Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима внутри города Актау
Постановление акимата Мангистауской области от 07 октября 2016 года № 306. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 11 ноября 2016 года № 3180. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 30 апреля 2021 года № 96
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 30.04.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" и на основании представления Мангистауской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 02 июня 2016 года № 01-43/389, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В связи с выявлением карантинного объекта сорных растений - горчака ползучего на 3,3 га и червец комстока на 0,2 га на зеленых насаждениях внутри города Актау установить карантинную зону с введением карантинного режима внутри города Актау.
2. Утвердить прилагаемый план мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" (Ерсайынулы Б.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Амиржанова Р.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
руководитель государственного учреждения
" Управления сельского хозяйства
Мангистауской области"
Ерсайынулы Б.
"07" октябрь 2016 г.
руководитель Мангистауской областной
территориальной инспекции
Комитета государственной инспекции
в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Туменов Р.Н.
"07" октябрь 2016 г
аким города Актау
Трумов С.У.
"07" октябрь 2016 г
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 07. 10.2016 года № 306
План мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов

Ақтау қаласы ішінде карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақты белгілеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 07 қазандағы № 306 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 қарашада № 3180 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 96 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 30.04.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы "Өсімдіктер карантині туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясының 2016 жылғы 02 маусымдағы № 01-43/389 ұсынысының негізінде облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтау қаласы ішіндегі жасыл желектерде карантиндік арамшөп – у кекіре 3,3 га және комсток сымыры – 0,2 га карантинді объектісінің анықталуына байланысты Ақтау қаласы ішінде карантиндiк режимдi енгiзе отырып, карантиндi аймақ белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған карантинді объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
3. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б. Ерсайынұлы) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.М. Әміржановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының ауыл
шаруашылығы басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б. Ерсайынұлы
"07" қазан 2016ж.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Агроөнеркәсіптік кешендегі
мемлекеттік инспекция комитетінің
Маңғыстау облыстық аумақтық
инспекциясының басшысы
Р.Н. Түменов "07" қазан 2016 ж.
Ақтау қаласының әкімі
С.Ө.Трұмов
"07" қазан 2016 ж.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2016 жылғы "07" қазандағы № 306
қаулысымен бекітілген
Карантинді объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар жоспары

Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Мангистауской области от 16.04.2018 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование мероприятий
Срок выполнения
Ответственные за исполнение
1
2
3
4
1.
Проведение разъяснительной работы среди землепользователей по профилактике карантинных объектов, по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов
Постоянно
Акимат города Актау,
государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию), государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Мангистауской области".
2.
Оповещение населения о мероприятиях по карантину растений путем опубликования в средствах массовой информации материалов о карантинной зоне
Постоянно
Акимат города Актау,
государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию), государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Мангистауской области".
3.
Проведение комплекса мероприятий по ликвидации очагов распространения карантинных объектов (химическая обработка против карантинных объектов, уничтожение карантинных объектов ручными и механическими способами)
В период вегетации
Акимат города Актау,
государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию), государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Мангистауской области".
4.
Обеспечение государственного контроля и надзора за осуществлением мероприятий по карантину растений
После окончания работ по ликвидации очагов распространения карантинных объектов
Государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию).

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 16.04.2018 № 72 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Іс-шаралар атауы
Орындау мерзімі
Орындауға жауаптылар
1
2
3
4
1.
Жер пайдаланушылар арасында карантинді объектілердің алдын алу, карантинді объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Үнемі
Ақтау қаласының әкімдігі,
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша), "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
2.
Карантиндi аймақ туралы материалдарды бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау жолымен өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар туралы тұрғындарға хабарлау
Үнемі
Ақтау қаласының әкімдігі,
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша), "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
3.
Карантинді объектілердің таралу ошақтарын жою жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізу (карантинді объектілерге қарсы химиялық өңдеу, карантинді объектілерді қолмен және механикалық тәсілдермен жою)
Вегетация кезеңінде
Ақтау қаласының әкімдігі,
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі(келісім бойынша), "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
4.
Өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралардың жүзеге асырылуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды қамтамасыз ету
Карантинді объектілерді таралу ошақтарын жою жөніндегі жұмыстар аяқталғаннан кейін
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)