О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 февраля 2016 года № 58 "О некоторых вопросах Системы государственного планирования Республики Казахстан"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 января 2017 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2017 года № 14757. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 64.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 19.02.2018 № 64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 февраля 2016 года № 58 "О некоторых вопросах Системы государственного планирования Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13411, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 25 марта 2016 года) следующее изменение:
в Методике по проведению мониторинга Стратегического плана развития Республики Казахстан, государственных и правительственных программ, стратегических планов государственных органов и программ развития территорий:
Отчет о реализации стратегического плана государственного органа по форме согласно приложению 3 к указанной Методике изложить в редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического планирования и анализа Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта приказа.

"Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 4 ақпандағы № 58 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 4 қаңтардағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 1 ақпанда № 14757 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 64 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.02.2018 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 4 ақпандағы № 58 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13411 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 25 наурызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарына, мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларға, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларына және аумақтарды дамыту бағдарламаларына мониторинг жүргізу жөніндегі әдістемеде:
Көрсетілген Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының іске асырылуы туралы есеп осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы бар республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді, сондай-ақ осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне бұйрықтың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
Приложение
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 4 января 2017 года № 1
Приложение 3
к Методике по проведению мониторинга
Стратегического плана развития Республики
Казахстан, государственных и
правительственных программ,
стратегических планов государственных
органов и программ развития территорий
Форма
Отчет о реализации стратегического плана государственного органа
___________________________________________________________________
(наименование государственного органа-разработчика)
на ________________ годы,
(плановый период)
утвержденного _________________________________________________
(наименование приказа, которым утвержден стратегический план государственного органа)
от "___"_____________20____года № ______
Период отчета:______________________

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
Т. Сүлейменов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 4 қаңтардағы
№1 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық даму жоспарына,
мемлекеттік және үкіметтік
бағдарламаларға, мемлекеттік
органдардың стратегиялық жоспарларына
және аумақтарды дамыту бағдарламаларына
ониторинг жүргізу жөніндегі әдістемеге
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының іске асырылуы туралы есеп
__________________________________________________________________
(Әзірлеуші мемлекеттік органның атауы)
________________________ жылдарға арналған,
(жоспарлы кезең)
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның стратегиялық жоспары бекітілген бұйрықтың атауы)
20____жылғы "___"_____________№ ______ бұйрығымен бекітілген
Есеп беру кезеңі:______________________

3. Аналитическая записка
Первый руководитель
государственного органа
______________________________подпись
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Примечание: отчет о реализации стратегического плана государственного органа заполняется
в соответствии с пояснениями по заполнению отчета о реализации стратегического плана государственного
органа, согласно приложению к настоящему формату.
Приложение
к форме отчета о реализации
стратегического плана
государственного органа
Пояснения по заполнению отчета о реализации стратегического плана государственного органа
Отчет о реализации стратегического плана государственного органа заполняется в следующем порядке:
1. В строке "(наименование государственного органа-разработчика)" указывается полное наименование государственного органа-разработчика стратегического плана.
2. В строке "(плановый период)" указывается отчетный год планового пятилетнего периода, на который разработан стратегический план.
3. В строке "(наименование приказа, которым утвержден стратегический план государственного органа)" указываются реквизиты (номер и дата) приказа, которым утвержден стратегический план государственного органа.
4. В строке "Период отчета" указывается отчетный период (отчетный год).
5. Раздел 1 "Анализ управления рисками":
1) в строках "Стратегическое направление" указываются стратегические направления государственного органа, определенные в его стратегическом плане;
2) в строках "Цель" указываются цели государственного органа, определенные в его стратегическом плане;
3) в графе 1 указываются наименования рисков, предусмотренных в стратегическом плане государственного органа;
4) в графе 2 указываются мероприятия по управлению рисками, запланированные стратегическом плане государственного органа;
5) в графе 3 приводится информация по фактическому исполнению запланированных мероприятий по управлению рисками;
6) в графе 4 приводится информация об исполнении или неисполнении запланированных мероприятий по управлению рисками.
6. Раздел 2 "Достижение целей и целевых индикаторов":
1) в строках "Стратегическое направление" указываются стратегические направления государственного органа, определенные в его стратегическом плане;
2) в строках "Цель" указываются цели государственного органа, определенные в его стратегическом плане;
3) в первой графе приводится наименование целевого индикатора с утвержденного стратегического плана государственного органа в разрезе целей и стратегических направлений государственного органа;
4) во второй графе указываются источник информации, подтверждающий достоверность фактически достигнутых целевых индикаторов (статистические данные, формулы расчета и так далее);

3. Талдамалық жазба
Мемлекеттік органның бірінші басшысы
______________________________қолы
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе: мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының іске асырылуы туралы есеп мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының іске асырылуы туралы есепті толтыру бойынша түсіндірулерге сәйкес осы форматқа қосымшаға сәйкес толтырылады.
Мемлекеттік органның
стратегиялық жоспарының іске
асырылуы туралы есептің
нысанына қосымша
Мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының іске асырылуы туралы есепті толтыру бойынша түсіндірулер
Мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының іске асырылуы туралы есеп мынадай тәртіппен толтырылады:
1. "(әзірлеуші мемлекеттік органның атауы)" деген жолда стратегиялық жоспарды әзірлеуші мемлекеттік органның толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда стратегиялық жоспар әзірленген жоспарлы бесжылдық кезеңдегі есепті жыл көрсетіледі.
3. "(мемлекеттік органның стратегиялық жоспары бекітілген бұйрықтың атауы)" деген жолда мемлекеттік органның стратегиялық жоспары бекітілген бұйрықтың деректемелері (нөмірі мен күні) көрсетіледі.
4. "Есеп кезеңі" деген жолда есепті кезең (есепті жыл) көрсетіледі.
5. "Тәуекелдерді басқаруды талдау" деген 1-бөлім:
1) "Стратегиялық бағыт" деген жолдарда мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында айқындалған стратегиялық бағыттар көрсетіледі;
2) "Мақсат" деген жолдарда мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында айқындалған мақсаттар көрсетіледі;
3) 1-бағанда мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында көзделген тәуекелдердің атауы көрсетіледі;
4) 2-бағанда мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында жоспарланған тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шаралар көрсетіледі;
5) 3-бағанда тәуекелдерді басқару бойынша жоспарланған іс-шаралардың іс жүзінде орындалуы жөніндегі ақпарат келтіріледі;
6) 4-бағанда тәуекелдерді басқару бойынша жоспарланған іс-шаралардың орындалуы немесе орындалмауы туралы ақпарат келтіріледі.
6. "Мақсаттарға және нысаналы индикаторларға қол жеткізу" деген 2-бөлім:
1) "Стратегиялық бағыт" деген жолдарда мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында айқындалған стратегиялық бағыттар көрсетіледі;
2) "Мақсат" деген жолдарда мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында айқындалған мақсаттар көрсетіледі;
3) бірінші бағанда мемлекеттік органның мақсаттары мен стратегиялық бағыттары бөлінісінде мемлекеттік органның бекітілген стратегиялық жоспарынан алынған нысаналы индикатордың атауы келтіріледі;
4) екінші бағанда іс жүзінде қол жеткізілген нысаналы индикаторлардың (статистикалық деректер, есептеу формулалары және тағы басқа) анықтығын растайтын ақпарат көзі көрсетіледі;

5) в третьей графе указываются единицы измерения целевых индикаторов;
6) в четвертой графе указываются плановые значения целевых индикаторов за отчетный период;
7) в пятой графе указываются фактические значения целевых индикаторов за отчетный период;
8) в шестой графе приводится информация об исполнении или неисполнении целевых индикаторов.
7. Отчет о реализации содержит аналитическую записку.
8. Аналитическая записка отчета о реализации содержит:
информацию о степени решения проблем и достижение целей, влияния реализации документа на социально-экономическое развитие страны (данная информация включается в отчет в год проведения оценки документа);
информацию о влиянии недостижения целевых индикаторов на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в регионе, стране;
информацию об уровне удовлетворенности благополучателей (в случае наличия), в том числе уровне фактического объема предоставленных государственных услуг от запланированных;
сведения о проведенных контрольных мероприятиях, государственном аудите и экспертно-аналитических мероприятиях;
выводы и предложения, в том числе предложения по корректировке документа, объемам финансирования, об изменении действующего законодательства и другие.

5) үшінші бағанда нысаналы индикаторлардың өлшем бірліктері көрсетіледі;
6) төртінші бағанда есепті кезеңдегі нысаналы индикаторлардың жоспарлы мәні көрсетіледі;
7) бесінші бағанда есепті кезеңдегі нысаналы индикаторлардың нақты мәндері көрсетіледі;
8) алтыншы бағанда нысаналы индикаторлардың орындалуы немесе орындалмауы туралы ақпарат келтіріледі.
7. Іске асыру туралы есепте талдамалық жазба қамтылады.
8. Іске асыру туралы есептің талдамалық жазбасында:
проблемалардың шешілуі мен мақсаттарға қол жеткізілу дәрежесі, құжатты іске асырудың елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына ықпалы туралы ақпарат (бұл ақпарат құжатқа бағалау жүргізілген жылы есепке енгізіледі);
нысаналы индикаторларға қол жеткізбеудің өңірдегі, елдегі әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайға ықпалы туралы ақпарат;
игілік алушылардың қанағаттанушылық (болған жағдайда) деңгейі, оның ішінде жоспарланғанға қарағанда ұсынылған мемлекеттік қызметтердің нақты көлемінің деңгейі туралы ақпарат;
жүргізілген бақылау іс-шаралары, мемлекеттік аудит және сараптамалық-талдамалық іс-шаралар туралы мәліметтер;
тұжырымдар мен ұсыныстар, оның ішінде құжатты түзету, қаржыландыру көлемі жөніндегі, қолданыстағы заңнаманы өзгерту туралы және басқа ұсыныстар қамтылады.