Об утверждении форм документов для участия в закупе лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 января 2017 года № 20. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2017 года № 14715. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 ноября 2021 года № ҚР ДСМ -113.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.11.2021 № ҚР ДСМ -113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 36, 53, 62, 65, 95, 104, 107, 112, 131, 139, 189, 191, 268, 279, 313, 323, 393, 426, 439, 468 Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму объявления о проведении закупа товаров, фармацевтических услуг способом проведения тендера согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заявки на участие в тендере согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму описи документов, прилагаемых к заявке потенциального поставщика согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму справки об отсутствии просроченной задолженности согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму сведений о квалификации согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму таблицы цен потенциального поставщика согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму банковской гарантии согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму банковской гарантии (вид обеспечения тендерной заявки) согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму типового договора закупа согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму типового договора на оказание фармацевтических услуг согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму типового договора закупки лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения между единым дистрибьютором и заказчиком согласно приложению 11 к настоящему приказу;

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмекті көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтер көрсетуді сатып алуға қатысу үшін кұжаттар нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2017 жылғы 18 қаңтардағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 қаңтарда № 14715 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 12 қарашадағы № ҚР ДСМ -113 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 12.11.2021 № ҚР ДСМ -113 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмекті көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтер көрсетуді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының 36, 53, 62, 65, 95, 104, 107, 112, 131, 139, 189, 191, 268, 279, 313, 323, 393, 426, 439, 468-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тендер өткізу тәсілімен тауарларды, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды жүргізу туралы хабарландыру нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тендерге қатысуға өтінім нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің өтініміне қоса берілетінқұжаттар тізімінің нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес уақыты өткенберешектің жоқтығы туралы анықтаманың нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес біліктілік туралы мәліметтердің нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің бағасы кестесінің нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес банктік кепілдіктің нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес банктік кепілдіктің (тендер (өтінімін қамтамасыз ету түрі) нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес сатып алу туралы үлгі шарттың нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған үлгі шарттың нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс берушінің арасындағы дәрілік заттарды және/немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алудың үлгі шартының нысаны;

12) форму ценового предложения потенциального поставщика согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму договора поставки согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму банковской гарантии (вид обеспечения исполнения договора поставки/договора закупа/договора финансового лизинга) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму заявки на участие в конкурсе на заключение долгосрочных договоров поставки согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму информации о этапах и полугодовом графике реализации инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств, изделий медицинского назначения согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму информации, представляемой потенциальным поставщиком согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму заявки на участие в конкурсе на заключение долгосрочных договоров поставки медицинской техники согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму типового долгосрочного договора поставки медицинской техники согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму дополнительного соглашения о поставке медицинской техники, закупаемой в рамках долгосрочного договора поставки, согласно приложению 20 настоящему приказу;
21) форму отчета о результатах закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форма отчета по мониторингу закупа и поставкам медицинской техники, приобретенной за счет средств республиканского бюджета, а также по списку единого дистрибьютора согласно приложению 22 к настоящему приказу.
2. Комитету по контролю фармацевтической и медицинской деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.

12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің бағалық ұсынысының нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жеткізу шартының нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес банктік кепілдіктің нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес ұзақ мерзімді жеткізу шарттарын жасасу конкурсына қатысуға өтінімнің нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісін құру және (немесе) жаңғырту бойынша инвестициялық жобаны іске асыру кезеңдері мен жарты жылдық кестесі туралы ақпарат тың нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім беруші ұсынатын ақпараттың нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізудің шартын жасасу конкурсына қатысуға өтінімнің нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес медициналық техниканы жеткізудің ұзақ мерзімді үлгі шартының нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартына қосымша үлгі келісімінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде мерзімді баспасөз басылымдарында және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік дамувице-министрі А. В. Цойға жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Объявление о проведении закупа товаров, фармацевтических услуг способом проведения тендера
___________________________________________________ объявляет
(наименование и адрес заказчика или организатора закупа)
о проведении закупа способом тендера следующих товаров и фармацевтических услуг:
1) наименование закупаемых фармацевтических услуг, международных непатентованных наименований
закупаемых товаров, торговых наименований - в случае индивидуальной непереносимости пациента, об объеме
закупа, месте поставок, суммах, выделенных для закупа по каждому лоту;
2) сроки и условия поставки;
3) порядок и источник передачи тендерной документации;
4) место представления (приема) документов и окончательный срок подачи тендерных заявок;
5) дата, время и место вскрытия конвертов с тендерными заявками.
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
(Кому) _________________________________
(наименование заказчика, организатора закупа
или единого дистрибьютора)
(От кого) __________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка на участие в тендере
(для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую
деятельность и юридических лиц)
Рассмотрев тендерную документацию по проведению тендера/ объявление и Правила организации и
проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники,
фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и
медицинской помощи в системе обязательного медицинского социального страхования, утвержденные
постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729,
_____________________________________________________________________________________________
(название тендера/двухэтапного тендера)
получение которой настоящим удостоверяется (указывается, если получена тендерная документация),
___________________________________, _________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика) выражает согласие осуществить поставку товаров,
фармацевтических услуг в соответствии с тендерной документацией (условиям объявления) по
следующим лотам:
_____________________________________________________________________________________________
(подробное описание товаров, фармацевтических услуг)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________
Настоящая тендерная заявка состоит из:

4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Тендер өткізу тәсілімен тауарларды, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды жүргізу туралы хабарландыру
______________________________________________________________
(тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының атауы мен мекенжайы)
мынадай тауарларды,фармацевтикалық қызметтерді тендер тәсілімен сатып алуды жүргізу туралы хабарлайды:
1) сатып алынатын фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің атаулары, сатып алынатын тауарлардың халықаралық патенттелмеген атаулары, сауда атаулары - пациенттің жеке өзіне жақпаған жағдайда, сатып алу көлемі, жеткізу орны, әрбір лот бойынша сатып алу үшін бөлінген сомалар;
2) жеткізу мерзімдері және шарттары;
3) тендерлік құжаттаманы беру тәртібі мен көзі;
4) құжаттарды ұсыну (қабылдау) орны және тендерлік өтінімдерді берудің соңғы мерзімі;
5) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу күні, уақыты және орны.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
(Кімге)___________________________
(тапсырыс берушінің, сатып алуды немесе
бірыңғай дистрибьютордың атауы)
(Кімнен)__________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Тендерге қатысуға өтінім
(кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар және заңды тұлғалар үшін)
___________________________________________________________________
(тендердің/екі кезеңдік тендердің атауы)
Тендерді/хабарландыруды жүргізу бойынша тендерлік құжаттаманы және
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 қазандағы № 1729 қаулысымен
бекітілген Тегін медициналық көмектің және міндетті түрде әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмектің кепілдік берілетін көлемін көрсету
бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық
техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесін
қарап, осы арқылы алуды куәландыратын (тендерлік құжаттама алынған жағдайда белгіленеді)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
мына лоттар бойынша тендерлік құжаттамаға (хабарландыру шарттарына) сәйкес тауарларды,
фармацевтикалық қызметтерді беруді жүзеге асыруды ұсынады:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тауарларды және фармацевтикалық қызметтерді егжей-тегжейлі сипаттау)
Осы тендерлік өтінім мыналарды қамтиды:

1. _____________________________________________
2. _____________________________________________
3. _____________________________________________
Настоящая тендерная заявка действует в течение __________________ дней со дня вскрытия
(прописью)
конвертов с тендерными заявками.
Подпись, дата                                          должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Печать
(при наличии)
Имеющий все полномочия подписать тендерную заявку от имени и по поручению ______________
____________________________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Опись документов, прилагаемых
к заявке потенциального поставщика
Наименование документа
Дата и номер
Краткое содержание
Кем подписан документ
Оригинал, копия, нотариально засвидетельствованная копия
Стр.
Приложение 4
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Справка об отсутствии просроченной задолженности
Банк/филиал банка (наименование) по состоянию на __________________ подтверждает отсутствие
просроченной задолженности по всем видам его обязательств длящейся более трех месяцев перед банком,
согласно типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях
и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", утвержденному постановлением правления
Национального Банка Республики Казахстан ____________________________________________________
(указать полное наименование физического лица,
____________________________________________________________________________________________
осуществляющего предпринимательскую деятельность, или юридического лица, телефон, адрес, БИН/
ИИН*, БИК**), обслуживающегося в данном банке/филиале банка,
выданной не ранее одного месяца предшествующего дате вскрытия конвертов.
Дата
Подпись
Печать
(при наличии)
*БИН/ИИН - бизнес идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер;
**БИК - банковский идентификационный код.
Приложение 5
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Сведения о квалификации
(заполняются потенциальным поставщиком при закупках лекарственных средств,
изделий медицинского назначения, медицинской техники, фармацевтических услуг)
Наименование тендера _____________________________________________________________
1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
_________________________________________________________________________________
Наименование юридического лица (фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица,
осуществляющего предпринимательскую деятельность)_______________________________________
БИН/ИИН*/УНП** _____________________________________________

1. _____________________________________________
2. _____________________________________________
3. _____________________________________________
Осы тендерлік өтінім тендерлік өтінім салынған конверттерді ашқан күннен бастап
______________ күннің ішінде жарамды.
(толық жазу)
Қолы, күні лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
( бар болса)
Мөрі
(бар болса)
_______________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы) атынан және тапсырмасы бойынша тендерлік
өтінімге қол қоюға барлық өкілеттілігі бар.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Әлеуетті өнім берушінің өтініміне қоса берілетін құжаттардың тізімі
Құжаттың атауы
Күні және нөмірі
Қысқаша мазмұны
Құжатқа кім қол қойды
Түпнұсқа, Көшірме, Нотариалды куәландырылған көшірме
Парақ
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Уақыты өткен берешектің жоқтығы туралы анықтама
Банк/банк филиалы (атауы) __________________ жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының қаулысымен бекітілген екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есепшоттардың үлгі жоспарына сәйкес осы банкте/банк филиалында қызмет көрсетілетін (кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның толық атауы, телефоны, мекенжайы, БСН/ЖСН*, БСК** және т.б. көрсету керек) банк алдында конверттердің ашудың алдыңғы күнінде бір айдан бұрын емес берілген үш айдан артық созылған оның міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің жоқ екендігін растайды.
Күні
Қолы
Мөрі
(бар болса)
* БСН/ЖСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі;
**БСК - банктіксәйкестендіру коды.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Біліктілік туралы мәліметтер
(дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметті сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші толтырады)
Сатып алудың атауы _____________________________________________
1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы__________________________________________________________
БCН/CТН/СТЖН/ТЕУ____________________________________________

2. Объем товаров, поставленных (произведенных) потенциальным поставщиком, аналогичных
(схожих) закупаемым на тендере/двухэтапном тендере*** (заполняется в случае наличия)
Наименование товара
Наименование заказчика
Место поставки товара
Дата поставки товара
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
1
2
3
4
5
6
*** Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Подпись, дата
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Печать (при наличии)
*БИН/ИИН - бизнес идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер;
**УНП - учетный номер налогоплательщика.
Приложение 6
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Таблица цен потенциального поставщика
(наименование потенциального поставщика,
заполняется отдельно на каждый лот)
содержание
наименование товаров
1
2
3
1.
Краткое описание
2.
Страна происхождения
3.
Завод-изготовитель
4.
Единица измерения
5.
Цена ________ за единицу в ____ на условиях ________________ ИНКОТЕРМС 2010
(пункт назначения)
6.
Количество (объем)
7.

2. Тендерде/екі кезеңдік тендерде сатып алынатын әлеуетті өнім беруші
жеткізген (өндірген) ұқсас (үйлес) тауарлар көлемі* (болған жағдайда толтырылады)
Тауардың атауы
Тапсырыс берушінің атауы
Тауарды жеткізу орны
Тауарды жеткізу күні
* Біліктілік туралы барлық мәліметтердің анықтығын растаймын
______________________________________________________________
Қолы, күні лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрі
(бар болса)
* БСН/ЖСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі;
**СТТН - салық төлеушінің тіркеу нөмірі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Әлеуетті өнім берушінің бағасының кестесі
(әлеуетті өнім берушінің атауы, әрбір лотқа жеке толтырылады)
Мазмұны
Тауарлардың атауы
1
2
3
1.
Қысқаша сипаты
2.
Шығарған ел
3.
Жасаушы зауыт
4.
Өлшем бірлігі
5.
Баға ________ бірлікке __________
ИНКОТЕРМС 2010 шарттары бойынша
_________________
(белгіленген пункті)
6.
Саны (көлемі)
7.

Всего цена = стр.5 х стр.6,
в ____
8.
Общая цена, в ________ на условиях
___________________ ИНКОТЕРМС 2010
(пункт назначения, DDP)
включая все затраты потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, НДС и других налогов, платежей и сборов, и другие расходы.
Потенциальный поставщик вправе указать другие затраты, в том числе:
8.1.
8.2.
9.
Размер скидки, в случае ее предоставления
9.1.
9.2.
______________                                          __________________________________
Подпись, дата                                          должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Печать
(при наличии)
Приложение 7
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Банковская гарантия
Наименование банка __________________________________________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому ________________________________________________________________________________________
(наименование и реквизиты заказчика, организатора закупа)
Гарантийное обязательство № ____
__________________                                                      "____" ___________ _____ г.
(местонахождение)
Мы были проинформированы,
что _________________________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
в дальнейшем "Поставщик", принимает участие в тендере по закупке _________________________________
__________________________________, организованном ____________________________________________
(наименование заказчика, организатора закупа
и готов осуществить поставку (оказать услугу)_____________________ на общую сумму ____________ тенге.
(наименование и объем товаров, работ и услуг) (прописью)
Тендерной документацией от "___" _________ _______ г. по проведению вышеназванных закупок
предусмотрено внесение потенциальными поставщиками обеспечения тендерной заявки в виде банковской
гарантии.
В связи с этим, мы ________________________ настоящим берем на себя
(наименование банка)
безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную
______________________________________________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного подтверждения того, что
Поставщик:
1) отозвал или изменил тендерную заявку после истечения окончательного срока приема тендерных
заявок;
2) победитель уклонился от заключения договора закупа после признания победителем тендера;

Барлық бағасы = б.5 х б.6,
8.
Жалпы бағасы, ________ ИНКОТЕРМС 2010 шарттары бойынша ________________________
(белгіленген пункті, DDP)
әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға арналған, кеден бажын, ҚҚС және басқа төлемдер мен алымдарды, жинақтаушы бөлшектер мен міндетті қосалқы бөлшектер бағасын, бір өлшем бірлігіне пайдаланудың бастапқы мерзімі ішінде қызмет көрсетуге арналған барлық шығыстарды қоса алғанда, басқа да шығыстар.
Әлеуетті өнім беруші басқа да шығыстарды көрсетуге құқылы, оның ішінде
8.1.
8.2.
9.
Жеңілдіктер берілген жағдайда оларды ұсыну мөлшері
9.1.
9.2.
______________________________________________________________
Қолы, күні лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрі
(бар болса)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
Банктік кепілдік
Банктің атауы _______________________________________________________
(банктің атауы мен деректемелері)
Кімге_______________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауы мен деректемелері)
№_____________ кепілдік міндеттеме
__________________ _____ жылғы "____" ________
(орналасқан жері)
Біз бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын
____________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
____________________________________________________ ұйымдастырған
(тапсырыс берушінің, сатып алуды
_______________________________ сатып алу жөніндегі тендерге қатысатындығынан
және ұйымдастырушының атауы)
жалпы сомасы ____________________________________ теңгеге
___________________________________________________________________
(жазбаша түрде)
___________________________________________________________________
(тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің атауы мен көлемі)
беруді (жұмыстарды орындауды, қызметтерді көрсетуді) жүзеге асыруға
дайындығынан хабардармыз.
________ жылғы "____"__________ жоғарыда аталған сатып алуды өткізу
жөніндегі тендерлік құжаттамада әлеуетті өнім берушілердің банктік кепілдік түрінде
тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізуі көзделген.
Осыған байланысты біз ____________________ осымен өзімізге Сіздің талап етуіңіз
(банктің атауы)
бойынша, сондай-ақ Өнім беруші:
тендерлік өтінімдерді қабылдаудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін тендерлік
өтінімді кері қайтарып алғандығын немесе өзгерткендігін;
2) жеңімпаз тендердің жеңімпазы болып танылғаннан кейін шартқа тұрудан бұлтарды;

3) победитель не внес либо несвоевременно внес гарантийное обеспечение договора закупа или
договора на оказание фармацевтических услуг.
Данная гарантия вступает в силу со дня вскрытия конвертов с тендерными заявками.
Данная гарантия действует до окончательного срока действия тендерной заявки Поставщика на
участие в тендере. Если срок действия тендерной заявки продлен, то данное гарантийное обязательство
продлевается на такой же срок.
Подпись гаранта                                                            Дата и адрес
Печать
(при наличии)
Приложение 8
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Банковская гарантия
(вид обеспечения тендерной заявки)
Наименование банка ___________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому _________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
(наименование и реквизиты Единого дистрибьютора)
Гарантийное обязательство № ________
_____________________ "__" _______ г.
(местонахождение)
Мы были проинформированы, что
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________,
(наименование потенциального поставщика)
в дальнейшем "Поставщик", принимает участие в двухэтапном тендере по закупу _____________________
____________________________________________________________________________________________,
организованном ______________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________,
(наименование Единого дистрибьютора) и готов осуществить поставку
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
(наименование и объем товаров)_________________________________________________________________
на общую сумму________________________________________________________________________ в тенге.
(прописью)
В связи с этим мы _______________________________________________________________________
(наименование банка)
настоящим берем на себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму,
равную_______________________________________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату по основаниям, предусмотренным
пунктом 204 Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических
(иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского
назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и медицинской помощи в системе обязательного социального
медицинского страхования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30
октября 2009 года № 1729.
Данная гарантия вступает в силу со дня вскрытия конвертов с тендерными заявками.
Данная гарантия действует до окончательного срока действия тендерной заявки Поставщика на
участие в тендере. Если срок действия тендерной заявки продлен, то данное гарантийное обязательство
продлевается на такой же срок.
Подпись гаранта                                                            Дата и адрес
Печать
(при наличии)
Приложение 9
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Типовой договор закупа
____________________                                                      "___" __________ _____ г.
(Местонахождение)
______________________________________________________________________________, именуемый (ое) (ая)
(полное наименование Заказчика)
в дальнейшем – "Заказчик", в лице __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________,
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица с одной стороны, и ____________
________________________________________________________________________________________________
(полное наименование Поставщика – победителя тендера)
___________________________________________________, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем – "Поставщик",
в лице _________________________________________________________________________________________,
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного лица, действующего на основании _________________________________________________,
(устава, положения)
с другой стороны, на основании Правил организации и проведения закупа лекарственных средств,
профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий
медицинского назначения и медицинской техники по оказанию гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования,
утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 и
протокола об итогах закупа способом ______________________ (указать способ) по закупу (предмет закупа),
прошедшего в году _____ № _______ от "___" __________ _____ года заключили настоящий Договор закупа
(далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

3) жеңімпаз өнім беруші сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтерді
көрсетуге шартты кепілдікті қамтамасыз етуін төлемеді немесе мезгілсіз төледі деген Сіздің
ақы төлеуге жазбаша растауыңызды алғаннан кейін Сізге сіздің талабыңыз бойынша
_____________________________________________________________________________
________________ соманы төлеуге өзімізге кері
(сомасы санмен және жазбаша) қайтарылмайтын міндеттеме аламыз.
Осы кепілдік тендер өтінімі бар конверттерді ашу күнінен бастап күшіне енеді.
Осы кепілдік Өнім берушінің тендерге қатысуға тендер өтінімінің соңғы мерзіміне
дейін қолданылады. Егер тендер өтінімінің қолданылу мерзімі ұзартылса, онда осы кепілдік
міндеттеме осындай мерзімге ұзартылады.
Кепілдік берушілердің қолы мен мөрі Күні
және мекенжайы
(бар болса)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
Банктік кепілдік
(тендер өтінімін қамтамасыз ету түрі)
Банктің атауы___________________________________________________
_______________________________________________________________
(банктің атауы мен деректемелері)
Кімге_____________________________________________________________
_________________________________________________________
(бірыңғай дистрибьютордың атауы мен деректемелері)
№ ________ кепілдік міндеттеме
___________________________ ________ ж. "___" __________
(орналасқан жері)
Бізге ақпарат берілді, _________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Бұдан әрі "Өнім беруші", сатып алу бойынша екі кезеңді тендерге қатысады
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(бірыңғай дистрибьютордың атауы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
жалпы сомасы________________________________________________ теңгеге
(жазумен)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің атауы мен көлемі)
сатып алу бойынша екі кезеңді рәсімдерді пайдалана отырып, тендерге қатысатыны
туралы хабарлайды.
Екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын тендер тәсілімен сатып алу шарттарына
сәйкес банктік кепілдеме түрінде тендер өтінімін кепілдікті қамтамасыз етуді әлеуетті
өнім берушілердің енгізуі көзделген.
Осыған байланысты _____________________________________________
(банктің атауы)
Біз Сіздің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729
қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық
техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу Ережесінің
204-тармағында көзделген негіздер бойынша Сіздің ақы төлеуге жазбаша талабыңызды, сондай-ақ
Өнім беруші Шарт бойынша өзінің міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше
орындамағаны туралы жазбаша растауыңызды алғаннан кейін Сізге сіздің талабыңыз
бойынша ____________________________________________ соманы төлеуге
(сомасы санмен және жазбаша) өзімізге кері қайтарылмайтын міндеттеме аламыз.
Осы кепілдік тендер өтінімі бар конверттерді ашу күнінен бастап күшіне енеді.
Осы кепілдік Өнім берушінің екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын тендерге қатысуға
тендер өтінімінің соңғы мерзіміне дейін қолданылады Егер тендер өтінімінің қолданылу мерзімі
ұзартылса, онда осы кепілдік міндеттеме осындай мерзімге ұзартылады.
Кепілдік берушілердің қолы мен мөрі Күні және мекенжайы
(бар болса)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
Сатып алудың үлгі шарты
____________________ _____ жылғы "_____" _____
(орналасқан жері)
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын
___________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы)
атынан,
__________________________________________________________________,
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын,
____________________________
___________________________________________________________________
(өнім беруші – тендер жеңімпазының толық атауы)
атынан __________________________________________ негізінде әрекет ететін
(Жарғы, Ереже және т.с.с.)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
екінші тараптан, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесі және ______ жылғы "____"____________ өткен (затты сатып алу) сатып алу ____________ ________________________ (тәсіл көрсетілсін) тәсілмен сатып алу қорытындысы туралы №____ хаттамасының негізінде тауарды сатып алу туралы шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты және мына төмендегі келісімге келді:

1. Поставщик обязуется поставить товар в соответствии с условиями Договора, в количестве и качестве,
определенных в приложениях к настоящему Договору, а Заказчик принять его и оплатить в соответствии
с условиями Договора.
2. Общая стоимость товаров (для ГУ указать наименование товаров согласно бюджетной программы/
специфики) составляет (указать сумму цифрами и прописью) (далее – общая сумма договора).
3. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой договор, заключенный между Заказчиком и Поставщиком
в соответствии с Правилами организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических
(иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения
и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования
и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, зафиксированный в письменной форме,
подписанный сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией,
на которую в договоре есть ссылки;
2) цена Договора означает цену, которая должна быть выплачена Заказчиком Поставщику в рамках
Договора за полное выполнение своих договорных обязательств;
3) товары - товары и сопутствующие услуги, которые Поставщик должен поставить Заказчику в рамках
Договора;
4) сопутствующие услуги - услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие, например, как
транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, например, монтаж, пуск,
оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода обязанности Поставщика,
предусмотренные данным Договором;
5) Заказчик – государственные органы, государственные учреждения, государственные предприятия и
акционерные общества, контрольный пакет акций которых принадлежит государству, а также аффилиированные
с ними юридические лица;
6) Поставщик - физическое или юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика
в заключенном с ним Договоре о закупе и осуществляющее поставку товаров, указанных в условиях Договора.
4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются
его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) перечень закупаемых товаров;
3) техническая спецификация;
4) обеспечение исполнения Договора (этот подпункт указывается, если в тендерной документации
предусматривается внесение обеспечения исполнения Договора).

1. Өнім беруші Шарттың талаптарына сәйкес тауарды осы Шарттың қосымшаларында анықталған санда және сапада беруді, ал Тапсырыс беруші оны қабылдауды және Шарттың талаптарына сәйкес төлеуді міндетіне алады.
2. Тауарлардың жалпы құны (ММ үшін бюджеттік бағдарламаға/ерекшелігіне сәйкес тауарлардың атауы көрсетілсін) (сома цифрлармен және жазумен көрсетілсін) (бұдан әрі - шарттың жалпы сомасы).
3. Осы Шарттар төменде санамаланған ұғымдарға мынадай түсінік беріледі:
1) Шарт - Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмек көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесіне және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ шарттар сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) Шарттың бағасы Тапсырыс беруші Шарттың шеңберінде Өнім берушіге өзінің шарттық міндеттемелерін толық орындағаны үшін төленуге тиіс соманы білдіреді;
3) тауарлар - Өнім беруші Тапсырыс берушіге Шарт шеңберінде беруі тиіс тауарлар және ілеспе көрсетілетін қызметтер;
4) ілеспе көрсетілетін қызметтер - тауарларды беруді қамтамасыз ететін қызметтерді, мәселен, тасымалдау және сақтандыру және мәселен, монтаждау, іске қосу, техникалық жәрдем көрсету, оқыту қамтылатын кез келген басқа да көмекші қызметтер және Өнім берушінің осы Шарттар көзделген басқа да осыған ұқсас міндеттерін білдіреді;
5) Тапсырыс беруші - акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар, сондай-ақ олармен аффилирленген заңды тұлғалар;
6) Өнім беруші – жасасқан шарттарда Тапсырыс берушінің контрагенті ретінде әрекет ететін және шарттың талаптарында көрсетілген тауарларды сатып алу мен жеткізуді жүзеге асыратын заңды және жеке тұлға.
4. Төменде санамаланған құжаттар және оларда баяндалған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың тізбесі;
3) техникалық ерекшелігі;
4) Шарттың орындалуын қамтамасыз ету (бұл тармақша егер тендерлік құжаттамада көрсетілсе, Шартты орындауды қамтамасыз ету).

5. Форма оплаты ____________________________________________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, аккредитив и т.д.)
6. Сроки выплат ____________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
(пример: % после приемки товара в пункте назначения или предоплата или и т.д.)
7. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) копия договора или иные документы, представляемые поставщиком и подтверждающие его статус
производителя, официального дистрибьютора либо официального представителя производителя;
2) ________________________________________________________________________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи)
8. Товары, поставляемые в рамках данного Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов,
указанных в технической спецификации.
9. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика раскрывать кому-либо
содержание Договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей,
моделей, образцов или информации, представленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за
исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего Договора.
Указанная информация должна представляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это
необходимо для выполнения договорных обязательств.
10. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика использовать какие-либо
вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации Договора.
11. Поставщик должен обеспечить упаковку товаров, способную предотвратить их от повреждения или
порчи во время перевозки к конечному пункту назначения, указанному в приложении 1 к тендерной
документации. Упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную
обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого
хранения. При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность
конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования товаров.
12. Упаковка и маркировка ящиков, а также документация внутри и вне ее должны строго соответствовать
специальным требованиям, определенным Заказчиком.
13. Поставка товаров осуществляется Поставщиком в соответствии с условиями Заказчика, оговоренными
в перечне закупаемых товаров.
14. Поставщик должен поставить товары до пункта назначения, указанного в приложении 1 к тендерной
документации. Транспортировка этих товаров до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком,
а связанные с этим расходы включаются в цену Договора.

5. Төлем нысаны ________________________________________________
(қолма-қол есептесулер үшін ақша аударулар, аккредиттер және т.б.)
6. Төлем мерзімі _________________________________________________
___________________________________________________________________
(мысалы: % белгіленген пунктте тауарды қабылдау немесе алдын ала төлеу және т.б.)
7. Алдағы төлемде қажетті құжаттар:
1) шарттың көшірмесі немесе өнім беруші ұсынатын және оның өндіруші, ресми дистрибьютор не ресми өндіруші өкілдің мәртебесін растайтын басқа да құжаттар;
2) _____________________________________________________________
(шот-фактура немесе қабылдау-тапсыру акті немесе т.б.)
8. Осы Шарт шеңберінде берілетін тауарлар немесе көрсетілетін қызметтер техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келуге немесе олардан жоғары болуға тиіс.
9. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз қандай да болмасын адамға Шарттың мазмұнын немесе оның қандай да бір ережелерін, сондай-ақ тапсырыс беруші немесе осы Шартты орындау үшін Өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа адам берген техникалық құжаттаманы, жоспарларды, сызбаларды, модельдерді, үлгілерді немесе ақпаратты ашпауға тиіс. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қажетті шамада берілуге тиіс.
10. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз қандай да болмасын жоғарыда санамаланған құжаттарды немесе ақпаратты Шартты іске асыру мақсатынан басқа, пайдаланбауға тиіс.
11. Өнім беруші Тендерлік құжаттамаға 1-қосымшада көрсетілген белгіленген соңғы пунктке тасымалдау уақытына олардың бұзылуын немесе бүлінуін болдырмауы, тауардың қаптамасын қамтамасыз етуі тиіс. Қаптама қандай да болмасын шектеулерсіз қарқынды көтергіш-көлік өңдеуіне және тасымалдау кезіндегі өзгермелі температураның, тұз бен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуге тиіс. Оралған жәшіктердің габаритін және олардың салмағын анықтау кезінде жеткізу пунктінің алыстығы және тауарларды алып жүрудің барлық пункттерінде қуатты жүк көтергіш құралдардың болуы ескерілуі қажет.
12. Жәшіктерді орау мен таңбалау, сондай-ақ ішінен және сыртынан құжаттамалау Тапсырыс беруші белгілеген арнайы талаптарға қатаң сәйкес келуге тиіс.
13. Тауарларды беруді Өнім беруші сатып алынатын тауарлардың тізбесінде айтылған Тапсырыс берушінің талаптарына сәйкес жүзеге асырады.
14. Өнім беруші Тендерлік құжаттамаға 1-қосымшада көрсетілген белгіленген пунктке дейін тауарды беруі тиіс. Осы тауарларды белгіленген пунктке дейін тасымалдау жүзеге асырылады және Өнім беруші төлейді, ал осымен байланысты шығыстар шарттың бағасына енеді.

15. В рамках данного Договора Поставщик должен предоставить услуги, указанные в тендерной
документации.
16. Цены на сопутствующие услуги должны быть включены в цену Договора.
17. Заказчик может потребовать от Поставщика предоставить следующую информацию о запасных частях,
изготовляемых или реализуемых Поставщиком, а именно стоимость и номенклатуру запасных частей, которые
Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
18. Поставщик, в случае прекращения производства им запасных частей, должен:
а) заблаговременно уведомить Заказчика о предстоящем свертывании производства, с тем, чтобы позволить
ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах;
б) в случае необходимости вслед за прекращением производства бесплатно предоставить Заказчику планы,
чертежи и техническую документацию на запасные части.
19. Поставщик гарантирует, что товары, поставленные в рамках Договора, являются новыми,
неиспользованными, новейшими либо серийными моделями, отражающими все последние модификации
конструкций и материалов, если Договором не предусмотрено иное. Поставщик далее гарантирует, что товары,
поставленные по данному Договору, не будут иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или
работой, при нормальном использовании поставленных товаров в условиях, обычных для страны Заказчика.
В случае появления дефектов в конструкциях, материалах, изготовленных Поставщиком в строгом соответствии
с технической спецификацией, представленной Заказчиком, Поставщик не несет ответственности за упущения
Заказчика в его (Заказчика) технической спецификации.
20. Эта гарантия действительна в течение_____________________________________________ дней после
(указать требуемый срок гарантии)
доставки всей партии товаров или ее части в зависимости от конкретного случая и их приемки на конечном
пункте назначения, указанном в Договоре.
21. Заказчик обязан оперативно уведомить Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных
с данной гарантией.
22. После получения уведомления о выходе товара из строя поставщик должен в срок не более 72
(семидесяти двух) часов с момента получения уведомления обеспечить выезд квалифицированного специалиста
на место для определения причин, сроков предполагаемого ремонта. Поставщик должен произвести ремонт,
используя запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем, или замену бракованного товара или
его части без каких-либо расходов со стороны заказчика в течение одного месяца.

15. Осы Шарттың шеңберінде Өнім беруші тендерлік құжаттамада көрсетілген қызметтерді ұсынуы тиіс.
16. Ілеспе қызметтерге арналған бағалар Шарттың бағасына енгізілуі тиіс.
17. Тапсырыс беруші Өнім берушіден Өнім беруші дайындайтын немесе сататын қосалқы бөлшектер туралы ақпаратты ұсынуды, атап айтқанда Тапсырыс беруші Өнім берушіден сатып алу үшін таңдап алатын және кепілдік берілген мерзімнен кейін оларды пайдаланатын қосалқы бөлшектердің құнын және номенклатурасын талап етуі мүмкін.
18. Өнім беруші оларға қосалқы бөлшектерді шығаруды тоқтатқан жағдайда:
а) Тапсырыс берушіні оған қажетті санда қажетті сатып алуды жүргізуіне мүмкіндік беру үшін өндірістің алдағы уақыттағы тоқтауы туралы алдын ала хабарлауға;
б) қажет болған жағдайда өндіріс тоқтағаннан кейін артынша Тапсырыс берушіге қосалқы бөліктерге жоспарларды, сызбалар мен техникалық құжаттаманы тегін беруге тиіс.
19. Өнім беруші Шарт шеңберінде берілген Тауарлар, егер Шартта өзгеше көзделмесе, жаңа, пайдаланылмаған, конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы түрленулері көрсетілген жаңа не сериялық модель болып табылатындығына кепілдік береді. Өнім беруші, бұдан әрі, осы Шарт бойынша берілген Тауарлар Тапсырыс берушінің елі үшін әдетте қолайлы жағдайларда берілген Тарларды қалыпты пайдаланған кезде конструкцияларына, материалдары мен жұмысына байланысты ақаулары болмайтындығына бұдан әрі кепілдік береді. Тапсырыс беруші берген техникалық ерекшелікке қатаң сәйкестікте Өнім беруші Тапсырыс берушінің оның (Тапсырыс берушінің) техникалық ерекшелігінде жіберген қателігі үшін жауап бермейді.
20. Бұл кепілдік Тауарлардың бүкіл партиясын немесе оның бөлігін нақтылы жағдайға және оларды Шарттар көрсетілген тағайындалған нақты пунктіне қабылдағанға орай __________________________________________________ ішінде жарамды.
(кепілдіктің талап етілетін мерзімі көрсетілсін)
21. Тапсырыс беруші Өнім берушіні осы кепілдікке байланысты барлық талап қоюлар туралы жазбаша түрде жедел хабардар етуге міндетті.
22. Тауардың істен шыққаны туралы хабарлама алғаннан кейін әлеуетті өнім беруші хабарлама алған сәттен бастап 72 (жетпіс екі) сағаттан аспайтын мерзімде болжамды жөндеу жұмыстарының себептерін, мерзімдерін айқындау үшін білікті мамандарды жергілікті жерге жіберуді қамтамасыз етеді. Өнім беруші дайындаушы-зауыт өндірген қосалқы бөлшектерді және тораптарды пайдалана отырып жөндеу жұмысын немесе бір ай ішінде Тапсырыс берушінің тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ақауы бар тауарды немесе оның бөлшектерін ауыстыруды жүргізуге тиіс.

23. Если Поставщик, получив уведомление, не исправит дефект(ы) в течение одного месяца, Заказчик
может применить необходимые санкции и меры по исправлению дефектов за счет Поставщика и без какого-либо
ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по Договору в отношении Поставщика.
24. Оплата Поставщику за поставленные товары будет производиться в форме и в сроки, указанные
в пунктах 5 и 6 настоящего Договора.
25. Цены, указанные Заказчиком в Договоре, должны соответствовать ценам, указанным Поставщиком
в его тендерной заявке.
26. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки,
упаковки, место доставки, или услуги, предоставляемые Поставщиком и т.д.) в документы Договора не допускаются,
за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
27. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для
поставки любой части товаров по Договору, то цена Договора или график поставок, или и то и другое
соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы
Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати)
дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
28. Поставщик ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему
Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
29. Поставка товаров и предоставление услуг должны осуществляться Поставщиком в соответствии с графиком,
указанным в таблице цен.
30. Задержка с выполнением поставки со стороны поставщика приводит к удержанию обеспечения исполнения
договора и выплате неустойки.
31. Если в период выполнения Договора Поставщик в любой момент столкнется с условиями, мешающими
своевременной поставке товаров, Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление
о факте задержки, ее предположительной длительности и причине(ах). После получения уведомления от Поставщика
Заказчик должен оценить ситуацию и может, по своему усмотрению, продлить срок выполнения Договора поставщиком;
в этом случае, такое продление должно быть ратифицировано сторонами путем внесения поправки в текст договора.
32. За исключением форс-мажорных условий, если Поставщик не может поставить товары в сроки,
предусмотренные Договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вычитает из цены Договора
в виде неустойки сумму в размере 0,1% от суммы недопоставленного или поставленного с нарушением сроков товара.

23. Егер Өнім беруші хабарлама алып, Тапсырыс беруші талап еткен мерзімде ақауды(ларды) жөндемесе, Тапсырыс беруші Өнім беруші есебінен және Тапсырыс беруші Өнім берушіге қатысты Шарт бойынша иеленуі мүмкін басқа да құқықтарға қандай да болмасын залалсыз ақауларды жөндеу жөніндегі қажетті санкциялар мен шараларды қолдана алады.
24. Өнім берушіге берілген тауарларға ақы төлеу осы Шарттың 5 және 6-тармақтарында көрсетілген нысанда және мерзімде жүргізілетін болады.
25. Тапсырыс беруші Шартта көрсеткен баға Тапсырыс берушінің тендерлік өтінімінде ол көрсеткен бағаға сәйкес келуге тиіс.
26. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарттың құжаттарына ешқандай ауытқуларға немесе өзгерістерге (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, тиеу, орау әдістері, жеткізу орны немесе Өнім беруші көрсететін қызметтер және т.б.) жол берілмейді.
27. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Шарт бойынша тауарлардың кез келген бөлігін беру үшін қажетті құнның немесе мерзімнің азаюына әкелетін болса, Шарттың бағасы немесе беру кестесі немесе сол немесе өзгелері тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Осы бап шеңберінде Өнім берушінің түзету жүргізуге барлық сауалдарды Өнім беруші Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күнінен бастап 30 (отыз) күннің ішінде көрсетілуге тиіс.
28. Өнім беруші қандай да болмасын біреуге осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз не толық не ішінара бермеуге тиіс.
29. Тауарларды беруді және қызметтерді көрсетуді Өнім беруші бағалар кестесінде көрсетілген кестеге сәйкес жүзеге асыруға тиіс.
30. Өнім беруші тарапынан өнім беруді орындауды кешіктіру шартты орындауды қамтамасыз етуді ұстап қалуға және тұрақсыздық айыппұлын төлеуге әкеп соқтырады.
31. Егер Шартты орындау кезеңінде Өнім беруші кез келген сәтте тауарларды уақтылы беруге және қызметтерді көрсетуге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, Өнім беруші Тапсырыс берушіге тез арада кешігу фактісі, оның шамамен ұзақтығы және себебі(тері) туралы жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Өнім берушіден хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші жағдайды бағалауға тиіс және өзінің қалауы бойынша Өнім берушінің Шартты орындау мерзімін ұзарта алады: бұл жағдайда мұндай ұзартуды тараптар шарттың мәтініне түзетулер енгізу жолымен ратификациялануы тиіс.
32. Форс-мажор жағдайларын қоспағанда, егер Өнім беруші тауарларды Шартта көзделген мерзімде бере алмайтын болса, Тапсырыс беруші өзінің басқа құқықтарына зиян келтірместен, Шарт шеңберінде мерзімдерді бұза отырып, тауарды толық бермеген немесе бермеген сомадан 0,1% мөлшерінде Шарттың бағасынан тұрақсыздық айыбы түрінде шегеріп тастайды.

33. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату
неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора
является результатом форс-мажорных обстоятельств.
34. Для целей настоящего Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны
Поставщика, не связанное с просчетом или небрежностью Поставщика и имеющее непредвиденный характер. Такие
события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или
стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
35. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен незамедлительно направить
Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступают иные
письменные инструкции, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это
целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных
обстоятельств.
36. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор, направив Поставщику соответствующее письменное
уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае, расторжение
осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику
при условии, если расторжение Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение
действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
37. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор в силу нецелесообразности его дальнейшего
выполнения, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть
указана причина расторжения Договора, должен оговариваться объем аннулированных договорных обязательств,
а также дата вступления в силу расторжения Договора.
38. Когда Договор аннулируется в силу таких обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только
за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения. Заказчик и Поставщик
должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры,
возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
39. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут
разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
40. Договор составляется на государственном и/или русском языках. В случае, если второй стороной Договора
является иностранная организация, то второй экземпляр может переводиться на язык в соответствии
с законодательством Республики Казахстан о языках. В случае необходимости рассмотрения Договора в арбитраже
рассматривается экземпляр Договора на государственном или русском языках. Вся относящаяся к Договору переписка
и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.

33. Өнім беруші, егер Шартты орындауды кешіктіру форс-мажор жағдайларының нәтижесі болса, өзінің Шартты орындауды қамтамасыз етуінен айырылмайды және Шарттың талаптарын орындамауына орай тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе оны бұзуға жауапкершілік жүктемейді.
34. Осы Шарттың мақсаты үшін "форс-мажор" Өнім берушінің есебіне және салғырттығына байланысты емес және күтпеген сипаттағы Өнім беруші тарапынан бақылауға бағынбайтын оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар әскери іс-қимылдар, табиғи немесе зілзала апаттары, індет, карантин мен тауарларды беруге эмбарго сияқты іс-қимылдарды қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.
35. Форс-мажор жағдайлары туындаған кезде Өнім беруші Тапсырыс берушіге мұндай жағдайлар мен олардың себептері туралы тез арада жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Егер Тапсырыс берушіден өзгеше жазбаша нұсқаулықтар түспесе, Өнім беруші Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындауды ол орынды болғанынша жалғастырады және форс-мажор жағдайларына байланысты емес Шартты орындаудың баламалы тәсілдерін жүргізеді.
36. Тапсырыс беруші, егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты бұза алады. Бұл жағдайда бұзу тез арада жүзеге асырылады және Тапсырыс беруші, егер Шартты бұзу іс-қимылдар жасауға немесе Тапсырыс берушіге қойылған немесе қойылатын санкцияларды қолдануға залал әкелмесе немесе қандай да болмасын құқықтарды қозғамаса Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндеттемелер жүктемейді.
37. Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, оның бұдан әрі орындалуының орынсыздығына орай кез келген уақытта Шартты бұза алады. Хабарламада Шартты бұзудың себебі көрсетілуге тиіс, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ Шарттың бұзылуы күшіне енген күн айтылуға тиіс.
38. Шарт жойылған кезде, Өнім беруші Шарт бойынша бұзуға байланысты оны бұзатын күнгі іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етуге құқылы. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші тікелей келіссөздер процесінде олардың арасында Шарт бойынша немесе оған байланысты туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешуге бар күш-жігерін жұмсауға тиіс.
39. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күннің ішінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша дауды шеше алмаса, тараптардың кез келгені осы мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
40. Шарт мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жасалады. Егер екінші тарап шетел ұйымы болса, онда екінші дана Қазақстан Республикасының Тілдер туралы заңнамасына сәйкес тілге аударылуы мүмкін. Шартты төрелікте қарау қажет болған жағдайда, Шарттың мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі данасы қаралады. Шартқа қатысты барлық хат алмасу немесе тараптар алмасатын басқа құжаттама осы талаптарға сәйкес келуге тиіс.

41. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором,
высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
42. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано
в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
43. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым
законодательством Республики Казахстан.
44. Поставщик обязан внести обеспечение исполнения Договора в форме, объеме и на условиях,
предусмотренных в тендерной документации.
45. Настоящий Договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном органе казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан (для государственных органов и государственных учреждений) либо
после подписания Сторонами и внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора.
46. Адреса и реквизиты Сторон:
Дата регистрации в территориальном органе казначейства (для государственных органов и государственных
учреждений): ________________.
Настоящий Типовой договор закупа товара регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и
Поставщиком в процессе осуществления Заказчиком закупа лекарственных средств, изделий медицинского назначения
и медицинской техники. Любые вносимые в настоящий Договор изменения и дополнения должны соответствовать
законодательству Республики Казахстан, тендерной документации Заказчика, тендерной заявке Поставщика и протоколу
об итогах тендера.
Приложение 10
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Типовой договор на оказание фармацевтических услуг
____________________                                     "____" _____________ г.
(Местонахождение)
____________________________________________________________, именуемый (ое), (ая)
(полное наименование Администратора бюджетных программ)
в дальнейшем "Заказчик", на основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения",
итогов закупа фармацевтических услуг, проведенного "__" _________20__года, Положения о Департаменте
(Управлении) здравоохранения, утвержденного постановлением Акимата _________________________________________
в лице ___________________________________________________________________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)уполномоченного лица
действующий на основании ________________________________________________________________________________,
с одной стороны и ________________________________________________________________________________________,
(полное наименование Поставщика, независимо от формы собственности)
____________________________________________ именуемый (ое), (ая) в дальнейшем "Поставщик", в лице
_________________________________________________________________________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица (при его наличии)
действующего на основании ________________________________________________________________________________
(Устава, Положения)
с другой стороны, заключили настоящий Договор (далее – Договор) о нижеследующем:

41. Шартқа сәйкес тараптардың бірі екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын бере отырып, хат, жеделхат, телекс немесе факс түрінде жіберіледі.
42. Хабарлама берілгеннен кейін немесе көрсетілген күшіне ену күні (егер хабарламада көрсетілсе) күшіне енеді, ол бұл күндердің қайсысы кейінірек болатындығына байланысты.
43. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төленуге тиіс.
44. Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізуге міндетті.
45. Осы Шарт оны Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық аумақтық органында тіркелген күнінен бастап (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін) және Өнім беруші Шартты қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
46. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері:
Аумақтық қазынашылық органда тіркелген күні (мемлекеттік органдар және мемлекеттік мекемелер үшін): ____________________________________________
Осы тауарларды сатып алу туралы үлгілі шарт Тапсырыс берушінің дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы сатып алуды жүзеге асыруы үдерісінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Осы Шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, Тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына, Өнім берушінің тендерлік өтініміне және тендердің қорытындысы туралы хаттамаға сәйкес болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған үлгі шарт
____________________ ______ ж. "____"__________
(Орналасқан жері)
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын
___________________________________________________________________
бюджеттік бағдарлама әкімшісінің денсаулық сақтау толық атауы)
атынан, "Халық денсаулығы және жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің,
"____"___________ жылы өткізілген фармацевтикалық қызметтерді сатып алу
қорытындылары, әкімдіктің қаулысымен бекітілген департамент (басқарма) туралы
Ереженің негізінде әрекет ететін
___________________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын,
__________________________________________________________________
атынан ____________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
негізінде әрекет ететін________________________________________________
(Жарғының, Ереженің және т.б.)
___________________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы меншік нысанына қарамастан)
екінші тараптан мына төмендегілер туралы, осы Шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:

Глава 1. Предмет Договора
1. Поставщик оказывает фармацевтическую деятельность в населенных пунктах,
указанных в приложении 1 к Договору.
2. Заказчик осуществляет возмещение затрат Поставщику по тарифам согласно
приложению 2 к Договору.
Глава 2. Порядок расчета
3. Сумма Договора на ____________ год составляет __________ тенге.
4. Заказчик возмещает затраты Поставщику за фактически оказанные услуги, в пределах средств,
предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам
администратора бюджетных программ.
5. Возмещение затрат осуществляется ежемесячно, в соответствии с актом оказанных фармацевтических услуг,
на основании сверки представленных реестров рецептов.
6. Допускается авансирование Поставщика в размере 30 (тридцати) процентов от общей суммы Договора.
7. Сумма Договора подлежит корректировке с учетом фактически оказанного объема фармацевтических услуг.
Глава 3. Права и обязанности сторон
8. Поставщик обязан:
оказывать гражданам фармацевтическую деятельность в населенных пунктах по перечню, определенному
Заказчиком;
предоставлять гражданам наглядную информацию о перечне видов заболеваний и отдельных категорий
граждан при амбулаторном лечении которых, лекарственные средства и специализированные лечебные продукты
отпускаются бесплатно и на льготных условиях, отпускных ценах и суммах возмещения стоимости лекарственных
средств;
вводить данные в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению;
ежемесячно передавать Заказчику реестр рецептов в электронной версии и на бумажных носителях, по которым
осуществлен отпуск лекарственных средств по форме согласно приложению 3 к настоящему Договору;
предоставлять Заказчику всю документацию, необходимую для проведения
проверки исполнения настоящего Договора.
9. Заказчик обязуется:
своевременно производить возмещение затрат Поставщика за оказанные фармацевтические услуги;
обеспечить Поставщика информацией о лечебно-профилактических организациях и врачах, осуществляющих
выписывание бесплатных и льготных рецептов;
проводить необходимые организационные мероприятия, направленные на информирование населения по вопросам
предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в Республике Казахстан.
Глава 4. Ответственность сторон
10. Поставщик несет ответственность:
за допущенные случаи нарушения по предоставлению населению фармацевтической услуги (отказ в обеспечении
лекарственными средствами, определенных Заказчиком, отпуск препаратов ненадлежащего качества) в соответствии
с законодательством Республики Казахстан;
за реализацию лекарственных средств через объекты, не имеющие разрешения (права) реализации лекарственных средств;
за достоверность вводимых в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению;
за ежемесячную передачу Заказчику реестра рецептов, по которым осуществлен отпуск лекарственных средств.

1-тарау. Шарттың мәні
1. Өнім беруші Шартқа 1-қосымшада көрсетілген елді мекендерге фармацевтикалық қызмет көрсетеді.
2. Тапсырыс беруші осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес тарифтер бойынша Өнім берушінің шығындарының орнын толтырады.
2-тарау. Есептеу тәртібі
3. Шарттың сомасы ____________ жылға __________ теңгені құрайды.
4. Тапсырыс беруші Өнім берушінің іс жүзінде көрсетілетін қызметтерінің шығындарын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражат шегінде өтейді.
5. Қызметтерді өтеу ай сайын, орындалған жұмыс актілеріне сәйкес, ұсынылған рецептер тізілімін салыстыру негізінде жүргізіледі.
6. Өнім берушіге шарттың жалпы сомасынан 30%-ы мөлшерінде аванс беруге рұқсат етіледі.
7. Шарттың сомасы көрсетілген фармацевтикалық қызметтерді ескере отырып түзетілуі тиіс.
3-тарау. Тараптардың міндеттері мен құқықтары
8. Өнім беруші:
азаматтарға Тапсырыс беруші белгілеген тізбе бойынша елді мекендерде фармацевтикалық қызметтер көрсетуге;
азаматтарға ауру түрлерінің тізбесі және амбулаториялық емдеген кезде дәрілік заттар мен арнайы емдік тағамдар тегін және жеңілдікті шарттармен берілетін азаматтардың жекелеген санаттары туралы, сатылатын бағасы мен дәрілік заттардың құнын өтеу сомалары туралы көрнекі ақпарат беруге;
амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша деректер базасына деректер енгізуге;
Тапсырыс берушіге ай сайын осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәрілік заттарды босату жүзеге асырылған рецепттер тізілімін қағаз түрінде және электрондық нұсқада беруге;
Тапсырыс берушіге осы Шарттың орындалуына тексеру жүргізу үшін қажетті барлық құжаттаманы беруге міндетті.
9. Тапсырыс беруші:
көрсетілген фармацевтикалық қызмет үшін Өнім берушінің шығындарын уақтылы өтеуге;
Өнім берушіні тегін және жеңілдікті шарттармен рецепттер беруді жүзеге асыратын дәрігерлер мен емдеу-профилактикалық ұйымдары туралы ақпаратпен қамтамасыз етуге;
Қазақстан Республикасында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету мәселелері жөнінде халықты ақпараттандыруға бағытталған қажетті ұйымдастыру іс-шараларын өткізуге міндеттенеді.
4-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
10. Өнім беруші:
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халыққа фармацевтикалық қызмет көрсету бойынша жіберілген бұзушылық жағдайлары (Тапсырыс беруші белгілеген дәрілік заттармен қамтамасыз етуден бас тарту, сапасыз препараттарды босату) үшін;
дәрілік заттарды өткізуге рұқсаты (құқығы) жоқ объектілерден дәрілік заттардың өткізілгені үшін;
заңнамада белгіленген тәртіппен Тапсырыс берушіден алынған қаражатты мақсатсыз пайдаланғаны үшін;
амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша деректер базасына енгізілетін деректердің дұрыстығы үшін;
Тапсырыс берушіге ай сайын дәрілік заттарды босату жүзеге асырылған рецепттер тізілімін беруге жауапты болады.

11. Заказчик несет ответственность:
за своевременное предоставление Поставщику данных о лечебно-профилактических организациях и врачах,
осуществляющих выписывание бесплатных и льготных рецептов;
за своевременное перечисление денежных средств на возмещение затрат Поставщику за фактически оказанный объем
медицинской помощи на основании сверки представленных реестров рецептов в соответствии с законодательством Республики
Казахстан;
за ведение автоматизированной базы данных по амбулаторному лекарственному обеспечению.
12. Нарушение условий Договора по оказанию фармацевтической деятельности о стороны Поставщика может привести
к следующим санкциям, возлагаемым на него: аннулирование Договора или выплате неустойки в размере 0,01% от суммы
неисполненных или исполненных ненадлежащим образом обязательств.
Глава 5. Изменение и расторжение Договора
13. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по письменному соглашению сторон.
14. О намерении досрочного прекращения Договора стороны обязаны уведомить друг друга не менее чем за 30
(тридцать) календарных дней до предполагаемой даты прекращения Договора.
15. За нарушение условий Договора Заказчик в одностороннем порядке может расторгнуть Договор, направив Поставщику
письменное уведомление о невыполнении обязательств.
Глава 6. Форс-мажор
16. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное
уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
17. К "форс-мажорным" обстоятельствам относятся события, неподвластные контролю со стороны Поставщика,
несвязанные с его просчетом или небрежностью и имеющие непредвиденный характер. Такие события могут включать,
но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин.
Глава 7. Заключительные положения
18. Ни одна из сторон не имеет право передавать свои обязательства по Договору третьей стороне без письменного согласия
другой стороны.
19. Договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, один экземпляр находится у Заказчика,
другой - у Поставщика.
20. Договор вступает в силу со дня регистрации в территориальном органе Комитета казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан и действует до 20__ года.
Глава 8. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Приложение 1
к договору на оказание
фармацевтических услуг
Перечень
объектов розничной реализации лекарственных средств, через которые
осуществляется амбулаторное лекарственное обеспечение
Наименование населенного пункта
Наименование объекта розничной реализации (аптека, аптечный пункт, аптечный киоск, сельские СВА, СУБ, ФПА, ФП)
Адрес
Приложение 2
к договору на оказание
фармацевтических услуг
Перечень
лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного
обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и медицинской помощи в системе обязательного социального
медицинского страхования на амбулаторном уровне с определенными
заболеваниями (состояниями) и специализированными
лечебными продуктами на _______ год
№ п/п
Виды заболеваний или отдельных категорий граждан
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Отпускная цена, тенге
Сумма возмещения, тенге
Перечень
лекарственных средств и изделий медицинского назначения для льготного
обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи в системе обязательного социального медицинского страхования
на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями)
и специализированными лечебными продуктами на _______ год
п/п
Виды заболеваний или отдельных категорий граждан
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Отпускная цена, тенге
Сумма возмещения, с учетом коэффициента возмещения, тенге
Приложение 3
к договору на оказание
фармацевтических услуг
Сводный реестр
рецептов по амбулаторному лекарственному обеспечению
за период с _________ по _________ 20__ г.
по поставщику __________________
№ рецептов
Наименования медицинских организаций, выписавших бесплатные и (или) льготные рецепты
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Количество
Отпускная цена
Сумма к возмещению
Составил:
Руководитель "___" _________ 20 __ г.
Приложение 11
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Типового договор закупки лекарственных средств и (или)
изделий медицинского назначения между единым дистрибьютором и заказчиком
город Астана                                           "___"___________20__ года
Администратор бюджетной программы _______________________________________
Программа ________________________________________________________________
Подпрограмма _____________________________________________________________
Специфика ________________________________________________________________
(заполняется при наличии)
_________________________________________________, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем
"Заказчик" в лице _________________________________________________, действующего
на основании ____________________________________________________, с одной стороны,
и товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в
дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице председателя Правления ___________________________,
действующего на основании Устава, с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны"
в соответствии с представленной Заказчиком заявкой от ____________ 20__ года №__ заключили настоящий
Договор закупки лекарственных средств и/или изделий медицинского назначения между Единым
дистрибьютором и Заказчиком (далее - Договор) о нижеследующем:

11. Тапсырыс беруші:
Өнім берушіні тегін және жеңілдікті шарттармен рецепттер беруді жүзеге асыратын дәрігерлер мен емдеу-профилактикалық ұйымдары туралы ақпаратпен қамтамсыз етуге;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған рецепттер тізілімін салыстыру негізінде Өнім берушінің іс жүзінде көрсеткен медициналық көмектің көлемі үшін шығындарды өтеуге ақша қаражатын уақтылы аударуға;
амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша автоматтандырылған деректер базасын жүргізуге жауапты болады.
12. Өнім берушінің тарапынан фармацевтикалық қызмет көрсету жөніндегі Шарттың талаптарын бұзу мынадай санкцияларға әкелуі мүмкін: Шартты жоюға немесе орындалмаған не тиісінше орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,01%-ы мөлшерінде тұрақсыздықты төлеуге әкелуі мүмкін.
5-тарау. Шартты өзгерту және бұзу
13. Осы Шарттың талаптары тараптардың жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
14. Шартты мерзімінен бұрын тоқтату ниеті туралы тараптар Шартты тоқтатудың болжамданған күніне дейін кемінде 30 (отыз) күн бұрын бірін-бірі хабардар етуге міндетті.
15. Шарттың талаптарын бұзғаны үшін Тапсырыс беруші міндеттемелерді орындамағаны туралы Өнім берушіге жазбаша хабарлама жолдай отырып, осы Шартты бір жақты тәртіппен бұза алады.
6-тарау. Форс-мажор
16. Форс-мажор жағдайлары туындаған кезде Өнім беруші Тапсырыс берушіге кідіртпей осы жағдайлар мен олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.
17. "Форс-мажор" жағдайларына Өнім беруші тарапынан бақылауға бағынбайтын, оның жаңсақтығына немесе салғырттығына байланысты емес және күтпеген сипаттағы жағдайлар жатады. Мұндай оқиғаларға соғыс қимылдары, табиғи немесе дүлей зілзалалар, індет, карантин сияқты жағдайларды жатқызуға болады, бірақ іс-қимылдармен шектелмейді.
7-тарау. Қорытынды ережелер
18. Тараптардың ешқайсысының екінші тараптың жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін үшінші тарапқа беруге құқығы жоқ.
19. Осы Шарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалған, бір дана Тапсырыс берушіде, екіншісі Өнім берушіде болады.
20. Осы Шарт Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің аумақтық органында тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы "___"________ дейін қолданылады.
8-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері мен қолдары:
Фармацевтикалық
қызметтер
көрсетуге арналған шартқа
1-қосымша
Амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді жүзеге асыратын дәрілік заттарды бөлшек саудада сату объектілерінің тізбесі
Елді мекеннің атауы
Бөлшек саудада сату объектісінің атауы
(дәріхана, дәріхана пункті, дәріхана дүңгіршегі, ауылдық ОДА, АУА, ФАП, ФП)
Мекенжайы
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған шартқа
2-қосымша
___________ жылы амбулаториялық деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмек шеңберінде халықты белгілі бір аурулармен (жай-күйімен) және арнайы емдік өнімдермен тегін қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесі
р/с
Аурудың түрлері немесе азаматтардың жекелеген санаттары
Дәрілік заттардың атауы
Шығару дозасы мен нысаны
Сату бағасы, теңге
Құнын өтеу сомасы, теңге
___________ жылы амбулаториялық деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмек шеңберінде халықты белгілі бір аурулармен(жай-күйімен) және арнайы емдік өнімдермен жеңілдікпен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесі
р/с
Аурудың түрлері немесе азаматтардың жекелеген санаттары
Дәрілік заттардың атауы
Шығару дозасы мен нысаны
Сату бағасы, теңге
Құнын өтеу коэффициентін есепке алғандағы құнын өтеу сомасы, теңге
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған шартқа
3-қосымша
_______________________ өнім беруші бойынша
20__ жылғы ________ бастап 20__________ дейінгі кезеңдегі амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша рецепттердің жиынтық тізілімі
Рецепттердің
Тегін және (немесе) жеңілдікті шарттармен рецепттер жазып берген медициналық ұйымның атауы
Дәрілік заттардың атауы
Шығару дозасы мен нысаны
Саны
Сату бағасы
Құнын өтеу сомасы
Құрастырды:
Басшы      20 _______ ж. "___" _________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
11-қосымша
Нысан
Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс берушінің арасындағы дәрілік заттарды және/немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алудың үлгі шарты
Астана қ. 20__ж. "____"___________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі__________________________________
Бағдарлама_______________________________________________________
Кіші бағдарлама__________________________________________________
Ерекшелік_______________________________________________________
(болған жағдайда толтырылады)
_______________________________ негізінде әрекет ететін бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын бір тараптан ________________________________________________ және бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын, _________________________________ "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, Жарғының негізінде әрекет ететін __________________, Басқарма төрағасының атынан екінші тараптан бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, Тапсырыс беруші ұсынған 20___ жылғы _______________ №___ өтінімге сәйкес Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс берушінің арасында төмендегідей дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу шартын (бұдан әрі - Шарт) жасасты:

Глава 1. Термины, применяемые в Договоре
1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Единым дистрибьютором
в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан с соблюдением письменной формы,
подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией,
на которую в Договоре есть ссылки;
2) цена Договора – сумма, которая должна быть выплачена Заказчиком Единому дистрибьютору
в соответствии с условиями Договора;
3) товары – лекарственные средства и/или изделия медицинского назначения, которые Единый дистрибьютор
должен поставить Заказчику в соответствии с условиями Договора;
4) переходящий остаток – лекарственные средства и/или изделия медицинского назначения, принятые на склад
единого дистрибьютора в прошедшем (ших) финансовом (вых) году (ах) от поставщика (ов);
5) товаросопроводительные документы – счет-фактура, акт-приема передачи, накладная на отпуск товаров
на сторону, доверенность;
6) место поставки____________________________________________________________________;
7) Представитель (уполномоченный представитель) - физические и/или юридические лица, в установленном
законодательством порядке наделенные стороной на совершение определенных действий по реализации условий Договора.
Глава 2. Предмет Договора
2. Единый дистрибьютор обязуется поставить товар согласно приложениям к настоящему Договору, а Заказчик
принять его и оплатить в соответствии с условиями настоящего Договора.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его
неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) спецификация закупаемых товаров (приложение 1 к Договору);
3) график поставки (приложение 2 к Договору).
4. Стороны заявляют и гарантируют, что обладают всеми полномочиями для заключения и исполнения Договора,
не обременены требованиями третьих лиц и, в случае возникновения в будущем претензий со стороны третьих лиц,
урегулируют их самостоятельно.
Глава 3. Обязанности Сторон
5. Единый дистрибьютор обязан:
1) поставить товар в количестве и качестве в соответствии с Договором и по ценам, предусмотренным
в спецификации закупаемых товаров (приложение 1 к Договору);
2) поставить товар в соответствии с графиком поставки (приложение 2 к Договору);
3) указывать номер и срок действия заключения о безопасности и качестве товара (далее - Заключение) на каждое
наименование и партию (серию) лекарственного средства, изделия медицинского назначения, без приложения копии
Заключения к товаро-сопроводительным документам;

1-тарау. Шартта қолданылатын терминдер
1. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдар төмендегіше түсіндіріледі:
1) Шарт - Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютордың арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ Шартта сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) Шарттың сомасы - Тапсырыс берушінің Шарттың шеңберінде Бірыңғай дистрибьюторға өзінің шарттық міндеттемелерін толық орындағаны үшін төлеуі тиіс сома;
3) тауарлар - Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге Шарт шеңберінде беруі тиіс дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар;
4) ауыспалы қалдық - Бірыңғай дистрибьютордың қоймасына өткен қаржы жылы(-дары) Өнім берушіден(-лерден) қабылданған дәрілік заттар және/немесе медициналық мақсаттағы бұйымдар;
5) тауардың ілеспе құжаттары - шот-фактура, қабылдау-тапсыру актісі, қорларды шетке беруге арналған жүкқұжат, сенімхат;
6) беру орны______________________________________________;
7) өкіл (уәкілетті өкіл) – Шарттың талаптарын іске асыру бойынша белгілі бір іс-қимыл жасауға заңнамамен белгіленген тәртіппен тараптар бөлген жеке және/немесе заңды тұлға.
2-тарау. Шарттың мәні
2. Бірыңғай дистрибьютор осы Шартқа қосымшаларға сәйкес тауарды беруге , ал Тапсырыс беруші оны қабылдауға және Осы Шарттың талаптарына сәйкес төлеуге міндеттенеді.
3. Төменде санамаланған құжаттар және оларда келісілген талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың ерекшеліктері (Шартқа 1-қосымша);
3) беру кестесі (Шартқа 2-қосымша).
4. Тараптар осы Шартта жасау және орындау үшін барлық өкілеттікке ие екендігін, үшінші тұлғаның талаптарымен шектелмейтінін және кейіннен үшінші тұлға тарапынан даулар туындаған жағдайда оларды өздігінен реттейтіндігін хабарлайды және кепілдік береді.
3-тарау. Тараптардың міндеттері
5. Бірыңғай дистрибьютор:
1) тауарды Тапсырыс берушінің өтініміне сәйкес санда және сапада және Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын (Шартқа 1-қосымша) сатып алынатын тауарлардың ерекшеліктерінде көзделген баға бойынша беруге;
2) тауарды жеткізу кестесіне сәйкес беруге (Шартқа 2-қосымша);
3) тауардың ілеспе құжатына Қорытындының көшірмесін қоса бермей дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың әрбір атауы мен партиясының (сериясының) әрқайсысына тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының нөмірі мен қолдану мерзімін көрсетуге;

4) указывать серию/партии, сроки годности на каждое наименование в товаросопроводительных документах
в соответствии со спецификацией (приложение 1 к Договору).
6. Единый дистрибьютор вправе осуществлять досрочную поставку товара по письменному обращению Заказчика.
7. Заказчик обязан:
1) принять поставленный товар в соответствии с условиями Договора;
2) оплатить товар в соответствии с условиями Договора;
3) оперативно уведомить Единого дистрибьютора в письменном виде обо всех претензиях к полученному товару,
но не позднее 24 часов после его поставки Заказчику.
Глава 4. Цена Договора и оплата
8. Цена Договора составляет ___________ (_________________) тенге.
9. Оплата товара по Договору производится следующим образом:
1) Заказчик производит предварительную оплату в размере __% (_________) от цены Договора в течение 10 (десяти)
банковских дней со дня вступления в силу Договора. (При этом, заказчик в организационно-правовой форме
государственного учреждения производит предварительную оплату в размере не более 50 (пятидесяти) процентов от суммы
договора, заказчики в иной организационно-правовой форме производят предварительную оплату в размере не менее 30
(тридцати) процентов от суммы договора);
2) дальнейшая оплата производится пропорционально предоплате от цены Договора по факту поставки товара
в течение 10 (десяти) банковских дней на основании выставленной Единым дистрибьютором счет-фактуры.
10. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате соответствующей Стороной -
налогоплательщиком в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
11. Цена Договора не является равной или превышающей суммы, выделенной для закупок.
Глава 5. Условия поставки и приемки товара
12. Поставка товара Единым дистрибьютором в адрес Заказчика осуществляется по адресу, указанному в подпункте 6)
пункта 1 Договора.
13. Поставка товара Единым дистрибьютором осуществляется в транспортной упаковке, способной предотвратить
его повреждение или порчу во время перевозки к Заказчику. Транспортная упаковка должна выдерживать без каких-либо
ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков
во время перевозки, а также открытого хранения.
14. Упаковка и маркировка товара, должны соответствовать требованиям, определенным действующим
законодательством Республики Казахстан.
15. Приемка товара Заказчиком по количеству и качеству производится представителями Заказчика и Единого
дистрибьютора.Результаты приемки оформляются актом приема-передачи товара. В момент поставки представители
Единого дистрибьютора должны обеспечить наличие сопроводительных документов на товар. Датой поставки товара
считается дата составления акта приема-передачи товара. Товар, поставляемый по Договору, считается переданным
Единым дистрибьютором и принятым Заказчиком:

4) ерекшелікке сәйкес тауарға ілеспе құжаттарда әрбір атауға сериясын/партиясын, жарамдылық мерзімін көрсетуге міндетті (Шартқа 1-қосымша).
6. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің жазбаша өтініші бойынша тауарды шұғыл беруді жүзеге асыруға құқылы.
7. Тапсырыс беруші:
1) Шартқа сәйкес берілген тауарды қабылдауға;
2) Шарттың талаптарына сәйкес тауарды төлеуге;
3) Бірыңғай дистрибьюторға Тапсырыс берушіге оны бергеннен кейін 24 сағаттан кешіктірмей алынған тауарға қойылатын барлық шағымдар туралы жазбаша түрде шұғыл хабарлауға міндетті.
4-тарау. Шарттың сомасы және төлемі
8. Шарттың сомасы (_____________) теңгені құрайды.
9. Осы Шарт бойынша тауардың төлемі мынадай жолмен жүргізіледі:
1) Шарт күшіне енген күннен бастап 10 (он) банктік күннің ішінде Шарт сомасының 50 (елу) пайыз мөлшерінде алдын ала төлем жүргізеді, өзге ұйымдық-құқықтық нысандағы тапсырыс берушілер Шарт сомасының кемінде 30 (отыз) пайыз мөлшерінде алдын ала төлем жүргізеді;
2) одан кейінгі төлемдер Бірыңғай дистрибьютордың шот-фактураны беруі негізінде 10 (он) банктік күннің ішінде жеткізу фактісі бойынша Шарт сомасынан (қосымша келісімнен) алдын ала төлемдерге тепе-тең жүргізіледі.
10. Салықтар және басқа да міндетті төлемдерді бюджетке Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес тиісті Тараптар - салық төлеушілер төлеуі тиіс.
11. осы Шарт бойынша сома сатып алу үшін бөлінген сомаға тең немесе одан артық болмайды.
5-тарау. Тауарды беру және қабылдау шарттары
12. Бірыңғай дистрибьютордың тауарды Тапсырыс берушінің мекенжайына беруі Шарттың 1-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады.
13. Бірыңғай дистрибьютордың тауарды беруі оның белгіленген соңғы пунктке тасымалдау уақытына олардың бұзылуын немесе бүлінуін болдырмауы, тауардың қамтамасын қамтамасыз етуі тиіс. Қаптама қандай да бір шектеулерсіз қарқынды көтергіш көлік өңдеуіне және тасымалдау кезіндегі экстремалды температураның, тұз бен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуге тиіс.
14. Қаптама және тауарды таңбалау, сондай-ақ құжаттаманың іші және сырты Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы заңнамамен анықталған талаптарға сәйкес болуы тиіс.
15. Тапсырыс берушінің тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауын Тапсырыс берушінің және Бірыңғай дистрибьютордың өкілдері жүргізеді. Қабылдау нәтижелері тауарды қабылдау-тапсыру актісі бойынша ресімделеді. Жеткізу сәтінде Бірыңғай дистрибьютордың өкілдері тауарларды тиісті түрде қабылдау үшін тауарға ілеспе құжаттардың болуын қамтамасыз етуі тиіс. Тауарды жеткізу күні тауардың қабылдау-тапсыру актісін толтыру күні болып саналады. Шарт бойынша жеткізілетін тауар мыналар бойынша Бірыңғай дистрибьютор тапсырды және Тапсырыс беруші қабылдады деп саналады:

1) при соответствии фактического количества товара количеству, указанному в акте приема-передачи товара;
2) при соответствии остаточного срока годности товара условиям Договора;
3) при указании в сопроводительных документах номера и срока действия Заключения о безопасности и качестве
товара на каждое наименование, в соответствии со спецификацией (приложение 1 к Договору);
4) при соответствии серии/партии, срока годности, указанных на упаковке товара и серии/партии, срока годности,
указанных в сопроводительных документах.
16. Приемка товара производится уполномоченным представителем Заказчика от уполномоченного представителя
Единого дистрибьютора. В день поставки товара представители Сторон проверяют соответствие товара сопроводительным
документам. Заказчик не позднее трех рабочих дней с момента поставки товара Единым дистрибьютором подписывает
сопроводительные документы на товар, которые передаются уполномоченному представителю Единого дистрибьютора.
17. В случае обнаружения несоответствия поставленного товара сопроводительным документам, эти несоответствия
отражаются в акте приема передачи. Заказчик должен оперативно уведомить Единого дистрибьютора в письменном виде
обо всех претензиях, по товару, но не позднее 24 часов после подписания акта приема-передачи товара. При этом Единый
дистрибьютор обязуется в течение 30 (тридцати) рабочих дней устранить все замечания Заказчика к поставленному товару,
в противном случае Заказчик будет расценивать действия Единого дистрибьютора как несвоевременную поставку товара.
Единый дистрибьютор обязан не позднее, чем на следующий день после получения уведомления Заказчика (если иной срок
не указан в уведомлении) направить своего представителя для участия в проверке поставленного товара.
18. Допускается замена поставляемого товара или его части по письменному соглашению Сторон, путем внесения
изменений и/или дополнений в Договор при условии сохранения или уменьшения цены такого товара.
19. В случае отказа Заказчика от приемки товара, соответствующего сопроводительным документам и Договору,
уполномоченным представителем Единого дистрибьютора составляется акт об отказе от принятия товара, в этом случае
датой поставки товара считается дата, указанная в накладной. Акт об отказе со стороны Заказчика подписывается первым
руководителем или лицом, его замещающим, или заместителем руководителя Заказчика; лицом ответственным за приемку
товара. Со стороны Единого дистрибьютора акт об отказе подписывается уполномоченным представителем Единого
дистрибьютора. При этом Заказчик обязуется оплатить за фактический поставленный объем товара, в том числе не принятый
Заказчиком в соответствии с главой 5 Договора.

1) тауарды қабылдау-тапсыру актісінде көрсетілген тауар саны нақты санына сәйкес келгенде;
2) тауардың қалған жарамдылық мерзімі Шарттың талаптарына сәйкес келгенде;
3) өзіндік ерекшелікке сәйкес (Шартқа 1-қосымша) ілеспе құжаттарда әрбір атауға тауардың қауіпсіздігі және сапасы туралы қорытындының нөмірін және қолданылу мерзімін көрсеткенде;
4) тауардың қаптамасында көрсетілген сериясы/партиясы, жарамдылық мерзімі және ілеспе құжаттарда көрсетілген сериясы/париясы, жарамдылық мерзімі сәйкес келгенде.
16. Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінен Тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі тауарды қабылдайды. Тауарды берген күні Тараптардың өкілдері тауардың саны мен сапасы ілеспе құжаттарға сәйкес келетінін тексереді. Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордан тауар берілген кезден бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей тауардың ілеспе құжаттарына қол қояды және оларды толық көлемде Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне береді.
17. Берілген тауардың ілеспе құжаттарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, бұл сәйкессіздіктер қабылдау-тапсыру актісінде көрсетіледі. Тапсырыс беруші тауарды қабылдау-тапсыру актісіне қол қойғаннан кейін 24 сағаттан кешіктірмей алынған тауарлардың сапасына байланысты барлық наразылықтары туралы жазбаша шұғыл түрде Бірыңғай дистрибьюторға хабарлауға тиіс. Бұл ретте, Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің берілген тауарға барлық ескертулерін 30 (отыз) жұмыс күні ішінде жоюға міндеттенеді, олай болмаған жағдайда Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың әрекетін тауарды уақтылы жеткізбеуі ретінде бағалайтын болады. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің хабарламасын алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей (егер хабарламада өзге мерзім көрсетілмесе) берілген тауарды тексеруге қатысу үшін өзінің өкілін жіберуге тиіс.
18. Берілген тауарды немесе оның бөліктерін ауыстыруға осындай тауардың бағасы сақталған немесе төмендеген жағдайда, Тараптардың жазбаша келісімі бойынша Шартқа өзгеріс және/немесе толықтырулар енгізу жолымен рұқсат етіледі.
19. Ілеспе құжаттарға және Шартқа сәйкес келетін тауарды қабылдаудан Тапсырыс беруші тауарды бас тартқан жағдайда Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі тауарды қабылдаудан бас тарту туралы акт жасайды, бұл жағдайда тауарды беру күні тауар құжаттамасында көрсетілген күн болып саналады. Тапсырыс берушінің тарапынан бас тарту туралы актіге бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы адам немесе Тапсырыс беруші басшысының орынбасары; тауар қабылдауға жауапты адам қол қояды. Бірыңғай дистрибьютордың тарапынан бас тарту туралы актіге Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі қол қояды. Бұл ретте Тапсырыс беруші берілген тауардың барлық көлеміне, оның ішінде Шарттың 5-тарауына сәйкес Тапсырыс беруші қабылдамаған тауарға ақы төлеуге міндеттенеді.

20. Если в период выполнения Договора Единый дистрибьютор в любой момент столкнется с условиями, мешающими
своевременной поставке товаров, Единый дистрибьютор должен незамедлительно направить Заказчику письменное
уведомление с указанием наименования товара, предположительной длительности задержки, причине(ах) задержки.
После получения уведомления от Единого дистрибьютора Заказчик в течение 5 (пяти) рабочих дней должен оценить
ситуацию и письменно уведомить Единого дистрибьютора о своем решении: продлить срок выполнения обязательств Единым
дистрибьютором и/или уменьшить объем (количество) таких товаров в Договоре. В этом случае все изменения Сторонами
должны быть оформлены путем подписания дополнительного соглашения.
21. Остаточный срок годности на момент поставки товара, имеющего общий срок годности менее двух лет, должен
составлять не менее 30 (тридцати) процентов от общего срока годности на момент поставки, для товара со сроком годности
не менее двух лет остаточный срок годности должен составлять не менее 8 (восьми) месяцев на момент поставки,
за исключением вакцин, остаточный срок годности которых на момент поставки товара, имеющего общий срок годности
менее 2 (двух) лет, должен составлять не менее 40 (сорока) процентов от общего срока годности на момент поставки и для
товара со сроком годности не менее двух лет остаточный срок годности должен составлять не менее 10 (десяти) месяцев
на момент поставки.
22. Для товара являющегося переходящим остатком, допускается поставка с остаточным сроком годности менее
указанных в пункте 21 Договора.
23. Заказчик в случаях его ликвидации, реорганизации, сокращения финансирования коечного фонда обязан
письменно оповестить Единого дистрибьютора об отказе в приемке товара не позднее 30 (тридцати) календарных дней
до осуществления поставки товаров, в соответствии с приложением 2 Договора. При этом Заказчик обязан представить
соответствующие документы о наступлении такого случая.
24. Заказчик не вправе без предварительного письменного согласия на то Единого дистрибьютора передавать
свои обязанности по Договору третьим лицам, за исключением законных правопреемников Сторон.
Глава 6. Ответственность сторон
25. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны несут ответственность
в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по
Договоруесли оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажорные обстоятельства).

20. Егер Шартты орындау барысында Бірыңғай дистрибьютор кез келген мезетте тауарды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болатын болса, Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге жедел кідірту фактісі, оның болжамды ұзақтығы мен себебі(тері) туралы жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Бірыңғай дистрибьютордан хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде ахуалды бағалауы тиіс және Бірыңғай дистрибьютордың міндеттемелерді орындау мерзімін ұзарту және/немесе Шартта көрсетілген тауардың мөлшері (саны) азайтылған кідірту фактісі бойынша өз бетімен сатып алу туралы шешімі жөнінде жазбаша түрде ескертуі тиіс. Бұндай жағдайда барлық өзгертулерді Тараптар қосымша келісімге қол қою жолымен ресімдеуге тиіс.
21. Жарамдылық мерзімі екі жылдан кем болатын тауарларды жеткізу мезетіндегі жарамдылықтың қалған мерзімі жеткізу мезетінде жарамдылық мерзімінен кемінде 30 (отыз) пайызды құруы тиіс, жарамдылық мерзімі екі жылдан кем емес тауар үшін жарамдылықтың қалған мерзімі, жарамдылық мерзімі кемінде 2 (екі) жыл болатын вакциналарды қоспағанда жеткізу мезетінде кемінде 8 (сегіз) айды құрауы тиіс, қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінен кемінде 40 (қырық) пайызды және жарамдылық мерзімі кемінде 2 (екі) жыл болатын тауар үшін жеткізу мезетінде кемінде он айды құрауы тиіс.
22. Ауыспалы қалдықтар болып табылатын тауар үшін Шарттың 21-тармағында көрсетілгеннен аз қалдық жарамдылық мерзімімен беруге рұқсат етіледі.
23. Тапсырыс беруші оны таратқан, қайта ұйымдастырған, қаржыландыруды, төсек қорын қысқартқан жағдайда Шарттың 2-қосымшасына сәйкес Бірыңғай дистрибьюторды тауарларды беруді жүзеге асырғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей өнімді қабылдаудан бас тарту туралы хабардар етуге міндетті. Бұл ретте Тапсырыс беруші мұндай жағдай басталғаны туралы тиісті құжатты ұсынуға міндетті.
24. Тапсырыс берушінің Бірыңғай дистрибьютордың алдын ала жазбаша келісімінсіз Тараптардың заңды құқықтық мұрагерлерін қоспағанда, Шарт бойынша өзінің міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
25. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
26. Тараптар жауапкершіліктен еңсерілмейтін күш жағдайлары туындаған жағдайда Шарт бойынша өзінің міндеттерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады (форс-мажор жағдайлары).

27. Для целей Договора форс-мажор означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны
и имеет непредвиденный характер неподвластное контролю со стороны Сторон (наводнение, землетрясение, издание
нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом
препятствующих выполнению работ) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой
из сторон своих объязательств по Договору. Такие события могут включать, но не ограничиваться такими действиями,
как военные действия, природные и стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
28. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой
Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление
соответствующими документами в течение десяти календарных дней с момента возникновения форс-мажорных
обстоятельств. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и
срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств.
Не уведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любые вышеуказанные
обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности за ненадлежащее исполнение, либо неисполнение
обязательств по Договору.
29. В случае, если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного календарного месяца, Стороны вправе
принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом.
При этом Стороны производят взаиморасчет за фактически поставленный товар.
30. За исключением форс-мажорных условий, если Единый дистрибьютор не соблюдает график поставки товара,
Заказчик после уведомления Единого дистрибьютора в письменной форме без ущерба другим своим правам в рамках
Договора вправе вычесть из суммы Договора в виде неустойки сумму в размере 0,1% от суммы несвоевременно
поставленных товаров за каждый день просрочки, после получения согласования Единым дистрибьютором, но не более 5%
от стоимости несвоевременно поставленного товара.
31. Если Заказчик нарушит порядок оплаты товара, предусмотренный пунктом 9 Договора, Единый дистрибьютор
без ущерба другим правам в рамках Договора вправе начислить в виде неустойки сумму в размере 0,02% от несвоевременно
оплаченной суммы по Договору за каждый день просрочки, но не более 0,5% от несвоевременно оплаченной суммы
по Договору. Дополнительно к этой санкции Единый дистрибьютор вправе обратить взыскание указанной суммы в судебном
порядке с руководителя и учредителя (ей) Заказчика.

27. Осы Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптар жағынан бақылауға бағынбайтын, осы жағдайлар Шарт бойынша кез келген Тарап өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген Тараптардың жаңсақтығына немесе салғырттығына байланысты емес және күтпеген сипаттағы жағдайды (су тасқыны, жер сілкінісі, мемлекеттік органдардың жұмыстарды орындауға тыйым салатын немесе қандайда бір басқа түрде кедергі келтіретін нормативтік актілерді немесе өкімдерді шығаруы) білдіреді. Бұндай жағдайлар әскери іс-қимылдарды, табиғи және дүлей зілзалаларды, індеттерді, тауарды беруге карантинді және эмбаргоны қамтуы мүмкін, бірақ осындай әрекеттермен шектелуі мүмкін емес.
28. Форс-мажор жағдайлары пайда болған кезде, осы жағдай туындаған Тарап басқа Тарапқа осындай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және форс-мажор жағдайлары пайда болған сәттен бастап күнтізбелік он күннің ішінде олардың туындауын тиісті құжаттармен растайды. Мұндай жағдайда Шарттың әрекеті форс-мажор жағдайлары аяқталғанға дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажор жағдайлары әрекетінің мерзіміне сай ұзартылады. Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген кез келген жағдайларға сүйену құқығынан айырады.
29. Егер форс-мажор жағдайлары күнтізбелік бір айдан асатын болса, Тараптар бұл туралы жазбаша келісім жасау жолымен Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы. Бұл ретте Тараптар нақты берілген тауарға ғана өзара есеп жүргізеді.
30. Форс-мажор жағдайларын қоспағанда, егер Бірыңғай дистрибьютор тауарды жеткізу кестесін сақтамаған болса, Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторды жазбаша нысанда хабардар еткеннен кейін өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей Бірыңғай дистрибьютордың келісімін алғаннан кейін Шарт шеңберінде кешіктірілген әрбір күн үшін Шарт сомасынан уақтылы берілмеген тауар сомасының 0,1% мөлшерінде аспайтын соманы бірақ уақтылы берілмеген тауар құнының 5%-нан асырмай тұрақсыздық төлемі ретінде шегеруге құқылы.
31. Егер Тапсырыс беруші Шарттың 9-тармағында көзделген тауарға ақы төлеу тәртібін бұзса, Бірыңғай дистрибьютор Шарттың шеңберінде басқа құқықтарға залал келтірмей, Шарттың сомасынан Шарт бойынша уақтылы төленбеген соманың 0.02%-ы, бірақ Шарт бойынша уақтылы төленбеген соманың 0,5%-нан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық төлемі түрінде соманы есептеуге құқылы. Осы санкцияға қосымша Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің басшысынан және құрылтайшысынан(-ларынан) аталған соманы сот тәртібінде қайтарып алуға құқы бар.

Глава 7. Корреспонденция
32. Все коммуникативные документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора.
33. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору,
представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы.
Указанная корреспонденция также может быть передана в сканированном виде с помощью электронной почты Сторон,
указанной в главе 9 Договора, в таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
34. Корреспонденция по Договору должна направляться Сторонам по реквизитам, указанным в главе 9 Договора.
35. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час)
получения ее Стороной, которой она адресовала, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового
отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты,
считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована.
Глава 8. Заключительные положения
36. Стороны не вправе без предварительного письменного согласия другой Стороны раскрывать кому-либо содержание
Договора или какого-либо из его положений, а также информации, предоставленной Сторонами или от их имени другими лицами,
за исключением того персонала, который привлечен Сторонами для выполнения Договора. Указанная информация должна
предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения обязательств по Договору.
37. Стороны не вправе передавать/переуступать свои права и обязательства (право требования), указанные в Договоре,
третьим лицам.
38. Договор вступает в силу с даты подписания либо после обязательной регистрации его Заказчиком в территориальном
подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством
Республики Казахстан и действует по 31 декабря 20__ года включительно.
39. Договор прекращает свое действие в следующих случаях:
1) истечения срока действия Договора;
2) признания одной из Сторон банкротом;
3) исполнения обязательств по Договору надлежащим образом. При прекращении действия договора стороны подписывают
акт сверки взаимных расчетов.
40. Единый дистрибьютор имеет право расторгнуть Договор, если Заказчик становится неплатежеспособным, предварительно
направив соответствующее письменное уведомление Заказчику не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до
предполагаемой даты расторжения, с указанием причины расторжения Договора, объема аннулированных договорных обязательств,
а также даты вступления в силу расторжения Договора.

7-тарау. Хат-хабар
32. Шарт бойынша барлық коммуникативтік құжаттардың Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуы тиіс.
33. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. Көрсетілген хат-хабар Шарттың 9-тарауында көрсетілген Тараптардың электрондық поштасының көмегімен сканерленген түрде де берілуі мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар тиісті түрде Тарапқа жеткізілді деп есептеледі.
34. Шарт бойынша хат-хабар Шарттың 9-тарауында көрсетілген деректемелер бойынша Тараптарға жіберілуі тиіс.
35. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарламасы болса, хат-хабар жіберілген Тарап оны алған күні (сағатта) берілген болып саналады. Электрондық пошта арқылы жіберілген хат-хабар Тарапқа оның берілген күнінде (сағатта) ол жіберілген мекенжайға берілген болып саналады.
8-тарау. Қорытынды ережелер
36. Тараптар басқа Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз, Шартты орындау үшін Тараптар қатыстырған персоналды қоспағанда, ешкімге Шарттың немесе қандайда бір оның қосымшаларының мазмұнын ашуға құқығы жоқ. Көрсетілген ақпарат Шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажетті болуына байланысты бұл персоналға құпия берілуі тиіс.
37. Тараптар Шартта көрсетілген өз құқықтары мен міндеттемелерін (талап құқықтарын) үшінші тұлғаға беруге/ауыстыруға құқығы жоқ.
38. Шарт қол қойылған күнінен бастап не тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде міндетті түрде тіркегеннен кейін күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда қолданылады.
39. Шарт өз күшін мынадай жағдайларда жояды:
1) Шарттың қолданылу мерзімінің өтуі;
2) Тараптардың бірінің банкрот болып танылуы;
3) Шарт бойынша міндеттемелердің тиісті түрде орындалуы.
Шарттың қолданылуы тоқтатылған кезде тараптар өзара есептесудің салыстыру актісіне қол қояды.
40. Бірыңғай дистрибьютор, егер Тапсырыс беруші төлем қабілетті болмаса, Тапсырыс берушіге Шартты бұзу себептерін, жойылған шарттық міндеттемелерінің көлемін, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне ену күнін көрсете отырып, болжамды бұзу күніне дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Тапсырыс берушіге алдын ала тиісті жазбаша хабарламаны жіберіп, Шартты бұзуға құқығы бар.

41. При соблюдении Единым дистрибьютором условий пункта 40 Договора Единый дистрибьютор имеет право требовать
оплату только за фактические расходы, связанные с расторжением Договора, на дату его расторжения.
42. Заказчик и Единый дистрибьютор должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров
все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним. Все переговоры оформляются письменными
протоколами.
43. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров Заказчик и Единый дистрибьютор не могут
разрешить спор по Договору, любая из Сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством
Республики Казахстан по месту нахождения Единого дистрибьютора.
44. Договор составляется в двух экземплярах по одному экземпляру для каждой из сторон на государственном и русском языках,
имеющих одинаковую юридическую силу.
45. Отношения по Договору регулируются нормами действующего законодательства Республики Казахстан.
46. О реорганизации, ликвидации, банкротстве, изменении наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо
из сторон, она обязана в течение10 (десяти) календарных дней в письменной форме уведомить другую сторону.
47. Все изменения и дополнения к договору будут иметь силу, если они совершены, в письменной форме, подписаны
уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатью Сторон. По соглашению Сторон предусматривается место
поставки.
48. По всему Договору, где идет ссылка касательно предоставления информации в течение 24 часов, Стороны договорились,
что в случае, если истечение 24 часов выпадает на выходные дни согласно трудовому законодательству или государственные праздники,
для Стороны к которой относится данное обязательство, срок истечения автоматически продлевается до следующего рабочего дня.
49. В случае изменения законодательства Республики Казахстан в части, касающейся условий Договора, Стороны обязуются внести
соответствующие изменения и дополнения в Договор.
Глава 9. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Приложение 1
к Договору закупки
лекарственных средств
и/или изделий медицинского
назначения между Единым
дистрибьютором и Заказчиком
Спецификация закупаемых товаров
№ п/п
Торговое наименование
Международное непатентованное название
Форма выпуска
Производитель
Фасовка
Единица измерения
Цена
Количество
Сумма
ИТОГО:
Реквизиты Сторон:
Приложение 2
к Договору закупки
лекарственных средств
и/или изделий медицинского
назначения между Единым
дистрибьютором и Заказчиком
График поставки
Торговое наименование
единица измерения
общее количество
ежемесячная потребность*
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
Декабрь
*заполняется в зависимости от даты начала поставки. В графах, где поставка не
предполагается, проставляется "0" или "-".
Реквизиты Сторон:
Приложение 12
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Ценовое предложение потенциального поставщика
(наименование потенциального поставщика) (заполняется отдельно
на каждый лот)
Лот № ____
№ п/п
Содержание
1
Описание лекарственного средства (международное непатентованное наименование, состав лекарственного средства, техническая характеристика, дозировка и торговое наименование), изделия медицинского назначения
2
Страна происхождения
3
Завод-изготовитель
4
Единица измерения
5
Цена ___ за единицу в ___ на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2010 (пункт назначения)
6
Количество
7
Общая цена, в _______ на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2010, пункт назначения, включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, НДС и других налогов, платежей и сборов, другие расходы
_________ Печать (при наличии) ____________________________________________________
Подпись                         должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: потенциальный поставщик может не указывать составляющие общей
цены, при этом указанная в данной строке цена рассматривается как цена, определенная с
учетом всех затрат потенциального поставщика.
Приложение 13
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Договор поставки
город Астана                                           "___" _________20___ года
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в
дальнейшем "Покупатель", в лице председателя Правления ____________________________,
действующего на основании Устава, c одной стороны, и _______________________________,
именуемое (ый) в дальнейшем "Поставщик", в лице __________________________________,
действующего на основании _______________________________________________________
с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", на основании
____________________________________________________________ заключили договор
поставки (далее – Договор) о нижеследующем:
Глава 1. Предмет и структура Договора

41. Бірыңғай дистрибьютор Шарттың 40-тармағының талаптарын сақтаған кезде Бірыңғай дистрибьютор тек Шартты бұзуға байланысты нақты шығыстарды ғана оны бұзу күніне төлеуді талап етуге құқығы бар.
42. Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор олардың арасындағы Шарт бойынша немесе онымен байланысты пайда болатын барлық келіспеушіліктер мен дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге күш салуға тиіс. Барлық келіссөздер жазбаша хаттамалармен ресімделеді.
43. Егер мұндай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күннің ішінде Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор Шарт бойынша дауларды шеше алмаса, тараптардың кез келгені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша осы мәселенің шешімін талап ете алады.
44. Шарт тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден мемлекеттік және орыс тілдерінде, заңды күші бірдей екі данада жасалады.
45. Шарт бойынша қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларымен реттеледі.
46. Тараптардың қандайда біреуі қайта ұйымдастыру, тарату, банкроттық, атауын, заңды мекенжайын және басқа да деректемелерін өзгерту туралы басқа тарапты жазбаша түрде күнтізбелік 10 (он) күннің ішінде хабарлауға міндетті.
47. Шартқа енгізілген барлық өзгерістер мен толықтырулардың егер олар жазбаша нысанда жасалған болса, оған тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойса, тараптардың мөрімен расталса күші болады. Жеткізу орны тараптардың келісімі бойынша белгіленеді.
48. Ақпаратты ұсыну 24 сағаттың ішінде деген сілтеме кездесетін жерде бүкіл Шарт бойынша Тараптар егер 24 сағаттың өтуі сенбі, жексенбі немесе мемлекеттік мерекелерге сәйкес келсе, осы міндеттемелер жүктелген Тарап үшін мерзімнің аяқталуы автоматты түрде келесі жұмыс күніне ұзартылады деп өзара келісті.
49. Қазақстан Республикасының заңнамасын Шарттың талаптарына қатысты бөлігінде өзгерткен жағдайда Тараптар Шартқа тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге міндеттенеді.
9-тарау. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері:
Бірыңғай дистрибьютор мен
Тапсырыс берушінің арасында
Дәрілік заттарды және
медициналық мақсаттағы
бұйымдарды сатып алу шартына
1-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың ерекшелігі
Р.№
Халықаралық патенттелмеген атауы
Саудалық атауы
Шығарылу нысаны
Өлшем бірлігі
Өлшеп-орау
Бағасы
Саны
Сомасы
Өндіруші
ЖИЫНЫ:
Тараптардың деректемелері:
Бірыңғай дистрибьютор мен
Тапсырыс берушінің арасында
Дәрілік заттарды және
медициналық мақсаттағы
бұйымдарды сатып алу шартына
2-қосымша
Жеткізу кестесі
Р. №
Саудадағы атауы
Өлшем бірлігі
Жалпы саны
Ай сайынғы қажеттілік*
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
* - жеткізу басталатын күнге байланысты толтырылады. Жеткізу жоспарланбаған бағандарда "0" немесе "-" қойылады.
Тараптардың деректемелері:
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
12-қосымша
Нысан
Әлеуетті өнім берушінің бағалық ұсынысы
(әлеуетті өнім берушінің атауы) (әр лотқа жеке толтырылады)
№ ____ лот
Р. №
Мазмұны
1
Дәрілік заттың қысқаша сипаты
(халықаралық патенттелмеген атауы, дәрілік заттың құрамы, техникалық сипаттама, мөлшерлеме және саудалық атауы), медициналық мақсаттағы бұйым
2
Шығарылған елі
3
Жасаушы-зауыт
4
Өлшем бірлігі
5
Баға ________ бірлікке ________DDP ИНКОТЕРМС 2010 шарттары бойынша __________________________
(белгіленген пункті)
6
Саны (көлем)
7
Жалпы бағасы, ___________ DDP ИНКОТЕРМС 2010 шарттары бойынша ________________, белгіленген пункті, әлеуетті Өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кеден бажын, ҚҚС және басқа салықтарды, төлемдер мен алымдарды төлеуге арналған барлық шығыстарды қоса алғанда, басқа да шығыстар
____________ Мөрі (бар болса) __________________________________
қолы лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Ескертпе: әлеуетті өнім беруші жалпы бағаның құрамдас бөліктерін көрсетпеуіне болады, бұл ретте осы жолда көрсетілген бағаны Комиссия әлеуетті өнім беруші барлық шығындарды ескере отырып анықтаған баға ретінде қарайды.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
Жеткізудің үлгі шарты
Астана қаласы 20__ жылғы "___" ______________
"СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, бұдан әрі "Cатып алушы" деп аталатын ________________________ басқарма төрағасы атынан, ___________________ қолданыстағы Жарғы негізінде әрекет ететін __________________________ бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________________________ атынан, _______________________________ негізінде әрекет ететін __________________________ екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатын төмендегі туралы осы жеткізу Шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:

1. Поставщик обязуется поставить Покупателю согласно перечню лекарственные средства,
изделия медицинского назначения (далее - Продукция) в количестве, по цене, в сроки, указанные
в приложении 1 Договора, уполномоченным представителям по адресам, указанным в приложении 3
Договора (далее - Место приемки), в соответствии с разнарядками Покупателя, а Покупатель
обязуется принять и оплатить Продукцию на условиях Договора.
2. Неотъемлемой частью Договора являются:
1) приложение 1- перечень поставляемой Продукции;
2) приложение 2 - требования к упаковке и маркировке Продукции;
3) приложение 3 – список уполномоченных представителей Покупателя в регионах Республики
Казахстан;
4) приложение 4 – акт приема партии медицинских иммунобиологических препаратов;
5) приложение 5 – акт приема-передачи Продукции;
6) приложение 6 – товарно-транспортная накладная.
Глава 2. Цена Договора
3. Цена Договора составляет _______________ тенге, в том числе сумма НДС - 0,00 (ноль тенге).
Цена единицы Продукции в тенге указана в приложении 1 Договора.
4. Цена Договора включает в себя все налоги, сборы и другие обязательные платежи,
предусмотренные законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку и маркировку
продукции, а также все расходы Поставщика, связанные с обнаружением недостачи, некомплектности
или ненадлежащего качества (скрытых дефектов) Продукции, ее порчей, по страхованию и поставкой
Продукции.
5. Цена за единицу Продукции остается фиксированной (за исключением уменьшения цены
за единицу Продукции) до полного исполнения Сторонами своих обязательств.
6. Внесение изменений в Договор при условии неизменности качества и других условий,
явившихся основой для выбора поставщика, допускается:
- по взаимному согласию сторон в части уменьшения цены на Продукцию и соответственно
цены Договора;
- в части изменения объема Продукции.
7. В случае уменьшения объемов закупаемых лекарственных средств, изделий медицинского
назначения, представленны в скорректированной заявке заказчиков (организациями здравоохранения)
Покупателю после утверждения соответствующих бюджетов в установленном законодательством
порядке, в Договор вносятся изменения по соответствующему уменьшению объема поставки и
соразмерно цены Договора.
8. Допускается соразмерное увеличение объемов поставки Продукции и цены Договора в случае
увеличения в окончательной заявке заказчиков объемов закупаемых лекарственных средств, изделий
медицинского назначения.
Глава 3. Порядок оплаты
9. Оплата за поставленную Продукцию по Договору производится Покупателем в тенге в течение
90 (девяноста) банковских дней, за исключением отечественных товаропроизводителей, оплата которым
за произведенную ими и поставленную Продукцию осуществляется в течение 60 (шестидесяти)
банковских дней.

1. Шарттың мәні мен құрылымы
1. Өнім беруші Сатып алушыға Шартқа № 1-қосымшада көрсетілген саны, бағасы бойынша тізбеге сәйкес дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы өнімдерді (бұдан әрі - Өнім) жеткізіп беруге міндеттенеді, Шартқа № 3-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша заңды өкілдеріне (бұдан әрі - Қабылдау орны), Сатып алушының рұқсат қағаздарына сәйкес, ал Сатып алушы Шарттың талаптарына қарай Өнімді қабылдауға және төлеуге міндеттенеді.
2. Шарттың ажырамас бөлігі болып:
1) 1-қосымша - жеткізілетін Өнім тізбесі;
2) 2-қосымша - Өнімнің қаптамасы мен таңбалауына қойылатын талаптар;
3) 3-қосымшада - Қазақстан Республикасы аумақтарында Сатып алушының өкілдері тізімі.
4) 4-қосымша - медициналық иммундық-биологиялық препараттардың топтамасын қабылдау актісі;
5) 5-қосымша- Өнімнің қабылдау-тапсыру актісі;
6) 6-қосымша- тауар-көлік жөнелтпе құжаты табылады.
2. Шарттың бағасы
3. Шарттың бағасы _______________ теңгені құрайды, соның ішінде ҚҚС - 0,00 (нөл теңге). Шартқа № 1-қосымшада Өнім бірлігінің құны теңгемен көрсетілген.
4. Шарттың құнына салықтар, алымдар және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген басқа да міндетті төлемдер, Өнімді орауға және таңбалауға арналған шығындар, сондай-ақ Өнім берушінің Өнімнің жетіспеушілігін, жиынтықсыздығын немеме сәйкес емес сапасына (жасырын кемшіліктер), оның бұзылуына байланысты, Өнімді сақтандыру мен жеткізу бойынша барлық шығыстары жатады.
5. Өнімнің бір бірлігінің бағасы Тараптар өз міндеттемелерін толығымен орындағанына дейін белгіленіп қойылады (бағаның азаюын қоспағанда).
6. Шартқа сапаның өзгеру шарты мен өнім берушіні таңдау үшін негіз болып табылатын басқа да шарттар кезінде мынадай өзгерістер енгізуге рұқсат етіледі:
- Тараптардың Өнімге бағаны және тиісінше Шарттың бағасын азайту бөлігінде өзара келісуі бойынша;
- Өнімнің көлемін өзгерту бөлігінде.
7. Тапсырыс берушілердің (денсаулық сақтау ұйымдары) түзетілген өтінімінде ұсынылған сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың көлемдерін азайтқан жағдайда Сатып алушы заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті бюджеттерді бекіткеннен кейін Шартқа жеткізу көлемін және Шарт бағасының сәйкесінше мөлшерлес азайтылуы бойынша өзгерістер енгізіледі.
8. Тапсырыс берушілердің соңғы өтінімінде сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың көлемдерін ұлғайтқан жағдайда Өнімді жеткізу көлемдері мен Шарт бағасының мөлшерлес азайтылуына жол беріледі.
3. Төлем тәртібі
9. Олар шығарған және берген Өнім үшін төлем 60 (алпыс) банк күні ішінде жүзеге асырылатын отандық тауар өндірушілерді қоспағанда, Шарт бойынша берілген Өнімге төлеуді Сатып алушы 90 (тоқсан) банк күні ішінде теңгемен жүргізіледі.

10. Оплата производится при условии своевременного представления Поставщиком и получения
Покупателем надлежаще оформленных оригиналов следующих документов, подтверждающих поставку
Продукции:
1) счета-фактуры Поставщика;
2) накладной на отпуск Продукции на сторону с указанием номера и срока действия заключения
о безопасности и качестве;
3) товаротранспортной накладной Поставщика с отметкой Покупателя или его представителя
о принятии Продукции по количеству и качеству согласно требованиям, предусмотренным
приложением 6 Договора;
4) упаковочного листа Поставщика с отметкой Покупателя или его представителя о принятии
Продукции по количеству и качеству;
5) акта приема-передачи Продукции, подписанного Сторонами, согласно требованиям,
предусмотренным приложениями 4 и/или 5 Договора;
6) акта сверки взаимных расчетов, подписанного Сторонами (данный документ представляется
Поставщиком с последней партией Продукции).
Глава 4. Упаковка и маркировка Продукции
11. Продукция должна быть поставлена Покупателю на паллетах, в соответствующей упаковке,
обеспечивающей сохранность Продукции от повреждений при погрузке, перевозке его железнодорожным
и/или автомобильным транспортом, разгрузке, включая перевалки.
12. Условия упаковки и маркировки Продукции должны соответствовать требованиям,
предусмотренным приложением 2 Договора.
Глава 5. Обеспечение исполнения
13. В целях обеспечения своих обязательств по Договору, Поставщик в течение10 (десяти) рабочих
дней с даты подписания Договора представляет Покупателю гарантийное обеспечение в размере 3 (трех)
процентов от цены Договора.
14. Внесенное обеспечение исполнения обязательств по Договору возвращается Поставщику по его
письменному обращению после полного и надлежащего исполнения Поставщиком своих обязательств
по Договору.
15. Покупатель удерживает внесенное Поставщиком обеспечение исполнения обязательств
по Договору, в следующих случаях:
1) расторжения Договора в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением Поставщиком
договорных обязательств;
2) не исполнения или исполнения ненадлежащим образом своих обязательств по Договору
(нарушение сроков поставки, поставка некачественных лекарственных средств, изделий медицинского
назначения и нарушение других условий Договора);
3) не уплаты штрафных санкций за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств,
предусмотренных Договором.
Глава 6. Особые условия
16. В целях обеспечения своих обязательств по Договору, Покупатель не позднее, чем за 7 (семь)
календарных дней до наступления периода поставки, указанного в приложении 1 Договора, направляет
Поставщику отгрузочную разнарядку на поставку Продукции с указанием ее наименования, количества
и адресов Мест приемки, на электронную почту, указанную в главе 14 Договора.

10. Төлем Өнімнің берілгенін растайтын тиісінше ресімделген мына құжаттарды Өнім беруші уақтылы ұсынып, Сатып алушы алған жағдайда жүргізіледі:
1) Өнім берушінің шот-фактурасын;
2) қауіпсіздік және сапасы туралы қорытындының нөмірі және қолданылу мерзімі көрсетілген Өнімді шетке беру жүкқұжатын;
3) Шарттың 6-қосымшасында көзделген талаптарға сәйкес саны және сапасы бойынша Сатып алушының немесе оның өкілінің Өнімді қабылдау туралы белгісімен Өнім берушінің тауар-көлік жүкқұжаты;
4) Сатып алушының немесе оның өкілінің саны және сапасы бойынша Өнімді қабылдау туралы белгісімен Өнім берушінің қаптама парағы;
5) Шарттың 4 және/немесе 5-қосымшаларында көзделген талаптарға сәйкес Тараптар қол қойған Өнімді қабылдау-тапсыру актісі;
6) Тараптар қол қойған өзара есеп айырысуды салыстыру актісі (бұл құжатты Өнімнің соңғы партиясымен бірге Өнім беруші ұсынады).
4-тарау. Өнімді орау және таңбалау
11. Тиеуді қоса алғанда, Өнім Сатып алушыға оны тиеу, темір жол және/немесе автомобиль көлігі арқылы тасымалдау, ауыстырып, түсіру кезінде Өнімнің сақталуын қамтамасыз ететін паллеттерде, тиісті қаптамада жеткізілуі тиіс.
12. Өнімді орау және таңбалау шарттары Шарттың 2-қосымшасымен көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс.
5-тарау. Орындалуын қамтамасыз ету
13. Шарт бойынша өз міндеттемелерін қамтамасыз ету мақсатында Өнім беруші Шартқа қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Сатып алушыға Шарттың бағасынан 3 (үш) пайыз мөлшерінде кепілдікті қамтамасыз етуді ұсынады.
14. Шарт бойынша міндеттемелерін орындаудың енгізілген қамтамасыз ету Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін толық немесе тиісінше орындағаннан кейін жазбаша жүгінуі бойынша Өнім берушіге қайтарылады.
15. Сатып алушы Өнім беруші енгізген Шарт бойынша міндеттемелерін орындаудың енгізілген қамтамасыз ету мынадай жағдайларда ұстайды:
1) Өнім беруші шарттық міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты Шартты бұзу;
2) Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындамау немесе тиісінше орындамау (жеткізу мерзімдерінің бұзылуы, сапасыз дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізу және Шарттың басқа да талаптарын бұзу);
3) Шартпен көзделген міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін айыппұл санкцияларын төлемеу.
6-тарау. Ерекше жағдайлар
16. Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету мақсатында, Сатып алушы Шарттың 1-қосымшасында көрсетілген жеткізу кезеңі басталғанға дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен кешіктірмей Өнім берушіге Шарттың 14-тарауында көрсетілген электрондық поштаға, Қабылдау орындарының атауларын, саны мен мекенжайларын көрсете отырып, Өнімді жеткізуге тиеу жүкқұжатын жібереді.

17. Поставщик обязуется еженедельно, вплоть до подписания Сторонами акта приема-передачи
Продукции, представлять Покупателю информацию обо всех стадиях исполнения Договора (производство,
процедура таможенной очистки, оценка безопасности и качества, хранение, отгрузка и т.д.).
18. Поставщик обязуется за 24 часа до начала отгрузки Продукции направить уведомление
на электронные адреса уполномоченных представителей Покупателя, указанных в приложении 3 Договора,
сообщить Покупателю о предстоящей отгрузке с указанием следующей информации:
1) номера и даты Договора;
2) наименования поставляемой Продукции;
3) номера транспорта (вагона, контейнера);
4) даты отгрузки;
5) количества мест и веса Продукции;
6) стоимости отгружаемой Продукции.
19. Не позднее 3 (трех) календарных дней после отгрузки Продукции и не позднее даты фактической
поставки Продукции на Место приемки, Поставщик обязан представить Покупателю в полном объеме
документы, относящиеся к отгрузке Продукции, указанные в пункте 10 главы 3 Договора. Указанные
документы должны соответствовать требованиям законодательства Республики Казахстан. В случае выявления
замечаний к указанным документам, по требованию Покупателя или его уполномоченного представителя
Поставщик, в срок не более 3 (трех) календарных дней обязан устранить замечания к указанным документам.
20. Датой поставки Продукции считается дата подписания Сторонами акта приема–передачи Продукции
в Месте приемки, указанном в приложении 3 Договора. Продукция считается сданной Поставщиком и принятой
Покупателем:
1) по количеству - указанному в акте приема-передачи Продукции, подписанному Сторонами;
2) по качеству - согласно качеству, указанному в документе, подтверждающем качество и безопасность
Продукции и документе, удостоверяющем страну происхождения Продукции, если его представление обязательно
согласно законодательству Республики Казахстан.
21. Транспортировка Продукции, требующей условий соблюдения "холодовой цепи", должна
осуществляться в термоконтейнерах с хладоэлементами или в специальном автотранспорте, оборудованном
холодильником (авторефрижераторе) в максимально сжатые сроки. Транспортировка медицинских
иммунобиологических препаратов (далее – МИБП) должна осуществляться в соответствии с требованиями
действующего законодательства Республики Казахстан.
22. При поставке Продукции, требующей условий соблюдения "холодовой цепи", Поставщик должен
представить документы, отображающие температурный режим при транспортировке на всем пути следования
от склада организации-изготовителя до склада Покупателя.

17. Өнім беруші апта сайын Сатып алушыға Өнімнің қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылғанға дейін осы Шарттың барлық орындалу сатылары (өндіру, кедендік тазарту рәсімі, қауіпсіздік пен сапа, сақтау, тиеу және т.б.) туралы ақпарат беріп отыруға міндетті.
18. Өнімді тиеуді бастауға 24 сағат қалғанда Өнім беруші Сатып алушыға мына ақпаратты көрсете отырып, Шарттың 3-қосымшасында көрсетілген Сатып алушының уәкілетті өкілінің электрондық мекенжайына алдағы тиеу туралы хабарлама жіберуге міндеттенеді:
1) Шарттың нөмірі мен күні;
2) жеткізілетін Өнімнің атауы;
3) көліктің (вагонның, контейнердің) нөмірі;
4) тиеу күні;
5) Өнімнің орындар саны мен салмағы;
6) тиелетін Өнімнің бағасы.
19. Өнімді тиегеннен кейін күнтізбелік 3 (үш) күннен кешіктірмей және Өнімді Қабылдау орнына нақты жеткізген күннен кешіктірмей, Өнім беруші Сатып алушыға Шарттың 3-тарауының 10-тармағында көрсетілген, Өнімді тиеуге қатысты құжаттарды толық көлемде Сатып алушыға ұсынуға міндетті. Көрсетілген құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамалық талаптарына сәйкес келуі тиіс. Көрсетілген құжаттарда ескертулер анықталған жағдайда Сатып алушының немесе оның уәкілетті өкілінің талабы бойынша күнтізбелік 3 (үш) күннен артық емес көрсетілген құжаттарға жасалған ескертулерді жоюы тиіс.
20. Шарттың 3-қосымшасында көрсетілген Қабылдау орнында Тараптар арасында қабылдау-тапсыру актісне қол қойылған күн Өнімді жеткізу күні болып саналады. Өнім беруші Өнімді тапсырған болып және Сатып алушымен қабылданған болып саналады:
1) Тараптар қол қойған Өнімді қабылдау-тапсыру актісінде көрсетілген саны бойынша;
2) егер оны ұсыну Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе Шарт талаптарына сәйкес міндетті болса, Өнімнің сапасы мен қауіпсіздігін растайтын құжатта және Өнімнің шыққан елін куәландыратын құжатта көрсетілген сапаға сәйкес сапасы бойынша.
21. "Суықтық тізбегін" сақтау шарттарын талап ететін Өнімді тасымалдау суықтық элементтерімен термоконтейнерлерде немесе барынша тығыз уақытта тоңазытқышпен (авторефрижаторында) арнайы автокөлікте жүзеге асырылуы тиіс. Медициналық иммундық-биологиялық препараттарды (бұдан әрі - МИБП) тасымалдау Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес жүзеге асырылуы тиіс.
22. "Суықтық тізбегін" сақтау шарттарын талап ететін Өнімді жеткізу кезінде Өнім беруші дайындаушы ұйымның қоймасынан бастап Сатып алушының қоймасына дейін барлық жолда тасымалдау кезінде температуралық режимді көрсететін құжаттарды ұсынуы тиіс.

23. Поставщик (представитель Поставщика) должен присутствовать на складе Покупателя для
подтверждения факта соблюдения температурного режима и соответствия Продукции установленным
требованиям законодательства Республики Казахстан.
24. Передача Поставщиком (представителем Поставщика) уполномоченному представителю
Покупателя на его складе оформляется подписанием акта приема-передачи Продукции, предусмотренным
приложением 5 (поставка МИБП дополнительно оформляется актом, предусмотренным приложением 4)
Договора, уполномоченными лицами Поставщика и Покупателя.
25. В случае выявления нарушения/недопустимого отклонения предписанных температурных условий
транспортировки, партия подвергается карантину и физически изолируется от Продукции, предназначенной
для реализации.
26. В случае обнаружения факта недостачи, некомплектности или ненадлежащего качества Продукции,
в том числе выявления нарушения/недопустимого отклонения предписанных температурных условий
транспортировки, Покупатель или его уполномоченный представитель не позднее 1 (одного) рабочего дня
с момента обнаружения таких фактов (замечаний/дефектов) должен составить акт расхождения и уведомить
Поставщика в письменном виде на электронный адрес, указанный в главе 14 Договора.
27. Поставщик не позднее, чем на следующий день после получения такого уведомления (если иной
срок не указан в уведомлении), должен направить своего уполномоченного представителя для участия
в проверке на предмет соответствия Продукции по количеству, некомплектности или надлежащему качеству.
По результатам проверки составляется акт проверки, которым устанавливается срок не более 15 (пятнадцати)
календарных дней для устранения замечаний/дефектов, подтвержденных Сторонами.
28. В случае неявки уполномоченного представителя Поставщика в срок, установленный пунктом 27
главы 6 Договора, Покупатель составляет односторонний акт проверки недостачи, некомплектности или
ненадлежащего качества Продукции с указанием сроков не более 15 (пятнадцати) календарных дней для
устранения замечаний/дефектов с последующим его направлением Поставщику в течение 1 (одного) рабочего
дня.
29. Не устранение либо несвоевременное устранение недостатков Продукции, определенном
пунктами 25, 26, 27, 28 главы 6 Договора, расценивается несвоевременной поставкой Продукции и влечет
ответственность, установленную пунктом 41 раздела 8 Договора.
30. Об обнаружении скрытых дефектов (бой, брак - включая отсутствие инструкций, дефект первичной
упаковки при неповрежденной вторичной упаковке, несоответствие маркировки на упаковке (например,
несоответствие языка и маркировки), недостача, некомплектность) или ненадлежащего качества Продукции
после подписания Сторонами акта приема-передачи, Покупатель или его уполномоченные представители
обязаны в течение 1 (одного) рабочего дня в письменном виде известить Поставщика и обеспечить
беспрепятственный доступ его представителей к месту хранения Продукции.

23. Өнім беруші (Өнім берушінің өкілі) температуралық режимнің сақталу фактісін және Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген талаптарға Өнімнің сәйкестігін растау үшін Сатып алушының қоймасында болуы тиіс.
24. Өнім берушінің (Өнім беруші өкілінің) Сатып алушының уәкілетті өкіліне беруі оның қоймасында Өнім беруші мен Сатып алушының уәкілетті тұлғалары Шарттың 5-қосымшасымен (МИБП-ті жеткізу 4-қосымшамен көзделген актімен ресімделеді) көзделген Өнімді қабылдау-беру актісіне қол қоюмен ресімделеді.
25. Тасымалдаудың ұйғарылған температуралық талаптарының бұзылуы/ рұқсатсыз ауытқуы айқындалған жағдайда партия карантинге ұшырайды және сатуға арналған Өнімнен физикалық оқшауландырылады.
26. Өнімнің жетіспеушілік, толық жиынтықталмау немесе лайықсыз сапасының фактісі анықталған, оның ішінде тасымалдаудың ұйғарылған температуралық талаптарының бұзылуы/ рұқсатсыз ауытқуы айқындалған жағдайда Сатып алушы немесе оның уәкілетті өкілі мұндай фактілер (ескертулер/ақаулар) анықталған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей айырмашылық актісін дайындауы тиіс және Өнім берушіні Шарттың 14-тарауында көрсетілген электрондық мекенжайға жазбаша түрде хабарлауы тиіс.
27. Өнім беруші осындай хабарламаны алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей (егер хабарламада басқа мерзім көрсетілмесе) Өнімнің саны, толық жиынтықталмауы және лайықсыз сапасы бойынша тексеруге қатысу үшін өзінің уәкілетті өкілін жіберуге міндетті. Тексеру нәтижесі бойынша Тараптар растаған ескертулерді/кемшіліктерді жою үшін күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспайтын мерзімге белгіленген тексеру актісін әзірлейді.
28. Шарттың 6-тарауының 27-тармағымен белгіленген мерзімде Өнім берушінің уәкілетті өкілі келмеген жағдайда, Сатып алушы кейіннен 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде оны Өнім берушіге жібере отырып, ескертулерді/кемшіліктерді жою үшін күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспайтын мерзімді көрсете отырып, Өнімнің жетіспеушілігін, жиынының толық еместігін немесе сапасының сәйкес еместігін тексерудің бір жақтық актісін жасайды, кейін Өнім берушіге 15 күнтізбелік күннің ішінде табылған кемшіліктерді жоюға оны міндеттейтін хабарламаны жолдайды.
29. Шарттың 6-тарауының 25, 26, 27, 28-тармақтарымен айқындалған Өнім кемшіліктерінің жойылмауы немесе уақтылы жойылмауы Өнім кешіктіріліп берілген болып есептеледі және Шарттың 8-бөлімінің 41-тармағымен белгіленген жауаптылыққа әкеледі.
30. Тараптар қабылдау-тапсыру актісіне қол қойған соң Өнімнің көзге көрінбейтін ақауларын (нұсқаулықтың жоқтығын, зақымданбаған басқа қаптама кезінде бастапқы қаптаманың ақауын, қаптамадағы таңбалаудың сәйкессіздігін (мысалы, тілі мен таңбалаудың сәйкессіздігі) қоса алғанда - қирау, ақау) немесе лайықсыз сапасы анықталған жағдайда, Сатып алушы немесе оның уәкілетті өкілі 1 (бір) жұмыс күні ішінде Өнім берушіге жазбаша хабарлап, оның өкілінің Өнімді сақтау орнына кедергісіз кіруін қамтамасыз етуі тиіс.

31. Поставщик в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения извещения обязан обеспечить
явку своих представителей для участия в проверке Продукции, заявленной Покупателем в претензии.
О подтверждении недостатков Продукции составляется подписываемый Сторонами акт проверки.
32. До принятия, согласованного Сторонами решения карантинная, дефектная Продукция должна
быть описана и храниться отдельно от остальной Продукции в отведенном и соответствующем для этой
цели месте.
33. В случае подтверждения скрытых дефектов Продукции, Поставщик обязан произвести бесплатную
замену дефектной Продукции в течение 15 календарных дней.
При этом обязательным условием является соответствие качества и других технических характеристик
Продукции условиям, определенным Договором. Поставщик обязан в течение 10 календарных дней с даты
получения извещения, самостоятельно осуществить полное изъятие (возврат) дефектной Продукции.
34. Несвоевременное устранение недостатков Продукции в порядке, определенном пунктами 30, 31, 33
настоящей главы, расценивается несвоевременной поставкой Продукции и влечет ответственность,
установленную пунктом 41 главы 8 Договора.
Глава 7. Гарантии на продукцию
35. Поставщик предоставляет гарантию на весь объем Продукции в течение срока ее годности согласно
маркировке или иным опознавательным данным на Продукцию.
36. В рамках гарантийного срока Поставщик обязуется за свой счет и риск осуществить замену у
организаций здравоохранения (заказчиков)некачественной Продукции в течение 15 (пятнадцати)
календарных дней с момента получения письменного уведомления от Покупателя о наступлении случая
исполнения гарантийных обязательств.
37. Качество поставляемой Продукции должно соответствовать требованиям, установленными
нормативными правовыми актами и нормативными документами Республики Казахстан, и подтверждаться
соответствующей документацией, указанной в подпункте 2) пункта 20 главы 6 Договора.
38. Качество Продукции должно соответствовать образцам, представленным на государственную
регистрацию (перерегистрацию) в Республике Казахстан, характеристикам, определенным регистрационным
досье, и сопровождаться документами, содержащими информацию для потребителя, утвержденными
уполномоченным органом. Если Продукция не соответствует таким гарантиям или спецификациям,
Поставщик без дополнительной оплаты, заменяет несоответствующую Продукцию надлежащей Продукцией.
39. Поставщик гарантирует Покупателю, что поставленная им Продукция свободна и будет свободна
от любых прав и притязаний третьих лиц.
40. Остаточный срок годности на момент поставки для Продукции, имеющей общий срок годности
менее 2 (двух) лет, должен составлять не менее 60 (шестидесяти) процентов от общего срока годности на момент
поставки. Для Продукции со сроком годности более 2 (двух) лет остаточный срок годности должен составлять
не менее 14 (четырнадцати) месяцев на момент поставки.

31. Өнім беруші 3 (үш) жұмыс күнінің ішінде хабарлама алған сәттен бастап Сатып алушының тілек-талабында көрсетілген Өнімдерді тексеруге қатысу үшін өзінің өкілдерінің келуін қамтамасыз етуге міндетті. Өнімнің жетіспеушілігін растау туралы Тараптар қол қоятын тексеру актісі жасалады.
32. Тараптар келіскен шешім қабылданғанға дейін карантиндік, ақауы бар Өнім тізімделіп, басқа Өнімдерден бөлек осы мақсатқа арнап бөлінген жерде сақталады.
33. Өнімнің көзге көрінбейтін ақаулары расталған жағдайда Өнім беруші күнтізбелік 15 (он бес) күннің ішінде ақауы бар Өнімді тегін ауыстыруды жүргізеді. Бұл ретте Өнімнің сапасы мен басқа да техникалық сипаттамаларының Шартпен айқындалған талаптарға сәйкестігі міндетті шарт болып табылады. Өнім беруші хабарлама алған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күннің ішінде өз бетінше ақауы бар Өнімді толық алуды (қайтаруды) жүзеге асыруға міндетті.
34. Осы тараудың 30, 31, 33-тармақтарымен айқындалған тәртіппен Өнімнің кемшіліктерін уақтылы жоймау Өнімді уақытылы жеткізбеу деп бағаланады және Шарттың 8-тарауының 41-тармағынмен белгіленген жауаптылыққа әкеледі.
7-тарау. Өнімге берілген кепілдіктер
35. Өнім беруші Өнімге арналған таңбаға немесе өзге де танып айыратын деректеріне сәйкес оның жарамдылық мерзімі ішінде Өнімнің барлық көлеміне кепілдік береді.
36. Кепілдік мерзімі шеңберінде Өнім беруші өз есебінен және тәуекелінен кепілді міндеттемелерді орындау жағдайының басталғаны туралы Сатып алушыдан жазбаша хабарлама алған сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннің ішінде денсаулық сақтау ұйымдарында (тапсырыс берушілер) сапасыз Өнімді алмастыруды жүзеге асыруға міндеттенеді.
37. Жеткізілетін Өнімнің сапасы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен және нормативтік құжаттамаларымен белгіленген талаптарға сәйкес келуі және Шарттың 6-тарауының 20-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттамаға сәйкес келуі тиіс.
38. Өнімнің сапасы Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынылған үлгілерге, сипаттамаларға, белгілі бір тіркеу мәліметіне сәйкес келуі тиіс және уәкілетті орган бекіткен тұтынушыларға арналған ақпараттан тұратын құжатпен сүйемелденуі тиіс.
Егер Өнім мұндай кепілдіктерге немесе ерекшеліктерге сәйкес келмесе Өнім беруші қосымша төлемсіз сәйкес келмейтін Өнімді сәйкес Өніммен ауыстырады.
39. Өнім беруші Сатып алушыға өзі жеткізген Өнімнің үшінші бір тұлғалардың кез келген құқығынан және тәуелдіктерінен еркін екеніне және еркін болатынына кепілдік береді.
40. Жалпы жарамдылық мерзімі 2 (екі) жылдан кем болатын Өнім үшін жеткізу сәтіндегі жарамдылықтың қалдық мерзімі жеткізу сәтіндегі жарамдылықтың жалпы мерзімінен кемінде 60 (алпыс) пайызды құруы тиіс. жарамдылық мерзімі 2 (екі) жылдан артық болатын Өнім үшін жарамдылықтың қалдық мерзімі жеткізу сәтіндегі жарамдылықтың жалпы мерзімінен кемінде 14 (он төрт) пайызды құруы тиіс.

Глава 8. Ответственность за нарушения обязательств
41. В случае нарушения Поставщиком сроков поставки Продукции Поставщик обязан уплатить Покупателю
пеню в размере 0,2% от стоимости не поставленной в срок Продукции за каждый день просрочки, но не более 20%
от стоимости Продукции. Оплата пени производится в течение 7 (семи) календарных дней с момента получения
Поставщиком соответствующего счета Покупателя.
42. В случае отказа от поставки всей или части Продукции Поставщик обязан оплатить Покупателю
единовременный штраф в размере 10% от цены Договора. Счет на оплату единовременного штрафа может быть
выставлен Покупателем при неисполнении поставки продукции в течение 10 (десяти) рабочих дней после
окончательной даты поставки Продукции, указанной в приложении 1 Договора.
43. Счет, предъявленный Покупателем Поставщику для оплаты пени и/или штрафа, может быть включен
в акт сверки взаимных расчетов с целью проведения зачета встречных однородных требований по оплате
за поставленную Продукцию и по оплате пени и/или штрафа.
44. Покупатель вправе удержать сумму обеспечения исполнения в счет погашения обязательств Поставщика
по уплате пени и/или штрафа, в соответствии с пунктами 41, 42 главы 8 Договора.
45. Покупатель, без возмещения Поставщику каких-либо расходов и убытков, вправе в одностороннем
порядке расторгнуть Договор (отказаться от исполнения Договора) полностью или частично (в отношении поставки
отдельных лекарственных средств и изделий медицинского назначения, срок поставки которых нарушен
Поставщиком), если:
1) просрочка поставки продукции превысит 30 (тридцать) календарных дней;
2) задержка выплаты пени и/или штрафа превысит 15 (пятнадцать) календарных дней;
3) поставщик представил обеспечение исполнения Договора с нарушением требований пункта 277 Правил.
46. Договор считается расторгнутым полностью или частично с даты получения Поставщиком
соответствующего письменного уведомления Покупателя о расторжении Договора в одностороннем порядке
(отказа от исполнения Договора), где указывается причина расторжения Договора, объем аннулируемых договорных
обязательств.
47. При одностороннем частичном расторжении Покупателем Договора в отношении поставки отдельной
Продукции, обязательства сторон по Договору в оставшейся части не прекращаются.
48. В случае необоснованной задержки оплаты за поставленную Продукцию Покупатель на основании
письменного уведомления Поставщика обязан уплатить Поставщику пеню в размере 0,1% от суммы задолженности
за каждый день просрочки, но не более 5% от суммы задолженности.

8-тарау. Міндеттемелерді бұзғаны үшін жауапкершілік
41. Өнім беруші Өнімді жеткізу мерзімін бұзғаны үшін Өнім беруші Сатып алушыға Өнімнің мезгілсіз берілген сомасынан 0,2% мөлшерінде өткізіп алған мерзімнің әр күні үшін, бірақ Өнімнің құнынан 20% артық емес өсімақысын төлейді. Өсімақыны төлеу Өнім беруші Сатып алушыдан тиісті шотты қоса алғанда, хабарламаны алған күннен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күннің ішінде жүргізіледі.
42. Өнім беруші барлық Өнімді немесе бір бөлігін жеткізуден бас тартқан жағдайда, ол Сатып алушыға осы Шарттың бағасының 10%-ы мөлшерінде бір реттік айыппұл төлеуге міндетті. Сатып алушы бір реттік айыппұл төлеуге шотты Шарттың 1-қосымшасында көрсетілген Өнімді жеткізудің соңғы күнінен кейінгі күнтізбелік 10 (он) күннің ішінде төлеуге жатады.
43. Сатып алушы өсімақы және/немесе айыппұл төлеу үшін берген шот берілген Өнімге төлеу бойынша және өсімақы және/немесе айыппұл төлеу бойынша қарсы біртектес талаптарды есепке алуды жүргізу мақсатында өзара есеп айырысуды салыстыру актісіне енгізілуі мүмкін.
44. Шарттың 8-тарауының 41, 42-тармағына сәйкес өсімақы және/немесе айыппұл төлеу бойынша Сатып алушының Өнім берушінің міндеттемелерін өтеудің есебінен орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстауға құқығы бар.
45. Сатып алушының Өнім берушіге қандай болса да шығыстар мен шығындарды өтемей-ақ, Шартты толығымен немесе ішінара (Өнім беруші жеткізу мерзімін бұзған жекелеген дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізуге қатысты) біржақты тәртіппен бұзуға құқылы (Шартты орындаудан бас тартуға), егер:
1) Өнімді жеткізу мерзімін кешіктіру күнтізбелік 30 (отыз) күннен асса;
2) өсімпұл және/немесе айыппұл төлеудің кідіруі күнтізбелік 15 (он бес) күннен асса;
3) Шартпен белгіленген мерзімде Өнім беруші Шартты орындауды Қағидалардың 277-тармағының талаптарын бұза отырып, қамтамасыз етуді ұсынса.
46. Өнім беруші Сатып алушының Шартты біржақты тәртіппен бұзу себебі, алынып тасталған шарттық міндеттемелердің көлемдері көрсетілген Шартты біржақты бұзу (Шартты орындаудан бас тарту) туралы тиісті жазбаша хабарламасын алған күні Шарт толық немесе ішінара бұзылды деп есептеледі.
47. Сатып алушы жекелеген Өнімді жеткізуге қатысты Шартты біржақты ішінара бұзған кезде қалған бөлігінде Шарт бойынша Тараптардың міндеттемелері тоқтамайды.
48. Берілген Өнімге төлеуді негізсіз кешіктірген жағдайда Сатып алушы Өнім берушінің жазбаша хабарламасының негізінде өткізіп алған мерзімнің әрбір күні үшін берешек сомадан 0,1% мөлшерінде, бірақ берешек сомадан 5%-дан аспайтын тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.

49. Уплата пени или штрафа не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств по Договору.
50. В случае нарушения Поставщиком обязательств по замене и/или полному изъятию (возврату) всей
дефектной партии Продукции с мест хранения, Поставщик оплатит Покупателю пеню в размере 1% от стоимости
Продукции, подлежащей замене, изъятию (возврату), за каждый день нарушения обязательств по замене и (или)
полному изъятию (возврату) всей некачественной (поврежденной и (или) дефектной) партии Продукции с мест
хранения по Договору.
Глава 9. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор)
51. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств,
если они явились следствием обстоятельств непреодолимой силы (наводнение, землетрясение, издание нормативных
актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих
выполнению работ) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих
обязательств по Договору.
52. Срок исполнения Сторонами обязательств по Договору отодвигается соразмерно времени, в течение
которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами.
53. О наступлении обстоятельств непреодолимой силы любая из Сторон обязана в течение 5 (пяти) календарных
дней с даты их наступления информировать другую Сторону. Обстоятельства непреодолимой силы должны быть
подтверждены уполномоченным государственным органом Республики Казахстан и/или Национальной палатой
предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
54. Не уведомление или несвоевременное уведомление о наступлении обстоятельств непреодолимой силы
лишает Стороны права ссылаться на любое из вышеуказанных обстоятельств как основание, освобождающее
от ответственности за неисполнение обязательств.
55. Если полное или частичное исполнение Сторонами обязательств невозможно в срок свыше 2 (двух) месяцев,
то любая из Сторон вправе расторгнуть Договор и произвести взаиморасчеты.
Глава 10. Порядок разрешения споров
56. Все споры, возникающие между Сторонами по Договору, разрешаются путем переговоров.
57. В случае невозможности разрешения споров путем переговоров, любая из Сторон вправе обратиться за их
разрешением в соответствии с законодательством Республики Казахстан по месту нахождения Покупателя.
58. Правоотношения, не урегулированные Договором, регламентируются законодательством Республики
Казахстан.
Глава 11. Корреспонденция
59. Все коммуникативные документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера
Договора.

49. Өсімақы немесе айыппұл төлеу Тараптарды Шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
50. Өнім беруші Сақтау орнынан Өнімнің барлық ақауы бар партиясын ауыстыру және/немесе толықтай алу (қайтару) бойынша міндеттемелерді бұзған жағдайда Өнім беруші Сатып алушыға Шарт бойынша сақтау орынан барлық сапасыз (зақымданған және (немесе) ақаулы) Өнімнің партиясын ауыстыру, толықтай алу (қайтару) бойынша міндеттерін бұзудың әрбір күні үшін партиясын ауыстыруға, толықтай алуға (қайтаруға) жататын Өнімнің бағасынан 1% мөлшерінде өсімпұл төлейді.
9-тарау. Еңсерілмейтін күш жағдайлары (форс-мажор)
51. Тараптар Шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін толықтай немесе ішінара орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады, егер бұл еңсерілмейтін күш жағдайларының салдарынан болса (топан су, жер сілкіну, қандай да бір себептерден Өнімді жеткізуге және төлеуге тыйым салатын не кедергі келтіретін мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің немесе өкімдерінің шығуы), бұл жағдайлар кез келген Тараптардың Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермесе.
52. Шарт бойынша Тараптардың міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары әрекет еткен, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдар болатын уақытқа дейін ұзартылады.
53. Еңсерілмейтін күш туындағаны туралы кез келген Тарап басқа Тарапқа олардың туындаған күнінен бастап күнтізбелік 5 (бес) күннің ішінде хабарлауға міндетті. Еңсерілмейтін күш жағдайларын Қазақстан Республикасының мемлекеттік уәкілетті органы және (немесе) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы растауы тиіс.
54. Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген кез келген жағдайларға сүйену құқығынан айырады.
55. Егер Тараптар 2 (екі) айдан артық міндеттемелерін толықтай немесе ішінара орындай алмаса, онда Тараптардың кез келгені Шартты бұзуға және өзара есеп айырысуға құқылы.
10-тарау. Дауларды шешу тәртібі
56. Шарт бойынша Тараптардың арасында туындайтын барлық даулар келіссөздер арқылы шешіледі.
57. Дауларды келіссөздер арқылы шешу мүмкін болмаған жағдайда, кез келген Тарап Сатып алушының орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны шешу үшін сотқа жүгінуге құқылы.
58. Шартпен реттелмеген құқықтық қатынастар Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
11-тарау. Хат-хабар
59. Шарт бойынша барлық коммуникативтік құжаттардың Шарттың нөмірі мен күні көрсетілген Тараптардың деректемелері болуы тиіс.

60. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору,
представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы. Указанная
корреспонденция также может быть передана в сканированном виде с помощью электронной почты Сторон, указанной
в главе 14 Договора, в таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
61. Корреспонденция по Договору должна направляться Сторонам по реквизитам, указанным в главе 14 Договора.
62. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день
(час) получения ее Стороной, которой она адресовала, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом
почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью
электронной почты, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована.
Глава 12. Конфиденциальность
63. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является
конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда
информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом
без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных,
правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или
косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую
или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность.
64. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с настоящим разделом, возлагает на себя бремя
доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
Глава 13. Прочие условия
65. Покупатель имеет право расторгнуть Договор, если Поставщик становится банкротом или
неплатежеспособным, в этом случае прекращение исполнения обязательств Сторонами осуществляется немедленно, и
Покупатель не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику. При этом Поставщик имеет право
требовать оплату только за фактические расходы, связанные с расторжением Договора, на дату его расторжения.
66. Покупатель имеет право расторгнуть Договор, предварительно направив соответствующее письменное
уведомление Поставщику не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до предполагаемой даты расторжения,
с указанием причины расторжения настоящего Договора, объема аннулированных договорных обязательств, а также даты
вступления в силу расторжения Договора.

60. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. Көрсетілген хат-хабар Шарттың 14-тарауында көрсетілген Тараптардың электрондық поштасының көмегімен сканерленген түрде де берілуі мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар тиісті түрде Тарапқа жеткізілді деп есептеледі.
61. Шарт бойынша хат-хабар Шарттың 14-тарауында көрсетілген деректемелер бойынша Тараптарға жіберілуі тиіс.
62. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарламасы болса, хат-хабар жіберілген Тарап оны алған күні (сағатта) берілген болып саналады. Электрондық пошта арқылы жіберілген хат-хабар Тарапқа оның берілген күнінде (сағатта) ол жіберілген мекенжайға берілген болып саналады.
12-тарау. Құпиялылық
1. Шарттың қолданысының нәтижесінде мынадай жағдайлардан басқа бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) - ашқаннан кейін басқа Тарапқа жариялау арқылы немесе өзге түрде ашқан (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұратуы бойынша ұсыну арқылы) Тараптың жұртшылықтың пайдалануына түсетін;
3) -екінші Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болатын және осындай Тараптың тікелей немесе жанама сатып алмайтын;
4) - үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаған ақпарат.
2. осы бөлімге сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген жағдайда өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
13-тарау. Өзге де жағдайлар
65. Егер Өнім беруші банкрот болса немесе төлеу қабілеті жоқ болса Сатып алушының Шартты бұзуға құқығы бар. бұл жағдайда Тараптардың міндеттемелерін орындауын тоқтату тездетіп жүзеге асырылады және Сатып алушы Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндеттемеге жауапты болмайды. Бұл ретте Өнім беруші Шартты бұзуға, оны бұзу күніне байланысты тек нақты шығыстарды ғана талап етуге құқығы бар. Өнім беруші, өзінің құқықтық мұрагерлерін қоспағанда, Сатып алушының оған жазбаша келісімі болмаса, өзінің Шарт бойынша міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқы жоқ.
66. Сатып алушы осы Шартты бұзу себептерін, жойылған шарттық міндеттемелердің көлемін, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне ену күнін көрсете отырып, болжамды бұзу күніне дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Өнім берушіге алдын ала тиісті жазбаша хабарламаны жіберіп, Шартты бұзуға құқығы бар.

67. Все изменения и дополнения к Договору будут иметь силу, если они совершены в письменной форме,
подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатью Сторон.
68. Стороны не вправе передавать/переуступать свои права и обязательства (право требования), указанные
в настоящем Договоре, третьим лицам.
69. В случае изменения юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она обязана в течение
5 (пяти) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомить об этом другую Сторону.
70. Договор составлен в 2 (двух) экземплярах по одному экземпляру для Поставщика и Покупателя.
71. В случае изменения законодательства Республики Казахстан в части, касающейся условий настоящего
Договора, Стороны обязуются внести соответствующие изменения и дополнения в настоящий Договор.
72. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует по 31 декабря 20__ года включительно, а в части
взаиморасчетов до их полного выполнения Сторонами.
73. По всему Договору, где идет ссылка касательно предоставления информации в течение 24 часов, Стороны
договорились, что в случае, если истечение 24 часов выпадает на выходной день согласно трудовому законодательству
или государственные праздники, для Стороны к которой относится данное обязательство, срок истечения автоматически
продлевается до следующего рабочего дня.
Глава 14. Юридические адреса, банковские реквизиты, электронные адреса
Приложение 1
к договору поставки
№__ от __ ________ 20__г.
Перечень поставляемой продукции
Международное непатентованное название
Торговое наименование
Форма выпуска
Производитель
Фасовка №
Единица измерения
Цена, тенге
Количество единиц
Сумма (тенге)
В том числе НДС
График поставок
ИТОГО: Сумма составляет ________, в том числе сумма НДС составляет 0,00 (ноль тенге).
Покупатель:                                     Поставщик:
____________                               ______________
Приложение 2
к договору поставки
№__ от __ ________ 20__ г.
Требования
к упаковке и маркировке продукции
1. На внешней стороне каждого ящика или упаковки крепится конверт из водонепроницаемой бумаги с копией упаковочного листа. Конверт должен быть покрыт
металлической пластинкой, прикрепляемой к ящику. Вторая копия упаковочного листа должна быть вложена в ящик с продукцией. Если продукция отправляется без упаковки,
конверт прикрепляется непосредственно к нерабочим частям продукции.
2. Техническая документация, если таковая предусмотрена, а именно инструкции по применению продукции, вкладываются в ящик или упаковку с продукцией там, где это
необходимо.

67. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулардың күші болады, егер олар жазбаша нысанда жасалса, Тараптардың осыған уәкілетті өкілдері қол қойса және Тараптардың мөрімен расталса.
68. Тараптар осы Шартта көрсетілген өздерінің құқықтары мен міндеттемелерін (талап ету құқығын) үшінші тұлғаға беруге/алмастыруға құқылы.
69. Қандайда бір Тарап заңды мекенжайын және басқа да деректемелерін өзгерткен жағдайда, мұндай өзгерістер болған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы екінші Тарапты жазбаша хабардар етуге міндетті.
70. Шарт Өнім берушіге және Сатып алушыға бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
71. Осы Шарттың талаптарына қатысты бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасын өзгерткен жағдайда Тараптар осы Шартқа тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге міндеттенеді.
72. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда, өзара есеп айырысу бөлігінде - оларды Тараптар толық орындағанға дейін қолданылады.
73. 24 сағаттың ішінде ақпаратты ұсынуға қатысты сілтеме жүріп жатқан бүкіл Шарт бойынша Тараптар 24 сағаттың өтуі сенбі, жексенбі немесе мемлекеттік мерекелерге келіп тұрса, онда осы міндеттемелердің орындалу мерзімі келесі жұмыс күніне ұзартылатынына келісті.
14-тарау. Заңды мекенжайлар, банк деректемелері
______ж. ____ __________
жеткізу үлгі шартына
1-қосымша
Жеткізілетін өнімнің тізбесі
Халықаралық патенттелген атауы
Саудалық атауы
Шығарылу түрі
Өндіруші
Өлшеп-орау №
Өлшем бірлігі
Бағасы, теңге
Бірліктер саны
Сома (теңге)
Соның ішінде ҚҚС
Жеткізу кестесі
ЖИЫНЫ: Сома ____ теңгені құрайды, соның ішінде ҚҚС сомасы 0,00 (нөл теңгені) құрайды.
Сатып алушы: Өнім беруші:
Мөрі (бар болса) Мөрі (бар болса)
Қолы Қолы
20____ ж. ____ __________
жеткізу үлгі шартына
2-қосымша
Өнімнің қаптамасына және таңбасына қойылатын талаптар
1. Әр жәшіктің немесе қаптаманың сыртқы жағында қаптама қағазының көшірмесі бар су өткізбейтін қағаздан жасалған конверт жапсырылады. Конверт жәшікке бекітілетін металл пластинкамен жабылуы тиіс. Қаптама қағаздың екінші көшірмесі өнім салынған жәшікке салынуы тиіс. Егер өнім қаптамасыз жіберілетін болса, онда конверт өнімнің тікелей жұмыс істемейтін бөліктеріне бекітіледі.
2. Егер техникалық құжаттама көзделген болса, атап айтқанда өнімді пайдалану жөніндегі нұсқаулар өнім салынған жәшікке немесе қаптамаға қажет жеріне салынады.

3. Маркировка наносится несмываемой краской на русском языке на трех сторонах каждого ящика или упаковки, содержащей продукцию (на крыше, на передней и левой
стороне каждого ящика). Каждый ящик с продукцией должен быть промаркирован следующим образом:
Наименование отправителя –_________________________________________________
Наименование получателя – _________________________________________________
- договор № _______________________________
- вес брутто – ______________________________
- вес нетто – _______________________________
- ящик или упаковка № ______________________
Покупатель:                                     Поставщик:
____________                               ______________
Приложение 3
к договору поставки
№___ от __ ______ 20__ г.
Список уполномоченных представителей
Покупателя в регионах Республики Казахстан
Наименование уполномоченных представителей
Юридический адрес
Место приемки
Адрес электронной почты
Приложение 4
к договору поставки
№___ от __ ______ 20__ г.
Акт
приема партии медицинских иммунобиологических препаратов
Адресат отправления: _____________________________________________________________
Запланированные остановки в ходе транспортирования: _______________________________
Дата отправки (согласно данных авиа/железнодорожных накладных):
________________________________________________________________________________
Дата и время прибытия груза в пункт назначения: _____________________________________
Наименование препарата: _________________________________________________________
Организация, изготовитель: _______________________________________________________
Количество упаковок или флаконов (ампул): _________________________________________
Количество доз (литров, таблеток): _________________________________________________
Номер серии, контрольный номер: __________________________________________________
Срок годности МИБП: ____________________________________________________________
Количество флаконов (ампул) растворителя: _________________________________________
Номер серии, контрольный номер: __________________________________________________
Срок годности растворителя: ______________________________________________________
Показания индикаторов: изменение цвета, состояние груза______________________________
Общее число контейнеров: ________________________________________________________
Наличие маркировки: _____________________________________________________________
Состояние упаковок на момент доставки (нарушение целостности, наличие повреждения,
деформации, следов влаги, стертость записей): _______________________________________
Сдал: ___________________________________________________________________________
Печать (при наличии)
(подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял:_________________________________________________________________________
Печать (при наличии) (подпись уполномоченного представителя Покупателя)
Приложение 5
к договору поставки
№___ от __ ______ 20__ г.
Акт приема-передачи
___________________                                                             "___" _______ 20__ года
(Место приема товаров)                                                 (Дата приема товаров (заполняется по
факту приема-передачи)
Наименование
Серия
Ед. изм
Количество
Цена за ед. тенге
Сумма, тенге
1
2
Итого:
(__________ тенге ___________ тиын)
Условия соблюдения требований по упаковке и маркировке
________________________________________________________________________________
Заключения о безопасности и качестве (сертификаты соответствия) на товар прилагаются и проверены
_______________________________________________________________________
Показания температурных датчиков/индикаторов(при наличии)__________________________
Соблюдение температурного режима________________________________________________
Накладные на товар и счета-фактуры уполномоченными представителями Сторон подписаны.
Наличие акта расхождения ________________________________________________________
Полномочия представителей Сторон по доверенностям установлены.
Сдал: ___________________________________________________________________________
Печать (при наличии)
(подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял:_________________________________________________________________________
Печать (при наличии)
(подпись уполномоченного представителя Покупателя по доверенности)
Покупатель                                          Поставщик
Приложение 6
к договору поставки
№___ от __ ______ 20__ г.
1-й экз. - грузоотправителю
2-й экз. - грузополучателю

3. Таңба өнімі бар әрбір жәшіктің немесе қаптаманың үш жағынан (әр жәшіктің қақпағына, алдыңғы және сол жағына) жуылмайтын бояумен орыс тілінде жазылады. Өнімі бар әр жәшік мынадай үлгіде таңбалануы тиіс:
Жіберушінің атауы_______________________________________________
Алушының атауы________________________________________________
- шарт №__________________________________
- жалпы салмағы - _________________________
- таза салмағы - ___________________________
- жәшік немесе қаптама № __________________
Сатып алушы: Өнім беруші:
____________________ ____________________
Мөрі (бар болса) Мөрі (бар болса)
Қолы Қолы
20____ ж. ____ __________
жеткізу үлгі шартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының өңірлеріндегі
Сатып алушының уәкілетті өкілдерінің
Тізімі
Уәкілетті өкілдердің атауы
Заңды мекенжайы
Қабылдау орны
Электрондық пошта мекенжайы
Сатып алушы: Өнім беруші:
Мөрі (бар болса) Мөрі (бар болса)
Қолы Қолы
____ ж. ____ __________
жеткізу үлгі шартына
4-қосымша
Медициналық иммундық-биологиялық препараттардың топтамасын қабылдау актісі
Жіберу мекенжайы____________________________________________________
Тасымалдау барысында жоспарланған аялдамалар: ________________________
Жіберу күні ( авиа/темір жол жүкқұжаттарының деректеріне сәйкес): ________
Белгіленген жерге жүктің келу күні мен уақыты: __________________________
Препараттың атауы: __________________________________________________
Ұйым, дайындаушы: __________________________________________________
Қаптамалардың немесе сауыттардың (ампулалар) саны:_____________________
Дозаның (литрлер, таблеткалар) мөлшері: ________________________________
Серияның нөмірі, бақылау нөмірі: _______________________________________
МИБП жарамдылық мерзімі: ___________________________________________
ерітінді сауыттардың (ампулалар) саны: __________________________________
Серияның нөмірі, бақылау нөмірі: _______________________________________
ерітіндінің жарамдылық мерзімі: ________________________________________
Индикаторлардың көрсетімдері: жүктің түсінің өзгеруі, жағдайы ____________
Контейнерлердің жалпы саны: _________________________________________
Таңбалаудың болуы: __________________________________________________
Жеткізу сәтіндегі қаптамалардың жағдайы (бүтіндігінің бұзылуы, бұзылуының, ақауының,
ылғал іздерінің, жазулардың өшіріліп қалуының болуы): _________
Тапсырды: ________________________________________________________
Мөр (бар болса)
(Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
Қабылдады:_______________________________________________________
Мөрі (бар болса) (Сатып алушының уәкілетті өкілінің қолы)
20__ жылғы __ ______
№__ жеткізу шартына
5-қосымша
Қабылдау-беру актісі
___________________ 20__ жылғы "___" _______
(тауарларды қабылдау орны) (тауарларды қабылдау күні (қабылдау-
беру фактісі бойынша толтырылады)
атауы
сериясы
бірлі.
саны
бір бірл. үшін бағасы, теңгемен
сомасы, теңге
1
2
жиыны:
(__________ теңге ___________тиын)
Қаптама мен таңбалау бойынша талаптарды сақтау жағдайы __________________________ тауарға қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытынды (сәйкестік сертификаттары) қоса беріледі және тексерілді ______________________________________ температуралық бергіштердің/индикаторлардың көрсеткіштері (бар болса)____________________________
Температуралық режимді сақтау_________________________________
Тараптардың уәкілетті өкілдері тауарлардың жүкқұжаттары мен шот-фактураларына қол қойды.
айырмашылық актісінің болуы______________________________________
Сенімхаттар бойынша өкілдердің өкілеттілігі белгіленді.
тапсырды:
_____________________________________________________ мөр (бар болса)
(Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
қабылдады:_____________________________________________________мөр (бар болса)
(сенімхат бойынша сатып алушының уәкілетті өкілінің қолы)
Сатып алушы: Өнім беруші:
20__ жылғы __ ______
№__ жеткізу шартына
6-қосымша
1-ші дана - жүк жіберушіге
2-ші дана - жүк алушыға

3-й и 4-й экз. - перевозчику
ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНАЯ НАКЛАДНАЯ № _______
"___" ___________________ 20___ г.
Автомобиль ______________________________ к путевому листу №_____ серия _______ код
марка, гос. номерной знак
Перевозчик ____________________ Водитель __________________ Вид перевозки ________________________ код
наименование фамилия, имя, отчество (при наличии)
Заказчик (плательщик)
________________________________________________________________________________________________ код
наименование
Грузоотправитель
_________________________________________________________________________________________________код
наименование
Грузополучатель __________________________________________________________________________________код
наименование
Пункт погрузки _______________________________ Пункт разгрузки ___________________________ Маршрут №
адрес адрес
Переадресовка __________________________________________ 1. Прицеп ___________________________ Гар. №
наименование и адрес нового получателя марка, гос. номерной знак
_______________________________________________ 2. Прицеп _____________________________________ Гар. №
подпись ответственного лица марка, гос. номерной знак
СВЕДЕНИЯ О ГРУЗЕ*)
Номенкл. №, код
№ прейск. позиция
Наименование продукции товара (груза) или номера контейнеров
Един. измр.
Кол-во
Цена
Сумма
С грузом следуют документы
Вид упаков.
К-во мест
К-во паллето-мест
Объем груза (м3)
Способ определ. массы
Код груза
Класс груза
Масса брутто, т
Масса нетто, т
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
ИТОГО….
Всего поступило на сумму _________________________________ Отпуск разрешил ____________________________
прописью должность подпись
Указанный груз за исправ.
Кол.
пломбой, т
арой, упаковкой ____________________________
мест_______
________________________________________
оттиск
прописью
Масса брутто,
т
________________________________________ к перевозке
прописью
Сдал ____________________________________________________
___
должность, фамилия, имя, отчество (
при наличии), подпись, штамп (при наличии)
Принял водитель-экспедитор __________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись водителя
Указанный груз за исправ. Кол.
пломбой, тарой, упаковкой
_______________ мест______
оттиск прописью
М
асса брутто, т
_____________________________________к перевозке
прописью
Сдал водитель-экспедитор
____________
_________________________
подпись водителя
Принял
_________________________________________________________
___
должность, фамилия, имя, отчество (
при наличии), подпись, штамп
По доверенности № ______ от "___"________ 20__ г.
выданной _______
__________
Груз получил______
_________
должность, фамилия, имя, от
чество (при наличии)
_______
____________________
подпись грузополучателя
продолжение таблицы
Способ
Время, час, мин
Дополнительн. операции
Транспортные услуги
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
Операция
Исполн. (первозч.,отправит., получат.)
Руч., нал. мех. грузопод., емк. ковша
КОД
прибытия
убытия
простоя
время, мин.
наименов., колич.
Подпись ответств. лица
15
16
17
18
19
20
21
22
23
погр.
разг.
продолжение таблицы
ПРОЧИЕ СВЕДЕНИЕ (заполняется перевозчиком)
Отметки о составленных актах:
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
расстояние перевозок по группам дорог, км
код эксп.
поправ.
штраф коэфф.
всего
в гор.
I гр.
II гр.
III гр.
с клиента
водителю
расц. водит.
основ, тариф.
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
продолжение таблицы:
Расчет стоимости
За тонны
Недогруз автомоб. и прицепа
За спец. трансп.
За трансп. услуги
Погр.-разгр. раб. (тонн)
Сверх норматив. простой
Прочие доплаты
Скидки за сокр. простоя
всего
Таксировка
__________________________________
__________________________________
_______
___________________________
__________________________________
__________________________________
Подпись таксировщика
____________________
погруз
разгр.
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
Выполнено
Расценка
К оплате
*) В тех случаях, когда в товарно-транспортной накладной в разделе "Сведения о грузе" нет возможности перечислить
все наименования и характеристики отпускаемых товарно-материальных ценностей, в качестве товарного раздела
к товарно-транспортной накладной должны прилагаться как неотъемлемая ее часть специализированные формы (товарная
накладная и другие формы), утвержденные в установленном порядке, по которым производится списание товарно-материальных
ценностей у грузоотправителей и оприходование их у грузополучателей, а также ведется складской, оперативный и бухгалтерский
учет.

3-ші және 4-ші дана - тасымалдаушыға
№ТАУАРЛЫҚ-КӨЛІКТІК ЖҮКҚҰЖАТ_______
20___ ж. "___" ___________________.
Автомобиль ________________ №_____ серия _______ код жол жүру парағына
маркасы, мем. нөмірлік белгісі
Тасымалдаушы________________ Жүргізуші ______________Тасымалдау түрі
_____________________ код атауы
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тапсырыс беруші (төлеуші)
____________________________________________________________ код
атауы
жүк жіберуші
____________________________________________________________ код
атауы
жүк алушы
____________________________________________________________ код
атауы
Түсіру пункті ______________ Түсіру пункті ________________
Маршрут №
мекенжайы мекенжайы
қайта жіберу ____________________________________
1. Прицеп ___________________________
Гар. №
жаңа алушының атауы мен мекенжайы маркасы, мем. нөмірлік белгісі
_____________________________________________
2. Прицеп
________________________________________
Гар. №
жауапты адамның қолы маркасы, мем. нөмірлік белгісі
ЖҮК ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ*)
Номенкл. №, код
№ прейск. позиция
тауар (жүк) өнімінің атауы немесе контейнерлердің нөмірі
Өлшем бірлігі
саны
бағасы
Сомасы
Жүкпен бірге құжат
қаптаманың түрі
орын саны
паллето-орынның саны
жүктің көлемі
3)
массасы анықтау тәсілі
жүктің коды
жүктің класы
Масса брутто, т
Масса нетто,
т
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
ЖИЫНЫ ....
барлығы сомаға келіп түсті ______________________________ босатуға рұқсат берді _____________________________
жазумен лауазымы қолы
Түзет. көрсетілген жүк.
саны
пломбымен, ыдыспен, қаптамамен__________
орны _____________
оттиск жазумен
Масса брутто, т __________________________ тасымалдауға
жазумен
тапсырды _________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы, мөртабан (бар болса)
жүргізуші -экспедитор қабылдады _________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
жүргізушінің қолы
Түзет. көрсетілген жүк.
саны
пломбымен, ыдыспен, қаптамамен
____________ орны __________
оттиск жазумен
Масса брутто, т ________________________________ тасымалдауға
жазумен
жүргізуші-экспедитор тапсырды _____________________________________________
жүргізушінің қолы
қабылдады ____________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), подпись, мөртабан
____________________________ берілген
20___ ж. "__" ______ № _________сенімхат бойынша
жүкті алды _______________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________
жүк алушының қолы
ТИЕУ-ТҮСІРУ ОПЕРАЦИЯЛАРЫ
көлік қызметтері
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
тәсіл
уақыт, сағат, мин
Қосымша операциялар
Операция
Орындаушы. (тасымалдаушы, жіберуші, алушы)
Қол., қалп. мех. жүк көтергіш., сыйымд. қауға
КОД
келу
кету
тұрып қалу
уақыт, мин.
атауы, саны
жауапты адамның қолы
15
16
17
18
19
20
21
22
23
тиеу
түсіру
БАСҚА ДА МӘЛІМЕТТЕР (тасымалдаушы толтырады)
Құрылған актілер туралы белгілер:
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
жол топтары бойынша тасымалдау қашықтығы, км
пайдалану коды
клинеттен көлік қызметі үшін
түзету коэфф.
айыппұл
барлығы
қалаға
I топ.
II топ
III топ
клиенттен
жүргізушіге
жүргізу. бағасы
негізгі, тариф
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
бағасын есептеу
тоннасы үшін
автомоб. мен прицепті толтыра тиемеу
арнайы көлік үшін
Көлік қызметі үшін
Тиеу-түсіру жұмысы (тонна)
нормативтен тыс тұрып қалу
басқа да қосымша төлем
тұрып қалуды қысқартуға жеңілдіктер
барлығы
Таксировка
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
Таксировщиктің қолы _________________-____
тиеу
түсіру
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
Орындалды
Бағалау
Төлеуге
*) "Жүк туралы мәлімет" деген бөлімде тауарлық-көліктік жүкқұжатта босатылатын барлық тауарлық-материалдық құндылықтардың атаулары мен сипаттамаларын атап көрсету мүмкіндік болмаса тауарлық-көліктік жүкқұжатқа тауарлық бөлім ретінде оның ажырамас бөлігі ретінде белгіленген тәртіппен бекітілген мамандандырылған нысандар (тауарлық жүкқұжат мен басқа да нысандар) қоса берілуі тиіс, онда жүк жіберушілердің тауарлық-материалдық құндылықтарын тізімнен шығару және жүк алушыларға оны тіркеу жүргізіледі, сондай-ақ қоймалық, жедел және бухгалтерлік есепке алу жүргізіледі.

В этих случаях графы 1, 2, 4, 5, 6 и 7 раздела "Сведения о грузе" товарно-транспортной накладной не заполняются.
В свободных строках указанных граф записываются названия специализированных форм, номера и даты их выписки.
Покупатель:                                                 Поставщик:
Печать (при наличии)                                     Печать (при наличии)
подпись                                                 подпись
Приложение 14
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Банковская гарантия
(вид обеспечения исполнения договора поставки/договора закупа/договора
оказания фармацевтических услуг/договора финансового лизинга)
Наименование банка:____________________________________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому: _________________________________________________________________________________
(наименование и реквизиты заказчика)
Гарантийное обязательство № ___
_____________________________                                     "___"___________ _____ г.
(место нахождения)
Принимая во внимание, что ______________________________________________________________,
(наименование поставщика)
"Поставщик" заключил (ит)* договор поставки/договор закупа/договора оказания фармацевтических
услуг/договор финансового лизинга _________________ между заказчиком и поставщиком №__ от ______ г.
(далее – договор) на поставку (оказание) __________________________________________________________
(описание товаров или услуг)
и Вами было предусмотрено в Договоре, что Поставщик внесет обеспечение его исполнения в виде банковской
гарантии на общую сумму _______________________________________ тенге, настоящим ___________________
(наименование банка)
подтверждаем, что являемся гарантом по вышеуказанному Договору и берем на себя безотзывное обязательство
выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную__________________________________________ по получении
(сумма в цифрах и прописью)
Вашего письменного требования на оплату, по основаниям, предусмотренным пунктами 98, 282,472 Правил
организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг
по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и медицинской помощи в системе
обязательного социального медицинского страхования, утвержденных постановлением Правительства Республики
Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729, а также письменного подтверждения того, что Поставщик не исполнил
или исполнил ненадлежащим образом свои обязательства по Договору.
Данная гарантия вступает в силу с момента ее подписания и действует до момента полного исполнения
Поставщиком своих обязательств по Договору.
Подпись и печать гарантов                                     Дата и адрес
_______________________                                     ____________
Приложение 15
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Заявка на участие в конкурсе на заключение долгосрочных договоров поставки

Мұндай жағдайларда "Жүк туралы мәлімет" деген бөлімнің 1, 2, 4, 5, 6 және 7 - бағандары тауарлық-көліктік жүкқұжатпен толтырылмайды. Көрсетілген бағандардың бос жолдарында олардың көшірмелерінің мамандандырылған нысандары, нөмірлері мен күндері жазылады
сатып алушы: Өнім беруші:
мөр (бар болса) және қолы мөр (бар болса) және қолы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
14-қосымша
Нысан
Банктік кепілдік
(жеткізу шартын/сатып алу шартын/қаржылық лизинг шартын орындауды қамтамасыз ету нысаны)
Банктің атауы:_______________________________________________________
(банктің атауы мен деректемелері)
Кімге:______________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің атауы мен деректемелері)
№____ кепілдік міндеттеме
___________________________________ ____ ж. "____"_________
(орналасқан жері)
"Өнім беруші" _______________________________________ Тапсырыс беруші мен
(Өнім берушінің атауы)
Өнім берушінің арасындағы ______ж. №_________ жеткізуге (орындауға, көрсетуге) медициналық техниканы сатып алу шартын/қаржылық лизинг шартын (бұдан әрі - Шарт) жасасқанын (жасасатынын)* __________________________________________________________________
(тауарларды немесе қызметтердің сипатталуы)
және Сіз Шартта Өнім беруші жалпы сомасы___________________________________ теңге
___________________________________________________________________
(банктің атауы)
банктік кепілдеме түрінде оның орындалуын қамтамасыз етуді енгізетінін көздегеніңізді назарға ала отырып, осымен жоғарыда көрсетілген Шарт бойынша кепілдік беруші болып табылатынымызды растаймыз және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысымен бекітілген ТМККК және МӘМСЖМК көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесінің (бұдан әрі - Ереже) 98, 282, 472–тармақтарында көзделген негіздемелер бойынша Сіздің ақы төлеуге жазбаша талабыңызды, сондай-ақ Өнім беруші Шарт бойынша өзінің міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны туралы жазбаша растауыңызды алғаннан кейін Сізге сіздің талабыңыз бойынша _______________________
(сомасы санмен және жазбаша)
соманы төлеуге өзімізге кері қайтарылмайтын міндеттеме аламыз.
Осы кепілдік оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған сәтке дейін қолданылады.
Кепілдік берушілердің қолы мен мөрі Күні және мекенжайы
_____________________________ ________________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
15-қосымша
Нысан
Ұзақ мерзімді жеткізу шарттарын жасасу конкурсына қатысуға өтінім

1. Сведения о юридическом лице Республики Казахстан
1.
Наименование потенциального поставщика
2.
Информация о прохождении регистрации (перерегистрации) юридического лица Республики Казахстан
3.
Местонахождение: юридический адрес/местожительство, фактическое местонахождение
4.
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
5.
Руководитель юридического лица Республики Казахстан
(должность, фамилия, имя, отчество)
(телефон, факс, электронная почта)

1. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы туралы мәлімет
1.
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының атауы
2.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының тіркеуден (қайта тіркеуден) өткені туралы ақпарат (күні, негіздемесі)
3.
Орналасқан жері: заңды мекенжайы нақты орналасқан жері
4.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
5.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының басшысы
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
(телефон, факс, электрондық пошта)

2. Сведения о проекте
6.
Наименование проекта
7.
Место реализации проекта
8.
Объем инвестиций в фиксированные активы юридического лица (учитываются инвестиции текущего и будущих периодов)
(тенге)
9.
Источники финансирования проекта собственные заемные средства
(документ, подтверждающий наличие собственных средств)
(документ, устанавливающий источники финансирования и гарантии финансирования проекта)
10
Сроки реализации проекта
11.
Список производимых лекарственных средств, изделий медицинского назначения
___________________________________ Приложение к заявке:
_____________________________________________________________________________________
(потенциальный поставщик) заявляет и гарантирует правильность (достоверность) содержащейся
в заявке и прилагаемых документах информации, несет ответственность за представленную
информацию и ознакомлен с условиями включения в перечень недобросовестных поставщиков,
а также условиями расторжения долгосрочного договора поставки.
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя юридического лица Республики Казахстан/
индивидуальный предприниматель
___________________________
Подпись, печать (при наличии)
Приложение 16
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Информация об этапах и полугодовом графике реализации
инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации производства
лекарственных средств, изделий медицинского назначения
_________________________________________________________________________
Наименование инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации
производства лекарственных средств, изделий медицинского назначения
Этапы
Полугодовой график реализации
(ежеквартально)
Содержание работ
1.
Этап 1 – __ полугодие ____ года
2.
Этап 2 – __ полугодие ____ года
3.
Этап 3 – __ полугодие ____ года
4
…..
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя юридического лица Республики Казахстан
___________________________
Подпись, печать (при наличии)
Приложение 17
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Информация
(перечень лекарственных средств, изделий медицинского
назначения по циклу производства)
п/п
Наименование лекарственного средства, изделия медицинского назначения
Производство лекарственных средств, изделий медицинского назначения полностью казахстанского происхождения
Производство лекарственных средств, изделий медицинского назначения путем переработки субстанций/сырья для придания характерных свойств лекарственному средству, изделию медицинского назначения в соответствии с критериями достаточной переработки
Производство переупакованного продукта/упакованного готового продукта, включая "in-bulk"
Приложение 18
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
(Кому) _____________________________________________________
(наименование единого дистрибьютора)
(От кого) ___________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка
на участие в конкурсе на заключение долгосрочных договоров
поставки медицинской техники
Сведения о потенциальном поставщике:
Полное наименование потенциального поставщика
Номер и дата свидетельства о государственной регистрации юридического лица
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
Юридический, почтовый адрес и адрес электронной почты, контактные телефоны потенциального поставщика
Банковские реквизиты юридического лица (включая полное наименование банка или его филиала)
Ф.И.О. первого руководителя юридического лица
1. ______________________________________ (указывается полное наименование
юридического лица) настоящей заявкой на участие в конкурсе на заключение долгосрочных
договоров поставки медицинской техники (далее – Заявка) предлагает осуществить поставку
медицинской техники по следующим лотам:
_________________________________________________________________________________
(номер лота, наименование товара)
2.______________________________________ (указывается полное наименование
юридического лица) настоящей заявкой выражает желание принять участие в конкурсе на
заключение долгосрочных договоров поставки медицинской техники в качестве потенциального
поставщика и выражает согласие поставить медицинскую технику в соответствии с требованиями
и условиями, предусмотренными главой 19 Правил организации и проведения закупа
лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники,
фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
и медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования,
утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года
№ 1729 (далее - Правила).

2. Жоба туралы мәліметтер
6.
Жобаның атауы
*
7.
Жобаны іске асыратын орны
8.
Заңды тұлғаның бекітілген активтеріне инвестициялардың көлемі (ағымдағы және келешектегі кезеңдердегі инвестициялар ескеріледі)
(теңге)
9.
Жобаны қаржыландыру көздері: меншікті қарыз қаражаты
(меншікті қаражаты бар екенін растайтын құжат)
(қаржыландыру көздерін және жобаны қаржыландыруға кепілдікті белгілейтін құжат)
10
Жобаны іске асыру мерзімдері
11
Жобаны іске асыру кестесі және кезеңдері
12.
Өндірілетін дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімі
___________________________________ Өтінімге қосымша:
_______________________________________________ (әлеуетті Өнім беруші) өтінімде қоса берілетін құжаттарда қамтылған ақпарат үшін дұрыстығын (дәйектілігін) мәлімдейді және кепілдік береді, ұсынылған ақпаратқа жауапты болады және жосықсыз өнім берушілер тізбесіне қосу шарттармен, сондай-ақ ұзақ мерзімді жеткізу шарты бұзу талаптарымен таныстырылды.
Қазақстан Республикасының заңды тұлға басшысының Т.А.Ә.
__________________________________
Қолы, мөрі ( бар болса)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
16-қосымша
Нысан
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісін құру және (немесе) жаңғырту бойынша инвестициялық жобаны іске асыру кезеңдері мен жарты жылдық кестесі туралы ақпарат
________________________________________________________________________
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісін құру және (немесе) жаңғырту бойынша инвестициялық жобаның атауы
Кезеңдер
Іске асырудың жарты жылдық кестесі
(тоқсан сайын)
Жұмыстың мазмұны
1.
1-кезең – __ жылғы ____ жарты жылдық
2.
2 -кезең – __ жылғы ____ жарты жылдық
3.
3-кезең – __ жылғы ____ жарты жылдық – __
4
…..
Өтінімге қосымша:
___________________________________________ (әлеуетті өнім беруші) өтінімдегі және қоса беріліп отырған құжаттағы ақпараттың дұрыстығына (нақтылығына) растайды және кепілдік береді, ұсынылған ақпаратқа жауапты болады және жосықсыз өнім берушілердің тізбесіне қосу шарттарымен, сондай-ақ жеткізудің ұзақ мерзімді шартының талаптарымен танысты.
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының басшысының
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________
Қолы, мөрі (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
17-қосымша
Нысан
Ақпарат (өндіріс циклы бойынша дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесі)
р/с
Дәрілік заттың, медициналық мақсаттағы бұйымның атауы
Толықтай Қазақстанда шығарылатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісі
Жеткілікті өңдеу критерийлеріне сәйкес дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға өзіне тән қасиеттерін беру үшін субстанцияларды/шикізатты өңдеу жолымен дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар өндірісі
Қайта қапталған өнімді/қапталған дайын өнімді, "in-bulk"-ты қоса алғанда, өндіру
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
18-қосымша
Нысан
(Кімге) _____________________________________________________________
(Бірыңғай дистрибьютордың атауы)
(Кімнен) ___________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсына қатысуға өтінім
Конкурсқа қатысуға үміткер заңды тұлға
(әлеуетті өнім беруші) туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның - әлеуетті өнім берушінің толық атауы (мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі мен күні
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
Әлеуетті өнім берушінің заңды, пошталық мекенжайы және электрондық поштасының мекенжайы, байланыс телефондары
Заңды тұлғаның банктік деректемелері (банктің немесе оның филиалының толық атауын қоса алғанда)
Заңды тұлғаның бірінші басшысының Т.А.Ә.
1._________________________________________ осы медициналық техниканы (заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі) ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсына қатысуға өтініммен (бұдан әрі - өтінім) лоттары бойынша медициналық техниканы жеткізуді жүзеге асыруды ұсынады. ___________________________________________________________
(лот нөмірі, тауардың атауы)
2. _____________________________________________ осы өтініммен медициналық (заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі) техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсына әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға тілек білдіреді және медициналық техниканы осы Ереженің 19-тарауында көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес жеткізуге келісімін білдіреді.

3. Потенциальный поставщик подтверждает, что он ознакомлен с требованиями и условиями,
предусмотренными главой 19 Правил, и осведомлен об ответственности за предоставление
конкурсной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных
и иных характеристиках поставки медицинской техники, а также иных ограничениях,
предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик принимает на себя полную ответственность за представление
в данной заявке и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
4. Перечень прилагаемых документов.
№ п\п
наименование документа
количество листов
1.
2.
5. Настоящая заявка действует в течение ___ дней.
_____________      ____________________________________________
Подпись, дата      должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)
Печать (при наличии)
Имеющий все полномочия подписать конкурсную заявку от имени и
по поручению _______________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Приложение 19
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Типовой долгосрочный договор поставки медицинской техники
№ _______
город Астана                                                            "___" _______20__ г.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация" (далее – Единый
дистрибьютор), в лице председателя Правления, действующего на основании Устава, именуемое
в дальнейшем "Покупатель", с одной стороны, и ___________________________, именуемое (ый)
в дальнейшем "Поставщик", в лице ___________________________, действующего на основании
____________________ с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", а по
отдельности "Сторона", принимая во внимание, что:
уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган)
в соответствии с подпунктами 20), 50), 68) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 76 и статьи 77
Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс)
и Законом Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном
медицинском страховании" осуществляет государственное регулирование цен на медицинскую
технику, приобретаемую для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
(далее – ГОБМП) и медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского
страхования (далее - ОСМС) ежегодно устанавливая предельные цены для закупа медицинской
техники, определяет и утверждает список медицинской техники, закупаемой у Единого
дистрибьютора, и руководствуясь:

3. Әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 19-тарауында көзделген талаптармен және шарттармен танысқанын және конкурстық комиссияға өзінің құзыреттілігі, біліктілігі, медициналық техниканы жеткізу сапасы және өзге де сипаттамалары туралы жалған мәлімет бергені үшін жауапкершілік, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген басқа шектеулер туралы хабардар екенін растайды.
Әлеуетті өнім беруші медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсына қатысуға берген өтінімінде және оған қоса берілетін құжаттарда мұндай жалған мәліметтерді бергені үшін жауапкершілікті толық қабылдайды.
4. Қоса берілетін құжаттардың тізбесі.
Р/с
Құжаттың атауы
Парақтар саны
1.
2.
5. Осы өтінім ___ күннің ішінде әрекет етеді.
6. Медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу кезіне дейін осы өтінім біздің арамыздағы міндетті шарттың рөлін атқарады.
___________________ _____________________________
Қолы, күні лауазым, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрі (бар болса)
Конкурстық өтінімге ___________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
атынан және оның тапсырмасымен қол қоюға барлық өкілеттігі бар.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
19-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы берудің №______ ұзақ мерзімді үлгі шарты
Астана қаласы 20__ ж. "____" _________
Бұдан әрі "Сатып алушы" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі - Бірыңғай дистрибьютор) атынан Жарғы негізінде әрекет ететін Басқарма төрағасы бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ___________________________________ атынан Жарғы негізінде әрекет ететін директор екінші тараптан бұдан әрі бірлесіп "Тараптар", ал жеке-жеке "Тарап" деп аталып,
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 7-бабы 1-тармағының 20), 50), 68) тармақшаларына, 76-бабының 2-тармағына және 77-бабына және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан республикасының Заңына сәйкес жыл сайын медициналық техниканы сатып алудың шекті бағаларын белгілей отырып, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі - ТМККК) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесіндегі медициналық көмекті көрсету үшін сатып алынатын медициналық техниканың бағасын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратынын, Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын медициналық техника тізімін айқындайтын және бекітетінін ескере отырып, және:

пунктом 1 статьи 77 Кодекса;
подпунктом 6) пункта 7 Правил организации и проведения закупа лекарственных средств,
профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов,
изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию
ГОБМП и ОСМС, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30
октября 2009 года № 1729 (далее – Правила);
на основании:
протокола итогов конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки медицинской
техники от __________ года № _____; договорились заключить Долгосрочный договор поставки
медицинской техники от __________ года № _____ (далее – Договор) о нижеследующем:
Глава 1. Термины, применяемые в Договоре
1. В Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой договор, заключаемый единым дистрибьютором сроком
до семи лет с юридическим лицом - резидентом Республики Казахстан на поставку медицинской
техники, произведенной в соответствии с требованиями международных стандартов и имеющей
сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения в соответствии
с законодательством Республики Казахстан;
2) цена Договора – сумма, которая выплачивается Покупателем Поставщику в соответствии
с условиями Договора;
3) товары – медицинская техника и сопутствующие услуги, которые Поставщик поставляет
Покупателю в соответствии с условиями Договора;
4) сопутствующие услуги – услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие, например,
как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие,
например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода
обязанности Поставщика, предусмотренные данным Договором;
5) Заказчики - администраторы бюджетных программ здравоохранения, государственные
учреждения, фонд обязательного социального медицинского страхования (далее - фонд), а также
государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих
акций (долей) которых принадлежат государству.
Глава 2. Предмет Договора
2. Поставщик обязуется поставить товар согласно приложениям к Договору.
Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и
считаются его неотъемлемыми частями, а именно:
1) настоящий Договор;
2) дополнительные соглашения о поставке медицинской техники к Договору;
3) перечень закупаемых товаров (приложение 1 Договора);
4) комплектация закупаемых товаров (приложение 2 Договора);
5) техническая спецификация закупаемых товаров (приложение 3 Договора);

Кодекстің 77-бабының 1-тармағын;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысымен бекітілген ТМККК және МӘМС көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесінің (бұдан әрі - Ереже) 7-тармағының 6) тармақшасын басшылыққа ала отырып;
мыналардың:
медициналық техниканы жеткізуге ұзақ мерзімді шарттар жасау конкурсы қорытындыларының __________ жылғы № ________ хаттамасының негізінде:
төмендегілер туралы осы ________ жылғы Медициналық техниканы жеткізудің № _____ ұзақ мерзімді шартын (бұдан әрі - Шарт) жасасуға уағдаласты:
1-тарау. Шартта қолданылатын терминдер
1. Осы Шартта төменде көрсетілген ұғымдардың мынадай түсініктері болады:
1) Шарт - Өнім беруші мен Сатып алушы арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жазбаша нысаны сақтала отырып жасалған, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен, сондай-ақ Шартта сілтемесі бар барлық құжаттамамен қоса қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) Шарт сомасы - Шарт талаптарына сәйкес Сатып алушы Өнім берушіге төлейтін сома;
3) тауарлар - Шарт талаптарына сәйкес Өнім беруші Сатып алушыға жеткізетін медициналық техника және қосалқы көрсетілетін қызметтер;
4) қосалқы көрсетілетін қызметтер - тауарларды жеткізуді қамтамасыз ететін, мысалы, тасымалдау және сақтандыру сияқты қызметтер және мысалы, монтаждауды, іске қосуды, техникалық жәрдемдесуді, оқытуды және осы Шартта көзделген Өнім берушінің міндеттемелерінің басқа ұқсас түрлерін қамтитын кез келген басқа қосалқы қызметтер;
5) тапсырыс берушілер – денсаулық сақтаудың бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері, мемлекеттік мекемелер, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – қор), сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындар, елу және одан да көп дауыс беру акциялары (үлестері) мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар.
2-тарау. Шарттың мәні
2. Өнім беруші Шартқа қосымшаларға сәйкес тауарды жеткізуге міндеттенеді.
Төменде көрсетілген құжаттар мен оларда жазылған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) Шартқа медициналық техниканы жеткізу туралы қосымша келісімдер;
3) сатып алынатын тауарлардың тізбесі (осы Шартқа 1-қосымша);
4) сатып алынатын тауарлардың жинақтауышы (осы Шартқа 2-қосымша);
5) сатып алынатын тауарлардың техникалық ерекшелігі (осы Шартқа 3-қосымша);

6) акт по монтажу, пуско-наладочным работам (обучению работников) (приложение 4
Договора).
Для Покупателя обязательства по приобретению товара наступают после поступления
заявок Заказчиков на каждый предстоящий календарный год, которые оформляются
дополнительным соглашением о поставке медицинской техники на соответствующий
финансовый год, являющимся неотъемлемой частью Договора, при условии:
1) включения медицинской техники в список лекарственных средств, изделий
медицинского назначения и медицинской техники, подлежащих закупу у Единого
дистрибьютора;
2) определения Заказчиками количества поставки медицинской техники;
3) подтверждения соответствия требованиям к потенциальному поставщику, а также
медицинской технике, установленных условиями настоящего Договора.
Стороны заявляют и гарантируют, что обладают всеми полномочиями для заключения
и исполнения Договора, не обременены требованиями третьих лиц и, в случае возникновения
в будущем претензий со стороны третьих лиц, урегулируют их самостоятельно.
Глава 3. Обязательства сторон по поставке товара
3. При условии включения товара в список медицинской техники, подлежащей закупу
у Единого дистрибьютора, определения Заказчиками количества поставки товара, а также
подтверждения соответствия требованиям к потенциальному поставщику, а также медицинской
технике, установленным Правилами, Покупатель ежегодно, не позднее 30 (тридцати) календарных
дней с даты получения заявок от Заказчиков и формирования общей ежегодной потребности
на текущий календарный год, а также с даты получения дополнительных заявок от Заказчиков
в течение календарного года, представляет Поставщику дополнительное соглашение, которое
должно содержать следующую информацию:
1) наименования медицинской техники;
2) количество медицинской техники;
3) комплектацию медицинской техники с указанием стоимости комплектации в разрезе;
4) сроки поставки;
5) технические характеристики закупаемого товара;
6) порядок оплаты;
7) место поставки.
Поставщик обязуется ежегодно подписывать Дополнительное соглашение о поставке товара
на соответствующий финансовый год. Поставщик обязан подписать Дополнительное соглашение
не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня его получения.
Дополнительное соглашение на каждый финансовый год подписывается Сторонами на
условиях и во исполнение Договора. По требованию Покупателя в Дополнительном соглашении
может быть предусмотрено обязательство Поставщика по внесению обеспечения исполнения
Дополнительного соглашения в размере не более одного процента от суммы Дополнительного
соглашения.
Организация поставки медицинской техники выполняется Поставщиком на основании
письменной заявки, предоставляемой Покупателем. Наименование, количество, комплектация,
стоимость медицинской техники, сроки оплаты, место поставки согласовываются Сторонами путем
подписания заявок, которые являются неотъемлемыми частями Дополнительного соглашения.
В случае поступления от Заказчиков Покупателю дополнительных заявок в течение
календарного года на поставку товара, дополнительные поставки Поставщиком будут
осуществляться по заявкам от Покупателя, которые содержат следующую информацию:
1) наименования медицинской техники;
2) количество медицинской техники;
3) комплектацию медицинской техники с указанием стоимости комплектации в разрезе;
4) сроки поставки;

6) монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары (қызметкерлерді оқыту) жөніндегі акт (осы Шартқа 4-қосымша).
Өнім беруші осы Шартқа қосымшаларға сәйкес тауарды жеткізуге міндеттенеді.
Сатып алушы үшін тауарды сатып алу жөніндегі міндеттемелер осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын медициналық техниканы жеткізу жөніндегі тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісіммен ресімделетін әр келесі күнтізбелік жылға Тапсырыс берушілердің өтініштері түскеннен кейін мынадай:
1) бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың тізіміне медициналық техника қосылған;
2) Тапсырыс берушілер жеткізетін медициналық техниканың көлемін айқындаған;
3) әлеуетті өнім берушіге, сондай-ақ осы Шарттың талаптарында белгіленген медициналық техникаға қойылатын талаптарға сәйкестігі расталған жағдайда осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын әрбір алдыңғы күнтізбелік жылға Тапсырыс берушіден өтінімдер түскеннен кейін басталады.
Тараптар осы Шартты жасау және орындау үшін барлық өкілеттіктері бар екенін, үшінші тараптардың талаптарымен ауыртпалық салынбағанын және келешекте үшінші тараптардан шағым болған жағдайда, оларды дербес реттейтінін мәлімдейді және кепілдік береді.
3-тарау. Тараптардың тауар жеткізу жөніндегі міндеттемелері
3. Тауар Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынуға тиіс медициналық техника тізіміне енгізілген, Тапсырыс берушілер тауарды жеткізу санын анықтаған, сондай-ақ әлеуетті өнім берушіге, сондай-ақ медициналық техникаға қойылатын Ережеде белгіленген талаптарға сәйкестігі расталған жағдайда, Сатып алушы жыл сайын тапсырыс берушілерден өтінімдер алған және ағымдағы күнтізбелік жылға арналған жалпы қажеттілік қалыптастырылған, сондай-ақ ағымдағы күнтізбелік жыл ішінде тапсырыс берушіден қосымша келісім алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, Сатып алушы өнім берушіге қосымша келісімді ұсынады, онда мынадай ақпарат қамтылуы тиіс:
1) медициналық техниканың атауы;
2) медициналық техниканың саны;
3) жиынтықтың бөліністегі құны көрсетілген медициналық техниканың жиынтығы;
4) жеткізу мерзімі;
5) сатып алынатын тауардың техникалық сипаттамалары;
6) төлем жүргізу тәртібі;
7) жеткізу орны.
Өнім беруші жыл сайын тиісті қаржы жылына арналған тауарды жеткізу туралы қосымша келісімге қол қоюға міндеттенеді. Өнім беруші қосымша келісімді алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей қол қоюға міндетті.
Әрбір қаржы жылына қосымша келісімге тараптар осы Шарттың талаптарында және оны орындау мақсатында қол қояды. Сатып алушының талабы бойынша Қосымша келісімде Өнім берушінің қосымша келісімнің сомасынан кемінде бір пайыз мөлшерінде қосымша келісімді орындауды қамтамасыз етуді енгізуі бойынша міндеттеме көзделуі мүмкін.
Медициналық техниканы жеткізуді ұйымдастыруды Сатып алушы ұсынатын жазбаша өтінімнің негізінде Өнім беруші орындайды. Медициналық техниканың атауы, саны, жиынтығы, құны, ақы төлеу мерзімдері, жеткізу орны Қосымша келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын өтінімдерге қол қою арқылы Тараптармен келісіледі.
Күнтізбелік жыл ішінде Сатып алушыға Тапсырыс берушілерден тауарды жеткізуге қосымша өтінімдер келіп түскен жағдайда, Өнім беруші қосымша жеткізуді Сатып алушыдан өтінімдер бойынша жүзеге асыратын болады, оларда мынадай ақпарат қамтылады:
1) медициналық техниканың атауы;
2) медициналық техниканың саны;
3) жиынтықтың бөліністегі құны көрсетілген медициналық техниканың жиынтығы;
4) жеткізу мерзімі;

5) технические характеристики закупаемого товара;
6) порядок оплаты;
7) место поставки.
Поставщик обязуется произвести и поставить товар в соответствии с требованиями
законодательства Республики Казахстан, предъявляемыми к медицинской технике на дату
производства и поставки товара.
Дополнительное соглашение о поставке товара на соответствующий финансовый
год заключается с учетом существенных условий (наименование Заказчика, порядок
оплаты, упаковка и маркировка, монтаж и пуско-наладочные работы, гарантия на продукцию,
ответственность (штрафные санкции) и иные условия).
Поставка товара осуществляется в упаковке, способной предотвратить его повреждение
или порчу во время перевозки к конечному пункту назначения. Упаковка должна быть способной
выдержать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и
воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого
хранения.
Упаковка и маркировка тары, а также документация внутри и снаружи соответствующая
специальным требованиям, определенным действующим законодательством Республики Казахстан.
Приемка товара по количеству и качеству производится представителями Заказчика,
Покупателя и Поставщика в момент поставки, результаты приемки оформляются актом
приема-передачи товара. В момент поставки представители Покупателя и Поставщика
обеспечивают наличие доверенности и копии документа, удостоверяющего личность, для
надлежащего осуществления приемки товаров. Датой поставки товара считается дата составления
акта приема-передачи товара и акта по монтажу и пуско-наладочным работам. Товар, поставляемый
по Договору, считается переданным Поставщиком и принятым Покупателем:
1) по количеству: согласно указанному в акте приема-передачи товара;
2) по комплектации: согласно комплектации закупаемой медицинской техники (приложение 2
Договора);
3) по качеству: согласно качеству, указанному в технической спецификации (приложение 3
Договора), номеру и сроку действия заключения о безопасности и качестве продукции на каждое
наименование медицинской техники, указанного в сопроводительном документе;
4) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ, согласно акта монтажа и
пуско-наладочных работ (приложение 4 Договора).
Поставка медицинской техники осуществляется Поставщиком в соответствии с условиями
Покупателя, оговоренными в перечне закупаемых товаров.
Транспортировка медицинской техники до пункта назначения осуществляется и оплачивается
Поставщиком и входит в сумму Договора.
В случае, если товар требует специальной подготовки помещения, Поставщик в течение 10
(десяти) календарных дней с момента подписания Дополнительного соглашения письменно уведомляет
Покупателя о необходимости подготовки помещения и условий для монтажа.
Покупатель не позднее чем за 30 (тридцать) календарных дней до завершения срока поставки
письменно уведомляет Поставщика о готовности помещения и условий для монтажа.
Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки медицинской техники
квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение
персонала для работы на данной медицинской технике, монтаж, установку, наладку и подключение
медицинской техники.
При осуществлении поставки медицинской техники Поставщик предоставляет Покупателю
все сервис-коды для доступа к программному обеспечению медицинской техники после истечения
гарантийного срока обслуживания.
Поставщик гарантирует, что медицинская техника, поставленная в рамках Договора, является
новой, неиспользованной, новейшей либо серийной моделью, отражающей все последние
модификации конструкций и материалов, при этом Поставщик принимает на себя обязательства
по предоставлению медицинской техники, произведенной не позднее 24 (двадцати четырех) месяцев
к моменту поставки. Поставщик далее гарантирует, что медицинская техника, поставленная
по Договору, не будет иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при
нормальном использовании поставленной медицинской техники в условиях, обычных для страны
Покупателя.
Гарантия действительна в течение 37 (тридцати семи) месяцев после доставки всей партии
товаров и их приемки на конечном пункте назначения.
Плановое сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания
осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика.
Поставщик в течение десяти календарных дней с даты подписания акта приема-передачи
товара предоставляет Покупателю график проведения сервисного обслуживания с указанием
наименования работ и расходных материалов для сервисного обслуживания.
По результатам проведения сервисного обслуживания согласно графику проведения
Поставщик составляет акт осмотра медицинской техники.
Акт осмотра подписывается уполномоченными представителями Покупателя и Поставщика
и в течение пяти рабочих дней с даты проведения осмотра Поставщиком копия акта осмотра
направляется Покупателю.
В случае поломки медицинской техники, Покупатель в письменном виде уведомляет
Поставщика.
После получения подобного уведомления Поставщик в срок не более семидесяти двух
часов с момента получения уведомления обеспечивает выезд квалифицированного специалиста
на место дислокации медицинской техники для определения причин, сроков предполагаемого
ремонта. При проведении ремонта Поставщик использует запасные части и узлы, произведенные
заводом- изготовителем, или заменяет бракованный товар или его части без каких-либо расходов
со стороны Покупателя, кроме случаев, когда выявлены повреждения товара, возникшие по вине
Заказчика, а также признаки самостоятельного ремонта товара Заказчиком.
Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации,
метод отгрузки, упаковки, место доставки или услуги, предоставляемые Покупателем)
в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных
обеими сторонами.
В случае обнаружения несоответствия поставленного товара по количеству и качеству
сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте приема–передачи.
Покупатель оперативно уведомляет Поставщика в письменном виде обо всех претензиях,
связанных с качеством полученного товара, но не позднее 72 (семидесяти двух) часов после
подписания актов приема-передачи товара. При этом Поставщик обязуется в течение 30
(тридцати) рабочих дней устранить все замечания Покупателя к поставленному товару,
в противном случае Покупатель будет расценивать действия Поставщика как несвоевременную
поставку товара.
Поставщик не позднее, чем на следующий день после получения уведомления Поставщика
(если иной срок не указан в уведомлении) направляет своего представителя для участия в проверке
количества и качества товара.
Допускается замена поставляемого товара или его части другим наименованием товара при
улучшении качества и количества, а также сохранения цены, объема и срока поставки такого товара.
Глава 4. Ценообразование
4. Цена на товар в Дополнительном соглашении о поставке товара на соответствующий
финансовый год устанавливается не превышающей предельную цену, ежегодно определяемую и
утверждаемую уполномоченным органом на товар.
Представленная Поставщиком на конкурсе ценовая скидка в размере ___________ применяется
к ценам медицинской техники на год закупа по следующей формуле:
Р - S = D
Р – предельная цена, установленная уполномоченным органом в области здравоохранения;
S – ценовая скидка;
D – цена медицинской техники.
Поставщик вправе отказаться от поставки товара с предоставлением обоснования Покупателю
до подписания Дополнительного соглашения, но не более двух лет подряд.
Цена товара включает все налоги, сборы и другие обязательные платежи, предусмотренные
законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку, маркировку товара, а также расходы
Поставщика, связанные с поставкой товара Покупателю и оказанием сопутствующих услуг.
Все вопросы по определению цены на товар согласно главе 4 Договора считаются решенными
Сторонами при заключении Дополнительного соглашения о поставке на соответствующий
финансовый год.

5) сатып алынатын тауардың техникалық сипаттамалары;
6) төлем жүргізу тәртібі;
7) жеткізу орны.
Қазақстан Республикасының заңнамасында медициналық техникаға қойылатын талаптарға сәйкес Өнім беруші тауарды өндіру және жеткізу күніне тауарды өндіруге және жеткізуге міндеттенеді.
Тиісті қаржы жылына арналған тауар жеткізу туралы қосымша келісім маңызды талаптар (төлем тәртібі, қаптама және таңбалау, монтаж және іске қосу жұмыстары, өнімге берілетін кепілдік, жауапкершілік (айыппұл санкциялары) және өзге жағдайлар) ескеріле отырып жасалады.
Тауарды жеткізу соңғы межелі пунктке тасымалдау кезінде зақымданудан немесе бұзылудан қорғай алатын қаптамада жүзеге асырылады. Қаптаманың тасымалдау кезінде, сондай-ақ ашық жерде сақтау кезінде қарқынды көтеру-тасымалдауға және экстремалды температуралардың, тұз бен жауын-шашынның әсеріне қандай да бір шектеусіз төзімділік қабілеті болуы тиіс. Ыдыстың қаптамасы мен таңбасы, сондай-ақ ішіндегі және сыртындағы құжаттары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында айқындалған арнайы талаптарға сәйкес болуы тиіс.
Өнім беруші Шарт шеңберінде берілген медициналық техника жаңа, қолданылмаған, ең жаңа немесе конструкциялар мен материалдардың ең соңғы модификацияларын көрсететін үлгі болып табылатынына кепілдік береді, бұл ретте Өнім беруші өндірілгеніне жеткізу сәтіне 24 (жиырма төрт) айдан аспаған медициналық техниканы жеткізуге міндеттеме алады. Өнім беруші одан әрі осы Шарт бойынша берілген медициналық техника Сатып алушының елі үшін әдеттегі болып табылатын жағдайларда қалыпты қолданылса, оның конструкциясымен, материалдарымен және жұмысымен байланысты ақаулары болмайды деп кепілдік береді.
Кепілдік тауардың барлық партиясы берілгеннен және межелі пунктінде қабылданғаннан кейін 37 (отыз жеті) ай ішінде жарамды.
Кепілдік қызмет көрсету мерзімі ішінде жоспарлы сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы жүзеге асырады.
Өнім беруші тауарды қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күннің ішінде Сатып алушыға сервистік қызмет көрсетуге қажетті шығыс материалдары мен жұмыстардың атауы көрсетілген сервистік қызмет көрсету кестесін ұсынуға міндетті.
Сервистік қызмет көрсетуді жүргізу кестесіне сәйкес жүргізу нәтижесі бойынша Өнім беруші медициналық техниканы тексеру актісін жасайды.
Тексеру актісіне Сатып алушы мен Өнім берушінің уәкілетті өкілдері қол қояды және Өнім беруші тексеруді жүргізген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Сатып алушыға тексеру актісінің көшірмесін жібереді.
Медициналық техника бұзылған жағдайда, Сатып алушы Өнім берушіге жазбаша түрде хабарлайды.
Осындай хабарлама алғаннан кейін Өнім беруші хабарлама алған кезден бастап жетпіс екі сағаттан аспайтын мерзім ішінде оның бұзылуының себептерін және болжамды жөндеу мерзімін анықтау үшін білікті маманның медициналық техника орналасқан жерге баруын қамтамасыз етеді. Жөндеуді жүргізу кезінде Өнім беруші тауар Тапсырыс берушінің кінәсінен бұзылғаны, сондай-ақ Тапсырыс беруші өз бетінше жөндегені анықталғаннан басқа жағдайларда, өндіруші зауытта жасалған қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдаланады немесе ақауы бар тауарды немесе оның бөлшектерін Сатып алушы тарапынан ешқандай шығын шығармай ауыстырады.
Шарт құжаттарына екі тарап та қол қойған жазбаша өзгерістерден басқа ешқандай ауытқулар немесе өзгерістер (сызбалар, жобалар немесе техникалық сипаттамалар, жүк түсіру, орау тәсілі, жеткізу орны немесе Сатып алушы көрсететін қызметтер және т.б.) енгізуге жол берілмейді.
Берілген тауардың саны мен сапасы бойынша ілеспе құжаттарға сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, бұл сәйкессіздіктер қабылдау-тапсыру актісінде көрсетіледі. Сатып алушы Өнім берушіге алынған тауардың сапасына байланысты барлық наразылықтарын жазбаша түрде, бірақ тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 72 (жетпіс екі) сағаттан кешіктірмей жедел хабарлайды. Бұл ретте Өнім беруші 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Сатып алушының берілген тауарға қатысты барлық ескертулерін жоюға міндеттенді, олай болмаған жағдайда Сатып алушы Өнім берушінің әрекетін Тауарды уақтылы жеткізбеу ретінде бағалайтын болады.
Өнім беруші Сатып алушының хабарламасын алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей (егер хабарлама өзге мерзім көрсетілмесе) тауардың саны мен сапасын тексеруге қатысу үшін өз өкілін жібереді.
Жеткізілетін тауарды немесе оның бір бөлігін саны мен сапасын жақсарту, сондай-ақ осындай тауардың бағасын, көлемін және жеткізу мерзімін сақтау шартымен басқа тауар атауымен ауыстыруға жол беріледі.
4. Баға белгілеу
4. Тиісті қаржы жылына арналған Тауар жеткізу жөніндегі қосымша келісімде тауардың бағасы жыл сайын тауарға уәкілетті орган айқындайтын және бекітетін шекті бағадан аспайтындай етіп белгіленеді.
Өнім беруші конкурсқа ұсынатын ________ мөлшеріндегі баға жеңілдігі сатып алу жылына медициналық техника бағаларына қатысты мына формула бойынша қолданылады:
Р - S = D
Р - денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен шекті баға;
S - баға жеңілдігі;
D - медициналық техниканың бағасы.
Өнім беруші Қосымша келісімге қол қойылғанға дейін Сатып алушыға негіздемені ұсына отырып, тауар жеткізуден бас тартуға құқылы, бірақ екі жыл қатарынан бас тартуға болмайды.
Тауар бағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтарды, алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді, сондай-ақ Сатып алушыға тауарды жеткізумен және қосалқы қызметтер көрсетумен байланысты Өнім беруші шығыстарын қамтиды.
Осы Шарттың 4-бөліміне сәйкес тауарға бағасын анықтау бойынша барлық мәселелер Тараптар тиісті қаржы жылына арналған Тауар жеткізу жөніндегі қосымша келісім жасасқан кезде шешілді деп саналады.

Глава 5. Срок Договора
5. Договор вступает в силу с ___________________ года и действует в течение ___________
лет с момента заключения Договора.
Глава 6. Ответственность сторон и расторжение Договора
6. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны несут
ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Поставщик освобождается от ответственности за неисполнение Заказчиком обязательств
по Договору.
В случае нарушения Поставщиком сроков поставки, замены, устранения некачественного
(дефектного) товара, а также несвоевременного гарантийного обслуживания поставленного товара,
Поставщик обязан уплатить Покупателю пеню в размере 0,1% от суммы не поставленного в срок
товара за каждый день просрочки, но не более 10% от стоимости не поставленного в срок товара,
либо от стоимости товара, по которому несвоевременно оказано гарантийное обслуживание. Оплата
пени производится в течение 7 (семи) календарных дней с момента получения Поставщиком
соответствующего счета Покупателя.
В случае отказа от поставки всей или части товара, Поставщик обязан оплатить Покупателю
единовременный штраф в размере 10% от стоимости недопоставленного товара. Счет на оплату
единовременного штрафа может быть выставлен Покупателем при неисполнении поставки товара
в течение 10 (десяти) рабочих дней после окончательной даты поставки товара.
Счет, предъявленный Покупателем Поставщику для оплаты пени и/или штрафа, может быть
включен в акт сверки взаимных расчетов с целью проведения зачета встречных однородных
требований по оплате за поставленный товар и по оплате пени и/или штрафа.
Покупатель вправе удержать сумму обеспечения исполнения Дополнительного соглашения
в счет погашения обязательств Поставщика по суммам пени и/или штрафа.
Уплата пени или штрафа не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств
по Договору.
В случае нарушения Поставщиком обязательств по замене и/или полному изъятию (возврату)
всей дефектной партии товара, Поставщик оплатит Покупателю пеню в размере 1% от стоимости
товара, подлежащего замене, изъятию (возврату), за каждый день нарушения обязательств по замене
и/или полному изъятию (возврату) всего некачественного (поврежденного и/или дефектного) товара
по Договору.
Договор может быть расторгнут в целом или частично (расторжение договорных обязательств
по отдельным наименованиям медицинской техники) по соглашению Сторон в случаях,
предусмотренных законодательством Республики Казахстан, или по инициативе одной из Сторон
в одностороннем порядке.
Основаниями для расторжения Договора по инициативе Покупателя являются:

5-тарау. Шарт мерзімі
5. Осы Шарт ___________ жылғы ____________ күшіне енеді және Шарт жасалған сәттен бастап ___________ жыл қолданылады.
6. Тараптардың жауапкершілігі және шартты бұзу
6. Шарт бойынша міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
Өнім беруші Тапсырыс берушінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
Өнім беруші берілген тауардың жеткізу, алмастыру, сапасыз (ақауы бар) тауарды жою мерзімдері бұзылған, сондай-ақ кепілдікті қызмет уақтылы көрсетілмеген жағдайда Өнім беруші Сатып алушыға мерзімі өткен әр күн үшін мерзімінде жеткізілмеген тауар сомасының 0,1%-ы мөлшерінде, бірақ мерзімінде жеткізілмеген тауар құнының не ол бойынша кепілдікті қызмет уақтылы көрсетілмеген тауар құнының 10%-дан артық емес өсімпұл төлейді. Өсімпұлды төлеу Өнім беруші Сатып алушыдан тиісті шотты алған кезден бастап күнтізбелік 7 (жеті) күннің ішінде жүргізіледі.
Тауарды тұтастай немесе оның бір бөлігін жеткізуден бас тартқан жағдайда, Өнім беруші Сатып алушыға жеткізілмеген тауар құнының 10%-ы мөлшерінде біржолғы айыппұл төлеуге міндетті. Біржолғы айыппұл төлеуге шотты тауарды жеткізудің соңғы күнінен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде тауарды жеткізу орындалмаған кезде Сатып алушы береді.
Сатып алушы Өнім берушіге өсімпұл және/немесе айыппұл төлеу үшін берген шот берілген тауарға төлем жасау бойынша және өсімпұлды және/немесе айыппұлды төлеу бойынша біртектес екіжақты талаптарды есептеуді жүргізу мақсатында өзара есеп айырысуды салыстыру актісіне енгізілуі мүмкін.
Сатып алушы өсімпұл және/немесе айыппұл сомалары бойынша Өнім берушінің міндеттемелерін өтеу есебінен қосымша келісімді орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға құқылы.
Өсімпұл немесе айыппұл төлеу тараптарды осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
Өнім беруші ақаулы тауар партиясын ауыстыру және/немесе толшықтай алу (қайтару) жөніндегі міндеттемелерін бұзған жағдайда, Өнім беруші Сатып алушыға барлық сапасыз (бұзылған және/немесе ақауы бар) тауарды ауыстыру және немесе толықтай алу (қайтару) жөніндегі міндеттемелерін бұзған әр күн үшін осы Шарт бойынша ауыстыруға, алынуға (қайтаруға) жататын тауар бағасының 1 %-ы мөлшерінде өсімпұл төлейді.
Шарт Тараптардың келісімі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда немесе бойынша Тараптардың бірінің бастамасы бойынша біржақты тәртіппен тұтастай немесе ішінара (медициналық техниканың жекелеген атаулары бойынша шарттық міндеттемелерді бұзу) бұзылуы мүмкін.
Мыналар:

1) неоднократное нарушение Поставщиком обязательств, предусмотренных в Договоре;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренный
законодательством Республики Казахстан;
3) отказ Поставщика от поставки (независимо от причин и обстоятельств) в течение двух лет
подряд;
4) в случае включения Поставщика в перечень недобросовестных потенциальных поставщиков
и/или реестр недобросовестных участников государственных закупок;
5) в случае поставки товара, ненадлежащего качества.
Основанием для расторжения Договора по инициативе Поставщика является необоснованная
задержка оплаты за поставленный товар.
В случае расторжения Договора, Сторона, инициирующая его расторжение, направляет другой
Стороне уведомление о расторжении Договора. В уведомлении указываются причина расторжения
Договора, объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу
расторжения Договора.
Покупатель может в любое время расторгнуть Договор, направив Поставщику соответствующее
письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом
случае расторжение осуществляется немедленно, и Покупатель не несет никакой финансовой
обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение Договора не наносит ущерба
или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были
или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
Глава 7. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор)
7. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих
обязательств по Договору, если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы, а именно:
наводнения, землетрясения, военных действий, блокады, а также издания нормативных правовых актов
или нормативных актов государственных органов в отношении Поставщика, Покупателя, запрещающих
или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств.
Обстоятельства непреодолимой силы не могут служить основанием для прекращения действия
настоящего Договора, за исключением случаев, когда такие обстоятельства длятся более трех месяцев.
Срок исполнения обязательств по Договору отодвигается соразмерно времени, в течение которого
действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими
обстоятельствами. После прекращения действия обстоятельств непреодолимой силы исполнение
Договора возобновляется обеими сторонами.
Любая из Сторон при возникновении обстоятельств непреодолимой силы в течение пяти
календарных дней с даты их наступления информирует другую Сторону о наступлении этих
обстоятельств в письменном виде. Данные обстоятельства подтверждаются соответствующим
уполномоченным государственным органом.
Не уведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любое
вышеуказанное обстоятельство, как основание, освобождающее от ответственности за неисполнение
обстоятельств по Договору.
Глава 8. Порядок разрешения споров
8. Все споры и разногласия, возникающие между Сторонами из Договора или в связи с ним,
разрешаются путем переговоров.
В случае невозможности разрешения спора (и) или разногласия между Сторонами путем
переговоров, такой спор и (или) разногласие подлежит окончательному урегулированию
в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по месту нахождения Покупателя.
Договор регулируется законодательством Республики Казахстан.
Глава 9. Корреспонденция
9. Все коммуникативные документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием
даты и номера Договора.
Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон
по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью
курьерской службы. Указанная корреспонденция также может быть передана в сканированном виде
с помощью электронной почты Сторон, указанной в главе 11 Договора, в таком случае
корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
Корреспонденция по Договору должна направляться Сторонам по реквизитам, указанным
в главе 11 Договора.
Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается
доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресовала, при условии наличия
у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы,
подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты,
считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована.

1) осы Шартта көзделген міндеттемелерді бірнеше рет бұзылуы;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға лицензияның қайтарып алынуы;
3) қатарынан екі жыл тауар жеткізуден (себебі мен жағдайларына қарамастан) бас тарту;
4) Өнім берушінің жосықсыз өнім берушілердің тізбесіне және/немесе мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушылары тізіліміне енгізілу жағдайлары;
5) сапасыз тауар жеткізу жағдайлары жағдайлары Сатып алушының бастамасы бойынша осы Шартты бұзу үшін негіз болып табылады.
Берілген тауар үшін төлемді негізсіз кешіктіру осы Шартты Өнім берушінің бастамасымен бұзуға негіз болып табылады.
Шарт бұзылған жағдайда, оны бұзуға бастама жасаған Тарап екінші Тарапқа Шартты бұзу туралы хабарлама жібереді. Хабарламада Шартты бұзу себебі көрсетіліп, күші жойылатын шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне енетін күні көрсетіледі.
Егер Өнім беруші банкрот немесе төлемге қабілетсіз болып қалса, Сатып алушы Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жіберіп, кез келген уақытта Шартты бұза алады. Бұл жағдайда бұзу бірден жүзеге асырылады және Шарттың бұзылуы Тапсырыс берушіге зиян келтірмесе немесе Тапсырыс берушінің әрекет етуге немесе осының салдарынан болған немесе болуы мүмкін санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтары бұзылмаса, Сатып алушының Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндеттемесі болмайды.
7. Еңсерілмейтін күш жағдайлары (форс-мажор)
7. Егер Тараптардың Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толықтай орындамауы еңсерілмейтін күш жағдайларының, атап айтқанда: топан су, жер сілкінісі, әскери іс-қимылдар, блокадалар, сондай-ақ Өнім берушіге, Сатып алушыға қатысты міндеттемелерін орындауына тыйым салатын не қандай да бір себептерден жұмыстың орындалуына кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің немесе нормативтік актілерінің шығарылуы салдарынан болса, олар жауапкершіліктен босатылады.
Еңсерілмейтін күш жағдайлары үш айдан асатын жағдайларды қоспағанда, мұндай жағдайлар осы Шарттың қолданысын тоқтатуға негіз бола алмайды. Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары ықпал еткен, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған жағдайлар пайда болған уақытқа дейін шегеріледі. Еңсерілмейтін күш жағдайларының қолданылуы тоқтағаннан кейін екі тарап та Шартты орындауды қайта бастайды.
Еңсерілмейтін күш жағдайлары туындаған кезде Тараптардың кез келгені олар орын алған күннен бастап күнтізбелік бес күннің ішінде екінші Тарапты жазбаша түрде осындай жағдайлардың орын алуы жөнінде хабардар етеді. Осы жағдайларды тиісті уәкілетті мемлекеттік орган растайды.
Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген кез келген мән-жайларға сүйену құқығынан айырады.
8. Дауларды шешу тәртібі
8. Тараптар арасында осы Шарттан немесе оған байланысты туындаған барлық даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер арқылы шешіледі.
Тараптар арасындағы дауларды (және) немесе келіспеушіліктерді келіссөздер арқылы шешу мүмкін болмаған жағдайда, мұндай дау және (немесе) келіспеушілік Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Сатып алушының орналасқан жері бойынша түпкілікті реттелуге тиіс.
Осы Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
9. Хат-хабар
9. Кез келген хабарламалар немесе хабарландырулар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен не курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. Хабарлама жедел болған жағдайда көрсетілген хат-хабар факспен, электрондық поштаның көмегімен немесе оның жеткізілуін тіркеуді, оны тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен міндетті түрде жіберілуін көздейтін өзге телекоммуникациялық байланыс құралдарымен берілуі мүмкін.
Осы Шарт бойынша хат-хабар Тараптарға немесе олардың заңды өкілдеріне осы Шартта көрсетілген деректемелер бойынша жіберілуге тиіс.
Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. көрсетілген хат-хабар Шарттың 11-тарауында көрсетілген Тараптардың электрондық поштасына сканирлеген түрінде берілуі де мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілді деп есептеледі. Хат-хабар Шарттың 11-тарауында көрсетілген деректемелер бойынша Тараптарға жіберілуі тиіс.
Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарламасы болса, хат-хабар жіберілген Тарап оны алған күні (сағатта) берілген болып саналады. Электрондық пошта арқылы жіберілген хат-хабар Тарапқа оның берілген күнінде (сағатта) ол жіберілген мекенжайға берілген болып саналады

Глава 10. Прочие условия
10. Покупатель имеет право расторгнуть Договор, если Поставщик становится банкротом
или неплатежеспособным, в этом случае прекращение исполнения обязательств Сторонами
осуществляется немедленно, и Покупатель не несет никакой финансовой обязанности
по отношению к Поставщику.
Покупатель имеет право расторгнуть Договор, предварительно направив соответствующее
письменное уведомление Поставщику не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до
предполагаемой даты расторжения, с указанием причины расторжения настоящего Договора,
объема аннулированных договорных обязательств, а также даты вступления в силу расторжения
Договора.
При соблюдении Покупателем условий абзаца 1 пункта 10 главы 10 Договора Поставщик
имеет право требовать оплату только за фактические расходы, связанные с расторжением Договора,
на дату его расторжения.
После подписания Договора все документы, корреспонденция, переговоры о предмете
настоящего Договора в устной и письменной форме утрачивают силу.
Все изменения и дополнения к Договору будут иметь силу, если они совершены
в письменной форме в виде Дополнительного соглашения, являющегося неотъемлемой частью
настоящего Договора, подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены
печатями Сторон.
Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то другой Стороны,
передавать свои обязанности по Договору третьим лицам, за исключением законных
правопреемников такой Стороны.
В случае изменения наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо
Стороны, она в течение пяти рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомляет
об этом другую Сторону.
Взаимоотношения Сторон, не урегулированные Договором, регулируются
законодательством Республики Казахстан.
Договор составлен в двух экземплярах на государственном и русском языках, по одному
экземпляру для Покупателя и Поставщика. В случае возникновения разногласий между текстами
Договора на государственном и русском языках, предпочтение отдается тексту Договора на
русском языке.
Глава 11. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Покупатель ______________________________ Поставщик ________________________________
________________________________________ ___________________________________________
Печать (при наличии)                        Печать (при наличии)
Приложение 1
к Долгосрочному договору
поставки медицинской техники № ____________
от "___" ________ 20__ г.
Перечень закупаемых товаров
№ п/п
Наименование медицинской техники
Модель
Единица измерения
Количество, объем
Период поставки товаров (лет)
1
2
3
4
5
6
Покупатель                                          Поставщик
Приложение 2
к Долгосрочному договору
поставки медицинской техники № ____________
от "___" ________ 20__ г.
Комплектация закупаемого товара
п/п
Наименование медицинской техники
Комплектация
Стоимость
Покупатель                                          Поставщик
________________________                        ________________________
Приложение 3
к Долгосрочному договору
поставки медицинской техники № ____________
от "___" ________ 20__ г.
Техническая спецификация
Наименование товара
Регистрационное название:_____________________________________
Закупаемая модель:____________________________________________
Производитель:_______________________________________________
Регистрационный номер:_______________________________________
Срок действия регистрационного удостоверения:__________________
Подробное техническое описание _______________________________
Товары поставляются новыми и ранее неиспользованными. Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на государственном или русском языке. Ввоз и реализация товаров осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товаров и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 В/380 В, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования конечного получателя. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы на данном товаре, установку, наладку и подключение товара. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара. Срок гарантийного сервисного и технического обслуживания и ремонта составляет не менее 37 (тридцати семи) месяцев с момента ввода оборудования в эксплуатацию с проведением ремонта вышедшего из строя оборудования или его замены в срок не более 30 (тридцать) календарных дней с момента официального уведомления конечного получателя. Сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика не реже 1 раза в квартал. К технической спецификации кроме описания технических и эксплуатационных характеристик, а также моделей и производителей, прилагаются фотографии поставляемых товаров. Товары, относящиеся к измерительным средствам, внесены в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет конечного потребителя о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 см, высота 200 см). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и т.д.), обучение персонала осуществляет Поставщик.
Покупатель                                          Поставщик
________________________                  ________________________
Приложение 4
к Долгосрочному договору
поставки медицинской техники № ____________
от "___" ________ 20__ г.
Акт оказания услуг по монтажу, пуско-наладочным работам (обучению работников)
______________________
(Место оказания услуг)
"___"__________ 20__ года
№ п/п
Наименование медицинской техники
Фамилия, имя, отчество (при наличии) лица (лиц), осуществляющего (щих) монтаж и пуско-наладочные работы
Количество
Описание оказанных услуг и произведенных работ
Покупатель                                          Поставщик
________________________                        ________________________
Представитель Заказчика_____________________________________
Приложение 20
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Дополнительное соглашение о поставке медицинской техники,
закупаемой в рамках долгосрочного договора поставки
№ ____________ от "____" __________ 20___ г.
город Астана                                                      "____" _________ 20__ года
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация" (далее – Единый
дистрибьютор), в лице председателя Правления, действующего на основании Устава, именуемое
в дальнейшем "Покупатель", с одной стороны, и ___________________________, именуемое (ый)
в дальнейшем "Поставщик", в лице ___________________________, действующего на основании
____________________ с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", а по
отдельности "Сторона", на основании пункта _____________ Правил организации и проведения
закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники,
фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября
2009 года № 1729, заключили настоящее Дополнительное соглашение к Долгосрочному договору
поставки медицинской техники № _______ от "____" __________ 20 ____ г. (далее –
Дополнительное соглашение), о нижеследующем:

10-тарау. Өзге де жағдайлар
10. Егер Өнім беруші банкрот болса немесе төлеу қабілеті жоқ болса Сатып алушының Шартты бұзуға құқығы бар. Бұл жағдайда Тараптардың міндеттемелерін орындауын тоқтату тездетіп жүзеге асырылады және Сатып алушы Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндеттемеге жауапты болмайды.
Сатып алушы осы Шартты бұзу себептерін, жойылған шарттық міндеттемелердің көлемін, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне ену күнін көрсете отырып, болжамды бұзу күніне дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Өнім берушіге алдын ала тиісті жазбаша хабарламаны жіберіп, Шартты бұзуға құқығы бар.
Сатып алушы Шарттың 10-тарауының 10-тармағының 1-абзацының талаптарын сақтаған кезде Өнім беруші Шартты бұзуға, оны бұзу күніне байланысты тек нақты шығыстарды ғана талап етуге құқығы бар.
Шартқа қол қойылғаннан кейін барлық құжаттардың, хат-хабарлардың, ауызша және жазбаша түрдегі осы Шарттың мәні туралы келіссөздердің күші жойылады.
Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулардың күші болады, егер олар жазбаша нысанда осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім ретінде жасалса, Тараптардың осыған уәкілетті өкілдері қол қойса және Тараптардың мөрімен расталса.
Тараптар басқа Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз өзінің Шарт бойынша міндеттемелерін осындай Тараптың заңды құқықты қабылдаушыларын қоспағанда үшінші адамға беруге құқығы жоқ.
Қандайда бір Тарап атауын, заңды мекенжайын және басқа да деректемелерін өзгерткен жағдайда ол осындай өзгеріс болған сәттен бастап бес жұмыс күнінің ішінде бұл туралы басқа Тарапқа жазбаша хабарлайды.
Шартпен реттелмеген Тараптардың өзара қарым-қатынасы Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде, Сатып алушы мен Өнім берушіге бір бірден екі данада жасалды. Мемлекеттік және орыс тілдеріндегі Шарттың мәтіндерінде келіспеушіліктер туындаған жағдайда орыс тіліндегі Шарттың мәтініне басымдылық беріледі.
11-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары,
Банктік деректемелері және қолдары
Сатып алушы ________________ Өнім беруші ____________________
_________________ ____________________
Мөр (бар болса) Мөр (бар болса)
20 __ ж. "___"___________
№ ________ Медициналық
техниканы жеткізу үшін ұзақ
мерзімді шартқа
1-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың тізбесі
Р/с №
Медициналық техниканың атауы
Моделі
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Тауарларды жеткізу кезеңі (жыл)
1
2
3
4
5
6
Сатып алушы Өнім беруші
20 __ ж. "___"___________
№ ________ Медициналық
техниканы жеткізу үшін ұзақ
мерзімді шартқа
2-қосымша
Сатып алынатын тауардың жиынтығы
Р/с №
Медициналық техниканың атауы
Жиынтығы
Құны
Сатып алушы: Өнім беруші:
________________________ ________________________
20___ ж. "___"___________
№ ________ Медициналық
техниканы жеткізу үшін ұзақ
мерзімді шартқа
Техникалық ерекшелік
Тауардың атауы
Тіркелген атауы: _______________________________________________
Сатып алынатын модель:________________________________________
Өндіруші:_____________________________________________________
Тіркеу нөмірі:__________________________________________________
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі: ______________________________
Егжей-тегжейлі техникалық сипаттамасы __________________________
Тауарлар жаңа әрі бұрын қолданылмаған түрде жеткізіледі. Тауардың әр жиынтығы мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасымен жабдықталады. Тауарды әкелу және сату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Жеткізу жиынтығы тауарлардың және барлық жиынтығының нақты техникалық сипаттамалары көрсетіліп және осы кестенің әрбір тармағына жекелеп (жиынтығы немесе жабдық бірлігі) сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, электр қуаты ешқандай қосымша жалғастыру тетігінсіз немесе транформаторсыз 220В болуы тиіс. Аспаптармен бірге берілген бағдарламалық жасақтама түпкі алушының орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамасына сәйкес болуы тиіс. Өнім беруші тауарды жеткізу рәсімін аталған тауармен жұмыс істеу үшін персоналды оқытуға құжатпен расталған білікті мамандардың қолдауын, тауарды орнатуды, жөндеуді және іске қосуды қамтамасыз етеді. Тауарды жеткізуді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды береді. Кепілдікті сервистік және техникалық қызмет көрсету және жөндеу мерзімі түпкі алушыға ресми хабарланған сәтінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде істен шыққан жабдыққа жөндеу жүргізу немесе оны ауыстыра отырып, жабдықты пайдалануға беру сәтінен бастап кемінде 37 (отыз жеті) айды құрайды. Қызмет көрсетудің кепілдікті мерзімі ішінде сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы тоқсанына кемінде 1 рет жүзеге асырады. Техникалық ерекшелікке техникалық және пайдалану сипаттамаларын, сондай-ақ модельдер мен өндірушілерді көрсетуден басқа, жеткізілетін тауарлардың фотосуреттері де қоса беріледі. Өлшеу құралдарына жататын тауарлар Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының тізіліміне енгізілуі тиіс. Жабдықты орнатуға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші түпкі алушыны жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті орнату алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Үй-жайды сыртқы пішіні бойынша есіктердің стандартты ойығынан өтетін (ені 80 см, биіктігі 200 см), инсталляциялық дайындаумен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын көлемді жабдық. Жұмыс орнына жеткізуді, жабдықты түсіруді, қаптамасын ашуды, орнатуды, аспаптарды жөндеуді және іске қосуды, олардың сипаттамасының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне сәйкестігін (дәлдігі, сезгіштігі, өнімділігі және т.б.) тексеруді, персоналды оқытуды Өнім беруші жүзеге асырады.
Сатып алушы: Өнім беруші:
________________________ ________________________
20 __ ж. "___"___________
№ ________ Медициналық
техниканы жеткізу үшін ұзақ
мерзімді шартқа
4-қосымша
Монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары
(қызметкерлерді оқыту) бойынша қызмет көрсету актісі
______________________ 20_ жылғы "___" _________
(қызмет көрсету орны)
Р/с
Медициналық техниканың атауы
Монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын жүзеге асыратын тұлғаның (тұлғалардың) Т.А.Ә.
Саны
Көрсетілген қызметтердің және жүргізілген жұмыстардың сипаттамасы
Сатып алушы: Өнім беруші:
______________________ ________________________
Тапсырыс берушінің өкілі______________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
20-қосымша
Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартына
№_____ қосымша үлгі келісімі сәйкес медициналық техниканы жеткізудің ұзақ мерзімді үлгі шартының нысаны
20___ ж. "____" __________ № ____________
Астана қаласы 20__ жылғы "____" _________
Бұдан әрі "Сатып алушы" деп аталатын "СҚ-Фармация" ЖШС _________________
________________________ атынан ______________________________ Жарғы негізінде әрекет ететін бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ____________________________________________________________________________
_______ атынан _________________________ негізінде әрекет ететін екінші тараптан бұдан әрі бірлесіп "Тараптар", ал жеке-жеке "Тарап" деп аталып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережелерінің ____________________ тармағы негізінде төмендегілер туралы 201___ ж. "____" __________ № ____________ Медициналық техниканы жеткізу ұзақ мерзімді шартқа №_____ қосымша үлгі келісімін (бұдан әрі - Қосымша келісім) жасасуға уағдаласты:

Глава 1. Термины, применяемые в Договоре
1. В Дополнительном соглашении нижеперечисленные понятия будут иметь следующее
толкование:
1) Договор – Долгосрочный договор поставки медицинской техники № ________________
от "____" __________ 20___ г.;
2) цена Дополнительного соглашения – сумма, выплачиваемая Покупателем Поставщику
в соответствии с условиями Дополнительного соглашения;
3) товары – медицинская техника и сопутствующие услуги, которые Поставщик поставляет
Заказчику в соответствии с условиями Дополнительного соглашения;
4) сопутствующие услуги – услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие, например,
как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие,
например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода
обязанности Поставщика, предусмотренные Договором и настоящим Дополнительным
соглашением;
5) момент поставки – дата передачи (сдачи) товара Поставщиком Заказчику в пункте
назначения в обусловленный срок;
6) Заказчики - администраторы бюджетных программ здравоохранения, государственные
учреждения, фонд обязательного социального медицинского страхования (далее - фонд), а также
государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих
акций (долей) которых принадлежат государству.
Глава 2. Предмет Дополнительного соглашения
2. Поставщик обязуется поставить Заказчику(ам) медицинскую(ие) технику(и)
в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан, предъявляемыми
к медицинской технике на дату производства и поставки товара согласно перечню в количестве,
по цене, в сроки и месте поставки и технической спецификации по каждому наименованию и
в разрезе комплектующих, указанные в приложениях 1 и 2 к настоящему Дополнительному
соглашению (далее – Товар), а Покупатель обязуется принять и оплатить Товар.
Предмет Дополнительного соглашения, определенный Покупателем, переходит
в собственность Заказчика(ов) после полного исполнения своих обязательств перед Поставщиком
и Покупателем, предусмотренных Договором.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют
Дополнительное соглашение и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) Дополнительное соглашение;
2) перечень закупаемых товаров (приложение 1);
3) комплектация закупаемых товаров (приложение 2);
4) техническая спецификация (приложение 3);
5) акт приема – передачи (приложение 4);
6) акт по монтажу, пуско-наладочным работам (обучению работников) (приложение 5);
7) акт о несоответствиях (приложение 6);
8) обеспечение исполнения Дополнительного соглашения.

1-тарау. Шартта қолданылатын терминдер
1. Шартта төменде көрсетілген ұғымдардың мынадай түсініктері болады:
1) Шарт - 20___ ж. "____" __________ № ____________ Медициналық техниканы жеткізу ұзақ мерзімді шарт;
2) Қосымша келісімнің бағасы - Қосымша келісімнің талаптарына сәйкес Сатып алушы Өнім берушіге төлейтін сома;
3) тауарлар - Қосымша келісімнің талаптарына сәйкес Өнім беруші Тапсырыс берушіге жеткізетін медициналық техника және қосалқы көрсетілетін қызметтер;
4) қосалқы көрсетілетін қызметтер - тауарларды жеткізуді қамтамасыз ететін, мысалы, тасымалдау және сақтандыру сияқты қызметтер және мысалы, монтаждауды, іске қосуды, техникалық жәрдемдесуді, оқытуды және Шартта және осы Қосымша келісімде көзделген Өнім берушінің міндеттемелерінің басқа ұқсас түрлерін қамтитын кез келген басқа қосалқы қызметтер;
5) жеткізу мезеті - Өнім беруші Тапсырыс берушіге жеткізу бекетінде келісілген мерзімде тауар беретін (тапсыратын) күні;
6) тапсырыс берушілер – денсаулық сақтаудың бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері, мемлекеттік мекемелер, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – қор), сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындар, елу және одан да көп дауыс беру акциялары (үлестері) мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар.
2-тарау. Қосымша келісімнің мәні
2. Өнім беруші, осы Қосымша келісімге 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген әр атауы бойынша және жинақтаушы қимада сандағы, баға бойынша, мерзімдегі, жеткізу орнындағы және техникалық ерекшеліктегі тізімге сәйкес, тауарды өндіру және жеткізу күніне медициналық техникаға қойылатын, Қазақстан Республикасы заңнамалығының талаптарына сәйкес Тапсырушыға(ларға) сәйкес медициналық техниканы (бұдан әрі - Тауар) жеткізуге, ал сатып алушы Тауарды қабылдап төлеуге міндеттенеді.
3. Төменде көрсетілген құжаттар мен оларда жазылған талаптар осы Қосымша келісімді құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Қосымша келісім;
2) сатып алынатын тауарлардың тізбесі (№ 1-қосымша);
3) сатып алынатын тауарлардың жинақтауышы (№ 2-қосымша);
4) техникалық ерекшелігі (№ 3-қосымша);
5) қабылдау-тапсыру актісі (№ 4-қосымша);
6) монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары (қызметкерлерді оқыту) жөніндегі акт (№ 5-қосымша);
7) сәйкессіздік туралы акт (№ 6-қосымша);
8) Қосымша келісімнің орындалуын қамтамасыз ету.

Глава 3. Цена и порядок оплаты
4. Цена Дополнительного соглашения составляет ________________ (сумма прописью)
тенге ___тиын, в том числе НДС.
5. Цена Товара включает все налоги, сборы и другие обязательные платежи, предусмотренные
законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку, маркировку товара, а также расходы
Поставщика, связанные с поставкой Товара Покупателю и оказанием сопутствующих услуг.
6. Цена Дополнительного соглашения и цена за единицу Товара остается фиксированной и
не подлежит изменению в сторону повышения до полного исполнения Сторонами своих обязательств.
7. По согласию Сторон цена Дополнительного соглашения и цена за единицу Товара может
быть изменена в сторону понижения.
8. Оплата за поставленный Товар по Дополнительному соглашению производится в тенге.
Форма оплаты – перечисление на банковский счет.
9. Сроки выплат:
1) аванс в размере 30% от цены Дополнительного соглашения - выплачивается Заказчиком
Поставщику по письменному поручению Покупателя в течение 20 (двадцати) банковских дней со
дня предоставления Поставщиком Заказчику следующих документов, при условии их соответствия
установленным требованиям законодательства Республики Казахстан:
копии документа, подтверждающего регистрацию медицинской техники;
копии экспертного заключения о соответствии поставляемого Товара установленным
требованиям;
копии документа, подтверждающего информацию, что медицинская техника не является
средством измерения или внесена в реестр государственной системы обеспечения единства
измерений Республики Казахстан, прошла поверку либо метрологическую аттестацию, или
об утверждении типа средства измерения.
При этом оригинал обеспечения исполнения обязательств по Дополнительному соглашению
Поставщик обязан предоставить Покупателю;
2) 70% от цены Дополнительного соглашения выплачивается Заказчиком Поставщику
по письменному поручению Покупателя в течение10 (десяти) банковских дней с момента
подписания актов по монтажу и пуско-наладочным работам(приложения 4, 5) представителями
Покупателя, Заказчика и Поставщика, предоставления Поставщиком Заказчику следующих
документов, при условии их соответствия установленным требованиям законодательства
Республики Казахстан:
оригинала счет-фактуры;
оригинала расходной накладной на Товар;
заверенной копии соответствующего сертификата о прохождении первичной поверки
средства измерения и аттестации испытательного оборудования либо соответствующего документа
о признании первичной поверки завода-производителя, если медицинская техника является
средством измерения;
перевода на государственный и/или русский язык технической и эксплуатационной
документации;
иных документов в соответствии с требованиями Договора и Дополнительного соглашения.

3-тарау. Бағасы және төлем тәртібі
4. Осы Қосымша келісімнің бағасы __________________теңге___тиынды құрайды,
(сома жазбаша түрде)
соның ішінде ҚҚС.
5. Тауар бағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтарды, алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді, сондай-ақ Сатып алушыға тауарды жеткізумен және қосалқы қызметтер көрсетумен байланысты Өнім беруші шығыстарын қамтиды.
6. Қосымша келісімнің бағасы және Тауар бірлігінің бағасы тиянақталған болып қалады және Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін көтеру жағына өзгертілмейді.
7. Тараптардың келісімі бойынша Қосымша келісімнің бағасы және Тауар бірлігінің бағасы азаю жағына өзгеруі мүмкін.
8. Қосымша келісім бойынша берілген Тауар үшін теңгемен төленеді. Төлем түрі - банк шотына аудары.
9. Төлеу мерзімдері:
1) Қосымша келісімнің бағасынан 30% мөлшердегі алғытөлем - Өнім беруші мына құжаттар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалықтың белгіленген талаптарына сәйкес келсе, оларды қосымша тіркеп, хатты ұсыну күнінен 20 (жиырма) банк күні ішінде:
осы Қосымша келісім бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің түпнұсқасы;
медициналық техниканың тіркелуін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
жеткізілетін тауардың белгіленген шарттарға сәйкестігі жөнінде нотариалды куәландырылған сараптамалық қорытындының көшірмесі;
медициналық техника өлшем құралы болып табылмайтын ақпаратты растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі немесе өлшем құралы типін бекіту туралы сертификаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
2) Қосымша келісімнің бағасынан 70% мөлшердегі алғытөлем Сатып алушының, Тапсырыс берушінің және Өнім берушінің өкілдері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалықтың белгіленген талаптарына сәйкес келетін мына құжаттарды ұсынып, монтаждау және қосу-баптау жұмыстары бойынша актісіне (4 және 5-қосымшалар) қол қойған сәттен 10 (он) банк күні ішінде:
шот-фактураның түпнұсқасы;
тауарға шығыс жүкқұжаттың түпнұсқасы;
өлшем құралдардың бастапқы тексеруден өту және сынақ жабдықтарын куәландыру туралы тиісті сертификаттың немесе медициналық техника өлшем құралы болып табылса, өндіруші-зауыттың бастапқы тексеруін тану жөніндегі тиісті құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
техникалық және пайдалану құжаттаманы мемлекеттік және/немесе орыс тілге аудару;
Шарттың және осы Қосымша келісімнің талаптарына сәйкес басқа да құжаттар.

10. Товары, поставляемые в рамках данного Дополнительного соглашения, должны строго
соответствовать технической спецификации. Просрочка оплаты аванса за медицинскую технику
по вине Поставщика (несвоевременное, некачественное предоставление документов) не влечет
продление срока поставки, указанного в приложении № 1 Дополнительного соглашения.
Глава 4. Упаковка и маркировка товара
11. Поставка Товара осуществляется в упаковке, способной предотвратить его повреждение
или порчу во время транспортировки к конечному пункту назначения. Упаковка должна быть
способной выдержать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную
обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время транспортировки,
а также открытого хранения.
12. Упаковка и маркировка тары, а также внутренняя и наружная документация должны
соответствовать специальным требованиям, определенным законодательством Республики
Казахстан.
13. Приемка Товара по количеству и качеству производится представителями Заказчика,
Покупателя и Поставщика в момент и месте поставки, оформляются актом приема-передачи
Товара. В момент поставки представители Покупателя и Поставщика обеспечивают наличие
доверенности и копии документа, удостоверяющего личность. Датой поставки Товара считается
дата подписания Сторонами акта по монтажу и пуско-наладочным работам. Товар считается
переданным Поставщиком и принятым Покупателем:
1) по количеству: согласно указанному в акте приема-передачи Товара (приложение 4);
2) по комплектации: согласно комплектации закупаемых Товаров (приложение 2);
3) по качеству: согласно качеству, указанному в технической спецификации
(приложение 3), номеру и сроку действия заключения о безопасности и качестве продукции
на каждое наименование медицинской техники, указанное в сопроводительном документе;
4) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ, согласно акта монтажа и
пуско-наладочных работ (приложение 5).
Поставка медицинской техники осуществляется Поставщиком в соответствии
с условиями Покупателя, установленными Дополнительным соглашением.
Транспортировка медицинской техники до пункта назначения осуществляется и
оплачивается Поставщиком и включается в цену Дополнительного соглашения.
14. В случае если Товар требует подготовки специального помещения, Поставщик
в течение 10 дней с момента подписания Дополнительного соглашения письменно уведомляет
Заказчика о необходимости подготовки специального помещения и условий.
15. Заказчик не позднее, чем за 15 календарных дней до начала поставки письменно
уведомляет Поставщика о готовности специального помещения и условий для монтажа.

10. Осы Қосымша келісім шегінде жеткізілетін тауарлар техникалық ерекшелікке қатал түрде сәйкес болуға тиіс. Медициналық техника үшін Өнім берушінің кінәсінен алғытөлем мерзімі өткізілсе (құжаттарды мезгілсіз, сапасыз ұсыну) осы Қосымша келісімнің 1-қосымшасында көрсетілген жеткізу мерзімі созылмайды.
4-тарау. Тауардың қаптамасы және таңбалауы
11. Тауар соңғы пунктке тасымалдау уақытына олардың бұзылуына немесе бүлінуіне жол бермейтін қаптамада жеткізіледі. Қаптама қандай да болмасын шектеулерсіз қарқынды көтергіш-көлік өңдеуіне және тасымалдау кезіндегі өзгермелі температураның, тұз бен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуге тиіс.
12. Қаптама және ыдыстарды таңбалау, сондай-ақ құжаттаманың іші және сырты Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы заңнамамен анықталған талаптарға сәйкес болуы тиіс.
13. Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдап алуды жеткізу сәтінде және орнында Тапсырыс берушінің, Сатып алушының және Өнім берушінің өкілдері жүргізеді, қабылдап алу нәтижелері тауарды қабылдау-тапсыру беру актісімен ресімделеді. Жеткізу кезінде Сатып алушы мен Өнім берушінің өкілдері тауарды қабылдауды дұрыс жүзеге асыру үшін сенімхаттың және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесінің болуын қамтамасыз етеді. Тауарды монтаждау мен іске қосу-баптау жұмыстары жөніндегі актісіне Тараптар қол қойған күні тауарды жеткізу күні болып саналады. Тауарды Өнім беруші тапсырып, Сатып алушы қабылдаған болып саналады:
1) саны бойынша: тауарды қабылдау-тапсыру актісінде көрсетілгенге сәйкес (4-қосымша);
2) жиынтығы бойынша: сатып алынатын медициналық техниканың жиынтығына сәйкес (2-қосымша);
3) сапасы бойынша: техникалық ерекшелікте (3-қосымша) көрсетілген сапаға, ілеспе құжатта көрсетілген медициналық техниканың әрбір атауына өнімнің қауіпсіздігі мен сапасы жөніндегі қорытындының нөміріне және қолданылу мерзіміне сәйкес;
4) монтаждаудан мен іске қосу-баптау жұмыстарынан кейін монтаждау және іске қосу-баптау жұмыстарының актісіне (5-қосымша) сәйкес.
Өнім беруші медициналық техниканы жеткізуді осы Қосымша келісімде көзделген Сатып алушының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Медициналық техниканы межелі пунктіне дейін тасымалдауды Өнім беруші жүзеге асырады және оған ақы төлейді және ол осы Қосымша келісімнің бағасына кіреді.
14. Тауар үй-жайдың арнайы дайындығын талап еткен жағдайда, Өнім беруші Қосымша келісімге қол қойылған кезден бастап 10 күннің ішінде Тапсырыс берушіге үй-жайды дайындау және жағдайлар қажеттілігі туралы жазбаша хабарлайды.
15. Тапсырыс беруші жеткізу мерзімі басталғанға дейін күнтізбелік
15 күннен кешіктірмей Өнім берушіге үй-жай және жағдайлардың арнайы дайындығы жөнінде жазбаша хабарлайды.

16. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки медицинской техники
квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение
персонала для работы на данной медицинской технике, монтаж, установку, наладку и
подключение медицинской техники.
17. При осуществлении поставки медицинской техники Поставщик представляет
Заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению медицинской техники
после истечения гарантийного срока обслуживания.
18. Поставщик гарантирует, что медицинская техника, поставленная в рамках Договора,
является новой, неиспользованной, либо серийной моделью, отражающей все последние
модификации конструкций и материалов. Поставщик принимает на себя обязательство по поставке
медицинской техники, произведенной не позднее 24 (двадцати четырех) месяцев к моменту поставки.
Поставщик гарантирует, что медицинская техника, поставленная по Дополнительному соглашению,
не будет иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном
использовании поставленной медицинской техники в условиях, обычных для страны Покупателя.
Гарантийное сервисное обслуживание действительно в течение 37 (тридцати семи) месяцев
после установки медицинской техники и введения в эксплуатацию. При этом гарантийное сервисное
обслуживание продлевается на срок соразмерно периоду простоя по причине поломки, ремонта, замены
узлов и комплектующих медицинской техники.
Плановое сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания обеспечивается
Поставщиком.
Поставщик в течение десяти календарных дней с даты подписания акта монтажа товара
представляет Заказчику график проведения сервисного обслуживания с указанием наименования работ
и расходных материалов для сервисного обслуживания.
19. По результатам сервисного обслуживания Поставщик составляет акт осмотра медицинской
техники, который подписывается уполномоченными представителями Заказчика и Поставщика. Копия
акта осмотра в течение пяти рабочих дней с даты проведения осмотра направляется Поставщиком
Заказчику.
В случае поломки медицинской техники, Заказчик в письменном виде уведомляет Поставщика.
20. Поставщик в срок не более 72 (семидесяти двух) часов с момента получения уведомления
обеспечивает выезд квалифицированного специалиста на место дислокации медицинской техники для
определения причин, сроков предполагаемого ремонта. При проведении ремонта Поставщик использует
запасные части и узлы, произведенные заводом- изготовителем, или заменяет бракованный товар или его
части без каких-либо расходов со стороны Заказчика, кроме случаев, когда выявлены повреждения товара,
возникшие по вине Заказчика, а также признаки самостоятельного ремонта товара Заказчиком.

16. Өнім беруші медициналық техниканы жеткізу процесін осы медициналық техникамен жұмыс істеу, монтаждау, орнату, баптау және іске қосу үшін қызметкерлерді оқытуға құжаттық растауы бар білікті мамандармен сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
17. Медициналық техниканы жеткізуді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші қызмет көрсетудің кепілді мерзімі өткеннен кейін Тапсырыс берушіге медициналық техниканың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды береді.
18. Өнім беруші Шарт шеңберінде берілген медициналық техника жаңа, қолданылмаған, ең жаңа немесе конструкциялар мен материалдардың ең соңғы модификацияларын көрсететін үлгі болып табылатынына кепілдік береді, бұл ретте Өнім беруші өндірілгеніне жеткізу сәтіне 24 (жиырма төрт) айдан аспаған медициналық техниканы жеткізуге міндеттеме алады. Өнім беруші одан әрі осы Қосымша келісім бойынша берілген медициналық техника Сатып алушының елі үшін әдеттегі болып табылатын жағдайларда қалыпты қолданылса, оның конструкциясымен, материалдарымен және жұмысымен байланысты ақаулары болмайды деп кепілдік береді.
Кепілдік медициналық техниканы орнатқаннан кейін 37 (отыз жеті) айдың ішінде жарамды.
Кепілдік қызмет көрсету мерзімі ішінде жоспарлы сервистік қызмет көрсетуді Өнім беруші жүзеге асырады.
Өнім беруші тауарды қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылған күннен күнтізбелік он күннің ішінде Тапсырыс берушіге сервистік қызмет көрсетуге қажетті шығыс материалдары мен жұмыстардың атауы көрсетілген сервистік қызмет көрсету кестесін ұсынады.
19. Сервистік қызмет көрсетудің нәтижесі бойынша Өнім беруші, Тапсырыс беруші мен Өнім берушінің уәкілетті өкілдері қол қоятын медициналық техниканы тексеру актісін жасайды. Өнім беруші Тапсырыс берушіге тексеруді жүргізген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіге тексеру актісінің көшірмесін жібереді.
Медициналық техника бұзылған жағдайда, Тапсырыс беруші Өнім берушіге жазбаша түрде хабарлайды.
20. Өнім беруші хабарлама алған кезден бастап 72 (жетпіс екі) сағаттан аспайтын мерзім ішінде оның бұзылуының себептерін және болжамды жөндеу мерзімін анықтау үшін білікті маманның медициналық техника орналасқан жерге баруын қамтамасыз етеді. Жөндеуді жүргізу кезінде Өнім беруші тауар Тапсырыс берушінің кінәсінен бұзылғаны, сондай-ақ Тапсырыс беруші өз бетінше жөндегені анықталғаннан басқа жағдайларда, өндіруші зауытта жасалған қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдаланады немесе ақауы бар тауарды немесе оның бөлшектерін Сатып алушы тарапынан ешқандай шығын шығармай ауыстырады.

21. Любые изменения в документы Договора и настоящего Дополнительного соглашения
допускаются по письменному соглашению Сторон.
22. В случае обнаружения несоответствия количества и качества товара сопроводительным
документам, они отражаются в акте приема-передачи. В срок, не позднее 72 (семидесяти двух) часов после
подписания акта приема-передачи Покупатель в письменной форме уведомляет Поставщика о претензиях,
связанных с качеством и количеством принятого товара. При этом Поставщик обязуется в течение 30
(тридцати) календарных дней устранить все дефекты товара. Не устранение либо несвоевременное
устранение дефектов дает право расценивать действия Поставщика как не поставку, либо несвоевременную
поставку товара.
23. Не позднее, чем на следующий день после получения уведомления Покупателя (если иной срок
не указан в уведомлении), Поставщик направляет своего представителя для участия в проверке количества
и качества товара.
24. Допускается замена товара или его части другим наименованием товара при улучшении качества
и количества, а также сохранения цены, объема и срока поставки.
Глава 5. Особые условия
25. В целях обеспечения качества и сроков поставки Товара(ов), Поставщик в течение 10 (десяти)
рабочих дней с даты подписания настоящего Дополнительного соглашения представляет Покупателю
гарантийное обеспечение в размере 1% от цены Дополнительного соглашения, определенного пунктом 4
Дополнительного соглашения.
26. Поставщик обязуется один раз в месяц представлять Покупателю информацию обо всех стадиях
исполнения Дополнительного соглашения (производство, хранение, отгрузка) до подписания акта
приема-передачи.
27. За 5 (пять) рабочих дней до начала поставки Товара Поставщик обязан сообщить Заказчику и
Покупателю в письменном виде на электронную почту информацию о предстоящей поставке с указанием:
номера и даты Дополнительного соглашения;
наименования поставляемого Товара;
цены Товара.
28. Поставщик должен поставить Товар(ы) до пункта(ов) назначения, указанной в Приложении 1
настоящего Дополнительного соглашения.
29. Транспортировка Товара до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком,
связанные с этим расходы включаются в цену Дополнительного соглашения.
30. Цены на сопутствующие услуги включены в цену Дополнительного соглашения.
31. Заказчик может потребовать от Поставщика предоставить информацию о запасных частях,
изготавливаемых или реализуемых Поставщиком, а именно, стоимость и номенклатуру запасных частей,
которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения
гарантийного срока.

21. Шарт және осы Қосымша келісімнің құжаттарына кез келген өзгерістер Тараптардың жазбаша келісімі бойынша енгізіледі.
22. Берілген тауардың саны мен сапасы бойынша ілеспе құжаттарға сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, бұл сәйкессіздіктер қабылдау-тапсыру актісінде көрсетіледі. Сатып алушы Өнім берушіге алынған тауардың сапасы және санына байланысты наразылықтарын жазбаша түрде, қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылғаннан кейін 72 (жетпіс екі) сағаттан кешіктірмей жедел хабарлайды. Бұл ретте Өнім беруші 30 (отыз) жұмыс күні ішінде тауардың барлық ақауларын жоюға міндеттенеді. Ақауларды жоймау, немесе уақтылы жоймау Өнім берушінің әрекетін тауарды жеткізбеу, немесе уақтылы жеткізбеу ретінде бағалайтын болады.
23. Өнім беруші Сатып алушының хабарламасын алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей (егер хабарламада өзге мерзім көрсетілмесе), тауардың саны мен сапасын тексеруге қатысу үшін өз өкілін жібереді.
24. Жеткізілетін тауарды немесе оның бір бөлігін саны мен сапасын жақсарту, сондай-ақ осындай тауардың бағасын, көлемін және жеткізу мерзімін сақтау шартымен басқа тауар атауымен ауыстыруға жол беріледі.
5-тарау. Ерекше жағдайлар
25. Тауар(лар)дың сапасын және жеткізу мерзімдерін қамтамасыз ету мақсатында, Өнім беруші осы Қосымша келісімге қол қойылған күннен 10 (он) жұмыс күні ішінде, Қосымша келісімнің 3-тармағымен белгіленген Қосымша келісімнің бағасынан Сатып алушыға 1% (бір пайыз) мөлшерінде кепілдікті қамтамасыз етеді.
26. Өнім беруші қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылғанға дейін Сатып алушыға айына бір рет Қосымша келісімнің барлық орындалу сатылары туралы ақпаратты (өндіріс, сақтау, тиеу) ұсынуға міндеттенеді.
27. Тауар жеткізілуі басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күні бұрын Өнім беруші Тапсырыс берушіге және Сатып алушыға мыналарды көрсетіп алдағы жеткізу туралы ақпаратты факс немесе телекс бойынша жазбаша түрде хабарлауға міндетті:
Қосымша келісімнің нөмірлері және күндері;
жеткізілетін Тауардың аталуы;
Тауардың бағасы.
28. Өнім беруші Тауар(лар)ды осы Қосымша келісімнің 1-қосымшасында көрсетілген межелі пунктке(терге) дейін жеткізу тиіс.
29. Тауарды межелі пунктке дейін Өнім беруші тасымалдап төлейді, ал осыған байланысты шығындар Қосымша келісімнің бағасына кіреді.
30. Ілеспе қызметтердің бағалары Қосымша келісімнің бағасына кіреді.
31. Тапсырыс беруші Өнім берушіден Өнім беруші дайындайтын немесе сататын қосалқы бөлшектер туралы ақпаратты ұсынуды, атап айтқанда Тапсырыс беруші Өнім берушіден сатып алу үшін таңдап алатын және кепілдік берілген мерзімнен кейін оларды пайдаланатын қосалқы бөлшектердің құны және номенклатурасын талап етуі мүмкін.

32. В случае если по каким-то причинам Производитель планирует прекращение производства
им запасных частей, Поставщик должен немедленно письменно уведомить Заказчика о предстоящем
свертывании производства, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых
количествах.
33. В случае поломки медицинской техники Заказчик уполномочен в письменном виде уведомить
Поставщика.
34. После получения подобного уведомления Поставщик обязан в срок не более 72 (семидесяти
двух) часов с момента получения уведомления, обеспечить выезд квалифицированного специалиста на
место дислокации медицинской техники для определения причин, сроков предполагаемого ремонта. При
проведении ремонта Поставщик обязан использовать запасные части и узлы, произведенные
заводом-изготовителем, или заменить бракованный товар или его части без каких-либо расходов
со стороны Заказчика.
35. В случае если срок ремонта будет установлен более чем 20 (двадцати) календарных дней, то
Поставщик обязан на срок проведения ремонта предоставить аналогичный работающий товар
(комплектующие, узел) организации здравоохранения, до возврата отремонтированного товара
(комплектующие, узел).
36. В случае не предоставления Поставщиком аналогичного работающей медицинской техники
(комплектующие, узел), Поставщик обязуется продлить срок гарантийного сервисного обслуживания
на период ремонта медицинской техники.
37. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации,
метод отгрузки, упаковки, место доставки или услуги, предоставляемые Поставщиком) в документы
Договора и/или Дополнительного соглашения не допускаются, за исключением письменных изменений,
подписанных обеими сторонами и согласованных организацией здравоохранения, принимающей
медицинскую технику.
38. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику
для поставки любой части медицинской техники по Дополнительному соглашению, то цена
Дополнительного соглашения или график поставок, или и то и другое соответствующим образом
корректируется, а в Дополнительное соглашение вносятся соответствующие поправки. Все запросы
Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены
в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях
от Заказчика.
39. Задержка с выполнением поставки со стороны Поставщика приводит к удержанию
обеспечения исполнения Дополнительного соглашения и выплате неустойки.
40. Об обнаружении дефектов Товара после принятия Товара и подписания Сторонами акта
приема-передачи, Заказчик обязан в течение 3 рабочих дней письменно уведомить Поставщика и
обеспечить беспрепятственный доступ представителям Поставщика к месту хранения Товара.

32. Өндіруші оларға қосалқы бөлшектерді қандай да бір себептермен шығаруды тоқтатқан жағдайда Тапсырыс берушіні оған қажетті санда қажетті сатып алуды жүргізе алуына мүмкіндік беру үшін өндірістің алдағы уақыттағы тоқтауы туралы жазбаша хабарлауы тиіс.
33. Медициналық техника бұзылған жағдайда, Тапсырыс беруші Өнім берушіге жазбаша түрде хабарлайды.
34. Осындай хабарлама алғаннан кейін Өнім беруші хабарлама алған кезден бастап 72 (жетпіс екі) сағаттан аспайтын мерзім ішінде оның бұзылуының себептерін және болжамды жөндеу мерзімін анықтау үшін білікті маманның МТ орналасқан жерге баруын қамтамасыз етуі тиіс. Жөндеуді жүргізу кезінде Өнім беруші тауар Тапсырыс берушінің кінәсінен бұзылғаны, сондай-ақ Тапсырыс беруші өз бетінше жөндегені анықталғаннан басқа жағдайларда, өндіруші зауытта жасалған қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдаланады немесе ақауы бар тауарды немесе оның бөлшектерін Тапсырыс беруші тарапынан ешқандай шығын шығармай ауыстырады.
35. Жөндеу мерзімі күнтізбелік 20 (жиырма) күннен артық болған жағдайда, Өнім беруші жөнделген тауарды (жинақтаушы, торап) қайтарғанға дейін денсаулық сақтау ұйымына жасап тұрған ұқсас тауарды (жинақтаушы, торап) жөндеу жүру мерзіміне ұсынуға міндетті.
36. Өнім беруші жасап тұрған ұқсас тауарды (жинақтаушы, торап) ұсынбаған жағдайда Өнім беруші медициналық техниканы жөндеу кезеңінде кепілдік берілген сервистік қызмет көрсету мерзімін ұзартуға міндеттенеді.
37. Шарт және/немесе Қосымша келісім құжаттарына екі тарап та қол қойып, медициналық техниканы қабылдайтын денсаулық сақтау ұйымдарымен келісілген жазбаша өзгерістерден басқа, ешқандай ауытқулар немесе өзгерістер (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, жүк түсіру, орау тәсілі, жеткізу орны немесе Өнім беруші көрсететін қызметтер және т.б.) енгізуге жол берілмейді.
38. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Қосымша келісім бойынша МТ кез келген бөлігін беру үшін қажетті құнның немесе мерзімнің азаюына әкелетін болса, Қосымша келісімнің бағасы немесе жеткізу кестесі, немесе сол немесе өзгелері тиісті түрде түзетіледі, ал Қосымша келісімге тиісті түзетулер енгізіледі. Осы бап шеңберінде Өнім берушінің түзету жүргізуге барлық сауалдарды Өнім беруші Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күнінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннің ішінде көрсетілуге тиіс.
39. Өнім беруші тарапынан өнім беруді орындауды кешіктіру шартты орындауды қамтамасыз етуді ұстап қалуға және тұрақсыздық айыппұлын төлеуге әкем соқтырады.
40. Тауарды қабылдағаннан және Тараптар қабылдау-тапсыру актісіне қолдарын қойғаннан кейін ақауларды тапқан жөнінде Тапсырыс беруші Өнім берушіге 3 жұмыс күннің ішінде жазбаша хабарлама жіберіп, Өнім берушінің өкілдеріне Тауар сақталатын жерге кедергісіз кіруін қамтамасыз етуі тиіс.

41. В случае подтверждения дефектов Товара, Поставщик обязан произвести бесплатную замену
поврежденного и/или дефектного Товара при условии, что такая замена не приведет к ухудшению
качества и других технических характеристик Товара. Возврат дефектного Товара осуществляется
Поставщиком в срок не позднее 10 календарных дней с даты обнаружения дефекта.
42. Поставщик обязуется в течение 15 календарных дней устранить недостатки Товара,
подтвержденные Сторонами. Несоблюдение данного обязательства дает основание Покупателю
расценивать такие действия Поставщика как несвоевременную поставку Товара.
Глава 6. Ответственность сторон и расторжение Договора
43. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору и настоящему
Дополнительному соглашению Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
Поставщик освобождается от ответственности в случаях неисполнения обязательств по Договору
Заказчиком.
Покупатель не несет ответственности перед Заказчиком за неисполнение и/или ненадлежащее
исполнение Поставщиком своих обязательств по Договору.
Стороны обязаны подписать акт приема-передачи в течение 24 (двадцати четырех) часов
с момента положительной демонстрации ввода Предмета закупа в эксплуатацию, или предоставить
письменный мотивированный отказ от подписания. Мотивированное не подписание акта
приема-передачи одной из Сторон влечет незамедлительное устранение препятствий по подписанию
данного акта. За нарушение подписания акта приема-передачи и/или мотивированного отказа
от подписания, Заказчик выплачивает Покупателю неустойку согласно пункту 53 Договора.
Если в период выполнения Договора в любой момент Поставщик столкнется с условиями,
мешающими своевременной поставке товара, обязуется незамедлительно направить Покупателю
(копию - Заказчику) по электронной почте письменное уведомление о факте задержки, ее
предположительной длительности и причине (ах).
44. В случаях нарушения сроков поставки, замены некачественного (дефектного) товара,
устранения его недостатков, а также несвоевременного гарантийного обслуживания товара,
Поставщик обязан уплатить Покупателю пеню в размере 0,1% от суммы не поставленного в срок
товара за каждый день просрочки, но не более 10% от ее цены, либо от цены товара, по которому
несвоевременно оказано гарантийное обслуживание. Оплата пени производится в течение 7
(семи) календарных дней с момента получения Поставщиком соответствующего счета Покупателя.
45. В случае отказа от поставки всей или части товара, Поставщик обязан уплатить
Покупателю единовременный штраф в размере 10% от цены непоставленного (недопоставленного)
товара и возвратить авансовые платежи.
В случае нахождения товара на территории Заказчика, последний несет ответственность за
сохранность, а также несет расходы по хранению и охране товара.

41. Тауардың ақауы расталған жағдайда, Өнім беруші Тауардың сапасы және басқа да техникалық сипаттамаларының нашарлауына апармайтын бұзылған және/немесе ақаулы Тауарды тегін ауыстыруға міндетті. Ақаулы Тауарды Өнім беруші ақау табылған күннен күнтізбелік 10 күннен кешіктірмей қайтарады.
42. Өнім беруші Тараптар растаған Тауардың ақауларын күнтізбелік 15 күннің ішінде жоюды міндеттенеді. Осы міндеттеме сақталмаса, Сатып алушыда Өнім берушінің Тауарды уақтылы жеткізілмеген әрекеттерін бағалауға себеп тудырады.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі және Шартты бұзу
43. Шарт және осы Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісті орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
Өнім беруші Шарт бойынша міндеттемелерін орындамаған және/немесе тиісінше орындамаған жағдайда Сатып алушы Тапсырыс берушінің алдында жауапты болмайды.
Тараптар Сатып алу затын пайдалануға енгізуді дұрыс көрсеткен сәттен бастап 24 (жиырма төрт) сағаттың ішінде қабылдау-беру актісіне қол қоюға немесе қол қоюдан жазбаша уәжделген бас тартуды ұсынуға міндетті. Тараптардің бірі беру-қабылдау актісіне уәжделген қол қоймауы бұл актіге қол қою бойынша кедергілерді тездетіп жоюға әкеледі. Беру-қабылдау актісіне қол қоюды бұзғаны және/немесе қол қоюдан уәжделген бас тартқаны үшін Тапсырыс беруші Сатып алушыға Шарттың 53-пармағына сәйкес тұрақсыздық үшін төлейді.
Егер Шартты орындау кезеңінде кез келген уақытта Өнім беруші тауарды уақтылы жеткізуге кедергі келтіретін жағдайларға тап болғанда Сатып алушыға тездетіп электрондық пошта арқылы кідіру фактісі, оның болжамды ұзақтығы мен себебі (себептері) туралы жазбаша хабарламаны (көшірмесін Тапсырыс берушіге) міндетті түрде жібереді.
44. Өнім беруші берілген тауардың жеткізу, алмастыру, сапасыз (ақауы бар) тауарды жою мерзімдері бұзылған, сондай-ақ кепілдікті қызмет уақтылы көрсетілмеген жағдайда Өнім беруші Сатып алушыға мерзімі өткен әр күн үшін мерзімінде жеткізілмеген тауар сомасының 0,1%-ы мөлшерінде, бірақ мерзімінде жеткізілмеген тауар құнының не ол бойынша кепілдікті қызмет уақтылы көрсетілмеген тауар құнының 10%-дан артық емес өсімпұл төлейді. Өсімпұлды төлеу Өнім беруші Сатып алушыдан тиісті шотты алған кезден бастап күнтізбелік 7 (жеті) күннің ішінде жүргізіледі.
45. Тауарды тұтастай немесе оның бір бөлігін жеткізуден бас тартқан жағдайда, Өнім беруші Сатып алушыға жеткізілмеген (толығымен жеткізілмеген) тауар құнының 10%-ы мөлшерінде біржолғы айыппұл төлеуге және аванстық төлемді қайтаруға міндетті.
Тауар Тапсырыс берушінің аумағында болған жағдайда соңғысы тауардың сақталуына жауапты болады, сондай-ақ сақтау мен күзету бойынша шығыстарды төлейді.

46. Счет, предъявленный Покупателем Поставщику для оплаты пени и/или штрафа, может
быть включен в акт сверки взаимных расчетов на предмет проведения зачета встречных однородных
требований по оплате товара и/или оплате пени и/или штрафа.
Покупатель вправе удержать сумму обеспечения исполнения Дополнительного соглашения
в счет погашения обязательств Поставщика по суммам пени и/или штрафа.
Уплата пени или штрафа не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств
по Договору и настоящему Дополнительному соглашению.
47. В случае нарушения Поставщиком обязательств по замене и/или полному изъятию
(возврату) дефектного товара он обязан оплатить Покупателю пеню в размере 1% от цены товара,
подлежащего замене, изъятию (возврату), за каждый день нарушения обязательств по замене и/или
полному изъятию (возврату) некачественного (поврежденного и/или дефектного) товара.
48. Договор и/или Дополнительное соглашение может быть, расторгнут в целом или
частично (расторжение договорных обязательств по отдельным наименованиям медицинской
техники) по соглашению Сторон в случаях, предусмотренных законодательством Республики
Казахстан, или по инициативе одной из Сторон в одностороннем порядке.
49. Основаниями для расторжения Договора и настоящего Дополнительного соглашения
по инициативе Покупателя являются:
1) нарушение Поставщиком обязательств, предусмотренных Договором и/или
Дополнительным соглашением;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной
законодательством Республики Казахстан;
3) отказ от поставки (независимо от причин и обстоятельств) в течение двух лет подряд;
4) включение Поставщика в перечень недобросовестных потенциальных поставщиков
и/или реестр недобросовестных участников государственных закупок;
5) поставка товара ненадлежащего качества;
6) поставщик предоставил обеспечение исполнения Дополнительного соглашения
с нарушением пункта 25 настоящего Дополнительного соглашения.
50. Основанием для расторжения Договора и/или Дополнительного соглашения
по инициативе Поставщика является необоснованная задержка оплаты за товар.
51. О расторжении Договора и/или Дополнительного соглашения, Сторона,
инициирующая его прекращения, направляет другой Стороне уведомление, в котором указываются
причина расторжения Договора и/или Дополнительного соглашения, объем аннулированных
договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения Договора и/или
Дополнительного соглашения.
52. Покупатель вправе в любое время расторгнуть Договор и/или Дополнительное
соглашение, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик
становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае расторжение осуществляется
немедленно, и Покупатель не несет финансовой обязанности по отношению к Поставщику при
условии, если расторжение Договора и/или Дополнительного соглашения не наносит ущерба или
не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были
или будут впоследствии предъявлены Заказчику.

46. Сатып алушы Өнім берушіге өсімпұл және/немесе айыппұл төлеу үшін берген шот тауарға төлем жасау бойынша және өсімпұлды және/немесе айыппұлды төлеу бойынша қарсы біртектес біржақты талаптарды есептеуді жүргізу мәніне өзара есеп айырысуды салыстыру актісіне енгізілуі мүмкін.
Сатып алушы өсімпұл және/немесе айыппұл сомалары бойынша Өнім берушінің міндеттемелерін өтеу есебінен Қосымша келісімді орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға құқылы.
Өсімпұл немесе айыппұл төлеу Тараптарды осы Шарт және Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
47. Өнім беруші ақаулы тауар партиясын ауыстыру және/немесе толықтай алу (қайтару) жөніндегі міндеттемелерін бұзған жағдайда, Сатып алушыға барлық сапасыз (бұзылған және/немесе ақауы бар) тауарды ауыстыру және немесе толықтай алу (қайтару) жөніндегі міндеттемелерін бұзған әрбір күн үшін ауыстыруға, алынуға (қайтаруға) жататын тауар бағасының 1%-ы мөлшерінде өсімпұл төлейді.
48. Шарт және/немесе Қосымша келісім Тараптардың келісімі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда немесе Тараптардың бірінің бастамасы бойынша біржақты тәртіппен тұтастай немесе ішінара (медициналық техниканың жекелеген атаулары бойынша шарттық міндеттемелерді бұзу) бұзылуы мүмкін.
49. Мыналар:
1) Шартта және/немесе Қосымша келісімде көзделген міндеттемелерді Өнім берушімен бұзылуы;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға лицензияның қайтарып алынуы;
3) қатарынан екі жыл тауар жеткізуден (себебі мен жағдайларына қарамастан) бас тарту;
4) Өнім берушінің жосықсыз өнім берушілердің тізбесіне және/немесе мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушылары тізіліміне енгізілу жағдайлары;
5) сапасыз тауар жеткізу жағдайлары;
6) Өнім беруші осы Қосымша келісімнің 25-тармағын бұзып, Қосымша келісімнің орындалуын қамтамасыз ету жағдайлары Сатып алушының бастамасы бойынша Шартты және осы Қосымша келісімді бұзу үшін негіз болып табылады.
50. Тауар үшін төлемді негізсіз кешіктіру Шартты және/немесе Қосымша келісімді Өнім берушінің бастамасымен бұзуға негіз болып табылады.
51. Шарт және/немесе Қосымша келісім бұзылған жағдайда, оны бұзуға бастама жасаған Тарап екінші Тарапқа Шартты және/немесе Қосымша келісімді бұзу туралы хабарлама жібереді. Хабарламада Шартты бұзу себебі көрсетіліп, күші жойылатын шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ Шартты және/немесе Қосымша келісімді бұзудың күшіне енетін күні көрсетіледі.
52. егер Өнім беруші банкрот немесе төлем қабілетсіз болса Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Сатып алушы кез келген уақытта Шартты және/немесе Қосымша келісімді бұза алады. Бұл жағдайда бұзу бірден жүзеге асырылады және Шарттың және/немесе Қосымша келісімнің бұзылуы Тапсырыс берушіге зиян келтірмесе немесе Тапсырыс берушінің әрекет етуге немесе осының салдарынан болған немесе болуы мүмкін санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтары бұзылмаса, Сатып алушының Өнім берушіге қатысты қаржылық міндеттемесі болмайды.

53. В случае нарушений условия настоящего Дополнительного соглашения Покупатель
удерживает обеспечения исполнения Дополнительного соглашения.
При нарушении сроков подписания акта приема-передачи товара Заказчик выплачивает
штраф Покупателю в размере 0,1% от стоимости Товара за каждый день просрочки.
Глава 7. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор)
54. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение
своих обязательств по Договору, если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы,
а именно: наводнения, землетрясения, военных действий, блокады, а также издания нормативных
правовых актов или нормативных актов государственных органов в отношении Поставщика,
Покупателя, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств.
55. Обстоятельства непреодолимой силы не могут служить основанием для прекращения
действия Договора, за исключением случаев, когда такие обстоятельства длятся более трех месяцев.
Срок исполнения обязательств по Договору и/или Дополнительному соглашению отодвигается
соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также
последствия, вызванные этими обстоятельствами. После прекращения действия обстоятельств
непреодолимой силы Сторонами исполнение Договора и/или Дополнительного соглашения
возобновляется.
56. Любая из Сторон при возникновении обстоятельств непреодолимой силы в течение пяти
календарных дней с даты их наступления информирует другую Сторону о наступлении этих
обстоятельств в письменном виде. Данные обстоятельства подтверждаются соответствующим
уполномоченным государственным органом.
57. Не уведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться
на любое вышеуказанное обстоятельство, как основание, освобождающее от ответственности
за неисполнение обстоятельств по Договору и/или Дополнительному соглашению.
58. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Дополнительного соглашения
и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора и/или Дополнительного
соглашения в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора и/или
Дополнительного соглашения является результатом форс-мажорных обстоятельств.
Глава 8. Порядок разрешения споров
59. Все споры, возникающие между Сторонами из Договора и/или Дополнительного
соглашения или в связи с ним, разрешаются путем переговоров.
В случае невозможности разрешения спора путем переговоров, он подлежит урегулированию
в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по месту нахождения Покупателя.
Действия Договора и/или Дополнительного соглашения регулируется законодательством
Республики Казахстан.
Глава 9. Корреспонденция

53. Осы Қосымша келісімнің шарттары бұзылған жағдайда Сатып алушы Қосымша келісімнің орындалуын қамтамасыз етуді ұстайды.
Тауарды қабылдау-беру актісіне қол қою мерзімдері бұзылған кезде Тапсырыс беруші Өнім берушіге әрбір мерзімі өткен күн үшін тауардың жалпы бағасынан 0,1% мөлшерінде айыппұл төлейді.
7. Еңсерілмейтін күш жағдайлары (форс-мажор)
54. Егер Тараптардың Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толықтай орындамауы еңсерілмейтін күш жағдайларының, атап айтқанда: топан су, жер сілкінісі, әскери іс-қимылдар, блокадалар, сондай-ақ Өнім берушіге, Сатып алушыға қатысты міндеттемелерін орындауына тыйым салатын не қандай да бір себептерден жұмыстың орындалуына кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің немесе нормативтік актілерінің шығарылуы салдарынан болса, олар жауапкершіліктен босатылады.
55. Еңсерілмейтін күш жағдайлары үш айдан асатын жағдайларды қоспағанда, мұндай мән-жайлар осы Шарттың қолданысын тоқтатуға негіз бола алмайды. Шарт және/немесе Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары ықпал еткен, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған жағдайлар пайда болған уақытқа дейін шегеріледі. Еңсерілмейтін күш жағдайларының қолданылуы тоқтағаннан кейін Тараптар да Шартты және/немесе Қосымша келісімді орындауды қайта бастайды.
56. Еңсерілмейтін күш жағдайлары туындаған кезде Тараптардың кез келгені олар орын алған күннен бастап күнтізбелік бес күннің ішінде екінші Тарапты жазбаша түрде осындай жағдайлардың орын алуы жөнінде хабардар етеді. Осы жағдайларды тиісті уәкілетті мемлекеттік орган растайды.
57. Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты Шарт және/немесе Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген кез келген жағдайларға сүйену құқығынан айырады.
58. Өнім беруші, егер Шартты және/немесе Қосымша келісімді орындауды кешіктіру форс-мажор жағдайларының нәтижесі болса, өзінің Қосымша келісімді орындауды қамтамасыз етуден айырылмайды және Шарт және/немесе Қосымша келісімнің талаптарын орындамауына орай тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе оны бұзуға жауапты болмайды.
8. Дауларды шешу тәртібі
59. Шарттан және/немесе Қосымша келісімнен, немесе соған байланысты Тараптар арасында туындайтын барлық даулар келіссөздер жолымен шешіледі.
Дауды келіссөздер арқылы шешу мүмкін болмаған жағдайда ол Сатып алушының орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен реттеледі.
Шарт және/немесе Қосымша келісімнің қолданысы Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
9. Хат-хабар

60. Любые уведомления или сообщения представляются в письменном виде и направляются
заказным письмом или с помощью курьерской службы. В случае срочности, корреспонденция может
быть передана по факсу, с помощью электронной почты или иных телекоммуникационных средств
связи, предусматривающих регистрацию ее доставки, с обязательным отправлением ее заказным
письмом или с помощью курьерской службы.
Корреспонденция направляется Сторонам или их представителям по реквизитам, указанным
в Дополнительном соглашении.
61. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается
доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресовала, при условии наличия у
другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы,
подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная по факсу, с помощью электронной
почты или иных телекоммуникационных средств связи, предусматривающих регистрацию ее
доставки, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована, при
наличии подтверждения получения корреспонденции получающим факсимильным аппаратом,
ответным сообщением о получении в системе электронной почты или иных телекоммуникационных
средств связи, при соблюдении требований, установленных Договором и Дополнительным соглашением.
Глава 10. Прочие условия
62. Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то другой Стороны,
передавать свои обязанности по Договору и/или Дополнительному соглашению третьим лицам,
за исключением законных правопреемников такой Стороны.
В случае изменения наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо
Стороны, она в течение пяти рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомляет об этом
другую Сторону.
Взаимоотношения Сторон, не урегулированные Договором и настоящим Дополнительным
соглашением, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Дополнительное соглашение составлено в двух экземплярах на государственном и русском
языках, по одному экземпляру для Покупателя и Поставщика.
63. Дополнительное соглашение вступает в силу с момента его подписания и действует по
31 декабря 20__ года.
Глава 11. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Покупатель
____________________
Поставщик
___________________________
Печать (при наличии)                                          Печать (при наличии)
Приложение 1
к Дополнительному соглашению № ______ от "____" __________ 20__ г.
к Долгосрочному договору поставки медицинской техники № _______
от "____" __________ 20__ г.
Перечень и стоимость закупаемых товаров
№ п/п
Наименование товара
Закупаемая модель
Заказчик
Цена, тенге
Единица измерения
Количество, штук
Срок поставки
Дата поставки
Место поставки
Сумма, тенге
Приложение 2
к Дополнительному соглашению № ______ от "____" __________ 20__ г.
к Долгосрочному договору поставки медицинской техники № _______
от "____" __________ 20__ г.
Комплектация закупаемого товара
№ п/п
Наименование медицинской техники
Комплектация
Количество, штук
Стоимость, тенге
Размер максимальной ценовой скидки
Приложение 3
к Дополнительному соглашению № ______ от "____" __________ 20__ г.
к Долгосрочному договору поставки медицинской техники № _______
от "____" __________ 20__ г.
Техническая спецификация
п/п
Наименование
Технические характеристики
Предельная стоимость в разрезе комплектации и стоимость гарантийного сервисного обслуживания (тенге)
Предельная стоимость за единицу (тенге)
Срок поставки (календарные дни)
Приложение 4
к Дополнительному соглашению № ______ от "____" __________ 20__ г.
к Долгосрочному договору поставки медицинской техники № _______
от "____" __________ 20__ г.
Акт приема-передачи
1.Сторона Поставщика "__________________"

60. Кез келген хабарламалар немесе хабарландырулар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен не курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. Хабарлама жедел болған жағдайда хат-хабар факспен, электрондық поштаның көмегімен немесе оның жеткізілуін тіркеуді, оны тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен міндетті түрде жіберілуін көздейтін өзге телекоммуникациялық байланыс құралдарымен берілуі мүмкін.
Хат-хабар Тараптарға немесе олардың заңды өкілдеріне осы Қосымша келісімде көрсетілген деректемелер бойынша жіберілуге тиіс.
61. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртаңбасы бар хабарламасы болса, хат-хабар жіберілген Тарап оны алған күні (сағатта) берілген болып саналады. Факспен жіберілген, электрондық пошта көмегімен немесе оның жеткізілуін тіркеуді, оны тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен міндетті түрде жіберілуін көздейтін өзге телекоммуникациялық байланыс құралдарымен жіберілген хат-хабар оны қабылдайтын факсимильді аппараттың, электрондық поштаның немесе басқа да телекоммуникациялық байланыс құралдарының жүйесінде алуы туралы жауап хабарламасымен растау болған кезде Шартта және Қосымша келісімде белгіленген талаптар сақталған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа ол берілген күні (сағатта) берілген болып саналады.
10. Өзге де жағдайлар
62. Тараптардың екінші Тарапқа алдын ала жазбаша келісімінсіз осындай Тараптардың заңды құқық иеленушісін қоспағанда, үшінші тұлғаға Шарт және/немесе Қосымша келісім бойынша өзінің міндеттемелерін беруге құқығы жоқ.
Кез келген Тараптың атауы, заңды мекенжайлары және басқа да деректемелері өзгерген жағдайда, ол осындай өзгерістер орын алған кезден бастап бес жұмыс күні ішінде екінші Тарапты бұл туралы жазбаша хабардар етеді.
Тараптардың Шартпен және осы Қосымша келісіммен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Қосымша келісім мемлекеттік және орыс тілдерінде Өнім берушіге және Сатып алушыға бір-бір данадан екі данада жасалды.
63. Қосымша келісім оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда күшіне енеді.
11-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Сатып алушы:
Заңды мекенжайы:
БСН:
БСК:
ЖСК:
Лауазымы _____________ Т.А.Ә.
Мөрі (бар болса)
Өнім беруші:
Заңды мекенжайы:
БСН:
БСК:
ЖСК:
Лауазымы _____________ Т.А.Ә.
Мөрі (бар болса)
20__ жылғы "___"__________
№ ________Медициналық
техниканы жеткізу ұзақ
мерзімді шартқа
20__ жылғы "___"__________
№ ______ Қосымша келісімге
№ 1-қосымша
Сатып алынатын тауарлар тізімі және бағасы
р/с№
Тауар атауы
Сатып алынатын модель
Тапсырыс беруші
Бағасы, теңге
Өлшем бірлігі
Саны, дана
Жеткізу мерзімі
Жеткізу күні
Жеткізу орны
Сомы, теңге
20__ жылғы "___"__________
№ ________Медициналық
техниканы жеткізу ұзақ
мерзімді шартқа
20__ жылғы "___"__________
№ ______ Қосымша келісімге
№ 2-қосымша
Сатып алынатын тауардың жиынтықталуы
р/с
Медициналық техниканың атауы
жиынтықталуы
саны, дана
бағасы, теңге
барынша баға жеңілдігінің мөлшері
20__ жылғы "___"__________
№ ________Медициналық
техниканы жеткізу ұзақ
мерзімді шартқа
20__ жылғы "___"__________
№ ______ Қосымша келісімге
№ 3-қосымша
Техникалық ерекшелік
р/с
Атауы
Техникалық ерекшеліктер
Бөліністегі жиынтықтаудың шекті бағасы және кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің бағасы (теңге)
Бірлік үшін шектік баға (теңге)
Жеткізу мерзімі (күнтізбелік күндер)
20__ жылғы "___"__________
№ ________Медициналық
техниканы жеткізу ұзақ
мерзімді шартқа
20__ жылғы "___"__________
№ ______ Қосымша келісімге
№ 4-қосымша
Қабылдау-тапсыру актісі
1. Өнім беруші тарапы "_____________" 2. Тапсырыс беруші тарапы "_____________"

2. Сторона Заказчика "________________"
3. Сторона Покупателя "__________________"
Место составления акта и приемки медицинской техники
____________________________________________________________________
Комиссия в составе: (от каждой стороны):
____________________________________________________________________
должность, место работы, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование поставщика
____________________________________________________________________
Наименование и адрес отправителя (изготовителя)
____________________________________________________________________
Наименование медицинской техники
____________________________________________________________________
Дата и № счета-фактуры _________________________________________
Дата и № транспортной накладной ________________________________
1. Поставщик: "____________"
2. Заказчик "___________"
3. Покупатель "____________"
Доверенное лицо фамилия, имя, отчество (при его наличии)_________________
Исполнитель в лице фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________
Доверенное лицо фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________
Приложение 5
к Дополнительному соглашению № ______ от "____" __________ 20__ г.
к Долгосрочному договору поставки медицинской техники № _______
от "____" __________ 20__ г.
Акт оказания услуг по монтажу,
пуско-наладочным работам (обучению работников)
_____________________                                                            "____" __________ 20___ г.
(Место оказания услуг)
Дата установки медицинской техники ____________________________________________________________
Место установки медицинской техники __________________________________________________________
Дата пуско-наладки медицинской техники ________________________________________________________
Состояние медицинской техники _________________________________________________________________
Серийный номер_______________________________________________________________________________
год выпуска___________________________________________________________________________________
Указанное оборудование смонтировано, налажено, полностью укомплектовано (нужное подчеркнуть).
Проведено обучение обслуживающего медицинского персонала ______________________________________
______________________________________________________________________________________________
Члены комиссии предупреждены об ответственности за подписание акта, содержащего данные,
не соответствующие действительности.
Подписи членов комиссии:
1. _________________________ (Ф.И.О., занимаемая должность)

2. Сатып алушы тарапы "____________"
Актіні жасау және медициналық техниканы қабылдау орны
____________________________________________________________________
Мына құрамдағы комиссия: (әр тараптан):
____________________________________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, тегі, аты, әкесінің аты)
Жөнелтушінің (өндірушінің) аты және мекенжайы
_________________________________________________________________
Медициналық техниканың атауы
__________________________________________________________________
Шот-фактураның күні және № ___________ Көлік жүкқұжаттың күні және №
____________________________________________________________________
1. Өнім беруші "_______"
2. Тапсырыс беруші "_________"
3. Сатып алушы "________"
Сенім жүктелген тұлға (Т.А.Ә.) Орындаушының атынан (Т.А.Ә.)
________________________ __________________________
мөрі (бар болса) мөрі (бар болса)
Сенім жүктелген тұлға
________________________
мөрі (бар болса)
20__ жылғы "___"__________
№ ____ Қосымша келісімге
№ 5-қосымша
Монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары (қызметкерлерді оқыту) бойынша қызмет көрсету актісі
______________________ 20_ жылғы "___"__________
(қызмет көрсету орны)
Медициналық техниканы орнату күні ___________________________________
Медициналық техниканы орнату орны __________________________________
МТ қосу-баптау күні _________________________________________________
МТ жай-күйі ________________________________________________________
Сериялық нөмірі ____________________________________________________
Шыққан жылы ______________________________________________________
Аталған жабдық құрастырылды, жөнделді, толығымен жинақталды
(керегінің астын сызыңыз).
Қызмет көрсететін медициналық қызметкерлер оқытылды
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Комиссия мүшелері ақиқатқа сәйкес келмейтін мәліметтер берген үшін актісіне қол қойған үшін жауапкершілік жөнінде ескертілді.
Комиссия мүшелері қойған қолдары:
1. ________________________ (Т.А.Ә., атқарып отырған лауазымы)

2. _________________________ (Ф.И.О., занимаемая должность)
3. _________________________ (Ф.И.О., занимаемая должность)
4. _________________________ (Ф.И.О., занимаемая должность)
5. _________________________ (Ф.И.О., занимаемая должность)
п/п
Наименование
медицинской
техники
Ф.И.О. лица (лиц),
осуществляющего (щих)
монтаж и пуско-наладочные
работы
Количество
Описание
оказанных услуг и
произведенных
работ
Покупатель: ________________
Поставщик:_________________
Заказчик: __________________
Приложение 6
к Дополнительному соглашению № ______ от "____" __________ 20__ г.
к Долгосрочному договору поставки медицинской техники № _______
от "____" __________ 20__ г.
Акт о несоответствиях №_________
Дата приема-передачи_________________________________________________
Наименование и адрес Заказчика _______________________________________
Наименование Поставщика____________________________________________
Наименование медицинской техники_____________________________________
Заводской/серийный номер______________________________________________
Место дислокации медицинской техники _________________________________
Комплектность: _______________________________________________________
Работоспособность и наличие опций, режимов и т.д.:
_________________________________________________
Подробное описание выявленных дефектов, отклонений и их характер:
___________________________________________________________________
Заключение комиссии о причинах дефекта, отклонений количества и качества:
_________________________________________________________
Поставщик:
_____________________________________(подпись)_______________
Заказчик:
_____________________________________(подпись)_______________
Единый дистрибьютор: ___________________(подпись)________________
Приложение 21
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Отчет о результатах закупа лекарственных средств, профилактических
(иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения
№ п/п
Международное непатентованное наименование или состав
Торговое название
Характеристика лекарственных средств (лекарственная форма, дозировка, концентрация)
Единица измерения. -1 шт (ампула, таблетка, капсула, флакон)
Количество
единиц
измерения
Наименование поставщика победителя
Цена поставщика/победителя за единицу
Сумма по цене поставщика/ победителя
Приложение 22
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 20
Форма
Отчет по мониторингу закупа и поставкам медицинской техники,
приобретенной за счет средств республиканского бюджета, а также
по списку единого дистрибьютора
Регион
Заявки организаций/управлений здравоохранения
ИТОГО:
Наименование поставщика
Наименование поставщика
Наименование поставщика
Наименование поставщика
Количество
Сумма
Количество
Сумма
Количество
Сумма
Количество
Сумма
Количество
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Регион
Из них фактически поставлено
ИТОГО:
Наименование поставщика
Наименование поставщика
Наименование поставщика
Наименование поставщика
Количество
Сумма
Количество
Сумма
Количество
Сумма
Количество
Сумма
Количество
Сумма
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

2. ________________________ (Т.А.Ә., атқарып отырған лауазымы)
3. ________________________ (Т.А.Ә., атқарып отырған лауазымы)
4. ________________________ (Т.А.Ә., атқарып отырған лауазымы)
5. ________________________ (Т.А.Ә., атқарып отырған лауазымы)
Р/с
Медициналық техниканың атауы
Монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын жүзеге асыратын тұлғаның (тұлғалардың) Т.А.Ә.
Саны
Көрсетілген қызметтердің және жүргізілген жұмыстардың сипаттамасы
Сатып алушы:
Өнім беруші:
Тапсырыс беруші:
20__ жылғы "___"__________
№ ______ Қосымша келісімге
6-қосымша
№_________ сәйкессіздік туралы акт
Қабылдау-тапсыру күні _______________
Тапсырыс берушінің атауы және мекенжайы_____________________________
Өнім берушінің атауы_____________________________________
МТ атауы _______________________________________________________
Зауыт/сериялық нөмірі __________________________________________
МТ орналасқан жері ________________________________________________
Жиынтықтылауы: ___________________________________________________
Жұмысқа жарамдылық және опциялар, режимдердің бар болуы және т.б.:
___________________________________________________________________
Айқындалған ақаулардың, ауытқулардың түгел сипатталуы және олардың сипаты
______________________________________________________________
Ақаулардың, сан мен сапасының ауытқуларының себептері туралы комиссияның қорытындысы:
___________________________________________
Өнім беруші:
_____________________________________ _______________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Тапсырыс беруші:
_____________________________________ _______________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Бірыңғай дистрибьютор:
_____________________________________ _______________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
21-қосымша
Нысан
Дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялаушы) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу нәтижелері туралы есеп
р/с
Халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы
Сауда атауы
Дәрілік заттардың сипаттамасы (дәрілік нысан, мөлшері, концентрациясы)
Өлшем бірлігі -1 дана (ампула, таблетка, капсула, сауыт)
Өлшем бірлігінің саны
Жеңімпаз өнім берушінің атауы
Бірлік үшін
жеңімпаз өнім
берушінің бағасы
Жеңімпаз өнім берушінің бағасы бойынша сомасы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
22-қосымша
Нысан
Республикалық бюджет қаражатының есебінен, сондай-ақ бірыңғай дистрибьютордың тізімі бойынша алынған медициналық техниканы сатып алу және жеткізу мониторингі бойынша есеп
Өңір
Денсаулық сақтау ұйымдарының/басқармаларының өтінімдері
Жиынтығы:
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің атауы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Өңір
Олардың ішінде нақты жеткізілгені
Жиынтығы:
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің атауы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24