Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация согласия или отзыва согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 30 сентября 2016 года № 309. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 3 ноября 2016 года № 4728. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24 апреля 2020 года № 136
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24.04.2020 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Регистрация согласия или отзыва согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "30" сентября 2016 года
№ 309
Регламент государственной услуги "Регистрация согласия или отзыва согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация согласия или отзыва согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации" (далее – государственная услуга) оказывается медицинскими организациями Восточно-Казахстанской области, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Регистрация согласия или отзыва согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11304) (далее – стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

"Транспланттау мақсатында азаматтан қайтыс болғаннан кейін оның тіндерін және (немесе) ағзаларын (ағзалардың бөліктерін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беру немесе қайтарып алуды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 30 қыркүйектегі № 309 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 3 қарашада № 4728 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.04.2020 № 136 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына, "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Транспланттау мақсатында азаматтан қайтыс болғаннан кейін оның тіндерін және (немесе) ағзаларын (ағзалардың бөліктерін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беру немесе қайтарып алуды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Д. Ахметов
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2016 жылғы " 30 " қыркүйектегі
№309 қаулысымен бекітілген
"Транспланттау мақсатында азаматтан қайтыс болғаннан кейін оның тіндерін және (немесе) ағзаларын (ағзалардың бөліктерін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беру немесе қайтарып алуды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Транспланттау мақсатында азаматтан қайтыс болғаннан кейін оның тіндерін және (немесе) ағзаларын (ағзалардың бөліктерін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беру немесе қайтарып алуды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Транспланттау мақсатында азаматтан қайтыс болғаннан кейін оның тіндерін және (немесе) ағзаларын (ағзалардың бөліктерін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беру немесе қайтарып алуды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес Шығыс Қазақстан облысының медициналық-санитарлық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау және нәтижесін беру мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) справка о регистрации согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) по форме согласно приложению 1 к стандарту либо справка об отказе в регистрации согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) по форме согласно приложению 2 к стандарту;
2) справка о регистрации отзыва согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) по форме согласно приложению 3 к стандарту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия), по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение услугополучателя к услугодателю при наличии документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) предоставление услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги;
3) наличие противопоказаний (туберкулез, ВИЧ/СПИД, гепатиты В и С, психические и поведенческие расстройства, наркологические расстройства, инфекции передающиеся половым путем).
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 338 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
действие 1 – врач проводит идентификацию услугополучателя по данным удостоверения личности, проверяет наличие прикрепления к данному услугодателю. Услугополучатель заполняет заявление по форме, согласно приложению 4 или 5 к стандарту. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 2 – врач проводит запись в журнале регистрации согласия и отказов регистрацию согласия или отзыва согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тіндерді (тіннің бөлігі) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беруді тіркеу туралы анықтама немесе стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беруді тіркеуден бас тарту туралы анықтама;
2) стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тіндерді (тіннің бөлігі) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісімді қайтарып алуды тіркеу туралы анықтама.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) іс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (iс-қимылды) бастауға стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарының болуымен көрсетілетін қызметті алушының қызмет берушіге тікелей жүгінуі негіз болып табылады.
4-1. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда;
3) қарсы көрсетілімдерінің болуы (туберкулез, АИТВ/ЖИТС, В және С гепатиттері, психикалық және мінез-құлықтық бұзылулар, наркологиялық бұзылулар, жыныстық жолымен берілетін инфекциялық аурулар) негіз болып табылады.
Ескерту. Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 338 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызметтер көрсету кезеңінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл - дәрігер көрсетілетін қызмет алушының жеке куәлігі бойынша сәйкестендіру жүргізеді, осы қызмет берушіге тіркелуін тексереді. Қызмет алушы стандарттың 4 немесе 5-қосымшасына сәйкес нысанда өтініш толтырады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2-ші іс-қимыл – дәрігер транспланттау мақсатында қайтыс болғаннан кейін оның тіндерін (тіннің бөлігі) және (немесе) ағзаларын (ағзалардың бөлігін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беру немесе келісімін қайтарып алуды тіркеу журналын толтырады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;

действие 3 – врач проводит медицинский осмотр услугополучателя и готовит справку по форме, согласно приложению 1 или 3 к стандарту. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня.
При наличии противопоказаний (туберкулез, ВИЧ/СПИД, гепатиты В и С, психические и поведенческие расстройства, алкогольная и (или) наркотическая зависимость, инфекции передающиеся половым путем) для проведения трансплантации выдается справка по форме согласно приложению 2 к стандарту;
действие 4 – руководство услугодателя подписывает справку и ставит печать услугодателя. Длительность выполнения – 3 (три) часа;
действие 5 – врач выдает результат государственной услуги услугополучателю. Длительность выполнения – 5 (пять) минут.
6. Результатом оказания государственной услуги при непосредственном обращении по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2.
Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является запись в журнале регистрации согласия и отказов регистрацию согласия или отзыва согласия на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации, что служит основанием для начала выполнения действия 3.
Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является медицинский осмотр услугополучателя и подготовка справки по форме, согласно приложению 1 или 3 к стандарту, что служит основанием для начала выполнения действия 4.
Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является подписание справки руководителем услугодателя и ставится печать услугодателя, что служит основанием для начала выполнения действия 5.
Результатом действия 5, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является выдача результата государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) врач;
2) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действий):
действие 1 – врач проводит идентификацию услугополучателя по данным удостоверения личности, проверяет наличие прикрепления к данному услугодателю. Услугополучатель заполняет заявление по форме, согласно приложению 4 или 5 к стандарту. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;

3-ші іс-қимыл - дәрігер көрсетілетін қызмет алушыны медициналық тексеруден өткізеді және стандарттың 1 немесе 3-қосымшасына сәйкес нысанда анықтама дайындайды. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні.
Транспланттауға қарсы көрсетілімі (туберкулез, АҚТҚ/ЖҚТБ, В және С гепатиттері, психикалық және мінез – құлық бұзылулары, маскүнемдік және (немесе) есірткілік тәуелділік, жыныстық жолымен жұғатын жұқпалар) болған жағдайда стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысанда анықтама беріледі;
4-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы анықтамаға қолын және көрсетілетін қызмет берушінің мөрін қояды. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) сағат;
5-ші іс-қимыл - дәрігер көрсетілетін қызмет алушыға мемлекеттік қызметтер нәтижесін береді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут.
6. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша тікелей жүгіну кезіндегі нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беруді немесе келісімін қайтарып алуды тіркеу журналын толтыру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі стандарттың 1 немесе 3-қосымшасына сәйкес нысанда қызмет алушыны медициналық тексеруден өткізіп, анықтама дайындау болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесі қызмет берушінің басшысы анықтамаға қолын, қызмет берушінің мөрін қоюы болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесі қызмет алушыға мемлекеттік қызмет қорытындысын беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) дәрігер;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1-ші іс-қимыл - дәрігер көрсетілетін қызмет алушының жеке куәлігі бойынша сәйкестендіру жүргізеді, осы қызмет берушіге тіркелуін тексереді. Қызмет алушы стандарттың 4 немесе 5-қосымшасына сәйкес нысанда өтініш толтырады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;

действие 2 – врач проводит запись в журнале регистрации согласия и отказов в регистрации согласия и отказов о регистрации на прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 3 – врач проводит медицинский осмотр услугополучателя и готовит справку по форме, согласно приложению 1 или 3 к стандарту. Длительность выполнения - 2 (два) рабочих дня.
При наличии противопоказаний (туберкулез, ВИЧ/СПИД, гепатиты В и С, психические и поведенческие расстройства, алкогольная и (или) наркотическая зависимость, инфекции передающиеся половым путем) для проведения трансплантации выдается справка по форме, согласно приложению 2 к стандарту;
действие 4 – руководство услугодателя подписывает справку и ставит печать услугодателя. Длительность выполнения – 3 (три) часа;
действие 5 – врач выдает результат государственной услуги услугополучателю. Длительность выполнения – 5 (пять) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Регистрация согласия или
отзыва согласия на
прижизненное,
добровольное
пожертвования (части
ткани) и (или) органов
(части органов) после
смерти в целях
трансплантации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:

2-ші іс-қимыл - дәрігер транспланттау мақсатында қайтыс болғаннан кейін оның тіндерін (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларын (ағзалардың бөлігін) алу мүмкіндігі туралы көзі тірісінде еркін көңіл білдіруіне келісім беру немесе келісімін қайтарып алуды тіркеу журналын толтырады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
3-ші іс-қимыл - дәрігер көрсетілетін қызмет алушыны медициналық тексеруден өткізеді және стандарттың 1 немесе 3-қосымшасына сәйкес нысанда анықтама дайындайды. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні.
Транспланттауға қарсы көрсетілімі (туберкулез, АҚТҚ/ЖҚТБ, В және С гепатиттері, психикалық және мінез – құлық бұзылулары, маскүнемдік және (немесе) есірткілік тәуелділік, жыныстық жолымен жұғатын жұқпалар) болған жағдайда стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысанда анықтама беріледі;
4-ші іс-қимыл - қызмет берушінің басшылығы анықтамаға қолын және қызмет берушінің мөрін қояды. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) сағат;
5-ші іс-қимыл - дәрігер қызмет алушыға мемлекеттік қызметтер қорытындысын береді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкіметтің" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Транспланттау мақсатында
азаматтан қайтыс болғаннан
кейін оның тіндерін (тіннің
бөлігін) және (немесе)
ағзалардын (ағзалардың бөлігін)
алу мүмкіндігі туралы көзі
тірісінде еркін көңіл білдіруіне
келісім беру немесе қайтарып
алуды тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентiне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: