О внесении изменений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 8 января 2016 года № 2 "Об утверждении регламента государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 30 сентября 2016 года № 308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 3 ноября 2016 года № 4727. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24 апреля 2020 года № 136
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24.04.2020 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 55 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13385), Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" от 8 января 2016 года № 2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4400, опубликованное в газетах "Дидар" от 2 марта 2016 года № 24 (17264), "Рудный Алтай" от 1 марта 2016 года № 24 (19776) следующие изменения:
регламент государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 8 қаңтардағы № 2 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 30 қыркүйектегі № 308 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 3 қарашада № 4727 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.04.2020 № 136 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына, "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 55 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 13385) бұйрығына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 8 қаңтардағы № 2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4400 нөмірімен тіркелген, 2016 жылғы 2 наурыздағы № 24 (17264) "Дидар", 2016 жылғы 1 наурыздағы № 24 (19776) "Рудный Алтай" газеттерінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Д. Ахметов
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің

от "30" сентября 2016 года
№ 308
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 8 января 2016 года № 2
Регламент государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" (далее – государственная услуга) является управление здравоохранения Восточно-Казахстанской области (далее – услугодатель) при непосредственном обращении субъекта здравоохранения, претендующего на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – услугополучателя) или его представителя к услугодателю.
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в компании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь (далее – ПМСП) по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям", утвержденному приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11356) (далее – стандарт);
2) выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику для участия в оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) по форме, согласно приложению 2 к стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

2016 жылғы "30" қыркүйек
№ 308 қаулысына қосымша
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2016 жылғы 8 қаңтардағы
№ 2 қаулысымен бекітілген
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызмет берушісі тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) немесе оның өкілінің көрсетілетін қызмет берушіге тікелей өтініш берген жағдайында Шығыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11356) бұйрығымен бекітілген "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) 1-қосымшаға сәйкес нысандағы Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттамадан үзінді көшірме;
2) стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі қызметтерді (бұдан әрі – ТМККК) беру үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттамадан үзінді көшірме.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявки услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием и регистрация заявки услугополучателя в журнале регистрации заявок на участие в процедуре выбора поставщиков услуг ГОБМП, передача на рассмотрение комиссии услугодателя. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 2 – рассмотрение комиссией услугодателя заявки услугополучателя:
на предмет полноты и надлежащего оформления;
на соответствие заявленной медицинской помощи сведениям, указанным в документах. Длительность выполнения – не более 3 (трех) рабочих дней;
действие 3 – принятие комиссией услугодателя решения о соответствии (несоответствии) требованием, предъявляемых потенциальному поставщику, для участия в компании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП или о соответствие (несоответствие) потенциального поставщика услуг ГОБМП. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 4 – оформление секретарем комиссии на основании решения комиссии протокола о соответствии (несоответствии) требованием, предъявляемых потенциальному поставщику, для участия в компании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП или о соответствие (несоответствие) потенциального поставщика услуг ГОБМП (далее – протокол). Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 5 – подписание комиссией услугодателя протокола. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 6 – оформление секретарем комиссии выписки из протокола по форме, согласно приложениям 1, 2 к стандарту. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 7 – подписание руководителем услугодателя выписки из протокола. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 8 – выдача услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) результата оказания государственной услуги в течение одного месяца после окончания срока оказания государственной услуги. По истечении указанного срока выдача результата оказания государственной услуги осуществляется по запросу услугополучателя. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
Срок оказания государственной услуги со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие – не более 4 (четырех) рабочих дней.
В случае необходимости установления достоверности представленных услугополучателем документов к заявке на участие – в течение 30 (тридцати) календарных дней.

4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға көрсетiлетiн қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) өтінімі және стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарының болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әр рәсiмнің (iс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және ТМККК қызметтерін берушілерді таңдау рәсіміне қатысуға өтініштерді тіркеу журналына тіркеу, көрсетілетін қызметті берушінің комиссиясының қарауына беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
2-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші комиссиясының көрсетiлетiн қызметті алушының өтінішін:
толықтығы мен тиісті ресімделуіне;
құжаттарда көрсетілген мәліметтердің мәлімделген медициналық көмекке сәйкестігін қарайды. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды;
3-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші комиссиясының Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) немесе ТМККК жөніндегі қызметтерді беру үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы шешім қабылдауы. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат;
4-ші іс-қимыл – комиссия хатшысының Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) немесе ТМККК жөніндегі қызметтерді беру үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы комиссия шешімі негізінде хаттама (бұдан әрі – хаттама) ресімдеуі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат;
5-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші комиссиясының хаттамаға қол қоюы. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
6-шы іс-қимыл – комиссия хатшысының стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша хаттамадан көшірме ресімдеуі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
7-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші басшысының хаттама көшірмесіне қол қоюы. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
8-ші іс-қимыл – көрсетiлетiн қызметті алушыға (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғаннан кейін бір айдың ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру. Көрсетілген мерзім аяқталғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетiлетiн қызметті алушының сұранымы бойынша жүзеге асырылады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
Қатысу туралы өтініш беру мерзімі аяқталған күннен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі– 4 (төрт) жұмыс күнінен аспайды.
Көрсетiлетiн қызметті алушының қатысу туралы өтінішке қоса ұсынған құжаттарының нақтылығын анықтау қажеттілігі жағдайында – 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде.

6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, являются зарегистрированные документы услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2.
Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является рассмотрение заявки услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 3.
Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является принятие решения о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемых потенциальному поставщику, для участия в компании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП или о соответствие (несоответствие) потенциального поставщика услуг ГОБМП, что служит основанием для начала действия 4.
Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является оформление протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемых потенциальному поставщику, для участия в компании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП или о соответствие (несоответствие) потенциального поставщика услуг ГОБМП, что служит основанием для начала действия 5.
Результатом действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является подписание протокола, что служит основанием для начала действия 6.
Результатом действия 6, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является оформление выписки из протокола, что служит основанием для начала действия 7.
Результатом действия 7, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является подписание выписки из протокола руководителем услугодателя, что служит основанием для начала действия 8.
Результатом действия 8, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) секретарь комиссии услугодателя;

6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарау болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) немесе ТМККК жөніндегі қызметтерді беру үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы шешім қабылдауы болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесі Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) немесе ТМККК жөніндегі қызметтерді беру үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы комиссия шешімі негізінде хаттама ресімдеуі болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесі хаттамаға қол қою болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесі хаттамадан көшірме ресімдеуі болып табылады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 7-ші іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының хаттама көшірмесіне қол қоюы болып табылады, ол 8-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 8-ші іс-қимылдың нәтижесі көрсетiлетiн қызметті алушыға (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші комиссиясының хатшысы;

2) комиссия услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – секретарь комиссии принимает заявку и документы у услугополучателя в соответствии с пунктом 9 стандарта, регистрирует в журнале заявок и передает на рассмотрение комиссии услугодателя. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 2 – комиссия услугодателя рассматривает заявку услугополучателя. Длительность выполнения – не более 3 (трех) рабочих дней;
действие 3 – комиссия услугодателя принимает решение о соответствии (несоответствии) требованием, предъявляемых потенциальному поставщику, для участия в компании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП или о соответствие (несоответствие) потенциального поставщика услуг ГОБМП. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 4 – секретарь комиссии оформляет протокол. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 5 – члены комиссии подписывают протокол. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 6 – секретарь комиссии оформляет выписку из протокола. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 7 – руководитель услугодателя подписывает выписку из протокола. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 8 – секретарь комиссии выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) результат оказания государственной услуги в течение одного месяца после окончания срока оказания государственной услуги. По истечении указанного срока выдача результата оказания государственной услуги осуществляется по запросу услугополучателя. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в Государственную корпорацию и представляют документы, предусмотренные пунктом 9 стандарта.
Длительность обработки запроса услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
Порядок подготовки и направления запроса услугодателю:
1) работник Государственной корпорации принимает пакет документов согласно перечню, предусмотренному стандартом и выдает расписку о приеме соответствующих документов.

2) көрсетілетін қызметті берушінің комиссиясы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1-ші іс-қимыл – комиссия хатшысы көрсетілетін қызмет алушыдан өтінішті және стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды қабылдайды, өтініштерді тіркеу журналына тіркейді, көрсетілетін қызметті берушінің комиссиясының қарауына береді. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
2-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің комиссиясы көрсетiлетiн қызметті алушының өтінішін қарайды. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды;
3-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің комиссиясы Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) немесе ТМККК қызметтерін әлеуетті берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы шешім қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат;
4-ші іс-қимыл – комиссия хатшысы хаттама ресімдейді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат;
5-ші іс-қимыл – комиссия мүшелері хаттамаға қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
6-шы іс-қимыл – комиссия хатшысы хаттамадан көшірме ресімдейді. Орындалу ұзақтығы –20 (жиырма) минут;
7-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хаттама көшірмесіне қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
8-ші іс-қимыл – комиссия хатшысы көрсетiлетiн қызметті алушыға (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғаннан кейін бір айдың ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді. Көрсетілген мерзім аяқталғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетiлетiн қызметті алушының сұранымы бойынша жүзеге асырылады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Көрсетілетін қызмет алушылар мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді және стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті берушіге сұранымды дайындау және жіберу тәртібі:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын қабылдайды және тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді.

Государственная корпорация отказывает в приеме документов в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта. При отказе в приеме документов работником Государственной корпорации услугополучателю выдается расписка согласно приложению 11 к стандарту;
2) принятые документы от услугополучателя поступают в накопительный сектор;
3) поступившие в накопительный сектор, заявки формируются по направлениям, фиксируются в информационной системе "Интегрированная информационная система для Государственной корпорации" (далее – ИИС Государственной корпорации) путем сканирования штрих-кода на расписке;
4) накопительный сектор передает документы курьеру;
5) курьер осуществляет передачу документов услугодателю.
Структурные подразделения или должностные лица, уполномоченные направлять запрос услугодателю:
работник Государственной корпорации.
Срок оказания государственной услуги со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие – не более 4 (четырех) рабочих дней.
В случае необходимости установления достоверности представленных услугополучателем документов к заявке на участие – в течение 30 (тридцати) календарных дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
услугополучатель приходит в Государственную корпорацию в указанный срок согласно выданной расписке и получает результат государственной услуги.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Определение
соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи предъявляемым
требованиям"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері стандартқа 11-қосымшаға сәйкес қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттар жинақтаушы секторға түседі;
3) жинақтаушы секторға келіп түскен өтініштер бағыттар бойынша қалыптастырылады, "Мемлекеттік корпорацияға арналған ықпалдастырылған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация ЫАЖ) қолхаттағы штрих-кодты сканерлеу арқылы тіркеледі;
4) жинақтаушы сектор құжаттарды курьерге береді;
5) курьер құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге сұранымды жіберуге уәкілетті құрылымдық бөлімшелер немесе лауазымды тұлғалар:
Мемлекеттік корпорация қызметкері.
Қатысуға өтініш беру мерзімі аяқталған күннен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 4 (төрт) жұмыс күнінен аспайды.
Көрсетiлетiн қызметті алушының қатысуға өтінішке қоса ұсынған құжаттарының нақтылығын анықтау қажеттілігі жағдайында – 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдірген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
10. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
көрсетiлетiн қызметті алушы берілген қолхатқа сәйкес көрсетілген мерзімде Мемлекеттік корпорацияға келеді және мемлекеттік қызмет нәтижесін алады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкіметтің" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті
қызметтер берушінің қойылатын
талаптарға сәйкестігін (сәйкес
келмейтінін) анықтау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы

1) при оказании государственной услуги через услугодателя
2) при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения:

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
2) Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілер: