О внесении изменений в решение Чингирлауского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 38-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 августа 2016 года № 6-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 18 августа 2016 года № 4520. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 июня 2017 года № 13-5
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.06.2017 № 13-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 38-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4233, опубликованное 1 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 832 085 тысяч тенге:
налоговые поступления – 288 874 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 609 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 517 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 532 085 тысяч тенге;
2) затраты – 2 851 605 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 038 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 63 630 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 592 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64 558 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 64 558 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 63 630 тысяч тенге;
погашение займов – 27 943 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 871 тысяча тенге.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 673 854 тысячи тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 27 774 тысячи тенге;";
абзац третий изложить в следующей редакции:

Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 тамыздағы № 6-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 тамызда № 4520 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатаның 2017 жылғы 9 маусымдағы № 13-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатаның 09.06.2017 № 13-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4233 тіркелген, 2016 жылғы 1 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 832 085 мың теңге:
салықтық түсімдер – 288 874 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 609 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 517 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 532 085 мың теңге;
2) шығындар – 2 851 605 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 038 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 63 630 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 592 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64 558 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64 558 мың теңге:
қарыздар түсімі – 63 630 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 943 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 28 871 мың теңге.";
4-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 673 854 мың теңге ескерілсін:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 27 774 мың теңге;";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 403 180 тысяч тенге;";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 337 240 тысяч тенге:
на приобретение противопожарного инвентаря, установку пожарной сигнализации, обработку чердачных деревянных конструкции кровель огнезащитным составом для школ Чингирлауского района – 12 071 тысяча тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 7 045 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 19 203 тысячи тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 10 872 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования – 7 600 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ – 6 144 тысячи тенге;
на приобретение противопожарного инвентаря, установку пожарной сигнализации, обработку чердачных деревянных конструкции кровель огнезащитным составом для объектов культуры Чингирлауского района – 11 350 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 26 085 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Кайынды Чингирлауского района – 16 448 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Алмазный Чингирлауского района – 59 749 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Лубенка Чингирлауского района – 65 132 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Карагаш Чингирлауского района – 29 992 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Сегизсай Чингирлауского района – 10 285 тысяч тенге;
на строительство котельной детского сада "Бобек" в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 5 533 тысячи тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единым национальным тестам "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 760 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних – 409 тысяч тенге;
на внедрение полиязычия в школах – 3 623 тысячи тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" – 14 915 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы в селе Алмазное Чингирлауского района (корректировка) – 21 119 тысяч тенге;

"мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 403 180 мың теңге;";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2016 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 337 240 мың теңге ескерілсін:
Шыңғырлау ауданының мектептеріне өртке қарсы құрал-жабдықтарды сатып алу бойынша, өрт дабылын орнату, құрамында оттан құралатын шатырлар төбесінің ағаш құрылымдарын өңдеуге – 12 071 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру жүргізу үшін және психологиялық-медициналық және білім беру консультация берудi қамтамасыз ету – 7 045 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу – 19 203 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 10 872 мың теңге;
білім беру ұйымдарына бейне бақылау жүйесін қондыруға – 7 600 мың теңге;
жалпы беретін мектептерге компьютерлер сатып алуға – 6 144 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының мәдениет нысандарының өртке қарсы құрал-жабдықтарды сатып алу бойынша, өрт дабылын орнату, құрамында оттан құралатын шатырлар төбесінің ағаш құрылымдарын өңдеуге – 11 350 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруіне – 26 085 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қайынды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 16 448 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмазный ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 59 749 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Лубенка ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 65 132 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қарағаш ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 29 992 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 10 285 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылындағы "Бөбек" балабақшасына қазандық құрылысына – 5 533 мың теңге;
ұлттық бірыңғай тестілеуге "iTest", "BilimLand", "iMektep" дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге – 760 мың теңге;
кәмелет жасқа толмағандар арасындағы суицидтың алдын алу жобасын жүзеге асыруға – 409 мың теңге;
мектептерде көптілдікті енгізуге – 3 623 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің оқу үдерісіне "Роботтық техника" элективтік бағам енгізуге – 14 915 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Алмаз ауылында орта жалпы білім беретін мектеп ғимаратын күрделі жөндеуге (түзету) – 21 119 мың теңге;

на возмещение владельцам 50 процентов стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 8 905 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. На 31 декабря 2016 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 384 857 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б. Уразгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии С. Калниязов
Секретарь маслихата Г. Волкогон
Приложение
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 11 августа 2016 года № 6-3
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 24 декабря 2015 года № 38-2
Районный бюджет на 2016 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнының 50 пайызын иелерiне өтеуге – 8 905 мың теңге.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2016 жылдың 31 желтоқсанына 384 857 мың теңгені құрайды.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б. Уразғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Қалниязов
Мәслихат хатшысы Г. Волкогон
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 11 тамыздағы
№ 6-3 шешіміне
қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 38-2 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджеті
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы