О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 296 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 апреля 2017 года № 447. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2017 года № 15087. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 4 июня 2018 года № 890 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 04.06.2018 № 890 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 296 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11325, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" 25 июня 2015 года) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами";
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Департаменту по организации экспертной деятельности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.";
в Регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 296 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 20 сәуірдегі № 447 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 сәуірде № 15087 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 4 маусымдағы № 890 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 04.06.2018 № 890 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 296 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11325 болып тіркелген, 2015 жылы 25 маусымда "Әділет" Ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психитатриалық сараптамалары" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы";
бұйрықтың 3 және 4 тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
осы бұйрықпен бекітілген "Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің регламентінде:
регламенттің атауы келесі редакцияда жазылсын:
"Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психитатриалық сараптамалары" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің регламенті";
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственная услуга "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 242 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11188) (далее – Стандарт) Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги - лицензия, переоформление, дубликат лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.";
часть третью пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами". Портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные о услугополучателе.";
приложения 1, 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту по организации экспертной деятельности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.

"1. Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 242 бұйрығымен бекітілген "Сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриалық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11188 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы көрсетеді.";
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi – сот–сараптама қызметімен айналысуға, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психитатриалық сараптамаларына лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру не осы Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негiздер бойынша мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап беру.";
8 тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға өтініш жасауы үшін порталдан "Сот-сараптамалық, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психитатриалық сараптамалары қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беруді" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.";
1, 2, 3 және 4-қосымшасы осы бұйрықтың 1, 2, 3 және 4-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін күнтізбелік он күн мерзімде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамысыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 апреля 2017 года № 447
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
судебно-экспертной деятельностью,
в том числе судебно-медицинской,
судебно-наркологической и
судебно-психиатрической экспертизами"
Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Таблица 1. Описание действий СФЕ
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Канцелярия
Директор департамента по организации экспертной деятельности
Эксперт департамента по организации экспертной деятельности
Руководитель УО
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, проводит регистрацию полученных документов, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
Согласовывает регистрацию и отписывает эксперт департамента по организации экспертной деятельности
Рассматривает заявления услугополучателя внесение в реестр соответствующих записей о выдаче лицензии, переоформление или дубликата лицензии, оформление лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Рассмотрение заявления, подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии.
Форма завершения
Направляет результат оказания государственной услуги через почту на адрес услугополучателя
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя в управлении
Запись в реестр регистрации, оформление лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии, выдача электронной лицензии
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
12 рабочий день
1 рабочий дней
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Канцелярия
Директор департамента по организации экспертной деятельности
Эксперт департамента по организации экспертной деятельности
Руководитель УО
1. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн мерзім өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасының
Әділет министрінің
2017 ж. 20 сәуірдегі
№ 447 бұйрығына
1 қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
соның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және сот-
психиатриялық
сараптамалармен айналысуға
арналған лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызметтің регламентiне
1-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара іс-қимыл жасау рәсiмдері (iс-қимылдар) реттiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) әрекетiнiң сипаттамасы
Рәсiмдер (iс-қимылдар) №
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Кеңсе
Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің директоры
Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің қызметкері
УО басшысы
Iс-қимылдардың атауы және олардың сипаттамасы
Лицензия беруге, қайта ресiмдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге өтiнiштi және қажеттi құжаттар тiзбесiн қабылдау, алынған құжаттарға тiркеу жасау, бұл ретте өтiнiштiң оң жақ төменгi бұрышына түскен күнi мен кiрiс нөмiрi көрсетіле отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасы қойылады
Тiркеуге келiседi және сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің қызметкеріне нұсқама жiбередi
Көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды, тiзiлiмге лицензия беру, қайта ресiмдеу немесе лицензияның телнұсқасын беру туралы тиiсiнше жазба енгiзу, лицензияны қайта ресiмдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресiмдеу
Өтiнiштi қарау, лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою.
Аяқталу нысаны
Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн көрсетiлетiн қызметтi алушының мекенжайына пошта арқылы жiбередi
Орындау мерзiмi мен басқарманың жауапты орындаушысы қамтылған қарары бар құжаттар
Тiркеу тiзiлiмiне жазба, лицензияны ресiмдеу, қайта ресiмдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресiмдеу
Лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою, электрондық лицензия беру
Орындау мерзiмi
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
12 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
Кеңсе
Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің директоры
Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің қызметкері
УО басшысы
1. Лицензия беруге, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасын беруге өтiнiш және қажеттi құжаттар тiзбесiн қабылдау, бұл ретте, өтiнiштiң төменгi оң жақ бұрышына түскен күнi мен кiрiс нөмiрi көрсетіле отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасы қойылады.

2. Согласовывает регистрацию и отписывает эксперт департамента по организации экспертной деятельности
3. Оформление заключения об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии в канцелярию
4. Подписание Заключения об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии
6. Направляет заключения об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии на адрес услугополучателя
5. Направляет заключения об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии в канцелярию
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 апреля 2017 года № 447
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
судебно-экспертной деятельностью,
в том числе судебно-медицинской,
судебно-наркологической и
судебно-психиатрической экспертизами"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в портал;
7) условие 2 – проверка в портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 7 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

2. Тіркеуді келіседі және сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің қызметкеріне нұсқама жiбередi
3. Лицензия беруден, қайта тіркеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны ресiмдейдi.
4. Лицензия беруден, қайта ресiмдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыға қол қояды
6. Лицензия беруден, қайта ресiмдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны көрсетiлетiн қызметтi алушының мекенжайына жiбередi
5. Лицензия беруден, қайта ресiмдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны кеңсеге жiбередi.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрінің
2017 ж. 20 сәуірдегі
№ 447 бұйрығына
2 қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
соның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және сот-
психиатриялық
сараптамалармен айналысуға
арналған лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызметтің регламентiне
2-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу) нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеу;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметтерді төлеу, содан кейін ол ақпарат порталға түседі;
7) 2-шарт – қызмет көрсеткені үшін төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5-процесс – қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 7-процесс көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;

10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельства, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале" и обработка запроса в портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в портале ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ, данных о судимости в ИС "АИС СУ";
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

10) 3-шарт порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру нөмірлерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және негіздемелерге сәйкестігін тексеру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алу. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті берушінің өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қызмет көрсету үшін порталда ЖСН және паролін (авторизациялау процесін) енгізу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізу;
3) 3-процесс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да "АИС СУ" АЖ-де көрсетілетін қызметті алушының соттылығы туралы деректерін тексеру;
5) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің, "АИС СУ" АЖ-де соттылығы туралы деректердің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің сұрау салу нысанын, оның ішінде қағаз түрінде құжаттарының бар екендігі туралы белгісін толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салудың нысанына бекітуі және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;

7) процесс 6 – регистрация электронного документа в портале;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
10) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (лицензия на осуществление судебно-экспертной деятельности).
Условные обозначения:
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 апреля 2017 года № 447
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
судебно-экспертной деятельностью,
в том числе судебно-медицинской,
судебно-наркологической и
судебно-психиатрической экспертизами"
Выходные документы
Результат оказания государственной услуги
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ [Название ФЛ]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше обращение от [Дата заявки]
года № [Номер заявки], сообщает следующее. [Причина отказа].
[Должность подписывающего] [ФИО подписывающего]
(при наличии)
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003
года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу
на бумажном носителе.
ЛИЦЕНЗИЯ
"___" ___________ 20 ___ года                                    № _____________
Выдана
________________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью фамилия, имя,
отчество (в случае наличия), индивидуальный идентификационный номер физического лица) на занятие
________________________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом Республики
Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия
________________________________________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях")
Примечание:
________________________________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар ____________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата первичной выдачи: "___" _________ _________ г.
Срок действия лицензии: "____" __________ ______ г.
Место выдачи ___________________________________
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003
года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу
на бумажном носителе.
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 апреля 2017 года № 447
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
судебно-экспертной деятельностью,
в том числе судебно-медицинской,
судебно-наркологической и
судебно-психиатрической экспертизами"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе
в области судебно-медицинской, судебно- психиатрической и судебно-наркологической
экспертизы" (наименование государственной услуги)
*При оказании услуги при обращении Услугополучателя в государственный орган
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством ИС "Е-Лицензирование"

7) 6 -процесс – порталда электрондық құжатты тіркеу;
8) 2-шарт – қоса берілген құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші Стандартта және қызмет көрсету үшін негіздемелерде көрсетілген сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
10) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушы қызмет нәтижесін ("Сот-сараптамалық қызметін жүзеге асыруға лицензия алу) алу.
Шартты белгілері:
Қазақстан Республикасының
Әділет министрінің
2017 ж. 20 сәуірдегі
№ 447 бұйрығына
3 қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
соның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және сот-
психиатриялық
сараптамалармен айналысуға
арналған лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызметтің регламентiне
3-қосымша
Шығатын құжаттар
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[ЖТ атауы] [УО атауы], сіздің [өтінім күні] № [өтінім нөмірі]
өтінішіңізді қарап шығып, мыналарды хабарлаймыз. [Бас тартудың себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]            [Қол қоюшының Т.А.Ә.]
(бар болған жағдайда)
Осы құжат Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы "Электрондық
құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңының 7-бабының 1) тармақшасына
сәйкес электрондық құжат қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
ЛИЦЕНЗИЯ
20 ____ жылғы "___" ___________                  №_____________
________________________________________________________________________________
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
______________________________________________________________________ айналысуға
____________________________________________________________ берілді (заңды
тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары
________________________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)
Ескерту:
________________________________________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар ______________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) ___________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Алғашқы берілген күні: " " ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: " " ____________ _______ ж.
Берілген орны _____________
Осы құжат Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңының 7-бабының 1) тармақшасына сәйкес электрондық құжат қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрінің
2017 ж. 20 сәуірдегі
№ 447 бұйрығына
4 қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
соның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және сот-
психиатриялық
сараптамалармен айналысуға
арналған лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызметтің регламентiне
4-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
*Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік органға жүгінген кезде қызмет көрсету тәртібі;