелярию услугодателя напрямую от услугополучателей- в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) обработка уполномоченным сотрудником услугодателя, поступившего запроса услугополучателя, на полноту представленных документов - в течение 1 (одного) рабочего дня. В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки (1 (один) рабочий день) дает мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления;
3) осуществление уполномоченным сотрудником (сотрудниками) структурного подразделения услугодателя разрешительного контроля при выдаче свидетельства- в течение 10 (десяти) рабочих дней;
4) подготовка уполномоченным сотрудником структурного подразделения свидетельства согласно приложению 1 к Стандарту и направление на подпись руководителю услугодателя- в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) подписание руководителем услугодателя свидетельства- в течение 1 (одного) рабочего дня.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированный запрос с входящим номером;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2016 жылғы 12 ақпандағы "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" № 74 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13213 болып тіркелген) бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызметті көрсету стандартының (бұдан әрі-Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік беру (бұдан әрі – куәлік) немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекеттерді) бастау үшін Стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттарды тапсыру негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әр рәсімдердің (іс-әрекеттердің) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан тікелей көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға келіп түскен өтінімді тіркеу 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) қызметті алушыдан келіп түскен өтінімді ұсынылған құжаттардың толықтығына қызметті берушінің уәкілетті қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде өңдейді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде 1 (бір) жұмыс күні өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері (қызметкерлері) куәлікті беру кезінде рұқсаттық бақылауды 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады;
4) құрылымдық бөлімшенің уәкілетті қызметкері Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес куәлікті дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 1 (бір) жұмыс күні ішінде жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы куәлікке 1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қояды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттердің) нәтижелері келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болады:
1) кіріс номері бар тіркелген өтінім;

2) полнота представленных документов;
3) документ, подтверждающий проведение разрешительного контроля;
4) проект свидетельства об аккредитации;
5) свидетельство об аккредитации в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) уполномоченный сотрудник структурного подразделения услугодателя ответственный за регистрацию запросов;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация запроса на получение государственной услуги, поступивших через канцелярию услугодателя напрямую от услугополучателей- в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) обработка, уполномоченным сотрудником услугодателя, поступившего запроса услугополучателя, на полноту представленных документов- в течение 1 (одного) рабочего дня. В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки (1 (один) рабочий день) дает мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления.
3) осуществление уполномоченным сотрудником (сотрудниками) структурного подразделения услугодателя разрешительного контроля при выдаче свидетельства - в течение10 (десяти) рабочих дней;
4) подготовка уполномоченным сотрудником структурного подразделения свидетельства согласно приложению 1 к Стандарту и направление на подпись руководителю услугодателя-в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) подписание руководителем услугодателя свидетельства - в течение 1 (одного) рабочего дня.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на портале и интернет – ресурсе местного исполнительного органа.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями не оказывается.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Аккредитация организаций
по управлению проектами в области
архитектуры, градостроительства
и строительства"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Выдача свидетельства об аккредитации
(наименование государственной услуги)

2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) рұқсаттық бақылауды өткізуді растайтын құжаттың болуы;
4) аккредиттеу туралы куәліктің жобасы;
5) қағаз түріндегі аккредиттеу туралы куәлік.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) өтінімдерді тіркеуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан тікелей көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға келіп түскен өтінімді тіркеу 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) қызметті алушыдан келіп түскен өтінімді ұсынылған құжаттардың толықтығына көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде өңдейді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде 1 (бір) жұмыс күні өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
3) қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері (қызметкерлері) куәлікті беру кезінде рұқсаттық бақылауды 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады;
4) құрылымдық бөлімшенің уәкілетті қызметкері Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес куәлікті дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 1 (бір) жұмыс күні ішінде жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы куәлікке 1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қояды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің рәсімдердің (іс-әрекеттердің) бірізділігін, қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекеттерінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесс анықтамасында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесс анықтамасы порталда және жергілікті атқарушы органның интернет-ресурсында орналастырылған.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және (немесе) өзгеде көрсетілетін қызметті берушілер арқылы көрсетілмейді.
"Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс саласындағы жобаларды
басқару жөніндегі ұйымдарды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметтерді көрсетудің бизнес-процесінің анықтамасы
Аккредиттеу туралы куәлікті беру
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
Шартты белгілер: