О внесении изменений и дополнения в решение городского маслихата от 11 декабря 2015 года №35/343 "О городском бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 21 октября 2016 года № 5/53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 01 ноября 2016 года № 3166
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 14 октября 2016 года №5/55 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2015 года №29/428 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3161), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 11 декабря 2015 года №35/343 "О городском бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2925, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 31 декабря 2015 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложению, в том числе на 2016 год, в следующих объемах:
1) доходы – 30 962 839,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 333 318,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 156 620 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 744 117 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 728 784 тысяч тенге;
2) затраты – 25 662 102,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 423 958 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 423 958 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 876 778,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 876 778,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 423 958 тысяч тенге;
погашение займов – 5 352 822 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 52 085,1 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:

Қалалық мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы №35/343 "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/53 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 01 қарашада № 3166 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 14 қазандағы №5/55 "Облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 10 желтоқсандағы №29/428 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3161 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Қалалық мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы №35/343 "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №2925 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 30 962 839,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 333 318,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 156 620 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7 744 117 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 9 728 784 мың теңге;
шығындар – 25 662 102,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 423 958 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 423 958 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 876 778,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 876 778,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 423 958 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 352 822 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 52 085,1 мың теңге.";
2 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:

"2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 12,2 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
социальный налог – 12,2 процентов.";
в пункте 4:
абзацы первый, третий, шестой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый изложить в новой редакции следующего содержания:
"1 181 353 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
6 872 тысяч тенге – на Молодежную практику в рамках "Дорожной карты занятости 2020";
5 463 тысяч тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
27 411 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
10 931 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
1 773 779 тысяч тенге – для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки к должностным окладам за особые условия труда;
61 052 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
4 305 тысяч тенге – на переподготовку и повышение квалификации наемных работников, в том числе молодежи в возрасте от 18 до 24 лет в рамках "Дорожной карты занятости 2020";
1 622 тысяч тенге – на переподготовку и повышение квалификации лиц в возрасте от 55 до 64 лет в рамках "Дорожной карты занятости 2020";
126 456 тысяч тенге – на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в рамках обеспечения экономической стабильности;";
пятнадцатый абзац исключить;
дополнить двадцатым абзацем следующего содержания:
"43 544 тысяч тенге – на общественные работы в рамках обеспечения экономической стабильности.";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусматриваются на реализацию местных инвестиционных проектов целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 040 346 тысяч тенге и трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 333 942 тысячи тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
"6. Утвердить резерв акимата города в сумме 14 628 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей мөлшерде белгіленгені ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 12,2 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз ;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
әлеуметтік салық – 12,2 пайыз.";
4 тармақта:
бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1 181 353 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
6 872 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" аясындағы Жастар тәжірибесіне;
5 463 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге;
27 411 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамсыздандыру нормаларын көбейтуге;
10 931 мың теңге – "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
1 773 779 мың теңге - жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақыларына ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
61 052 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбекақысын төлеу деңгейін көтеруге;
4 305 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде жалдамалы қызметкерлерді, оның ішінде 18-ден бастап 24-ке дейінгі жастағы жастарды, қайта даярлауға және бiлiктiлiгiн арттыруға;
1 622 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде 55-тен 64-ке дейінгі жастағы тұлғаларды қайта даярлауға және бiлiктiлiгiн арттыруға;
126 456 мың теңге – экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету аясында көлiк инфрақұрылымының басымды жобаларын іске асыруға;";
он бесінші абзац алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы жиырмасыншы абзацпен толықтырылсын:
"43 544 мың теңге – экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету аясында қоғамдық жұмыстарға.";
5 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға 1 040 346 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2 333 942 мың теңге сомасында трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.";
6 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала әкімдігінің резерві 14 628 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Б.Туркпенбаева
Секретарь городского
маслихата М. Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Актауский городской отдел экономики и
бюджетного планирования"
А. Ким

3. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шапқан).
5. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрайымы Б. Туркпенбаева
Қалалық мәслихат хатшысы М. Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Ким