О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2016 года № 79. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2016 года № 5684. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 , в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 7086635,6 тысяч тенге, в том числе:
по налоговым поступлениям – 4398853,7 тысяч тенге;
по неналоговым поступлениям – 12546 тысяч тенге;
по поступлениям от продажи основного капитала – 19880 тысяч тенге;
по поступлениям трансфертов – 2655355,9 тысяч тенге;
2) затраты – 7930340,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 203853 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 253469 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49616 тысяч тенге;
4) сальдо от операций с финансовыми активами – 6005 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 6005 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 1053562,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета –1053562,5 тысяч тенге;
поступление займов -251859 тысяч тенге;
погашение займов – 49616 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 851319,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 07.02.2017 № 87; 02.06.2017 № 106; 08.11.2017 № 132; 08.12.2017 № 148; 22.12.2017 № 155 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет:
индивидуальный подоходный налог -50 процентов;
социальный налог- 50 процентов.
3. Учесть объем субвенций передаваемых из областного бюджета на 2017 год 418064 тысяч тенге.
4. Установить размер единовременной социальной помощи на приобретение топлива, специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в пределах 4 (четыре) месячных расчетных показателей.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 57377 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год согласно приложению 4.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 79 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 желтоқсанда № 5684 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексi" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексiне және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) -тармақшасына сәйкес Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7086635,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4398853,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12546 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 19880 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2655355,9 мың теңге;
2) шығындар – 7930340,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 203853 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 253469 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49616 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 6005 мың теңге";
қаржы активтерін сатып алу – 6005 мың теңге ";
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 1053562,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1053562,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 251859 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49616 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын калдықтары – 851319,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 07.02.2017 № 87; 02.06.2017 № 106; 08.11.2017 № 132; 08.12.2017 № 148; 22.12.2017 № 155 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін:
жеке табыс салығы- 50 пайыз;
әлеуметтік салық – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен 2017 жылға берілетін субвенцияның көлемі 418064 мың теңге болып ескерілсін.
4. Ауылдық елдi мекендерде тұратын және жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, біржолғы әлеуметтік көмек 4 (төрт) айлық есептік көрсеткіш көлемінде белгіленсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2017 жылға арналған резерві 57377 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2017 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсiн.

7. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акимов поселка и сельских округов согласно приложению 5.
7-1. Утвердить распределение между поселком, сельскими округами трансфертов, передаваемые органам местного самоуправления из районного бюджета на 2017 год согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 02.06.2017 № 106 (вводится в действие с 01.01.2017).

7. Кент және ауылдық округі әкімінің аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің кент, ауылдық округтер арасындағы бөлінісі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 02.06.2017 № 106 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной
9 сессии районного маслихата: Б.Есназар
Секретарь районного маслихата: Е.Ажикенов
Приложение 1
к решению Сырдарьинского
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года №79
Районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 22.12.2017 № 155 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

8. Осы шешiм 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялауға жатады.
Аудандық мәслихаттың кезекті
9 сессиясының төрағасы: Б.Есназар
Аудандық мәслихаттың хатшысы: Е.Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихаттың
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№79 шешіміне
1 - қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 22.12.2017 № 155 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

3035612
006
Дополнительное образование для детей
179915,3
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
96202
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
96202
464
Отдел образования района (города областного значения)
195497
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
28357,6
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
32661,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
76939,9
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1440,7
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8578,9
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9921,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
37382,9
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
214,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
369764,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
7894,1
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
7894,1
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
49663
010
Государственная адресная социальная помощь
297
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
39031
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
10335
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
55895,3
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55895,3
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
242527,8
004
Программа занятости
105377
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22481,3
007
Оказание жилищной помощи
6024
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
142
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому

3035612
006
Балаларға қосымша білім беру
179915,3
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
96202
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
96202
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
195497
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28357,6
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
32661,6
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
76939,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1440,7
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
8578,9
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9921,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
37382,9
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
214,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
369764,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7894,1
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
7894,1
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
49663
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
297
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
39031
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
10335
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
55895,3
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
55895,3
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
242527,8
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
105377
006
Ауылдық жерлерде тұратын білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22481,3
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
6024
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
142
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету

452
Отдел финансов района (города областного значения)
94794
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
63943
051
Трансферты органам местного самоуправления
30851
Приложение 4
к решению Сырдарьинского
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года №79
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Сырдарьинского
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года №79
Перечень бюджетных программ аппаратов акимов поселка и сельских округов на 2017 год

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
94794
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
63943
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
30851
Сырдария аудандық мәслихаттың
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№79 шешіміне
4 - қосымша
2017 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Сырдария аудандық мәслихаттың
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№79 шешіміне
5 - қосымша
2017 жылға кент және ауылдық округі әкімінің аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 08.12.2017 № 148 (вводится в действие с 01.01.2017).
Услу­ги по обес­пе­че­нию де­я­тель­но­сти аки­ма рай­о­на в го­ро­де, го­ро­да рай­он­но­го зна­че­ния, по­сел­ка, се­ла, сель­ско­го окру­га 001
Ка­пи­таль­ные рас­хо­ды го­су­дар­ствен­но­го ор­га­на 022
Ка­пи­таль­ные рас­хо­ды под­ве­дом­ствен­ных го­су­дар­ствен­ных учре­жде­ний и ор­га­ни­за­ций

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 08.12.2017 № 148 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Қа­лад­а­ғы аудан, аудан­дық ма­ңы­зы бар
қа­ла­ның, кент, ауыл, ауыл­дық округ
әкі­мі­нің қыз­ме­тін қам­та­ма­сыз ету
жө­нін­де­гі қыз­мет­тер 001
Мем­ле­кет­тік ор­ган­ның күр­де­лі шы­ғы­ста­ры
022
Ве­дом­ство­лық ба­ғы­ны­с­та­ғы мем­ле­кет­тік кә­сі­по­рын­дар­дың күр­де­лі шы­ғын­да­ры