Об утверждении положений некоторых государственных учреждений
Постановление акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 22 февраля 2016 года № 32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 02 марта 2016 года № 2979. Утратило силу постановлением акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 24 мая 2016 года № 77
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 24.05.2016 № 77 (вводится в действие со дня принятия)
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Бейнеуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
Положение государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" (приложение 1);
Положение государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" (приложение 2).
Положение государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" (приложение 3).
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Бейнеуского района" (далее – аппарат) обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в информационно – правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет – ресурсе акимата района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата У.Амирханову.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б.Азирханов
Приложение 1 к постановлению акимата
Бейнеуского района №32 от 22 февраля
2016 года
ПОЛОЖЕНИЕ Государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере земельных отношений, архитектуры и градостроительства.
2. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

Кейбір мемлекеттік мекемелердің ережелерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 22 ақпандағы № 32 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 02 наурызда № 2979 болып тіркелді. Күші жойылды – Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 24 мамырдағы № 77 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 24.05.2016 № 77 қаулысымен (қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабына сәйкес Бейнеу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
"Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі (1-қосымша);
"Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азамматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі (2-қосымша);
"Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі (3-қосымша).
2. "Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (одан әрі – аппарат) осы қаулының "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, аудан әкімдігінің интернет – ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалысын бақылау аппарат басшысы Ү.Әмірхановаға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б.Әзірханов
2016 жылғы 22 ақпандағы №32 Бейнеу
ауданының әкімдігінің қаулысына 1
қосымша
"Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ЕРЕЖЕСІ 1. Жалпы ережелер
1. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: 130100, Республика Казахстан Мангистауская область Бейнеуский район село Бейнеу, улица Д.Тәжіұлы, здание акимата района.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства".
10. Учредителем государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" является акимат Бейнеуского района.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" осуществляется из государственного бюджета.
13. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства".
Если законодательными актами государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

3. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 130100, Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы Бейнеу селосы, Д.Тәжіұлы көшесі, аудан әкімдігінің ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства".
10. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Бейнеу ауданының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру мемлекеттік бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

14. Режим работы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" определяется акиматом Мангистауской области в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства"
15. Миссия государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства":
осуществление функций и ведение государственной политики по развитию сфер земельных отношений, архитектуры и градостроительства района.
16. Основные задачи государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства":
1) проведение единой государственной политики в области управления земельными ресурсами, регулирования земельных отношений;
2) организация и осуществление работ в области регулирования земельных отношений, разработка и реализация мероприятий по землеустройству;
3) повышение социально-экономической эффективности решений архитектуры и градостроительства;
4) содействие разнообразных прогрессивных форм и методов проектирования, строительства и ремонтно-строительного производства в условиях регулируемой рыночной экономики;
5) рассмотрение генеральных планов и строительства объектов в населенных пунктах района;
6) выполнение иных задач, возложенных законодательством Республики Казахстан.
17. Функции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства":
1) подготовка предложений и проектов постановлений акимата о предоставлении земельных участков в частную собственность и землепользование, за исключением случаев, предусмотренных Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года;
2) постановка на учет безхозяйных земельных участков;
3) внесение предложений об изъятии, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей, за исключением случаев, предусмотренных Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года;
4) определение делимости и неделимости земельных участков;
5) утверждение оценочной стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность или предоставляемых в землепользование государством;
6) организация проведения землеустройства и утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков;
7) подготовка предложений по разработке районных программ по рациональному использованию земель, повышению плодородия почв, охране земельных ресурсов в комплексе с другими природоохранными мероприятиями и обеспечение их выполнения;

14. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігімен анықталады.
2. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
ауданның жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы салаларының дамуы бойынша функцияларды жүзеге асыру және мемлекеттік саясатты жүргізу.
16. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
1) жер ресурстарын басқару, жер қатынастарын реттеу саласында біртұтас мемлекеттік саясатты жүргізу;
2) жер қатынастарын реттеу саласындағы жұмыстарды ұйымдастыру мен орындау, жерге орналастыру жөніндегі іс-шараларды әзірлеу мен іске асыру;
3) сәулет және қала құрылысы шешімдерінің әлеуметтік-экономикалық тиімділігін арттыру;
4) реттелген нарықтық экономика жағдайындағы жобалаудың, құрылыстың және жөндеу-құрылыс өндірісінің әр түрлі прогрессивті нысандары мен әдістеріне ықпал ету;
5) ауданның елді мекендерінде бас жоспарлар мен объектілердің құрылысын қарау;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген басқа міндеттерді орындау.
17. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексімен көзделген жағдайларды қоспағанда, жер учаскелерін жеке меншікке және жер пайдалануға беру туралы әкімдік қаулыларының жобаларын және ұсыныстар дайындау;
2) иесіз жер учаскелерін есепке қою;
3) 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексімен көзделген жағдайларды қоспағанда, мемлекет қажеттілігі үшін жер учаскелерін алу, оның ішінде сатып алу жолымен алу туралы ұсыныстар енгізу;
4) жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау;
5) мемлекетпен жеке меншікке сатылатын немесе жер пайдалануға берілетін нақты жер учаскелерінің бағалау құнын бекіту;
6) жерге орналастыруды жүргізуді ұйымдастыру және жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту;
7) басқа да табиғатты қорғау іс-шаралары кешенінде жерлерді тиімді пайдалану, топырақ құнарлылығын арттыру, жер ресурстарын қорғау бойынша аудандық бағдарламаларды әзірлеу жөніндегі ұсыныстарды дайындау және олардың орындалуын қамтамасыз ету;

8) подготовка предложений по разработке планов земельно-хозяйственного устройства территории населенных пунктов района;
9) подготовка предложений по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой;
10) внесение предложений об организации и проведении торгов (конкурса, аукционов) по продаже земельных участков или прав земельных участков, находящихся в государственной собственности и не предоставляемых в землепользование;
11) проведение экспертизы районных программ, схем и проектов, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;
12) составление баланса земель района;
13) ведение учета собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений;
14) организация ведения земельного кадастра на территории района;
15) выдача паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения;
16) составление договоров аренды и купли-продажи земельных участков;
17) подготовка предложений о выдаче разрешений на использование земельного участка для изыскательских работ;
18) разработка правил застройки и других документов, регулирующих вопросы строительства, реконструкции, реставрации, капитального ремонта, благоустройства, озеленения;
19) контроль за ходом строительства и ремонта объектов промышленно-гражданского назначения и других объектов;
20) контроль за работой объектов строительства;
21) осуществление других функции, возложенных законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства":
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" имеет право:
1) приобретать и осуществляет имущественный и личные неимущественные права;
2) использовать средства на осуществление предусмотренных в настоящем положении целей;
3) быть истцом и ответчиком в суде;
4) осуществлять иные права, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" обязано:
1) соблюдать законодательство Республики Казахстан:
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет:
3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства"
19. Руководство государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" задач и осуществление им своих функций.

8) ауданның елді мекендерінің аумағының жер шаруашылық орналастыру жоспарларын әзірлеу бойынша ұсыныстар дайындау;
9) ауыл шаруашылық алқаптарын бір түрден екіншіге ауыстыру жөнінде ұсыныстар дайындау;
10) жер учаскелерін немесе мемлекет меншігіндегі және жер пайдалануға берілмейтін жер учаскелерінің құқығын сату жөнінде саудалар (конкурстар, аукциондар) ұйымдастыру және өткізу туралы ұсыныстар енгізу;
11) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын аудандық бағдарламаларға, схемалар мен жобаларға сараптама жүргізу;
12) ауданның жер балансын жасау;
13) жер учаскелері иелерінің және жер пайдаланушылардың, сондай-ақ жер құқығы қатынастары субъектілерінің есебін жүргізу;
14) аудан аумағында жер кадастрын жүргізуді ұйымдастыру;
15) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелеріне паспорттар беру;
16) жер учаскелерін жалға беру және сатып алу-сату шарттарын жасау;
17) іздестіру жұмыстары үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы ұсыныстар дайындау;
18) құрылыс ережелерін және құрылыс, реконструкциялау, қалпына келтіру, күрделі жөндеу, абаттандыру, көгалдандыру мәселерін реттейтін басқа да құжаттарды әзірлеу;
19) өндірістік-азаматтық бағыттағы және басқа да объектілердің құрылысы және жөндеу барысына бақылау;
20) құрылыс объектілері жұмыстарына бақылау;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген басқа функцияларды жүзеге асыру.
18. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
"Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:
1) мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарды иемденіп алуға және жүзеге асыруға;
2) осы ережеде көзделген мақсаттарды жүзеге асыруға қаражаттарды пайдалануға;
3) сотта талап қоюшы және жауапкер болуға;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге құқықтарды жүзеге асыруға.
"Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға.
3. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі басшылықты "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

20. Первый руководитель государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" назначается на должность и освобождается от должности акимом Бейнеуского района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства":
1) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства";
2) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
3) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства";
4) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке принимает решение о поощрений, оказание материальной помощи и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения ""Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства";
5) представляет интересы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" в государственных органах и иных организациях;
6) в пределах своей компетенции осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства"
22. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

20. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бейнеу ауданының әкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
21. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
2) "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағыттылған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдауына дербес жауапты болады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлеріне көтермелеу, материалдық көмек көрсету мәселелерін шешеді және тәртіптік жаза қолданады;
5) мемлекеттік органдарда және өзге ұйымдарда "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) өз құзіретінің шегінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi
22. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
25. Внесение изменений и дополнений в Положение производится постановлением акимата Бейнеуского района.
26. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к постановлению
акимата Бейнеуского района №32 от
22 февраля 2016 года
ПОЛОЖЕНИЕ Государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" - является государственным органом Республики Казахстан осуществляющий руководство в сферах занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния по Бейнеускому району.
2. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

23. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше көзделмесе, "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Бейнеу ауданының әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Бейнеу аудандық жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
2016 жылғы 22 ақпандағы №32
Бейнеу ауданының әкімдігінің
қаулысына 2-қосымша
"Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ЕРЕЖЕСІ 1. Жалпы ережелер
1. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі - Бейнеу ауданы бойынша жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік-құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

5. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 130100, Республика Казахстан, Мангистауская область, Бейнеуский район, село Бейнеу, здание акимата района.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: – "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: - Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния".
10. Учредителем государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" является акимат Бейнеуского района.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" осуществляется из государственного бюджета.
13. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния".
Если законодательными актами государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

5. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 130100, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, аудан әкімдігінің ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде: - "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: - "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния".
10. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Бейнеу ауданының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру мемлекетік бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

14. Режим работы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" определяется акиматом Мангистауской области, в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния"
15. Миссия государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния":
Осуществление функции и ведение государственной политики в сферах занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния.
16. Основные задачи государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния":
1) реализация государственной политики в сферах занятости и социальных программ;
2) реализация регистрации актов гражданского состояния;
3) иные задачи, возложенные на него действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Функции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния":
1) реализация политики занятости населения;
2) определение целевых групп и социальных мер по их защите;
3) поддержка создания дополнительных рабочих мест через развитие индивидуального предпринимательства, малого и среднего бизнеса;
4) оказание социальной защиты безработным;
5) организация общественных работ;
6) создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
7) организация социальных рабочих мест;
8) организация молодежной практики;
9) разработка проектов постановлений районного акимата в сферах занятости и социальных программ;
10) формирование потребности в трудовых ресурсах, организации занятости населения и содействия в трудоустройстве;
11) оказание государственных услуг в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
12) осуществление других мероприятий способствующих занятости населения;
13) организация оказания социальной и благотворительной помощи инвалидам;
14) реализация государственной политики в сфере предоставления специальных социальных услуг;
15) взаимодействие с физическими и юридическими лицами и государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;
16) государственная регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;

14. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігімен анықталады.
2. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу салаларындағы функцияларды жүзеге асыру және мемлекеттік саясатты жүргізу.
16. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
1) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар салаларында мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) азаматтық хал актілерін тіркеуді іске асыру;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен өзіне жүктелген өзге де міндеттер.
17. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) халықты жұмыспен қамту саясатын іске асыру;
2) нысаналы топтарды және оларды қорғау жөніндегі әлеуметтік шараларды анықтау;
3) жеке кәсіпкерлікті, шағын және орта бизнесті дамыту арқылы қосымша жұмыс орындарын құруды қолдау;
4) жұмыссыздарға әлеуметтік қорғау көрсету;
5) қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру;
6) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнаулы жұмыс орындарын құру;
7) әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
8) жастар практикасын ұйымдастыру;
9) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар салаларында аудандық әкімдіктің қаулыларының жобаларын әзірлеу;
10) еңбек ресурстарына қажеттілікті қалыптастыру, халықты жұмыспен қамтуды ұйымдастыру және жұмысқа орналасуға жәрдемдесу;
11) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету;
12) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесетін басқа да іс-шараларды жүзеге асыру;
13) мүгедектерге әлеуметтік және қайырымдылық көмек көрсетуді ұйымдастыру;
14) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
15) жеке және заңды тұлғалармен және мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау;
16) тууды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;

17) формирование индивидуальных идентификационных номеров при выдаче свидетельств о рождении;
18) государственная регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
19) выдача повторных свидетельств или справок о государственной регистрации актов гражданского состояния;
20) государственная регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
21) государственная регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
22) восстановление записей актов гражданского состояния;
23) государственная регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
24) государственная регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
25) государственная регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
26) осуществление в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы действующим законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния":
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" имеет право:
1) запрашивать и получать необходимые информаций и отчеты от предприятий, организаций и учреждений независимо от форм собственности и хозяйствования по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния";
2) вносить в местные исполнительные органы предложении по подготовке и проведению общественных работ в организациях, подготовке и переподготовке безработных и незанятого населения, вопросам регистрации актов гражданского состояния;
3) организовывать проведение общественных акций и программ, связанных с социальной поддержкой населения;
4) проводить в установленном порядке конференции, семинары и совещания по проблемам занятости;
5) издавать собственные информационно-справочные бюллетени, плакаты, буклеты и методические материалы и изготавливать рекламные стенды;

17) туу туралы куәліктер беру кезінде жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру;
18) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
19) азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру;
20) әке болуды анықтауды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
21) атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
22) азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру;
23) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
24) бала асырап алуды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
25) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
26) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
18. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары және міндеттері:
"Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:
1) "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзырына қарасты мәселелер бойынша, меншік және шаруашылықты жүргізу нысандарына қарамастан кәсіпорындар, ұйымдар мен мекемелерден қажетті ақпараттарды және есептерді сұратуға және алуға;
2) ұйымдарда қоғамдық жұмыстар дайындау мен өткізу, жұмыссыздар мен жұмыспен қамтылмаған халықты дайындау мен қайта дайындау, азаматтық хал актілерін тіркеу мәселелері бойынша ұсыныстарды жергілікті атқарушы органдарға енгізуге;
3) қоғамдық акциялар мен халықты әлеуметтік қолдауға байланысты бағдарламаларды өткізуді ұйымдастыруға;
4) белгіленген тәртіпте жұмыспен қамту мәселелері бойынша конференциялар, семинарлар және жиналыстар өткізуге;
5) өзіндік ақпарат-анықтама бюллетеньдер, плакаттар, буклеттер мен әдістемелік материалдарды шығаруға және жарнамалық тақталарды жасақтауға;

6) направлять запросы в государственные органы (учреждения) и организации по вопросам регистрации актов гражданского состояния;
7) осуществлять иные права, не противоречащие действующему законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" обязано:
1) соблюдать действующее законодательство Республики Казахстан;
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) нести ответственность в соответствии с действующими законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния"
19. Руководство государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" задач и осуществление им своих функций.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" назначается на должность и освобождается от должности акимом Бейнеуского района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния":
1) определяет обязанности и полномочии работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния";
2) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
3) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния";
4) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке принимает решение о поощрений, оказание материальной помощи и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния";

6) азаматтық хал актілерін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік органдарға (мекемелерге) және ұйымдарға сұраулар жолдауға;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтін өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
"Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікті болуға.
3."Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
20. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бейнеу ауданының әкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
21. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінiң жұмыскерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
2) "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлеріне көтермелеу, материалдық көмек көрсету мәселелерін шешеді және тәртіптік жаза қолданады;

5) представляет интересы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" в государственных органах и иных организациях;
6) в пределах своей компетенции осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния"
22. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
25. Внесение изменений и дополнений в Положение производится постановлением акимата Бейнеуского района.
26. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3 к постановлению акимата
Бейнеуского района №32 от 22 февраля
2016 года
ПОЛОЖЕНИЕ Государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" 1. Общие положения

5) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi
22. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамамен өзгеше көзделмесе, "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Бейнеу ауданының әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
2016 жылғы 22 ақпандағы №32 Бейнеу ауданының әкімдігінің қаулысына 3-қосымша
"Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ЕРЕЖЕСІ 1. Жалпы ережелер

1. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере предпринимательства и промышленности.
2. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" вступает в гражданско–правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" имеет право выступать стороной гражданско–правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 130100, Республика Казахстан Мангистауская область Бейнеуский район село Бейнеу, улица Д.Тәжіұлы, здание акимата района.
9. Полное наименование государственного органа: на государственном языке - "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности".
10. Учредителем государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" является акимат Бейнеуского района.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности".

1. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік және өнеркәсіп саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық – құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық–құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық– құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 130100, Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы Бейнеу селосы, Д.Тәжіұлы көшесі, аудан әкімдігінің ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности".
10. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Бейнеу ауданының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.

12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" осуществляется из государственного бюджета.
13. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности".
Если законодательными актами государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
14. Режим работы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" определяется акиматом Мангистауской области в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности"
15. Миссия государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности":
осуществление функции и ведение государственной политики по развитию сфер предпринимательства и промышленности района.
16. Основные задачи государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности":
развитие и поддержка предпринимательства и промышленности, защита конкуренции, а также создание условий для развития предпринимательства и промышленности в научно-технической сфере, инновационной деятельности.
17. Функции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности":
1) реализация государственной политики по поддержке и развитию частного предпринимательства;
2) создание условий для развития частного предпринимательства и промышленности;
3) обеспечение реализации и исполнения государственных программ и несение ответственности за них;
4) определение стратегии развития взаимоотношений с объединениями субъектов частного предпринимательства, Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан и объектами рыночной инфраструктуры;
5) организация деятельности экспертного совета;
6) осуществление в пределах своей компетенции контроль над превышением субъектами торговой деятельности размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары;

12. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру мемлекеттік бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
14. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігімен анықталады.
2. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
ауданның кәсіпкерлік және өнеркәсіп салаларын дамыту бойынша функцияларды жүзеге асыру және мемлекеттік саясатты жүргізу.
16. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту мен қолдау, бәсекелестікті қорғау, сондай-ақ ғылыми-техникалық салада, инновациялық қызметте кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту үшін жағдайлар жасау.
17. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) жеке кәсіпкерлікті қолдау мен дамыту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) жеке кәсiпкерлiкті және өнеркәсіпті дамыту үшiн жағдайлар жасау;
3) ауданда мемлекеттiк бағдарламалардың iске асырылуы мен орындалуын қамтамасыз ету және олар үшiн жауапты болу;
4) жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктерімен, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен және нарықтық инфрақұрылым объектілерімен өзара қарым-қатынастарын дамыту стратегиясын айқындау;
5) сарапшылық кеңестiң қызметін ұйымдастыру;
6) өз құзыретi шегiнде сауда қызметі субьектілерінің әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бөлшек сауда бағаларының шекті рұқсат етілген мөлшерінен асырмауын бақылауды жүзеге асыру;

7) организация работ с инвесторами;
8) анализ и проведение мониторинга развития предпринимательства и промышленности по району;
Осуществление иных функций, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел
предпринимательства и промышленности":
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" имеет право:
1) приобретать и осуществлять имущественные и личные неимущественные права;
2) использовать средства на осуществление предусмотренных в настоящем положении целей;
3) быть истцом и ответчиком в суде;
4) осуществлять иные права, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" обязано:
1) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности"
19. Руководство государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" задач и осуществление им своих функций.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" назначается на должность и освобождается от должности акимом Бейнеуского района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности":
1) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности";
2) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
3) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности";
4) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке принимает решение о поощрений, оказание материальной помощи и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности";

7) инвесторлармен жұмыстарды ұйымдастыру;
8) аудан бойынша жеке кәсіпкерліктің және өнеркәсіптің дамуына талдау және мониторинг жүргізу;
Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
18. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
"Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:
1) мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарды иемденіп алуға және жүзеге асыруға;
2) осы ережеде көзделген мақсаттарды жүзеге асыруға қаражаттарды пайдалануға;
3) сотта талап қоюшы және жауапкер болуға;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
"Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға.
3. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі басшылықты "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
20. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бейнеу ауданының әкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
21. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
2) "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағыттылған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдауына дербес жауапты болады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлеріне көтермелеу, материалдық көмек көрсету мәселелерін шешеді және тәртіптік жаза қолданады;

5) представляет интересы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" в государственных органах и иных организациях;
6) в пределах своей компетенции осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности"
22. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
25. Внесение изменений и дополнений в Положение производится постановлением акимата Бейнеуского района.
26. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства и промышленности" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5) мемлекеттік органдарда және өзге ұйымдарда "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) өз құзіретінің шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi
22. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы
мүмкін.
"Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамамен өзгеше көзделмесе, "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Бейнеу ауданының әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.