Об областном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 20 декабря 2016 года № 4628. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 16 марта 2018 года № 16-13
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 16.03.2018 № 16-13 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы –123 820 794 тысячи тенге:
налоговые поступления – 36 936 920 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 790 078 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 85 082 796 тысяч тенге;
2) затраты – 130 889 863 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 772 463 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 9 420 267 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 647 804 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 369 905 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 500 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 130 095 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 211 437 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
13 211 437 тысяч тенге:
поступление займов – 8 835 147 тысяч тенге;
погашение займов – 4 388 650 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 764 940 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 06.12.2017 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Поступления в областной бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 21 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы":
1) учесть в областном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 33 352 352 тысячи тенге:

2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 20 желтоқсанда № 4628 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 16 наурыздағы № 16-13 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 16-13 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123 820 794 мың теңге:
салықтық түсімдер – 36 936 920 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 790 078 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 85 082 796 мың теңге;
2) шығындар – 130 889 863 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 772 463 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 9 420 267 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 647 804 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 369 905 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 500 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 130 095 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 211 437 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
13 211 437 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 835 147 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 388 650 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 764 940 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 06.12.2017 № 15-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған облыстық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4, 5-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 21-баптары қатерге және басшылыққа алынсын:
1) 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 33 352 352 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 41 931 тысяча тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 54 081 тысяча тенге;
на пропаганду здорового образа жизни – 87 958 тысяч тенге;
на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне – 395 000 тысяч тенге;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне – 4 924 511 тысяч тенге;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 198 661 тысяча тенге;
на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местном уровне – 6 148 328 тысяч тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 5 191 тысяча тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе – 28 734 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси – 5 530 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 176 234 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 24 215 тысяч тенге;
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 82 437 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 138 146 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 70 951 тысяча тенге;
на молодежную практику – 175 117 тысяч тенге;
на информационную работу – 2 220 тысяч тенге;
на замену и настройку речевых процессоров детям с кохлеарными имплантами – 44 352 тысячи тенге;
на замену и настройку речевых процессоров взрослым с кохлеарными имплантами – 16 061 тысяча тенге;
на обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач – 12 515 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов – 3 072 002 тысячи тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 911 тысяч тенге;
на поддержку агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы "Агробизнес – 2020" – 485 599 тысяч тенге;
на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения – 57 009 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 319 648 тысяч тенге;

тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 41 931 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 54 081 мың теңге;
саламатты өмір салтын насихаттауға – 87 958 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 395 000 мың теңге;
амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алуға – 4 924 511 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге – 198 661 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін жергілікті деңгейде қамтамасыз етуге – 6 148 328 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 5 191 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру – 28 734 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру – 5 530 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 176 234 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 24 215 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар Тiзбесiн кеңейту – 82 437 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 138 146 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 70 951 мың теңге;
жастар практикасына – 175 117 мың теңге;
ақпараттық жұмысқа – 2 220 мың теңге;
кохлеарлы импланттары бар балаларға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу – 44 352 мың теңге;
кохлеарлы импланттары бар ересектерге сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу – 16 061 мың теңге;
жаңалық телебағдарламаларының трансляциясын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету – 12 515 мың теңге;
облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу – 3 072 002 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 911 мың теңге;
Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға – 485 599 мың теңге;
халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу уақытында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге – 57 009 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 319 648 мың теңге;

на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 2 808 481 тысяча тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 401 403 тысячи тенге;
на развитие газотранспортной системы – 3 342 895 тысяч тенге;
на реконструкцию автодороги Бурлин-Аксай-Жымпиты, километр 38-53 (15 километр) – 900 000 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 1 293 330 тысяч тенге;
на кредитование на содействие развитию предпринимательства в моногородах, малых городах и сельских населенных пунктах – 84 730 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 4 305 799 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 118 992 тысячи тенге;
на кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 2 529 380 тысяч тенге;
4. Установить на 2017 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский – 21,7%; город Уральск – 65,5%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский – 20,3%; город Уральск – 67,3%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100%.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 27.09.2017 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов районными (городскими) бюджетами в сумме 618 096 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 24.02.2017 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
4-2. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 507 623 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 24.02.2017 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
4-3. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрен возврат трансфертов общего характера районными (городскими) бюджетами в сумме 107 098 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-3 в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 24.02.2017 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2017).

ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 2 808 481 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 401 403 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 3 342 895 мың теңге;
Бөрлі-Ақсай-Жымпиты 38-53 километр (15 километр) автожолды қайта жаңғырту – 900 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 1 293 330 мың теңге;
моноқалаларда, кіші қалаларда және ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру – 84 730 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 4 305 799 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 118 992 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру – 2 529 380 мың теңге;
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2017 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі – 21,7%; Орал қаласы – 65,5%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%;
2) әлеуметтік салық аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі – 20,3%; Орал қаласы – 67,3%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.09.2017 № 13-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте 618 096 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді аудандық (қалалық) бюджеттерден облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.02.2017 № 9-1 шешімімен (01.02.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-2. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте 507 623 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтарылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.02.2017 № 9-1 шешімімен (01.02.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-3. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте 107 098 мың теңге сомасындағы жалпы сипаттағы трансферттерді аудандық (қалалық) бюджеттерден облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-3-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.02.2017 № 9-1 шешімімен (01.02.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

4-4. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрен возврат трансфертов общего характера в сумме 285 356 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-4 в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 24.02.2017 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
4-5. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (городскому) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 14 468 959 тысяч тенге, в том числе:
8 653 992 тысячи тенге – целевые текущие трансферты;
5 814 967 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Западно-Казахстанской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-5 в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 24.02.2017 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 06.12.2017 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
4-6. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местным исполнительным органом области для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ в общей сумме 3 453 707 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-6 в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 24.02.2017 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 27.09.2017 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
4-7. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов из районных (городских) бюджетов, в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" в сумме 190 540 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-7 в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 06.12.2017 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2017)
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

4-4. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте 285 356 мың теңге сомасындағы жалпы сипаттағы трансферттерді қайтарылғаны ескерілсін
Ескерту. Шешім 4-4-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.02.2017 № 9-1 шешімімен (01.02.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-5. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 14 468 959 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
8 653 992 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
5 814 967 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Аталған сомаларды аудандық (қалалық) бюджеттерге бөлу Батыс Қазақстан облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 4-5-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.02.2017 № 9-1 шешімімен (01.02.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 06.12.2017 № 15-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-6. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың жергiлiктi атқарушы органның мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздары шығарылымынан түсетін жалпы сомасы 3 453 707 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-6-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.02.2017 № 9-1 шешімімен (01.02.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.09.2017 № 13-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-7. 2017 жылға арналған 190 540 мың теңге сомасындағы аудандық (қалалық) бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттерді "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-7-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 06.12.2017 № 15-1 шешімімен (01.02.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

6. Установить на 2017 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 33 881 786 тысяч тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 4 547 129 тысяч тенге;
Бокейординскому району – 2 371 462 тысячи тенге;
Жангалинскому району – 2 581 612 тысяч тенге;
Жанибекскому району – 2 281 130 тысяч тенге;
Зеленовскому району – 4 024 988 тысяч тенге;
Казталовскому району – 3 841 784 тысячи тенге;
Каратобинскому району – 2 509 601 тысяча тенге;
Сырымскому району – 2 753 606 тысяч тенге;
Таскалинскому району – 2 328 907 тысяч тенге;
Теректинскому району – 4 275 677 тысяч тенге;
Чингирлаускому району – 2 365 890 тысяч тенге.
7. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в областной бюджет на 2017 год не предусматриваются.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2017 год в размере 219 213 тысяч тенге.

6. Облыстық бюджеттен 2017 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 33 881 786 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақжайық ауданы – 4 547 129 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы – 2 371 462 мың теңге;
Жаңақала ауданы – 2 581 612 мың теңге;
Жәнібек ауданы – 2 281 130 мың теңге;
Зеленов ауданы – 4 024 988 мың теңге;
Казталов ауданы – 3 841 784 мың теңге;
Қаратөбе ауданы – 2 509 601 мың теңге;
Сырым ауданы – 2 753 606 мың теңге;
Тасқала ауданы – 2 328 907 мың теңге;
Теректі ауданы – 4 275 677 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы – 2 365 890 мың теңге.
7. 2017 жылға арналған облыстық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. 2017 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 219 213 мың теңге көлемінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 06.12.2017 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2017 года.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 06.12.2017 № 15-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год, согласно приложениям 4, 5.
11. Руководителю аппарата областного маслихата (Султанов А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

10. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4, 5-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
11. Облыстық мәслихат аппаратының басшысы (А. Сұлтанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

271
Управление строительства области
117 906
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
117 906
3
Специализированная медицинская помощь
6 863 878
253
Управление здравоохранения области
6 863 878
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 657 059
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
341 302
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
323 468
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
137 790
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
299 862
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
1 037 099
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 054 024
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
13 274
4
Поликлиники
2 413 796
253
Управление здравоохранения области
2 413 796
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
2 192 152
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
198 661
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
22 983
5
Другие виды медицинской помощи
1 429 894
253
Управление здравоохранения области
1 429 894
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
1 397 996
029
Областные базы спецмедснабжения
31 898
9
Прочие услуги в области здравоохранения
3 101 885
253
Управление здравоохранения области
3 101 885
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
117 916
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
249 920
013
Проведение патологоанатомического вскрытия

271
Облыстың құрылыс басқармасы
117 906
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
117 906
3
Мамандандырылған медициналық көмек
6 863 878
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 863 878
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 657 059
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
341 302
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
323 468
021
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
137 790
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
299 862
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
1 037 099
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 054 024
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
13 274
4
Емханалар
2 413 796
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 413 796
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
2 192 152
038
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
198 661
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
22 983
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
1 429 894
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 429 894
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
1 397 996
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
31 898
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
3 101 885
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 101 885
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117 916
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
249 920
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу

80 496
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
89 326
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
28 501
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 535 726
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 855 521
1
Социальное обеспечение
2 199 958
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 840 645
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
763 859
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
611 771
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
334 539
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
130 476
261
Управление образования области
359 313
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
299 774
037
Социальная реабилитация
59 539
2
Социальная помощь
220 516
256
Управление координации занятости и социальных программ области
220 516
003
Социальная поддержка инвалидов
220 516
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 435 047
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 344 603
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
117 039
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
2 691
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 641
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 982
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

80 496
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
89 326
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
28 501
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 535 726
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 855 521
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 199 958
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 840 645
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
763 859
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
611 771
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
334 539
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
130 476
261
Облыстың білім басқармасы
359 313
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
299 774
037
Әлеуметтік сауықтандыру
59 539
2
Әлеуметтiк көмек
220 516
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
220 516
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
220 516
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 435 047
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 344 603
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117 039
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 691
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 641
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1 982
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

762 103
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 982
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
250 506
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
2 692
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
53 941
054
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21 135
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
104 441
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
18 450
263
Управление внутренней политики области
25 030
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
25 030
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
0
013
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 267
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
1 267
270
Управление по инспекции труда области
64 147
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
54 735
003
Капитальные расходы государственного органа
9 412
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 612 815
1
Жилищное хозяйство
5 163 301
271
Управление строительства области
5 163 301
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 159 445
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 003 856
2
Коммунальное хозяйство
13 425 902
271
Управление строительства области

762 103
044
Жергiлiктi деңгейде көшi-қон iс-шараларын iске асыру
3 982
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
250 506
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
2 692
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
53 941
054
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
21 135
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
104 441
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
18 450
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
25 030
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
25 030
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
0
013
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 267
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 267
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
64 147
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 735
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 412
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 612 815
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 163 301
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 163 301
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 159 445
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 003 856
2
Коммуналдық шаруашылық
13 425 902
271
Облыстың құрылыс басқармасы

421 131
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
62 201
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
48 048
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
16 026
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 417
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
70 876
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
12 675
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 790 917
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 419 344
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
2 455
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
292
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
717 903
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
55 670
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
995
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
12 500
719
Управление ветеринарии области
297 073
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
73 331
003
Капитальные расходы государственного органа
54 603
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 400
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
166 739
2
Водное хозяйство
24 815
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
24 815
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов

421 131
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
62 201
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
48 048
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
16 026
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 417
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
70 876
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
12 675
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 790 917
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
4 419 344
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
2 455
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
292
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
717 903
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
55 670
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
0
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
995
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
12 500
719
Облыстың ветеринария басқармасы
297 073
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 331
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
54 603
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 400
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
166 739
2
Су шаруашылығы
24 815
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
24 815
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу

067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
263
Управление внутренней политики области
0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
18 100
013
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
18 100
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
0
270
Управление по инспекции труда области
49 671
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
49 671
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 720 277
1
Жилищное хозяйство
910 089
271
Управление строительства области
910 089
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
720 000
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
190 089
2
Коммунальное хозяйство
4 761 287
271
Управление строительства области
2 456 000
030
Развитие коммунального хозяйства
0
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 456 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 305 287
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
62 008
004
Газификация населенных пунктов
1 525 754
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
717 525
3
Благоустройство населенных пунктов
48 901
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
48 901
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)

067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
18 100
013
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
18 100
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
49 671
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 671
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 720 277
1
Тұрғын үй шаруашылығы
910 089
271
Облыстың құрылыс басқармасы
910 089
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
720 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
190 089
2
Коммуналдық шаруашылық
4 761 287
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 456 000
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
0
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 456 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 305 287
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 008
004
Елдi мекендердi газдандыру
1 525 754
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
717 525
3
Елді-мекендерді көркейту
48 901
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
48 901
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)

004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
2
Охрана здоровья населения
253
Управление здравоохранения области
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
3
Специализированная медицинская помощь
253
Управление здравоохранения области
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
4
Поликлиники
253
Управление здравоохранения области
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
5
Другие виды медицинской помощи
253
Управление здравоохранения области
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
9
Прочие услуги в области здравоохранения
253
Управление здравоохранения области
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Приложение 5
к решению
Западно-Казахстанского областного маслихата
от 9 декабря 2016 года №8-2
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения районных (городского) бюджетов на 2017 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Бюджетная программа
Наименование
1
2
3
4
5
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарының жіберуі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
2
Халықтың денсаулығын қорғау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
3
Мамандандырылған медициналық көмек
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
021
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
4
Емханалар
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
038
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихаттың №8-2 шешіміне
5 – қосымша
2017 жылға арналған аудандық (қалалық) бюджеттердің орындау процесінде секвестрлендіруге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру