О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 9 сентября 2015 года № 3/539 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 31 августа 2016 года № 3/420. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 21 сентября 2016 года № 1315. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20 октября 2020 года № 4/438
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20.10.2020 № 4/438 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", руководствуясь приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 68 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 9 сентября 2015 года № 3/539 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1207, опубликованное 20 октября 2015 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующие изменения:
регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Предоставление инвалидам кресла-колясок", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему постановлению.

Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 3/539 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 3/420 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қыркүйекте № 1315 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 20 қазандағы № 4/438 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 20.10.2020 № 4/438 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 68 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"бұйрығын басшылыққа алып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 3/539 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1207 болып тіркелген, "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде 2015 жылы 20 қазанда жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осықаулының 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиістілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 16-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 17-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;

2. Управлению занятости и социальных программ города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы и принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Р. Тауфикова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года
№ 3/420
Приложение 3
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года
№ 3/539
Регламент государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Центра занятости населения города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
На портале уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.

2. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін және осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Р. Тауфиковке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелгенкүннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
1-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
3-қосымша
"Жұмыссыз азаматтарға тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент)Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт)сәйкес әзірленді.
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қаласыхалықты жұмыспен қамту орталығының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)көрсетілетін қызметтіалушының тұрғылықты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама.
Порталда жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілген қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің(қызметкерлерінің)іс-қимыл тәртібініңсипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойыншарәсімді әрекетті бастау үшін Стандарттың 9 тармағында қарастырылғанкөрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы немесе қызмет алушының электрондық сұрауы негіз болып табылады.

6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя;
2) получение специалистом услугодателя письменного согласия услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) направление запроса и получение сведений из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства";
4) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
5) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю или работнику Государственной корпорации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучатель подает необходимые документы, а также письменное согласие на использование полученных сведений при оказании государственной услуги специалисту услугодателя;
2) специалист услугодателя направляет запрос в государственную информационную систему через шлюз "электронного правительства";
3) специалист услугодателя получает сведения в виде электронного документа и сверяет его с подлинником, после чего подлинник возвращается услугополучателю;
4) специалист услугодателя персональные данные услугополучателя заносит в автоматизированную информационную систему в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП ответственного лица;
5) специалист услугодателя готовит уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном виде и передает на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя подписывает уведомление и передает специалисту услугодателя для регистрации в журнале исходящей корреспонденции;
7) специалист услугодателя выдает готовое уведомление услугополучателю.
9. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (әрекеттер):
1) көрсетілетінқызмет беруші маманның құжаттарды қабылдауы;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманының,егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алуы;
3) сұранысты жолдау және мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден "электрондық үкімет" шлюз арқылы алу;
4) көрсетілетін қызметті берушінің маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
5) көрсетілетін қызметтіалушыға немесе Мемлекеттік корпорация қызметкеріне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндемемлекеттік көрсетілетін
қызметті берушініңқұрылымдық бөлімшелерінің(қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7.Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші маман;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8.Көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің(қызметкерлерінің) арасындағырәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды, сондай-ақмемлекеттік қызмет көрсету кезінде алынған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін көрсетілетін қызметтіберуші маманынабереді;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманы мемлекеттік ақпараттық жүйеге "электрондық үкімет" шлюзі арқылысұранысты жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманыақпаратты электронды құжат түрінде алады және құжаттың түпнұсқасымен салыстырады, содан кейін түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады;
4) көрсетілетін қызметті беруші маманыкөрсетілетін қызметті алушының дербес деректерін автоматтандырылған ақпараттық жүйеге жауапты адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында енгізеді;
5) көрсетілетін қызметті беруші маманы жұмыссыз ретінде тіркелгені және есепке қойылғандығы туралы хабарламаны қағаз түрінде дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші маманына шығыс хат-хабары журналына тіркеу үшін береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші маман көрсетілетін қызметті алушыға дайын хабарламаны береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде орналасқан.

Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Срок оказания государственной услуги:
1) при обращении в Государственную корпорацию, услугодателю, на портал – с момента регистрации пакета документов у услугодателя – 5 (пять) рабочих дней;
при обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов при обращении к услугодателю – 10 минут, при обращении в Государственную корпорацию и на портал – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 10 минут, при обращении в Государственную корпорацию и на портал – 20 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией,
посредством портала, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
11. При обращении в Государственную корпорацию услугополучателем заполняется заявление на регистрацию и постановку на учет безработного гражданина установленного образца по форме согласно приложению к Стандарту.
12. График работы Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя, в порядке "электронной очереди", без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.
13. При подаче услугополучателем всех требуемых документов для оказания государственной услуги через Государственную корпорацию выдается расписка о приеме соответствующих документов.
14. Услугополучателям, имеющим в установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
При обращении на портал услугополучателем заполняется заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения документа удостоверяющего личность, документа подтверждающего регистрацию по месту жительства, указанных в электронном заявлении услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех требуемых документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге, порталға жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті берушіде құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсыру үшін жүгінген кезде күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минут, Мемлекеттік корпорацияға және порталға жүгінген кезде – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минут, Мемлекеттік корпорацияда және порталда – 20 минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және портал арқылы, оның ішінде
ақпараттық жүйелерді Мемлекеттік қызметті көрсету пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың қосымшасына сәйкеснысан бойынша белгіленген үлгідегі жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қоюға өтініштітолтырады.
12. Мемлекеттік корпорациясының жұмыс кестесі –Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті "брондауға" болады.
13. Қажетті барлық құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы ұсынылған кезде тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
14. Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Порталға жүгінген кездекөрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші толтырылады.
Электрондық өтініште көрсетілген жеке басты куәландыратын құжаттың, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кездекөрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алутуралы сұраудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.

16. График работы портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
17. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузере компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - оплата услуги на платежном шлюзе электронного правительства, а затем эта информация поступает на портал;
7) условие 2 - проверка на портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги на портале;
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером (ИИН), указанным в запросе, и указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;

16. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
17. Өтініш беру тәртібініңкөрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2 үдеріс- порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3 үдеріс- Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу), нысанды көрсетілген қызметті алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеу;
6) 4 үдеріс- электрондық үкіметтің төлем шлюзінде қызметтердің ақысын төлеу, содан кейін ол ақпарат порталға түседі;
7) 2 шарт - қызмет көрсеткені үшін ақы төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5 үдеріс- қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6 үдеріс көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 шарт - порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру нөмірлерінің және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі(ЖСН) арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7 үдеріс- көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
14) условие 4 - занесение персональных данных услугополучателя в автоматизированную информационную систему;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
16) процесс 11 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
18. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и
постановка на учет
безработных граждан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года
№ 3/420
Приложение 8
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года
№ 3/539
Регламент государственной услуги
"Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя.

12) 8 үдеріс- көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыруы (қол қою);
13) 9 үдеріс- порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4 шарт - автоматтандырылған жүйеде көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыны жұмыссыз ретінде енгізу;
15) 10 үдеріс- көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11 үдеріс- көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы хабарлама) алу. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (әрекеттердің) сабақтастығының, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және немесе Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
2-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
8-қосымша
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы
төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайы бойынша көрсетеді.

2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) районные отделы услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является:
районными отделами услугодателя:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в Государственной корпорации:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
3) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
4) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно физическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
7. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя или работником Государственной корпорации и регистрация заявления;
2) рассмотрения заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформления результата оказания государственной услуги ответственным специалистом услугодателя;
4) направление результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию или отправка в личный кабинет на портале или выдача услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;

2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тұрғылықты тіркелген жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдері;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады;
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті берушіде:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
Мемлекеттік корпорацияда:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
3) көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
4) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарын алуы, мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманының немесе Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының мемлекеттік қызметтің нәтижесін ресімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға жіберу немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің
сипаттамасы
8. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;

2) руководитель районного отдела услугодателя;
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) специалист районного отдела услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или из Государственной корпорации проводит регистрацию заявления и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя. В случае поступления заявления и необходимых документов из Государственной корпорации фиксирует в информационной системе Государственной корпорации (в случае отсутствия у услугодателя собственной информационной системы);
2) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя отписывает специалисту районного отдела услугодателя;
3) специалист районного отдела услугодателя осуществляет рассмотрение представленных документов из Государственной корпорации или от услугополучателя, готовит макет дела и передает его в специальную комиссию, создаваемую районными акимами города Алматы согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110 "О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений";
4) специальная комиссия регистрирует макеты дел граждан в журнале регистрации граждан для получения единовременной государственной денежной компенсации, производит проверку фактов выплаты (невыплаты) компенсации гражданину, на которого оформлен макет дела, сверяет списки (реестры) акционерного общества "Народный сберегательный банк Казахстана" (далее - Банк), акционерного общества "Казпочта", при необходимости направляет запрос информации о выплате компенсации гражданам Банку или акционерному обществу "Казпочта", производит сверку со списками акиматов районов (городов) на выплату компенсации за период с 1993 года до момента выплаты и оформляет решение о признании (об отказе в признании) граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее – Решение) на бумажном носителе, направляет готовое Решение в районный отдел услугодателя;
В случае признания граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне специальная комиссия в соответствии со списком, заверенным председателем комиссии, оформляет удостоверение, подтверждающее право на льготы и компенсации пострадавшему (-ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - удостоверение) и направляет в районный отдел услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы мемлекеттік қызметті көрсетуге көрсетілетін қызметті алушыдан немесе Мемлекеттік корпорациядан өтініш пен құжаттар келіп түскеннен кейін өтінішті тіркеуге алады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі басшысының қарауына береді. Өтініш пен құжаттар Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен жағдайда Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне бекітеді (көрсетілетін қызметті берушіде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда);
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы қарап шыққаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына жазып жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарын қарауды жүзеге асырады, іс қағазының макетін дайындайды және оны "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеудің және оларға куәлік берудің кейбір мәселелері туралы" Қаулысына сәйкес Алматы қаласының аудандарының әкімдері құратын арнайы комиссияға жібереді;
4) арнайы комиссия азаматтардың іс қағаздары макеттерін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы алу үшін азаматтарды тіркеу журналына тіркейді, іс қағазының макеті ресімделген азаматқа өтемақының төлену (төленбеу) фактісін тексереді, "Қазақстан Халықтық жинақ банкі" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Банк), "Қазпочта" акционерлік қоғамының тізімдерін (тізілімдерін) салыстырып тексереді, қажет болған кезде Банкке немесе "Қазпошта" акционерлік қоғамына азаматтарға өтемақы төленгені туралы ақпарат сұратуды жүргізеді, аудандар (қалалар) әкімдіктерінің 1993 жылдан бастап төлеу сәтіне дейінгі кезең ішінде өтемақы төлеуге арналған тізімдерімен салыстырып тексереді және Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану (танудан бас тарту) туралы шешімді (бұдан әрі - Шешім) қағаз түрінде ресімдейді, дайын Шешімді көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жібереді;
Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп таныған жағдайда арнайы комиссия комиссия төрағасы растаған тізімге сәйкес Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушінің жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтынкуәлікті (бұдан әрі - куәлік) ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жібереді.

5) специалист районного отдела услугодателя направляет результат оказания государственной услуги (готовое Решение и/или удостоверение) в Государственную корпорацию, при этом фиксируя в информационной системе Государственной корпорации (в случае отсутствия у услугодателя собственной информационной системы) или выдает услугополучателю в случае обращения районный отдел услугодателя;
6) для назначения компенсации: специальные комиссии в течение пяти дней со дня принятия Решения составляют списки, заверенные председателем комиссии, которые вместе с макетами личных дел и Решениями специальных комиссий направляются районным отделениям уполномоченной организации по выплате компенсации;
7) районные отделения уполномоченной организации по выплате компенсации регистрируют поступившие макеты дел в соответствующем журнале и готовят проекты решений о назначении компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
8) районные отделения уполномоченной организации по выплате компенсации направляют макеты дел с приложением проектов решений о назначении компенсации в уполномоченный орган по назначению компенсации в течение пяти дней со дня их получения;
9) уполномоченные органы по назначению компенсации в течение десяти дней принимают решения о назначении компенсации и передают их с делами в районные отделения уполномоченной организации по выплате компенсации;
10) районные отделения уполномоченной организации по выплате компенсации на основании решений о назначении компенсации составляют и представляют потребность средств на выплату компенсации в уполномоченный государственный орган;
11) уполномоченный государственный орган, в соответствии с представленной потребностью в пределах плана финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий год распределяет и перечисляет средства, предусмотренные на выплату компенсации, на счет уполномоченной организации по выплате компенсации;
12) уполномоченная организация по выплате компенсации согласно выделенным средствам и порядку выплаты составляет график выплаты компенсации в разрезе районов Алматы и перечисляет денежные средства на лицевые счета услугополучателя.
10. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга осуществляется в порядке "электронной очереди", без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесін бекіте отырып (көрсетілетін қызметті берушіде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (дайын Шешім және/немесе куәлік) Мемлекеттік корпорацияға жібереді немесе көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға береді;
6) өтемақыны тағайындау: арнайы комиссия Шешім қабылданған күннен бастап бес күн ішінде комиссияның төрағасы куәландырған тізімдерді жасайды, олар жеке іс қағаздары макеттерімен және арнайы комиссиялардың Шешімдерімен бірге өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті органның аудандық бөлімшелеріне жіберіледі;
7) өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті органның аудандық бөлімшелері келіп түскен іс қағаздарының макеттерін тиісті журналға тіркейді және Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға өтемақы тағайындау туралы шешімдердің жобаларын дайындайды;
8) өтемақы тағайындау үшін өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның аудандық бөлімшелері өтемақы тағайындау туралы шешімдердің жобаларын қоса бере отырып, іс қағаздарының макеттерін өтемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді;
9) өтемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органдар он күн ішінде өтемақы тағайындау туралы шешім қабылдайды және оларды іс қағаздарымен қоса өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның аудандық бөлімшелеріне жібереді;
10) өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның аудандық бөлімшелері өтемақы тағайындау туралы шешімдердің негізінде өтемақы төлеуге арналған қаражат қажеттілігін жасайды және оны уәкілетті мемлекеттік органға ұсынады;
11) уәкілетті мемлекеттік орган тиісті жылға арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары шегінде ұсынылған қажеттілікке сәйкес өтемақы төлеуге арналып көзделген қаражатты бөледі және өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның шотына аударады;
12) өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйым бөлінген қаражатқа және төлеу тәртібіне сәйкес Алматы қаласының аудандар бөлінісінде өтемақы төлеу кестесін жасайды және көрсетілетін қызметті алушылардың жеке шоттарына қаражатты аударады.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде орналасқан.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.

11. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента регистрации пакета документов услугополучателем услугодателю либо в Государственную корпорацию:
со дня регистрации заявления принятие решения о регистрации или отказе в регистрации гражданам пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 (двадцать) рабочих дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям – в течение 5 (пять) рабочих дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения - в течение 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации заявления услугополучателя;
выплата единовременной государственной денежной компенсации согласно графику выплаты компенсации в разрезе областей, городов Астаны и Алматы.
Срок оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц в случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказании государственной услуги;
при обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю – 30 минут, в Государственную корпорацию – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в районных отделах услугодателя - 30 минут, в Государственной корпорации – 20 минут.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя услугополучателю выдается талон с указанием:
даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
12. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя, в порядке "электронной очереди", без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.

11. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті алушыға жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап:
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдау – өтінішті тіркеген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні;
алғашқы рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға куәлік беру – Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
куәліктің телнұсқасын беру – көрсетілетін қызметті алушыныңөтініші тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақыны (бұдан әрі – өтемақы) төлеу.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешімді қабылдау үшін қосымша сұрау салу, тексеру жүргізу қажет болған жағдайларда 1 (бір) айға ұзартылады;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті берушіде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген еңұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген еңұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 20 минут.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға:
тіркелген күні және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
12. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруМемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жедел қызмет көрсетусіз "электрондық" кезекке тұру тәртібімен көрсетіледі, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүргізіледі. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті "брондауға" болады.

13. Услугополучатель при обращении для оказания государственной услуги предоставляет заявления по форме согласно приложению 1 и (или) 2 к Стандарту и документы предусмотренные пунктом 9 Стандарта.
Документом, подтверждающим принятие пакета документов от услугополучателя, являются:
1) у услугодателя – талон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов.
14. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию:
1) специалист Государственной корпорации принимает заявление и необходимые документы, регистрирует и направляет в накопительный отдел, инспектор накопительного отдела в течение одного дня направляет в районный отдел услугодателя;
Представление документа, удостоверяющего личность услугополучателя, документа подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем.
Районный отдел услугодателя, Государственная корпорация получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
2) факт отправки пакета документов из Государственной корпорации в районный отдел услугодателя фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) после получения результата из районного отдела услугодателя Государственная корпорация в течение одного дня выдает услугополучателю Решение на бумажном носителе и/или удостоверение (дубликат удостоверения).
15. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414".

13. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету үшін жүгінген кезде, Стандарттың 1 және (немесе) 2 қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өтінішті (өтініштерді) және Стандарттың 9 тармағындағы құжаттарды ұсынады.
Мыналар көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттардың топтамасы қабылданғанын растайтын құжаттар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
2) Мемлекеттік корпорацияда - тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
14. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) Мемлекеттік корпорация инспекторы құжаттарды қабылдайды, тіркеуге алады және жинақтаушы бөлімге жібереді, жинақтаушы бөлім инспекторы бір күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты ұсынуы, оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдеріне, Мемлекеттік корпорация, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
2) Мемлекеттік корпорациядан құжаттар топтамасын арнайы комиссияның жұмыс органына нақты жіберілгенін, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкоды көмегімен бекітіледі;
3) көрсетілетін қызметті берушіден нәтижені алғаннан кейін Мемлекеттік корпорациябір күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түріндегі Шешімді және/немесе куәлікті (куәлік телнұсқасын) береді.
15. Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414", 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде, мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414" Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.

17. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и учет
граждан, пострадавших
вследствие ядерных
испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации,
выдача удостоверений"
Справочник Бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения
Приложение 3
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года
№ 3/420
Приложение 17
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года
№ 3/539
Регламент государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт)
Государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Центра занятости населения города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: справка о регистрации в качестве безработного по форме согласно приложению 1 к Стандарту (далее – справка).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.

17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдың толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және өзара іс-қимыл тәртібі және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелеуді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәлік
беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
3-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
17-қосымша
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тұрақты мекенжайы бойынша Алматы қаласыхалықты жұмыспен қамту орталығының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының трғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мыналар арқылы жүзеге асырылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жұмыссыз азаматтарды жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама).
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдірісінде көрсетілген қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойыншарәсімнің әрекеттің басталуы үшін Стандарттың 9 тармағында қарастырылған көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауы негіздеме болып табылады.

6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя;
2) получение специалистом услугодателя письменного согласия услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) направление запроса и получение сведений из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства";
4) проверка наличия регистрации в качестве безработного в автоматизированной информационной системе (база данных);
5) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
6) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю или работнику Государственной корпорации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучатель подает необходимые документы, а также письменное согласие на использование полученных сведений при оказании государственной услуги специалисту услугодателя;
2) специалист услугодателя направляет запрос в государственную информационную систему через шлюз "электронного правительства";
3) специалист услугодателя получает сведения в виде электронного документа и сверяет его с подлинником, после чего подлинник возвращается услугополучателю;
4) специалист услугодателя проверяет наличие регистрации в качестве безработного в автоматизированной информационной системе (база данных);
5) в случае подтверждения сведений о регистрации услугополучателя в качестве безработного, специалист услугодателя выписывает справку о регистрации в качестве безработного в бумажном виде и передает на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя подписывает справку и передает специалисту услугодателя для регистрации в журнале исходящей корреспонденции;
7) специалист услугодателя выдает готовую справку услугополучателю.
9. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".

6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдері (әрекеттер):
6) көрсетілетін қызметті беруші маманының құжаттарды қабылдауы;
7) көрсетілетін қызметті беруші маманының, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алуы;
8) сұранысты жолдау және мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алу;
9) көрсетілетін қызметті берушінің маманы жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы автоматтандырылған ақпараттық жүйеде (дерекқорда) тексереді;
10) көрсетілетін қызметті берушінің маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
11) көрсетілетін қызметтіалушыға немесе Мемлекеттік корпорациямаманына мемлекеттікқызметті көрсету нәтижесінберу.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
мемлекеттік құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысуатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
3) көрсетілетін қызметті беруші маман;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызмет беруші құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызмет алушы қажетті құжаттарды, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алынған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін көрсетілетін қызметті беруші маманына береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманы "электрондық үкімет" шлюз арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйеге сұранысты жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманыақпаратты электронды түрде алады және құжаттың түпнұсқасымен салыстырып, одан әрі түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің маманы жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы автоматтандырылған ақпараттық жүйеде (дерекқорда) тексереді;
5) көрсетілетін қызмет алушының жұмыссыз ретінде тіркелгендігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші маманы жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтаманы жазбаша түрде жазады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші маманына хат-хабарлары журналына тіркеу үшін береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші маман көрсетілетін қызметті алушыға дайын анықтаманы береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет - ресурсының, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналасқан.

Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 10 минут, в Государственную корпорацию и на портал – 15 минут;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов при обращении к услугодателю – 10 минут, при обращении в Государственную корпорацию – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 10 минут, при обращении в Государственную корпорацию – 20 минут.
4. Описание порядка действий Государственной корпорации,
посредством портала, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
11. График работы Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
12. Услугополучателям, имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
При обращении на портал услугополучателем оформляется запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения документа, удостоверяющего личность, указанных в запросе, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче запроса через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасынкөрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 10 минут, Мемлекеттік корпорацияға және порталға – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минут; Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минут, Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде – 20 минут.
4. Мемлекеттік қызметті берушілердің мемлекеттік корпорация және портал
арқылы іс-қимыл тәртібінің, сондай ақ, ақпараттық жүйелерді көрсету
үдерісінде пайдалану тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік корпорациясының жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген нөмірі бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті "брондауға" болады.
12. Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦП-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау ресімделеді.
Электрондық өтініште көрсетілген жеке басты куәландыратын құжаттағы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Портал арқылы сұрау берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрінеді.

14. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов связанных с проведением ремонтных работ.
15. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузере компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - оплата услуги на платежном шлюзе электронного правительства, а затем эта информация поступает на портал;
7) условие 2 - проверка на портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги на портале;
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП, отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером (ИИН), указанным в запросе, и указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;

14. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
15. Өтініш беруші тәртібі көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2 үдеріс - порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3 үдеріс - осы Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу), нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеу;
4 үдеріс - 4 үдеріс - электрондық үкіметтің төлем шлюзінде қызметтердің ақысын төлеу, содан кейін ол ақпарат порталға түседі;
6) қызметтерді төлеу, содан кейін ол ақпарат порталға түседі;
7) 2 шарт - қызмет көрсеткені үшін ақы төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5 үдеріс - қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6 үдеріс көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
10) 3 шарт - порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын тізімінде, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру нөмірлерінің және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);
13) 9 үдеріс - порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;

14) условие 4 - проверка услугодателем регистрации услугополучателя в качестве безработного в автоматизированной информационной системе;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
16) процесс 11 - получение услугополучателем результата услуги (справка о регистрации в качестве безработного), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года
№ 3/420
Приложение 9
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года
№ 3/539
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя по месту жительства услугополучателя.
3. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) районного отдела услугодателя
в процессе оказания государственной услуги

14) 4 шарт - автоматтандырылған жүйеде көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызмет алушының жұмыссыз ретінде тіркелгенін тексеру;
15) 10 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама) алу. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерістерінде рәсімдердің (әрекеттердің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеті іс-қимылының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және Мемлекеттік корпорациямен өзара әрекет тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес- үдерісінің анықтамалығында көрсетілген.
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
4 - қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
9 - қосымша
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметкөрсету нәтижесі – мүгедектерге протездік–ортопедиялық көмек ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік көрсетілетінқызметүдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
7. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления, в течение 30 минут;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя, в течение 8 рабочих дней;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
4) выдача результата оказания государственной услуги, в течение 1 рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел, по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги;
2) специалист районного отдела услугодателя в течение 30 минут проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня отписывает заявление ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя в течение 7 рабочих дней проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела услугодателя;
5) руководитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;

5. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тармағында көрсетілетін қажетті құжаттар мен өтінішті алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауына негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетінқызмет үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі, 30 минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының өтінішті қарап, тапсырылған құжаттарды тексеруі, 8 жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі, 1 жұмыс күні ішінде;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру 1 жұмыс күні ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік көрсетілетінқызмет үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығының сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне мемлекеттік қызмет Стандартының қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы 30 минут ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізіп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы өтінішті қарағаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, 7 жұмыс күн ішіндеқағаз түрінде мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны ресімдейді, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 1 жұмыс күн ішіндеқағаз түрінде мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;

6) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня направляет уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи.
10. График работы услугодателя размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz раздел "Государственные услуги".
11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов– 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для предоставления им протезно-ортопедической помощи осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
14. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Оформление
документов на инвалидов для
предоставления им протезно-
ортопедической помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 5
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года
№ 3/420
Приложение 10
к постановлению акимата
города Алматы
от 09 сентября 2015 года
№ 3/539
Регламент государственной услуги
"Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими средствами" 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы, (далее-услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя.

6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы 1 жұмыс күн ішіндемүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны жібереді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде орналасқан.
11. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасын тіркеу сәтінен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты– 30 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
13. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
14. Көрсетілетінқызметті берушінің аудандық бөлімінің мамандары арасында рәсімдер сабақтастығының сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес блок-схемада берілген.
"Мүгедектерге протездік-
ортопедиялық көмек
ұсыну үшін оларға
құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
5-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
10-қосымша
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету"мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2.Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.

3. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
районного отдела услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
7. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления в течение 30 минут;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя в течение 8 рабочих дней;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня;
4) выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя, по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги;
2) специалист районного отдела услугодателя в течение 30 минут проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня отписывает заявление услугополучателя ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
4.Мемлекеттікқызметті көрсетунәтижесі – мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тармағында көрсетілетін қажетті құжаттар мен өтінішті алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауына негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі, 30 минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының өтінішті қарап, тапсырылған құжаттарды тексеруі, 8 жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ресімдеуі, 1 жұмыс күні ішінде;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру 1 жұмыс күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
9.Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы ресімдер (іс-қимылдар) сабақтастығының сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне мемлекеттік қызмет Стандарты қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы 30 минут ішіндеалынған құжаттарды тіркеуден өткізіп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінінің басшысына қарауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы өтінішті қарағаннан кейін 1 жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;

4) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя в течение 7 рабочих дней проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, оформляет уведомление об обеспечении инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела услугодателя;
5) руководитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела;
6) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня направляет уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств.
10. График работы услугодателя размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz раздел "Государственные услуги".
11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента регистрации пакета документов – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
14. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Обеспечение инвалидов
сурдо-тифлотехническими и
обязательными
гигиеническими средствами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 6
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года
№ 3/420
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от 09 сентября 2015 года
№ 3/539
Регламент государственной услуги
"Назначение государственного пособия на детей
до восемнадцати лет" 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Государственная услуга "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, 7 жұмыс күн ішіндеқағаз түрінде Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету туралы хабарламаны ресімдейді, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 1 жұмыс күні ішіндеқағаз түрінде сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламағақол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы 1 жұмыс күні ішіндемүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны жібереді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде орналасқан.
11. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасын тіркеу сәтінен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты– 30 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
13. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшіноларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мамандары арасында рәсімдер сабақтастығының сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес блок-схемада берілген.
"Мүгедектерді сурдо-
тифлотехникалық және
міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз
ету" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
6-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
1-қосымша
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі - Стандарт) әзірленді.
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов ответственным специалистом районного отдела услугодателя или работником Государственной корпорации и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
3) рассмотрение документов услугополучателя участковой комиссией;
4) оформление результата оказания государственной услуги ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
5) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю или работнику Государственной корпорации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель районного отдела услугодателя;
2) ответственный специалист районного отдела услугодателя;
3) участковая комиссия по проведению обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за ежемесячным государственным пособием, назначаемым и выплачиваемым на детей до восемнадцати лет (далее - участковая комиссия).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) в случае сдачи документов в районный отдел услугодателя:
документы, представленные в подлинниках, сканируются ответственным специалистом услугодателя, после чего возвращаются услугополучателю вместе с отрывным талоном заявления с отметкой о принятии документов. Электронные копии документов удостоверяются электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) ответственного специалиста.
Районный отдел услугодателя, Государственная корпорация получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
После представления услугополучателем соответствующих документов для назначения пособия на детей, в его присутствии ответственный специалист услугодателя формирует запрос по индивидуальному идентификационному номеру (далее – ИИН) услугополучателя и членов семьи в информационные системы государственных органов и (или) организаций через шлюз "электронного правительства" для получения следующих сведений:

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тарамағында көрсетілген қажетті құжаттар мен өтінішті алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының немесе Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын учаскелік комиссияның қарауы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының мемлекеттік қызметтің нәтижесін ресімдеуі;
5) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы;
3) он сегіз жасқа дейінгі балаларға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы алуға өтініш берген тұлғалардың (отбасылардың) материалдық жағдайын тексеруді жүргізу бойынша учаскелік комиссия (бұдан әрі - учаскелік комиссия).
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара рәсімдер (әрекеттер) сабақтастығының сипаттамасы:
1) құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне тапсырылған жағдайда;
түпнұсқада ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы сканерлейді, содан кейін құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талонымен бірге тұтынушыға қайтарылады. Құжаттардың электрондық көшірмелері маманның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі, Мемлекеттік корпорация қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшін тиісті құжаттарды ұсынғаннан кейін оның қатысуымен балаларға көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) бойынша сұрау салуды:

1) удостоверяющих личность;
2) о регистрации по постоянному и совместному месту жительства заявителя и членов семьи;
3) о регистрации рождения по ИИН детей заявителя, при условии рождения всех детей в Республике Казахстан (по детям, рожденным после 13 августа 2007 года);
4) о регистрации заключения (расторжения) брака заявителя (зарегистрированных после 1 июня 2008 года на территории Республики Казахстан);
5) о подтверждении инвалидности;
6) о доходах (заработная плата и социальные выплаты);
7) о наличии стипендии и ее размер;
8) об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
9) о наличии и количестве подсобного хозяйства;
10) о доходах от предпринимательской деятельности;
11) о статусе индивидуального предпринимателя.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из информационных систем (далее – ИС) государственных органов и (или) организации и ИС банков второго уровня (далее – ИС БВУ), удостоверяются ЭЦП соответствующих государственных органов и (или) организаций, БВУ и шлюз "электронного правительства", а также ЭЦП осуществившего запрос отделения Государственной корпорации, уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей.
При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, осуществивший запрос районный отдел услугодателя выдает услугополучателю отрывной талон с отметкой о принятии документов.
В случае представления государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих отсутствие запрашиваемых сведений о услугополучателе или не соответствия сведений в информационных системах со сведениями, представленными услугополучателем, осуществивший запрос районный отдел услугодателя или Государственная корпорация уведомляет услугополучателя о необходимости представления оригиналов документов и заявления о согласии для приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах государственных органов и (или) организаций.
В случае поступления от государственного органа и (или) организации электронного документа, подтверждающего отказ в приведении в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах по причине предоставления услугополучателем недостоверного документа, районный отдел услугодателя выносит решение об отказе в назначении пособия на детей, о чем уведомляет заявителя лично или через Государственную корпорацию
При представлении услугополучателем оригинала документов и (или) заявления о согласии ответственный специалист районного отдела услугодателя или Государственная корпорация сканирует оригиналы документов, удостоверяет их ЭЦП и в день принятия заявления и оригиналов документов от заявителя направляет в государственные органы и (или) организации для приведения в соответствие сведений о физическом лице.
В случае если услугополучатель в течение трех рабочих дней не представил оригиналы документов, указанные в уведомлении, районный отдел услугодателя или Государственная корпорация уведомляет услугополучателя об отказе в приеме заявления на назначение пособия на детей (с указанием причины) по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Ответственный специалист районного отдела услугодателя или Государственная корпорация проверяет полноту пакета документов, принимаемых у услугополучателя для назначения пособия на детей, электронных документов, полученных из информационных систем государственных органов и (или) организаций, а также обеспечивает качество и соответствие электронных копий документов и сведений оригиналам, представленных услугополучателем в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
В течение одного рабочего дня со дня поступления электронной заявки от Государственной корпорации ответственный специалист районного отдела проверяет поступивший пакет документов. В случае выявления поступления неполного пакета документов, направляет в Государственную корпорацию уведомление о возврате документов, принятых Государственной корпорацией с указанием отсутствующего документа и возвращает пакет документов без рассмотрения электронной заявки. Уведомление удостоверяется ЭЦП ответственного специалиста районного отдела.
Ответственный специалист районного отдела услугодателя при предоставлении услугополучателем полного пакета документов, определенного перечнем, регистрирует заявление, в журналах по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Ответственный специалист районного отдела услугодателя после принятия и регистрации документов распечатывает электронные документы и сведения из информационных систем, регистрирует и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя.
После рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя направляет ответственному специалисту районного отдела услугодателя.
Ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение двух рабочих дней передает их участковой комиссии для подготовки заключения.
Участковая комиссия в течение трех рабочих дней со дня получения документов от районного отдела услугодателя готовит заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения услугополучателя и передает его районному отделу услугодателя.
При первичном обращении граждан участковая комиссия проводит обследование материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей и составляет акт. При повторном обращении граждан в течение одного календарного года проведение участковой комиссией обследования материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей, проводится в случаях изменения места жительства (в пределах одной административно-территориальной единицы), состава и доходов услугополучателя (семьи).
По результатам проведенного обследования участковая комиссия составляет акт о материальном положении семьи и представляет заключение о нуждаемости семьи районному отделу услугодателя.
Ответственный специалист услугодателя при поступлении документов от участковой комиссии формирует дело, готовит проект решения о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и удостоверяет его ЭЦП.
Руководитель районного отдела услугодателя проверяет соответствие электронных документов и документов макета дела на бумажном носителе, качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия на детей и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и удостоверяет его ЭЦП.
Решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей принимается в течение семи рабочих дней со дня регистрации в районном отделе услугодателя документов, принятых от услугополучателя или Государственной корпорации.
Районный отдел услугодателя уведомляет услугополучателя в течение пяти рабочих дней о принятом решении о назначении либо об отказе в назначении пособия на детей лично либо через Государственную корпорацию, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Руководитель районного отдела услугодателя подписывает уведомление о предоставлении или об отказе в предоставлении государственной услуги;
ответственный исполнитель выдает уведомление услугополучателю.
Выдача уведомления о принятии решения о назначении, либо об отказе в предоставлении государственной услуги осуществляется:
при обращении в районный отдел услугодателя посредством личного посещения услугополучателем услугодателя, либо посредством почтового сообщения;
при личном обращении в Государственную корпорацию посредством "безбарьерного" обслуживания ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.

1) жеке басын куәландыратын;
2) өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің тұрақты және тұрғылықты жері бойынша тіркелуі туралы;
3) барлық балалары Қазақстан Республикасында туылған жағдайда (2007 жылғы 13 тамыздан кейін туылған балалар бойынша) өтініш беруші балаларының ЖСН бойынша тууын тіркеу туралы;
4) өтініш берушінің неке қиюын (бұзуын) (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер) тіркеу туралы;
5) мүгедектікті растау туралы;
6) кірістері туралы (еңбекақы және әлеуметтік төлемдер);
7) стипендиясының болуы және оның мөлшері туралы;
8) балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу бойынша;
9) қосалқы шаруашылықтың болуы және саны туралы;
10) кәсіпкерлік қызметтен түскен кірістері туралы;
11) жеке кәсіпкердің мәртебесі туралы мәліметтерді алу үшін қалыптастырады.
Мемлекеттік органдардан және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) мен екінші деңгейдегі банктерден АЖ (бұдан әрі - ЕДБ АЖ) сұратылатын мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың, ЕДБ және "электрондық үкіметтің" шлюзінің ЭЦҚ-мен, сондай-ақ сұрау салуды жүзеге асырған Орталық бөлімшесінің, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органның немесе Мемлекеттік корпорацияның ЭЦҚ-мен расталады.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде сұрау салуды жүзеге асырған көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдағаны туралы белгісі бар үзбелі талон береді.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар ақпараттық жүйелерде көрсетілетін қызметті алушы туралы сұратылып отырған мәліметтердің жоқ екенін немесе көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтердің ақпараттық жүйедегі мәліметтермен сәйкес болмауын растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде, сұрау салуды жүзеге асырған көрсетілетін қызметті беруші аудандық бөлімі көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріндегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін келісу туралы құжаттардың түпнұсқаларын және өтінішті ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді.
Мемлекеттік органнан және (немесе) ұйымнан ақпараттық жүйелерінде жеке тұлға туралы мәліметтерді өтініш берушінің дәйексіз құжатты ұсыну себебі бойынша сәйкестікке келтіруден бас тартуды растайтын электрондық құжат келіп түскен жағдайда балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші балаларға арналған жәрдемақыны тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады, қабылданған шешім туралы өтініш берушінің тікелей өзіне немесе Мемлекеттік корпорация бойынша хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы немесе Мемлекеттік коропорация көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың түпнұсқаларын және (немесе) келісу туралы өтінішін қабылдайды, құжаттардың түпнұсқаларын сканерден өткізеді, оларды ЭЦҚ-мен куәландырады және өтініш берушіден өтініш және құжаттардың түпнұсқасын қабылдаған күні ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін мемлекеттік органдарға және (немесе) ұйымдарға жібереді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы үш жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі немесе Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыны осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес тиісінше нысандар бойынша балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы (себебін көрсете отырып) хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы немесе Мемлекетті корпорация көрсетілетін қызметті алушыдан балаларға арналған жәрдемақылар тағайындау үшін қабылданатын, мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен алынған электрондық құжаттар топтамасының толықтығын тексереді және құжаттардың және мәліметтердің электрондық көшірмелерінің сапасын көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағына сәйкес ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін қамтамасыз етеді.
Электрондық өтінім Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі аудандық бөлімінің жауапты маманы келіп түскен құжаттар топтамасын тексереді. Құжаттар топтамасының толық түспегені анықталған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияға жоқ құжат көрсетілген Мемлекеттік корпорация қабылдаған құжаттарды қайтару туралы хабарламамен қоса құжаттардың топтамасын электрондық өтінімді қарамастан қайтарады. Хабарлама балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы келіп түскен құжаттар топтамасын тексереді және құжаттар тізбесі толық түскен жағдайда өтінішті осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес нысандар бойынша журналдарда тіркейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы құжаттарды тіркеп, қабылдағаннан кейін ақпараттық жүйелерден алынған электрондық құжаттар мен мәліметтерді басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына кіріс-хаттар журналына тіркеу үшін береді, сосын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарап болғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы екі жұмыс күні ішінде қорытынды дайындау үшін учаскелік комиссияға береді.
Учаскелік комиссиялар көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінен құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жібереді.
Азаматтар алғаш жүгінген кезде учаскелік комиссия балаларға арналған жәрдемақы алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізеді және акт жасайды. Азаматтар күнтізбелік бір жылдың ішінде қайталап өтініш білдірген кезде учаскелік комиссияның балаларға арналған жәрдемақыны алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізуі көрсетілетін қызметті алушының (отбасының) тұрғылықты жері (бір әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде), отбасының құрамы мен табысы өзгерген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы ұсынған деректерді нақтылау кезінде жүргізіледі.
Учаскелік комиссия жүргізілген тексеру нәтижелері бойынша отбасының материалдық жағдайы туралы акт жасайды және отбасының мұқтаждығы туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы учаскелік комиссиядан құжаттар келіп түскен кезде істі қалыптастырады және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешiм жобасын дайындайды және оны ЭЦҚ-мен куәландырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы электрондық құжаттар мен қағаз жеткізгіштегі іс макетіндегі құжаттардың сәйкестігін, сканерленген құжаттардың сапасын, балаларға арналған жәрдемақы мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және оны ЭЦҚ-мен куәландырады.
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім өтініш берушіден немесе Мемлекеттік корпорациядан қабылданған құжаттардың балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органда тіркелген күнінен бастап жеті жұмыс күні ішінде қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі бес жұмыс күні ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту жөнінде қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті алушыға, немесе Мемлекеттік корпорация ақылы тікелей осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы қызмет көрсету туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаға қол қояды;
жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны береді.
Тағайындау туралы шешімнің қабылданғаны жөніндегі хабарламаны, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауап беру былай жүзеге асырылады:
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне өтініш білдірген кезде көрсетілетін қызметті алушының аудандық бөлімге өзі келуі немесе пошталық хабар беруі арқылы;
Мемлекеттік корпорацияға өзі барған кезде қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы күн сайын.

9. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Срок оказания государственной услуги:
1) при обращении в Государственную корпорацию, услугодателю - с момента регистрации пакета документов услугодателем - 7 (семь) рабочих дней;
при обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов у услугодателя - 30 минут, в Государственной корпорации – 15 мин;
3) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации – 20 минут, у услугодателя – 30 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
12. Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Услугодатель, работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Представление документа, удостоверяющего личность услугополучателя, свидетельства о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельства о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, документа об установлении опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения) не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах, государственными информационными системами.
При подаче всех необходимых документов услугополучателю выдается:
у услугодателя – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов.

9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде орналасқан.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті берушіде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут, көрсетілетін қызметті берушіде – 30 минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
11. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз жұмыс кестесіне сәйкес 9.00-ден 20.00-ге дейін.
12. Қабылдау "электрондық кезек" тәртібінде, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады.
Көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілген құжаттарда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелер растаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты, баланың (балалардың) туу туралы куәлігін не туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), неке қию туралы куәлікті (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты, балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу немесе бала асырап алу туралы құжатты ұсыну талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде – тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
Мемлекеттік корпорацияда - тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.

В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к Стандарту.
Государственная корпорация в течение одного рабочего дня со дня поступления из районного отдела услугодателя уведомления о возврате документов, формирует пакет документов с учетом причин указанных в уведомлении и направляет в районный отдел электронную заявку включающие электронные копий заявления, документов и сведений, представленных заявителем в оригинале, а также электронные документы и сведения, полученных из информационных систем государственных органов и (или) организаций.
13. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414".
15. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Уведомление № ______
об отказе в приеме заявления на назначение
пособий государственного пособия семьям,
имеющим детей до 18 лет
от "_____" _______________ 20____г.
Гражданин (ка)___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата обращения "___" ________________ 20 _____ г.
________________________________________________________________________________
Отказано в приеме заявления на назначение пособий государственного пособия на детей до 18 лет по причине:
________________________________________________________________________________
__________________________________
(указание причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица
________________________________ ____________________________
(должность ответственного лица (Ф.И.О.)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Журнал
регистрации заявлений о назначении государственного
пособия семьям, имеющих детей до 18 лет
№ п/п
Регистрационный номер
Дата приема заявления
Ф. И. О.
Адрес
Кол-во детей
Дата передачи на участковую комиссию
Дата принятия заключения участковой комиссии
Дата решения уполномоченного органа о назначении или об отказе
Период назначения
Сумма
Примечание
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Уведомление № ______
О назначении или об отказе в назначении
государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет
от "_____" __________________ 20 ___г.
Уполномоченный орган по назначению и выплате пособия семьям, имеющим детей до 18 лет, доводит до Вашего сведения
ФИО заявителя _________________________________________________________
Дата рождения заявителя _________________________________________________
Дата возврата документов "____" _______________ 20 ___г.
Назначено государственное пособие на детей до 18 лет.
Отказано в назначении государственного пособия на детей до 18 лет по причине:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(указание причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица уполномоченного органа по назначению пособий семьям, имеющим детей до 18 лет
___________________________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О.)
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственного пособия на
детей до восемнадцати лет"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 7
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 3
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи" 1. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
13. Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414", 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414" Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті беруші мамандарының өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы, сондай-ақ Мемлекеттік корпорациямен өзара әрекет тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Он сегіз жасқа дейінгі
балаларға емлекеттік
жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
18 жасқа дейінгі баласы бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындауға
өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы
№ ______ хабарлама
20__ ж. ____________ "___"
Азамат(ша) ________________________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш берген күні 20____ ж. "____" ___________
________________________________________________________________________________
(себептерін көрсету)
байланысты 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тартылды.
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған
_________________________________________ ___________________________________
(жауапты тұлғаның лауазымы) (Т.А.Ә.)
"Он сегіз жасқа дейінгі
балаларға мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2 қосымша
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақыны
тағайындау туралы азаматтардың өтініштерін тіркеу журналы
Р/с
Тіркеу нөмірі
Өтінішті қабылдау күні
Т.А.Ә.
Мекен-
жайы
Балалар саны
Учаскелік комиссияға беру күні
Учаскелік комиссияның қорытынды қабылдау күні
Уәкілетті органның тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімінің күні
Тағайындау
кезеңі
Сомасы
Ескертпе
Он сегіз жасқа дейінгі
балаларға мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3 қосымша
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
немесе бас тарту туралы
№ ______ хабарлама
20__ ж. _______________ "___"
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган мынаны хабарлайды
Өтініш берушінің Т.А.Ә._____________________________________________________
Өтініш берушінің туған күні _________ ж. ________________ "_____"
Құжаттарды қайтарған күн 20________ ж. _________________ "____"
18 жасқа дейінгі балаларға тағайындалатын мемлекеттік жәрдемақы тағайындалды.
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(себебін көрсету)
__________________________________________________________________________ себебі бойынша 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға жәрдемақы тағайындаудан бас тартылды.
_____________________________________________________________________________
18 жасқа дейінгі баласы бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның жауапты тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған
____________________________________________________________________________
(лауазымы және Т.А.Ә.)
"Он сегіз жасқа дейінгі
балаларға мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
7-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
3-қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" (бұдан әрі - Стандарт)мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес әзірленді.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдерімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
4. Государственная услуга предоставляется бесплатно физическим лицам.
3. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
В случае повторного обращения заявителя за назначением адресной социальной помощи на последующий квартал при отсутствии изменений в
сведениях, указанных в подпунктах 2), 4) пункта 9 Стандарта, заполняется только бланк заявления по форме согласно приложению 5 к Стандарту.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов ответственным специалистом районного отдела услугодателя или работником Государственной корпорации и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
3) рассмотрение документов услугополучателя участковой комиссией;
4) оформление результата оказания государственной услуги ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
5) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю или работнику Государственной корпорации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель районного отдела услугодателя;
2) ответственный специалист районного отдела услугодателя;
3) участковая комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) ответственный специалист районного отдела услугодателя принимает заявление, сверяет копии документов, выдает услугополучателю подлинники документов, регистрирует документы в журнале входящей корреспонденции;

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тарамағында көрсетілген қажетті құжаттар мен өтінішті алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауына негіз болып табылады.
Өтініш иесі келесі тоқсанға атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға қайта өтініш берген жағдайда, Стандарттың 9 тармағының 2), 4) тармақшаларында қамтылған мәліметтерде өзгерістер болмаған кезде Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш бланкісі ғана толтырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының немесе Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын учаскелік комиссияның тексеруі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеуі;
5) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға жіберу немесе көрсетілетін қызмет алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы
тәртібінің сипаттамасы
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы;
3) учаскелік комиссия.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы өтінішті қабылдайды, құжат көшірмелерін тексеріп, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың түпнұсқасын қайтарып береді, құжаттарды кіріс хат-хабарлары журналына тіркейді;

2) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту районного отдела услугодателя;
3) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение двух рабочих дней передает их на рассмотрение в участковую комиссию;
4) участковая комиссия в течение пяти рабочих дней:
в присутствии услугополучателя, а в случае его отсутствия - одного из совершеннолетних дееспособных членов семьи проводит обследования материального положения лица (семьи), обратившегося за назначением адресной социальной помощи (далее - обследование) (при повторном обращении услугополучателя в течение одного календарного года проведение обследования осуществляется в случаях изменения места жительства (в пределах одной административно-территориальной единицы), состава и доходов услугополучателя (семьи) и при необходимости уточнения сведений, представленных услугополучателем). Отказ услугополучателя, а в случае его отсутствия - одного из совершеннолетних дееспособных членов семьи, в проведении обследования фиксируется в протоколе, который подписывают все члены участковой комиссии;
при необходимости направляет запрос в соответствующие органы для получения недостающих сведений, необходимых для проведения обследования, либо проверки достоверности представленных услугополучателем документов (сведений);
по результатам проведенного обследования составляет акт обследования материального положения лица (далее - услугополучателя), обратившегося за назначением адресной социальной помощи;
ознакамливает под роспись с актом обследования услугополучателя, а в случае его отсутствия - одного из совершеннолетних дееспособных членов семьи, в присутствии, которого было проведено обследование;
на основании представленных документов и/или результатов обследования участковая комиссия принимает решение и оформляет его в форме заключения о нуждаемости в предоставлении государственной услуги или об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, которое подписывается председателем и членами участковой комиссии и ознакамливает услугополучателя с заключением под роспись;
передает заключение с документами в районный отдел услугодателя.
5) районный отдел услугодателя выполняет следующие процедуры:
ответственный специалист районного отдела заносит данные услугополучателя услуги в базу данных и сверяет указанные в заявлении доходы услугополучателя (его семьи) с данными базы Государственного центра по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и передает руководителю районного отдела принятые документы, заключение участковой комиссии и при выявлении несоответствий доходов услугополучателя (его семьи), указанных в заявлении с данными базы Государственного центра по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
руководитель районного отдела услугодателя принимает решение о назначении или об отказе в назначении адресной социальной помощи;
ответственный специалист районного отдела услугодателя подготавливает решение и письменное уведомление о назначении или об отказе в назначении государственной услуги с указанием его причины;
руководитель районного отдела услугодателя подписывает решение и уведомление о назначении адресной социальной помощи или об отказе в ней;
доставка уведомления о назначении (отказе в назначении с указанием его причины) государственной адресной социальной помощи осуществляется при личном посещений услугополучателя районного отдела услугодателя, либо посредством почтового сообщения.

2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына жазып жолдайды;
3) қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы екі жұмыс күні ішінде учаскелік комиссияға қарауға береді.
4) учаскелік комиссия бес жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушының қатысуымен, ал ол болмаған жағдайда отбасының кәмелетке толған іс-әрекетке қабілетті мүшелерінің бірінің қатысуымен тұлғаның атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға өтініш жасаған тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайын тексеруді (бұдан әрі - тексеру) өткізеді (көрсетілетін қызметті алушы бір күнтізбелік жылдың ішінде қайта өтініш берген кезде тексеру жүргізу өтініш берушінің тұрғылықты жері (бір әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде), оның (отбасының) құрамы мен табысы өзгерген жағдайда және өтініш беруші ұсынған мәліметтерді нақтылау қажет болған кезде жүзеге асырылады). Көрсетілетін қызметті алушының, ал ол болмаған жағдайда - отбасының кәмелетке толған іс-әрекетке қабілетті мүшелерінің бірінің тексеру жүргізуден бас тартуы учаскелік комиссияның барлық мүшелері қол қоятын хаттамада бекітіледі;
қажет болған жағдайда тексеру жүргізуге қажетті жетіспейтін мәліметтерді алу үшін тиісті органдарға сұрау салу немесе көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарының (мәліметтерінің) растығын тексеруге байланысты сұранысты тиісті органдарға жібереді;
атаулы әлеуметтік көмекті тағайындауға өтініш берген тұлғаға жүргізілген тексеріс нәтижесінде материалдық жағдайын тексеру актісі жасалады;
көрсетілетін қызметті алушыға, ал ол болмаған жағдайда - отбасының тексеру жүргізуге қатысқан, кәмелетке толған іс-әрекетке қабілетті мүшелерінің біріне актіге қол қойғызып, таныстырады;
ұсынылған құжаттар және/немесе материалдық жағдайын тексерудің нәтижелері негізінде учаскелік комиссия шешім шығарады және мемлекеттік көмек көрсетуге мұқтаждығы туралы немесе көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қорытынды түрінде осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес ресімдейді, оған төраға мен комиссия мүшелері қол қояды және көрсетілетін қызметті алушы онымен танысып, қол қояды;
қорытындыны құжаттармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді.
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі келесі процедураларды орындайды:
аудандық бөлімнің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін базаға кіргізеді және өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының (оның отбасының) табысын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығының мәліметтер базасымен салыстырады және өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының (оның отбасының) табысы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығының мәліметтер базасымен сәйкес келмеген жағдайда қабылданған құжаттарды, учаскелік комиссияның қорытындысын аудандық бөлімнің басшысына береді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы шешім және мемлекеттік қызметті көрсету немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша хабарламаны дайындайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы шешімге және атаулы әлеуметтік көмек тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны жеткізу тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне көрсетілетін қызметті алушының өзі келгенде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.

9. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Срок оказания государственной услуги:
1) при обращении в Государственную корпорацию, услугодателю - с момента регистрации пакета документов услугодателем - 7 (семь) рабочих дней;
при обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов у услугодателя - 30 минут, в Государственной корпорации – 15 мин;
3) максимально допустимое время обслуживания услугодателя - 30 минут, в Государственной корпорации – 20 мин.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Услугодатель, Государственная корпорация получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче всех необходимых документов услугополучателю выдается:
у услугодателя - отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в Государственной корпорации - расписка о приеме соответствующих документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 6 к Стандарту.

9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік қызмет" бөлімінде орналасқан.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызмет берушіде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут;
3) көрсетілетін қызмет берушіде қызмет көрсетуді күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 20 минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
11. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау "электрондық кезек" тәртібінде, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті "портал арқылы" броньдауға болады.
Көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде, ауылдық округ әкімінде – тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
Мемлекеттік корпорацияда – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 6 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

12. Услугополучателям, имеющим установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414".
14. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственной адресной
социальной помощи"
Заключение участковой комиссии № __
__ _________ 20_ г.
Участковая комиссия в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О
государственной адресной социальной помощи", рассмотрев заявление и прилагаемые к
нему документы семьи (заявителя)
__________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании
__________________________________________________________________________
(представленных документов и (или) результатов обследования материального
положения заявителя (семьи)
выносит заключение о ________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления семье (лицу) государственной адресной социальной помощи
Председатель комиссии: _________________ __________________________
Члены комиссии: _______________________ _________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20_ г. _____________________________________ Ф.И.О.,
должность, подпись работника, акима поселка, аула (села), аульного сельского округа) или
уполномоченного органа, принявшего документы
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственной адресной
социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 8
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 11
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления им
услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового
языка для инвалидов по слуху" 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее-услугодатель).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя.

12. Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414", 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде, мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414" Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үдерісінде рәсімдердің (әрекеттердің) көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімдерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының реті, сондай-ақ Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-үдерісінің анықтамалығында көрсетілген.
"Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
Учаскелік комиссияның №__қорытындысы
20__ж. ___ ______
Учаскелік комиссия "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5 бабына сәйкес отбасының (өтініш берушінің)
_____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
__________________________________________________________________________
өтініш және оған қоса берілген құжаттарды қарап,
__________________________________________________________________________
(ұсынылған құжаттар және (немесе) өтініш берушінің материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің)
негізінде отбасына (тұлғаға) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек берудің
__________________________________________________________________________
туралы қорытынды шығарады
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
Комиссия төрағасы: __________________ _______________________
Комиссия мүшелері: __________________ _______________________
__________________ _______________________
__________________ _______________________
___________________ ______________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
__дана қоса берілген құжаттармен қорытынды 20 __ ж. "__" ______ қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің қолы
"Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
8-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
11-қосымша
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және
есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну
үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.

3. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
районного отдела услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
7. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления, в течение 30 минут;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя, в течение 8 рабочих дней;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
4) выдача результата оказания государственной услуги, в течение 1 рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя, по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги;
2) специалист районного отдела услугодателя в течение 30 минут проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня отписывает ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тармағында көрсетілетін қажетті құжаттар мен өтінішті алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауына негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі, 30 минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының өтінішті қарап, тапсырылған құжаттарды тексеруі, 8 жұмыс күн ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ресімдеуі, 1 жұмыс күн ішінде;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру 1 жұмыс күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы ресімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне мемлекеттік қызмет Стандартының қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы 30 минут ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізіп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы өтінішті қарағаннан кейін 1 жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жазып жібереді;

4) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя в течение 7 рабочих дней проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела услугодателя;
5) руководитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
6) ответственным исполнителем районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня выдается результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху.
10. График работы услугодателя размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz раздел "Государственные услуги".
11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента регистрации пакета документов –10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. В случае, если заявитель является получателем специальных социальных услуг, оформление документов для предоставления услуг индивидуального помощника инвалидам первой группы, имеющим затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка инвалидам по слуху осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
14. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Оформление
документов на инвалидов для
предоставления им
услуги индивидуального
помощника для инвалидов
первой группы,
имеющих затруднение в
передвижении, и специалиста
жестового языка для инвалидов
по слуху"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 9
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 12
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Предоставление инвалидам кресло-колясок" 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Предоставление инвалидам кресло-колясок" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Предоставление инвалидам кресло-колясок", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Предоставление инвалидам кресло-колясок" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя по месту жительства услугополучателя.

4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, 7 жұмыс күн ішінде қағаз түрінде жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны ресімдейді, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 1 жұмыс күн ішінде қағаз түрінде мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы 1 жұмыс күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны жібереді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік қызмет" бөлімінде орналасқан.
11. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі:
1) құжаттардың топтамасын тіркеу сәтінен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты– 30 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
13. Егер өтініш беруші арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушы болып табылатын болса, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мамандары арасында рәсімдер үдерісі реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес блок-схемада берілген.
"Жүріп-тұруы қиын бірінші
топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту
кемістігі бар мүгедектерге
ымдау тілі маманының
қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
9-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
12-қосымша
"Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Мүгедектерге кресло-арбалар беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген"Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан – Стандарт)сәйкес әзірленді.
"Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
6. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.

5) руководитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления инвалидам кресло-колясок на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
6) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня направляет уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам кресло-колясок.
10. График работы услугодателя размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz раздел "Государственные услуги".
11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента регистрации пакета документов–10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для предоставления кресла-коляски осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
14. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги Предоставление
инвалидам кресло-колясок"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 10
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 13
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением" 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города и Алматы (далее-услугодатель).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя.

5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 1 жұмыс күн ішіндеқағаз түрінде кресло-арбалар ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы 1 жұмыс күн ішіндемүгедектерге кресло-арбалар ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны жібереді.
10. Қызмет берушінің жұмыс кестесі: www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
11. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасын тіркеу сәтінен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты– 30 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
13. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мамандары арасында рәсімдер реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес блок-схемада берілген.
"Мүгедектерге кресло-арбалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
10-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
13-қосымша
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз
ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.

3. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам санаторно-курортного лечения.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
7. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления, в течение 30 минут;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя, в течение 8 рабочих дней;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
4) выдача результата оказания государственной услуги, в течение 1 рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) районного отдела услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги;
2) специалист районного отдела услугодателя в течение 30 минут проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня отписывает заявление услугополучателя ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мүгедектерге санаторий-курорттық емдеу ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Жеке тұлғаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін көрсетіледі.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тармағында көрсетілетін қажетті құжаттар мен өтінішті алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауына негіз болып табылады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдірісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі, 30 минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының өтінішті қарап, тапсырылған құжаттарды тексеруі, 8 жұмыс күн ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ресімдеуі, 1 жұмыс күн ішінде;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру 1 жұмыс күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдірісіне қатысатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
9.Мемлекеттік қызмет көрсетуде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы 30 минут ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізіп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарастыруға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы өтінішті қарағаннан кейін 1 жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;

4) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя в течение 7 рабочих дней проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им санаторно-курортного лечения на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела услугодателя;
5) руководитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им санаторно-курортного лечения на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
6) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя в течение 1 рабочего дня направляет уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам санаторно-курортного лечения.
10. График работы услугодателя размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz раздел "Государственные услуги".
11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента регистрации пакета документов – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для обеспечения их санаторно-курортным лечением осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
14. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Обеспечение инвалидов
санаторно-курортным
лечением"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 11
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 15
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на оказание специальных
социальных услуг в медико-социальных учреждениях
(организациях)" 1. Общие положения

4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, 7 жұмыс күн ішінде қағаз түрінде мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету туралы хабарламаны ресімдейді, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 1 жұмыс күн ішінде қағаз түрінде мүгедектерге санаторий-курорттық емдеу ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы 1 жұмыс күн ішінде мүгедектерге санаторий-курорттық емдеу ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны жібереді.
10. Қызмет берушінің жұмыс кестесі: www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
11. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі:
1) құжаттардың топтамасын тіркеу сәтінен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты– 30 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
13. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерлерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мамандары арасында рәсімдер реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес блок-схемада берілген.
"Мүгедектерді санаторий-
урорттық емдеумен
қамтамасыз ету" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
11-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
15-қосымша
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік
қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Настоящий регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
3. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
7. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления, проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги

1. Осы "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында қарастырылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
7. мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің кұрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының өтінішті қарауы, ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы

8. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) специалист канцелярии услугодателя;
5) заместитель руководителя услугодателя;
6) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
7) ответственный исполнитель услугодателя;
8) комиссия услугодателя по направлению граждан в медико-социальное учреждение.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя по форме согласно приложениям 1 или 2 к Стандарту;
2) специалист районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги регистрирует заявление в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги отписывает заявление специалисту районного отдела услугодателя;
4) специалист районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
5) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявления выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
6) специалист районного отдела услугодателя в течение одного рабочего дня принятые документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
7) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;

8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдересіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
6) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау бойынша комиссиясы.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 1 немесе 2 қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні кіріс хаттары журналына өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына орындауға береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
5) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күнінің ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілігі жөніндегі қорытынды дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы бір жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілігі жөнінде қорытындысын жолдау хатпен медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінен жолдау хат және құжаттар келіп түскен күні кіріс хаттары журналына тіркеу жүргізіп, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;

8) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
9) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
10) ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дня направляет пакет документов на комиссию по направлению граждан в медико-социальное учреждение для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальное учреждение;
11) комиссия по направлению граждан в медико-социальные учреждения рассматривает поступивший пакет документов и в течение одного рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях;
12) ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан в медико-социальные учреждения решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальное учреждение и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя;
13) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальное учреждение, затем ответственный исполнитель услугодателя в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя;
14) специалист районного отдела услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
10. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына қарауға береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына атқаруға береді;
10) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бір жұмыс күні ішінде құжаттарды азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
11) азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарап, бір жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
12) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындап, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
13) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хаттамаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жолдайды.
14) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – www.mzsr.gov.kzинтернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.

11. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг и отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
12. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента регистрации пакета документов - 17 (семнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
13. При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. Инвалидам первой и второй групп и лицам, не способным к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом и являющиеся получателями специальных социальных услуг оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях) осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Оформление
документов на оказание
специальных социальных услуг
в медико-социальных
учреждениях
(организациях)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 12
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 14
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на оказание специальных
социальных услуг в условиях ухода на дому" 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года№ 279 (далее - Стандарт).
Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдірісінде рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің көрсетілетін қызмет беруші мамандарының өзара іс-қимыл, рәсімдердің (әрекеттердің) сабақтастығының сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығында көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап – 17 (он жеті) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты– 30 минут.
13. Көрсетілетін қызметті алушы қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған аудандық бөлімінің адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
14. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерге және егде жасына байланысты өзіне-өзі қызмет көрсетуге қабілетсіз адамдарға медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
"Медициналық-әлеуметтік
мекемелерде (ұйымдарда)
арнаулы әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттар
ресімдеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-үдерісіне анықтамалық
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
12-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
14-қосымша
"Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Осы "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайы бойынша көрсетеді.

2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
3. Форма оказываемой государственной услуги - бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
7. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) специалист канцелярии услугодателя;
5) заместитель руководителя услугодателя;
6) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
7) ответственный исполнитель услугодателя;
8) комиссия услугодателя по направлению граждан в медико-социальное учреждение.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) специалист районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги, регистрирует заявление в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги отписывает заявление специалисту районного отдела услугодателя;
4) специалист районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
5) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах в течение пяти рабочих дней выезжает к месту проживания инвалида и престарелого, составляет акт обследования жилищных и других материально-бытовых условий и в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявления выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
6) специалист районного отдела услугодателя в день вынесения заключение о потребности в специальных социальных услугах принятые документы и заключение с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
7) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов от районного отдела услугодателя проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
8) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
9) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
10) ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дней со дня получения документов направляет пакет документов на комиссию по направлению граждан на социальное обслуживание на дому для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях на дому;
11) комиссия по направлению граждан на социальное обслуживание на дому рассматривает поступивший пакет документов и в течение одного рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях на дому;
12) ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан на социальное обслуживание на дому решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях на дому подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя;
13) заместитель руководителя услугодателя в день получения документов подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому, затем ответственный исполнитель услугодателя в день подписания уведомления передает документы в районный отдел услугодателя;
14) специалист районного отдела услугодателя в день поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.

2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында қарастырылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің кұрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының өтінішті қарауы, ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының мемлекеттік қызметінің көрсетілетін нәтижесін ресімдеуі;
4) мемлекеттік қызметінің көрсетілетін нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
6) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жіберу жөніндегі комиссиясы.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезектілігінің сипаттамасы:
15) көрсетілетін қызметті алушы Cтандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
16) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні кіріс хаттары журналына өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға береді;
17) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына орындауға береді;
18) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
19) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер бес жұмыс күні ішінде мүгедектің және қарт адамның тұратын жеріне барып, тұрғын үй және басқа да материалдық-тұрмыстық жағдайларын тексеру актісін жасайды, өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілігі жөнінде қорытынды дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына береді;
20) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманыарнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілігі жөнінде қорытындысы дайындалған күні қабылданған құжаттар мен қорытындыны жолдау хатпен медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
21) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінен жолдау хат және құжаттар келіп түскен күні кіріс хаттары журналына тіркеу жүргізіп, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;
22) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жетекшілік ететін бөлімінің басшысына қарауға береді;
23) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жазып жібереді;
24) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бір жұмыс күні ішінде құжаттарды азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау жөніндегі комиссияға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
25) азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссиясы келіп түскен құжаттар топтамасын қарап, бір жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
26) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссия арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындап, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
27) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары құжаттар келіп түскен күні азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы хабарламаға қол қойылған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жолдайды;
28) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күні көрсетілетін қызметті алушыға арнайы әлеуметтік қызметтерді үй жағдайында көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.

10. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
12. Срок оказания государственной услуги:
с момента регистрации пакета документов - 14 (четырнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
13. При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателем выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. Инвалидам первой и второй групп и лицам, не способным к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом, являющиеся получателями специальных социальных услуг, оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Оформление
документов на оказание
специальных социальных услуг
в условиях ухода на дому"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 13
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 7
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных представительных органов" 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

10. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің көрсетілетін қызмет беруші мамандарының өзара іс-қимыл, сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығында көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап – 14 (он төрт) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты– 30 минут.
13. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті беруші тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
14. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерге және егде жасына байланысты өзіне-өзі қызмет көрсетуге қабілетсіз адамдарға үйде күтім көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
Үйде күтім көрсету жағдайында
арнаулы әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Регламентіне
қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-үдерісінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
13- қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
7-қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген, "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" (бұдан әрі – Стандарт) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес әзірленді.
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдерімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

1) районные отделы услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
4. Государственная услуга предоставляется бесплатно физическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель районного отдела услугодателя;
2) ответственный специалист районного отдела услугодателя;
3) участковая комиссия;
4) специальная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) ответственный специалист районного отдела после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в журнале услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту районного отдела услугодателя;

1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдері;
2) мүгедектер және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдар – www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіздеме болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының құжаттарды қабылдауы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының мемлекеттік қызметтің нәтижесін ресімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібінің сипаттамасы
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы;
3) учаскелік комиссия;
4) арнайы комиссия.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара әрекет тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң журналда тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4 тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына береді;

3) ответственный специалист районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие и в течение одного рабочего дня направляет документы услугополучателя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи);
В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, ответственный специалист районного отдела услугодателя запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
В случае невозможности представления услугополучателем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, районный отдел услугодателя принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
4) участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование услугополучателя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту и направляет их в районный отдел услугодателя;
5) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии;
6) специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи;
7) районный отдел услугодателя в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи;
8) ответственный специалист районного отдела услугодателя готовит уведомление о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания) и в течение трех рабочих дней со дня принятия решения письменно уведомляет услугополучателя .
В случаях, указанных в абзаце 2, 3 подпункта 3) пункта 7 настоящего Регламента, районный отдел услугодателя принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от услугополучателя.

3) көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды тексереді және бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді;
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
Көрсетілетін қызмет алушының қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімі тиісті мәліметтері бар өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
4) учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушыға тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша осы Регламенттің 1, 2 қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызмет берушінің ауданық бөліміне жібереді;
5) көрсетілетін қызмет беруші аудандық бөлімінің жауапты маманы учаскелік комиссиядан құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады;
6) арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді;
7) көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімі өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
8) көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді;
Осы Регламенттің 8 тармағының 3) тармақшасының 2, 3 азат жолында көрсетілген жағдайларда көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімі көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.

9. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания. На портале – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
10. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, а также при обращении на портал – 8 (восемь) рабочих дней;
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги - в течение 20 (двадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – более 30 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями,
а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
11. Услугополучатель при обращении для оказания государственной услуги предоставляет заявление произвольной формы с указанием согласия на сбор и обработку персональных данных, необходимых для назначения социальной помощи и документы предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
При подаче услугополучателем всех требуемых документов услугополучателю выдается:
у услугодателя – талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
12. Выдача результата оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. При оказании государственной услуги посредством портала:

9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік қызмет" бөлімінде орналасқан.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен көрсетіледі. Порталда - тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты өтініш берушінің қажетті құжаттарды ұсыну мүмкіндігі болмаған жағдайларда – 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
4. Өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібін, сонымен
қатар мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
қолдану тәртібінің сипаттамасы
11. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісетіні көрсетілген еркін нысандағы өтінішті және Стандарттың 9 тармағындағы құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде – тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
12. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтанба (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық құжат үлгісінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді портал арқылы көрсеткен жағдайда:

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (осуществляется для не зарегистрированных услугополучателей на портал);
2) ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения электронной государственной услуги;
3) проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) формирование портала сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;
8) формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через региональный шлюз "электронного правительства" в информационную систему местного исполнительного органа и обработка электронной государственной услуги ответственным специалистом районного отдела;
10) формирование ответственным специалистом районного отдела услугодателя результата оказания электронной государственной услуги (уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП ответственного специалиста районного отдела услугодателя и передается в личный кабинет на портал.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414".

1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –ЖСН) және пароль көмегімен порталдан тіркеуден өтуі тиіс (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады);
2) мемлекеттік электронды қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;
3) порталда көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру үдерісі;
4) көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы портал хабарламаны қалыптастыру;
5) көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) порталдың тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) "электрондық үкімет" өңірлік шлюзі арқылы жергілікті атқару органының ақпараттық жүйесіне жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының мемлекеттік электронды қызметті өңдеуі;
10) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының мемлекеттік электронды қызметті көрсету (материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және порталдың жеке кабинетіне жіберіледі.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы "1414" арқылы алу мүмкіндігі бар.

16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица
(семьи) в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от "___" ________ 20___г.
______________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя ______________________________________________
2. Адрес места жительства ________________________________________
_______________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился
за социальной помощью ____________________________________________
_______________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ________ человек,
в том числе:
№ п/п
Ф.И.О.
Дата
рождения
Родст-
венное
отно-
шение
к
заяви-
телю
Заня-
тость
(место
работы,
учебы)
При-
чина
неза-
нятости
Сведения об
участии в
общественных
работах,
профессиональ-
ной подготовке
(переподготов-
ке, повышении
квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______
обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье Участников Великой Отечественной войны, инвалидов Великой Отечественной войны, приравненных к участникам Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны, пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез, вирус иммунодефицита человека), инвалидов, детей-инвалидов (указать или добавить иную категорию) ______________________________________________
______________________________________________________________________
5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное - указать):
____________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Ф.И.О. членов
семьи (в т.ч.
заявителя),
имеющих доход
Вид
дохода
Сумма дохода
за предыдущий
квартал
(тенге)
Сведения о личном подсобном
хозяйстве (приусадебный
участок, скот и птица), дачном
и земельном участке (земельной
доли)
за
квартал
в среднем за месяц

16. Рәсімдердің (әрекеттердің) сабақтастығының сипаттамасы, мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің мамандарының өзара әрекеті, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1 қосымша
Өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының)
мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру
АКТІСІ
20__ж. "___" ________
_____________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің Т.А.Ә.__________________________________________________
2. Тұратын мекенжайы _____________________________________________________
_________________________________________________________________________
3. Өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш берген туындағанөмірлік қиын жағдай
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі) ______ адам, оның ішінде:
Р/с
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы туралы мәліметтер
Өмірлік қиын жағдай
Еңбекке жарамды барлығы _____________________________________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері _____ адам.
Балалардың саны: __________________________________________________
жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар ____ адам, оқу құны жылына ______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілгендердің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары (қатерлі ісіктер, туберкулез, адамның иммунитет тапшылығы вирусы) бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу керек) __________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Өмір сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгеше - көрсету керек):
__________________________________________________________________________
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Р/с
Табысы бар отбасы
мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің)
Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы
(теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
орта есеппен айына

6. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные
доходы от его эксплуатации) __________________________________________________
___________________________________________ иного жилья, кроме занимаемого в
настоящее время, (заявленные доходы от его эксплуатации)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:
____________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания:
____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
_________________________ _____________________
Члены комиссии:
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
(подписи) (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а): ____________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь _______________ Ф.И.О. и подпись
заявителя (или одного из членов семьи), дата _____
____________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
Заключение участковой комиссии № __
__ _________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о __________________________________
___________________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной жизненной ситуации
Председатель комиссии:_________________ __________________________
Члены комиссии:_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20__ г. ________________________________________ Ф.И.О., должность, подпись работника, акима поселка, села, сельского округа или уполномоченного органа, принявшего документы
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 14
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов" 1. Общие положения

6. Мыналардың:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
__________________________________________________________________________
______________________________ қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдің болуы (оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
__________________________________________________________________________
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі ____
__________________________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы ___________________
__________________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
________________________ ________________________
Комиссия мүшелері:
________________________ _________________________
________________________ _________________________
________________________ _________________________
________________________ _________________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым: _________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы
Тексеру жүргізілуден бас тартамын _________________________________ өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) Т.А.Ә. және қолы, күні __________________
__________________________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымша
Учаскелік комиссияның №__ қорытындысы
20 ___ ж. ___ ______
Учаскелік комиссия Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларына сәйкес өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамның (отбасының)
__________________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде ________________________________________________________________________________
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
адамға (отбасыға) өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек ұсыну туралы қорытынды шығарады
Комиссия төрағасы: _______________ _______________________
Комиссия мүшелері: _______________ _______________________
_______________ _______________________
_______________ _______________________
_______________ _______________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Қорытынды қоса берілген құжаттармен ___ данада
20__ж. "__" ___ қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе
уәкілетті орган қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы_________________
________________________________________________________________
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес - дерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
14-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
2-қосымша
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Настоящий регламент государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов" (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) районные отделы услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) при назначении возмещения затрат на обучение на дому детей инвалидов, а также получении информации о назначении возмещения затрат на обучение на дому детей инвалидов (далее – пособие).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении пособия.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
4. Государственная услуга предоставляется бесплатно физическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
На портале уведомление о назначении пособия, а также информация о назначении пособия направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя или работником Государственной корпорации и регистрация заявления;

1. Осы "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау, сондай-ақ мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау туралы ақпарат алу кезінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті және Стандарттың 9 тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды немесе электрондық сұрау салуды алу мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіздеме болып табылады.
Порталда жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама, сондай-ақ жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы немесе Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;

2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов ответственным специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги ответственным специалистом услугодателя;
4) направление результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию, или отправка в личный кабинет на портале или выдача услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель районного отдела услугодателя;
2) ответственный специалист районного отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучатель обращается в районный отдел услугодателя для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов услугополучателя ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
2) ввод ответственным специалистом районного отдела услугодателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (процесс авторизации) в информационную систему местного исполнительного органа (далее - ИС МИО) для оказания государственной услуги;
3) проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном ответственном специалисте районного отдела услугодателя через ИИН и пароль;
4) формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных ответственного специалиста районного отдела услугодателя;
5) выбор ответственным специалистом районного отдела услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) подписание посредством ЭЦП ответственного специалиста районного отдела услугодателя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание государственной услуги;
7) проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;

2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының мемлекеттік қызметтің нәтижесін ресімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға жіберу немесе порталдағы жеке кабинетке жіберу, немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жүгінуі қажет, өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттардың түпнұсқалары болуы тиіс. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттарының түпнұсқалылығы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы арқылы тексеріледі;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін жергілікті атқару органының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ЖАО АЖ) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) ЖАО АЖ-де тіркелген көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЖАО АЖ-де хабарлама қалыптастыру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
6) мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЖАО АЖ-дың тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;

8) формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП ответственного специалиста районного отдела услугодателя;
9) обработка государственной услуги ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
10) формирование ответственным специалистом районного отдела услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление об оформлении документов для пособия, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП ответственного специалиста районного отдела услугодателя.
11) выдача ответственным специалистом районного отдела услугодателя нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата государственной услуги (уведомление об оформлении документов для пособия, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги).
9. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Срок оказания государственной услуги:
1) при обращении услугодателю, в Государственную корпорацию, на портал – с момента регистрации пакета документов услугодателем – 10 (десять) рабочих дней;
на портале для получения информации о назначении пособия – 30 минут с момента поступления электронного запроса;
при обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов у услугодателя – 30 минут, в Государственную корпорацию – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 20 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной очереди", без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

8) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының мемлекеттік электронды қызметті көрсету (жәрдемақы үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырады;
11) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының мемлекеттік қызметтің (жәрдемақы үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық пошта арқылы жіберуі.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік қызмет" бөлімінде орналасқан.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға, порталға жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
порталда жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу үшін – электрондық сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минут;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіге қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 20 минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет
көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
11. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезекке" тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз көрсетіледі.

12. Услугополучатель (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) при обращении для оказания государственной услуги предоставляет заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта и документы, предусмотренные пунктом 9 Стандарта.
При подаче услугополучателем всех требуемых документов услугополучателю выдается:
у услугодателя – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
13. Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляется запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством портала:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для не зарегистрированных услугополучателей на портал);
2) ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
3) проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) формирование портала сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание государственной услуги;
7) проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;

12. Көрсетілетін қызметті алушы (не нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде, Стандартың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде – мемлекеттік қызметтің тіркелген күні, берілген күні және құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
Мемлекеттік корпорацияда – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
13. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салынады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында тіркеудің электрондық өтінішін қабылдағандығы және уақытын белгілегендігі туралы хабарлама алу болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді портал арқылы көрсеткен жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және пароль көмегімен порталдан тіркеуден өтеді (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады);
2) мемлекеттік электронды қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізеді;
3) порталда көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы портал хабарламаны қалыптастыру;
5) көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) порталдың тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;

8) формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через региональный шлюз "электронного правительства в ИС МИО и обработка государственной услуги ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
10) формирование ответственным специалистом районного отдела услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление об оформлении документов для пособия, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП ответственного специалиста районного отдела услугодателя и передается в личный кабинет на портале.
14. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414".
16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Возмещение затрат на
обучение на дому детей
инвалидов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 15
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 16
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной социальной помощи" 1. Общие положения

8) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының мемлекеттік электронды қызметті өңдеуі;
10) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының мемлекеттік электронды қызметті көрсету (әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және порталдың жеке кабинетіне жіберіледі.
14. Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414", 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде, мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, "1414" Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (әрекеттер) сабақтастығының көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібімен мемлекеттік қызмет үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығында толық көрсетілген.
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес –үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
15-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
16-қосымша
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) районные отделы услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя;
3) веб портал "электронного правительства": www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
4. Государственная услуга предоставляется бесплатно физическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов ответственным специалистом районного отдела услугодателя или работником Государственной корпорации и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов ответственным специалистом районного отдела услугодателя;
3) проверка сведений об оказании получателю государственной услуги адресной социальной помощи в текущем квартале;

1. Осы "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты тіркелген жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдері;
3) "Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз және (немесе) электрондық түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тарамағында көрсетілген қажетті құжаттар мен өтінішті алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы немесе Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсетілгені туралы мәліметті тексеру;

4) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю или работнику Государственной корпорации или отправка в личный кабинет на портале или выдача услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель районного отдела услугодателя;
2) ответственный специалист районного отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 15 минут после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя либо через Государственную корпорацию проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, проверку сведений об оказании получателю государственной услуги адресной социальной помощи в текущем квартале или об отсутствии сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале, готовит справку подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, подписывает у руководителя районного отдела услугодателя и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю либо в Государственной корпорации.
9. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю и на портал – 15 минут;
в Государственную корпорацию - 3 (три) рабочих дня (день приема документов в Государственной корпорации не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания - 20 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги

4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға немесе Мемлекеттік корпорацияға беру немесе порталдағы жеке кабинетке жіберу немес көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер сабақтастығының сипаттамасы:
15 минут ішінде өтініш пен қажетті құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушыдан немесе Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін келіп түскеннен кейін өтінішті Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсетілгені туралы мәліметтерді немесе ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтердің болмағандығын тексеруді жүзеге асыру, ағымдағы тоқсанда өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі басшысының қолын қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті алушыға береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік қызмет" бөлімінде орналасқан.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге және порталға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 минут;
Мемлекеттік корпорацияда – 3 (үш) жұмыс күні (Мемлекеттік корпорацияда құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы

11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Районный отдел услугодателя, Государственная корпорация получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
12. Услугополучателям, имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414".
14. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 16
постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 4
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных формах
содействия занятости" 1. Общие положения

11. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін түскі үзіліссіз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы "брондауға" болады.
Көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
12. Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414", 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде, мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414" Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімдерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының сипаттамасы, сондай-ақ Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің жеке мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығында көрсетілген.
"Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес – үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
16-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
4-қосымша
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Центра занятости населения города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которое включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;
5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя;
2) получение специалистом услугодателя письменного согласия услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) направление запроса и получение сведений из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства";

1. Осы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қаласы Халықты жұмыспен қамту орталығының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
4) қызмет беруші;
5) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама беру, онда мыналар қамтылады:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға жолдама;
3) адамдарға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама;
5) жастар іс-тәжірибесіне жолдама;
6) адамдарға кәсіби бағдарлануға тегін қызметтер көрсету.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2.Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойыншарәсімнің басталуы үшін негіздеме Стандарттың 9 тармағында қарастырылған қызмет берушінің қызмет алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алу немесе қызмет алушының электрондық сұрауы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
12) көрсетілетін қызметті беруші маманның құжатты қабылдауы;
13) көрсетілетін қызмет беруші маманның, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алуы;
3) сұрау салуды жолдау және мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметінің" шлюзі арқылы алу;

4) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
5) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
15) услугополучатель подает необходимые документы, а также письменное согласие на использование полученных сведений при оказании государственной услуги специалисту услугодателя;
16) специалист услугодателя направляет запрос в государственную информационную систему через шлюз "электронного правительства";
17) специалист услугодателя получает сведения в виде электронного документа и сверяет его с подлинником, после чего подлинник возвращается услугополучателю;
18) в случае подтверждения сведений о регистрации услугодателя в качестве безработного, специалист услугодателя выписывает направление услугополучателю на участие в активных мерах содействия занятости;
19) руководитель услугодателя подписывает направление;
20) специалист услугодателя выдает готовое направление услугополучателю.
9. График работы услугодателя размещен на интернет-ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента регистрации пакета документов услугодателем – 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
4. Описание порядка взаимодействия посредством портала,
а также порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
11. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
При обращении на портал услугополучателем заполняется заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения документа, удостоверяющего личность, указанных в электронном заявлении, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
На портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" услугополучателя.

4) қызметті беруші маманның мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушы көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
5) көрсетілетін қызметті беруші маман;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығының сипаттамасы:
3) көрсетілетін қызмет алушы қажетті құжаттарды, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алынған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін көрсетілетін қызметті беруші маманына береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманы мемлекеттік ақпараттық жүйесіне "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы сұраныстыжолдайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші маман ақпаратты электрондық құжат түрде алады және құжаттың түпнұсқасымен салыстырып, одан әрі түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
4) қызмет алушының жұмыссыз ретінде тіркелгендігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші маманы көрсетілетін қызметті алушыға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама жазып береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жолдамаға қол қояды;
6) көрсетілетін қызметті беруші маман дайын жолдаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – www.mzsr.gov.kz интернет – ресурсында, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде орналасқан.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап – 30 минут;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
4. Портал арқылы өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет
көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
11. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦП-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш толтырылады.
Электрондық өтініште көрсетілген жеке басты куәландыратын құжаттағы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Порталда электрондық сауалды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады.

12. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
13. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - оплата услуги на платежном шлюзе электронного правительства, а затем эта информация поступает на портал;
7) условие 2 - проверка на портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги на портале;
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером (ИИН), указанным в запросе, и указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

12. Жұмыс порталының кестесі – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді санамағанда, (қызмет алушыға жұмыс күні аяқталған кезде өтініш берген жағдайда, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінде өтініштердің қорытындысын қабылдау және беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
13. Өтініш тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімінің (іс-қимыл) сабақтастығының сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2 үдеріс - порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс - Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу), нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеу;
6) 4 үдеріс - электрондық үкіметтің төлем шлюзінде қызметтердің ақысын төлеу, содан кейін ол ақпарат порталға түседі;
7) 2 шарт - қызмет көрсеткені үшін ақы төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5 үдеріс - қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6 үдеріс көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 шарт - порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру нөмірлерінің сұрау салуда көрсетілген және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);

13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
14) условие 4 - занесение персональных данных услугополучателя в автоматизированную информационную систему;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
16) процесс 11 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
14. Срок оказания государственной услуги на портале 1 (один) рабочий день.
15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие в активных
формах содействия занятости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 17
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 августа 2016 года № 3/420
Приложение 5
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Выдача и продление разрешения иностранному работнику на
трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной
рабочей силы для осуществления трудовой деятельности
на территории соответствующей
административно-территориальной единицы" 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы", (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы" утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений от услугополучателя (работодателя или иностранного работника) и выдача им результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

13) 9 үдеріс – "порталда" электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4 шарт - автоматтандырылған жүйеде көрсетілетін қызметті алушыны жұмыссыз ретінде енгізу;
15) 10 үдеріс - порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы хабарлама) алу. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталда – 1 (бір) жұмыс күні.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (әрекеттердің) сабақтастығының сипаттамасы, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеті, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және немесе Мемлекеттік корпорациямен өзара әрекет тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында толық көрсетілген.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға
жолдамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 3/420 қаулысына
17-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
5-қосымша
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге
асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – көрсетілетін мемлекеттік қызмет) Алматы қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан (жұмыс берушіден немесе шетелдік қызметкерден) өтініштерді қабылдау және оларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) при оказании государственной услуги по выдаче и продлению разрешения работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) у услугодателя:
Выдача и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законами Республики Казахстан;
2) на портале:
выдача и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законами Республики Казахстан, форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Государственная услуга предоставляется бесплатно физическим и юридическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления согласно приложений 1 и 5 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для оказания государственной услуги или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы", утвержденной Министром здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года (далее - Стандарт).
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя (работодателя) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту бойынша қызмет көрсету кезінде www.e.gov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде;
Көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту;
көрсетілетін қызметті алушыға (шетелдік қызметкерге) жұмысқа орналасуға рұқсат беру және ұзарту;
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту;
көрсетілетін қызметті алушыға (шетелдік қызметкерге) жұмысқа орналасуға рұқсат беру және ұзарту;
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны электрондық және қағаз түрінде;
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар
тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірде бекіткен "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік қызметтер Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды немесе электронды сауалды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 1 және 5 қосымшасына сәйкес өтінішті алуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (іс-қимыл) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының (жұмыс берушінің) жазбаша келісімін алады.
ЭЦҚ-сы болған жағдайда қызметті алушы портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.

5. Процедуры (действия) входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) на привлечение иностранной рабочей силы:
выдача и переоформление разрешения;
прием документов специалистами услугодателя;
проверка представленных документов специалистом услугодателя;
возврат документов специалистами услугодателя в случае представления в неполном объеме и (или) не заполнения по установленной форме документов;
рассмотрение заявления;
оформление решения о выдаче, переоформлении или отказа в выдаче или переоформлении разрешения;
уведомление услугополучателя о результатах рассмотрения;
оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
представление услугополучателем копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
продление разрешения:
прием документов специалистами услугодателя;
проверка представленных документов специалистом услугодателя;
возврат документов специалистами услугодателя в случае представления в неполном объеме и (или) не заполнения по установленной форме документов;
рассмотрение заявления;
оформление решения руководителя услугодателя о продлении или отказа в продлении срока разрешения;
уведомление услугополучателя о результатах рассмотрения;
оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя:
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю - при обращении услугополучателя к услугодателю.
2) На трудоустройство:
выдача и продление разрешения:
прием документов специалистами услугодателя;
проверка представленных документов специалистом услугодателя;
возврат документов специалистами услугодателя в случае представления в неполном объеме и (или) не заполнения по установленной форме документов;
рассмотрение заявления;
оформление решения руководителя услугодателя о выдаче или продлении срока разрешения или отказа в выдаче или продлении срока разрешения;
уведомление услугополучателя о результатах рассмотрения;
оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
представление услугополучателем копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) шетелдік жұмыс күшін тарту үшін рұқсатты беру және қайта ресімдеу:
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының құжаттарды қабылдауы;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының ұсынылған құжаттарды тексеруі;
құжаттар толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мамандардың құжаттарды қайтаруы;
өтінішті қарау;
рұқсатты беру, қайта ресімдеу не беруден немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешімді ресімдеу;
көрсетілетін қызметті алушыға қараудың нәтижесі туралы хабарлама;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсыруы;
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру;
рұқсатты ұзарту:
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының құжаттарды қабылдауы;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының ұсынылған құжаттарды тексеруі;
құжаттар толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мамандардың құжаттарды қайтаруы;
өтінішті қарау;
көрсетілетін қызмет беруші басшысының рұқсатты ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешімді ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушыға қараудың нәтижесі туралы хабарлама;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушының қызмет берушіге жүгіну барысында - көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру.
2) Жұмысқа орналасуға рұқсатты беру және ұзарту:
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының құжаттарды қабылдауы;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының ұсынылған құжаттарды тексеруі;
құжаттар толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда қызметті беруші мамандардың құжаттарды қайтаруы;
өтінішті қарау;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының рұқсатты ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешімді ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушыға қараудың нәтижесі туралы хабарлама;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсыруы;
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии районного отдела услугодателя;
2) сотрудник районного отдела услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя;
4) сотрудник канцелярии услугодателя;
5) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя;
6) руководитель отдела трудовой миграции услугодателя;
7) заместитель руководителя услугодателя;
8) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) выдача разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
сотрудник районного отдела услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 1 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для оказания государственной услуги, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
сотрудник районного отдела услугодателя принимает представленные документы указанные в пункте 9 Стандарта;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение пяти рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела направляет извещение услугополучателю о времени и месте рассмотрения заявления;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение пяти рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела направляет заявление услугополучателя вместе с документами услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 (далее - Правила);
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с заявлением и приложением услугополучателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя в течение десяти рабочих дней вносит заявление услугополучателя на рассмотрение комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в город Алматы;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя размещает информацию о дате, времени и месте заседания комиссии на своем официальном интернет-ресурсе не менее, чем за три рабочих дня до даты заседания;
комиссия по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы 1 раз в неделю рассматривает заявления услугополучателей;
комиссия по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей выносит решение рекомендательного характера о выдаче или невыдаче разрешения;
на основании решения комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы услугодатель принимает решение по выдаче или невыдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы;
услугодатель уведомляет услугополучателя о принятом решении по выдаче либо отказу в выдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в течение трех рабочих дней с даты его принятия;
услугополучатель сдает в канцелярию услугодателя копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцати) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет документы, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя);
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя при соответствии документов требованиям Правил, в течение трех рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения в бумажном виде под роспись выдает разрешение услугополучателю или направляет разрешение через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
В случае представления в неполном объеме и (или) не заполнения по установленной форме документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта а также требованиям Правил, услугодатель в течение пяти рабочих дней со дня их поступления отказывает в выдаче разрешения и сотрудник районного отдела услугодателя возвращает документы работодателю с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс- қимыл
тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
5) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері;
6) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығының сипаттамасы:
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру:
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсе қызметкері Стандарттың 1 Қосымшасына сәйкес өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері тапсырылған Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері аудандық бөлімнің кеңсесі құжаттарды тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің қаралатын уақыты мен орны туралы хабарлама қағазды жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері аудандық бөлімнің кеңсесі тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
көрсетілетін қызметті еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттардың Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысымен бекітілген Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қағидалары мен шарттарының (бұдан әрі - Қағидалар) талаптарына сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері аудандық бөлім қызметкерінен көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын және өтінішін қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін Алматы қаласына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссия қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері отырыс өтетін күннен кемінде үш жұмыс күні бұрын отырыстың өтетін күні, уақыты және орны туралы ақпаратты өзінің ресми интернет-ресурсына орналастырады;
шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссия көрсетілетін қызметті алушылардың өтініштерін аптасына 1 рет қарайды;
шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссия рұқсатты беру не оны беруден бас тарту туралы ұсынымдық сипаттағы шешімін енгізеді;
көрсетілетін қызметті беруші шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру не оны беруден бас тарту туралы шешімді шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссияның ұсынған шешімі негізінде қабылдайды;
көрсетілетін қызметті беруші шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат беру не беруден бас тарту туралы қабылданған шешiм жөнiнде оны қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде көрсетілетін қызметті алушыға хабарлайды;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарын (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың Қағидалар талаптарына сәйкес болған жағдайда оны алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушыға қол қойдыртып, рұқсат береді немесе рұқсатты "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі арқылы жолдайды.
Қағидалардың талаптарында, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттардың белгіленген нысан бойынша толық көлемде берiлмеген және (немесе) толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы олар келiп түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде рұқсатты беруден бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім қызметкері белгіленген нысан бойынша берілмеген және (немесе) толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып, құжаттарды жұмыс берушіге қайтарады.

2) переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
сотрудник районного отдела услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 1 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
сотрудник районного отдела услугодателя принимает представленные документы указанные в пункте 9 Стандарта;
сотрудник районного отдела услугодателя направляет услугополучателю извещение в течение трех рабочих дней дней со дня поступления заявления;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение трех рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление с документами услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела услугодателя пакет документов с заявлением и приложением услугополучателя;
в течение двух рабочих дней сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на продление срока разрешения;
руководитель услугодателя принимает решение о переоформлении или об отказе в переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя направляет либо уведомление о переоформлении или об отказе в переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в бумажном виде в течение трех рабочих дней с даты принятия решения;
услугополучатель сдает в канцелярию услугодателя копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцати) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет документы, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя);
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя при соответствии документов требованиям Правил, в течение трех рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения в бумажном виде под роспись выдает разрешение услугополучателю или направляет разрешение через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
В случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов, предусмотренных пунктами 10, 16, 34, 36, 41, 45, 49 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней со дня их поступления отказывает в выдаче, продлении срока разрешения и возвращает документы работодателю с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.

2) шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеу:
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеу үшін қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін Стандарттың 1 Қосымшасына сәйкес өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері тапсырылған Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға өтініш келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабарлама қағазды жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпаратымен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
көрсетілетін қызметті еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттардың Қағидалар талаптарына сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен көрсетілетін қызметті алушының өтініш құжаттарының топтамасын қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының рұқсат мерзімін ұзартуға арналған өтініші мен құжаттарын қызмет беруші басшысының қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта ресімдеуді немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсаттың қайта ресімделгендігі немесе қайта ресімдеуден бас тартылғандығы туралы қағаз түрінде хабарлама жолдайды;
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарын (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың Қағидалардың талаптарына сәйкес болған жағдайда оны алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілген қызметті алушыға қол қойдыртып, рұқсат береді немесе рұқсатты "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры" ақпараттық жүйесі арқылы жолдайды.
Осы Қағидалардың 10, 16, 34, 36, 49-тармақтарында көзделген құжаттар толық көлемде берілмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда, уәкілетті органның қызметкері олар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде өтінішті қабылдаудан бас тартады және жұмыс берушіге құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы (берілмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып) жазбаша негіздеме береді.

3) продление разрешения:
сотрудник районного отдела услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 1 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для продления срока разрешения не позднее, чем за двадцать рабочих дней до окончания срока действия разрешения, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
сотрудник районного отдела услугодателя проверяет представленные документы указанные в пункте 9 Стандарта;
сотрудник районного отдела услугодателя направляет услугополучателю извещение в течение трех рабочих дней со дня поступления заявления;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение трех рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов в заявлением услугополучателя;
в течение двух рабочих дней сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на продление срока разрешения;
руководитель услугодателя принимает решение о продлении или об отказе в продлении срока разрешения;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя направляет уведомление о принятом решении по продлению или в отказе продления срока разрешения в бумажном виде в течение трех рабочих дней с даты принятия решения;
В случае обращения работодателя за получением разрешения сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя, в течение трех рабочих дней в бумажном виде под роспись выдает разрешение работодателю или направляет разрешение через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
4) выдача или продление разрешения на трудоустройство:
сотрудник районного отдела услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 5 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для получения или продления разрешения на трудоустройство, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
сотрудник районного отдела услугодателя проверяет представленные документы указанные в пункте 9 Стандарта;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение трех рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет услугополучателю извещение;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение трех рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление услугополучателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела услугодателя пакет документов с заявлением услугополучателя;
в течение двух рабочих дней сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на продление срока разрешения;
руководитель услугодателя принимает решение о выдаче или продлении разрешения на трудоустройство;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя письменно уведомляет услугополучателя о принятом решении в течение трех рабочих дней с даты его принятия;
услугополучатель после получения уведомления представляет услугодателю в течение двадцати рабочих дней документы, гарантирующие его выезд из Республики Казахстан по истечение срока действия разрешения (копии договора между банком и работником и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет иностранного работника);
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя при соответствии документов требованиям Правил, в течение трех рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения в бумажном виде под роспись выдает разрешение услугополучателю или направляет разрешение через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
В случае представления в неполном объеме и (или) не заполнения по установленной форме документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта а также требованиям Правил, руководитель районного отдела услугодателя в течение пяти рабочих дней со дня их поступления отказывает в выдаче или продлении срока разрешения на трудоустройство и сотрудник районного отдела услугодателя возвращает документы работодателю с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.

3) рұқсатты ұзарту:
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері мемлеткеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 1 Қосымшасына сәйкес өтініш пен рұқсат мерзімін ұзарту үшін қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін кем дегенде жиырма жұмыс күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қызмет берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жазып жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері тапсырылған Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері өтініш келіп түскеннен кейін үш жұмыс күні ішінде қызметті алушыға хабарлама қағазды жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті қызмет берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
көрсетілетін қызметті еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттардың Қағидалар талаптарына сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен көрсетілетін қызметті алушының өтініш құжаттарын қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде рұқсат мерзімін ұзартуға арналған өтініш пен құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсат мерзімін ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері үш жұмыс күні ішінде рұқсат мерзімінің ұзартылуы немесе ұзартудан бас тартылуы бойынша қабылданған шешімдер туралы қағаз түрінде хабарлама жолдайды;
Жұмыс беруші рұқсатты алуға келген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілген қызметті алушыға қол қойдыртып, рұқсат береді немесе рұқсатты "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры" ақпараттық жүйесі арқылы жолдайды.
4) жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты беру немесе ұзарту:
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 5 Қосымшасына сәйкес өтініш пен жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты алу немесе ұзарту үшін қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы бұрыштамаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері тапсырылған Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңесі тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
көрсетілетін қызметті еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттардың Қағидалар талаптарына сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім қызметкерінен көрсетілетін қызметті алушының өтініш құжаттарын қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде рұқсат мерзімін ұзартуға арналған өтініш пен құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты беру не мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы көрсетілген қызметті алушыны қағаз түрінде хабардар етеді;
көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушіге рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарды (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) жиырма жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша оның Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың Қағидалардың талаптарына сәйкес болған жағдайда оны алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілген қызметті алушыға қол қойдыртып, рұқсат береді немесе рұқсатты "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры" ақпараттық жүйесі арқылы жолдайды.
Тапсырылған құжаттар Қағидалардың талаптарына, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағында белгіленген талаптарға сәйкес толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы олар келiп түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде рұқсатты беруден бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім қызметкері берілмеген құжаттарды және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып, құжаттардыжұмыс берушіге қайтарады.

5) переоформление разрешения на трудоустройство:
сотрудник услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 5 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для переоформления разрешения на трудоустройство, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя руководителю отдела трудовой миграции услугодателя;
руководителю отдела трудовой миграции услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику отдела трудовой миграции;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на переоформление разрешения на трудоустройство;
руководитель услугодателя в течение трех рабочих дней принимает решение о переоформлении разрешения на трудоустройство;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя письменно уведомляет услугополучателя о принятом решении;
услугополучатель после получения уведомления представляет услугодателю в течение двадцати рабочих дней документы, гарантирующие его выезд из Республики Казахстан по истечение срока действия разрешения (копии договора между банком и работником и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет иностранного работника);
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя при соответствии документов требованиям Правил, в течение трех рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения в бумажном виде под роспись выдает разрешение услугополучателю или направляет разрешение через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
В случае представления в неполном объеме и (или) не заполнения по установленной форме документов, предусмотренных требованиями Правил, услугодатель в течение трех рабочих дней со дня их поступления отказывает в переоформлении разрешения на трудоустройство с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.

5) жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 5 Қосымшасына сәйкес өтініш пен жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің басшысының қарауына жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкеріне жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттардың Қағидалардың талаптарымен сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері жұмысқа орналасуға арналған өтініш пен құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы үш жұмыс күні ішінде жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері қабылданған шешім жөнінде көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түрінде хабардар етеді;
көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушіге рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша оның Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарды (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) жиырма жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың Қағида талаптарына сәйкес болған жағдайда оны алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушыға қол қойдыртып, рұқсат береді немесе рұқсатты "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры" ақпараттық жүйесі арқылы рұқсатты жолдайды.
Тапсырылған құжаттар Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші олар келiп түскен күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде рұқсатты қайта рәсімдеуден берілмеген құжаттарды және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып, бас тартады.

4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении к настоящему Регламенту.
Услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача, переоформление, продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы".
Портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель выбирает услугу, подразделение услугодателя.
Услугополучатель заполняет данные в сплывающих окнах:
1) для получения, продления или переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы услугополучателем (работодателем):
заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
сведения о привлекаемых иностранных работниках по форме согласно приложению 2 Стандарту а также сканированные документы согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги;
информация о местном содержании в кадрах по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
согласование особых условий выдачи разрешений по форме согласно приложению 4 к Стандарту;
документы согласно пункта 9 Стандарта.
2) для выдачи, продления или переоформления разрешения на трудоустройство:
заявление по форме согласно приложению 5 к Стандарту государственной услуги;
сведения об иностранном работнике согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги а также сканированные документы согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги.
документы согласно пункта 9 Стандарта.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйені пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
8. Көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығының сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламенттің Қосымшасында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы береді, бұл сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жіберіледі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторизациялануы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға өтініш жасауы үшін порталдан "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзартуды" таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы қадамын қалыптастырады.
Қызметті алушы қызмет түрін, қызмет берушінің бөлімшесін таңдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы терезелердегі деректерді толтырады:
1) көрсетілетін қызметті алушының (жұмыс берушінің) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, ұзарту, қайта рәсімдеу үшін:
Стандарттың 1 Қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
Стандарттың 2 Қосымшасына сәйкес нысан бойынша тартылатын шетелдік қызметкерлер туралы мәліметтер, сондай-ақ Стандарттың 9 тармағына сәйкес сканерленген қажетті құжаттар;
Стандарттың 3 Қосымшасына сәйкес нысан бойынша кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат;
Стандарттың 4 Қосымшасына сәйкес нысаны бойынша рұқсат берудің ерекше шарттарын келісу;
Стандарттың 9 тармағына сәйкес құжаттар.
2) жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты беру немесе ұзарту, қайта рәсімдеу үшін:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 5 Қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 2 Қосымшасына сәйкес тартылатын шетелдік қызметкер туралы мәліметтер, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9 тармағына сәйкес сканерленген құжаттар.
Стандарттың 9 тармағына сәйкес құжаттар.
Көрсетілетін қызметті алушы оны электронды цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қоя отырып, сұрау салуды сақтайды.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы "жеке кабинеттен" жіберген кезде өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті беруші арқылы өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).

9. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет ресурсе www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов:
услугополучателем (работодателем) услугодателю или через портал:
выдача разрешения – в течение 41 (сорок один) рабочих дня;
переоформление разрешения – в течение 31 (тридцать один) рабочего дня;
продление разрешения – в течение 8 (восемь) рабочих дней;
услугополучателем (иностранным работником) услугодателю:
выдача и продление разрешения на трудоустройство – в течение 31 (тридцать один) рабочего дня;
переоформление разрешения на трудоустройство – в течение 3 (три) рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
Выдача, переоформление и продление разрешений осуществляется услугодателем по следующей процедуре:
1) на привлечение иностранной рабочей силы:
выдача и переоформление разрешения:
принимает решение о выдаче разрешения – в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней;
принимает решение о переоформлении – в течение 5 (пять) рабочих дней;
уведомляет услугополучателя – в течение 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения;
услугополучатель подает копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
услугодатель выдает разрешение – в течение 3 (три) рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения;
продление разрешения:
принимает решение о выдаче разрешения – в течение 5 (пять) рабочих дней;
уведомляет услугополучателя – в течение 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения;
выдает разрешение – при обращении услугополучателя к услугодателю.

9. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналасқан.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек тәртібінде көрсетіледі.
порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
10. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
көрсетілетін қызметті алушы (жұмыс беруші) көрсетілетін қызметті берушіге немесе портал арқылы:
рұқсат беру – 41 (қырық бір) жұмыс күні ішінде;
рұқсатты қайта ресімдеу – 31 (отыз бір) жұмыс күні ішінде;
рұқсатты ұзарту – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы (шетелдік қызметкер) көрсетілетін қызметті берушіге:
жұмысқа орналасуға рұқсат беру және ұзарту – 31 (отыз бір) жұмыс күні ішінде;
жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
Құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілетін қызметті беруші рұқсат беруді, қайта ресімдеуді және ұзартуды мынадай ресім бойынша жүзеге асырады:
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға:
рұқсат беру және қайта ресімдеу:
рұқсат беру туралы шешімді – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
қайта ресімдеу туралы шешімді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
көрсетілетін қызметті алушыға – шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар етеді;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты – рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде береді;
рұқсатты ұзарту:
рұқсат беру туралы шешімді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
көрсетілетін қызметті алушыны – шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар етеді;
рұқсатты – көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде береді;

2) на трудоустройство:
выдача и продление разрешения:
принимает решение о выдаче разрешения – в течение 5 (пять) рабочих дней;
уведомляет услугополучателя – в течение 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения;
услугополучатель подает копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
услугодатель выдает разрешение – в течение 3 (три) рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения.
3) переоформление разрешения на трудоустройство:
переоформляет разрешение – в течение 3 (три) рабочих дней.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя услугополучателю выдается отрывной талон с указанием:
1) даты регистрации заявления;
2) количества приложенных документов;
3) даты получения государственной услуги;
4) фамилия и инициалы лица, принявшего документы.
Через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги предоставляется по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
11. Выдача готовых документов осуществляется сотрудником отдела трудовой миграции услугодателя на основании расписки, указанной в ней срок, при предъявлении документа, удостоверяющего личность и доверенности от услугополучателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий сотрудников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в схематическом виде согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 к настоящему Регламенту.
5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц, работников по
вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя, услугодателя либо акимов областей, городов Астаны и Алматы (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата областей, городов Астаны и Алматы (далее – акимат).
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или акима, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра "1414". При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней, со дня ее регистрации.

2) жұмысқа орналасуға:
рұқсат беру және ұзарту;
рұқсат беру туралы шешімді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
көрсетілетін қызмет алушыға – шешімді қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде хабарлайды;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты – рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде береді.
3) жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресімдеу:
рұқсатты – 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайта ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау барысында көрсетілетін қызметті алушыға үзбелі талон беріледі:
1) өтінімнің тіркелген датасы;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) мемлекеттік қызметті алған датасы;
4) құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі және аты-жөні.
Портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күн көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша ақпаратты, сонымен қатар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысы мемлекеттік қызметтерді көрсету мәлелелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы телефоны бойынша ұсынылады: 1414.
11. Дайын құжаттарды беруді қызметті беруді еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері қолхатта көрсетілген мерзімде, жеке басын куәләндыратын құжатын және көрсетілетін қызметті алушыдан сенімхатты ұсынған жағдайда жүзеге асырады.
12. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылдарын, ресімдердің (іс-әрекеттердің) сабақтастығын және мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес схемалық түрде көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, қызметкерлерінің
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушініңжәне (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімнің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының "1414" телефоны бойынша алуға болады. Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отыратын (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
6. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной
услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. При отсутствии у услугополучателя возможности лично явиться к услугодателю, услугополучатель направляет представителя с доверенностью на право оформления и получения услуги.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
15. При наличии бизнес идентификационного номера и электронной цифровой подписи, имеется возможность получения государственной услуги, а также информации о выдаче, переоформлении и продлении разрешения в режиме удаленного доступа через портал.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы"
"Выдача разрешения
на привлечение иностранной
рабочей силы"
Приложение 2
к регламенту государственной услуги "Выдача и продление
разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории
соответствующей административно-территориальной единицы" "Переоформление
разрешения на привлечение иностранной рабочей силы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной услуги "Выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы" "Продление срока разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы"
"Выдача или продление срока
разрешения на
трудоустройство"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы"
"Переоформление
разрешения на
трудоустройство"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы"
"Выдача разрешения на
привлечение иностранной
рабочей силы" через портал
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 7
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы"
"Переоформление разрешения
на привлечение иностранной
рабочей силы" через портал
www.egov.kz
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 8
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы"
"Продление срока разрешения
на привлечение иностранной
рабочей силы" через портал
www.egov.kz
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 9
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы"
"Выдача или продление срока
разрешения на
трудоустройство" через портал
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 10
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы"
"Переоформление разрешения
на трудоустройство" через
портал
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жеке өзі баруға мүмкіндігі болмаған кезде, көрсетілетін қызметті алушы қызметтерді ресімдеу және алу құқығы бар сенімхатпен өкілін жібереді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналасқан.
15. Бизнес сәйкестендіру нөмірі және электрондық цифрлық қолтаңбасы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу, сондай-ақ рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту туралы ақпаратты портал арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91.
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне "Шетелдік
жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру"
1-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне "Шетелдік
жұмыс күшін тартуға
арналған рұқсатты қайта
рәсімдеу"
2-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне "Шетелдік жұмыс
күшін тартуға арналған
рұқсаттың мерзімін ұзарту"
3-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне "Шетелдік
қызметкерге жұмысқа
орналасуға арналған рұқсатты
беру немесе мерзімін ұзарту"
4-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне "Шетелдік
қызметкерге жұмысқа
орналасуға арналған рұқсатты
қайта ресімдеу"
5-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне www.egov.kz
порталы арқылы "Шетелдік
жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру"
6-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне www.egov.kz
порталы арқылы"Шетелдік
жұмыс күшін тартуға
арналған рұқсатты
қайта рәсімдеу"
7-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне www.egov.kz
порталы арқылы"Шетелдік
жұмыс күшін тартуға
арналған рұқсаттың
мерзімін ұзарту"
8-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үрдістерінің анықтамалығы
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне www.egov.kz
порталы арқылы"Шетелдік
қызметкерге жұмысқа
орналасуға арналған рұқсатты
беру немесе мерзімін ұзарту"
9-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы
"Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне www.egov.kz
порталы арқылы"Шетелдік
қызметкерге жұмысқа
орналасуға арналған
рұқсатты қайта ресімдеу"
10-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығы