О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 65 "Об утверждении перечня профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 марта 2017 года № 97. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2017 года № 15002. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 марта 2021 года № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 15.03.2021 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15-2) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан 22 января 2016 года № 65 "Об утверждении перечня профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрированый в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 13149, опубликованый в информационной системе "Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде" от 5 мая 2016 года) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении перечня профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования в соответствии с классификатором";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый перечень профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования в соответствии с классификатором.";
Перечень профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту технического и профессионального образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Оспанова Н.Ж.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копий в периодические печатные издания для официального опубликования, а также в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 65 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2017 жылғы 2 наурыздағы № 97 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 10 сәуірде № 15002 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 15 наурыздағы № 111 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 15.03.2021 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 5-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 65 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13149 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі" ақпараттық жүйесінде 2016 жылғы 5 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сыныптауышқа сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Сыныптауышқа сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Н.Ж. Оспанова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірамін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Суханбердиеву Э.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности
министра образования и науки
Республики Казахстан
Б. Асылова
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
___________ Е. Биртанов
01 марта 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
___________А. Мухамедиулы
08 февраля 2017 года
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 марта 2017 года № 97
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года № 65
Перечень профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования в соответствии с классификатором
Код специальности технического и профессионального образования РК
Наименование профессии и специальности
Квалификация
Срок обучения для технического и профессионального образования
Срок обучения для послесреднего образования
на базе основного среднего образования без получения общего среднего образования
на базе основного среднего образования
на базе общего среднего образования
на базе технического и профессионального, послесреднего, высшего образования
на базе общего среднего образования
на базе технического и профессионального образования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
0100000 – Образование
0101000
Дошкольное воспитание и обучение
010101 3
Воспитатель дошкольных организаций
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010102 3
Мать-воспитательница (патронатный воспитатель)
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010103 3
Воспитатель дошкольных организаций со знанием английского языка
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0102000
Организация воспитательной работы (по уровням)
010201 3
Педагог дополнительного образования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010202 3
Педагог - организатор
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010203 3
Воспитатель организации образования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Э. А. Суханбердиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
Б. Асылова
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық министрі
______________ Е. Биртанов
2017 жылғы 1 наурыз
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
___________ А. Мұхамедиұлы
2017 жылғы 24 ақпан
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 2 наурыздағы
№ 97 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 65 бұйрығымен
бекітілген
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесі
ҚР техникалық және кәсіптік оқыту мамандықтарының коды
Кәсіп және мамандықтың атауы
Біліктілік
Техникалық және кәсіптік білім үшін оқыту мерзімі
Орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімі
негізгі орта білім беру базасында жалпы орта білім алусыз
негізгі орта білім беру базасында
жалпы орта білім беру базасында
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары білім базасында
жалпы орта білім беру базасында
техникалық және кәсіптік, орта білім базасында
1
2
3
4
5
6
7
9
10
010000 - Білім беру
0101000
Мектепке дейінгі тәрбие және оқу
010101 3
Мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010102 3
Тәрбиеші – ана (патронат тәрбиешісі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010103 3
Мектепке дейінгі ұйымдардың ағылшынша білімі бар тәрбиешісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0102000
Тәрбие жұмыстарын ұйымдастыру (деңгей бойынша)
010201 3
Қосымша білім беру педагогы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010202 3
Ұйымдастырушы–педагог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010203 3
Білім беру ұйымының тәрбиешісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай

010204 3
Вожатый организации образования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
010300 0
Физическая культура и спорт
010301 3
Инструктор по плаванию, физической культуре
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010302 3
Учитель физической культуры и спорта
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010303 3
Тренер-преподаватель по спорту
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010304 3
Учитель коррекционной физической культуры
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0104000
Профессиональное обучение (по отраслям)
010401 3
Мастер производственного обучения, техник (всех наименований)
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010402 3
Мастер производственного обучения, техник-технолог (всех наименований)
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0105000
Начальное образование***
010501 3
Учитель начального образования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010502 3
Учитель информатики начального образования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010503 3
Учитель иностранного языка начального образования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010504 3
Учитель самопознания
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010505 1
Гувернант
10 мес.
010506 1
Няня
10 мес.
010507 1
Культорганизатор
10 мес
010508 3
Учитель начального образования со знанием английского языка
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010509 3
Учитель информатики начального образования со знанием английского языка
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0106000
Изобразительное искусство и черчение
010601 3
Учитель изобразительного искусства и черчения основного среднего образования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0107000
Технология
010701 3
Учитель технологии основного среднего образования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
010800 0
Музыкальное образование
010801 3
Учитель музыки в организациях дошкольного и основного среднего образования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0109000
Безопасность жизнедеятельности и валеология
010901 3
Учитель основы безопасности жизнедеятельности и валеологии основного образования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0110000
Лаборант организации образования
011001 3
Лаборант
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0111000
Основное среднее образование
011101 3
Учитель казахского языка и литературы
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
011102 3
Учитель русского языка и литературы
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0111033
Учитель уйгурского языка и литературы
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1год
10 мес
0111043
Учитель узбекского языка и литературы
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1год
10 мес
0111053
Учитель самопознания
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1год
10 мес
011106 3
Учитель математики
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес

010204 3
Білім беруді ұйымдастыру бастауышы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
010300 0
Дене тәрбиесі және спорт
010301 3
Дене тәрбиесі нұсқаушысы, суда жүзу нұсқаушысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010302 3
Дене тәрбиесі және спорт мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010303 3
Спорт жаттықтырушысы-оқытушы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010304 3
Түзету дене тәрбиесі мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0104000
Кәсіптік білім беру (салалар бойынша)
010401 3
Өндірістік оқыту шебері, техник (барлық аталымдар бойынша)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010402 3
Өндірістік оқыту шебері, техник-технолог (барлық аталымдар бойынша)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0105000
Бастауыш білім беру***
010501 3
Бастауыш білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010502 3
Информатика пәнінен бастауыш білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010503 3
Шетел тілінен бастауыш білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010504 3
Өзін-өзі тану мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010505 1
Гувернант
10 ай
010506 1
Күтуші
10 ай
010507 1
Мәдени шаралар ұйымдастырушы
10 ай
010508 3
Ағылшынша білімі бар бастауыш білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010509 3
Ағылшынша білімі бар бастауыш білім берудің информатика пәні мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0106000
Бейнелеу өнері және сызу
010601 3
Өмір қауіпсіздігі және валеология пәнінің негізгі орта білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0107000
Технология
010701 3
Технология пәнінен негізгі орта білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
010800 0
Музыкалық білім беру
010801 3
Мектепке дейінгі және негізгі орта білім беру ұйымдарындағы музыка пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0109000
Өмір қауіпсіздігі және валеология
010901 3
Өмір қауіпсіздігі және валеология пәнінің негізгі орта білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0110000
Білім беру ұйымдарындағы зертханашы
011001 3
Зертханашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0111000
Негізгі орта білім беру
011101 3
Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
011102 3
Орыс тілі мен әдебиеті мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
011103 3
Ұйғыр тілі мен әдебиеті мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
011104 3
Өзбек тілі мен әдебиеті мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
011105 3
Өзін-өзі тану мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
011106 3
Математика мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай

0111073
Учитель физики
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1год
10 мес
011108 3
Учитель иностранного языка
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0111093
Учитель информатики
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0111103
Учитель самопознания со знанием английского языка
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
011111 3
Учитель математики со знанием английского языка
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0111123
Учитель физики со знанием иностранного языка
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0112000
Исламоведение
011201 3
Имам хатиб
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
011202 3
Учитель основ Ислама
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0200000 – Право
0201000
Правоведение
020101 3
Юрист
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
020102 3
Юрисконсульт
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0202000
Правоохранительная деятельность
020201 3
Юрист
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0203000
Патентоведение
020301 3
Техник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0300000 – Медицина, фармацевтика
0301000
Лечебное дело
030101 3
Фельдшер
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0301023
Акушер (-ка)
2 года
10 мес.
0302000
Сестринское дело
030201 1
Младшая медицинская сестра по уходу
1 год
10 мес.
10 мес.
030202 2
Массажист**
1 год
10 мес.
030203 3
Медицинская сестра общей практики
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
030204 3
Специализированная медицинская сестра
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0303000
Гигиена и эпидемиология
030301 3
Гигиенист-эпидемиолог
2 года
10 мес.
030400 0
Стоматология
030401 3
Помощник врача-стоматолога
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
030402 3
Дантист
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0304032
Гигиенист стоматологический
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0305000
Лабораторная диагностика
030501 3
Медицинский лаборант
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0306000
Фармация
030601 3
Фармацевт
2 года
10 мес.
0307000
Стоматология ортопедическая
030701 3
Зубной техник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
030800 0
Медицинская оптика
030801 3
Оптик медицинский
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
030802 3
Оптик-офтальмолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
030803 3
Оптикометрист
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0400000 – Искусство и культура
0401000
Библиотечное дело
040101 3
Библиотекарь
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0402000
Дизайн (по профилю)**/***
040201 3
Дизайнер
3 года
10 мес.;
2 года
10 мес.*
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
040202 2
Исполнитель художественно- оформительских работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
0403000
Социально-культурная деятельность и народное художественное творчество (по профилю)
040301 3
Педагог-организатор
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0404000
Инструментальное исполнительство и музыкальное искусство эстрады (по видам)
040401 3
Преподаватель детской музыкальной школы, концертмейстер
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.

011107 3
Физика мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
011108 3
Шетел тілі мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0111093
Информатика мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0111103
Ағылшынша білімі бар өзін-өзі тану пәні мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
011111 3
Ағылшынша білімі бар математика пәні мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0111123
Ағылшынша білімі бар физика пәні мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0112000
Исламтану
011201 3
Имам хатиб
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
011202 3
Ислам негізінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1жыл 10 ай
0200000-Құқық
0201000
Құқықтану
020101 3
Заңгер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
020102 3
Заңгер-кеңесші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0202000
Құқық қорғау қызметі
020201 3
Юрист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0203000
Патенттану
020301 3
Техник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0300000 – Медицина, фармацевтика
0301000
Емдеу ісі
030101 3
Фельдшер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0301023
Акушер
2 жыл 10 ай
0302000
Медбикелік іс
030201 1
Күту ісінің кіші медбикесі
1 жыл 10 ай
10 ай
030202 2
Массажист**
1 жыл 10 ай
-
030203 3
Жалпы практикадағы медбике
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
030204 3
Маманданған медбике
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0303000
Гигиена және эпидемиология
030301 3
Гигиенист-эпидемиолог
2 жыл 10 ай
030400 0
Стоматология
030401 3
Стоматолог-дәрігердің көмекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
030402 3
Дантист
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0304032
Стоматологиялық гигиенашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0305000
Лабораториялық диагностика
030501 3
Медициналық зертханашы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0306000
Фармация
030601 3
Фармацевт
2 жыл 10 ай
0307000
Ортопедиялық стоматология
030701 3
Тіс технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
030800 0
Медициналық оптика
030801 3
Медициналық оптик
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
030802 3
Оптик-офтальмолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
030803 3
Оптикометрист
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0400000 - Өнер және мәдениет
0401000
Кітапхана ісі
040101 3
Кітапханашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0402000
Дизайн (бейін бойынша) **/***
040201 3
Дизайнер
3 жыл 10 ай;
2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
040202 2
Көркемдік-әсемдеу жұмыстарын орындаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
0403000
Әлеуметтік-мәдени қызметі және халықтық көркемдік шығармашылығы (бейін бойынша)
040301 3
Ұйымдастырушы-педагог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0404000
Аспаптық орындау және музыкалық өнер эстрадасы (түрлері бойынша)
040401 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, концертмейстер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай

040402 3
Преподаватель детской музыкальной школы, артист (руководитель) оркестра, ансамбля
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
040403 3
Преподаватель детской музыкальной школы, артист (руководитель) оркестра народных инструментов
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
040404 3
Преподаватель детской музыкальной школы, артист (руководитель) оркестра эстрадных инструментов
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0405000
Хоровое дирижирование
040501 3
Преподаватель, хормейстер
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0406000
Теория музыки
040601 3
Преподаватель детской музыкальной школы
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0407000
Пение**
040701 3
Преподаватель детской музыкальной школы, артист академического пения, солист ансамбля
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0407023
Преподаватель детской музыкальной школы, артист народного пения с домброй
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0407033
Преподаватель детской музыкальной школы, артист эстрадного пения
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
040704 3
Артист хора
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0408000
Хореографическое искусство
040801 3
Артист балета
с 5 класса
7 лет
10 мес.
040802 3
Артист ансамбля танца
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0409000
Актерское искусство**
040901 3
Артист драматического театра
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
040902 3
Артист музыкального театра
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
040903 3
Артист театра кукол
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
040904 3
Артист разговорного жанра
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
040905 3
Артист эстрадного жанра
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0410000
Цирковое искусство
041001 3
Артист цирка
с 7 класса
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0411000
Театрально-декоративное искусство (по профилю)**/***
041101 2
Бутафор
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
041102 2
Машинист сцены
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
041103 2
Гример-пастижер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
041104 2
Костюмер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
041105 3
Художник-декоратор
3 года
10 мес.,
2 года
10 мес.*
2 года
10 мес.,
1 год
10 мес.*
1 год
10 мес.
041106 3
Оператор световой аппаратуры
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
041107 3
Художник по костюмам
3 года
10 мес.,
2 года
10 мес.*
2 года
10 мес.,
1 год
10 мес.*
1 год
10 мес.
0412000
Живопись, скульптура и графика (по видам)**
041201 3
Художник
3 года
10 мес.,
2 года
10 мес.*
2 года
10 мес.,
1 год
10 мес.*
1 год
10 мес.
041202 3
Художник-скульптор
3 года
10 мес.,
2 года
10 мес.*
2 года
10 мес.,
1 год
10 мес.*
1 год
10 мес.
041203 3
Художник-оформитель
3 года
10 мес.,
2 года
10 мес.*
2 года
10 мес.,
1 год
10 мес.*
1 год
10 мес.
0413000
Декоративно-прикладное искусство и народные промыслы (по профилю)**/***

040402 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, ансамбль, оркестр әртісі (жетекшісі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
040403 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, халық аспаптар оркестрінің әртісі (жетекшісі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
040404 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, эстрадалық аспаптар оркестрінің әртісі (жетекшісі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0405000
Хор дирижеры
040501 3
Оқытушы, хормейстер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0406000
Музыка теориясы
040601 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0407000
Ән салу**
040701 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, академиялық ән салу әртісі, ансамбль солисі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0407023
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, домбырамен халық әндерін орындау әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0407033
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, эстрадалық әндер орындау әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
040704 3
Хор әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0408000
Хореография өнері
040801 3
Балет әртісі
5 сыныптан бастап 7 жыл 10 ай
040802 3
Би ансамблі әртісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0409000
Актерлік өнер**
040901 3
Драма театр әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
040902 3
Музыка театрының әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
040903 3
Қуыршақ театры әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
040904 3
Сөйлеу жанрының әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
040905 3
Эстрада жанрының әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0410000
Цирк өнері
041001 3
Цирк әртісі
7 сыныптан бастап 3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0411000
Театр-декорациясы өнері (бейін бойынша)**/***
041101 2
Бутафор
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041102 2
Сахна машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041103 2
Гримші-пастижер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041104 2
Костюмер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041105 3
Суретші-декоратор
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай, 1 жыл 10 ай*
1 жыл 10 ай
041106 3
Жарық аппараттары операторы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
041107 3
Костюмдер бойынша суретші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай, 1 жыл 10 ай*
1 жыл 10 ай
0412000
Кескіндеу, мүсіндеу және графика (түрлері бойынша)**
041201 3
Суретші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай, 1 жыл 10 ай*
1 жыл 10 ай
041202 3
Суретші-мүсінші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай, 1 жыл 10 ай*
1 жыл 10 ай
041203 3
Суретші-безендіруші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай, 1 жыл 10 ай*
1 жыл 10 ай
0413000
Сәндік-қолданбалы өнері және халықтық кәсіпшілік (бейін бойынша)**/***

041301 2
Изготовитель художественных изделий из дерева
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041302 2
Изготовитель художественных изделий из металла
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041303 2
Формовщик художественного литья
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041304 2
Чеканщик художественных изделий
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041305 2
Художник декоративной росписи по металлу
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041306 2
Живописец
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041307 2
Изготовитель художественных изделий из керамики
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041308 2
Реставратор тканей, гобеленов и ковров
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041309 2
Заготовщик деталей и материалов к ювелирным и художественным изделиям
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041310 2
Монтировщик изделий из камня
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041311 2
Разрисовщик ткани
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041312 2
Изготовитель художественных изделий из шерсти и кожи
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041313 2
Изготовитель музыкальных инструментов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041314 2
Обработчик изделий из кости и рога
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041315 3
Художник миниатюрной живописи
3 года
10 мес.,
2 года
10 мес.*
2 года
10 мес.,
1 год
10 мес.*
1 год
10 мес
041316 3
Художник
3 года
10 мес.,
2 года
10 мес.*
2 года
10 мес.,
1 год
10 мес.*
1 год
10 мес
041317 2
Обработчик изделий по металлу
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0414000
Реставрация (по отраслям)**/***
041401 2
Реставратор архивных и библиотечных материалов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041402 2
Реставратор декоративно- художественных покрасок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041403 2
Реставратор декоративных штукатурок и лепных изделий
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041404 2
Реставратор художественных изделий и декоративных предметов (из кожи, меха, ткани)
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041405 2
Реставратор памятников деревянного зодчества
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041406 2
Реставратор произведений из дерева
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041407 2
Реставратор памятников каменного зодчества
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041408 2
Реставратор металлических конструкции
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041409 2
Реставратор кровельных покрытий
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041410 2
Реставратор музыкальных инструментов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041411 3
Художник-реставратор
3 года
10 мес.,
2 года
10 мес.*
2 года
10 мес.,
1 год
10 мес.*
1 год
10 мес
0415000
Ювелирное дело (по отраслям)**/***
041501 2
Огранщик вставок для ювелирных и художественных изделий
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041502 2
Ювелир-цепочник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041503 2
Ювелир-гравер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес

041301 2
Ағаштан көркем заттар дайындаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041302 2
Металдан көркем заттар дайындаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041303 2
Көркем құю формасын жасаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041304 2
Көркем заттарды шекуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041305 2
Металға көркем сәндік жазу жазушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041306 2
Кескіндемеші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041307 2
Қыштан көркем заттарды жасаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041308 2
Маталар, гобелендер және кілемдерді қайта өңдеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041309 2
Зергерлік және көркем заттарға детальдар мен материалдар дайындаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041310 2
Тастан заттарды дайындаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041311 2
Матаға сурет салушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041312 2
Көркем заттарды тері мен жүннен жасаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041313 2
Музыкалық аспаптарды дайындаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041314 2
Сүйектен, мүйізден заттар дайындаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041315 3
Шағын кескіндеу суретшісі
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай, 1 жыл 10 ай*
1 жыл 10 ай
041316 3
Суретші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай, 1 жыл 10 ай*
1 жыл 10 ай
041317 2
Темір өнімдерін өңдеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0414000
Қайта қалпына келтіріп жөндеу (салалар бойынша)**/***
041401 2
Мұрағат және кітапхана материалдарын қайта қалпына келтіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041402 2
Сәндік-көркем бояуларды қайта қалпына келтіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041403 2
Сәндік сылақтар мен саздан иленген заттарды қайта қалпына келтіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041404 2
Сәндік және көркем заттарды қалпына келтіруші (тері, былғары, мата және т.б.)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041405 2
Көне ағаш заттарын қайта қалпына келтіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041406 2
Ағаштан жасалған заттарды қайта қалпына келтіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041407 2
Көне ескерткіш тас заттарды қайта қалпына келтіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041408 2
Металл құрастырылымдарды қалпына келтіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041409 2
Төбе жабатын қапталған заттарды қалпына келтіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041410 2
Музыкалық аспаптарды қалпына келтіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041411 3
Қайта қалпына келтіруші-суретші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай, 1 жыл 10 ай*
1 жыл 10 ай
0415000
Зергерлік ісі (салалар бойынша)**/***
041501 2
Зергерлік және көркемдік бұйымдарға өндірмені бедерлеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041502 2
Зергер-шынжыршы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041503 2
Зергер-нақыштаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай

041504 2
Ювелир-монтировщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041505 2
Ювелир-филигранщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041506 2
Огранщик алмазов в бриллианты
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041507 2
Обтирщик алмазов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041508 2
Распиловщик алмазов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041509 2
Часовщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
041510 2
Ювелир-браслетчик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0416000
Артист исполнитель, звукооператор концертных программ
041601 3
Преподаватель детской музыкальной школы, артист оркестра, звукооператор
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0500000
Сервис, экономика и управление
0501000
Социальная работа
050101 3
Специалист по социальной работе
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес.
050102 3
Специалист в организациях социальной защиты населения
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес.
0502000
Обслуживание и ремонт телекоммуникационного оборудования и бытовой техники (по отраслям)***
050201 2
Радиомеханик по ремонту и обслуживанию радиоэлектронного оборудования (радио-,теле-, аудио-видео )
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
050202 2
Телеоператор
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
050203 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
050204 3
Техник-механик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0503000
Слесарное дело**/***
050301 2
Слесарь-электрик по ремонту электрооборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050302 2
Электрик автослесарь
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
0504000
Химическая чистка и крашение изделий**/***
050401 1
Отпарщик-прессовщик
1 год
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050402 1
Пятновыводчик
1 год
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050404 2
Аппаратчик химической чистки
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050406 2
Контролер качества обработки изделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050407 3
Техник-технолог
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0505000
Фотодело**/***
050501 1
Ретушер
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050502 2
Фотолаборант
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050503 2
Фотограф
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050504 3
Фототехник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0506000
Парикмахерское искусство и декоративная косметика**/***
050601 2
Парикмахер-модельер
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050602 2
Косметолог
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050603 2
Визажист
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050604 1
Мастер по педикюру
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050605 1
Мастер по маникюру
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050606 3
Художник-модельер
1 год
10 мес.
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес
050607 2
Парикмахер-стилист
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050608 1
Мастер-парикмахер
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес

041504 2
Зергер – орнықтырушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041505 2
Зергер-бұрамашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041506 2
Алмастарды гауһарларға сұрыптаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041507 2
Алмасты әшекейлеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041508 2
Алмасты кесуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041509 2
Сағатшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
041510 2
Зергер-білезікші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0416000
Әртіс орындаушы, концерттік бағдарламалардың дыбыс операторы
041601 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, оркестр әртісі, дыбыс операторы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0500000
Қызмет көрсету, экономика және басқару
0501000
Әлеуметтік жұмыс
050101 3
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
050102 3
Тұрғындарды әлеуметтік қорғау ұйымдарындағы маман
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0502000
Телекоммуникациялық құралдар мен тұрмыстық техникаларды жөндеу және қызмет көрсету (салалар бойынша)***
050201 2
Радиоэлектрондық жабдықтарды жөндеу және оған қызмет көрсету жөніндегі радиомеханик (радио, теле-, аудио-, бейне)
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
050202 2
Телеоператор
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
050203 3
Құрал-жабдықтарды жөндеу және пайдалану технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
050204 3
Техник-механик
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0503000
Слесарлық іс**
050301 2
Электр құрал жабдықтарын жөндеуші слесарь-электрик
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050302 2
Электрик автослесарь
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
0504000
Бұйымдарды химиялық тазалау және бояу**/***
050401 1
Булаушы-нығыздаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050402 1
Дақты кетіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050404 2
Химиялық тазалау аппаратшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050406 2
Бұйымдарды өңдеу сапасын бақылаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050407 3
Техник-технолог
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0505000
Фото ісі**/***
050501 1
Ретушер
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050502 2
Фотозертханашы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050503 2
Фотограф
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050504 3
Фототехник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0506000
Шаштараз өнері және сәндік косметика**/***
050601 2
Шаштараз-модельер
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050602 2
Косметолог
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050603 2
Визажист
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050604 1
Педикюр шебері
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050605 1
Маникюр шебері
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050606 3
Суретші-модельер
1 жыл 10 ай
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
050607 2
Шаштараз стилист
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050608 1
Шаштараз шебері
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

050609 1
Мастер по наращиванию ногтей
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050610 1
Мастер по дизайну ногтей
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050611 2
Мастер по обработке ногтей
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
0507000
Организация обслуживания гостиничных хозяйств***
050701 1
Портье
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050702 1
Швейцар
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050703 1
Горничная
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
050704 2
Помощник администратора
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050705 3
Администратор
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
050706 3
Менеджер по сервису
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
0508000
Организация питания**/***
050801 2
Повар
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
050802 2
Кондитер
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
050803 2
Калькулятор
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
050804 2
Официант
1 год
10 мес.
2 год
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
050805 2
Бармен
1 год
10 мес.
1 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
050806 3
Менеджер по сервису
1 год
10 мес.
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес
050807 2
Метрдотель
1 год
10 мес.
2 год
10 мес.
1 года
10 мес.
10 мес
0509000
Обувное дело**/***
050901 2
Обувщик по индивидуальному пошиву обуви
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 года
10 мес.
10 мес
050902 2
Обувщик по пошиву ортопедической обуви
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 года
10 мес.
10 мес
050903 2
Обувщик по ремонту обуви
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 года
10 мес.
10 мес
0510000
Делопроизводство и архивоведение (по отраслям и областям применения)***
051001 2
Секретарь-референт
2 год
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
051002 3
Делопроизводитель
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
051003 3
Архивариус
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0511000
Туризм (по отраслям)***
051101 2
Инструктор туризма
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
051102 2
Экскурсовод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
051103 2
Туристический агент
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
051104 3
Менеджер
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес
0512000
Переводческое дело (по видам)**
051201 3
Переводчик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес.
051202 3
Гид-переводчик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес.
0513000
Маркетинг (по отраслям)***
051301 2
Продавец продовольственных товаров
1 год
10 мес.
2 год
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051302 2
Продавец непродовольственных товаров
1 год
10 мес.
2 год
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051303 2
Контролер-кассир
1 год
10 мес
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051304 2
Агент коммерческий
1 год
10 мес
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051305 3
Маркетолог
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051306 3
Товаровед
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051307 3
Мерчендайзер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
0514000
Оценка
051401 3
Техник-оценщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес.

050609 1
Тырнақтарды өсіру шебері
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050610 1
Тырнақтар дизайны бойынша шебер
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050611 2
Тырнақтарды өңдеу шебері
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
0507000
Қонақ үй шаруашылығына қызмет көрсету және ұйымдастыру***
050701 1
Портье
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050702 1
Швейцар
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050703 1
Күтуші
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050704 2
Әкімшілік көмекшісі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050705 3
Әкімшілік
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050706 3
Қызмет көрсетуші менеджер
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
10 ай
0508000
Тамақтандыруды ұйымдастыру**/***
050801 2
Аспаз
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
050802 2
Кондитер
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
050803 2
Калькулятор
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
050804 2
Даяшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
050805 2
Бармен
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
050806 3
Қызмет көрсетуші менеджер
1 жыл 10 ай
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
050807 2
Метрдотель
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0509000
Аяқ киім ісі**/***
050901 2
Жеке аяқ киім тігу шебері
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
050902 2
Ортопедиялық аяқ киім тігу шебері
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
050903 2
Аяқ киім жөндеу шебері
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0510000
Іс қағаздарын жүргізу және мұрағаттану (қолдану аясы және салалары бойынша)***
051001 2
Референт-хатшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051002 3
Іс қағаздарын жүргізуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051003 3
Мұрағатшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0511000
Туризм (салалар бойынша)***
051101 2
Туризм жөніндегі нұсқаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
051102 2
Саяхат жүргізушісі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
051103 2
Турист агенті
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
051104 3
Менеджер
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
0512000
Аударма ісі (түрлері бойынша)**
051201 3
Аудармашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
051202 3
Гид-аудармашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0513000
Маркетинг (салалар бойынша)***
051301 2
Азық-түлік тауарларының сатушысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051302 2
Азық-түлік еай тауарлар сатушысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051303 2
Бақылаушы-кассир
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051304 2
Коммерциялық агент
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051305 3
Маркетолог
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051306 3
Тауартанушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051307 3
Мерчендайзер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0514000
Бағалау
051401 3
Техник-бағалаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай

0515000
Менеджмент (по отраслям и областям применения)
051501 3
Менеджер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес
0516000
Финансы (по отраслям)***
051601 2
Агент страховой
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051602 2
Брокер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051603 2
Дилер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051604 2
Маклер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051605 3
Экономист по финансовой работе
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
0517000
Статистика
051701 3
Статистик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес
0518000
Учет и аудит (по отраслям)***
051801 2
Бухгалтер
2 год
10 мес
1 год
10 мес.
10 мес.
051802 3
Бухгалтер-ревизор (аудитор)
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051803 3
Экономист-бухгалтер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
0519000
Экономика (по отраслям)***
051901 2
Агент (всех наименований)
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051902 3
Экономист
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
051903 3
Экономист по труду
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
0600000
Метрология, стандартизация и сертификация
0601000
Стандартизация, метрология и сертификация (по отраслям)
060101 3
Техник по стандартизации
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
060102 3
Техник-метролог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0602000
Контроль качества (по отраслям применения)
060201 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
060202 3
Техник-дозиметрист
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0603000
Неразрушающий контроль по отраслям и видам неразрушающего контроля
060301 3
Специалист неразрушающего контроля
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0701000
Геологическая съемка, поиск и разведка месторождений полезных ископаемых (по видам)***
070101 2
Рабочий на геолого-съемочных и поисковых работах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070102 2
Промывальщик геологических проб
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070103 2
Пробоотборщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070104 2
Обогатитель минералов и шлихов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070106 2
Проходчик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070107 3
Техник-геолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0702000
Технология и техника разведки месторождений полезных ископаемых***
070201 2
Машинист компрессора передвижного с электродвигателем
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070202 2
Помощник бурильщика эксплуатационного и разведочного бурения скважин при электробурении
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070203 2
Машинист шурфопроходческого агрегата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070204 2
Помощник машиниста буровой установки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070205 2
Машинист буровой установки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070206 3
Техник-геолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
070207 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0703000
Гидрогеология и инженерная геология***

0515000
Менеджмент (қолдану аясы және салалары бойынша)
051501 3
Менеджер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0516000
Қаржы (салалар бойынша)***
051601 2
Сақтандыру агенті
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051602 2
Брокер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051603 2
Дилер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051604 2
Маклер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051605 3
Қаржы жұмысы бойынша экономист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0517000
Статистика
051701 3
Статистик
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0518000
Есеп және аудит (салалар бойынша)***
051801 2
Бухгалтер
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
051802 3
Бухгалтер-ревизор (аудитор)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051803 3
Экономист-бухгалтер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0519000
Экономика (салалар бойынша)***
051901 2
Агент (барлық атаулары)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051902 3
Экономист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051903 3
Еңбек жөніндегі экономист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0600000
Метрология, стандарттау және сертификаттау
0601000
Стандарттау, метрология және сертификаттау (салалар бойынша)
060101 3
Стандарттау технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
060102 3
Техник-метролог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0602000
Сапаны бақылау (қолдану салалары бойынша)
060201 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
060202 3
Техник-дозиметрист
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0603000
Бұзбайтын бақылаудың салалары мен түрлері бойынша бұзбайтын бақылау
060301 3
Бұзбайтын бақылаудың маманы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0701000
Пайдалы қазбалар кен орындарын геологиялық түсіру, іздеу және барлау (түрлері бойынша)***
070101 2
Геологиялық суретке түсіру және іздеу жұмыстарының жұмысшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070102 2
Геологиялық үлгіні шаюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070103 2
Сынаманы іріктеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070104 2
Минералдар мен шлихті байытушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070106 2
Өткізуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070107 3
Техник-геолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0702000
Пайдалы қазбалар кен орындарын барлау технологиясы және техникасы***
070201 2
Электр қозғалтқышы бар жылжымалы компрессор машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070202 2
Электр бұрғылау кезінде ұңғымаларды пайдалану және барлау бұрғылаушысы көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070203 2
Шыңырау қазу агрегаты машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070204 2
Бұрғылау қондырғыларының машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070205 2
Бұрғылау қондырғыларының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070206 3
Техник-геолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
070207 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0703000
Гидрогеология және инженерлік геология***

070301 2
Рабочий на гидрогеологических работах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070302 2
Рабочий на геолого-съемочных и поисковых работах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070303 3
Техник-гидрогеолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0704000
Геофизические методы поиска и разведки месторождений полезных ископаемых***
070401 2
Каротажник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070402 2
Машинист каротажной станции
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070403 2
Наладчик геофизической аппаратуры
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070404 2
Рабочий на геофизических работах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070405 2
Лаборант- радиометрист
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070406 3
Техник-геофизик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0705000
Подземная разработка месторождений полезных ископаемых***
070501 2
Машинист горных выемочных машин
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070502 2
Горнорабочий подземный
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070503 2
Крепильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070504 2
Горнорабочий очистного забоя
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070505 2
Машинист буровой установки
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070506 2
Машинист подземных установок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070507 2
Горнорабочий по ремонту горных выработок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070508 2
Машинист дизельпоезда
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070509 2
Машинист электровоза
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070510 2
Горномонтажник подземный
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070511 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
070512 1
Ламповщик
10 мес.
070513 1
Водитель погрузчика
10 мес.
070514 1
Проходчик
10 мес.
070515 1
Машинист скреперной лебедки
10 мес.
070516 1
Горнорабочий по предупреждению и тушению пожаров
10 мес.
070517 2
Машинист установки по бурению стволов шахт полным сечением
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070518 2
Машинист подъемной машины
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070519 2
Взрывник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
0706000
Открытая разработка месторождений полезных ископаемых***
070601 2
Машинист экскаватора
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070602 2
Помощник машиниста экскаватора
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070603 2
Машинист буровой установки
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070604 2
Дорожно-путевой рабочий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070605 2
Машинист компрессорных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070606 2
Машинист вибропогрузочной установки
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070607 2
Машинист конвейера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070608 2
Машинист дробильных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070609 2
Машинист экскаватора роторного
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

070301 2
Гидрогеологиялық жұмыс жұмысшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070302 2
Геологиялық түсіру және іздеу жұмыстары жұмысшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070303 3
Техник-гидрогеолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0704000
Геофизикалық тәсілдер мен пайдалы қазбаларды іздеу және барлау***
070401 2
Каротажшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070402 2
Каротаждық стансаның машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070403 2
Геофизикалық аппаратураларды іске қосуға дайындаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070404 2
Геофизикалық жұмыстар жұмысшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070405 2
Зертханашы-радиометрист
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070406 3
Техник-геофизик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0705000
Пайдалы қазбалардың кен орындарын жер астында өңдеу***
070501 2
Тау-кен қазба машиналарының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070502 2
Жер асты тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070503 2
Бекітуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070504 2
Тазарту забойының тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070505 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070506 2
Жер асты қондырғысының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070507 2
Тау-кен қазбаларын жөндейтін тау-кен жұмысшысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070508 2
Дизель пойызының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070509 2
Электровоз машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070510 2
Жер асты тау-кен монтажшысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070511 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
070512 1
Шам жасаушы
10 ай
070513 1
Тиеуіш жүргізушісі
10 ай
070514 1
Үңгілеуші
10 ай
070515 1
Скреперлік шығыр машинисі
10 ай
070516 1
Өрттің алдын алу және оны сөндіру жөніндегі тау-кен жұмысшысы
10 ай
070517 2
Толық қималы шахта оқпандарын бұрғылау жөніндегі құрылғы машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070518 2
Көтергіш машинасының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070519 2
Жарушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0706000
Пайдалы қазбаларды ашық түрде қазу***
070601 2
Экскаватор машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070602 2
Экскаватор машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070603 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070604 2
Жол-сапар жұмысшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070605 2
Сығымдағыш қондырғының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070606 2
Вибротиеу қондырғысы машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070607 2
Конвейер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070608 2
Ұсатқыш қондырғылары машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070609 2
Роторлы экскаватор машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

070610 2
Машинист штабелеформирующей машины
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070611 2
Электрослесарь (слесарь) дежурный по ремонту оборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070612 2
Слесарь-ремонтник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070613 2
Машинист электровоза
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070614 2
Машинист тепловоза
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070615 2
Помощник машиниста электровоза
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070616 2
Помощник машиниста тепловоза
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070617 2
Электрослесарь-контактчик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070618 1
Машинист отвального моста
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070619 2
Машинист бульдозера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070620 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
070621 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
070622 1
Горнорабочий разреза
10 мес.
070623 1
Взрывник
10 мес.
070624 1
Раздатчик взрывчатых материалов
10 мес.
070625 1
Машинист установки по разрушению негабаритов горной массы
10 мес.
070626 1
Горнорабочий у экскаваторов, отвальных мостов и отвалообразователей
10 мес.
0707000
Техническое обслуживание и ремонт горного электромеханического оборудования***
070701 2
Электрослесарь подземный
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070702 2
Машинист подъемной машины
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070703 2
Горномонтажник подземный
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070704 2
Машинист подземных установок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070705 2
Монтажник подъемно-транспортного оборудования непрерывного действия
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070706 2
Электрослесарь (слесарь) дежурный по ремонту оборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070707 2
Электромонтажник-наладчик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070708 2
Помощник машиниста электровоза
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070709 2
Помощник машиниста дизельпоезда
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070710 2
Машинист конвейера
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070711 2
Электрослесарь по ремонту и обслуживанию автоматики и средств измерений
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070712 2
Электромонтер по обслуживанию электроустановок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070713 2
Машинист перегружателей
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070714 2
Машинист компрессорных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070715 2
Машинист вакуумной установки
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070716 2
Машинист насосных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070717 2
Гидромониторщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070718 2
Электрослесарь-монтажник подземного горнопроходческого оборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070719 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
070720 2
Машинист экскаватора
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.

070610 2
Қатар қалыптастырғыш машинаның машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070611 2
Жабдықтарды жөндеу жөніндегі кезекші электр слесарі (слесарі)
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070612 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070613 2
Электровоз машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070614 2
Тепловоз машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070615 2
Электровоз машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070616 2
Тепловоз машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070617 2
Электрослесарь-байланыстырушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070618 1
Үйінді көпір машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070619 2
Бульдозер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070620 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
070621 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
070622 1
Қимадағы тау-кен жұмысшысы
10 ай
070623 1
Қопарғыш
10 ай
070624 1
Жарылғыш материалдарды үлестіруші
10 ай
070625 1
Габаритті еай тау массаларын қопару қондырғысының машинисі
10 ай
070626 1
Экскаваторлардағы, үйінді көпірлердегі және үйіндідегі кен жұмысшысы
10 ай
0707000
Тау кен электромеханикалық жабдықтарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу***
070701 2
Жер асты электр слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070702 2
Көтергіш машинаның машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070703 2
Жер асты тау-кен монтажшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070704 2
Жер асты қондырғыларының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070705 2
Үздіксіз жұмыс істейтін көтергіш-көлік құралдарын монтаждаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070706 2
Жабдықтарды жөндеу жөніндегі кезекші электр слесарі (слесарі)
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070707 2
Электр монтаждаушы-реттеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070708 2
Электровоз машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070709 2
Дизельпойыз машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070710 2
Конвейер машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070711 2
Автоматика мен өлшеуіш құралдарын жөндейтін және қызмет көрсететін электр слесарі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070712 2
Электр қондырғыларына қызмет көрсететін электр жөндеушісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070713 2
Қайта тиегіштердің машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070714 2
Сығымдағыш қондырғының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070715 2
Вакуумдық қондырғылар машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070716 2
Сорғы қондырғыларының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070717 2
Гидромониторшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070718 2
Жер асты тау-кен қазба жабдықтарын монтаждаушы электр слесарі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070719 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
070720 2
Экскаватор машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай

070721 2
Машинист буровой установки
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070722 2
Помощник машиниста экскаватора
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070723 2
Машинист дробильных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070724 2
Машинист экскаватора роторного
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070725 2
Машинист штабелеформирующей машины
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070726 1
Ламповщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070727 2
Машинист горных выемочных машин
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070728 2
Слесарь-ремонтник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070729 2
Машинист вибропогрузочной установки
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
0708000
Обогащение полезных ископаемых (углеобогащение)***
070801 2
Аппаратчик сгустителей
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070802 2
Грохотовщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070803 2
Дробильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070804 2
Контролер продукции обогащения
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070805 2
Оператор пульта управления
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070806 2
Сепараторщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070807 2
Сушильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070808 2
Флотатор
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070809 2
Центрифуговщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070810 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
070811 2
Аппаратчик углеобогащения
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070812 2
Контролер углеприема
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
0709000
Обогащение полезных ископаемых (рудообогаще ние)***
070901 2
Грохотовщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070902 2
Дозировщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070903 2
Дробильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070904 2
Концентраторщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070905 2
Машинист мельницы
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070906 2
Машинист промывочных машин
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070907 1
Растворщик реагентов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070908 2
Обжигальщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070909 2
Контролер продукции обогащения
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070910 2
Аппаратчик сгустителей
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070911 2
Фильтровальщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070912 2
Слесарь по обслуживанию и ремонту оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070913 2
Слесарь по ремонту агрегатов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070914 2
Оператор пульта управления
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070915 2
Сушильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070916 2
Флотатор
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
070917 2
Лаборант минералогического анализа
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.

070721 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070722 2
Экскаватор машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070723 2
Ұсатқыш қондырғылар машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070724 2
Роторлы экскаватор машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070725 2
Қатар қалыптастыратын машина машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070726 2
Шам жасаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070727 2
Қазып суыратын тау-кен машинасының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070728 2
Слесарь-жөндеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070729 2
Вибротиеу қондырғысы машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0708000
Пайдалы қазбаларды байыту (көмір байыту)***
070801 2
Қоюлатқыштар аппаратшысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070802 2
Елекші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070803 2
Ұнтақтаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070804 2
Байыту өнімінің бақылаушысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070805 2
Басқару пультінің операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070806 2
Сепараторшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070807 2
Құрғатушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070808 2
Флотатор
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070809 2
Үйірткілеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070810 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
070811 2
Көмір байыту аппаратшысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070812 2
Көмір қабылдауды бақылаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0709000
Пайдалы қазбаларды байыту (кен байыту)***
070901 2
Елекші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070902 2
Мөлшерлеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070903 2
Ұнтақтаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070904 2
Концентраторшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070905 2
Диірмен машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070906 2
Жуу машинасының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070907 1
Реагенттерді ерітуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070908 2
Күйдіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070909 2
Байыту өнімін бақылаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070910 2
Қоюлатқыштар аппаратшысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070911 2
Сүзгілеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070912 2
Құрал-жабдықтарға қызмет көрсету және оларды жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070913 2
Агрегат жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070914 2
Басқару пульті операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070915 2
Кептіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070916 2
Флотатор
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
070917 2
Минералогиялық талдау зертханашысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай

070918 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
070919 1
Регулировщик хвостового хозяйства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070920 1
Сортировщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
070921 1
Шламовщик-бассейнщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
0710000
Техническое обслуживание и ремонт карьерного электромеханического оборудования***
071001 2
Монтажник дробильно-размольного оборудования и оборудования для сортировки и обогащения
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071002 2
Машинист дробильно-помольно-сортировочных механизмов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071003 2
Слесарь-ремонтник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071004 2
Помощник машиниста электровоза карьерного
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071005 2
Помощник машиниста дизельпоезда карьерного
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071006 2
Машинист конвейера
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071007 2
Электрослесарь по ремонту и обслуживанию автоматики и средств измерений
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071008 2
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электроустановок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
071009 2
Машинист перегружателей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
071010 2
Машинист компрессорных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071011 2
Машинист насосных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071012 2
Гидромониторщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071013 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
071014 2
Машинист отвалообразователя
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071015 2
Машинист скрепера
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071016 2
Машинист землесосной установки
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071017 2
Машинист буровой установки
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071018 2
Машинист экскаватора
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
0711000
Маркшейдерское дело***
071101 2
Замерщик на топографо-геодезических и маркшейдерских работах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
071102 2
Горнорабочий на маркшейдерских работах
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
071103 3
Техник-маркшейдер
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0712000
Строительство подземных сооружений***
071201 2
Машинист проходческого комплекса
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071202 2
Проходчик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071203 2
Бурильщик шпуров
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071204 2
Машинист горных выемочных машин
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071205 2
Машинист погрузочной машины
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071206 2
Горнорабочий подземный
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071207 2
Машинист буровой установки
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071209 3
Техник-строитель
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.

070918 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
070919 1
Қалдық шаруашылығын реттеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070920 1
Сұрыптаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070921 1
Шламшы-бассейнші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
0710000
Ашық кеніштің электр-механикалық жабдықтарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу***
071001 2
Уату-ұнтау жабдығын және сұрыптау мен байытуға арналған жабдықты монтаждаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071002 2
Ұсату-ұнтақтау жабдығының және сұрыптау механизмінің машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071003 2
Слесарь-жөндеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071004 2
Ашық кеніш электровозы машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071005 2
Ашық кеніш дизельді пойызы машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071006 2
Конвейер машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071007 2
Автоматика мен өлшеуіш құралдарын жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі электр слесарі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071008 2
Электр қондырғыларын жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі электр монтері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
071009 2
Қайта тиегіштер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
071010 2
Компрессорлық қондырғылар машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
071011 2
Сорғы қондырғыларының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071012 2
Гидромониторшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071013 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
071014 2
Үйінділеу машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071015 2
Скрепер машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071016 2
Жер асты суын сору қондырғыларының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071017 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071018 2
Экскаватор машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0711000
Маркшейдерлік іс***
071101 2
Топограф-геодезиялық және маркшейдерлік жұмыстардағы өлшеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
071102 2
Маркшейдерлік жұмыстардағы тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
071103 3
Техник-маркшейдер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0712000
Жер асты құрылымдарының құрылысы***
071201 2
Өту жолы кешенінің машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071202 2
Үңгілеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071203 2
Шпур бұрғылаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071204 2
Тау-кен қазып суыратын машина машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071205 2
Тиегіш машина машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071206 2
Жер асты тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071207 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071209 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай

071210 2
Машинист установки по бурению стволов шахт полным сечением
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071211 2
Монтажник горного оборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
071212 2
Машинист холодильной установки по замораживанию грунтов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
071213 2
Проходчик на поверхностных работах
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
0713000
Геодезия и картография
071301 3
Техник-геодезист
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
071303 3
Техник-аэрофотогеодезист
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
071304 3
Техник-картограф
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0800000 – Нефтегазовое и химическое производство
0801000
Бурение нефтяных и газовых скважин и технология буровых работ (по профилю)***
080101 2
Моторист буровой установки
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080102 2
Бурильщик эксплуатационного и разведочного бурения скважин на нефть/ газ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080103 2
Бурильщик плавучего бурильного агрегата в море
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080104 2
Вышкомонтажник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080105 2
Помощник бурильщика эксплуатационного и разведочного бурения скважин на нефть и газ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080106 2
Помощник бурильщика плавучего бурильного агрегата в море
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080107 2
Помощник бурильщика эксплуатационного и разведочного бурения скважин при электробурении
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080108 2
Машинист буровой установки
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080109 2
Моторист цементировочного агрегата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080110 2
Машинист по цементажу скважин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080111 2
Лаборант
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080112 2
Машинист подъемника по опробованию скважин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080113 2
Мастер буровой скважины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080114 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
080115 2
Оператор забора керна
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080116 2
Буровой рабочий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080117 3
Техник по бурению и обслуживанию буровой и подъемной установки
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0802000
Сооружение и эксплуатация газонефтепроводов и газонефтехранилищ***
080201 2
Трубопроводчик линейный
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080202 2
Слесарь аварийно-восстановительных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080203 2
Слесарь по эксплуатации и ремонту подземных газопроводов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080204 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0803000
Ремонт и обслуживание электрических систем компрессорных станций и подземных трубопроводов***
080301 2
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

071210 2
Толық қимамен шахта оқпандарын бұрғылауға арналған құрылғылардың машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071211 2
Тау-кен жабдықтарын құрастырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
071212 2
Топырақты қатыруға арналған тоңазытқыш қондырғылардың машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
071213 2
Үстіңгі жұмыстардағы үңгілеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0713000
Геодезия және картография
071301 3
Техник-геодезист
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
071303 3
Техник-аэрофотогеодезист
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
071304 3
Техник-картограф
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0800000 – Мұнай-газ және химия өндірісі
0801000
Мұнай мен газ скважиналарын бұрғылау және бұрғылау жұмыстарының технологиясы (бейін бойынша)***
080101 2
Бұрғылау қондырғысының моторисі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080102 2
Мұнай/газға барлау және пайдалану скважинасын бұрғылау бұрғышысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080103 2
Теңіздегі қалқымалы бұрғылау агрегатының бұрғышысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080104 2
Мұнара құрастырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080105 2
Мұнай мен газға барлау және пайдалану скважинасын бұрғылау бұрғышы көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080106 2
Теңіздегі қалқымалы бұрғылау агрегатының бұрғышы көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080107 2
Электр бұрғылаумен барлау және пайдалану скважинасын бұрғылау бұрғышы көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080108 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080109 2
Цементтеу агрегатының моторисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080110 2
Скважинаны цементтеу машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080111 2
Лаборант
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080112 2
Скважинаны сынау көтергішінің машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080113 2
Бұрғылау қондырғысының шебері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080114 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
080115 2
Керн жинау операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080116 2
Бұрғылаушы жұмысшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080117 3
Бұрғылау мен көтеру қондырғыларына қызмет көрсету және бұрғылау бойынша техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0802000
Мұнай-газ құбырлары мен мұнай-газ қоймаларын салу және пайдалану***
080201 2
Желілік құбыржолшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080202 2
Апатты қалпына келтіру жұмыстарының слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080203 2
Жер астындағы газ құбырларын пайдалану және жөндеу жөніндегі слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080204 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0803000
Компрессорлық стансалар мен жер асты құбырларының электр жүйесін жөндеу және қызмет көрсету***
080301 2
Электр жабдықтарын жөндеуші және қызмет көрсетуші электромонтер
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

080302 2
Электромонтер подземных сооружений и коммуникаций связи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080303 2
Электромонтер по обслуживанию электроустановок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080304 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0804000
Монтаж технологического оборудования и трубопроводов***
080401 2
Монтажник технологических трубопроводов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080402 2
Монтажник технологического оборудования и связанных с ним конструкций
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080403 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0805000
Транспортировка и хранение нефти и газа***
080501 2
Слесарь-ремонтник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080502 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
080503 3
Механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0806000
Испытание скважин на нефть и газ***
080601 2
Оператор по опробованию (испытанию) скважин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080602 2
Каротажник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080603 2
Машинист каротажной станции
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080604 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0807000
Техническое обслуживание и ремонт оборудования нефтяных и газовых промыслов***
080701 2
Слесарь-ремонтник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080702 2
Слесарь аварийно-восстановительных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080703 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0808000
Техническое обслуживание и ремонт оборудования предприятий нефтегазоперерабатывающей и химической промышленности (по видам)***
080801 2
Слесарь-ремонтник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080802 2
Слесарь аварийно-восстановительных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080803 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0809000
Эксплуатация нефтяных и газовых месторождений (по профилю)***
080901 2
Машинист агрегатов по обслуживанию нефтегазопромыслового оборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080902 2
Машинист паровой передвижной депарафинизационной установки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080903 2
Машинист передвижного компрессора
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080904 2
Машинист промывочного агрегата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080905 2
Оператор по добыче нефти и газа
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080906 2
Оператор по химической обработке скважин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080907 2
Замерщик дебитов скважин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080908 2
Оператор по исследованию скважин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080909 2
Оператор обезвоживающей и обессоливающей установки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080910 2
Оператор по сбору газа
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080911 2
Оператор пульта управления в добыче нефти и газа
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

080302 2
Жер асты құрылыстарының және коммуникациялық байланыс электр монтері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080303 2
Электроқондырғыларға қызмет көрсетуші электромонтер
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080304 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0804000
Технологиялық жабдықтар мен құбырларды монтаждау***
080401 2
Технологиялық құбырларды монтаждаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080402 2
Технологиялық жабдықтарды және оған байланысты құрылымдарды монтаждаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080403 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0805000
Мұнай мен газды тасымалдау және сақтау***
080501 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080502 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
080503 3
Механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0806000
Скважиналарды мұнай мен газға сынау***
080601 2
Cкважиналарды сынау (байқау) операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080602 2
Каротажшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080603 2
Каротаж стансасының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080604 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0807000
Мұнай мен газ кәсіпшіліктерінің жабдықтарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу***
080701 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080702 2
Апатты қалпына келтіру жұмыстары слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080703 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0808000
Мұнай, газ өңдеу және химия өнеркәсібінің жабдықтарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу (түрлері бойынша)***
080801 2
Слесарь-жөндеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080802 2
Апатты қалпына келтіру жұмыстары слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080803 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0809000
Мұнай және газ кен орындарын пайдалану (бейін бойынша)***
080901 2
Мұнай газ кәсіпшілік жабдықтарына қызмет көрсету агрегатының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080902 2
Парафиннен тазарту бу жылжымалы қондырғысының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080903 2
Жылжымалы компрессор машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080904 2
Жуу агрегатының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080905 2
Мұнай және газ өндіру операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080906 2
Скважинаны химиялық өңдеу операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080907 2
Скважина өнімін өлшеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080908 2
Скважинаны зерттеу операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080909 2
Судан және тұздан тазарту қондырғысының операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080910 2
Газды жинау операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080911 2
Мұнай және газ өндірудегі басқару пультінің операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

080912 2
Машинист насосной станции по закачке рабочего агента в пласт
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080913 2
Машинист парогенераторной установки по закачке пара в нефтяные пласты
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080914 2
Оператор по поддержанию пластового давления
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080915 2
Бурильщик капитального ремонта скважин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080916 2
Машинист подъемника
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080917 2
Машинист трубоукладчик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080918 2
Оператор по гидравлическому разрыву пластов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080919 2
Оператор по подготовке скважин к капитальному и подземному ремонтам
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080920 2
Оператор по подземному ремонту скважин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080921 2
Помощник бурильщика капитального ремонта скважин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
080922 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
080923 4
Младший инженер-технолог
2 года
10 мес.
1 года
10 мес.
0810000
Сооружения и эксплуатация газонефтепроводов, газонефтехранилищ и заправочных станций***
081001 2
Оператор заправочных станций
10 мес.
10 мес.
081002 2
Слесарь-ремонтник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081003 2
Машинист технологических компрессоров
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081004 2
Машинист технологических насосов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081005 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0811000
Производство химических волокон**/***
081101 2
Аппаратчик вытяжки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081102 2
Перемотчик нити
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081103 2
Ставильщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081104 2
Отделочник химических волокон
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081105 2
Оператор кручения и намотки химических волокон
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081106 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0812000
Резино-техническое производство**/***
081201 2
Аппаратчик приготовления латексной смеси
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081202 2
Аппаратчик приготовления резиновых клеев и покрытий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081203 2
Вальцовщик резиновых смесей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081204 2
Каландровщик резиновых смесей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081205 2
Составитель навесок ингредиентов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081206 2
Заготовщик резиновых изделий и деталей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081207 2
Модельщик резиновой обуви
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081208 2
Вырубщик заготовок и изделий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081209 2
Закройщик резиновых изделий и деталей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081210 2
Клейщик резиновых, полимерных деталей и изделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081211 2
Намазчик деталей
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

080912 2
Қабатқа жұмыс агентін айдау сорабы станциясының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080913 2
Мұнай қабатына бу айдайтын бугенератор қондырғысының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080914 2
Қабат қысымын сақтау операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080915 2
Скважинаны күрделі жөндеу бұрғышысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080916 2
Көтергіш машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080917 2
Құбыр салушы машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080918 2
Қабатты су арынды жару операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080919 2
Скважинаны күрделі және жер асты жөндеуге дайындау операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080920 2
Скважинаны жер асты жөндеу операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080921 2
Скважинаны күрделі жөндеу бұрғышысының көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
080922 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
080923 4
Кіші инженер-технолог
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0810000
Мұнай-газ құбырларын, мұнай-газ қоймалары мен жанар май құю станцияларын салу және пайдалану***
081001 2
Жанар май құю станциясының операторы
10 ай
10 ай
081002 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081003 2
Технологиялық компрессорлар машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081004 2
Технологиялық сораптар машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081005 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0811000
Химиялық талшықтар өндірісі**/***
081101 2
Жіпті созу аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081102 2
Жіп ораушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081103 2
Жіп қондырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081104 2
Химиялық талшықтарды өңдеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081105 2
Химиялық талшықтарды ширату және орау операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081106 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0812000
Резеңке-техникалық өндірісі**/***
081201 2
Латексті қоспаны дайындайтын аппаратшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081202 2
Резеңке желімі мен жабындарын дайындайтын аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081203 2
Резеңке қоспасын үгітуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081204 2
Резеңке қоспаларын жинаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081205 2
Ингредиенттер өлшенділерін құрушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081206 2
Резеңке өңімдері мен бөлшектерін дайындаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081207 2
Резеңке аяқ киім үлгішісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081208 2
Дайындамалар мен бұйымдарды кесуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081209 2
Резеңке бұйымдар мен бөлшектерді пішуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081210 2
Резеңке, полимер бөлшектері мен бұйымдарды желімдеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081211 2
Бөлшектерді майлаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

081212 2
Сборщик резиновых технических изделий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081213 2
Машинист каландра
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081214 2
Машинист резиносмесителя
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081215 2
Машинист стрейнера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081216 2
Машинист агрегата по изготовлению навивочных рукавов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081217 2
Машинист клеевого агрегата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081218 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0813000
Производство шин и процесс вулканизации**/***
081301 2
Закройщик резиновых изделий и деталей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081302 2
Каландровщик на обрезинке металлокордного полотна
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081303 2
Сборщик браслетов и брекеров
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081304 2
Сборщик безбандажных шин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081305 2
Сборщик покрышек
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081306 2
Формовщик покрышек
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081307 2
Машинист автокамерного агрегата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081308 2
Машинист протекторного агрегата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081309 2
Вулканизаторщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081310 2
Прессовщик-вулканизаторщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081311 2
Аппаратчик вулканизации
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081312 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0814000
Технология полимерного производства***
081401 2
Прессовщик изделий из пластмасс
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081402 2
Прессовщик листовых материалов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081403 2
Прессовщик пленочных материалов прессрулонным методом
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081404 2
Прессовщик труб и профилей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081405 2
Литейщик пластмасс
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081406 2
Оператор роторной линии по производству изделий из пластических масс
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081407 2
Оператор вальцово-каландровой линии производства поливинил-хлоридной пленки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081408 2
Машинист экструдера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081409 2
Машинист гранулирования пластических масс
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081410 2
Машинист микструдера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081411 2
Машинист установки самоклеющихся пленок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081412 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0815000
Эксплуатация машин и оборудований химического производства вяжущих и сыпучих материалов***
081501 2
Машинист цементных мельниц
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081502 2
Машинист листоформовочной машины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081503 2
Машинист трубной машины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081504 2
Помощник машиниста (обжигальщика) вращающихся печей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

081212 2
Резеңке техникалық бұйымдарды құрастырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081213 2
Каландр машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081214 2
Резеңке араластырғыш машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081215 2
Стрейнер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081216 2
Орамалы шлангларды дайындау агрегатының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081217 2
Желім агрегатының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081218 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0813000
Шина өндірісі және вулканизация процесі**/***
081301 2
Резеңке заттар мен бөлшектерді пішуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081302 2
Метал-корд жайманың резеңкелігінде каландрлаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081303 2
Білезіктер мен брекерлер жинаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081304 2
Бандажсыз шиналар жинаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081305 2
Қақпақ жинаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081306 2
Қақпақ құюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081307 2
Автокамералық агрегат машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081308 2
Протекторлық агрегат машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081309 2
Вулканизаторшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081310 2
Сығымдаушы-вулканизаторшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081311 2
Вулканизация аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081312 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0814000
Полимерлік өндіріс технологиясы***
081401 2
Пластмассалардан жасалған заттарды нығыздаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081402 2
Парақ материалдарын нығыздаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081403 2
Қысу-орам әдісімен үлдір материалдарын нығыздаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081404 2
Құбырлар мен профильдерді қысушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081405 2
Пластмассалар құюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081406 2
Пластмассалардан бұйымдар өндіру жөніндегі роторлы жүйенің операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081407 2
Поливинилхлорид үлдірін өндірудің үгітетін-каландрлық желі операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081408 2
Экструдер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081409 2
Пластмассаларды түйіршіктеу машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081410 2
Микструдер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081411 2
Өздігінен желімделетін үлдірлерді орнату машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081412 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0815000
Тұтқыр және сусымалы материалдарды химиялық өндіретін машиналар мен жабдықтарды пайдалану***
081501 2
Цемент диірмені машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081502 2
Табақ қалыптаушы машинаның машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081503 2
Құбыр машинасының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081504 2
Айналмалы пештер машинисінің (күйдіруші) көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

081505 2
Машинист компрессорных установок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081506 2
Машинист пылевых насосов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081507 2
Машинист технологических компрессоров
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081508 2
Машинист технологических насосов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081509 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0816000
Химическая технология и производство (по видам)***
081601 2
Лаборант спектрального анализа
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081602 2
Лаборант химического анализа
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081603 2
Аппаратчик (всех наименований)
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081604 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
081605 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0817000
Коксохимическое производство***
081701 2
Газовщик коксовых печей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081702 2
Люковой
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081703 2
Аппаратчик производства формованного кокса
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081704 2
Аппаратчик термообработки коксуемой шихты
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081705 2
Оператор коксосортировки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081706 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0818000
Технология химического производства (по профилю)
081801 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0819000
Технология переработки нефти и газа***
081901 2
Оператор технологических установок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081902 2
Машинист насосных установок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081903 2
Машинист компрессорных установок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081904 2
Оператор нефтеперекачивающей станции
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081905 2
Лаборант
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081906 2
Лаборант по анализу газов и пыли
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
081907 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0820000
Технология разделения изотопов и вакуумная техника***
082001 2
Контролер качества продукции и технологического процесса
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
082002 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0821000
Технология добычи нефти и газа
082101 3
Технолог по бурению и обслуживанию буровой и подъемной установки
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0822000
Эксплуатация месторождений
082201 3
Технолог в области геологии и минеральных ресурсов
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0823000
Технология химического инжиниринга
082301 3
Техник-технолог обработки нефти, газа, химических процессов и компонентов
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
082302 3
Техник-мехатроник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
0824000
Технология бурения
082401 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года 10 мес.
1 год
10 мес
0825000
Технология газового инжиниринга

081505 2
Сығымдағыш қондырғылардың машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081506 2
Шаң-тозаң сорғыларының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081507 2
Технологиялық сығымдағыштардың машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081508 2
Технологиялық сорғылардың машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081509 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0816000
Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша)***
081601 2
Спектрлік талдау зертханашысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081602 2
Химиялық талдау зертханашысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081603 2
Аппаратшы (барлық аталымдар)
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081604 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
081605 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0817000
Коксохимиялық өндіріс***
081701 2
Кокс пештерінің газдаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081702 2
Люктеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081703 2
Қалыптағы коксты өндіру аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081704 2
Коксталатын шихтаны жылу өңдеу аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081705 2
Коксты сұрыптау операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081706 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0818000
Химиялық өндіріс технологиясы (бейін бойынша)
081801 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0819000
Мұнай және газды қайта өңдеу технологиясы***
081901 2
Технологиялық қондырғы операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081902 2
Сорап қондырғысы машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081903 2
Сығымдағыш қондырғылардың машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081904 2
Мұнай айдау станциясының операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081905 2
Лаборант
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081906 2
Газ бен шаңды талдау лаборанты
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
081907 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0820000
Изотоптарды бөлу технологиясы мен вакуумды техника***
082001 2
Технологиялық процесті және өнім сапасын бақылаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
082002 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0821000
Мұнай және газ өндіру технологиясы
082101 3
Бұрғылау мен көтергіш қондырғыларға қызмет көрсету және бұрғылау бойынша технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0822000
Кен орындарын пайдалану
082201 3
Геология және минералдық ресурстар саласының технологы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0823000
Химиялық инжиниринг технологиясы
082301 3
Мұнай, газ, химиялық процестер мен компоненттерді өңдеу техник-технологы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
082302 3
Техник-мехатроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0824000
Бұрғылау технологиясы
082401 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0825000
Газ инжинирингі технологиясы

082501 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года 10 мес.
1 год
10 мес
0826000
Промышленное оборудование***
082601 2
Слесарь-ремонтник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
082602 2
Слесарь аварийно-восстановительных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
082603 2
Слесарь по техническому обслуживанию и ремонту промышленного оборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
082604 3
Промышленный механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0827000
Тяжелое промышленное оборудование
082701 3
Техник-механик по тяжелому оборудованию
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0828000
Технология инжиниринга КИП
082801 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0829000
Технология переработки энергетики и электроэнергетического инжиниринга
082901 3
Технолог энергосистем и энергопроектирования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0830000
Технология электрического инжиниринга
083001 3
Технолог электрического и электронного проектирования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0900000
Энергетика
0901000
Электрооборудование электрических станций и сетей (по видам)***
090101 2
Электромонтер (всех наименований)
1 год 10 мес
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
090102 2
Электрослесарь по ремонту электрооборудования электростанций
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
090103 2
Электромонтажник по силовым сетям и электрооборудованию
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
090104 3
Техник-электрик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0902000
Электроснабжение (по отраслям)***
090201 2
1.
Электромонтажник по распределительным устройствам
1 год 10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
10 мес.
090202 2
Электрослесарь по ремонту электрооборудования распределительных устройств
1 год 10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
090203 3
2.
Техник-электрик
1 год 10 мес.
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0903000
Электроэнергетика (по отраслям)
0903013
Техник-энергетик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0904000
Электроснабжение, эксплуатация, техническое обслуживание и ремонт электротехнических систем железных дорог**/***
090401 2
Электромонтер контактной сети
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
090402 2
Электромонтер тяговой подстанции
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
090403 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
090404 2
Слесарь по обслуживанию и ремонту электрооборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0905000
Эксплуатация энергетических транспортных установок (по видам транспорта)
090501 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0906000
Теплоэнергетические установки тепловых электрических станций***
090601 2
Машинист-обходчик по котельному оборудованию
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
090602 2
Машинист-обходчик по турбинному оборудованию
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес

082501 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0826000
Өнеркәсіп жабдықтары***
082601 2
Слесарь-жөндеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
082602 2
Апатты қалпына келтіру жұмыстарының слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
082603 2
Өнеркәсіп құрал-саймандарын жөндеу және техникалық қызмет көрсету слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
082604 3
Өнеркәсіп механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0827000
Ауыр өнеркәсіп жабдықтары
082701 3
Ауыр жабдықтардың техник-механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0828000
БӨА нжинирингі технологиясы
082801 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0829000
Энергетиканы қайта өңдеу және электроэнергетикалық инжиниринг технологиясы
082901 3
Энергожүйе және энергожобалау технологы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0830000
Электрлік инжиниринг технологиясы
083001 3
Электрлік және электрондық жобалау технологы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0900000
Энергетика
0901000
Электр станциялары мен желілерінің электр жабдықтары (түрлері бойынша)***
090101 2
Электромонтер (барлық атаулар)
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
090102 2
Электр станцияларындағы электр жабдықтарын жөндеуші электр слесарі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
090103 2
Күштік тораптар мен электр жабдықтарының электр құрастырушысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
090104 3
Техник-электрик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0902000
Электрмен қамтамасыз ету (салалар бойынша)***
090201 2
Тарату құрылғылары бойынша электр құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
090202 2
Тарату құрылғыларының электр жабдықтарын жөндеу жөніндегі электр слесарі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
090203 3
Техник-электрик
1 жыл 10 ай
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0903000
Электрэнергетика (салалар бойынша)
0903013
Техник-энергетик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0904000
Темір жолдардың электр техникалық жүйелерін электрмен жабдықтау, пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу***
090401 2
Байланыс желісі электромонтері
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
090402 2
Тартқыш кіші станса электр монтері
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
090403 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
090404 2
Электр жабдықтарына қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі слесарь
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0905000
Энергетикалық тасымалдау қондырғыларын пайдалану (көлік түрлері бойынша
090501 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0906000
Жылу электр станцияларының жылу энергетикалық қондырғылары***
090601 2
Қазандық жабдықтарын аралаушы машинист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
090602 2
Турбиналы жабдықтарды аралаушы машинист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай

090603 3
Техник-энергетик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0907000
Теплотехническое оборудование и системы теплоснабжения (по видам)***
090701 2
Слесарь по ремонту оборудования тепловых сетей
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
090702 2
Слесарь по ремонту оборудования котельных и пылеприготовительных цехов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0907033
Техник-теплотехник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0908000
Технология воды, топлива и смазочных материалов на электрических станциях
090801 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0909000
Ядерные реакторы и энергетические установки
090901 3
Техник-энергетик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
090902 3
Монтажник оборудования атомных электрических станций
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0910000
Электрическое и электромеханическое оборудование (по видам)***
091001 2
Электромонтажник по электрическим машинам
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
091002 2
Электромонтажник по силовым сетям и электрооборудованию
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
091003 2
Электромонтажник по освещению и осветительным сетям
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
091004 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
091005 3
Техник-электрик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0911000
Техническая эксплуатация, обслуживание и ремонт электрического и электромеханического оборудования (по видам)***
091101 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
091102 2
Электрослесарь (слесарь) дежурный по ремонту оборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
091103 2
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
0912000
Электротехнология (по видам)
091201 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес
0913000
Энерго- менеджмент
091301 3
Менеджер энергопредприятий
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес
0914000
Энергоаудит
091401 3
Аудитор энергетических объектов
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
0915000
Гидроэнергетика
091501 3
Техник-гидроэнергетик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
091502 4
Младший инженер по эксплуатации гидроэнергетического оборудования
2 год
10 мес.
1 год
10
мес.
1000000
Металлургия и машиностроение
1001000
Обслуживание и ремонт доменной печи***
100101 2
Газовщик доменной печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100102 2
Ковшевой
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100103 2
Водопроводчик доменной печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100104 2
Горновой десульфурации чугуна
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100105 2
Горновой доменной печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100106 2
Машинист разливочной машины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100107 2
Машинист шихтоподачи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

0906033
Техник-энергетик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0907000
Жылу-техникалық жабдық және жылумен қамтамасыз ету жүйелері (түрлері бойынша)***
090701 2
Жылу жүйелерінің жабдығын жөндеу слесарі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
090702 2
Қазандық пен шаң дайындау цехтарының жабдықтарын жөндеу слесарі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0907033
Техник-жылу технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0908000
Электр стансаларындағы су, отын және жағармай материалдары технологиясы
090801 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0909000
Ядролық реакторлар және энергетикалық қондырғылар
090901 3
Техник-энергетик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
090902 3
Атом электр стансалары жабдықтарының монтажшысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0910000
Электр және электр механикалық жабдықтар (түрлері бойынша)***
091001 2
Электр машиналары бойынша электр монтаждаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
091002 2
Күш желілері және электр жабдықтары бойынша электр монтаждаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
091003 2
Жарық беру және жарықтандыру желілері бойынша электр монтаждаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
091004 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
091005 3
Техник-электрик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0911000
Электр және электрлі механикалық жабдықтарды техникалық пайдалану, қызмет көрсету және жөндеу (түрлері бойынша)***
091101 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
091102 2
Жабдықтарды жөндеу жөніндегі кезекші электр слесарі (слесарі)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
091103 2
Электр жабдықтарын жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі электр монтері
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0912000
Электр технологиясы (түрлері бойынша)
091201 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
0913000
Энерго менеджмент
091301 3
Энергокәсіпорын менеджері
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0914000
Энергоаудит
091401 3
Энергетикалық нысандар аудиторы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
0915000
Гидроэнергетика
091501 3
Техник-гидроэнергетик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
091502 4
Гидроэнергетикалық жабдықтарды пайдалану жөніндегі кіші инженер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1000000
Металлургия және машина жасау
1001000
Домна пештерін жөндеу және қызмет көрсету***
100101 2
Домна пештерге газ жағушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100102 2
Шөмішші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100103 2
Домна пештерге су құбырын жүргізуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100104 2
Шойынды сульфитсіздендіру кеншісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100105 2
Домна пешінің көрікшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100106 2
Құю машинасының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100107 2
Шихта беру машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

1002000
Металлургия черных металлов (по видам)***
100201 2
Плавильщик (всех наименований)
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100202 2
Сталевар мартеновской печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100203 2
Подручный сталевара мартеновской печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100204 2
Ковшевой
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100205 2
Миксеровой
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100206 2
Машинист заправочной машины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100207 2
Разливщик стали
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100208 2
Машинист завалочной машины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100209 2
Сталевар конвертера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100210 2
Подручный сталевара конвертера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100211 2
Машинист дистрибутора
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100212 2
Оператор загрузки конвертера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100213 2
Шихтовщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100214 2
Сталевар электропечи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100215 2
Подручный сталевара электропечи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100216 2
Сталевар вакуумной печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100217 2
Подручный сталевара вакуумной печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100218 2
Машинист крана металлургического производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100219 2
Сталевар установки электро-шлакового переплава
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100220 2
Слесарь-ремонтник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100221 3
Техник-металлург
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
100222 2
Оператор машины непрерывного литья заготовок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100223 2
Оператор поста управления
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100224 2
Газовщик шахтной печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
102225 2
Горновой шахтной печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100226 2
Плавильщик синтетических шлаков
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100227 2
Плавильщик раскислителей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100228 2
Заливщик металла
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100229 2
Пультовщик электроплавильной печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1003000
Металлургия цветных металлов***
100301 2
Плавильщик металла и сплавов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100302 2
Конвертерщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100303 2
Разливщик цветных металлов и сплавов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100304 2
Электролизник водных растворов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100305 2
Электролизник расплавленных солей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100306 2
Прокатчик горячего металла
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100307 2
Отжигальщик цветных металлов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100308 2
Контролер продукции цветной металлургии
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100309 2
Оператор пульта управления
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100310 2
Аппаратчик (всех наименований)
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
1003112
Аппаратчик-гидрометаллург
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.

1002000
Қара металдар металлургиясы (түрлері бойынша)***
100201 2
Балқытушы (барлық атаулары бойынша)
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100202 2
Мартен пешінің болат балқытушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100203 2
Мартен пешінің болат қорытушысының көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100204 2
Шөмішші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100205 2
Араластырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100206 2
Құю машинасының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100207 2
Болат құюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100208 2
Бұзу машинасының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100209 2
Конвертер болат балқытушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100210 2
Конвертер болат қорытушы көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100211 2
Дистрибутор машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100212 2
Конвертерді жүктеу операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100213 2
Шихталаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100214 2
Электр пешінің болат балқытушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100215 2
Электр пешінің болат қорытушысы көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100216 2
Вакуум пешінің болат балқытушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100217 2
Вакуум пешінің болат балқытушысының көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100218 2
Металлургия өндірісі кранының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100219 2
Электр-қож қайта балқыту қондырғыларының болат балқытушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100220 2
Слесарь-жөндеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100221 3
Техник-металлург
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
100222 2
Дайындаманы үздіксіз құю машинасының операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100223 2
Басқару бекетінің операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100224 2
Шахта пешін газдаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
102225 2
Шахта пешінің жұмысшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100226 2
Синтетикалық қождарды балқытушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100227 2
Қышқылсыздандырушылар балқытушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100228 2
Металл құюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100229 2
Электр балқыту пешінің пульт басқарушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1003000
Түсті металдар металлургиясы***
100301 2
Металл және қоспаларды балқытушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100302 2
Конвертерлеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100303 2
Түсті металдарды және қоспаларды құюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100304 2
Су ерітінділерін электролиздеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100305 2
Ерітілген тұздарды электролиздеушісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100306 2
Ыстық металл таптаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100307 2
Түсті металл балқытушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100308 2
Түсті металлургия өнімдерін бақылаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100309 2
Басқару пульті операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100310 2
Аппаратшы (барлық атаулары)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1003112
Аппаратшы-гидрометаллург
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай

100312 2
Заливщик металла
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1003132
Шихтовщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100314 2
Нагревальщик (сварщик) металла
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
1003153
Техник-металлург
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1004000
Литейное производство***
100401 2
Литейщик цветных металлов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100402 2
Оператор-литейщик на автоматах и автоматических линиях
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100403 2
Контролер в литейном производстве
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100404 2
Модельщик по деревянным моделям
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100405 2
Модельщик по металлическим моделям
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100406 2
Стерженщик машинной формовки
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100407 2
Стерженщик ручной формовки
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100408 2
Формовщик ручной формовки
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100409 3
Техник-металлург
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
100410 2
Плавельщик металла и сплавов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100411 2
Лаборант по анализу формовочных смесей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100412 2
Стерженщик по деревянным и металлическим моделям
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100413 2
Наладчик литейных машин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1005000
Внепечная обработка стали***
100501 2
Сталевар установки внепечной обработки стали
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100502 2
Подручный сталевара установки внепечной обработки стали
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1006000
Металлообработка (по видам)***
100601 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
100602 2
Трубопрокатчик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100603 2
Прокатчик горячего металла
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100604 2
Вальцовщик холодного металла
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100605 2
Волочильщик цветных металлов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100606 2
Оператор линий по обработке цветных металлов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100607 2
Маляр лакировщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100608 2
Кузнец на молотах и прессах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100609 2
Кузнец ручной ковки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100610 2
Кузнец-штамповщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100611 2
Термист
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1007000
Производство огнеупоров***
100701 2
Выгрузчик огнеупорных материалов из печи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100702 2
Загрузчик термических печей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100703 2
Обжигальщик на печах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100704 2
Садчик в печи и на тоннельные вагоны
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100705 2
Формовщик огнеупорных изделий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100706 2
Составитель массы на мешалках
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100707 2
Просевщик порошков на механических ситах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

100312 2
Металл құюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1003132
Шихталаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100314 2
Металл қыздырушы (дәнекерлеуші)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1003153
Техник-металлург
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1004000
Құю өндірісі***
100401 2
Түсті металл құюшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100402 2
Автоматтар және автоматты тізбектерде құюшы-оператор
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100403 2
Құю өндірісіндегі бақылаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100404 2
Ағаш үлгілері бойынша үлгіші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100405 2
Металл үлгілері бойынша үлгіші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100406 2
Машиналық қалып пішуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100407 2
Қолмен қалыптау пішуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100408 2
Қолмен қалыптау қалыпшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100409 3
Техник-металлург
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
100410 2
Металл мен қорытпаны балқытушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100411 2
Қалыптау қоспаларын сараптау зертханашысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100412 2
Ағаш және металл үлгілері бойынша пішуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100413 2
Құю машиналарын жөндеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1005000
Болатты пештен тыс өңдеу***
100501 2
Болатты пештен тыс өңдеу қондырғысының балқытушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100502 2
Болатты пештен тыс өңдеу қондырғысы балқытушысының көмекшісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1006000
Металл өңдеу (түрлері бойынша)***
100601 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
100602 2
Құбыр құюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100603 2
Ыстық металл құюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100604 2
Салқын металл жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100605 2
Түсті металл илеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100606 2
Түсті металдарды өңдеу жөніндегі желі операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100607 2
Сырлаушы лактаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100608 2
Балға және сығымдау ұстасы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100609 2
Қолмен соғу ұстасы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100610 2
Штамптаушы ұста
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100611 2
Термист
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1007000
Отқа төзімді заттар өндірісі***
100701 2
Отқа төзімді металдарды пештен түсіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100702 2
Термиялық пештер тиеушісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100703 2
Пештердегі балқытушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100704 2
Пештерге және тоннельді вагондарға отырғызушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100705 2
Отқа төзімді материалдарды қалыптаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100706 2
Араластырушыларда масса құраушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100707 2
Механикалық електерде ұнтақтарды елеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

100708 2
Огнеупорщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1008000
Композиционные и порошковые материалы, покрытия
100801 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
100802 3
Металлизатор (по напылению и опаливанию твердосплавных порошков)
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1009000
Прокатное производство***
100901 2
Вальцовщик стана горячей прокатки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100902 2
Вальцовщик стана холодной прокатки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100903 2
Вальцовщик профилегибочного агрегата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100904 2
Оператор поста управления стана холодной прокатки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100905 2
Оператор профилегибочного агрегата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100906 2
Термист проката и труб
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100907 2
Резчик холодного металла
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100908 2
Резчик горячего металла
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
100909 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
100910 2
Оператор стана по прокатно-гипсобетонных панелей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1010000
Трубное производство***
101001 2
Вальцовщик стана холодного проката труб
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101002 2
Вальцовщик трубоформовочного стана
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101003 2
Вальцовщик стана горячего проката труб
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101004 2
Вальцовщик обкатной машины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101005 2
Вальцовщик калибровочного стана
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101006 2
Вальцовщик стана печной сварки труб
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101007 2
Оператор поста управления стана горячего проката труб
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101008 2
Резчик труб и заготовок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101009 2
Нагревальщик (сварщик) металла
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101010 2
Прессовщик горячих труб
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101011 2
Прессовщик на испытании труб и баллонов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101012 2
Калибровщик труб на прессе
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101013 2
Электросварщик труб на стане
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101014 2
Электросварщик листов и лент
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101015 2
Заварщик труб и балоннов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1011000
Автоматические линии и агрегатные станки***
101101 2
Наладчик автоматических линий и агрегатных станков
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101102 2
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101103 2
Аппаратчик-гидрометаллург
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101104 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
Технология машиностроения
1012000
Гибкие автоматические линии***
101201 2
Оператор манипулятора
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.

100708 2
Отқа төзімді заттарды өндіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1008000
Композициялық және ұнтақты материалдар, жабындылар
100801 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
100802 3
Металлизатор (қатты еритін ұнтақтарды қаптау және еріту бойынша)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1009000
Прокаттау өндірісі***
100901 2
Ыстық прокаттау білдегінің жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100902 2
Салқын прокаттау білдегінің жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100903 2
Профильдік ию агрегатының жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100904 2
Салқын илеу білдегін басқару бекетінің операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100905 2
Профильдік ию агрегатының операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100906 2
Илем және құбыр қыздырушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100907 2
Салқын металл кесушісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100908 2
Ыстық металл кесушісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
100909 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
100910 2
Илемді-гипс-бетон панельдері бойынша қондырғы операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1010000
Құбыр өндірісі***
101001 2
Құбырларды салқын илеу қондырғысының жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101002 2
Құбырды қалыптау білдегінің жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101003 2
Құбырды ыстықтай илеу қондырғысының жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101004 2
Таптау машинасының жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101005 2
Калибрлеу қондырғысының жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101006 2
Құбырларды пеште пісіру қондырғысының жаныштаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101007 2
Құбырларды ыстықтай илеу қондырғысын басқару бекетінің операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101008 2
Құбырларды және дайындамаларды кесуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101009 2
Металл қыздырушысы (дәнекерлеуші)
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101010 2
Ыстық құбырларды сығымдаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101011 2
Құбыр және баллондарды сынауға сығымдаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101012 2
Престе құбырды калибрлеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101013 2
Қондырғыда құбырды электрмен дәнекерлеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101014 2
Табақтар мен таспаларды электрмен дәнекерлеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101015 2
Құбыр және баллондарды пісіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1011000
Автоматты желілер және агрегаттық станоктар***
101101 2
Автоматтық желілерді және агрегаттық станоктарды реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101102 2
Электр жабдықтарына қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі электр монтері
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101103 2
Аппаратшы-гидрометаллург
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101104 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
Машина жасау технологиясы
1012000
Икемді автоматты желілер***
101201 2
Манипулятор операторы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай

101202 2
Оператор автоматических и полуавтоматических линий станков и установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101203 2
Оператор станков с программным управлением
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101204 2
Контролер по обслуживанию промышленных роботов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101205 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1013000
Механообработка, контрольно-измерительные приборы и автоматика в промышленности***
101301 2
Наладчик автоматических линий и агрегатных станков
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101302 2
Наладчик автоматов и полуавтоматов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101303 2
Наладчик станков и манипуляторов с программным управлением
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101304 2
Наладчик шлифовальных станков
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101305 2
Наладчик контрольно-измерительных приборов и автоматики
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101306 2
Слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101307 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1014000
Технология машиностроения (по видам)***
101401 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
101402 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
101403 2
Слесарь-ремонтник
2 года
10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
101404 2
Контролер станочных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101405 2
Шлифовальщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101406 2
Хонинговальщик (обработка длинномерных цилиндров)
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
101407 3
Техник-мехатроник
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
101408 4
Младший инженер-механик
2 года
10 мес.
1 года
10 мес.
1015000
Монтаж в машиностроении и испытание автомобиля***
101501 2
Водитель-испытатель
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101502 2
Наладчик зуборезных и резьбофрезерных станков
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101503 2
Наладчик оборудования металлопокрытия и окраски
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101504 2
Слесарь- электромонтажник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101505 2
Рихтовщик кузовов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101506 3
Техник по наладке и испытаниям
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
101507 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1101000
Производство летательных аппаратов***
110101 2
Слесарь-сборщик двигателей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110102 2
Слесарь-сборщик летательных аппаратов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110103 2
Слесарь по ремонту авиадвигателей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110104 2
Слесарь по ремонту агрегатов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110105 2
Слесарь по ремонту летательных аппаратов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

101202 2
Станоктар мен қондырғылардың автоматты және жартылай автоматты желілері операторы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101203 2
Бағдарламамен басқарылатын қондырғылар операторы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101204 2
Өнеркәсіп роботтарына қызмет көрсететін бақылаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101205 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1013000
Механикалық өңдеу, өлшеу-бақылау құралдары және өндірістегі автоматика***
101301 2
Автоматты желілер мен агрегаттық станоктарды реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101302 2
Автоматтар мен жартылай автоматтарды реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101303 2
Станоктарды және бағдарламамен басқарылатын манипуляторларды реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101304 2
Әрлеу станоктарын реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101305 2
Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматтандыруды реттеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101306 2
Бақылау өлшеу аспаптары және автоматика бойынша слесарі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101307 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1014000
Машина жасау технологиясы (түрлері бойынша)***
101401 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
101402 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
101403 2
Слесарь-жөндеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101404 2
Станоктық жұмыстарды бақылаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101405 2
Тегістеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101406 2
Хонингтеуші (ұзын өлшемдегі цилиндрлерді өңдеу)
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
101407 3
Техник-мехатроник
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
101408 4
Кіші инженер-механик
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1015000
Машина жасаудағы монтаж және автомобильді сынау***
101501 2
Жүргізуші-сынаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101502 2
Тіс кесуші және бұранда жасау станоктарын реттеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101503 2
Металл қаптау және бояу жабдықтарын реттеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101504 2
Слесарь-электрмонтаждаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101505 2
Кузовтарды құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101506 3
Реттеу және сынау жөніндегі техник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
101507 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1101000
Ұшу аппараттарының өндірісі***
110101 2
Қозғалтқыштарды жинаушы-слесарь
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110102 2
Ұшу аппараттарын жинаушы- слесарь
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110103 2
Авиа қозғалтқыштарды жөндеуші слесарь
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110104 2
Агрегат жөндеуші-слесарь
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110105 2
Ұшу аппаратын жөндеуші- слесарь
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

110106 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
110107 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1102000
Производство авиационных приборов***
110201 2
Слесарь-механик по ремонту авиационных приборов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110202 2
Слесарь-сборщик авиационных приборов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110203 2
Слесарь-монтажник приборного оборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110204 2
Монтажник электрооборудования летательных аппаратов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110205 2
Монтажник радио- и специального оборудования летательных аппаратов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110206 2
Электромеханик по испытанию и ремонту электрооборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110207 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
110208 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
Морская техника
1103000
Судостроение и техническое обслуживание судовых машин и механизмов***
110301 2
Котельщик судовой
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110302 2
Сборщик-достройщик судовой
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110303 2
Сборщик корпусов металлических судов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110304 2
Плотник судовой
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110305 2
Сборщик деревянных судов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110306 2
Сборщик железобетонных судов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110307 2
Сборщик пластмассовых судов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110308 2
Столяр судовой
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110309 2
Судокорпусник-ремонтник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110310 2
Трубогибщик судовой
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110311 2
Трубопроводчик судовой
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110312 2
Слесарь-монтажник судовой
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110313 2
Слесарь-судоремонтник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110314 2
Слесарь-механик по испытанию установок и аппаратуры
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110315 2
Слесарь-механик электромеханических приборов и систем
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110316 3
Механик по судовым системам
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
110317 3
Техник-строитель
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1104000
Электрорадио-монтаж морской техники***
110401 2
Радиомонтажник судовой
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110402 2
Электромонтажник судовой
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110403 3
Электромеханик по испытанию и ремонту электрооборудования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
110404 3
Электромеханик (судовой)
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
Транспортная техника

110106 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
110107 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1102000
Авиациялық құралдар өндірісі***
110201 2
Авиациялық құралдарды жөндеу жөніндегі слесарь-механик
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110202 2
Авиациялық құралдарды жинаушы-слесарь
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110203 2
Құрал жабдықтарды монтаждаушы-слесарь
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110204 2
Ұшу аппараттарының электр жабдықтарын монтаждаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110205 2
Ұшу аппараттарының радио және арнайы жабдықтарын монтаждаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110206 2
Электр жабдықтарын сынау және жөндеу электромеханигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110207 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
110208 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
Теңіз техникасы
1103000
Кеме жасау және кеме машиналары мен механизмдеріне техникалық қызмет көрсету***
110301 2
Кеме қазандығы жұмысшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110302 2
Кеме жинаушы-құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110303 2
Металл кеменің корпусын жинаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110304 2
Кеме ұстасы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110305 2
Ағаш кемелерді құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110306 2
Темір-бетон кемелерін құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110307 2
Пластмасса кемелерді құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110308 2
Кеме ағаш шебері
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110309 2
Кеме корпусын жөндеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110310 2
Кеме құбыр июшісі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110311 2
Кеме құбыршысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110312 2
Кеме монтаждаушы-слесарь
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110313 2
Кеме жөндеуші-слесарь
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110314 2
Қондырғылар мен аппаратураларды сынау жөніндегі слесарь-механик
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110315 2
Электрлік-механикалық құралдар мен жүйелердің слесарь-механигі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110316 3
Кеме жүйесінің механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
110317 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1104000
Теңіз техникасын электр радиолық монтаждау***
110401 2
Кеме радио монтаждаушысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110402 2
Кеме электр монтаждаушысы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110403 3
Электр жабдықтарын сынау және жөндеу электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
110404 3
Электр механигі (кемедегі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
Көлік техникасы

1105000
Эксплуатация, техническое обслуживание и ремонт городского электро-транспорта (по отраслям)***
110501 2
Водитель трамвая
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110502 2
Водитель троллейбуса
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
110503 2
Слесарь-электрик по обслуживанию и ремонту оборудования метрополитена
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
110504 2
Слесарь-электрик по обслуживанию и ремонту станционного и тоннельного оборудования метрополитена
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
110505 2
Слесарь по ремонту подвижного состава
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
110506 2
Слесарь-электрик по ремонту электрооборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
110507 2
Слесарь-электрик по обслуживанию и ремонту эскалаторов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
110508 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1106000
Производство подвижного состава железных дорог (по видам)
110601 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1107000
Техническая эксплуатация подъемно-транспортных, строительно-дорожных машин и оборудования (по отраслям)***
110701 2
Наладчик путевых машин и механизмов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110702 2
Машинист железнодорожно-строительных машин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110703 2
Машинист путевых машин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110704 3
Техник-электромеханик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
110705 2
Машинист выправочно-подбивочно-рихтовочных машин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1108000
Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание подвижного состава железных дорог (по видам)***
110801 2
Слесарь-осмотрщик вагонов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110802 2
Поездной электромеханик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110803 2
Слесарь по ремонту вагонов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110804 2
Водитель дрезины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110805 2
Проводник пассажирского вагона
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110806 2
Помощник машиниста тепловоза
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110807 2
Помощник машиниста электровоза
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110808 2
Помощник машиниста электропоезда
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110809 2
Помощник машиниста дизель поезда
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110810 2
Машинист электропоезда
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110811 2
Машинист тепловоза
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110812 2
Машинист электровоза
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110813 2
Машинист дизельпоезда
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110814 2
Слесарь-электрик по ремонту электрооборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110815 2
Механик рефрижераторных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110816 2
Слесарь по ремонту локомотива (тепловоза и электровоза)
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.

1105000
Қала электр көліктерін пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу (салалар бойынша)***
110501 2
Трамвай жүргізушісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110502 2
Троллейбус жүргізушісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110503 2
Метрополитен жабдықтарына қызмет көрсету және жөндеу электр-слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110504 2
Метрополитен стансалық және үңгі жол жабдықтарына қызмет көрсету және жөндеу электр-слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110505 2
Жылжымалы құрамды жөндеу слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110506 2
Электр жабдықтарын жөндеу электр слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110507 2
Эскалаторды жөндеу және қызмет көрсету электр-слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110508 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1106000
Темір жол жылжымалы құрамының өндірісі (түрлері бойынша)
110601 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1107000
Көтергіш көлік, құрылыс, жол машиналары мен жабдықтарын темір жол көлігінде техникалық пайдалану***
110701 2
Жол машиналары мен механизмдерді іске қосушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110702 2
Темір жол құрылыс машиналарының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110703 2
Жол машиналарының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110704 3
Техник-электромеханик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
110705 2
Түзету-соғу рихтовты машиналардың машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1108000
Темір жол жылжымалы құрамдарын пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету (түрлері бойынша)***
110801 2
Слесарь-вагондарды қараушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110802 2
Пойыз электр механигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110803 2
Вагондарды жөндеу слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110804 2
Дрезина жүргізушісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110805 2
Жолаушылар вагонының жолсерігі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110806 2
Тепловоз машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110807 2
Электровоз машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110808 2
Электр пойызы машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110809 2
Дизель пойызы машинисінің көмекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110810 2
Электр пойызының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110811 2
Тепловоз машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110812 2
Электровоз машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110813 2
Дизель пойызының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110814 2
Электр жабдықтарын жөндеуші электр слесарі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110815 2
Рефрижераторлы қондырғылардың механигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110816 2
Локомотивті (тепловоз және электровоз) жөндеу бойынша слесарь
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай

110817 2
Машинист автомотрисы
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
110818 3
Техник-электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
Технологические машины и оборудование
1109000
Токарное дело и металлообработка (по видам)**/***
110901 2
Токарь
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110902 2
Токарь-карусельщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110903 2
Токарь-расточник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110904 2
Токарь-револьверщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110905 2
Зуборезчик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110906 2
Фрезеровщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110907 2
Шевинговальщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110908 2
Кузнец (всех наименований)
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110909 2
Сверловщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110910 2
Станочник широкого профиля
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110911 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
110912 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
110913 2
Контролер станочных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110914 2
Шлифовальщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
110915 2
Хонинговальщик (обработка длинномерных цилиндров)
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1110000
Грузоподъемные машины и транспортеры***
111001 2
Машинист подъемной машины
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111002 2
Машинист крана металлургического производства
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111003 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1111000
Кузнечно-прессовое оборудование**/***
111101 2
Наладчик кузнечно-прессового оборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111102 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1112000
Эксплуатация машин и оборудования промышленности**/***
111201 2
Слесарь-инструментальщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111202 2
Слесарь механосборочных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111203 2
Слесарь-ремонтник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111204 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
111205 3
Промышленный механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1113000
Машины и оборудование в металлургии***
111301 2
Монтажник оборудования металлургических заводов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111302 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
111303 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1114000
Сварочное дело (по видам)**/***
111401 2
Сварщик (всех наименований)
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111402 2
Газорезчик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111403 2
Контролер сварочных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111404 2
Электрогазосварщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111405 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.

110817 2
Автомотрис машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
110818 3
Техник-электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
Технологиялық машиналар және жабдықтар
1109000
Токарлық іс және металл өңдеу (түрлері бойынша)**/***
110901 2
Токарь
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110902 2
Токарькарусельші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110903 2
Токарь-егеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110904 2
Токарьревольверші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110905 2
Тіс кесуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110906 2
Фрезерлеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110907 2
Шевингтеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110908 2
Ұста (барлық атаулары)
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110909 2
Бұрғышы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110910 2
Кең бейінді станокшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110911 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
110912 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
110913 2
Станоктық жұмыстарды бақылаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110914 2
Тегістеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
110915 2
Хонингтеуші (ұзын өлшемдегі цилиндрлерді өңдеу)
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1110000
Жүк көтергіш машиналар және транспортерлер***
111001 2
Көтергіш машинаның машинисі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111002 2
Металлургиялық өндіріс кранының машинисі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111003 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1111000
Ұсталық-тығыздау жабдығы**/***
111101 2
Ұсталық-тығыздау жабдығын реттеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111102 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1112000
Өнеркәсіп машиналары мен жабдықтарын пайдалану**/***
111201 2
Құрал-сайман слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111202 2
Механикалық жинақтау жұмысының слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111203 2
Слесарь-жөндеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111204 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
111205 3
Өнеркәсіп механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1113000
Металлургиядағы машиналар мен жабдықтар***
111301 2
Металлургиялық зауыттардың жабдығының монтажшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111302 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
111303 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1114000
Дәнекерлеу ісі (түрлері бойынша)**/***
111401 2
Дәнекерлеуші
(барлық атауларымен)
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111402 2
Газбен кесуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111403 2
Дәнекерлеу жұмыстарының бақылаушысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111404 2
Электр газымен дәнекерлеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111405 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай

111406 3
Техник-механик
1 год
10 мес.
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
10 мес.
111407 3
Инспектор сварочного производства
1 год
10 мес.
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1115000
Электромеханическое оборудование в промышленности (по видам)**/***
111501 2
Сборщик трансформаторов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111502 2
Наладчик автоматов и полуавтоматов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111503 2
Наладчик полуавтоматических установок аккумуляторного производства
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111504 2
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111505 2
Моторист электродвигателей
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111506 3
Электромеханик (всех наименований)
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
111507 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
111508 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
6 мес.
1116000
Геологоразведочное оборудование***
111601 2
Наладчик геофизической аппаратуры
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111602 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1117000
Оборудование для производства электронной техники***
111701 2
Наладчик технологического оборудования (производство электронной техники)
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111702 3
Техник-электроник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1118000
Оборудование предприятий питания, торговли и мясной промышленности**/***
111801 2
Электромеханик по торговому и холодильному оборудованию
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
111802 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1119000
Холодильно-компрессорные машины и установки***
111901 2
Монтажник оборудования холодильных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111902 2
Монтажник оборудования предприятий пищевой промышленности
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111903 2
Мастер по ремонту оборудования (в промышленности)
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111904 2
Машинист холодильных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
111905 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1120000
Техническое обслуживание технологических машин и оборудования (по видам)**/***
112001 2
Наладчик зуборезных автоматов и полуавтоматов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
112002 2
Наладчик сварочного и газоплазморезательного оборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
112003 2
Наладчик сборочных автоматов, полуавтоматов и автоматических линий
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
112004 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
112005 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1121000
Монтаж, техническое обслуживание и ремонт медицинской техники***
112101 2
Электромеханик по ремонту и обслуживанию медицинского оборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.

111406 3
Техник-механик
1 жыл 10 ай
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 10 ай
111407 3
Дәнекерлеу өндірісінің инспекторы
1 жыл 10 ай
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1115000
Өндірістегі электрлік-механикалық жабдықтар (түрлері бойынша)**/***
111501 2
Трансформаторларды жинаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111502 2
Автоматтар мен жартылай автоматтарды реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111503 2
Аккумулятор өндірісіндегі жартылай автоматты қондырғыларды реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111504 2
Электр жабдықтарын жөндеуші және қызмет көрсетуші электр монтері
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111505 2
Электр қозғалтқыш моторисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111506 3
Электр механигі (барлық атаулары)
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
111507 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
111508 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 6 ай
1116000
Геологиялық барлау жабдығы***
111601 2
Геофизикалық аппаратураларды реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111602 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1117000
Электрондық техника өндірісіне арналған жабдық***
111701 2
Технологиялық жабдықты реттеуші (электрондық техника өндірісі)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111702 3
Техник-электроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1118000
Тамақ, сауда және ет өнеркәсібі кәсіпорындарының жабдықтары**/***
111801 2
Сауда және тоңазытқыш жабдықтарының электр механигі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
111802 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1119000
Тоңазытқыш-компрессорлық машиналар және қондырғылар***
111901 2
Тоңазытқыш қондырғылары жабдықтарын құрастырушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111902 2
Тамақ өнеркәсібі кәсіпорындары жабдығын құрастырушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111903 2
Жабдықтарды жөндеу шебері (өнеркәсіпте)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111904 2
Тоңазытқыш қондырғыларының машинисі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
111905 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1120000
Технологиялық машиналар мен жабдықтарға техникалық қызмет көрсету (түрлері бойынша)**/***
112001 2
Тіс кескіш автоматтар мен жартылай автоматтарды реттеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
112002 2
Дәнекерлеу және газ-плазма кесетін жабдықтарды реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
112003 2
Құрастырылатын автоматтарды, жартылай автоматтарды және автоматты желілерді реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
112004 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
112005 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1121000
Медициналық техниканы монтаждау, техникалық қызмет көрсету және жөндеу***
112101 2
Медициналық жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсету электр механигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай

112102 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес.
112103 3
Техник-электроник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1 год
10 мес.
1122000
Военное дело и безопасность
112201 2
Слесарь-ремонтник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1201000
Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта**/***
120101 1
Водитель
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120102 3
Диспетчер автомобильного транспорта
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120103 2
Контролер пассажирского транспорта
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120104 2
Контролер технического состояния автотранспортных средств
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120105 2
Менеджер автосервиса
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120106 2
Электрик по ремонту автомобильного электрооборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120107 2
Слесарь по ремонту автомобилей
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120108 2
Мастер по ремонту кузовов автотранспортных средств
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120109 2
Мастер по ремонту транспорта
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120110 2
Аккумуляторщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120111 3
Электромеханик
3 года
6 мес.
2 года 6 мес.
1 год
6 мес.
120112 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года 10 мес.
1 год
10 мес.
120113 3
Мехатроник
3 года
10 мес.
2 года 10 мес.
1 год
10 мес.
120114 4
Младший инженер-механик
2 год
10 мес.
1 года
10 мес.
1202000
Организация перевозок и управление движением на транспорте (по отраслям)***
120202 2
Кассир багажный, товарный (грузовой)
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120203 2
Кассир (билетный)
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120204 2
Таксировщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120205 2
Оператор по обработке перевозочных документов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120206 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1203000
Организация перевозок и управление движением на железнодорожном транспорте***
120301 2
Дежурный по железнодорожной станции 4-го и 5-го классов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120302 2
Дежурный станционного поста централизации
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120303 1
Дежурный стрелочного поста
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120304 1
Составитель поездов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120306 2
Приемосдатчик груза и багажа
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120307 1
Сигналист
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120308 2
Оператор перевозочных документов
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120309 3
Техник организатор перевозок
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1204000
Эксплуатация водного транспорта (по профилю)***
120401 2
Матрос (морской и рыбопромысловый флот)
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120402 2
Рулевой (кормщик)
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120403 2
Электрик судовой
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.

112102 3
Жабдықтарды пайдалану және жөндеу технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
112103 3
Техник-электроншы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1122000
Әскери іс және қауіпсіздік
112201 2
Слесарь-жөндеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1201000
Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану**/***
120101 1
Жүргізуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120102 3
Автокөлік диспетчері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120103 2
Жолаушы тасымалдау көлігінің тексерушісі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120104 2
Автокөліктердің техникалық күйін бақылаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120105 2
Автосервис менеджері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120106 2
Автокөліктердің электр құрылғыларын жөндеуші электрик
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120107 2
Автокөлікті жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120108 2
Автокөліктер шанағын қалпына келтіруші шебер
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120109 2
Көліктерді жөндеу шебері
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120110 2
Аккумуляторшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120111 3
Электр механигі
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
120112 3
Техник - механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120113 3
Мехатроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120114 4
Кіші-инженер механик
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1202000
Тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару (салалар бойынша)***
120202 2
Жүк, тауар кассирі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120203 2
Кассир (билет сататын)
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120204 2
Баға қоюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120205 2
Тасымалдау құжаттарын өңдеуші оператор
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120206 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1203000
Теміржол көлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару***
120301 2
4-ші және 5-ші кластардың теміржол стансасының кезекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120302 2
Орталықтандырылған станса бекетінің кезекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120303 1
Бағыттау бекетінің кезекшісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120304 1
Поездарды құрастырушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120306 2
Жүк пен багажды қабылдап алушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120307 1
Дабыл беруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120308 2
Тасымалдау құжаттарының операторы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120309 3
Тасымалдауды ұйымдастырушы техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1204000
Cу көлігін пайдалану (бейін бойынша)***
120401 2
Матрос (теңіз және балық аулау флоты)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120402 2
Рөлші (ұстаушы)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120403 2
Кеме электригі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай

120404 2
Моторист самостоятельного управления судовым двигателем
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120405 2
Моторист (машинист) рефрижераторных установок
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120406 2
Судоводитель маломерного судна
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
120407 3
Механик (судовой)
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120408 3
Электромеханик (судовой)
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120409 3
Механик по судовым системам
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
120410 3
Техник-судоводитель
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
120411 3
Техник
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1205000
Управление движением и эксплуатация воздушного транспорта
120501 3
Диспетчер по движению (самолетов)
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120502 3
Штурман
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120503 3
Пилот
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120504 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120505 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120506 3
Бортпроводник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120507 3
Авиатехник системы централизованной заправки самолетов топливного комплекса аэропорта
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120508 3
Техник-лаборант
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120509 3
Авиатехник по горюче смазочным материалам
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
120510 3
Авиационный техник по ремонту авиационных агрегатов и авиационного оборудования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1206000
Организация дорожного движения***
120601 2
Инспектор дорожный
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
120602 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
Технология изделий и товаров широкого потребления
1207000
Технология обработки волокнистых материалов**/***
120701 2
Отделочник волокна
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120702 2
Оператор поточной линии по выработке волокна
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120703 2
Оператор джинного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120704 2
Оператор линтерного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120705 2
Оператор сушильного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120706 2
Обработчик волокна и ткани
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120707 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1208000
Технология прядильного и чесального производства (по видам)**/***
120801 2
Оператор чесального оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120802 2
Прядильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120803 2
Оператор ленточного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120804 2
Оператор ровничного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

120404 2
Кеме қозғалтқышын өздігінен басқару моторшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120405 2
Рефрижератор қондырғыларының моторшысы (машинисі)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120406 2
Кіші кеме жүргізушісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120407 3
(Кеме) механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120408 3
(Кеме) электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120409 3
Кеме жүйелерінің механигі
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
120410 3
Техник-кеме жүргізуші
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
120411 3
Техник
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1205000
Әуе жол көліктерінің қозғалысын басқару және пайдалану***
120501 3
Әуе қозғалысының (ұшақтың) диспетчері
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120502 3
Штурман
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120503 3
Ұшқыш
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120504 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120505 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120506 3
Әуе жол серігі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120507 3
Әуежайдың отын кешенінен ұшақтарға отынды орталықтандырылған құю жүйесінің авиатехнигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120508 3
Техник-зертханашы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120509 3
Жанар-жағар май авиатехнигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
120510 3
Авиациялық агрегаттар мен авиациялық жабдықтарды жөндеу жөніндегі авиациялық техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1206000
Жол қозғалысын ұйымдастыру***
120601 2
Жол инспекторы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
120602 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
Кең қолданыстағы тауарлар мен бұйымдар технологиясы
1207000
Талшықты материалдарды өңдеу технологиясы**/***
120701 2
Талшық өңдеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120702 2
Талшық өндіру бойынша ағындық желі операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120703 2
Джин жабдықтарының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120704 2
Линтер жабдықтарының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120705 2
Кептіру жабдықтарының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120706 2
Талшық және мата өңдеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120707 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1208000
Иіру және түту өндірісі технологиясы (түрлері бойынша)**/***
120801 2
Түту жабдықтары операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120802 2
Иіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120803 2
Таспалық жабдықтар операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120804 2
Туралау жабдықтар операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

120805 2
Оператор мотального автомата
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120806 2
Оператор крутильного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120807 2
Оператор тростильного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120808 2
Оператор разрыхлительно трепального агрегата
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120809 2
Оператор распределения пряжи
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120810 2
Оператор релаксационно-мотального агрегата
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120811 2
Оператор льночесальной машины
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120812 2
Оператор мяльно-чесальной машины
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120813 2
Оператор круглочесальной машины
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120814 2
Оператор чесально-дублировочного агрегата
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120815 2
Оператор чесально-ленточного агрегата
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120816 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
120817 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
120818 2
Аппаратчик аппретирования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120819 2
Оператор чистильной машины
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1209000
Ткацкое производство (по видам)**/***
120901 2
Ткач
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120902 2
Ткач ручного ткачества
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120903 2
Ковровщица
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120904 2
Оператор сновального оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120905 2
Оператор шлихтовального оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
120906 3
Техник - технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1210000
Технология нетканых текстильных материалов**/***
121001 2
Перемотчик нити
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121002 2
Вязальщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121003 2
Вязальщица текстильно-галантерейных изделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121004 2
Оператор сновального оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121005 2
Оператор иглопробивного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121006 2
Оператор чесально-вязального оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121007 2
Оператор раскладочной машины
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121008 2
Оператор вязально-прошивного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121009 2
Кеттельщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121010 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1211000
Швейное производство и моделирование одежды**/***
121101 1
Вышивальщица
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

120805 2
Орау автоматының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120806 2
Айналдыру жабдықтары операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120807 2
Ширату жабдықтары операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120808 2
Қопсыту-түту агрегатының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120809 2
Жіпті бөлу операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120810 2
Реттеп орау агрегатының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120811 2
Зығырды түту машинасының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120812 2
Мыжып түту машинасының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120813 2
Айналдырып түту машинасының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120814 2
Түту-қайта түту агрегатының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120815 2
Түту-таспа агрегаты операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120816 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
120817 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
120818 2
Аппретирлеу аппаратшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120819 2
Тазалау машинасының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1209000
Тоқу өндірісі (түрлері бойынша)**/***
120901 2
Тоқушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120902 2
Қолмен тоқу тоқымашысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120903 2
Кілемші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120904 2
Арқаушыбық жабдығы операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120905 2
Шлихталау жабдығының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120906 3
Техник - технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1210000
Мата емес тоқыма материалдар технологиясы**/***
121001 2
Жіп ұршықшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121002 2
Тоқушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121003 2
Тоқыма-галантерея бұйымдарын тоқушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121004 2
Арқаушыбық жабдығы операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121005 2
Инемен тесу жабдығының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121006 2
Түту-тоқу жабдығының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121007 2
Бүктеу-жаю машинасының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121008 2
Тоқу-тігу жабдығының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121009 2
Кеттельші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121010 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1211000
Тігін өндірісі және киімдерді үлгілеу**/***
121101 1
Кестелеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

121102 1
Раскладчик лекал
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121103 2
Швея
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121104 1
Раскройщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121105 2
Конструктор одежды
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121106 2
Портной
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121107 2
Модельер-закройщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121108 3
Модельер-конструктор
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
121109 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
121110 2
Закройщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121111 3
Технолог швейного производства
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
121112 2
Модистка головных уборов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1212000
Обувное производство (по видам)**/***
121201 2
Сборщик обуви
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121202 2
Раскройщик материалов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121203 2
Затяжчик обуви
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121204 2
Модельер-конструктор
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121205 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года 6 мес.
10 мес.
121206 2
Раскройщик и сборщик обуви
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121207 2
Мастер по окрашиванию и оформлению обуви
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1213000
Технология производств меховых и овчинно-шубных изделий**/***
121301 2
Строгаль кожевенно-мехового сырья и полуфабрикатов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121302 2
Мездрильщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121303 2
Скорняк-раскройщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121304 2
Пошивщик изделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121305 2
Швея
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121306 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1214000
Технология трикотажных, текстильных, галантерейных изделий**/***
121401 2
Вязальщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121402 2
Кружевница
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121404 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1215000
Оборудование организаций легкой промышленности**/***
121501 2
Оператор швейного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121502 2
Электрослесарь по ремонту электрических машин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121503 2
Монтажник оборудования предприятий легкой промышленности
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121504 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
Технология производства пищевых продуктов
1216000
Элеваторное, мукомольное, крупяное и комбикормовое производство***
121601 2
Аппаратчик мукомольного производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121602 2
Аппаратчик крупяного производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121603 2
Аппаратчик комбикормового производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

121102 1
Лекалдарды жаюшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121103 2
Тігінші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121104 1
Киім пішуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121105 2
Киім конструкторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121106 2
Арнайы тігінші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121107 2
Модельер-пішуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121108 3
Модельер-конструктор
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
121109 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
121110 2
Пішуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121111 3
Тігін өндірісінің технологы
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
121112 2
Бас киімдер модисткасы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1212000
Аяқ киім өндірісі (түрлері бойынша)**/***
121201 2
Аяқ киім құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121202 2
Материалдарды пішуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121203 2
Аяқ киімді созушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121204 2
Модельер-құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121205 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
121206 2
Аяқ киім пішуші және құраушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121207 2
Аяқ киімді бояу және безендіру шебері
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1213000
Аң терісі мен қой терісі бұйымдары өндірісінің технологиясы**/***
121301 2
Былғары – тері шикізаттары мен шала өнімдерді шелдеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121302 2
Теріні шелдеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121303 2
Скорняк-киім пішуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121304 2
Бұйымдарды тігуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121305 2
Тігінші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121306 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1214000
Трикотаж, тоқыма, галантерея бұйымдары технологиясы**/***
121401 2
Тоқушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121402 2
Шілтерші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121404 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1215000
Жеңіл өнеркәсіп ұйымдарының жабдығы**/***
121501 2
Тігін жабдықтары операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121502 2
Электр машиналарын жөндеу жөніндегі электр слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121503 2
Жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындары жабдықтарының монтажнигі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121504 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
Тағам өнімдерін өндіру технологиясы
1216000
Элеватор, ұн тартатын, жармалық және құрама жем өндірісі***
121601 2
Ұн тарту өндірісінің аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121602 2
Жармалық өндірістің аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121603 2
Құрама жем өндірісі аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

121604 2
Аппаратчик обработки зерна
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121605 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
121606 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1217000
Производство табака***
121701 2
Машинист поточно-автоматизированных линий переработки табака
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121702 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
121703 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1218000
Оборудование предприятий пищевой промышленности**/***
121801 2
Наладчик оборудования в производстве пищевой продукции
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121802 2
Резчик пищевой продукции
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121803 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1219000
Хлебопекарное, макаронное и кондитерское производство**/***
121901 2
Карамельщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121902 2
Конфетчик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121903 2
Шоколадчик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121904 2
Бисквитчик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121905 2
Мармеладчик- пастильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121906 2
Вафельщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121907 2
Рецептурщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121908 2
Глазировщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121909 2
Кондитер
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121910 2
Халвомес
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121911 2
Дражировщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121912 2
Машинист расфасовочно-упаковочных машин
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121913 2
Пекарь-мастер
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121914 2
Пекарь
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121915 2
Тестовод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121916 2
Дрожжевод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121917 2
Формовщик теста
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121918 2
Машинист тесторазделочных машин
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121919 2
Оператор установки бестарного хранения сырья
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121920 2
Прессовщик полуфабриката макаронных изделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121921 2
Сушильщик длиннотрубчатых макарон
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121922 2
Оператор поточно-автоматической линии
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
121924 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1220000
Сахарное производство***
122001 2
Аппаратчик варки утфеля
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122002 2
Аппаратчик дефекосатурации диффузионного сока
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122003 2
Оператор пульта управления в сахарном производстве
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

121604 2
Астықты өңдеу аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121605 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
10 ай
121606 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
10 ай
1217000
Темекі өндірісі***
121701 2
Темекі өнімін қайта өңдеудің ағынды-автоматты желілер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121702 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
121703 3
Техник- механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1218000
Тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарының жабдықтары**/***
121801 2
Азық-түлік өнімдерін өндіруде жабдықтарды реттеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121802 2
Тамақ өнімдерін кесуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121803 3
Жабдықтарды пайдалану және жөндеу технигі
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1219000
Нан пісіру, макарон және кондитерлік өндірісі**/***
121901 2
Карамель даярлаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121902 2
Кәмпит даярлаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121903 2
Шоколад даярлаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121904 2
Бисквит даярлаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121905 2
Мармелад-пастильді даярлаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121906 2
Вафель даярлаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121907 2
Рецепт жазушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121908 2
Глазурь даярлаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121909 2
Кондитер
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121910 2
Халва илеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121911 2
Бұршақ кәмпит дайындаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121912 2
Бөлуші-ораушы машиналар машинисі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121913 2
Наубайшы-шебер
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121914 2
Наубайшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121915 2
Қамыр илеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121916 2
Ашытқы дайындаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121917 2
Қамырға пішін беруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121918 2
Қамыр бөлетін машиналар машинисі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121919 2
Шикізатты ыдыссыз сақтау қондырғысының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121920 2
Макарон өнімдерінің жартылай өнімдерін нығыздаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121921 2
Ұзын түтікше макарон өнімдерін кептіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121922 2
Тоғын-автоматты желі операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
121924 3
Техник–технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1220000
Қант өндірісі***
122001 2
Утфель қайнату аппаратшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122002 2
Диффузиялық шырынының дефекосатурациялау аппаратшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122003 2
Қант өндірісінде басқару пультінің операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

122004 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1221000
Рыбное производство**/***
122101 2
Обработчик рыбы
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122102 2
Обработчик морепродуктов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122103 2
Обработчик икры
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122104 2
Обработчик крабов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122105 2
Кулинар изделий из рыбы и морепродуктов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122106 2
Оператор линии в производстве пищевой продукции
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122107 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1222000
Производство консервов и пище- концентратов**/***
122201 2
Аппаратчик стерилизации
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122202 2
Аппаратчик варки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122203 2
Машинист закаточных машин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122204 2
Машинист расфасовочно-упаковочных машин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122205 2
Машинист разливочно-наполнительных автоматов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122206 2
Аппаратчик пароводотермического агрегата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122207 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1223000
Производство пива, безалкогольных и спиртных напитков***
122301 2
Солодовщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122302 2
Купажист
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122303 2
Аппаратчик коньячного производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122304 2
Аппаратчик перегонки и ректификации спирта
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122305 2
Аппаратчик производства шампанского
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122306 2
Аппаратчик процесса брожения
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122307 2
Обработчик виноматериалов и вина
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122308 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1224000
Производство молочной продукции**/***
122401 2
Маслодел
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122402 2
Сыродел
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122403 2
Аппаратчик охлаждения молочных продуктов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122404 2
Аппаратчик пастеризации и охлаждения молока
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122405 2
Мастер производства цельномолочной и кисломолочной продукции
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122406 2
Оператор автоматической линии производства молочных продуктов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122407 3
Техник-технолог
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
1225000
Производство мяса и мясных продуктов (по видам)**/***
122501 2
Боец скота
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122502 2
Обвальщик мяса
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122503 2
Жиловщик мяса и субпродуктов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122504 2
Изготовитель мясных полуфабрикатов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122505 2
Формовщик колбасных изделий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

1220043
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1221000
Балық өндірісі**/***
122101 2
Балық өңдеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122102 2
Теңіз өнімдерін өңдеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122103 2
Уылдырық өңдеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122104 2
Краб өңдеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122105 2
Теңіз өнімдері мен балықтан тағамдар әзірлеуші кулинар
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122106 2
Тағам өнімі өндірісіндегі жүйелердің операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122107 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1222000
Консервілер және тағам концентраттары өндірісі**/***
122201 2
Стерилдеу аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122202 2
Пісіру аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122203 2
Бұрап жабу машиналарының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122204 2
Бөлуші-буып-түюші машиналар машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122205 2
Құю-толтыру автоматтарының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122206 2
Бу-су-жылу агрегатының аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122207 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1223000
Сыра, алкогольсыз және спиртті ішімдіктер өндірісі***
122301 2
Ашытушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122302 2
Купажист
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122303 2
Коньяк өндіру аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122304 2
Спиртті ректификациялау және айыру аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122305 2
Шампан өндірісінің аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122306 2
Ашытылу процесінің аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122307 2
Шарап материалдарын және шарап өңдеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122308 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1224000
Сүт өнімдерінің өндірісі**/***
122401 2
Май жасаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122402 2
Ірімшік жасаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122403 2
Сүт өнімдерін салқындату аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122404 2
Сүтті пастерлеу және салқындату аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122405 2
Қаймағы алынбаған және ашымалы сүт өнімдерін жасау шебері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122406 2
Сүт өнімдері өндірісіндегі автоматты желілер операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122407 3
Техник-технолог
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1225000
Ет және ет өнімдерінің өндірісі (түрлері бойынша)**/***
122501 2
Мал союшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122502 2
Ет өңдеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122503 2
Етті және субөнімдерін сіңірден ажыратушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122504 2
Еттен жартылай фабрикаттар дайындаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122505 2
Шұжық өнімдерін қалыптастырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

122506 2
Составитель фарша
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122507 2
Оператор линии приготовления фарша
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122508 2
Оператор автомата по производству вареных колбас
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122509 2
Оператор термокамер и термоагрегатов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122510 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
122511 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1226000
Технология и организация производства продукции предприятий питания**/***
122601 2
Лаборант
2 года
6 мес.
1 год 6 мес.
10 мес.
122602 2
Засольщик овощей
1 год
10 мес.
2 года
6 мес.
1 год 6 мес.
10 мес.
122603 3
Технолог
3 года
6 мес.
2 года 6 мес.
1 год 6 мес.
122604 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года 6 мес.
1 год 6 мес.
122605 2
Изготовитель пищевых полуфабрикатов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1227000
Печатное производство**/***
122701 2
Брошюровщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122702 2
Переплетчик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122703 2
Печатник плоской печати
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122704 2
Корректор
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122705 2
Монтажник оборудования организаций полиграфической промышленности
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122706 2
Оператор фотонаборных автоматов и систем
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122707 2
Оператор электронного набора и верстки
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122708 2
Оператор электронного цветоделения
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122709 2
Резчик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122710 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
122711 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1228000
Кабельное производство**/***
122801 2
Опрессовщик кабелей и проводов пластиками и резиной
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122802 2
Скрутчик-изолировщик жил и кабеля
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122803 2
Волочильщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122804 2
Прессовщик изделий из пластмассы
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122805 2
Наплавщик пластмассы
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122806 2
Монтер кабельного производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122807 2
Оплетчик проводов и кабелей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122808 2
Резчик материалов кабельного производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122809 2
Изготовитель фильер
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
122810 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
122811 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
122812 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1229000
Приборостроение (по отраслям)

122506 2
Фарш құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122507 2
Фарш дайындау жүйесінің операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122508 2
Пісірілген шұжық өндіру автоматының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122509 2
Жылу камералары мен жылу агрегатының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122510 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
122511 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1226000
Тамақтандыру кәсіпорындарының өнім өндіру технологиясы және оны ұйымдастыру**/***
122601 2
Зертханашы
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
10 ай
122602 2
Көкөніс тұздаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
10 ай
122603 3
Технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
122604 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
122605 2
Жартылай дайындалған тағам өнімдерін даярлаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1227000
Баспа өндірісі** /***
122701 2
Брошюралаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122702 2
Түптеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122703 2
Тегіс баспа баспагері
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122704 2
Түзетуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122705 2
Полиграфия өнеркәсібі ұйымдарының жабдықтарын монтаждаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122706 2
Фото теру автоматтары мен жүйелерінің операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122707 2
Электрондық теру және беттеу операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122708 2
Электрондық түрлі түсті ажырату операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122709 2
Кесуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122710 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
122711 3
Жабдықтарды пайдалану және жөндеу технигі
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1228000
Кабель өндірісі**/***
122801 2
Кабелдер мен сымдарды пластиктермен және резеңкелермен нығыздаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122802 2
Желілер мен кабелдерді ораушы-оқшаулаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122803 2
Сым созушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122804 2
Пластмассадан жасалған бұйымдарды нығыздаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122805 2
Пластмасса балқытушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122806 2
Кабель өндірісінің монтері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122807 2
Сымдар мен кабельдерді орап шырмаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122808 2
Кабель өндірісі материалдарын кесуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122809 2
Фильер дайындаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
122810 3
Техник- технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
122811 3
Жабдықтарды пайдалану және жөндеу технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
122812 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1229000
Құрал жасау (салалар бойынша)

122901 3
Механик производства
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
122902 3
Техник-механик (всех наименований)
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
122903 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1230000
Технология жиров и жиро-заменителей
123001 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1231000
Эксплуатация и обслуживание экологических установок***
123101 2
Аппаратчик очистки сточных вод
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123102 2
Аппаратчик химводоочистки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123103 2
Аппаратчик переработки отходов химического производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123104 2
Оператор по обслуживанию пылегазоулавливающих установок
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123105 2
Оператор по сбору и очистке конденсата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123106 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
123107 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1232000
Производство стекловолокон и стеклоизделий**/***
123201 2
Аппаратчик изготовления нетканых стекловолокнистых материалов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123202 2
Оператор получения непрерывного стекловолокна
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123203 2
Оператор выдувного полуавтомата
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123204 2
Размотчик стеклонити
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123205 2
Оператор установок изготовления стеклопластиковых конструкций
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123206 2
Оператор пульта управления электропечей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123207 2
Оператор установки изготовления гофрированных листовых стеклопластиков
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123208 2
Выдувальщик стеклоизделий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123209 2
Кварцедув
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123210 2
Стеклодув
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123211 2
Кварцеплавильщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123212 2
Оператор стеклоформующих машин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123213 2
Полировщик стекла и стеклоизделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123214 2
Шлифовщик стеклоизделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123215 2
Шлифовщик стекла
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123216 2
Резчик стекла
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123217 2
Отдельщик выдувных изделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123218 3
Техник-технолог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1233000
Изготовление фарфоровых и фаянсовых изделий**/***
123301 2
Формовщик фарфоровых и фаянсовых изделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123302 2
Обжигальщик фарфоровых и фаянсовых изделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123303 2
Оправщик-чистильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123304 2
Комплектовщик фарфоровых и фаянсовых изделий
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

122901 3
Өндіріс механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
122902 3
Техник-механик (барлық атаулары)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
122903 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1230000
Майлар және май ауыстырғыштар технологиясы
123001 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1231000
Экологиялық қондырғыларды пайдалану және қызмет көрсету ***
123101 2
Ағын суларды тазалау аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123102 2
Химиялық су тазарту аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123103 2
Химиялық өндіріс қалдықтарын қайта өңдеу аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123104 2
Шаң-газ тұтатын қондырғыларға қызмет көрсету операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123105 2
Конденсатты жинау және тазарту операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123106 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
123107 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1232000
Шыныталшық және шыныдан жасалған заттар өндірісі**/***
123201 2
Маталық емес шыныталшықты материалдарды өндіру аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123202 2
Үздіксіз шыны талшықтарын алу операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123203 2
Үрлеуші жартылай автомат операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123204 2
Шыны жіптерін ораушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123205 2
Шыны пластик құрастырылымдарын дайындайтын қондырғылардың операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123206 2
Электр пештерін басқару пультінің операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123207 2
Бүрмеленген шыны пластик табақтарын дайындау қондырғысының операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123208 2
Шыны заттарды үрлеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123209 2
Кварц үрлеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123210 2
Шыны үрлеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123211 2
Кварцты балқытушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123212 2
Шыны қалыптаушы машиналардың операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123213 2
Шыны және шыныдан жасалған заттарды сүрлеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123214 2
Шыны заттарды әрлеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123215 2
Шыны әрлеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123216 2
Шыны кесуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123217 2
Үрленетін заттарды бөлуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123218 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1233000
Фарфор және фаянс бұйымдарын дайындау**/***
123301 2
Фарфор және фаянс бұйымдарын қалыптаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123302 2
Фарфор және фаянс бұйымдарын күйдіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123303 2
Бағыт беруші-тазалаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123304 2
Фарфор және фаянс бұйымдарын құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

123305 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1234000
Керамическое производство**/***
123401 2
Наладчик оборудования керамического производства
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123402 2
Формовщик изделий строительной керамики
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123403 2
Прессовщик изделий строительной керамики
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123404 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
123405 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1235000
Отделочное производство (по профилю)**/***
123501 2
Красильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123502 2
Каландровщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123503 2
Сушильщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123504 2
Аппаратчик плюсования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123505 2
Аппаратчик пропитки
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123506 2
Аппаратчик мерсеризации
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123507 2
Оператор ширильного оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123508 2
Отделочник ткани
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123509 2
Отбельщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123510 2
Отварщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123511 2
Аппаратчик аппретирования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123512 2
Контролер качества обработки изделий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123513 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
123514 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
123515 3
Художник-дизайнер
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1236000
Химическая обработка кожи и меха**/***
123601 2
Аппаратчик дубления (кожи и меха)
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123602 2
Аппаратчик золения (кожевенное и кожсырьевое производство)
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123603 2
Аппаратчик приготовления дубильных экстрактов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123604 2
Прокатчик кож
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
123605 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1237000
Хранение и переработка плодов и овощей
123701 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1300000
Связь, телекоммуникации и информационные техно-логии Электронная техника
1301000
Электронные приборы и устройства
130101 3
Техник
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
Автоматика и управления
1302000
Автоматизация и управление (по профилю)***
130201 2
Слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
130202 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
130203 3
Промышленный электронщик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
130204 3
Промышленный электрик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.

123305 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1234000
Керамикалық өндіріс**/***
123401 2
Керамикалық өндіріс құрал-жабдықтарын реттеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123402 2
Құрылыс қышы бұйымдарын қалыптаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123403 2
Құрылыс қышы бұйымдарын сығымдаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123404 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
123405 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1235000
Әрлеу өндірісі (бейін бойынша)**
123501 2
Бояушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123502 2
Каландршы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123503 2
Кептіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123504 2
Қосындылау аппаратшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123505 2
Сіңдіру аппаратшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123506 2
Жұмсарту аппаратшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123507 2
Ширату жабдығының операторы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123508 2
Мата безендірушісі
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123509 2
Ағартушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123510 2
Қайнатушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123511 2
Аппретирлеу аппаратшысы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123512 2
Бұйымды өңдеу сапасын бақылаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123513 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
123514 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
123515 3
Суретші дизайнер
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1236000
Тері және үлбірді химиялық өңдеу **/***
123601 2
Илеу (тері және үлбір) аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123602 2
Күлдеу (былғары және тері шикізаттық өндіріс) аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123603 2
Илеу сығындысын дайындау аппаратшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123604 2
Теріні жұқартушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
123605 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1237000
Жеміс-жидектер мен көкөністерді сақтау және қайта өңдеу
123701 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1300000
Байланыс, телекоммуникация және ақпараттық технологиялар. Электрондық техника
1301000
Электрондық құралдар мен құрылғылар
130101 3
Техник
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
Автоматика және басқару
1302000
Автоматтандыру және басқару (бейін бойынша)***
130201 2
Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика слесарі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130202 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130203 3
Өнеркәсіп электроншысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130204 3
Өнеркәсіп электригі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай

1303000
Автоматика, телемеханика и управление движением на железнодорожном транспорте***
130301 2
Электромонтер-релейщик
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
130302 2
Электромонтер по обслуживанию и ремонту устройств сигнализации, централизации, блокировки
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
130303 2
Электромонтер по обслуживанию и ремонту аппаратуры и устройств связи
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
130304 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
Информатика и вычислительная техника
1304000
Вычислительная техника и программное обеспечение (по видам)**/***
130401 2
Оператор электронно-вычислительных машин
1год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
130402 2
Монтажник связи -кабельщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
130403 3
Техник
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес
130404 3
Техник-программист
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
130405 3
Техник по защите информации
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
130406 3
Техник по обслуживанию компьютерных устройств
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
130407 3
Техник-электроник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
130408 2
Наладчик электронно-вычислительных машин
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
130409 4
Младший инженер -программист
2 года
10 мес.
1 год
10мес.
1305000
Информационные системы (по областям применения)***
130501 1
Дизайнер
1 год
10 мес.
10 мес.
10 мес
130502 3
Техник-программист
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
130503 3
Техник
2 года 10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
Связь, радиоэлектроника и телекоммуникации
1306000
Радиоэлектроника и связь (по видам)***
130601 2
Электромонтер по телекоммуникационным сетям и системам
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
130602 2
Электромонтер телефонной связи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
130603 2
Оператор почтовой связи
.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
130605 2
Монтажник связи -кабельщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
130608 3
Техник почтовой связи
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
130609 3
Техник по связи
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
130610 3
Техник-радиомеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
130611 3
Техник-электроник
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
130612 3
Техник-радиотехник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
130613 4
Младший инженер по связи
2 года
10 мес.
1 год 10 мес.
1307000
Эксплуатация линейных сооружений электросвязи и проводного вещания***
130701 2
Контролер по эксплуатации линейных сооружений и телекоммуникационных сетей
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
130702 2
Электромонтер линейных сооружений электросвязи и проводного вещания
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
130703 2
Монтажник связи -кабельщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
130704 2
Электромонтер станционного оборудования телефонной связи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

1303000
Темір жол көлігіндегі автоматика, телемеханика және қозғалысты басқару***
130301 2
Электр монтері - релейщик
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130302 2
Сигнал беру, орталықтандыру және бұғаттау құрылғыларына қызмет көрсету және жөндеу электр монтері
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130303 2
Байланыс аппаратурасы мен құрылғыларына қызмет көрсету және жөндеу электр монтері
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130304 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
Информатика және есептеу техникасы
1304000
Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)**/***
130401 2
Электрондық есептеу машиналарының операторы
1жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130402 2
Байланыс құрастырушысы-кабельші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130403 3
Техник
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
130404 3
Техник-бағдарламашы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130405 3
Ақпаратты қорғау технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130406 3
Компьютерлік құрылғыларға қызмет көрсетуші техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130407 3
Техник-электроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130408 2
Электрондық-есептеу машиналарын баптаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130409 4
Кіші инженер-бағдарламашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1305000
Ақпараттық жүйелер (қолдану саласы бойынша)***
130501 1
Дизайнер
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130502 3
Техник-бағдарламашы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130503 3
Техник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
Байланыс, радиоэлектроника және телекоммуни-кациялар***
1306000
Радиоэлектроника және байланыс (түрлері бойынша)
130601 2
Телекоммуникациялық желілер және жүйелер бойынша электромонтер
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130602 2
Телефон байланысының электр монтері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130603 2
Байланыс операторы
.
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130605 2
Байланысты монтаждаушы-кабелші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130608 3
Пошта байланысының технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130609 3
Байланыс технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130610 3
Техник-радиомеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130611 3
Техник электроншы
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
130612 3
Техник-радиотехник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130613 4
Байланыс бойынша кіші инженер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1307000
Электр байланысы және желімен хабарлаудың желілік құрылыстарын пайдалану ***
130701 2
Желілік құрылыстар мен телекоммуникация желілерін пайдалану бойынша бақылаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130702 2
Электр байланысы және желімен хабарлау желілік құрылыстарының электр монтері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130703 2
Байланысты монтаждаушы-кабелші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130704 2
Телефон байланысының стансалық жабдықтары электр монтері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

130705 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
130706 3
Электромеханик линейных сооружений связи и абонентских устройств
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1308000
Эксплуатация автоматизированных систем связи***
130801 2
Электромеханик по обслуживанию светотехнического оборудования систем обеспечения полетов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
130802 2
Монтажник оборудования связи
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
130803 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
130804 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
130805 3
Техник-электроник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1309000
Оптическое и электронное оборудование (по видам)
130901 3
Техник по связи
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
130902 3
Техник-электроник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
130903 3
Техник-метеоролог
2 года
10 мес.
1год
10 мес.
10 мес.
1310000
Техническая эксплуатация транспортного радиоэлектронного оборудования (по видам транспорта)
131001 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
131002 3
Электромеханик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
131003 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
131004 3
Техник по радионавигации, радиолокации и связи
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
131005 3
Техник-электрик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
131006 3
Техник-электроник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
131007 3
Техник по связи
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1311000
Эксплуатация устройств оперативной технологической связи железнодорожного транспорта
131101 3
Электромеханик связи
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1400000
Строительство и коммунальное хозяйство
1401000
Строительство и эксплуатация зданий и сооружений**/***
140101 2
Каменщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140102 2
Плотник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140103 2
Столяр строительный
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140104 2
Штукатур
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140105 2
Маляр
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140106 2
Бетонщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140107 2
Арматурщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140108 2
Печник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140109 2
Облицовщик-мраморщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140110 2
Облицовщик-плиточник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140111 2
Облицовщик-мозаичник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140112 2
Облицовщик-полировщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140113 2
Кровельщик по рулонным кровлям и по кровлям из штучных материалов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140114 2
Кровельщик по стальным кровлям
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

130705 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130706 3
Байланыс желілік құрылыстарының және абоненттік құрылғылардың электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1308000
Автоматтандырылған байланыс жүйесін пайдалану***
130801 2
Ұшуды қамтамасыз ету жүйелердің жарық-техникалық құрал-жабдығына қызмет көрсету электр механигі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130802 2
Байланыс құрал-жабдығын құрастырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
130803 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130804 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130805 3
Техник-электроншы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1309000
Оптикалық және электрондық құрал-жабдықтар (түрлері бойынша)
130901 3
Байланыс технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130902 3
Техник-электроншы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
130903 3
Техник-метеоролог
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1310000
Көлік радио электрондық жабдықтарды техникалық пайдалану (көлік түрі бойынша)
131001 3
Жабдықты жөндеу және пайдалану технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
131002 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
131003 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
131004 3
Радионавигация, радиолокация және байланыс технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
131005 3
Техник-электрик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
131006 3
Техник-электроншы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
131007 3
Байланыс технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1311000
Темір жол көлігінің жедел технологиялық байланыс құрылғыларын пайдалану
131101 3
Байланыс электромеханигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1400000
Құрылыс және коммуналдық шаруашылық
1401000
Ғимараттар мен құрылымдарды салу және пайдалану**/***
140101 2
Тас қалаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140102 2
Ағаш ұстасы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140103 2
Құрылыс шебері
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140104 2
Сылақшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140105 2
Бояушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140106 2
Бетоншы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140107 2
Арқаулаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140108 2
Пеш салушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140109 2
Қаптаушы-мәрмәрші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140110 2
Қаптаушы-тасшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140111 2
Қаптаушы-өрнектеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140112 2
Қаптаушы-жылтыратушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140113 2
Рулонды және дана материалдардан жасалған жапқыштармен төбе жабушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140114 2
Болат жапқыштармен төбе жабушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

140115 2
Монтажник по монтажу стальных и железобетонных конструкций
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140116 2
Паркетчик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140117 2
Стропальщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140118 2
Слесарь строительный
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140119 2
Электрослесарь строительный
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140120 2
Специалист по сухому методу строительства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140121 3
Техник-строитель
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
140122 2
Монтажник каркасно-обшивных конструкций
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140123 3
Специалист по каркасно-обшивным технологиям
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
10 мес.
140124 2
Мастер строитель широкого профиля
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140125 2
Мастер отделочных строительных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140126 2
Мастер общестроительных работ
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140127 4
Младший инженер-строитель
2 год
10 мес.
1 год
10мес.
1402000
Техническая эксплуатация дорожно-строительных машин (по видам)***
140201 2
Наладчик строительных машин
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
140202 2
Машинист бульдозера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140203 2
Машинист скрепера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140204 2
Машинист катка самоходного с гладкими вальцами
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140205 2
Машинист катка самоходного и полуприцепного на пневматических шинах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140206 2
Машинист уплотняющей и планировочно-уплотняющей машины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140207 2
Машинист компрессора передвижного с двигателем внутреннего сгорания
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140208 2
Машинист трубоукладчика
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140209 2
Машинист установок по обслуживанию подвижного состава
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140210 2
Машинист экскаватора одноковшового
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140211 2
Машинист экскаватора роторного
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140212 2
Машинист погрузчика автомобильного
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140213 2
Машинист автогрейдера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140214 2
Машинист автовышки и автогидроподъемника
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140215 2
Машинист автокомпрессора
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140216 2
Машинист крана автомобильного
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140217 2
Машинист крана (крановщик)
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140218 2
Слесарь по ремонту дорожно-строительных машин и тракторов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140219 2
Машинист сваебойной установки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140220 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1403000
Монтаж и эксплуатация внутренних санитарно-технических устройств, вентиляции и инженерных систем (по видам)**/***

140115 2
Болат және темір бетон құрылымдарды монтаждау жөніндегі монтаждаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140116 2
Паркетші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140117 2
Стропальші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140118 2
Құрылыс слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140119 2
Құрылыс электр слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140120 2
Құрылыстың құрғақ әдіс жөніндегі маманы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140121 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
140122 2
Қаңқа-қаптауыш құрылымдарды монтаждаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140123 3
Қаңқалы-қаптау технологиялары маманы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140124 2
Кең бейінді құрылыс шебері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140125 2
Өңдеу құрылыс жұмыстарының шебері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140126 2
Жалпы құрылыс жұмыстарының шебері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140127 4
Кіші инженер-құрылысшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 6 ай
1402000
Жол-құрылыс машиналарын техникалық пайдалану (түрлері бойынша)***
140201 2
Құрылыс машиналарын реттеуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
140202 2
Бульдозер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140203 2
Скрепер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140204 2
Тегіс жаншығыштары бар өздігімен жүретін илем машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140205 2
Пневматикалық шиналы жартылай тіркеме және өздігімен жүретін илем машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140206 2
Тығыздаушы және тегістеуші тығыздаушы машина машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140207 2
Іштен жанатын қозғалтқышы бар жылжымалы сығымдағыш машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140208 2
Құбыр төсеуші машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140209 2
Жылжымалы құрамға қызмет көрсету жөніндегі қондырғы машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140210 2
Бір ожаулы экскаватор машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140211 2
Роторлы экскаватор машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140212 2
Тиейтін автомобиль машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140213 2
Автогрейдер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140214 2
Автомұнара және автогидрокөтергіш машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140215 2
Автосығымдағыш машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140216 2
Автомобиль кранының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140217 2
Кран машинисі (краншы)
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140218 2
Жол құрылыс машиналарын және тракторларын жөндеу слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140219 2
Сына қағатын кондырғысының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140220 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1403000
Ішкі санитарлық-техникалық құрылғыларды, желдеткіштерді және инженерлік жүйелерді монтаждау және пайдалану (түрлері бойынша)**/***

140301 2
Слесарь-сантехник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140302 2
Монтажник технологических трубопроводов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140303 2
Монтажник санитарно-технического оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140304 2
Монтажник систем вентиляции: кондиционирования воздуха, пневмотранспорта и аспирации
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140305 2
Монтажник санитарно-технических систем и оборудования
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140306 2
Сварщик пластмасс
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140307 2
Электромонтажник-наладчик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140308 2
Электрогазосварщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140309 3
Техник-сантехник
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1404000
Очистные сооружения систем водоснабжения и водоотведения***
140401 2
Оператор очистных сооружений
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140402 2
Монтажник технологического оборудования и связанных с ним конструкций
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140403 3
Техник по эксплуатации сетей и сооружений водопроводно-канализационного хозяйства
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1405000
Монтаж и эксплуатация оборудования и систем газоснабжения**/***
140501 2
Слесарь по эксплуатации и ремонту газового оборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140502 2
Слесарь аварийно-восстановительных работ в газовом хозяйстве
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140503 2
Слесарь по эксплуатации и ремонту подземных газопроводов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140504 3
Техник по эксплуатации оборудования газовых объектов
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1406000
Монтаж магистральных локальных и сетевых трубопроводов**/***
140601 2
Слесарь по изготовлению и ремонту технологических трубопроводов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140602 2
Монтажник технологических трубопроводов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140603 2
Сварщик пластмасс
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140604 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1407000
Гидротехническое строительство
140701 3
Техник-гидротехник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1408000
Строительство и эксплуатация городских путей сообщения
140801 3
Техник-строитель
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1409000
Строительство железных дорог, путь и путевое хозяйство***
140901 1
Монтер пути
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140902 2
Бригадир (освобожденный) по текущему содержанию и ремонту пути и искусственных сооружений
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140903 2
Оператор дефектоскопной тележки
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140904 2
Оператор дефектоскопного оборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
140905 3
Техник-путеец-строитель
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.

140301 2
Слесарь-сантехник
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140302 2
Технологиялық құбыр жолдарын құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140303 2
Санитарлық-техникалық құрал-жабдықты құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140304 2
Желдету жүйелерін құрастырушы: ауаны кондиционерлеу, пневмокөлікті, аспирациялауы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140305 2
Санитарлық-техникалық жүйелер мен құрылғыларды құрастырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140306 2
Пластмасса дәнекерлеушi
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140307 2
Электромонтаждаушы-реттеушi
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140308 2
Электргаз дәнекерлеушi
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140309 3
Техник-сантехник
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1404000
Сумен қамтамасыздандыру және су бұрғыш жүйелерінің тазартқыш ғимараттары***
140401 2
Тазалау құрылғылары операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140402 2
Технологиялық жабдықтарды және оған байланысты құрастырылымдарды құрастырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140403 3
Су құбыры - кәріз шаруашылығының желілері мен құрылыстарын пайдалану технигі
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1405000
Газбен қамтамасыз ету жабдықтары мен жүйелерін құрастыру және пайдалану**/***
140501 2
Газ құбырларын пайдалану және жөндеу слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140502 2
Газ шаруашылығында апатты қалпына келтіру жұмыстарының слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140503 2
Жер асты газ құбырларын пайдалану және жөндеу слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140504 3
Газ объектілері құрал-жабдығын пайдалану технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1406000
Жергілікті магистральдық және желілік құбырларды монтаждау**/***
140601 2
Технологиялық құбырларды дайындау және жөндеу слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140602 2
Технологиялық құбырларды құрастырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140603 2
Пластмасса дәнекерлеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140604 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1407000
Гидротехникалық құрылыс
140701 3
Техник-гидротехник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1408000
Қала қатынас жолдарын салу және пайдалану
140801 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1409000
Темір жол құрылысы, жол және жол шаруашылығы***
140901 1
Жол монтері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140902 2
Жасанды ғимараттар мен жолдарды жөндеу және ағымдық ұстау (босатылған) бригадирі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140903 2
Дефектоскопты арбалар операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140904 2
Дефектоскопты жабдықтар операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1409053
Техник-жолшы-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай

1410000
Строительство автомобильных дорог и аэродромов***
141001 3
Техник-строитель
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
141002 2
Машинист бульдозера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141003 2
Дорожный рабочий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141004 2
Машинист укладчика асфальтобетона
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141005 2
Машинист катка самоходного и полуприцепного на пневматических шинах
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141006 2
Машинист компрессора
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141007 2
Машинист катка самоходного с гладкими вальцами
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141008 2
Машинист уплотняющей и планировочно-уплотняющей машины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141009 2
Машинист автогрейдера
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141010 4
Младший инженер-строитель
1 год
10 мес.
10 мес.
1411000
Мосты и транспортные тоннели
141101 3
Техник-строитель
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес
1412000
Производство строительных изделий и конструкций**/***
141201 2
Загрузчик туннельной печи
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141202 2
Шихтовщик
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141203 2
Формовщик в производстве стеновых и вяжущих материалов
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141204 2
Машинист сушильных агрегатов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141205 2
Наладчик оборудования в производстве строительных материалов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141206 2
Садчик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141207 2
Съемщик-укладчик в производстве стеновых и вязущих материалов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141208 2
Оператор пульта управления в производстве стеновых изделий
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141209 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
141210 3
Мастер по изготовлению и монтажу металлопластиковых изделий
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1413000
Производство железобетонных и металлических изделий (по видам)***
141301 2
Слесарь по сборке металлоконструкций
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141302 2
Монтажник по монтажу стальных и железобетонных конструкций
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141303 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1414000
Мебельное производство (по видам)**/***
141401 2
Комплектовщик мебели
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141402 2
Изготовитель декоративных элементов мебели
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141403 2
Станочник деревообрабатывающих станков
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141404 2
Термообработчик древесно-волокнистой
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141405 2
Сборщик изделий из древесины
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141406 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
141407 2
Мастер столярного и мебельного производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1415000
Лифтовое хозяйство и эскалаторы (по видам)***

1410000
Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы***
141001 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
141002 2
Бульдозер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141003 2
Жол жұмысшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141004 2
Асфальтбетон төсеуші машинист
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141005 2
Пневматикалық шиналы өздігімен жүретін және жартылай тіркемелі катоктың машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141006 2
Компрессор машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141007 2
Тегіс айналмасоққышты өздігімен жүретін каток машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141008 2
Тығыздаушы және тегістеуші машинасының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141009 2
Автогрейдер машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141010 4
Кіші инженер-құрылысшы
1 жыл 10 ай
10 ай
1411000
Көпірлер мен көлік үңгі жолдары
141101 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1412000
Құрылыс бұйымдары мен құрастырылымдар өндірісі**/***
141201 2
Үңгіржол пешін тиеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141202 2
Шихталаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141203 2
Қабырғалық және тұтқыр материалдар өндірісіндегі қалыптаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141204 2
Кептіру агрегатының машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141205 2
Құрылыс материалдар өндірісіндегі жабдықты реттеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141206 2
Отырғызушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141207 2
Қабырғалық және тұтқыр материалдар өндірісіндегі түсіруші-қалаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141208 2
Қабырғалық бұйымдар өндірісіндегі басқару пульті операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141209 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
141210 3
Металл-пластик өнімдерін жасау және құрастыру шебері
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1413000
Темір бетон және металл бұйымдары өндірісі (түрлері бойынша)***
141301 2
Металл құрылымдарды жинау слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141302 2
Болат және темір-бетон құрылымдарын құрастырушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141303 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1414000
Жиһаз өндірісі (түрлері бойынша)**/***
141401 2
Жиһаз жинақтаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141402 2
Жиһаздың әсемдік элементін дайындаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141403 2
Ағаш өңдеу станоктарының жұмысшысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141404 2
Ағаш-талшық термоөңдеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141405 2
Ағаш бұйымдарын жинаушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141406 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
141407 2
Ағаш және жихаз өндірісінің шебері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1415000
Лифт шаруашылығы және эскалаторлар (түрлері бойынша)***

141501 2
Электромеханик по лифтам
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141502 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
141503 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
141504 3
Техник-механик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1416000
Переработка отходов**/***
141601 2
Оператор базы по сортировке твердых бытовых отходов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
141602 2
Оператор по переработке отходов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1417000
Дизайн интерьера, реставрация, реконструкция гражданских зданий
141701 3
Техник-дизайнер
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1418000
Архитектура
141801 3
Чертежник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
141802 3
Техник- проектировщик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1501000
Техническое обслуживание и ремонт сельскохозяйственной техники**/***
150101 2
Тракторист-машинист сельскохозяйственного производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150102 2
Мастер по эксплуатации и ремонту машин и механизмов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150103 3
Мехатроник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1502000
Агрономия***
150201 2
Лаборант
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150202 2
Наладчик технологического оборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150203 3
Агроном
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150204 3
Агроном по защите растений
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150205 3
Агрохимик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150206 3
Техник-лаборант
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1503000
Растениеводство**/***
150301 2
Виноградарь
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150302 2
Плодовод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150303 2
Овощевод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150304 2
Табаковод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150305 2
Хмелевод
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150306 2
Цветовод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150307 2
Масличник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150308 2
Протравщик-фитосанитар
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150309 2
Бахчевод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150310 2
Питомниковод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150311 2
Заготовитель сырья
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150312 2
Мастер
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150313 2
Оператор начальной обработки хлопка-сырца
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150314 2
Грибовод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1504000
Фермерское хозяйство (по профилю)**/***
150401 2
Бухгалтер
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150402 2
Оператор машинного доения
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150403 2
Плодоовощевод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150404 2
Повар
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150405 2
Продавец
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

141501 2
Лифт электромеханигі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141502 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
141503 3
Жабдықтарды пайдалану және жөндеу технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
141504 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1416000
Қалдықтарды қайта өңдеу**/***
141601 2
Қатты тұрмыс қалдықтарын сұрыптау жөніндегі базаның операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
141602 2
Қалдықтарды қайта өңдеу жөніндегі оператор
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1417000
Азаматтық ғимараттар ішкі көрінісінің дизайны, қалпына келтіру, қайта құру
141701 3
Техник-дизайнер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1418000
Сәулет өнері
141801 3
Сызушы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
141802 3
Техник-жобалаушы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1501000
Ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету және жөндеу**/***
150101 2
Ауыл шаруашылық өндірісіндегі тракторшы-машинисі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150102 2
Машина мен механизмдерді пайдалану және жөндеу шебері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150103 3
Мехатроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1502000
Агрономия***
150201 2
Зертханашы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150202 2
Технологиялық жабдықтарды реттеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150203 3
Агроном
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150204 3
Өсімдікті қорғау агрономы
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150205 3
Агрохимик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150206 3
Техник-зертханашы
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1503000
Өсімдік шаруашылығы**/***
150301 2
Жүзім өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150302 2
Жеміс өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150303 2
Көкөніс өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150304 2
Темекі өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150305 2
Құлмақ өсіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150306 2
Гүл өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150307 2
Майлар алынатын өсімдіктерді өсіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150308 2
Егуші-фитосанитар
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150309 2
Бағбан
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150310 2
Тәлімбақшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150311 2
Шикізат дайындаушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150312 2
Шебер
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150313 2
Шикізат мақтаны алғашқы өңдеу операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150314 2
Саңырауқұлақ өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1504000
Фермер шаруашылығы (бейін бойынша)**/***
150401 2
Бухгалтер
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150402 2
Машинамен сиыр сауу операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150403 2
Жеміс-көкөніс өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150404 2
Аспазшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150405 2
Сатушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

150406 2
Тракторист-машинист сельскохозяйственного производства
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150407 2
Наладчик сельскохозяйственных машин и тракторов
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150408 2
Водитель автомобиля
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150409 2
Электромонтер по обслуживанию электрооборудования
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150410 2
Слесарь-ремонтник
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150411 3
Фермер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
1505000
Рыбное хозяйство (по видам)**/***
150501 2
Рыбовод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150502 2
Рыбак
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150503 3
Техник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
150504 3
Техник- рыбовод
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1506000
Охотоведение и звероводство**/***
150601 2
Зверовод
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес
150602 3
Техник-охотовед
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес
1507000
Пчеловодство и шелководство**/***
150701 2
Пчеловод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150702 2
Шелковод
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150703 3
Техник
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
1508000
Лесное хозяйство, садово-парковое и ландшафтное строительство (по видам)**/***
150801 2
Егерь
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150802 2
Озеленитель
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150803 2
Озеленитель по ландшафтному дизайну
1 год
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150804 3
Мастер леса
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150805 2
Лесник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150806 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150807 3
Техник-лесопатолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150808 3
Менеджер
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
150809 2
Вальщик леса
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
150810 3
Мастер по ландшафтному дизайну
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1509000
Экология и природоохранная деятельность (по видам)
150901 3
Инспектор по охране и использованию недр
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150902 3
Техник особо охраняемых природных территорий
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150903 3
Техник-гидромелиоратор
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150904 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
150905 3
Техник-технолог
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1510000
Механизация сельского хозяйства**/***
151001 2
Слесарь-ремонтник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151002 2
Оператор животноводческих комплексов и механизированных ферм
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151003 3
Техник по механизации трудоемких процессов
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
151004 3
Техник-механик
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1511000
Землеустройство***
151101 2
Чертежник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151102 3
Геодезист
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.

150406 2
Ауыл шаруашылық өндірісіндегі тракторшы-машинист
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150407 2
Ауыл шаруашылығы машиналары мен тракторларын реттеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150408 2
Автомобиль жүргізуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150409 2
Электр жабдықтарына қызмет көрсету электр монтері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150410 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150411 3
Фермер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1505000
Балық шаруашылығы (түрлері бойынша)**/***
150501 2
Балық өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150502 2
Балықшы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150503 3
Техник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
150504 3
Техник-балық өсіруші
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1506000
Аңшылық және аң өсіру шаруашылығы**/***
150601 2
Аң өсіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150602 3
Техник-аңшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1507000
Ара өсіру және жібек шаруашылығы**/***
150701 2
Ара өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150702 2
Жібек өсіруші
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150703 3
Техник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1508000
Орман шаруашылығы, бақ-саябақ және ландшафт құрылысы (түрлері бойынша)**/***
150801 2
Егерь
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150802 2
Көгалдандырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150803 2
Ландшафт дизайны бойынша көгалдандырушы
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150804 3
Орман шебері
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150805 2
Орманшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150806 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150807 3
Техник-ағаш отырғызушы
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150808 3
Менеджер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
150809 2
Орман ағашын жығушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
150810 3
Ландшафты дизайн шебері
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1509000
Экология және табиғатты қорғау қызметі (түрлері бойынша)
150901 3
Жер қойнауын қорғау және пайдалану жөніндегі инспектор
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150902 3
Ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының технигі
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150903 3
Техник-гидромелиоратор
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150904 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
150905 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1510000
Ауыл шаруашылығын механикаландыру**/***
151001 2
Слесарь-жөндеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151002 2
Мал шаруашылығы кешендері мен механикаландырылған фермалар операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151003 3
Еңбек сыйымдылығы үрдісін механикаландыру бойынша техник
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
151004 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1511000
Жерге орналастыру***
151101 2
Сызушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151102 3
Геодезші
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай

151103 3
Техник
3 года
6 мес.
2 года
6 мес.
1 год
6 мес.
1512000
Зоотехния**/***
151201 2
Свиновод
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151202 2
Коневод
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151203 2
Мастер
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151204 2
Птицевод
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151205 2
Оператор овцеводческих комплексов и механизированных ферм
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151206 2
Коваль
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151207 2
Экипажник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151208 2
Шорник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151209 3
Техник-птицевод
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
151210 3
Зоотехник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
151211 2
Мараловод
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151212 2
Верблюдовод
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
1513000
Ветеринария**/***
151301 2
Оператор по ветеринарной обработке животных
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151302 2
Оператор по искусственному осеменению животных и птиц
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151303 2
Санитар ветеринарный
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151304 2
Лаборант
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151305 3
Ветеринарный фельдшер
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
151306 3
Ветеринарный техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
151307 3
Техник по искусственному осеменению животных
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
151308 3
Ветеринарный фельдшер-инспектор
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1514000
Экология и рациональное использование природных ресурсов (по отраслям)***
151401 2
Лаборант пробирного анализа
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151402 2
Лаборант-микробиолог
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151403 2
Лаборант спектрального анализа
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151404 2
Лаборант химического анализа
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151405 2
Лаборант химико-бактериологического анализа
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151406 2
Лаборант по физико-механическим испытаниям
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151407 2
Пробоотборщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151408 2
Лаборант-радиометрист
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151409 3
Эколог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1515000
Гидрология и метеорология
151501 3
Техник-гидролог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
151502 3
Техник-метролог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
151503 3
Техник-агрометеоролог
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
151504 3
Гидрометнаблюдатель
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1516000
Пожарная безопасность
151601 3
Инспектор пожарный
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
1517000
Защита в чрезвычайных ситуациях (по профилю)***
151701 2
Стропальщик
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151702 2
Такелажник
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151703 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
151704 2
Спасатель
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.

151103 3
Техник
3 жыл 6 ай
2 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1512000
Зоотехния**/***
151201 2
Шошқа өсіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151202 2
Жылқы өсіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151203 2
Шебер
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151204 2
Құс өсіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151205 2
Қой шаруашылығы кешендері мен механикаландырылған фермалар операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151206 2
Тағашы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151207 2
Экипажшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151208 2
Шошқа жаюшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151209 3
Техник- құс өсіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
151210 3
Зоотехник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
151211 2
Бұғы өсіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151212 2
Түйе өсіруші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
1513000
Ветеринария**/***
151301 2
Жануарларды ветеринарлық өңдеу жөніндегі оператор
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151302 2
Жануарлар мен құстарды жасанды ұрықтандыру операторы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151303 2
Ветеринарлық санитар
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151304 2
Зертханашы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151305 3
Ветеринарлық фельдшер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
151306 3
Ветеринарлық техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
151307 3
Жануарларды жасанды ұрықтандыру технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
151308 3
Ветеринарлық фельдшер- инспектор
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1514000
Экология және табиғат ресурстарын тиімді пайдалану
(салалар бойынша)***
151401 2
Сынауықпен талдау зертханашысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151402 2
Зертханашы-микробиолог
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151403 2
Спектрлік талдау зертханашысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151404 2
Химиялық талдау зертханашысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151405 2
Химиялық-бактериологиялық талдау зертханашысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151406 2
Физикалық-механикалық талдау зертханашысы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151407 2
Сынама іріктеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151408 2
Зертханашы-радиометрист
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151409 3
Эколог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1515000
Гидрология және метеорология
151501 3
Техник-гидролог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
151502 3
Техник-метролог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
151503 3
Техник-агрометеоролог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
151504 3
Гидрометбақылаушы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1516000
Өрт қауіпсіздігі
151601 3
Өрт сөндіру инспекторы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
1517000
Төтенше жағдайда қорғау (бейін бойынша)***
151701 2
Ілгектеуші
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151702 2
Такелажшы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151703 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
151704 2
Құтқарушы
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай

151705 2
Кинолог
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151706 2
Наборщик проб в шахте
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
151707 3
Промышленный альпинист
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
151708 3
Водолаз
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
10 мес.
1518000
Электрификация и автоматизация сельского хозяйства**/***
151801 2
Электромонтер
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151802 2
Электрослесарь
2 года
10 мес.
10 мес.
10 мес.
151803 3
Техник-электрик
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1 год
10 мес.
Примечание:
*срок обучения на базе основного среднего образования с художественной профессионализацией.
**срок обучения для технического и профессионального, послесреднего образования для лиц с особыми образовательными потребностями.
***срок обучения по двухуровневой модели обучения

151705 2
Кинолог
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151706 2
Шахтадағы сынама жинаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
151707 3
Өнеркәсіптік альпинист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
151708 3
Сүңгуір
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1518000
Ауыл шаруашылығын электрлендіру және автоматтандыру***
151801 2
Электр монтері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151802 2
Электр слесарі
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
151803 3
Техник-электрик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
Ескерту:
* негізгі орта білім базасында көркемдеу кәсіпшілікпен оқыту мерзімі.
**білім беруге ерекше қажеттілік бар адамдар үшін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі оқыту мерзімі.
*** оқытудың екі деңгейлік моделі бойынша оқыту мерзімі.