О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 346 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2016 - 2018 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10 февраля 2016 года N 361. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 февраля 2016 года N 3634
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2016 - 2018 годы" от 23 декабря 2015 года № 346 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 3541 от 12 января 2016 года, опубликовано в районной газете от 5 февраля 2016 года "Тайынша таңы", в районной газете от 5 февраля 2016 года "Тайыншинские вести") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2016 - 2018 (далее бюджет района) годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы      – 4765360 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 910482 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям       – 9000 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 32083 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3813795 тысяч тенге;
2) затраты – 4793787, 7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6259,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 9591,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3332 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 26102 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 26102 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета      – - 8585, 3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 8585, 3 тысяч тенге;
поступление займов – 9545 тысяч тенге;
погашение займов - 3332 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2372, 3 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 1398,7 тысяч тенге. ";

"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2016 – 2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 346 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2016 жылғы 10 ақпандағы N 361 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 ақпанда N 3634 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104-бабы 5-тармағына, 106-бабы 4-тармағына, 109-бабы 1-тармағына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 346 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 12 қаңтарда № 3541 болып тіркелген, "Тайынша таңы" 2016 жылғы ақпандағы № 7 аудандық газетінде, "Тайыншинские вести" 2016 жылғы 05 ақпандағы № 5 аудандық газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4765360 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 910482 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 32083 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3813795 мың теңге;
2) шығындар – 4793787,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6259,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9591,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3332 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -26102 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 26102 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8585,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициттін пайдалану) - 8585,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 9545 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3332 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2372,3 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 1398,7 мың теңге сомасында бекітілсін.";

дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в 2015 году, согласно приложению 9.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 9 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
ХLVII сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Л. Валяева
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов

мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 9-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басындағы қалыптасқан бюджеттік қаражаттар бос қалдықтарының және 2015 жылы толық пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен аудандық бюджеттің шығыстары қарастырылсын.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімге 9-қосымшамен осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының
XLVIІ сессиясының төрайымы
Л. Валяева
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов

12031
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12031
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27285
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24417
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1784
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1084
02
Оборона
8552
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8552
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6752
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
800
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5800
04
Образование
3289324
464
Отдел образования района (города областного значения)
3251079
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18070
003
Общеобразовательное обучение
2957996
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20437
006
Дополнительное образование для детей
50814
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
182
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
71034
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
19146
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
638
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
2651
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

12031
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12031
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27285
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттi атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
24417
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1784
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1084
02
Қорғаныс
8552
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8552
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6752
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
800
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын- үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5800
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5800
04
Білім беру
3289324
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3251079
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18070
003
Жалпы білім беру
2957996
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20437
006
Балаларға қосымша білім беру
50814
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
182
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
71034
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
19146
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
638
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
2651
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға