О внесении изменений в решение районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 10 ноября 2016 года № 6/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 ноября 2016 года № 3945
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 26 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах", Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2016-2018 годы" (опубликовано 25 января 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3542 от 13 января 2016 года), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 999 615,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 317 303 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4 543,1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 080 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 671 689,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2 009 108,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 591 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 907 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 9 316,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 583,5 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17 583,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 15 907 тысяч тенге;
погашение займов – 9 316,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 993 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 471 446 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 22 028 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2016 год;
2) 5 876 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", утвержденному Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года № 133 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2016 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";

"2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 10 қарашадағы № 6/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 қарашада N 3945 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес, Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 (2016 жылғы 25 қаңтарда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды, 2016 жылғы 13 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3542 болып тіркелді) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2016 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 1 999 615,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 317 303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 543,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 6 080 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 671 689,8 мың теңге;
2) шығындар – 2 009 108,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 6 591 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 15 907 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 9 316,5 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 1 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 1 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 17 583,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17 583,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 907 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 316,5 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 10 993 мың теңге.";
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 471 446 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 22 028 мың теңге – 2016 жылға арналған Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) 5 876 мың теңге – "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 133 қаулысымен бекітілген "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;

3) 3 288 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
4) 4 996 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
5) 348 606 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
6) 51 574 тысячи тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
7) 27 142 тысячи тенге – на обеспечение потерь местного бюджета и экономической стабильности регионов, в том числе:
4 406 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
3 472 тысячи тенге – на приобретение компьютеров для отрасли образование;
16 100 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Комсомольская средняя школа";
2 500 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт Аксуатской средней школы и Тимирязевской общеобразовательной школы-гимназии;
664 тысячи тенге – на оплату за техническое обслуживание сайтов и порталов школ района;
8) 7 936 тысяч тенге – на создание цифровой образовательной инфраструктуры.";
пункт 9-1 изложить в следующей редакции:
"9-1. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 92 200,8 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 720 тысяч тенге – на софинансирование проекта "Капитальный ремонт системы отопления государственного учреждения "Тимирязевская общеобразовательная школа-гимназия имени Сабита Муканова" в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
2) 6 226 тысяч тенге – на софинансирование проекта "Капитальный ремонт здания коммунального государственного казенного предприятия "Ясли-сад "Радуга" акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области" в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
3) 50 000 тысяч – на реализацию проекта "Реконструкция водовода Ишимского группового водопровода с отводом на село Дмитриевка Тимирязевского района Северо-Казахстанской области";
4) 2 686 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
5) 11 279 тысяч тенге – на софинансирование проектов в рамках программы Дорожная карта занятости 2020;

3) 3 288 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
4) 4 996 мың теңге – агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
5) 348 606 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
6) 51 574 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға;
7) 27 142 мың теңге – жергілікті бюджеттердің шығындарын және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге, оның ішінде:
4 406 мың теңге – оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
3 472 мың теңге – білім беру саласы үшін компьютерлерді сатып алуға;
16 100 мың теңге – "Комсомольский орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге;
2 500 мың теңге – Ақсуат орта мектебін және Тимирязев жалпы білім беретін гимназия-мектебін күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
664 мың теңге – аудан мектептерінің сайттары мен порталдарының техникалық қызмет көрсетуіне ақы төлеуге;
8) 7 936 мың теңге – цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға.";
9-1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 92 200,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 720 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде "Сәбит Мұқанов атындағы Тимирязев жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы" мемлекеттік мекемесінің жылыту жүйесін күрделі жөндеу" жобасын бірлесіп қаржыландыруға;
2) 6 226 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде "Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімдігінің "Радуга" бөбекжай-балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының ғимаратын күрделі жөндеу" жобасын бірлесіп қаржыландыруға;
3) 50 000 мың теңге – "Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының Дмитриевка ауылына Есіл топты су құбырынан таратушы желіні қайта жаңарту" жобасын іске асыруға;
4) 2686 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шараларды жүргізуге;
5) 11 279 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберіндегі жобаларды ортақ қаржыландыруға;

6) 3 558 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на устройство защитной дамбы протяженностью в селе Москворецкое Тимирязевского района;
7) 14 174,3 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации на устройство защитной дамбы протяженностью в селе Степное Тимирязевского района;
8) 1 500 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водопровода с площадкой водопроводных сооружений в селе Москворецкое, в селе Комсомольское, в селе Дзержинское Тимирязевского района;
9) 1 691,4 тысячи тенге – на проведение работ по благоустройству скотомогильников (сибиреязвенных захоронений);
10) 366,1 тысяча тенге – на выполнение работ по внесению сибиреязвенных захоронений на топографические карты.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 5 518 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2016 год в сумме 9 316 ,5 тысяч тенге.".

6) 3 558 мың теңге – Тимирязев ауданының Москворецкое ауылында ұзындығы 1,5 километр қорғау бөгетін орнатуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
7) 14 174,3 мың теңге – Тимирязев ауданының Степное ауылында ұзындығы 4 километр қорғау бөгетін орнатуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
8) 1 500 мың теңге – Тимирязев ауданының Москворецкое ауылында, Комсомольское ауылында, Дзержинское ауылында су құбыры құрылыстарының алаңы бар таратушы су құбыры желілерін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
9) 1 691,4 мың теңге – мал қорымдарын абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізуге (күйдіргі көмулері);
10) 366,1 мың теңге – топографиялық карталарға күйдіргі көмулерін енгізу бойынша жұмыстарды орындауға.";
11-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. Жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 5 518 мың теңге сомасында бекітілсін." ;
18-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"18. 2016 жылға арналған жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 9 316,5 мың теңге сомасына белгіленсін.".

381
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 160
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
21 185
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
539
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
316
015
Капитальные расходы государственного органа
120
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 656
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 656
2
Оборона
4 996
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 996
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 383
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 416
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
197
4
Образование
1 353 868,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
601
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
601
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 325 838,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 319
003
Общеобразовательное обучение
1 127 630,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
11 503
006
Дополнительное образование для детей
42 100
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
520
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
40 770
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 775,7
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

381
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 160
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 185
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
539
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
316
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
120
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 656
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 656
2
Қорғаныс
4 996
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 996
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 383
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 416
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
197
4
Бiлiм беру
1 353 868,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
601
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
601
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 325 838,3
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 319
003
Жалпы білім беру
1 127 630,6
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
11 503
006
Балалар үшін қосымша білім беру
42 100
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
520
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
40 770
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемдер
5 775,7
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

492
424
425
496
1 166
416
1 112
764
769
1 075
4 096
779
2 742
2 742
2 742
2 742
500
4 503
500
500
4 503
500
500
4 503
500
500
4 503
500
Приложение 3 к решению маслихата от 10 ноября 2016 года № 6/2
Приложение 8 к решению маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1
Перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2016 год по программе 451-007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
№ п/п
Виды выплат
Сумма (тысяч тенге)
1
Причинение ущерба гражданину, (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара
318,2
2
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
318,2
3
Бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны
10,6
4
Жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак
21
5
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
53
6
Военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочие и служащие, обслуживающие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий

492
424
425
496
1 166
416
1 112
764
769
1 075
4 096
779
2 742
2 742
2 742
2 742
500
4 503
500
500
4 503
500
500
4 503
500
500
4 503
500
2016 жылғы 10 қарашадағы № 6/2 мәслихат шешіміне 3 қосымша
2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 мәслихат шешіміне 8 қосымша
2016 жылға арналған 451-007-000 бағдарламасы бойынша "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға төлем тізбесі
№ р/н
Төлемдер түрлері
Сомасы (мың теңге)
1
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру
318,2
2
Ұлы Отан соғысының қатысушылар мен мүгедектері
318,1
3
Екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер және олардың одақтастары құрған концлагерьлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары
10,6
4
Қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерi (күйеулерi)
21
5
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар
53
6
Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы КСР Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттер аумағында жауынгерлік әрекеттерге қатысқан бұрынғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған жұмысшылар мен қызметшілер

509
7
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
63,6
№ п/п
Виды выплат
Сумма (тысяч тенге)
8
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза ССР и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
63,6
9
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствии катастрофы на ЧАЭС в 1986-87 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях.
95,4
10
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күмісалқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1 654,4
11
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане района
106,1
12
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате ее применения оставшиеся без родительского попечения
51
13
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в зубопротезировании, кроме драгоценных металлов и протезов из металлокерамики, металлоакрилла
128
14
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан
208
15
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
170
16
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
102
17
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи) не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
32
Итого
3 904

509
№ р/н
Төлемдер түрлері
Сомасы (мың теңге)
7
Бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасы
63,6
8
Бұрынғы КСР Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
63,6
9
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
95,4
10
"Алтын алқа", "Күміс алқа", I, II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар
1 654,4
11
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, ауданның құрметті азаматтары
106,1
12
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бiрге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргiн кезiнде он сегiз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесiнде ата-анасының қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары
51
13
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың протездеуге мұқтаждығы
128
14
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы
208
15
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
170
16
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
102
17
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
32
Барлығы
3 904