О внесении изменений в постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2015 года № 112/4 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений"
Постановление акимата Павлодарской области от 4 августа 2016 года № 247/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 02 сентября 2016 года № 5229. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 30 ноября 2020 года № 255/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 30.11.2020 № 255/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2015 года № 112/4 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4510, опубликовано 19 июня 2015 года в газете "Регион.kz") следующие изменения:
регламенты государственных услуг, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции:
1) "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" согласно приложению 1;
2) "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" согласно приложению 2;
3) "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" согласно приложению 3;
4) "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" согласно приложению 4;
5) "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" согласно приложению 5;
6) "Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции:
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.

Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 112/4 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 4 тамыздағы № 247/6 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 02 қыркүйекте № 5229 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысының әкімдігінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № 255/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысының әкімдігінің 30.11.2020 № 255/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 112/4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4510 болып тіркелген, 2015 жылы 19 маусымда "Регион.kz" газетінде жарияланған) қаулысына келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген:
1) 1-қосымшасына сәйкес "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту";
2) 2-қосымшасына сәйкес "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту";
3) 3-қосымшасына сәйкес "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру";
4) 4-қосымшасына сәйкес "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру";
5) 5-қосымшасына сәйкес "Суарылатын егістікті алқаптардың суарылмайтын түріне ауыстыруға рұқсат беру";
6) 6-қосымшасына сәйкес "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері осы қаулының қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Павлодар облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
осы қаулының Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Касенова Б.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Бакауов
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "4" августа 2016 года
№ 247/6
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2015 года
№ 112/4
Регламент
государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков, продаваемых
в частную собственность государством"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов областного значения согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (далее – акт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" от 27 марта 2015 года № 272 (далее - стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента приема заявления проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя, выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Қ. Қасеновқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Бақауов
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 247/6 қаулысына
1-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" сәуірдегі
№ 112/4 қаулысымен
бекітілді
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту актісі (бұдан әрі - акт).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" № 272 бұйрығымен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 9-тармағында көрсетілген өтініш пен құжаттарды тапсырады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен өтінішті тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті, құжаттарды - 15 (он бес) минут ішінде береді.

2) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет предоставленные документы, готовит акт к утверждению и передает руководителю услугодателя – в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает акт и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию утвержденного акта в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 15 (пятнадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу акта приведены в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Для получения услуги услугополучатель предоставляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта.
9. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем, проверяет полноту предоставленных документов в течение 15 минут и направляет сотруднику канцелярии услугодателя. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 стандарта. При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы от курьера Государственной корпорации, проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыны - 30 (отыз) минут ішінде анықтайды;
3) жауапты орындаушы өтінішті қарайды, ұсынылған құжаттарды тексереді, актіні бекітуге дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына - 2 (екі) жұмыс күні ішінде береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы актіге қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне - 30 (отыз) минут ішінде береді;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына бекітілген актіні тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он бес) минут ішінде береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлер) құрылымдық бөлімшелері мен уәкілетті органдардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) жауапты орындаушы.
7. Актіні беру бойынша әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушы қызмет алу үшін стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға ұсынады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорациясының қызметкері құжаттардың түпнұсқасын мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, ұсынылған құжаттардың толықтығын 15 минут ішінде тексереді және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді. Мемлекеттік корпорациясына жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері Мемлекеттік корпорациясының курьерінен құжаттарды қабылдайды, ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті, құжаттарды - 15 (он бес) минут ішінде береді;

3) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;
4) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет предоставленные документы, готовит акт к утверждению и передает руководителю услугодателя – в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает акт и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
6) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию утвержденного акта в журнале исходящей корреспонденции, составляет реестр передачи документов и направляет утвержденный акт в Государственную корпорацию – в течение 15 (пятнадцати) минут.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с услугодателями и (или) с Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных
земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактный номер
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Государственное
учреждение "Управление
земельных отношений
Павлодарской области"
город Павлодар,
Площадь Победы, 17

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыны - 30 (отыз) минут ішінде анықтайды;
4) жауапты орындаушы өтінішті қарастырады, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, бекітуге актіні дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына - 2 (екі) жұмыс күн ішінде береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы актіге қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне – 30 (отыз) минут ішінде береді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына бекітілген актіні тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды беру тізілімін жасайды және бекітілген актіні Мемлекеттік корпорацияға 15 (он бес) минут ішінде жолдайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес- процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Байланыс нөмірі
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
1
"Павлодар облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Жеңіс алаңы, 17-үй

8-718-2
32-49-57
kense.uzo@
pavlodar.gov.kz
2
Государственное
учреждение "Отдел
земельных отношений
Актогайского района"
Актогайский район,
село Актогай,
улица Абая, 77
8-718-41
2-14-25
OZOAktjgai@mail.ru
3
Государственное
учреждение "Отдел
земельных отношений
Баянаульского района"
Баянаульский район,
село Баянаул,
улица Сатпаева, 55
8-718-40
9-13-43
kense.abr@
pavlodar.gov.kz
4
Государственное
учреждение "Отдел
земельных отношений
Железинского района"
Железинский район,
село Железинка,
улица Квиткова, 7

8-718-2
32-49-57
kense.uzo@
pavlodar.gov.kz
2
"Ақтоғай ауданы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауданы,
Ақтоғай ауылы,
Абай көшесі, 77-үй
8-718-41
2-14-25
OZOAktjgai@mail.ru
3
"Баянауыл ауданы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауданы,
Баянауыл ауылы,
Сәтбаев көшесі, 55-үй
8-718-40
9-13-43
kense.abr@
pavlodar.gov.kz
4
"Железин ауданы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Железин ауданы,
Железин ауылы,
Квитков көшесі, 7-үй

8-718-31
2-12-56
semotdelselesinka@
rambler.ru.
5
Государственное
учреждение "Отдел
земельных отношений
Иртышского района"
Иртышский район,
село Иртышск,
улица Богенбая, 97
8-718-32
2-15-46
irtadm@pavlakimat.
kz
irtadm@mail.ru
6
Государственное
учреждение "Отдел
земельных отношений
Качирского района"
Качирский район,
село Теренколь,
улица Тургенева, 85 а
8-718-33
2-11-78
OZO.kach@rambler.ru
7
Государственное
учреждение "Отдел
земельных отношений
Лебяжинского района"
Лебяжинский район,
село Акку,
улица Мира, 1

8-718-31
2-12-56
semotdelselesinka@
rambler.ru.
5
"Ертіс ауданы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауданы,
Ертіс ауылы,
Бөгенбай көшесі, 97-үй
8-718-32
2-15-46
irtadm@pavlakimat.
kz
irtadm@mail.ru
6
"Качир ауданы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Качир ауданы,
Тереңкөл ауылы,
Тургенев көшесі, 85 а-үй
8-718-33
2-11-78
OZO.kach@rambler.ru
7
"Лебяжі ауданы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Лебяжі ауданы,
Аққу ауылы,
Мир көшесі, 1-үй

32-59-22
Cityd@nursat.kz
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных
земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Таблица 2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры
Действия основного процесса (хода работы)
№ действия (хода работы)
1
2
3
4
5
1
Наименование
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация заявления, документов
Рассмотрение заявления, документов
Рассмотрение заявления, проверка предоставленных документов
Подписание акта, передача сотруднику канцелярии услугодателя
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
№ действия (хода работы)
1
2
3
4
5
3
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Выдача копии заявления с отметкой о регистрации, передача заявления и документов руководителю услугодателя
Определение ответственного исполнителя
Подготовка акта к утверждению, передача руководителю услугодателя
Утвержденный акт
Выдача утвержденного акта, передача в Государственную корпорацию
4
Сроки исполнения
В течение 15 (пятнадцати) минут
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 2 (двух) рабочих дней
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 15 (пятнадцати) минут
5
Общий срок исполнения
3 (три) рабочих дня
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных
земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
Условные обозначения:
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "4" августа 2016 года
№ 247/6
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2015 года
№ 112/4
Регламент
государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по
формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов областного значения согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;

32-59-22
Cityd@nursat.kz
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
2-кесте. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып,
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы
рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының) №
1
2
3
4
5
1
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
2
Іс-қимылдың (процестің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді, құжаттарды қабылдау, тіркеу
Өтініштерді, құжаттарды қарау
Өтінішті қарау, ұсынылған құжаттарды тексеру
Актіге қол қол қою, көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне беру
Шығыс хат-хабарлар журналында тіркеу
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімді шешім)
Тіркелгені туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін беру, өтінішті және құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысына беру
Жауапты орындаушыға беру
Актіні бекітуге дайындау, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Бекітілген акт
Бекітілген актіні беру, Мемлекеттік корпорацияға жолдау
4
Орындалу мерзімдері
15 (он бес) минут ішінде
30 (отыз) минут ішінде
2 (екі) жұмыс күн ішінде
30 (отыз) минут ішінде
15 (он бес) минут ішінде
5
Жалпы орындалу мерзімі
3 (үш) жұмыс күн ішінде
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 247/6 қаулысына
2-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" сәуірдегі
№ 112/4 қаулысымен
бекітілді
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;

2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является приказ об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка (далее – приказ).
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" от 27 марта 2015 года № 272 (далее - стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента приема заявления проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя, выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет полноту предоставленных документов, готовит проект приказа и передает руководителю услугодателя – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления - в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов;

2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекiту туралы бұйрық (бұдан әрі - бұйрық).
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" № 272 бұйрығымен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген өтініш пен құжаттарды тапсырады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті, құжаттарды - 15 (он бес) минут ішінде береді.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 30 (отыз) минут ішінде;
3) жауапты орындаушы өтінішті қарайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, бұйрық жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 5 (бес) жұмыс күн ішінде;
Құжаттарды алған күннен бастап ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарау үшін - 2 (екі) жұмыс күні ішінде дәлелді жазбаша бас тартады;

4) руководитель услугодателя подписывает приказ и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию приказа в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 15 (пятнадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу приказа приведены в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Для получения услуги услугополучатель предоставляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта.
9. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем, проверяет полноту предоставленных документов в течение 15 минут и направляет сотруднику канцелярии услугодателя. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 стандарта. При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы от курьера Государственной корпорации, проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;
4) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет полноту предоставленных документов, готовит проект приказа и передает руководителю услугодателя – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
В случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления - в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне - 30 (отыз) минут ішінде береді;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына бұйрықты тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он бес) минут ішінде береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлер) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) жауапты орындаушы.
7. Бұйрықты беруге әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушы қызмет алу үшін стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға ұсынады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорациясының қызметкері құжаттардың түпнұсқасын мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, ұсынылған құжаттардың толықтығын 15 минут ішінде тексереді және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді. Мемлекеттік корпорациясына жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері Мемлекеттік корпорациясының курьерінен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарымен бірге өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті, құжаттарды береді – 15 (он бес) минут ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 30 (отыз) минут ішінде;
4) жауапты орындаушы өтінішті қарайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, бұйрық жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 5 (бес) жұмыс күн ішінде;
Құжаттарды алған күннен бастап ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарау үшін дәлелді жазбаша бас тартады – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;

5) руководитель услугодателя подписывает приказ и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
6) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию приказа в журнале исходящей корреспонденции, составляет реестр передачи документов и направляет приказ в Государственную корпорацию – в течение 15 (пятнадцати) минут.
10. Срок оказания государственной услуги при обращении на портал – 7 рабочих дней.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее–ИИН) и бизнес–идентификационного номера (далее–БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее–АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне береді – 30 (отыз) минут ішінде;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына бекітілген актіні тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды беру тізілімін жасайды және бекітілген актіні Мемлекеттік корпорацияға жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде.
10. Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 7 жұмыс күні.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары және шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН/БСН-ді және парольді енгізу процессі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – порталда ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыру үшін (мәліметтерді енгізу), стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар көшірмесін электронды түрде сұрау нысанына бекіту, сонымен қатар сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5- процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды өңдеуі үшін өңірлік "электрондық үкімет" шлюзының (бұдан әрі – АЖО ӨЭҮШ) автоматтандырылған жұмыс орнында "электрондық үкімет" шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жіберу;

9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте, и основания для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги, приведены в диаграмме приложения 3 к настоящему регламенту.

9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің стандартта көрсетілген құжаттарға және қызметті көрсету негіздемесіне сәйкес тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанында хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 3-қосымшасының диаграммасында келтірілген.

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с услугодателями и (или) с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных
участков"
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактный номер
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Государственное
учреждение "Управление
земельных отношений
Павлодарской области"
город Павлодар,
Площадь Победы, 17

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібіннің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес- процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөнінде жерге орналастыру
жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Байланыс нөмірі
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
1
"Павлодар облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Жеңіс алаңы, 17-үй

32-59-22
Cityd@nursat.kz
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Таблица 2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры
Действия основного процесса (хода работы)
№ действия (хода работы)
1
2
3
4
5
1
Наименование
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация заявления, документов
Рассмотрение заявления, документов
Рассмотрение заявления, проверка полноты предоставленных документов
Подписание приказа
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
№ действия (хода работы)
1
2
3
4
5
3
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Выдача копии заявления с отметкой о регистрации, передача заявления и документов руководителю услугодателя
Определение ответственного исполнителя
Подготовка проекта приказа либо – в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов выдача письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления, передача руководителю услугодателя
Приказ
Выдача приказа, передача в Государственную корпорацию либо направление на портал
4
Сроки исполнения
В течение 15 (пятнадцати) минут
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 5 (пяти) рабочих дней
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 15 (пятнадцати) минут
5
Общий срок исполнения
В течение 7 (семи) рабочих дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
Условные обозначения:
Приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "4" августа 2016 года
№ 247/6
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2015 года
№ 112/4
Регламент
государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения
земельного участка"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов областного значения, акимами поселка, села, сельского округа согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;

32-59-22
Cityd@nursat.kz
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөнінде жерге орналастыру
жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
2-кесте. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып,
құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы
рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының) №
1
2
3
4
5
1
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсенің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
2
Іс-қимылдың (процестің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді, құжаттарды қабылдау, тіркеу
Өтініштерді, құжаттарды қарау
Өтінішті қарау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Бұйрыққа қол қою
Шығыс хат-хабарлар журналында тіркеу
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімді шешім)
Тіркелгені туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін, өтінішті және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Жауапты орындаушыны анықтау
Бұйрық жобасын немесе құжатты алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күн ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тартуды дайындау, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Бұйрық
Бұйрықты беру, Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жолдау
4
Орындалу мерзімдері
15 (он бес) минут ішінде
30 (отыз) минут ішінде
5 (бес) жұмыс күн ішінде
30 (отыз) минут ішінде
15 (он бес) минут ішінде
5
Жалпы орындалу мерзімі
7 (жеті) жұмыс күн ішінде
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөнінде жерге орналастыру
жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөнінде жерге орналастыру
жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге
орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызметті
көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 247/6 қаулысына
3-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" сәуірдегі
№ 112/4 қаулысымен
бекітілді
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;

2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является постановление об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги (далее - решение) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" от 27 марта 2015 года № 272 (далее – стандарт).
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента приема заявления проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя, выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;

2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" № 272 бұйрығымен бекітілген "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 10-тармағымен қарастырылған жағдайлар мен негіздемелер бойынша жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту (бұдан әрі - шешім) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз тасығышта алуға жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген өтініш пен құжаттарды тапсырады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен өтінішті тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті, құжаттарды - 15 (он бес) минут ішінде береді.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыны - 30 (отыз) минут ішінде анықтайды;

3) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет полноту предоставленных документов, готовит проект решения либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта и передает результат оказания государственной услуги руководителю услугодателя – в течение 28 (двадцати восьми) календарных дней.
В случае установления факта неполноты предоставленных документов дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления - в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов;
4) руководитель услугодателя подписывает решение либо мотивированный отказ и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию решения либо мотивированного отказа в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 15 (пятнадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу решения приведены в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Для получения услуги услугополучатель предоставляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта.
9. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем, проверяет полноту предоставленных документов в течение 15 минут и направляет сотруднику канцелярии услугодателя. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 стандарта. При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;

3) жауапты орындаушы өтінішті қарайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, шешім жобасын немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздерде мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына - 28 (жиырма сегіз) күнтізбелік күн ішінде береді;
Құжаттарды алған күннен бастап ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарау үшін - 2 (екі) жұмыс күні ішінде дәлелді жазбаша бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешімге немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне - 30 (отыз) минут ішінде береді;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына шешімді тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он бес) минут ішінде береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлер) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) жауапты орындаушы.
7. Шешімді беру бойынша әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік
корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушы қызмет алу үшін стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорациясына ұсынады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорациясының қызметкері құжаттардың түпнұсқасын мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, ұсынылған құжаттардың толықтығын 15 минут ішінде тексереді және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді. Мемлекеттік корпорациясына жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;

2) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы от курьера Государственной корпорации, проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;
4) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет полноту предоставленных документов, готовит проект решения либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта и передает результат оказания государственной услуги руководителю услугодателя – в течение 28 (двадцати восьми) календарных дней.
В случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления - в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов;
5) руководитель услугодателя подписывает решение либо мотивированный отказ и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
6) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию решения либо мотивированного отказа в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 15 (пятнадцати) минут.
10. Срок оказания государственной услуги при обращении на портал – до 30 календарных дней.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее–ИИН) и бизнес–идентификационного номера (далее–БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері Мемлекеттік корпорациясының курьерінен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарымен бірге өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті, құжаттарды – 15 (он бес) минут ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыны – 30 (отыз) минут ішінде анықтайды;
4) жауапты орындаушы өтінішті қарайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, шешім жобасын немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздерде мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына – 28 (жиырма сегіз) күнтізбелік күн ішінде береді;
Құжаттарды алған күннен бастап ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарау үшін – 2 (екі) жұмыс күні ішінде дәлелді жазбаша бас тартады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешімге немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне – 30 (отыз) минут ішінде береді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына шешімді немесе дәлелді бас тартуды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті алушыға береді – 15 (он бес) минут ішінде береді.
10. Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 30 жұмыс күніне дейін.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары және шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда мемлекеттік қызметті алуы үшін ЖСН/БСН-ді және парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – порталда ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізуі) үшін, стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар көшірмесін электронды түрде сұрау нысанына бекіту, сонымен қатар сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;

6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте, и основания для оказания услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги приведены в диаграмме приложения 3 к настоящему регламенту.

6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұрауды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкімет" өңірлік шлюзы автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) "электрондық үкімет" шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің стандартта көрсетілген қызметті алушының ұсынған құжаттарына сәйкестігін тексеру және қызметті көрсету негіздері;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанында хабарламаны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 3-қосымшасындағы диаграммада келтірілген.

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с услугодателями и (или) с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения на
изменение целевого
назначения
земельного участка"
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактный номер
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Государственное
учреждение "Управление
земельных отношений
Павлодарской области"
город Павлодар,
Площадь Победы, 17

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібіннің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге
шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Байланыс нөмірі
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
1
"Павлодар облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Жеңіс алаңы, 17-үй

Подготовка проекта решения либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта либо письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае установления факта неполноты предоставленных документов – в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов, передача руководителю услугодателя
Решение либо мотивированный отказ
Выдача решения либо мотивированного отказа, передача в Государственную корпорацию либо направление на портал
4
Сроки исполнения
В течение 15 (пятнадцати) минут
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 28 (двадцати восьми) календарных дней
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 15 (пятнадцати) минут
5
Общий срок исполнения
До 30 (тридцати) календарных дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения
на изменение
целевого назначения
земельного участка"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения
на изменение
целевого назначения
земельного участка"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
Условные обозначения:
Приложение 4
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "4" августа 2016 года
№ 247/6
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2015 года
№ 112/4
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного участка
для изыскательских работ"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов областного значения согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является постановление о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение), либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги:
электронная.

Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуге шешім немесе дәлелді бас тарту жобасын, құжаттарды алған күннен бастап ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарау үшін - 2 (екі) жұмыс күні ішінде дәлелді жазбаша бас тартуды дайындау, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Шешім немесе дәлелді бас тарту
Шешімді немесе дәлелді бас тартуды беру, Мемлекеттік корпорацияға беру немесе порталға жолдау
4
Орындалу мерзімдері
15 (он бес) минут ішінде
30 (отыз) минут ішінде
28 (жиырма сегіз) күнтізбелік күн ішінде
30 (отыз) минут ішінде
15 (он бес) минут ішінде
5
Жалпы орындалу мерзімі
30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге
шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге
шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 247/6 қаулысына
4-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" сәуірдегі
№ 112/4 қаулысымен
бекітілді
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы (бұдан әрі - рұқсат) немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен дәлелді бас тарту.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз тасығышта алуға өтініш жасаған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" от 27 марта 2015 года № 272 (далее - стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента приема заявления проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя, выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет полноту предоставленных документов, готовит проект разрешения либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги и передает руководителю услугодателя – в течение 8 (восьми) рабочих дней;
В случае установления факта неполноты предоставленных документов дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления - в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов;
4) руководитель услугодателя подписывает разрешение либо мотивированный отказ и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию разрешения либо мотивированного отказа в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 15 (пятнадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" № 272 бұйрығымен бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 9-тармағында көрсетілген өтініш пен құжаттарды тапсырады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен өтінішті тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті, құжаттарды қарау үшін береді - 15 (он бес) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды - 30 (отыз) минут ішінде;
3) жауапты орындаушы өтінішті қарастырады, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, рұқсат беру жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тартады - 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне береді - 30 (отыз) минут ішінде;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына рұқсатты немесе дәлелді бас тартуды тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минут ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін Қызметті берушінің (қызметкерлер) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;

2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу разрешения приведены в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Для получения услуги услугополучатель предоставляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта.
9. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем, проверяет полноту предоставленных документов в течение 15 минут и направляет сотруднику канцелярии услугодателя. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 стандарта. При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы от курьера Государственной корпорации, проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;
4) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет полноту предоставленных документов, готовит проект разрешения либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги и передает руководителю услугодателя – в течение 8 (восьми) рабочих дней;
В случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления - в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов;
5) руководитель услугодателя подписывает разрешение либо мотивированный отказ и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
6) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию разрешения либо мотивированного отказа в журнале исходящей корреспонденции, составляет реестр передачи документов и направляет разрешение в Государственную корпорацию – в течение 15 (пятнадцати) минут.

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) жауапты орындаушы.
7. Рұқсатты беруге әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік
корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушы қызмет алу үшін стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға ұсынады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорациясының қызметкері құжаттардың түпнұсқасын мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, ұсынылған құжаттардың толықтығын 15 минут ішінде тексереді және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді. Мемлекеттік корпорациясына жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері Мемлекеттік корпорациясының курьерінен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарымен бірге өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін өтінішті, құжаттарды береді - 15 (он бес) минут ішінде.
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды - 30 (отыз) минут ішінде;
4) жауапты орындаушы өтінішті қарастырады, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, рұқсат беру жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартады - 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне береді - 30 (отыз) минут ішінде;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына рұқсатты немесе дәлелді бас тартуды тіркеуді жүзеге асырады, Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды беру тізбесін құрайды және рұқсатты жолдайды - 15 (он бес) минут ішінде береді.

11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги приведены в диаграмме приложения 3 к настоящему регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с услугодателями и (или) с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения
на использование земельного
участка для изыскательских
работ"
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактный номер
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Государственное
учреждение "Управление
земельных отношений
Павлодарской области"
город Павлодар, Площадь Победы, 17

11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанында хабарламаны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 3-қосымшасындағы диаграммада және 4-қосымшасындағы бизнес-процестердің анықтамалығында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін толық сипаттау, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдау тәртібін сипаттау осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскелерін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Байланыс нөмірі
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
1
"Павлодар облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Жеңіс алаңы, 17-үй

32-59-22
Cityd@nursat.kz
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения
на использование
земельного участка для
изыскательских работ"
Таблица 2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры
Действия основного процесса (хода работы)
№ действия (хода работы)
1
2
3
4
5
1
Наименование
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация заявления, документов
Рассмотрение заявления, документов
Рассмотрение заявления, проверка полноты предоставленных документов
Подписание разрешения либо мотивированного отказа
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
№ действия (хода работы)
1
2
3
4
5
3
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Выдача копии заявления с отметкой о регистрации, передача заявления и документов руководителю услугодателя
Определение ответственного исполнителя
Подготовка проекта разрешения либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги, либо письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае установления факта неполноты предоставленных документов – в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов, передача руководителю услугодателя
Разрешение либо мотивированный отказ
Выдача разрешения либо мотивированного отказа, передача в Государственную корпорацию либо направление на портал
4
Сроки исполнения
В течение 15 (пятнадцати) минут
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 8 (восьми) рабочих дней
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 15 (пятнадцати) минут
5
Общий срок исполнения
10 (десять) рабочих дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения
на использование
земельного участка для
изыскательских работ"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения
на использование
земельного участка для
изыскательских работ"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
Условные обозначения:
Приложение 5
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "4" августа 2016 года
№ 241/6
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2015 года
№ 112/4
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"

32-59-22
Cityd@nursat.kz
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскелерін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
2-кесте. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып,
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының) №
1
2
3
4
5
1
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
2
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді, құжаттарды қабылдау және тіркеу
Өтініштерді, құжаттарды қарау
Өтінішті қарау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Рұқсатқа немесе дәлелді бас тартуға қол қою
Шығыс хат-хабарлар журналында тіркеу
Іс-қимылдың (жұмыс барысының) №
1
2
3
4
5
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімді шешім)
Тіркелгені туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін, өтінішті және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Жауапты орындаушыны анықтау
Рұқсат жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды, немесе ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тартуды дайындау - 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжатты алған күннен бастап, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Рұқсат немесе дәлелді бас тарту
Рұқсатты немесе дәлелді бас тартуды беру, Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жолдау
4
Орындалу мерзімдері
15 (он бес) минут ішінде
30 (отыз) минут ішінде
8 (сегіз) жұмыс күні ішінде
30 (отыз) минут ішінде
15 (он бес) минут ішінде
5
Жалпы орындалу мерзімі
10 (он) жұмыс күні ішінде
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскелерін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскелерін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 247/6 қаулысына
5-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" сәуірдегі
№ 112/4 қаулысымен
бекітілді
"Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын
түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя и (или) местных исполнительных органов городов и районов области согласно приложению 1 к настоящему регламенту;
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является постановление услугодателя о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий (далее – разрешение).
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее-ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 (далее – стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента приема заявления проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя, выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;

1. Жалпы ережелер
1. "Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) облыс қалалары мен аудандарының жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі;
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру туралы көрсетілетін қызметті берушінің қаулысы (бұдан әрі – рұқсат) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз түрінде алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі электрондық нұсқада ресімделеді және қағазға басып шығарылады.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілген қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен бекітілген "Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және өтінішті тапсырады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен өтінішті тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті, құжаттарды береді – 15 (он бес) минут ішінде;

2) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет полноту предоставленных документов, готовит проект разрешения и передает руководителю услугодателя – в течение 28 (двадцати восьми) календарных дней;
В случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления - в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов;
4) руководитель услугодателя подписывает разрешение и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию разрешения в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 15 (пятнадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу разрешения приведены в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Срок оказания государственной услуги при обращении на портал – в течение 30 (тридцати) календарных дней.
Пошаговые действия и разрешения услугодателя через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее-ИИН) и бизнес–идентификационного номера (далее-БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыға береді – 30 (отыз) минут ішінде;
3) жауапты орындаушы өтінішті қарастырады, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, рұқсат жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 28 (жиырма сегіз) күнтізбелік күн ішінде;
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда құжаттарды алған күннен бастап өтінішті одан әрі қарау үшін дәлелді жазбаша бас тартады - 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне береді - 30 (отыз) минут ішінде;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына рұқсатты тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минут ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлер) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) жауапты орындаушы.
7. Бұйрықты беруге әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Порталда өтініш білдіру кезінде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 30 (отыз) күнтізбелік күн.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары және рұқсаттары:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН/БСН-ді және парольді енгізу процессі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – порталда ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее - ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 стандарта и основания для оказания услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой -услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного порталом.
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены в диаграмме приложения 3 к настоящему регламенту.

5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыру үшін (мәліметтерді енгізу), стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар көшірмесін электрондық түрде сұрау нысанына бекіту, сонымен қатар сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс –көрсетілетін қызметті алушының сұрауды өңдеуі үшін өңірлік "электрондық үкімет" шлюзының (бұдан әрі – АЖО ӨЭҮШ) автоматтандырылған жұмыс орнында "электрондық үкімет" шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландырырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарға және қызметті көрсету негіздемесіне сәйкес тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанында хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 3-қосымшасының диаграммасында келтірілген.

9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача решений на
перевод орошаемой пашни в
неорошаемые виды угодий"
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактный номер
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Государственное
учреждение "Отдел
земельных отношений
Актогайского района"
Актогайский район,
село Актогай,
улица Абая, 77

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін толық сипаттау, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Суармалы егiстiктi
алқаптардың суарылмайтын
түрiне ауыстыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Байланыс нөмірі
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
1
"Ақтоғай ауданы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауданы,
Ақтоғай ауылы,
Абай көшесі, 77-үй

32-59-22
Cityd@nursat.kz
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача решений
на перевод орошаемой пашни
в неорошаемые виды угодий"
Таблица 2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры
Действия основного процесса (хода работы)
№ действия (хода работы)
1
3
4
5
6
1
Наименование
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация заявления, документов
Рассмотрение заявления, документов
Рассмотрение заявления, проверка полноты предоставленных документов
Подписание разрешения
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
№ действия (хода работы)
1
3
4
5
6
3
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Выдача копии заявления с отметкой о регистрации, передача заявления и документов руководителю услугодателя
Определение ответственного исполнителя
Подготовка проекта разрешения, либо – в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов выдача письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления, передача руководителю услугодателя
Разрешение
Выдача разрешения, направление на портал
4
Сроки исполнения
В течение 15 (пятнадцати) минут
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 28 (двадцати восьми) календарных дней
В течение 30 (тридцати) минут
В течение 15 (пятнадцати) минут
5
Общий срок исполнения
В течение 30 (тридцати) календарных дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача решений
на перевод орошаемой пашни
в неорошаемые виды угодий"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
ИС Портал – информационная система портал
ШЭП - шлюз "электронного правительства"
АРМ РШВП - автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
Приложение 4
к регламенту
государственной
услуги "Выдача решений
на перевод орошаемой пашни
в неорошаемые виды угодий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
Условные обозначения:
Приложение 6
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "4" августа 2016 года
№ 247/6
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2015 года
№ 112/4
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий
из одного вида в другой"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами районов и городов областного значения согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

32-59-22
Cityd@nursat.kz
"Суармалы егiстiктi
алқаптардың суарылмайтын
түрiне ауыстыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
2-кесте. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып,
құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы
рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының) №
1
2
3
4
5
1
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
2
Іс-қимылдың (процестің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді, құжаттарды қабылдау және тіркеу
Өтініштерді, құжаттарды қарау
Өтініштерді қарау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Рұқсатқа қол қою
Шығыс хат-хабарлар журналында тіркеу
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімді шешім)
Тіркелгені туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін, өтінішті және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Жауапты орындаушыға беру
Рұқсат жобасын немесе құжатты алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күн ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тарту, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Рұқсат
Рұқсатты беру, порталға жолдау
4
Орындалу мерзімдері
15 (он бес) минут ішінде
30 (отыз) минут ішінде
28 (жиырма сегіз) күнтізбелік күн ішінде
30 (отыз) минут ішінде
15 (он бес) минут ішінде
5
Жалпы орындалу мерзімі
30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде
"Суармалы егiстiктi
алқаптардың суарылмайтын
түрiне ауыстыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезінде функционалды іс-қимыл диаграммасы
"Суармалы егiстiктi
алқаптардың суарылмайтын
түрiне ауыстыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне
ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 247/6 қаулысына
6-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" сәуірдегі
№ 112/4 қаулысымен
бекітілді
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден
екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является разрешение услугодателя о переводе сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой (далее – решение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 271 (далее –стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента приема заявления проводит регистрацию заявления с предоставленными документами услугополучателя, выдает услугополучателю талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, срока и места получения результата и передает заявление, документы на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление с предоставленными документами и определяет ответственного исполнителя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) ответственный исполнитель рассматривает заявление, проверяет полноту предоставленных документов, готовит проект решения и передает руководителю услугодателя – в течение 28 (двадцати восьми) календарных дней;
В случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления - в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов;
4) руководитель услугодателя подписывает решение и передает сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию решения в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 15 (пятнадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру туралы рұқсаты (бұдан әрі – шешім).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 271 бұйрығымен бекітілген "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және өтінішті тапсырады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті, құжаттарды береді - 15 (он бес) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен бірге өтінішті қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды - 30 (отыз) минуттың ішінде;
3) жауапты орындаушы өтінішті қарайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, шешім жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 28 (жиырма сегіз) күнтізбелік күн ішінде.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда құжаттарды алған күннен бастап өтінішті одан әрі қарау үшін - 2 (екі) жұмыс күні ішінде дәлелді жазбаша бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешімге қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне береді - 30 (отыз) минут ішінде;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шығыс хат-хабарлар журналына шешімді тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минут ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу решения приведены в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
Государственная услуга через Государственную корпорацию, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал Е-лицензирование" www.elicense.kz не оказывается.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешений
на перевод
сельскохозяйственных угодий
из одного вида в другой"
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактный номер
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Государственное
учреждение "Отдел
земельных отношений
Актогайского района"
Актогайский район,
село Актогай,
улица Абая, 77

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) жауапты орындаушы.
7. Шешімді беруге әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы) келтірілген.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Мемлекеттік қызмет Мемлекеттік корпорация, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Ауыл шаруашылығы
алқаптарын бір түрден екінші
түрге ауыстыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Байланыс нөмірі
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
1
"Ақтоғай ауданы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауданы,
Ақтоғай ауылы,
Абай көшесі, 77-үй