Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Жанааркинского районного маслихата" и его описания
Решение IV сессии Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 9 сентября 2016 года № 4/44. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 октября 2016 года № 3978. Утратило силу решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 12 июня 2020 года № 53/370
Сноска. Утратило силу решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 12.06.2020 № 53/370 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" от 23 ноября 2015 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Жанааркинского районного маслихата" и его описание.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель IV внеочередной
сессии районного маслихата
Т. Мусаев
Секретарь районного маслихата К. Имантусупов
Утверждены
решением Жанааркинского
районного маслихата №4/44
от 9 сентября 2016 года
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Жанааркинского районного маслихата" и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Жанааркинского районного маслихата" и его описание (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Жанааркинского районного маслихата" и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее – удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Жанааркинского районного маслихата".
3. Удостоверение предусмотрено одного вида в переплете из искусственной кожи.
4. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью секретаря Жанааркинского районного маслихата.
5. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере.
6. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдают удостоверения по месту его получения.

"Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2016 жылғы 9 қыркүйектегі IV сессиясының № 4/44 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 10 қазанда № 3978 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2020 жылғы 12 маусымдағы № 53/370 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 53/370 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс ІV сессиясының төрағасы
Т. Мусаев
Аудандық мәслихат хатшысы К. Имантусупов
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2016 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 4/44 шешімімен бекітілген
"Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы "Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленген және "Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің "Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінде атқаратын қызметін растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Куәлік бір түрде жасанды теріден жасалған мұқабада көзделген.
4. Куәлік Жаңаарқа аудандық мәслихаты хатшысының қолтаңбасымен белгіленген тәртіпте беріледі.
5. Куәлік лауазымға тағайындаған, ауыстырған (қайта тағайындаған), бүлінген, жоғалған кезде беріледі.
6. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер тиісті өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.

7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журнале выдачи и возврата удостоверений, который пронумеровывается и прошнуровывается, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Учет выдачи и возврата удостоверений ведется руководителем аппарата маслихата.
9. Списание и уничтожение удостоверений производится руководителем аппарата маслихата с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течение трех рабочих дней в письменной форме сообщает руководителю аппарата маслихата.
11. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в средствах местной массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения.
12. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, руководителем аппарата в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
13. Обложка служебного удостоверения состоит из искусственной кожи синего (бирюзового) цвета, размером 19 см х 6,5 см (в развернутом состоянии). На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ". На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи государственное учреждение "Аппарат Жанааркинского районного маслихата" (на казахском и русском языках), под ними, отделяющиеся от текста синей отбивочной полосой, надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ". На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 см. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне размером 3 х 4 см, под гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения.
14. Удостоверения заверяются подписью секретаря Жанааркинского районного маслихата и скрепляются оттиском гербовой печати.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного учреждения
"Аппарат Жанааркинского районного маслихата"
и его описанию
Форма
Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений государственного учреждения "Аппарат Жанааркинского районного маслихата"
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Роспись работника, кому выдано удостоверение
Дата возврата
Роспись работника, кто сдал удостоверение
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного учреждения
"Аппарат Жанааркинского районного маслихата"
и его описанию
Форма
Наименование организации
АКТ № ________
____________________ ________
место составления                                                             дата

7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Қағидаларға 1-қосымшадағы нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәліктерді беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
8. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды мәслихат аппаратының басшысы жүргізеді.
9. Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған тиісті актіні жасай отырып, мәслихат аппаратының басшысы жүргізеді.
10. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде мәслихат аппаратының басшысына хабарлайды.
11. Куәлікті жоғалтқан адам жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
12. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактіні аппарат басшысы белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі тұрғысынан қарайды.
13. Куәліктің мұқабаларының көлемі 19 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), көк (көгілдір) түсті жасанды былғарыдан болады. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады. Куәліктің ішкі жағында сары түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде (қазақ және орыс тілдерінде) "Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі, одан төмен мәтіннен көк түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналастырылған. Сол жағында: көлемі 2,5 х 3,5 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті). Оң жағында: көгілдір түсті көлемі 3 х 4 см Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көгілдір жасыл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тіліндегі мәтін. Төменгі жағында куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі.
14. Куәліктер Жаңаарқа аудандық мәслихатының хатшысы қолтаңбасымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
"Жаңаарқа аудандық мәслихат
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру Қағидалары
және оның сипаттамасына
1 қосымша
Нысан
"Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәліктерін беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік
Беру күні
Куәлік берілген қызметкердің
қолы
Тапсыру
күні
Куәлікті тапсырған қызметкердің
қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Жаңаарқа аудандық мәслихат
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру Қағидалары
және оның сипаттамасына
2 қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ № ______
__________________ ________________
жасалу орны                                                             күні

Мы, нижеподписавшиеся (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебных удостоверений работников государственного учреждения "Аппарат Жанааркинского районного маслихата" на основании пункта 9 Правил выдачи служебного удостоверения, в связи с увольнением, переводом на другую должность.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись

Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), қызметтік куәлікті беру қағидаларының 9-тармағының негізінде "Жаңаарқа аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты қызметтік куәліктерін жою және есептен шығару бойынша осы актіні жасадық.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Лауазымның атауы Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Лауазымның атауы Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Лауазымның атауы Қолы