О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 28/247 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 21 октября 2016 года № 5/49. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 08 ноября 2016 года № 3173
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата 14октября 2016 года №5/55 "О внесении изменений в решение обласного маслихата от 10 декабря 2015 года №29/428 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3161), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2015 года №28/247 "О районном бюджете на 2016 - 2018 годы (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2943, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 21 января 2016 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 725 507,6 тысяч тенге, в том числе по:
Налоговым поступлениям– 5 382813,4тысяч тенге;
Неналоговым поступлениям – 8 992,2тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 371,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2 322 331,0 тысяч тенге;
2) затраты - 7 731 118,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 85905,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 110374,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 442,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов –0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -91 515,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 91 515,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 101 994,0 тысяч тенге;
погашение займов - 24 442,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 963,9 тысяч тенге.".
в пункте 2:
подпункты 1), 4) изложить в новой редакции:
"1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты - 86,9 процентов;

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 28/247 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/49 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 08 қарашада № 3173 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы №29/428 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістеренгізу туралы" 2016 жылғы 14 қазандағы №5/55 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3161 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы №28/247 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2943 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жыл 21 қаңтарда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, тиісінше оның ішінде 2016 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 725 507,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 382 813,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8 992,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 11 371,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 322 331,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 731 118,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –85 905,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 110 347,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –24 442,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 91 515,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 91 515,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 101 994,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –24 442,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –13 963,9 мың теңге.".
2 тармақта:
1), 4) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 86,9 пайыз;

4) социальный налог - 87,0 процентов.".
в пункте 3:
первое, второе, третье, пятое, шестое абзацы изложить в новой редакции:
"791 213 тысяч тенге - на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;".
336 787 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
51 904 тысяч тенге - на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
5 071 тысяч тенге - на обеспечение инвалидов гигеническими средствами;
6 708 тысяч тенге - на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Орлеу";
дополнить одинадцатым абзацом следующего содержания:
"1 488 тысяч тенге – на увеличение государственного образовательного заказа создание цифровой образовательной инфраструктуры.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены в следующем объеме бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
101 994 тысяч тенге -на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.".
в пункте 5:
второй абзац изложить в новой редакции:
"818 503 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата (Е.Калиев) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно - правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района (Т.Кыланов).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Т.Далжанов
Секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
"СОГЛАСОВАНО"
Шабикова Рима Нерражимкызы
руководительгосударственного
учреждения"Мангистауский
районныйотдел экономики и
финансов"
21 октября 2016 года
Приложение
к решению районного маслихата
от 21 октября 2016 года №5/49
Районный бюджет на 2016 год
Кат.
Кл.
Пдк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
I.Доходы

4) әлеуметтік салық – 87,0 пайыз."
3 тармақта:
бірінші, екінші, үшінші, бесінші, алтыншы абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"791 213 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы және лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме ақы төлеуге;
336 787 мың теңге –мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
51 904 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
5 071 мың теңге – мүгедектерді гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету;
6 708 мың теңге – "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;".
он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"1 488 мың теңге – мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайту үшін электрондық білім беру инфрақұрылымын құруға.".
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4.2016 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
101 994 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.".
5 тармақта:
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"818 503 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға.".
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасарына (Т.Қылаңов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т.Далжанов
Аудандық Мәслихат хатшысы А.Сарбалаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимқызы
21 қазан 2016 жыл
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 қазандағы
№5/49 шешіміне
қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
Сын
Ішкі сын
А т а у ы
Бекітілген бюджет
I.Кірістер

306 765,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
342 241,0
003
Общеобразовательное обучение
2 517 686,0
006
Дополнительное образование для детей
65 662,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20 132,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
66 933,0
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий районного (городского) масштаба
5 040,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 726,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 909,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 765,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
122 454,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
122 454,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
363 993,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 000,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 000,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8 372,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8 372,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
353 022,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2 158,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 589,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
9 540,0
002
Программа занятости
33 040,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27 347,0
006
Жилищная помощь
670,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
220 994,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 049,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8 842,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

306 765,0
040
Мектепке дейінгі бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттік бiлiм беру тапсырысын іске асыруға
342241,0
003
Жалпы білім беру
2 517686,0
006
Балаларға қосымша білім беру
65662,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
66 933,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
5 040,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғаақшалай қаражат төлемі
5 726,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 909,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
30 765,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
122 454,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
122 454,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
363993,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 000,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 000,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
8372,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
8372,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
353 022,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2158,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2589,0
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
9 540,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
33 040,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27 347,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
670,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
220 994,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3049,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
8 842,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

16 029,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 764,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
599,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
599,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
515 466,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
276 114,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
21 495,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 480,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
250 139,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
191 918,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
54 309,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
65 276,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
39 551,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
32 782,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
20 916,0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
20 916,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 518,0
028
Развитие коммунального хозяйства
9 950,0
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
9 001,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 567,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
265 750,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
316,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области физической культуры и спорта
316,2
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
228 226,1
005
Поддержка культурно-досуговой работы
151 541,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6 541,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

16029,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27764,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
599,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
599,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
515466,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
276114,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
21 495,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 480,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
250139,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
191918,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
54 309,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
65 276,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
39551,0
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
32 782,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
20 916,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
20 916,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26518,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
9 950,0
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
9 001,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7567,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
265 750,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
316,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
316,2
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
228226,1
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
151 541,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6 541,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы