О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына от 23 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 11 ноября 2016 года № 8/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 ноября 2016 года № 3932
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына от 23 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете на 2016 – 2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3544 13 января 2016 года, опубликовано 22 января 2016 года в районной газете "Парыз", 22 января 2016 года в районной газете "Новатор") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016 – 2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 618 312,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 324 037,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 057,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 279 033,3 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3 683,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 619 292,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 170,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 363 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 192,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

"2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 қарашадағы № 8/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 қарашада N 3932 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексі 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы, 1) тармақшасына сәйкес Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне (2016 жылдың 13 қаңтарында № 3544 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде тіркелген, 2016 жылғы 22 қаңтарында аудандық "Парыз" газетінде, 2016 жылғы 22 қаңтарында аудандық "Новатор" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісіне 1, 2, 3 қосымшаларға сай бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 2 618 312,2 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 324 037,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 057,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 279 033,3 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3 683,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 619 292,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 4 170,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 6 363 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 2 192,1 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -5 151,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 151,2 тысяч тенге;
поступление займов – 6 363 тысяч тенге;
погашение займов – 2 192,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 980,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель VIII сессии маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области С. Окунев
Секретарь маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области О. Амрин

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 151,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 5 151,2 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 6 363 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 192,1 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтары – 980,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімдегі 1, 4, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына келесі жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан іске енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы
мәслихатының VІІІ сессиясының төрағасы
С. Окунев
Солтүстік Қазақстан облысыШал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
Ө. Әмрин

74322,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения,поселка, села,сельского округа
143819,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
109918,2
022
Капитальные расходы государственного органа
3792,9
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
30108,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8974,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8974,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25761,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
23891,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
928,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
692,0
015
Капитальные расходы государственного органа
250,0
02
Оборона
5077,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5077,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4606,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
100,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
371,0
04
Образование
1899836,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
27853,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
27853,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения,поселка, села,сельского округа
3987,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
3987,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1842973,7
003
Общеобразовательное обучение
1516050,0
006
Дополнительное образование для детей
61575,7
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
479,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
173204,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

74322,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
143819,9
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
109918,2
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3792,9
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
30108,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8974,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8974,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25761,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23891,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
928,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
692,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
02
Қорғаныс
5077,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5077,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4606,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
100,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
371,0
04
Білім беру
1899836,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
27853,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
27853,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3987,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3987,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1842973,7
003
Жалпы білім беру
1516050,0
006
Балаларға қосымша білім беру
61575,7
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
479,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
173204,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

10813,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8048,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17267,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6147,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
49390,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
25022,3
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
25022,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
118855,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
117507,7
002
Программа занятости
13095,1
005
Государственная адресная социальная помощь
2893,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11487,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
800,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43047,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
9715,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
11393,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24457,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
620,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1348,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1348,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30942,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения,поселка, села,сельского округа
13674,6
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2000,0
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
1785,6
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
9889,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
500,0
072
Строительство служебного жилища, строительство и реконструкция общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020

10813,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8048,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17267,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорысыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
6147,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
49390,0
465
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
25022,3
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
25022,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
118855,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
117507,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
13095,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2893,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11487,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
800,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43047,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
9715,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
11393,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24457,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
620,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1348,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1348,0
07
Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы
30942,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
13674,6
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
2000,0
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1785,6
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
9889,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
500,0
072
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу және (немесе) реконструкциялау