Об утверждении объемов и нормативов субсидий на развитие племенного животноводства и повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2016 год
Постановление акимата Мангистауской области от 18 апреля 2016 года № 99. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 19 мая 2016 года № 3045
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9987) акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить следующие:
нормативы субсидий на удешевление до 100 % затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок по отраслям животноводства согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
критерии и требования к сельскохозяйственным товаропроизводителям по направлению субсидирования на удешевление до 100 % затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
объемы субсидий на развитие племенного животноводства и повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2016 год согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" (Б. Ерсайынулы) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Амиржанова Р.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Айдарбаев
Руководитель государственного
учреждения "Управление сельского
хозяйства Мангистауской области"
Ерсайынулы Б.
"18" апреля 2016 года
Приложение 1
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "18" апреля 2016 года № 99
Нормативы субсидий на удешевление до 100 % затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок по отраслям животноводства
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
1
Овцеводство
голов

Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға 2016 жылға субсидиялар көлемдері мен нормативтерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 18 сәуірдегі № 99 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 19 мамырда № 3045 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қантардағы, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9987 болып тіркелген) сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Мыналар бекітілсін:
осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес мал шаруашылығы салалары бойынша ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері;
осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандатуға арналған субсидиялау бағыты бойынша ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне қойылатын өлшемдер мен талаптар;
осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға және мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруға 2016 жылға субсидиялар көлемдері.
2. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б. Ерсайынұлы) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р. М. Әміржановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Айдарбаев
"Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б. Ерсайынұлы
"18" сәуір 2016 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2016 жылғы "18" сәуірдегі
№ 99 қаулысына
1 қосымша
Мал шаруашылығы салалары бойынша ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
1
Қой шаруашылығы
бас

1585
2
Коневодство
голов
3754
3
Верблюдоводство
голов
3387
Приложение 2
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "18" апреля 2016 года № 99
Критерии и требования к сельскохозяйственным товаропроизводителям по направлению субсидирования на удешевление до 100 % затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
Заготовка и приобретение грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
Наличие племенного маточного поголовья
Наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий, ведение зоотехнического учета
Наличие регистрации всего поголовья овец в единой информационной базе селекционной и племенной работы
Приложение 3
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "18" апреля 2016 года № 99
Объемы субсидий на развитие племенного животноводства и повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2016 год

1585
2
Жылқы шаруашылығы
бас
3754
3
Түйе шаруашылығы
бас
3387
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2016 жылғы "18" сәуірдегі
№ 99 қаулысына
2 қосымша
Ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандатуға арналған субсидиялау бағыты бойынша ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне қойылатын өлшемдер мен талаптар
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
Ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу
Асыл тұқымды аналық мал басының болуы
Барлық малдарда бірдейлендіру нөмірлерінің және олардың ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі деректер базасында тіркелуінің болуы
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
Қойдың барлық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізудің бірыңғай ақпараттық базасында тіркелуінің болуы
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2016 жылғы "18" сәуірдегі
№ 99 қаулысына
3 қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға 2016 жылға субсидиялар көлемдері

Сноска. Приложение 3 в редакции постановления акимата Мангистауской области от 07.11.2016 № 335(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Нормативы субсидий
на 1 единицу, тенге
Субсидируемый объем, килограмм
Сумма субсидий, тысяч тенге
Развитие племенного животноводства
1
Ведение селекционной и племенной работы в овцеводстве:
маточное поголовье племенных овец в племенных заводах и хозяйствах

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда Маңғыстау облысы әкімдігінің 07.11.2016 № 335 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидияланатын көлем,
килограмм
Субсидия сомасы,
мың теңге
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту
1
Қой шаруашылығында селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу:
асыл тұқымдық зауыттар мен шаруашылықтардағы асыл тұқымды қойлардың аналық басы