О внесении изменений и дополнения в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 54/411-5с "О бюджете города Шымкент на 2016-2018 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 3 мая 2016 года № 2/11-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 мая 2016 года № 3742. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 54/411-5с "О бюджете города Шымкент на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3484, опубликовано 8 января 2016 года в газете "Панорама Шымкента") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 949 006 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 44 535 360 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 146 520 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 733 155 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 48 533 971 тысяч тенге;
2) затраты – 97 733 407 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 293 789 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 293 789 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит бюджета – -6 078 190 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 6 078 190 тысяч тенге.";
в пункте 2:
цифры "78 907" заменить цифрами "76 012";
цифры "32 894" заменить цифрами "8 501";
в пункте 2-1:
цифры "122 596" заменить цифрами "153 993";
цифры "6 876 978" заменить цифрами "6 872 620";
дополнить пунктом 2-2 следующего содержания:
"2-2. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов на следующие цели:
сейсмоусиление домов – 309 477 тысяч тенге;
ремонт дорог и устройство тротуаров – 1 748 791 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 54/411-5с шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 3 мамырдағы № 2/11-6с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 5 мамырда № 3742 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1 тармағына және 111 бабының 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 54/411-5с "2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3484 тіркелген, 2016 жылғы 8 қаңтардағы "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 95 949 006 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 44 535 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 146 520 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 733 155 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 533 971 мың теңге;
2) шығындар – 97 733 407 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 293 789 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 4 293 789 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы – -6 078 190 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 6 078 190 мың теңге.";
2 тармақта:
"78 907" деген сандар "76 012" деген сандармен ауыстырылсын;
"32 894" деген сандар "8 501" деген сандармен ауыстырылсын;
2-1 тармақта:
"122 596" деген сандар "153 993" деген сандармен ауыстырылсын;
"6 876 978" деген сандар "6 872 620" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-2 тармақпен толықтырылсын:
"2-2. 2016 жылға арналған қала бюджетінде жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуге және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
тұрғын үйлерді сейсмикалық күшейтуге – 309 477 мың теңге;
жолдарды жөндеу және аяқжолдарды орнатуға – 1 748 791 мың теңге.";
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
развитие благоустройства города – 356 412 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 886 918 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 2 788 571 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 128 145 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 2 133 444 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 2 086 686 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 3 430 071 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 1 011 455 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 7 762 162 тысяч тенге.";
пункт 3-1 изложить в следующей редакции:
"3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на цели проектирования и (или) строительства, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 344 724 тысяч тенге.";
пункт 3-2 изложить в следующей редакции:
"3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 3 548 097 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 110 312 тысяч тенге;
кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло, водоснабжения и водоотведения – 4 293 789 тысяч тенге.";

"3. 2016 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
қаланы абаттандыруды дамытуға – 356 412 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 886 918 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 2 788 571 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 2 128 145 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 2 133 444 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 2 086 686 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 3 430 071 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 1 011 455 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 7 762 162 мың теңге.";
3-1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1. 2016 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау мақсатына – 344 724 мың теңге нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.";
3-2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-2. 2016 жылға арналған қала бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттері келесідей мақсатқа қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 3 548 097 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 3 110 312 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге – 4 293 789 мың теңге.";