О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 49/2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 25 апреля 2016 года № 2/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 мая 2016 года № 3741
В соответствии со статьей 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "О районном бюджете на 2016-2018 годы" от 23 декабря 2015 года № 49/2 (опубликовано 29 января 2016 года в районных газетах "Солтүстік жұлдызы", "Знамя труда", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3539), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2654666 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 383619 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14821 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 19729 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2236497 тысяч тенге;
2) затраты – 2656874 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4083 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9545 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5462 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6759 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6759 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13050 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 9545 тысяч тенге;
погашение займов – 5462 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8967 тысяч тенге.";
в пункте 7:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) 513109 тысяч тенге - для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам.";
в пункте 8:
дополнить подпунктами 4), 5), 6) следующего содержания:

"2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 49/2 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 2/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 16 мамырда N 3741 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 49/2 шешіміне (2016 жылғы 29 қаңтардағы "Солтүстік жұлдызы", "Знамя труда" аудандық газеттерінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3539 болып тіркелген) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 1, 2 және сәйкесінше 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға, соның ішінде 2016 жылға арналған аудандық бюджеті, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2654666 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 383619 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14821 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19729 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2236497 мың теңге;
2) шығындар – 2656874 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4083 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9545 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5462 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 6759 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 6759 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профициті) – - 13050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13050 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 9545 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5462 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8967 мың теңге.";
7 тармақта:
5) тармақша келесі редакцияда баяндалсын:
"5) 513109 мың теңге - жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге.";
8 тармақта:
келесі мазмұндағы 4), 5), 6) тармақшалармен толықтырылсын:

"4) 2586 тысяч тенге – на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
5) 3100 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
6) 1519 тысяч тенге – на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц.".
Приложения 1, 4, 8, 10 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
К. Бекенов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
"СОГЛАСОВАНО"
исполняющая обязанности
руководителя государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов Мамлютского района
Северо-Казахстанской области"
Д. Сактаганова

"4) 2586 мың теңге - жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
5) 3100 мың теңге - автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
6) 1519 мың теңге - заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту.".
Нұсқалған шешімнің 1, 4, 8, 10 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
К. Бекенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттiк мекемесi
басшысының міндетін
атқарушы

1407
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
907
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8976
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8976
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23916
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
23916
02
Оборона
6594
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6594
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4544
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1800
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
250
04
Образование
1898768,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
130441,4
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
38070,4
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
92371
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3902,4
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
3902,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
1650992
003
Общеобразовательное обучение
1583585
006
Дополнительное образование для детей
67407
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
24345
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
24345
464
Отдел образования района (города областного значения)
89088
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10420
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
23616
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8747
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

1407
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
907
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8976
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8976
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23916
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23916
02
Қорғаныс
6594
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6594
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4544
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1800
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
250
04
Білім беру
1898768,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
130441,4
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
38070,4
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
92371
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3902,4
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3902,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1650992
003
Жалпы білім беру
1583585
006
Балаларға қосымша білім беру
67407
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
24345
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
24345
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
89088
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10420
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
23616
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
8747
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер