Об утверждении Правил перерасчета размера государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 июля 2018 года
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 марта 2017 года № 17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2017 года № 15052.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 июля 2018 года.
В соответствии с пунктом 14 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила перерасчета размера государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 июля 2018 года.
2. Департаменту социального обеспечения и социального страхования в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в периодические печатные издания и Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) направить настоящий приказ для использования в работе в Комитет труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, дирекцию "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" – филиал некоммерческого акционерного общества Государственной корпорации "Правительство для граждан" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, в уполномоченные государственные органы по назначению пенсионных выплат за выслугу лет;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Министр информации
и коммуникаций Республики Казахстан
________________ Д. Абаев

2018 жылғы 1 шілдеге дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 3 наурыздағы № 17 бұйрығы.Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 сәуірде № 15052 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 14-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған 2018 жылғы 1 шілдеге дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу қағидалары бекітілсін.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің қазақ және орыс тілдеріндегі бір данасын баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін мерзімді баспа басылымдарына және "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты жұмыста пайдалану үшін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетіне, Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалы – "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" дирекциясына, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органдарға жіберуді;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
___________ Д. Абаев

16 марта 2017 года
СОГЛАСОВАН
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
___________ Ж. Асанов
28 марта 2017 года
СОГЛАСОВАН
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
7 марта 2017 года
СОГЛАСОВАН
Министр обороны
Республики Казахстан
___________ С. Жасузаков
17 марта 2017 года
СОГЛАСОВАН
Начальник службы
государственной охраны
Республики Казахстан
__________ А. Куренбеков
15 марта 2017 года
СОГЛАСОВАН
Директор службы внешней
разведки Республики Казахстан "Сырбар"
____________ Г. Байжанов
15 марта 2017 года
СОГЛАСОВАН
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
___________ К. Масимов
31 марта 2017 года
СОГЛАСОВАН
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Т. Сулейменов
10 марта 2017 года
СОГЛАСОВАН
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________ К. Касымов
13 марта 2017 года
Утверждены
приказом Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 3 марта 2017 года № 17
Правила перерасчета размера государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 июля 2018 года
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила перерасчета размера государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 июля 2018 года (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 14 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее – Закон) и предусматривают порядок перерасчета размера государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 июля 2018 года.
2. Перерасчету подлежит размер государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 июля 2018 года.
3. Размер государственной базовой пенсионной выплаты перерасчитывается в зависимости от стажа участия в пенсионной системе.
Глава 2. Порядок исчисления стажа участия в пенсионной системе
4. Для каждого получателя государственной базовой пенсионной выплаты определяется стаж участия в пенсионной системе.
5. В стаж участия в пенсионной системе засчитываются:
1) трудовой стаж, выработанный за период до 1 января 1998 года, исчисленный в соответствии со статьей 13 Закона;
2) период, за который осуществлялись обязательные пенсионные взносы;
3) время ухода неработающей матери за малолетними детьми, но не более чем до достижения каждым ребенком возраста 3 лет в пределах 12 лет в общей сложности;
4) время ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающимися в посторонней помощи, а также престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет;

2017 жылғы 16 наурыз
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
___________ Ж. Асанов
2017 жылғы 28 наурыз
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 7 наурыз
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
___________ С. Жасұзақов
2017 жылғы 17 наурыз
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметінің
бастығы
__________ А. Күреңбеков
2017 жылғы 15 наурыз
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
"Сырбар" Сыртқы барлау
қызметінің директоры
____________ Ғ. Байжанов
2017 жылғы 15 наурыз
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
___________ К. Мәсімов
2017 жылғы 31 наурыз
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 10 наурыз
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
___________ Қ. Қасымов
2017 жылғы 13 наурыз
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 3 наурыздағы
№ 17 бұйрығымен бекітілген
2018 жылғы 1 шілдеге дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы 2018 жылғы 1 шілдеге дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 73-бабының 14-тармағына сәйкес әзірленді және 2018 жылғы 1 шілдеге дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу тәртібін көздейді.
2. Қайта есептеуге 2018 жылғы 1 шілдеге дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері жатады.
3. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне байланысты қайта есептеледі.
2-тарау. Зейнетақы жүйесіне қатысу өтілін есептеу тәртібі
4. Әрбір мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушы үшін зейнетақы жүйесіне қатысу өтілі айқындалады.
5. Зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне:
1) Заңның 13-бабына сәйкес есептелген 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі кезеңге жинақталған еңбек өтілі;
2) міндетті зейнетақы жарналары жүзеге асырылған кезең;
3) жұмыс iстемейтiн ананың жас балаларды бағып-күткен, бiрақ әрбiр бала 3 жасқа толғанға дейін жалпы жиынтығы 12 жыл шегiнен аспайтын уақыты;
4) бірінші топтағы мүгедекті, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекті және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерді, сондай-ақ сексен жасқа толған қарттарды, он алты жасқа дейінгі мүгедек баланы күту уақыты;

5) периоды воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службы;
6) период проживания за границей супруги (супруга) сотрудников дипломатических служб Республики Казахстан и международных организаций, но не более 10 лет в общей сложности;
7) период проживания супругов военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных органов с супругами в местностях, где отсутствовала возможность их трудоустройства по специальности, но не более 10 лет в общей сложности;
8) периоды трудовой деятельности после 1 января 1998 года в российских организациях комплекса "Байконур";
9) периоды трудовой деятельности лиц, указанных в подпункте 2) пункта 2 статьи 24 Закона. С 1 января 2005 года указанные периоды засчитываются при условии осуществления социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.08.2018 № 800 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Трудовой стаж, выработанный за период до 1 января 1998 года, учитывается по документам, имеющимся в пенсионном деле получателя, без истребования дополнительных документов, и соответствует трудовому стажу, с учетом которого назначены пенсионные выплаты по возрасту.
7. Период, за который осуществлялись обязательные пенсионные взносы, учитывается по сведениям, имеющимся в централизованной базе данных о перечислении обязательных пенсионных взносов, как общее количество месяцев, за которые поступили обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды и (или) единый накопительный пенсионный фонд.
В случаях неполного или несвоевременного перечисления обязательных пенсионных взносов период осуществления обязательных пенсионных взносов подтверждается (в зависимости от их наличия в пенсионном деле) следующими документами:
справка о суммах дохода, выплаченных физическому лицу и осуществленных с дохода обязательных пенсионных взносов с указанием исчисленных, удержанных и перечисленных сумм обязательных пенсионных взносов;
справка о доходах адвокатов, частных судебных исполнителей, частных нотариусов, профессиональных медиаторов, а также индивидуальных предпринимателей, осуществлявших обязательные пенсионные взносы в свою пользу, глав и членов (участников) крестьянских или фермерских хозяйств, выданная органом государственных доходов;
справка-подтверждение работодателя о перечислении обязательных пенсионных взносов;
решение суда, подтверждающее период перечисления обязательных пенсионных взносов.
При перерасчете размера государственной базовой пенсионной выплаты период, за который перечислялись обязательные пенсионные взносы адвокатов, частных судебных исполнителей, частных нотариусов, профессиональных медиаторов, а также индивидуальных предпринимателей, перечислявших обязательные пенсионные взносы в свою пользу, членов (участников) и глав крестьянских или фермерских хозяйств, равен одному году при условии перечисления в единый накопительный пенсионный фонд не менее годовой суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащей уплате за соответствующий налоговый период.
Если внесенная указанными лицами сумма обязательных пенсионных взносов меньше годовой суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащей уплате за соответствующий налоговый период, то период, за который перечислялись обязательные пенсионные взносы, определяется пропорционально внесенной сумме обязательных пенсионных взносов.

5) әскери қызметтің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметтің, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің кезеңдері;
6) Қазақстан Республикасының және халықаралық ұйымдардың дипломатиялық қызмет қызметкерлері жұбайының (зайыбының) шетелде тұрған, бірақ жалпы жиынтығы 10 жылдан аспайтын кезеңі;
7) әскери қызметшiлердің (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің жұбайларымен мамандықтары бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұрған, бірақ жалпы жиынтығы 10 жылдан аспайтын кезеңдері;
8) "Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарында 1998 жылғы 1 қаңтардан кейінгі еңбек қызметінің кезеңдері;
9) Заңның 24-бабы 2-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген адамдардың еңбек қызметінің кезеңдері есепке алынады. 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап көрсетілген кезеңдер Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік төлемдер жүзеге асырылған шарттарда есепке алынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 29.08.2018 № 800 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі кезеңге жинақталған еңбек өтілі қосымша құжаттарды талап етусіз алушының зейнетақы ісіндегі құжаттар бойынша есепке алынады және жасына байланысты зейнетақы төлемдері тағайындалған еңбек өтіліне сәйкес келеді.
7. Міндетті зейнетақы жарналары жүзеге асырылған кезең орталықтандырылған дерекқордағы міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы мәліметтер бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына және (немесе) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары түскен айлардың жалпы саны ретінде есепке алынады.
Міндетті зейнетақы жарналары толық және уақытылы аударылмаған жағдайларда міндетті зейнетақы жарналарын (олардың зейнетақы ісінде болуына қарай) жүзеге асыру кезеңдері мынадай құжаттармен расталады:
есептелген, ұстап қалған және аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын көрсете отырып жеке тұлғаға төленген және міндетті зейнетақы жарналары табысынан жүзеге асырылған табыс сомалары туралы;
мемлекеттік кірістер органдары берген өз пайдасына міндетті зейнетақы жарналарын жүзеге асырған адвокаттардың, жеке сот орындаушылардың, жекеше нотариустардың, кәсіби медиаторлардың, сондай-ақ дара кәсiпкерлердің, шаруа немесе фермер қожалығының басшысының және мүшелерiнiң (қатысушыларының) табыстары туралы анықтама;
міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы жұмыс берушінің растау-анықтамасы;
міндетті зейнетақы жарналарын аудару кезеңдерін растайтын сот шешімі.
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеген кезде өз пайдасына міндетті зейнетақы жарналарын жүзеге асырған адвокаттардың, жеке сот орындаушылардың, жекеше нотариустардың, кәсіби медиаторлардың, сондай-ақ дара кәсiпкерледің, шаруа немесе фермер қожалықтары мүшелерінің (қатысушыларының) және басшыларының міндетті зейнетақы жарналары жүзеге асырылған кезеңі бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударылған шарттарда тиісті салық кезеңiне төленуге жататын міндетті зейнетақы жарналарының кем дегенде жылдық сомасы бір жылға тең болады.
Егер аталған тұлғалар енгізген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы тиісті салық кезеңiне төленуге жататын міндетті зейнетақы жарналарының жылдық сомасынан аз болса, онда міндетті зейнетақы жарналары аударылған кезең енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасына пропорционалды түрде айқындалады.

Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.04.2018 № 158 (вводится в действие с 01.07.2018).
8. При условии перечисления обязательных пенсионных взносов до 1 июля 2006 года в период участия в накопительной пенсионной системе учитывается месяц, предшествующий месяцу, в котором осуществлено перечисление обязательных пенсионных взносов, но не ранее 1 января 1998 года.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.04.2018 № 158 (вводится в действие с 01.07.2018).
9. Если за один месяц в накопительные пенсионные фонды и (или) единый накопительный пенсионный фонд осуществлено перечисление обязательных пенсионных взносов несколько раз, период участия в накопительной пенсионной системе составляет один месяц.
9-1. При перерасчете размера государственной базовой пенсионной выплаты периоды, указанные в подпунктах 3) – 9) пункта 5 настоящих Правил, за исключением периодов трудовой деятельности с 1 января 2005 года лиц, указанных в подпункте 2) пункта 2 статьи 24 Закона, засчитываются в стаж участия в пенсионной системе, если сведения о них имеются в пенсионном деле получателя.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.04.2018 № 158 (вводится в действие с 01.07.2018); в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.08.2018 № 800 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. При перерасчете размера государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года, военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, в стаж участия в пенсионной системе засчитываются трудовой стаж и выслуга лет по данным пенсионного дела, без истребования дополнительных документов.
11. Стаж участия в пенсионной системе учитывается на день назначения государственной базовой пенсионной выплаты.
Стаж участия в пенсионной системе лиц, являющихся получателями пенсионных выплат, назначенных в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 11 Закона, учитывается до достижения возраста 63 лет (мужчины) и 58 лет 6 месяцев (женщины).
Глава 3. Исчисление размера государственной базовой пенсионной выплаты
12. Исчисление размера государственной базовой пенсионной выплаты производится в соответствии с пунктом 2 статьи 4 Закона.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда –ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.04.2018 № 158 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысу кезеңінде міндетті зейнетақы жарналары 2006 жылғы 1 шілдеге дейін, бірақ 1998 жылғы 1 қаңтардан ерте емес аударылған кезде міндетті зейнетақы жарналарының аударымы жүзеге асырылған айдың алдындағы ай есепке алынады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда –ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.04.2018 № 158 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Егер жинақтаушы зейнетақы қорларына және (немесе) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналарын бір айда бірнеше рет аудару жүзеге асырылса, жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысу кезеңі бір айды құрайды.
9-1. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу кезінде осы Қағидалардың 5-тармағының 3) - 9) тармақшаларында көрсетілген кезеңдер, Заңның 24-бабы 2-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген адамдардың еңбек қызметі кезеңдерін қоспағанда, егер олар туралы мәліметтер алушының зейнетақы ісінде болса, зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне есептеледі.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.04.2018 № 158 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 29.08.2018 № 800 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
10. Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу кезінде зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне еңбек өтілі және еңбек сіңірген жылдары қосымша құжаттарды талап етусіз зейнетақы ісіндегі деректер бойынша есепке алынады.
11. Зейнетақы жүйесіне қатысу өтілі мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындаған күнге есепке алынады.
Заңның 11-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес тағайындалған зейнетақы төлемдерін алушылар болып табылатын адамдардың зейнетақы жүйесіне қатысу өтілі 63 жасқа (ерлер) және 58 жас 6 айға (әйелдер) толғанға дейін есепке алынады.
3-тарау. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін есептеу
12. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін есептеу Заңның 4-бабының 2-тармағына сәйкес жүргізіледі.

Глава 4. Организация работы по перерасчету размера государственной базовой пенсионной выплаты
13. Работа по перерасчету размера государственной базовой пенсионной выплаты осуществляется без истребования заявления получателя о перерасчете государственной базовой пенсионной выплаты.
14. Решение о перерасчете размера государственной базовой пенсионной выплаты с 1 июля 2018 года оформляется по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
15. Уполномоченные государственные органы по назначению пенсионных выплат за выслугу лет передают в филиалы некоммерческого акционерного общества Государственной корпорации "Правительство для граждан" в одном экземпляре выписки из пенсионного дела пенсионера из числа военнослужащих, сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, по форме 1-ВС-повышение согласно приложению 4 к Правилам назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500.
Приложение 1
к Правилам перерасчета размера
государственной базовой
пенсионной выплаты,
назначенной до 1 июля 2018 года
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.08.2018 № 800 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Код _______________
Область ____________
Решение № ___ от "__" _______ 20__ года
Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции по _______________
области Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан о
перерасчете размера государственной базовой пенсионной выплаты с 1 июля 2018 года
Гражданин(ка) ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
№ дела __________ Пол _________ Дата рождения "__" ________19__года
Стаж участия в пенсионной системе ___ лет ___ месяцев ___ дней в том числе:
трудовой стаж до 1 января 1998 года ___ лет ___ месяцев ___ дней период
осуществления обязательных пенсионных взносов ___ лет ___ месяцев
Коэффициент стажа участия в пенсионной системе (КСУ) ________________
Размер государственной базовой пенсионной выплаты в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" с 1 июля 2018 года составляет
___________________________________________________________________________ тенге
___________________________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
Руководитель департамента __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель управления (отдела) ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Проект решения подготовлен:
Директор филиала Государственной корпорации
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист филиала Государственной корпорации
_______________________________-________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Начальник отделения Государственной корпорации
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к Правилам перерасчета размера
государственной базовой
пенсионной выплаты, назначенной
до 1 июля 2018 года
Форма
Решение
о перерасчете размера государственной базовой пенсионной выплаты
с 1 июля 2018 года
(для получателей пенсионных выплат за выслугу лет)
________________________________________________________________________________
(воинское, специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
№ пенсионного дела __________
Дата рождения "___"__________19___года
Стаж участия в пенсионной системе:
в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней
в том числе:

4-тарау. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
13. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу жөніндегі жұмысы алушының мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу туралы өтінішін талап етпестен жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу туралы шешім 2018 жылғы 1 шілдеден бастап осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ресімделеді.
15. Еңбек сiңiрген жылдары үшiн зейнетақы төлемдерiн тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және оларды жүзеге асыру қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес 1-BС-арттыру нысаны бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиалына бір данада әскери қызметшiлер, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлері, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдар қатарындағы зейнеткердің зейнетақы ісінен үзінді көшірме береді.
2018 жылғы 1 шілдеге дейін
тағайындалған мемлекеттік
базалық зейнетақы төлемінің
мөлшерін қайта есептеу
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 29.08.2018 № 800 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Коды ______________
Облысы ____________
2018 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта
есептеу туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ____________ облысы бойынша
департаментінің 20__ жылғы "__" _______ № ___ шешімі
Азамат(ша) ______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Іс № __________
Жынысы ______________ Туған күні 19__ жылғы "_____" ________________
Зейнетақы жүйесіне қатысу өтілі ___ жыл ___ ай ________ күн оның ішінде:
1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі еңбек өтілі ___ жыл ___ ай ___ күн
МЗЖ жүзеге асырылған кезең ___ жыл ___ ай
Зейнетақы жүйесіне қатысу өтілінің коэффициенті _____________________________________
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері "Қазақстан Республикасында
зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2018
жылғы 1 шілдеден бастап ___________________________________________________ теңгені
___________________________________________________ теңгені құрайды.
(сомасы жазбаша)
Департамент басшысы ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Басқарма (бөлім) басшысы _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман __________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Шешімнің жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры
_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік корпорация филиалының маманы
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің бастығы
______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
2018 жылғы 1 шілдеге дейін
тағайындалған мемлекеттік
базалық зейнетақы төлемінің
мөлшерін қайта есептеу
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қайта есептеу туралы шешім (еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушылар үшін)
____________________________________________________________________
(әскери, арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Зейнетақы ісінің № __________
Туған күні 19___ жылғы "___"__________
Зейнетақы жүйесіне қатысу өтілі:
күнтізбелік есептегенде __ жыл __ ай __ күн,
жеңілдікпен есептегенде __ жыл __ ай __ күн,
оның ішінде:

1) выслуга лет:
в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней
2) трудовой стаж:
в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней
Коэффициент стажа участия в пенсионной системе (КСУ) _____________________________
Размер государственной базовой пенсионной выплаты в соответствии с Законом Республики
Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" с 1 июля 2018 года
составляет _________________________________________________________________ тенге
___________________________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
М.П.
Руководитель подразделения ________ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист подразделения      ________ _______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1) еңбек сіңірген жылдары:
күнтізбелік есептегенде __ жыл __ ай __ күн,
жеңілдікпен есептегенде __ жыл __ ай __ күн,
2) еңбек өтілі:
күнтізбелік есептегенде __ жыл __ ай __ күн,
жеңілдікпен есептегенде __ жыл __ ай __ күн.
Зейнетақы жүйесіне қатысу өтілінің коэффициенті __________________________
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері "Қазақстан Республикасында
зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2018
жылғы 1 шілдеден бастап _______________________________________________ теңгені
______________________________________________________________ теңгені құрайды
(сомасы жазбаша)
М.О.
Бөлімше басшысы      _______________       _______________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бөлімше маманы      ________________      _______________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)