О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 10-62/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2016 года № 3945. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 75, с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года за № 8/74-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3919, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 349 943 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 043 416 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20 969 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 136 699 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 148 859 тысяч тенге;
2) затраты – 26 566 433 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 14 463 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 463 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 202 027 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 202 027 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 14 463 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 216 490 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 05.12.2017 № 21-142/VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50,0 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты 100,0 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50,0 процентов в районный бюджет;
социального налога 50,0 процентов в районный бюджет.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 10-62/VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 29 желтоқсанда № 3945 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VI "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3919 тіркелген шешіміне сәйкес, Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 26 349 943 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 3 043 416 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 20 969 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 136 699 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 23 148 859 мың теңге;
2) шығындар – 26 566 433 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 14 463 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 463 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 202 027 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 202 027 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 14 463 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 216 490 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 05.12.2017 № 21-142/VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50,0 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.

3. Установить на 2017 год объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 17 128 606 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 61 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2017 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год, согласно приложению 5.

3. 2017 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 17 128 606 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 61 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2017 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2017-2019 годы, согласно приложению 6.
8. Утвердить на 2017 год распределение трансфертов передаваемые органам местного самоуправления по сельским округам, согласно приложению 7.
9. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2017 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттердің ауылдық округтер арасында бөлінуі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата Н. Таджибаев
Секретарь районного маслихата Ж. Сулейменов
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата
от 22 декабря 2016 года № 10-62/VI
Районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 05.12.2017 № 21-142/VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
1. Доходы

10. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Н.Таджибаев
Аудандық мәслихат хатшысы Ж.Сүлейменов
Сайрам аудандық мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 10-62/VI шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 05.12.2017 № 21-142/VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
І. Кірістер

497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
038
Развитие газотранспортной системы
Приложение 5 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 22 декабря 2016 года № 10-62/VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 22 декабря 2016 года № 10-62/VI
Перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2017-2019 годы
Функциональная группа
Наименование
Подфункция
Администратор бюджетной программы
Программа
1
2
01
ІІ. Расходы
1
Государственные услуги общего характера
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа

497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
038
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
Сайрам аудандық мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 10-62/VI шешіміне 5-қосымша
2017 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Сайрам аудандық мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 10-62/VI шешіміне 6-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
1
2
ІІ. Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Жібек-Жолы ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты

022
Капитальные расходы государственных органов
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
04
Образование
1
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
Жібек-Жолы ауылдық округі әкімінің аппараты
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты