О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 апреля 2017 года № 250. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2017 года № 15132. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 января 2021 года № 7.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 08.01.2021 № 7 (вводится в действие с 01.01.2023).
В соответствии с пунктом 2 статьи 63 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 587 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10156, опубликован 12 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 63 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 дополнить подпунктами 124) и 125) следующего содержания:
"124) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу (форма 200.00) согласно приложению 124 к настоящему приказу;
125) правила составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу (форма 200.00) согласно приложению 125 к настоящему приказу.";
дополнить приложениями 124 и 125 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2016 года № 579 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 587 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14462, опубликован 14 декабря 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
абзацы сто седьмой, сто восьмой пункта 1 исключить;
приложения 19 и 20 изложить в редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 14 сәуірдегі № 250 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 19 мамырда № 15132 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 7 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 08.01.2021 № 7 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 63-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 587 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10156 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 63-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай мазмұндағы 124) және 125) тармақшалармен толықтырылсын:
"124) осы бұйрыққа 124-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларацияның нысаны (200.00-нысан);
125) осы бұйрыққа 125-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) (200.00-нысан) жасау қағидалары.";
осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 124 және 125-қосымшалармен толықтырылсын.
2. "Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 587 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 31 қазандағы № 579 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14462 болып тіркелген, 2016 жылғы 14 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың жүз жетінші, жүз сегізінші абзацтары алып тасталсын;
19 және 20-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Н. Айдапкелов
17 апреля 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2017 года № 250
Приложение 124
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 587
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Декларация по индивидуальному подоходному налогу
и социальному налогу
отчетный период ____ квартал 20__ года
Индекс: форма 200.00
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: налоговые агенты, за исключением применяющих специальные налоговые
режимы для крестьянских или фермерских хозяйств и на основе упрощенной декларации
Куда представляется: в органы государственных доходов
Срок представления: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным
периодом
Примечание: пояснение по заполнению отчета приведено в Правилах составления налоговой
отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу
(форма 200.00) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2017 года № 250
Приложение 125
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 587
Правила составления налоговой отчетности
(декларации) по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу
(форма 200.00) Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу (форма 200.00) (далее - Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и законами Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон о пенсионном обеспечении), от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (далее - Закон об обязательном социальном страховании), от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее - Закон об обязательном социальном медицинском страховании).
Правила определяют порядок составления формы налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу (далее - декларация), предназначенной для исчисления индивидуального подоходного налога, социального налога, а также для исчисления, удержания (начисления) и перечисления сумм обязательных пенсионных взносов (далее - обязательные пенсионные взносы), обязательных профессиональных пенсионных взносов (далее - обязательные профессиональные пенсионные взносы) в единый накопительный пенсионный фонд, начисления и перечисления сумм социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования (далее - социальные отчисления) и отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование.

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_____________ Н. Айдапкелов
2017 жылғы 17 сәуір
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 14 сәуірдегі
№ 250 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 587 бұйрығына
124-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларация
Есепті кезең 20___ жылғы ______тоқсан
Индексі: 200.00-нысаны
Кезенділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: шаруа немесе фермер қожалықтары үшін және оңайтылған декларация негізінде арнаулы салық режимдерін қолданатындарды қоспағанда салық агенттері
Қайда тапсырылады: мемлекеттік кірістер органдарына
Тапсыру мерзімі: есепті салық кезеңінен кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндіру осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидаларында (200.00-нысан) келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 14 сәуірдегі
№ 250 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 587 бұйрығына
125-қосымша
Жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша салық есептілігін
(декларацияны) жасау қағидалары (200.00-нысан)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (200.00-нысан) (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және 2013 жылғы 21 маусымдағы "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" (бұдан әрі – Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңы), 2003 жылғы 25 сәуірдегі "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" (бұдан әрі – Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңы), 2015 жылғы 16 қарашадағы "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына (бұдан әрі – Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңы) сәйкес әзірленген.
Қағидалар жеке табыс салығын, әлеуметтік салықтарды есептеуге, сондай-ақ мiндетті зейнетақы жарналарының (бұдан әрі – мiндетті зейнетақы жарналары), міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының (бұдан әрі – мiндетті кәсіптік зейнетақы жарналары) сомаларын есептеуге, ұстауға (қоса есептеуге) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар (бұдан әрі – әлеуметтік аударымдар) және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналардың сомаларын есептеуге және аударуға арналған жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық бойынша салық есептілігі нысанын (декларацияны) (бұдан әрі – декларация) жасау тәртібін айқындайды.

Декларация составляется налоговыми агентами, за исключением применяющих специальные налоговые режимы для крестьянских или фермерских хозяйств и на основе упрощенной декларации по отношению к физическим лицам согласно главам 18, 19 раздела 6, главе 25 раздела 7, разделу 12 Налогового кодекса, агентами по уплате обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в соответствии с Законом о пенсионном обеспечении, плательщиками социальных отчислений в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании, плательщиками взносов и (или) отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании, в том числе индивидуальными предпринимателями (за исключением применяющих специальные налоговые режимы для крестьянских или фермерских хозяйств, на основе упрощенной декларации и патента), частными нотариусами, частными судебными исполнителями, адвокатами, профессиональными медиаторами по обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям в свою пользу в размерах, установленных законами о пенсионном обеспечении, об обязательном социальном страховании.
Структурные подразделения, признанные по решению юридического лица самостоятельными плательщиками социального налога согласно пункту 2 статьи 355 Налогового кодекса, признаются налоговыми агентами по индивидуальному подоходному налогу.
Налогоплательщик, осуществляющий деятельность в рамках специального налогового режима в соответствии со статьями 448-452 Налогового кодекса и деятельность, налогообложение которой производит в общеустановленном порядке, представление декларации производится раздельно по каждому виду деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 64 Налогового кодекса.
2. Настоящие Правила распространяются на обязательства по представлению налоговой отчетности на 2017 год.
3. Декларация состоит из самой декларации (форма 200.00) и приложений к ней (формы с 200.01 по 200.04), предназначенных для детального отражения информации об исчислении налогового обязательства.
4. При заполнении декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки декларации не заполняются.
6. Приложения к декларации составляются в обязательном порядке при заполнении строк в декларации, требующих раскрытия соответствующих показателей.
7. Приложения к декларации не составляются при отсутствии данных, подлежащих отражению в них.
8. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к декларации, дополнительно заполняется аналогичный лист приложения к декларации.

Декларацияны Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңына сәйкес міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі агенттермен, Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы және Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңдарына сәйкес әлеуметтік аударымдарды төлеушілер Салық кодексінің 6-бөлімінің 18, 19-тарауларына, 7-бөлімінің 25-тарауына, 12-бөліміне сәйкес жеке тұлғаларға қатысты шаруа немесе фермер қожалықтары үшін және оңайтылған декларация негізінде арнаулы салық режимдерін қолданатындарды қоспағанда, салық агенттері, оның ішінде Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңда, Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңда белгіленген мөлшерлерде өз пайдасына міндетті зейнетақы жарналарымен, әлеуметтік аударымдары бойынша дара кәсіпкерлер (шаруа немесе фермер қожалықтары үшін, оңайтылған декларация және патент негізінде арнаулы салық режимдерін қолданатындарды қоспағанда), жеке нотариустар, жеке сот орындаушылары, адвокаттар, кәсіби медиаторлар жасайды.
Салық кодексінің 355-бабының 2-тармағына сәйкес заңды тұлғаның шешімімен дербес әлеуметтік салық төлеушілер болып танылған құрылымдық бөлімшелер жеке табыс салығы бойынша салық агенттері болып танылады.
Салық кодексінің 448-452-бабыларына сәйкес қызметін арнаулы салық режимі шеңберінде жүзеге асыратын және салық салынуы жалпыға бірдей тәртіпте жүргізілетін қызметті жүзеге асыратын салық төлеуші декларацияны Салық кодексінің 64-бабының 1-тармағына сәйкес әрбір қызмет түрі бойынша бөлек табыс етеді.
2. Осы Қағидалар 2017 жылғы салық есептілігін табыс ету бойынша міндеттемелерге қолданылады.
3. Декларация декларацияның өзінен (200.00-нысан) және салық міндеттемесінің есептелуі туралы ақпараттарды егжей-тегжейлі көрсетуге арналған оған қосымшалардан (200.01-ден 200.04-ке дейінгі нысандар) тұрады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті декларацияның торкөздері толтырылмайды.
6. Декларацияға қосымшалар тиісті көрсеткіштерді ашуды талап ететін декларация жолдарын толтыру кезінде міндетті тәртіпте жасалады.
7. Декларацияға қосымшаларда көрсетілуі тиіс деректер болмаған жағдайда олар жасалмайды.
8. Декларацияға қосымшалардың парағында бар жолдардағы көрсеткіштер саны асып түскен жағдайда, декларацияға қосымшалардың осындай тағы парағы толтырылады.

9. В настоящих Правилах применяются следующие арифметические знаки: "+" - плюс; "-" - минус; "х" - умножение; "/" - деление; "=" - равно.
10. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "-" в первой левой ячейке соответствующей строки (графы) декларации.
11. При составлении декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 68 Налогового кодекса.
12. Декларация подписывается налоговым агентом/вкладчиком (плательщиком) либо его представителем и заверяется печатью налогового агента либо его представителя, имеющего в установленных законодательством Республики Казахстан случаях печать со своим наименованием, в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Налогового кодекса.
13. При представлении декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику (налоговому агенту) с отметкой органа государственных доходов;
2) по почте заказным письмом с уведомлением на бумажном носителе - налогоплательщик (налоговый агент) получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде – налогоплательщик (налоговый агент) получает уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности системой приема налоговой отчетности органов государственных доходов.
14. В разделах "Общая информация о налогоплательщике (налоговом агенте)" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике (налоговом агенте)" декларации.
Глава 2. Составление декларации (форма 200.00)
15. В разделе "Общая информация о налогоплательщике (налоговом агенте)" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный номер (бизнес- идентификационный номер) налогоплательщика.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) доверительного управляющего;
2) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность - отчетный квартал, в который входят отчетные налоговые периоды (указывается арабскими цифрами);
3) наименование налогового агента/Ф.И.О. вкладчика (плательщика).
Указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица-доверительного управляющего;

9. Осы Қағидадаларда мынадай арифметикалық белгілер қолданылады: "+" – қосу; "–" – алу; "х" – көбейту; "/" – бөлу; "=" – тең.
10. Сомалардың теріс мәндері декларацияның тиісті жолының (бағанының) бірінші сол жақтағы торкөзінде "–" белгісімен белгіленеді.
11. Декларация жасау кезінде:
1) қағаз жеткізгіште – қара не көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық жеткізгіште – Салық кодексінің 68-бабына сәйкес толтырылады.
12. Декларацияға Салық кодексінің 61-бабының 3-тармағына сәйкес салық агенті/салымшы (төлеуші) не оның өкілі қол қояды және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда өзінің атауы жазылған мөрі бар салық төлеушінің мөрімен не оның өкілінің мөрімен куәландырылады.
13. Декларацияны табыс ету кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз жеткізгіште – екі данада жасалады, бір данасы мемлекеттік кірістер органының белгісімен салық төлеушіге (салық агентіне) қайтарылады;
2) хабарламасы бар тапсырыс хатпен қағаз жеткізгіште – салық төлеуші (салық агенті) пошта немесе өзгелей байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) электронды түрде – салық төлеуші (салық агенті) мемлекеттік кірістер органдарының салық есептілігін қабылдау жүйесінің салық есептілігінің қабылданғаны немесе қабылданбағандығы туралы хабарлама алады.
14. Қосымшалардың "Салық төлеуші (салық агенті) туралы жалпы ақпарат" деген бөлімінде декларацияның "Салық төлеуші (салық агенті) туралы жалпы ақпарат" деген бөліміндегі көрсетілген тиісті деректерді көрсетеді.
2-тарау. Декларацияны жасау (200.00-нысан)
15. "Салық төлеуші (салық агенті) туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкетендіру нөмірі).
Салық міндеттемесін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде жолда сенімгерлікпен басқарушы салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2) салық есептілігі табыс етілетін салық кезеңі – есепті салық кезеңдері кіретін есепті тоқсан;
3) салық агентінің атауы/салымшынын (төлеушінің) Т.А.Ә.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
Салық міндеттемелерін сенiмгерлікпен басқарушы орындаған кезде, жолда сенімгерлікпен басқарушы жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе сенімгерлікпен басқарушы заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;

4) вид декларации.
Соответствующие ячейки отмечаются с учетом отнесения декларации к видам налоговой отчетности, указанным в статье 63 Налогового кодекса;
5) номер и дата уведомления.
Строки заполняются в случае представления вида декларации, предусмотренного подпунктом 4) пункта 3 статьи 63 Налогового кодекса;
6) категория налогоплательщика.
Ячейка отмечается, в случае если налогоплательщик относится к одной из категорий, указанных в строках А, B, C, D.
В случае если налогоплательщик, отметивший ячейку 6 В одновременно относится к категории 6 А, 6 С или 6 D, то отмечает обе ячейки 6 В и 6 А, 6 В и 6 С или 6 D;
7) признак резидентства:
ячейка А отмечается налогоплательщиком-резидентом Республики Казахстан;
ячейка В отмечается налогоплательщиком-нерезидентом Республики Казахстан;
8) численность работников (человек).
Указывается численность работников, которым начислены доходы в отчетном квартале;
9) наличие структурных подразделений, не признанных по решению юридического лица-резидента налоговыми агентами по индивидуальному подоходному налогу и самостоятельными плательщиками по социальному налогу.
При наличии у юридического лица-резидента структурных подразделений, не признанных налоговыми агентами по индивидуальному подоходному налогу и самостоятельными плательщиками по социальному налогу, отмечается соответствующая ячейка. Обязательно для заполнения одной из ячеек;
10) представленные приложения.
Отмечаются ячейки представленных приложений;
11) количество приложений 200.03.
Указывается количество приложений 200.03, которое соответствует количеству структурных подразделений юридического лица-резидента, не признанных налоговыми агентами по индивидуальному подоходному налогу и самостоятельными плательщиками по социальному налогу;
12) количество приложений 200.04.
Указывается количество приложений 200.04, которое соответствует количеству контрактов, заключенных с Республикой Казахстан в установленном Налоговым кодексом порядке.
16. В разделе "Расчетные показатели":
1) строки 200.00.001 I, 200.00.001 II и 200.00.001 III предназначены для отражения суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов, выплаченных физическим лицам и подлежащей перечислению в бюджет за каждый месяц отчетного квартала для налогового агента (в том числе, структурных подразделений, признанных налоговыми агентами в соответствии со статьей 161 Налогового кодекса), за исключением суммы индивидуального подоходного налога, подлежащей уплате в бюджет за структурные подразделения, не признанные налоговыми агентами по индивидуальному подоходному налогу и самостоятельными плательщиками по социальному налогу, которые подлежат отражению в приложении 200.03 к данной форме.

4) декларацияның түрі.
Салық кодексінің 63-бабында көрсетілген салық есептілігінің түрлеріне декларацияны жатқызу ескеріле отырып, тиісті торкөздер белгіленеді;
5) хабарламаның нөмірі мен күні.
Торкөздер Салық кодексінің 63-бабы 3-тармағының 4) тармақшасында көзделген декларацияны табыс еткен жағдайда белгіленеді;
6) салық төлеушінің санаты.
Егер салық төлеуші А, B, C, D жолдарында көрсетілген санаттардың біріне жатқан жағдайда торкөз белгіленеді.
Егер 6 В бағанын белгілеген салық төлеуші бір мезгілде 6 А, 6 С немесе 6 D бағанына жатқан жағдайда, онда тиісінше 6 В мен 6 А, 6 В мен 6 С немесе 6 D бағандарының екеуін де белгілейді;
7) резиденттік белгісі.
А торкөзін Қазақстан Республикасының резидент-салық төлеушісі белгілейді;
В торкөзін Қазақстан Республикасының бейрезидент-салық төлеушісі белгілейді;
8) қызметкерлердің (адам) саны.
Есепті тоқсанда табыстар есептелген қызметкерлердің саны көрсетіледі;
9) резидент заңды тұлғаның шешімі бойынша жеке табыс салығы бойынша салық агенттері және әлеуметтік салық бойынша дербес төлеушілер болып танылмаған құрылымдық бөлімшелерінің бар-жоғы.
Резидент заңды тұлғада жеке табыс салығы бойынша салық агенттері және әлеуметтік салық бойынша дербес төлеушілер болып танылмаған құрылымдық бөлімшелері болған жағдайда тиісті торкөз белгіленеді. Торкөздердің бірі міндетті түрде толтырылуы тиіс;
10) табыс етілген қосымшалар.
Табыс етiлген қосымшалардың торкөздерi белгiленедi;
11) 200.03 қосымшаларының саны.
Резидент заңды тұлғаның жеке табыс салығы бойынша салық агенттері және әлеуметтік салық бойынша дербес төлеушілер болып танылмаған құрылымдық бөлімшелерінің санына сәйкес келетін 200.03 қосымшаларының саны көрсетіледі;
12) 200.04 қосымшаларының саны.
Салық кодексімен белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасымен жасасқан келісімшарттар санына сәйкес келетін 200.04 қосымшаларының саны көрсетіледі.
16. "Есептік көрсеткіштер" деген бөлімде:
1) 200.00.001 I, 200.00.001 II және 200.00.001 III жолдары осы нысанға 200.03-қосымшада көрсетуге тиіс жеке табыс салығы бойынша салық агенттері және әлеуметтік салық бойынша дербес төлеушілер болып танылмаған, құрылымдық бөлімшелер үшін бюджетке төлеуге жататын жеке табыс салығының сомасын қоспағанда, салық агенті үшін (оның ішінде Салық кодексінің 161-бабына сәйкес салық агенттері болып танылған құрылымдық бөлімшелер) жеке тұлғаларға төленген табыстардан есептелген және есепті тоқсанның әрбір айында бюджетке аударылуға жататын жеке табыс салығының сомасын көрсетуге арналған.

Строка 200.00.001 IV предназначена для отражения итоговой суммы налога за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.00.001 I, 200.00.001 II и 200.00.001 III;
2) строки 200.00.002 I, 200.00.002 II и 200.00.002 III предназначены для отражения суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленных с выплаченных доходов физических лиц и подлежащих перечислению в единый накопительный пенсионный фонд за каждый месяц отчетного квартала в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан для налогового агента (в том числе, структурных подразделений, признанных налоговыми агентами в соответствии со статьей 161 Налогового кодекса), за исключением сумм обязательных пенсионных взносов, подлежащих уплате в бюджет за структурные подразделения, не признанные налоговыми агентами, которые подлежат отражению в приложении 200.03 к данной форме.
Строка 200.00.002 IV предназначена для отражения итоговой суммы обязательных пенсионных взносов за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.00.002 I, 200.00.002 II и 200.00.002 III;
3) строки 200.00.003 I, 200.00.003 II, 200.00.003 III предназначены для отражения налоговым агентом (в том числе, структурными подразделениями, признанными налоговыми агентами в соответствии со статьей 161 Налогового кодекса) суммы обязательных профессиональных пенсионных взносов, исчисляемых с доходов, начисленных работникам за месяц и подлежащих перечислению за работников в единый накопительный пенсионный фонд за каждый месяц отчетного квартала в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан, за исключением сумм обязательных профессиональных пенсионных взносов, подлежащих уплате в бюджет за структурные подразделения, не признанные налоговыми агентами, которые подлежат отражению в приложении 200.03 к данной форме.
Строка 200.00.003 IV предназначена для отражения итоговой суммы обязательных профессиональных пенсионных взносов за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.00.003 I, 200.00.003 II и 200.00.003 III;
4) строки 200.00.004 I, 200.00.004 II, 200.00.004 III предназначены для отражения суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащих перечислению в свою пользу в единый накопительный пенсионный фонд за каждый месяц отчетного квартала индивидуальными предпринимателями (за исключением применяющих специальные налоговые режимы для крестьянских или фермерских хозяйств, на основе упрощенной декларации и патента), частными нотариусами, частными судебными исполнителями, адвокатами, профессиональными медиаторами.

200.00.001 IV жолы 200.00.001 I, 200.00.001 II және 200.00.001 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін салықтың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
2) 200.00.002 I, 200.00.002 II және 200.00.002 III жолдары осы нысанға 200.03- қосымшада көрсетуге тиіс салық агенттерімен дербес төлеушілер болып танылмаған, құрылымдық бөлімшелер үшін бюджетке төлеуге жататын міндетті зейнетақы жарналары сомасын қоспағанда, салық агенті үшін (оның ішінде Салық кодексінің 161-бабына сәйкес салық агенттері болып танылған құрылымдық бөлімшелерді қоса алғанда) Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес жеке тұлғаларға төленген табыстардан есептелген және есепті тоқсанның әрбір айында бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударылуға жататын міндетті зейнетақы жарналары сомасын көрсетуге арналған.
200.00.002 IV жолы 200.00.002 I, 200.00.002 II және 200.00.003 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін міндетті зейнетақы жарналарының қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
3) 200.00.003 I, 200.00.003 II және 200.00.003 III жолдары осы нысанға 200.03- қосымшада көрсетуге тиіс салық агенттерімен дербес төлеушілер болып танылмаған, құрылымдық бөлімшелер үшін бюджетке төлеуге жататын міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары сомасын қоспағанда, салық агентімен (оның ішінде Салық кодексінің 161-бабына сәйкес салық агенттері болып танылған құрылымдық бөлімшелерді қоса алғанда) Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес есепті тоқсанның әрбір айында қызметкерлерге есептелген табыстардан есептелетін және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударылуға жататын міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары сомасын көрсетуге арналған.
200.00.003 IV жолы 200.00.003 I, 200.00.003 II және 200.00.003 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
4) 200.00.004 I, 200.00.004 II, 200.00.004 III жолдары дара кәсіпкерлер (шаруа немесе фермер қожалықтарына үшін, оңайтылған декларация және патент негізінде арнаулы салық режимдерiн қолданатындарды қоспағанда), жеке нотариустар, жеке сот орындаушылары, адвокаттар, кәсіби медиаторлар есепті тоқсанның әрбір айы үшін бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына өз пайдасына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын көрсетуге арналған.

Строка 200.00.004 IV предназначена для отражения итоговой суммы обязательных пенсионных взносов за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.00.004 I, 200.00.004 II, 200.00.004 III;
5) строки 200.00.005 I, 200.00.005 II и 200.00.005 III предназначены для отражения суммы социального налога, подлежащего уплате в бюджет, исчисленного в соответствии с пунктами 1, 3 статьи 358 Налогового кодекса за каждый месяц отчетного квартала, и уменьшенного на сумму социальных отчислений, исчисленных в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании для налогового агента (в том числе, структурных подразделений, признанных налоговыми агентами в соответствии со статьей 161 Налогового кодекса), за исключением суммы социального налога, подлежащей уплате в бюджет за структурные подразделения, не признанные налоговыми агентами по индивидуальному подоходному налогу и самостоятельными плательщиками по социальному налогу, которые подлежат отражению в приложении 200.03 к данной форме.
При этом, в строки 200.00.005 I, 200.00.005 II, 200.00.005 III и 200.00.005 IV не включаются суммы строк 200.03.003 I, 200.03.003 II, 200.03.003 III и 200.03.003 IV соответственно.
Данные строки не заполняются налогоплательщиками, применяющими специальный налоговый режим для производителей сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства) и сельскохозяйственных кооперативов.
Исчисление социального налога, подлежащего уплате производится по каждому работнику.
Строка 200.00.005 IV предназначена для отражения итоговой суммы налога за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.00.005 I, 200.00.005 II и 200.00.005 III;
6) в случае представления декларации налогоплательщиками, применяющими специальный налоговый режим для производителей сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства) и сельскохозяйственных кооперативов, сумма социального налога, подлежащего уплате в бюджет, отражается в строке 200.00.006 с учетом особенности, установленной статьей 451 Налогового кодекса (при заполнении ячейки 6 В).
Строки 200.00.006 I, 200.00.006 II и 200.00.006 III предназначены для отражения суммы социального налога за каждый месяц отчетного квартала.
Строка 200.00.006 IV предназначена для отражения итоговой общей суммы налога за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.00.006 I, 200.00.006 II и 200.00.006 III;
7) строки 200.00.007 I, 200.00.007 II и 200.00.007 III предназначены для отражения суммы социального налога, подлежащего уплате в бюджет, исчисленного в соответствии с пунктом 2 статьи 358 Налогового кодекса, уменьшенного на сумму социальных отчислений и уплачиваемого налогоплательщиком за себя и за работников за каждый месяц отчетного квартала.

200.00.004 IV жолы 200.00.004 I, 200.00.004 II, 200.00.004 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті тоқсанда міндетті зейнетақы жарналарының сомасын көрсетуге арналған;
5) 200.00.005 І, 200.00.005 ІІ және 200.00.005 ІІІ жолдары осы нысанға 200.03-қосымшада көрсетуге тиіс жеке табыс салығы бойынша салық агенттері және әлеуметтік салық бойынша дербес төлеушілер болып танылмаған, құрылымдық бөлімшелер үшін бюджетке төлеуге жататын жеке табыс салығының сомасын қоспағанда, салық агенті үшін (оның ішінде Салық кодексінің 161-бабына сәйкес салық агенттері болып танылған құрылымдық бөлімшелер) Салық кодексінің 358-бабының 1, 3-тармақтарына сәйкес есепті тоқсанның әрбір айы үшін есептелген және Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңға сәйкес есептелген әлеуметтік аударымдардың сомасына азайтылған әлеуметтік салық сомасын көрсетуге арналған.
Бұл ретте, 200.00.005 I, 200.00.005 II, 200.00.005 III және 200.00.005 IV жолдарының сомасы тиісінше 200.03.003 I, 200.03.003 II, 200.03.003 III және 200.03.003 IV жолдарына енгізілмейді.
Бұл жолдарды ауыл шаруашылығы өнімдерін, акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімін өндірушілер және ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер толтырмайды.
Төлеуге тиіс әлеуметтік салықтың есептелуі әрбір жұмысшы бойынша жүргізіледі.
200.00.005 IV жолы 200.00.005 I, 200.00.005 II және 200.00.005 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін салықтың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
6) Декларацияны ауыл шаруашылығы өнімдерін, акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімін өндірушілер мен ауыл шаруашылығы кооперативтері арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер табыс етілген жағдайда бюджетке аударылуға жататын әлеуметтік салықтың сомасы Салық кодексінің 451-бабында белгіленген ерекшеліктер ескеріле отырып, 200.00.006 жолында көрсетіледі (6 В торкөзін толтырған жағдайда).
200.00.006 I, 200.00.006 II және 200.00.006 III жолдары есепті тоқсанның әрбір айы үшін есептелген әлеуметтік салықтың сомасын көрсетуге арналған.
200.00.006 IV жолы 200.00.006 I, 200.00.006 II және 200.00.006 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін салықтың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
7) 200.00.007 І, 200.00.007 ІІ және 200.00.007 ІІІ жолдары салық төлеуші есепті тоқсанның әрбір айында өзі үшін және есепті тоқсанның әрбір айында әрбір үшін төленетін, Салық кодексінің 358-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген, бюджетке төлеуге тиіс әлеуметтік салықтың сомасын көрсетуге арналған.

Строка 200.00.007 IV предназначена для отражения итоговой суммы налога за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.00.007 I, 200.00.007 II и 200.00.007 III;
8) строки 200.00.008 I, 200.00.008 II, 200.00.008 III предназначены для отражения суммы социальных отчислений в каждом месяце отчетного квартала, определяемых в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании, для налогового агента (в том числе, структурных подразделений, признанных налоговыми агентами в соответствии со статьей 161 Налогового кодекса), за исключением суммы социальных отчислений, подлежащих уплате в бюджет за структурные подразделения, не признанные налоговыми агентами, которые подлежат отражению в приложении 200.03 к данной форме.
Строка 200.00.008 IV предназначена для отражения итоговой суммы социальных отчислений за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.00.008 I, 200.00.008 II и 200.00.008 III;
9) строки 200.00.009 I, 200.00.009 II, 200.00.009 III предназначены для отражения суммы социальных отчислений в свою пользу за каждый месяц отчетного квартала индивидуальными предпринимателями (за исключением применяющих специальные налоговые режимы для крестьянских или фермерских хозяйств, на основе упрощенной декларации и патента), частными нотариусами, частными судебными исполнителями, адвокатами, профессиональными медиаторами.
Строка 200.00.009 IV предназначена для отражения итоговой суммы социальных отчислений за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.00.009 I, 200.00.009 II, 200.00.009 III;
10) строки 200.00.010 I, 200.00.010 II, 200.00.010 III предназначены для отражения суммы отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.
Строки 200.00.010 I, 200.00.010 II, 200.00.010 III, 200.00.010 IV подлежат заполнению с 1 июля 2017 года в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании;
11) строки 200.00.011 I, 200.00.011 II, 200.00.011 III предназначены для отражения суммы взносов на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.
Строки 200.00.011 I, 200.00.011 II, 200.00.011 III, 200.00.011 IV подлежат заполнению с 1 июля 2017 года в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.
17. В разделе "Ответственность налогоплательщика":
1) в поле "Ф.И.О. Руководителя/Ф.И.О. Вкладчика" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами/вкладчика, в соответствии с документами, удостоверяющими личность.
Если декларация представляется индивидуальным предпринимателем, адвокатом, частным нотариусом, частным судебным исполнителем, профессиональным медиатором указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) в соответствии с документами, удостоверяющими личность.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) доверительного управляющего в соответствии с договором доверительного управления имуществом либо выгодоприобретателя в иных случаях возникновения доверительного управления;

200.00.007 IV жолы 200.00.007 I, 200.00.007 II және 200.00.007 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін салықтың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
8) 200.00.008 І, 200.00.008 ІІ және 200.00.008 ІІІ жолдары осы нысанға 200.03 қосымшада көрсетуге тиіс жеке табыс салығы бойынша салық агенттері және әлеуметтік салық бойынша дербес төлеушілер болып танылмаған, құрылымдық бөлімшелер үшін бюджетке төлеуге жататын жеке табыс салығының сомасын қоспағанда, салық агенті үшін (оның ішінде Салық кодексінің 161-бабына сәйкес салық агенттері болып танылған құрылымдық бөлімшелер) тоқсанның әрбір айы үшін есептелген және Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңына сәйкес есептелген әлеуметтік аударымдардың сомасын көрсетуге арналған.
200.00.008 IV жолы 200.00.008 I, 200.00.008 II және 200.00.008 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін әлеуметтік аударымдардың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
9) 200.00.009 I, 200.00.009 II, 200.00.009 III жолдары дара кәсіпкерлердің (шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған, оңайлатылған декларация және патент негізіндегі арнаулы салық режимдерiн қолданатындарды қоспағанда), жеке нотариустардың, жеке сот орындаушыларының, адвокаттардың, кәсіби медиаторлардың есепті тоқсанның әрбір айы үшін өз пайдасына әлеуметтік аударымдардың сомасын көрсетуіне арналған.
200.00.009 IV жолы 200.00.009 I, 200.00.009 II, 200.00.009 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті тоқсан үшін әлеуметтік аударымдардың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
10) 200.00.010 I, 200.00.010 II, 200.00.010 III жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңына сәйкес, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударымдарының сомасын көрсетуіне арналған.
200.00.010 I, 200.00.010 II, 200.00.010 III, 200.00.010 IV жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңына сәйкес 2017 жылғы 1 шілдеден бастап толтырылуға жатады;
11) 200.00.011 I, 200.00.011 II, 200.00.011 III жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңына сәйкес, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарнасының сомасын көрсетуіне арналған.
200.00.011 I, 200.00.011 II, 200.00.011 III, 200.00.011 IV жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңына сәйкес 2017 жылғы 1 шілдеден бастап толтырылуға жатады.
17. "Салық төлеушінің жауапкершілігі" деген бөлімде:
1) "Салымшы (төлеуші) басшысының Т.А.Ә." деген жолда басшының құрылтай құжаттарына/салымшының (төлеушінің) жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі.
Егер декларацияны дара кәсіпкер, адвокат, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, кәсіби медиаторлар табыс еткен болса, жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі.
Салық міндеттемелерін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде, мүлікті сенімгерлікпен басқару шартына сәйкес сенімгерлікпен басқарушының не сенімгерлікпен басқару туындайтын өзге жағдайларда пайда алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;

2) дата подачи декларации.
Указывается текущая дата представления декларации в орган государственных доходов;
3) код органа государственных доходов - бенефициара по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу.
Указывается код органа государственных доходов по месту регистрационного учета налогового агента;
4) код органа государственных доходов - бенефициара по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
Указывается код органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) налогового агента, вкладчика (плательщика);
5) в поле "Ф.И.О. должностного лица, принявшего Декларацию" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника органа государственных доходов, принявшего декларацию;
6) дата приема декларации.
Указывается дата представления декларации в соответствии с пунктом 2 статьи 584 Налогового кодекса;
7) входящий номер документа.
Указывается регистрационный номер декларации, присваиваемый органом государственных доходов;
8) дата почтового штемпеля.
Указывается дата почтового штемпеля, проставленного почтовой или иной организацией связи.
Глава 3. Составление формы 200.01 "Исчисление индивидуального подоходного налога и социального налога, обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование"
18. В разделе "Индивидуальный подоходный налог":
1) строки 200.01.001 I, 200.01.001 II и 200.01.001 III предназначены для отражения суммы доходов, начисленных налоговым агентом физическим лицам за каждый месяц отчетного квартала, в том числе, доходы, полученные работником от работодателя в денежной или натуральной форме, включая доходы, полученные в виде материальной выгоды, а также по заключенным с налоговым агентом в соответствии с законодательством Республики Казахстан договорам гражданско-правового характера, в том числе доходы, отраженные в статье 156 Налогового кодекса.
Строка 200.01.001 IV предназначена для отражения итоговой суммы доходов за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.001 I, 200.01.001 II и 200.01.001 III. Строка 200.01.001 IV включает, в том числе, сумму строк 200.01.001 А и 200.01.001 В.
Строка 200.01.001 А предназначена для отражения суммы доходов, начисленных работникам за отчетный квартал.
Строка 200.01.001 В предназначена для отражения суммы начисленных доходов в виде дивидендов, вознаграждений, выигрышей за отчетный квартал;
2) строки 200.01.002 I, 200.01.002 II и 200.01.002 III предназначены для отражения суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов, начисленных физическим лицам в каждом месяце отчетного квартала.

2) декларацияның тапсырылған күні.
Декларацияның мемлекеттік кірістер органына табыс етілген ағымдағы күн көрсетіледі;
3) бенефициар мемлекеттік кірістер органының жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша коды.
Салық агентінің тіркеу орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
4) міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша бенефициар мемлекеттік кірістер органының коды.
Салық агентінің, салымшының (төлеушінің) орналасқан орны (тұрғылықты жері) бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
5) "Декларацияны қабылдаған лауазымды адамның Т.А.Ә." жолда декларацияны қабылдаған мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
6) декларацияның қабылданған күні.
Салық кодексінің 584-бабының 2-тармағына сәйкес декларацияның табыс етілген күні көрсетіледі;
7) құжаттың кіріс нөмірі.
Мемлекеттік кірістер органы беретін декларацияның тіркеу нөмірі көрсетіледі;
8) пошта штемпелінің күні.
Пошта немесе өзге байланыс ұйымы қойған пошта штемпелінің күні көрсетіледі.
3-тарау. "Жеке табыс салығын және әлеуметтік салықты, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары және (немесе) жарналарды есептеу" 200.01-нысанын жасау
18. "Жеке табыс салығы" деген бөлімде:
1) 200.01.001 I, 200.01.001 II және 200.01.001 III жолдары салық агентінің салық тоқсанының әрбір айы үшін жеке тұлғаларға есептеген табыстарының, соның ішінде материалдық пайда түрінде алынған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық агентімен жасасқан азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша табыстарды қоса алғанда жұмысшының жұмыс берушіден ақшалай немесе заттай нысанда алған табыстары, оның ішінде Салық кодексінің 156-бабында көрсетілген табыстардың сомасын көрсетуге арналған.
200.01.001 IV жолы 200.01.001 I, 200.01.001 II және 200.01.001 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті тоқсан үшін табыстардың қорытынды сомасын көрсетуге арналған. 200.00.001 IV жолы оның ішінде 200.01.001 А және 200.01.001 В жолдарының сомасын қамтиды;
200.01.001 А жолы есепті тоқсан үшін қызметкерлерге есептелген табысты көрсетуге арналған;
200.01.001 В жолы есепті тоқсан үшін дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар түріндегі табыстар сомасын көрсетуге арналған;
2) 200.01.002 I, 200.01.002 II және 200.01.002 III жолдары есепті тоқсанның әр айы ішінде жеке тұлғаларға есептелген, табыстарынан есептелген жеке табыс салығының сомасын көрсетуге арналған.

Строка 200.01.002 IV предназначена для отражения итоговой суммы налога за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.002 I, 200.01.002 II и 200.01.002 III;
3) строка 200.01.003 предназначена для отражения суммы задолженности по доходам, начисленным, но не выплаченным налоговым агентом физическим лицам на конец отчетного квартала, без учета обязательных, добровольных пенсионных и обязательных профессиональных пенсионных взносов, страховых премий и индивидуального подоходного налога;
4) строка 200.01.004 предназначена для отражения суммы индивидуального подоходного налога по доходам, начисленным, но не выплаченным на начало отчетного квартала;
5) строка 200.01.005 предназначена для отражения суммы индивидуального подоходного налога по доходам, начисленным, но не выплаченным на конец отчетного квартала;
6) строки 200.01.006 I, 200.01.006 II и 200.01.006 III предназначены для отражения суммы доходов, выплаченных физическим лицам в каждом месяце отчетного квартала.
Строка 200.01.006 IV предназначена для отражения итоговой суммы доходов за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.006 I, 200.01.006 II и 200.01.006 III.
19. В разделе "Обязательные пенсионные взносы, обязательные профессиональные пенсионные взносы":
1) строки 200.01.007 I, 200.01.007 II и 200.01.007 III предназначены для отражения суммы доходов, начисленных физическим лицам, с которых удерживаются (начисляются) обязательные пенсионные взносы за каждый месяц отчетного квартала в соответствии с Законом о пенсионном обеспечении.
Строка 200.01.007 IV предназначена для отражения итоговой суммы налога за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.007 I, 200.01.007 II и 200.01.007 III;
2) строки 200.01.008 I, 200.01.008 II и 200.01.008 III предназначены для отражения суммы доходов, начисленных физическим лицам, с которых исчисляются (начисляются) обязательные профессиональные пенсионные взносы за каждый месяц отчетного квартала в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан.
Строка 200.01.008 IV предназначена для отражения итоговой суммы налога за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.008 I, 200.01.008 II и 200.01.008 III;
3) строки 200.01.009 I, 200.01.009 II, 200.01.009 III предназначены для отражения суммы заявляемого дохода в свою пользу за каждый месяц отчетного квартала индивидуальными предпринимателями (за исключением применяющих специальные налоговые режимы для крестьянских или фермерских хозяйств, на основе упрощенной декларации и патента), частными нотариусами, частными судебными исполнителями, адвокатами, профессиональными медиаторами.
Строка 200.01.009 IV предназначена для отражения итоговой суммы заявляемого дохода за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.009 I, 200.01.009 II, 200.01.009 III.

200.01.002 IV жол 200.01.002 I, 200.01.002 II және 200.01.002 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
3) 200.001.003 жол міндетті, ерікті зейнетақы және міндетті, кәсіптік зейнетақы жарналарын, сақтандыру сыйақыларын және жеке табыс салығын есепке алмағанда, салық агентінің есептелген, бірақ есепті тоқсан соңында жеке тұлғаларға төленбеген табыстар бойынша берешектер сомасын көрсетуге арналған;
4) 200.01.004 жол есептелген, бірақ есепті тоқсанның басында төленбеген жеке табыс салығының сомасын көрсетуге арналған;
5) 200.01.005 жол есептелген, бірақ есепті тоқсанның соңында төленбеген жеке табыс салығының сомасын көрсетуге арналған;
6) 200.01.006 I, 200.01.006 II және 200.01.006 III жолдары есепті тоқсанның әрбір айында жеке тұлғаларға төленген табыстар сомасын көрсетуге арналған.
200.01.006 IV жолы 200.01.006 I, 200.01.006 II және 200.01.006 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін табыстардың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
19. "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары" бөлімінде:
1) 200.01.007 I, 200.01.007 II және 200.01.007 III жолдар Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңына сәйкес есепті тоқсанның әрбір айы үшін міндетті зейнетақы жарналары ұсталатын (есептелетін) жеке тұлғаларға есептелген табыстардың сомасын көрсетуге арналған.
200.01.007 IV жолы 200.01.007 I, 200.01.007 II және 200.01.007 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін салықтың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
2) 200.01.008 I, 200.01.008 II және 200.01.008 III жолдар Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес есепті тоқсанның әрбір айы үшін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есепке жазылған (есептелетін) жеке тұлғаларға есептелген табыстардың сомасын көрсетуге арналған.
200.01.008 IV жолы 200.01.008 I, 200.01.008 II және 200.01.008 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін салықтың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
3) 200.01.009 I, 200.01.009 II, 200.01.009 III жолдары дара кәсіпкерлер (шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған, оңайлатылған декларация және патент негізіндегі арнаулы салық режимдерiн қолданатындарды қоспағанда), жеке нотариустар, жеке сот орындаушылары, адвокаттар, кәсіби медиаторлар есепті тоқсанның әрбір айы үшін өз пайдасына мәлімдейтін табыстардың сомаларын көрсетуге арналған.
200.01.009 IV жол 201.01.009 I, 201.01.009 II, 201.01.009 III жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есепті тоқсан үшін мәлiмдейтін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.

20. Раздел "Численность и расходы по оплате труда работников-инвалидов" заполняется специализированными организациями, в которых работают инвалиды с нарушениями опорно-двигательного аппарата, по потере слуха, речи, зрения, соответствующими условиям пункта 3 статьи 135 Налогового кодекса.
В данном разделе:
1) строки 200.01.010 I, 200.01.010 II и 200.01.010 III предназначены для отражения численности работников-инвалидов за каждый месяц отчетного квартала;
2) строки 200.01.011 I, 200.01.011 II и 200.01.011 III предназначены для отражения удельного веса численности работников-инвалидов в общей численности работников за каждый месяц отчетного квартала;
3) строки 200.01.012 I, 200.01.012 II и 200.01.012 III предназначены для отражения удельного веса расходов по оплате труда работников-инвалидов в общих расходах по оплате труда за каждый месяц отчетного квартала.
21. Раздел "Социальный налог с применением ставок, установленных пунктами 1, 3 статьи 358 Налогового кодекса" заполняется юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, а также нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение в соответствии со статьей 191 Налогового кодекса, являющимися налоговыми агентами.
В данном разделе:
1) строки 200.01.013 I, 200.01.013 II и 200.01.013 III предназначены для отражения доходов, являющихся объектом обложения социальным налогом за каждый месяц отчетного квартала.
Строка 200.01.013 IV предназначена для отражения итоговой суммы доходов за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.013 I, 200.01.013 II и 200.01.013 III.
22. В разделе "Социальные отчисления":
1) строки 200.01.014 I, 200.01.014 II и 200.01.014 III предназначены для отражения расходов работодателя, выплачиваемых физическим лицам в виде доходов, с включением в расходы работодателя выплачиваемого в виде доходов физическим лицам денежного содержания военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, Комитета уголовно-исполнительной системы и Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национального бюро по противодействию коррупции Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в каждом месяце отчетного квартала в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании.
При этом, социальные отчисления производятся в размере, установленном Законом об обязательном социальном страховании от объекта исчисления социальных отчислений. Ежемесячный доход, принимаемый для исчисления социальных отчислений, не должен превышать десятикратный размер минимальной заработной платы, устанавливаемой законом Республики Казахстан о республиканском бюджете.

20. "Мүгедек қызметкерлердің саны және еңбекақыларын төлеу бойынша шығыстар" деген бөлімде Салық кодексінің 135-бабы 3-тармағының шарттарына сәйкес келетін тірек-қимыл мүшесі бұзылған, есту, сөйлеу, көру қабілетінен айрылған мүгедектер жұмыс істейтін мамандандырылған ұйымдар толтырады.
Бұл бөлімде:
1) 200.01.010 I, 200.01.010 II және 200.01.010 III жолдары есепті тоқсанның әрбір айы үшін мүгедек қызметкерлердің санын көрсетуге арналған;
2) 200.01.011 I, 200.01.011 II және 200.01.011 III жолдары есепті тоқсанның әрбір айы үшін мүгедек қызметкерлер санының жұмыскерлердің жалпы санындағы үлес салмағын көрсетуге арналған;
3) 200.01.012 I, 200.01.012 II және 200.01.012 III жолдары есепті тоқсанның әрбір айы үшін мүгедек қызметкерлердің еңбекақысын төлеу бойынша шығыстардың еңбекақы төлеу бойынша жалпы шығыстардағы үлес салмағын көрсетуге арналған.
21. "Салық кодексінің 358-бабының 1, 3-тармақтарында белгіленген ставкаларды қолданылған әлеуметтік салық" деген бөлімді салық агенттері болып табылатын, Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғалары, сондай-ақ Салық кодексінің 191-бабына сәйкес Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыратын бейрезиденттер толтырады.
Бұл бөлімде:
1) 200.01.013 І, 200.01.013 ІІ және 200.01.013 ІІІ жолдары есепті тоқсанның әрбір айы үшін әлеуметтік салық салынатын объекті болып табылатын табыстарды көрсетуге арналған.
200.01.013 IV жолы 200.01.013 I, 200.01.013 II және 200.01.013 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін табыстардың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
22. "Әлеуметтік аударымдар" деген бөлімде:
1) 200.01.014 І, 200.01.014 ІІ және 200.01.014 ІІІ жолдары Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңға сәйкес салық кезңінің әрбір айында әскери қызметшілердің, ішкі істер органдарының қызметкерлерінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің және Төтенше жағдайлар комитетінің, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы агенттігінің жемқорлық іс-әрекетке қарсы ұлттық бюросы, жеке тұлғаның ақшалай табысы түрінде төленетін жұмыс берушінің шығыстарын қоса отырып, жеке тұлғаларға табыс түрінде төленетін жұмыс берушінің шығыстарын көрсетуге арналған.
Бұл ретте, әлеуметтік аударымдар әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісінен Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңымен белгіленген мөлшерде жүргізіледі. Әлеуметтік аударымдарды есептеу үшін қабылданатын ай сайынғы табыс Қазақстан Республикасының Республикалық бюджет туралы заңында белгіленген ең төменгі еңбек ақының он еселенген мөлшерінен асып кетпеуі тиіс.

Строка 200.01.014 IV предназначена для отражения итоговой суммы доходов физических лиц за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.014 I, 200.01.014 II и 200.01.014 III;
2) строки 200.01.015 I, 200.01.015 II, 200.01.015 III предназначены для отражения суммы дохода, применяемого для исчисления социальных отчислений в свою пользу в каждом месяце отчетного квартала индивидуальными предпринимателями (за исключением применяющих специальные налоговые режимы для крестьянских или фермерских хозяйств, на основе упрощенной декларации и патента), частными нотариусами, частными судебными исполнителями, адвокатами, профессиональными медиаторами.
Строка 200.01.015 IV предназначена для отражения итоговой суммы дохода за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.015 I, 200.01.015 II, 200.01.015 III.
23. В разделе "Отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование":
1) строки 200.01.016 I, 200.01.016 II, 200.01.016 III предназначены для отражения суммы дохода, применяемого для исчисления отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании в каждом месяце отчетного квартала.
Строка 200.01.016 IV предназначена для отражения итоговой суммы дохода за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.016 I, 200.01.016 II, 200.01.016 III.
Строки 200.01.016 I, 200.01.016 II, 200.01.016 III, 200.01.016 IV подлежат заполнению с 1 июля 2017 года в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.
2) строки 200.01.017 I, 200.01.017 II, 200.01.017 III предназначены для отражения суммы дохода, применяемого для исчисления взносов на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании в каждом месяце отчетного квартала.
Строка 200.01.017 IV предназначена для отражения итоговой суммы дохода за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.01.017 I, 200.01.017 II, 200.01.017 III.
Строки 200.01.017 I, 200.01.017 II, 200.01.017 III, 200.01.017 IV подлежат заполнению с 1 июля 2017 года в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.
Глава 4. Составление формы 200.02 "Исчисление индивидуального подоходного налога с доходов иностранцев и лиц без гражданства"
24. Данная форма предназначена для исчисления налоговым агентом сумм индивидуального подоходного налога с доходов иностранцев и лиц без гражданства. Форма представляется в отношении иностранцев и лиц без гражданства.
Форма составляется по итогам квартала и представляется вместе с декларацией, а также при представлении декларации с отметкой в ячейке 4 вида декларации "ликвидационная".

200.01.014 IV жолы 200.01.014 I, 200.01.014 II және 200.01.014 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін жеке тұлғалардың табыстарының қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
2) 200.01.015 I, 200.01.015 II, 200.01.015 III жолдары дара кәсіпкерлер (шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған, оңайлатылған декларация және патент негізіндегі арнаулы салық режимдерiн қолданатындарды қоспағанда), жеке нотариустар, жеке сот орындаушылары, адвокаттар, кәсіби медиаторлар өз пайдасына есепті тоқсанның әр айында әлеуметтік аударымдарды есептеу үшін қолданатын табыс сомасын көрсетуге арналған.
200.01.015 IV жолы 200.01.015 I, 200.01.015 II, 200.01.015 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті тоқсан үшін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
23. "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар" деген бөлімде:
1) 200.01.016 I, 200.01.016 II, 200.01.016 III жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңға сәйкес есепті тоқсанның әр айында міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды есептеу үшін қолданатын табыс сомасын көрсетуге арналған.
200.01.016 IV жолы 200.01.016 I, 200.01.016 II, 200.01.016 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті тоқсан үшін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
200.01.016 I, 200.01.016 II, 200.01.016 III, 200.01.016 IV жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңға сәйкес 2017 жылғы 1 шілдеден бастап толтырылуға жатады;
2) 200.01.017 I, 200.01.017 II, 200.01.017 III жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңға сәйкес есепті тоқсанның әр айында міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарды есептеу үшін қолданатын табыс сомасын көрсетуге арналған.
200.01.017 IV жолы 200.01.017 I, 200.01.017 II, 200.01.017 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті тоқсан үшін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
200.01.017 I, 200.01.017 II, 200.01.017 III, 200.01.017 IV жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы Заңға сәйкес 2017 жылғы 1 шілдеден бастап толтырылуға жатады.
4- тарау. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табыстарынан жеке табыс
салығын есептеу" 200.02-нысанын жасау
24. Бұл нысан салық агентінің шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табыстарынан жеке табыс салығының сомасын есептеуіне арналған. Нысан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғаларға қатысты табыс етіледі.
Нысан тоқсан қорытындысы бойынша және Декларациясымен бірге сондай-ақ "Тарату" декларациясы түрінің 4-торкөзіне белгі қоюмен декларацияны ұсыну кезінде жасалады

25. В разделе "Исчисление индивидуального подоходного налога с доходов иностранцев и лиц без гражданства":
1) в графе А проставляется очередной порядковый номер;
2) в графе В указываются фамилия, имя, отчество (при наличии) иностранцев и лиц без гражданства, которым были начислены, выплачены доходы в отчетном квартале;
3) в графе C указываются индивидуальные идентификационные номера иностранцев и лиц без гражданства;
4) в графе D указывается признак резидентства "1" - резидент, "2" - нерезидент;
5) в графе E указывается код страны резидентства иностранцев и лиц без гражданства. Код страны указывается в соответствии с двузначной буквенной кодировкой, установленной в приложении 22 "Классификатор стран мира", утвержденном решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378. Например, KZ – Республика Казахстан, DE – Федеративная Республика Германия, GB – Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии;
6) в графе F указывается номер налоговой регистрации иностранцев и лиц без гражданства в стране резидентства.
Данная графа заполняется при наличии у иностранцев и лиц без гражданства номера налоговой регистрации;
7) в графе G указываются код вида документа, удостоверяющего личность иностранцев и лиц без гражданства, а также номер и дата выдачи такого документа.
При заполнении декларации необходимо использовать следующую кодировку видов документов, удостоверяющих личность иностранцев и лиц без гражданства:
01 – паспорт иностранного гражданина;
02 – удостоверение личности иностранного гражданина;
03 – паспорт моряка;
04 – вид на жительство;
05 – другие документы.
8) в графе H указывается код вида дохода, выплачиваемого иностранцу или лицу без гражданства, согласно пункту 33 настоящих Правил;
9) в графе I указывается код вида международного договора согласно пункту 34 настоящих Правил, в соответствии с которым в отношении доходов, указанных в графе M, предусмотрен порядок налогообложения, отличный от порядка, установленного Налоговым кодексом.
Графа заполняется в случае, если налоговый агент применяет положения межгосударственного или межправительственного договора;
10) в графе J указывается наименование международного договора, подлежащей заполнению в случае, если налоговый агент указал в графе K код вида международного договора 22 "Иные международные договоры (соглашения, конвенции)".
Графа заполняется в случае, если налоговый агент применяет положения межгосударственного или межправительственного договора;
11) в графе K указывается код страны, с которой заключен международный договор.

25. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табыстарынан жеке табыс салығын есептеу" деген бөлімде:
1) А бағанда кезекті реттік нөмірі қойылады;
2) В бағанда есепті тоқсанда табыстар есептелген, төленген шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың тегі, аты-жөні (болған кезде) көрсетіледі;
3) C бағанда шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың жеке сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі;
4) D бағанында резиденттік белгісі көрсетіледі "1" - резидент, "2" - бейрезидент;
5) E бағанында шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың резиденттік елінің коды көрсетіледі. Елдің коды Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22 "Әлем елдерінің жіктеуіші" қосымшасында белгіленген екі таңбалы әріптік кодтауға сәйкес көрсетіледі. Мысалы KZ – Қазақстан Республикасы, DE – Германия Федеративтік Республикасы, GB – Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия құрама корольдігі;
6) F бағанында шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың резиденттік еліндегі салықтық тіркеу нөмірі көрсетіледі.
Осы баған шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың салықтық тіркеу нөмірі болған кезде толтырылады;
7) G бағанында шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды, сондай-ақ осындай құжаттың нөмірі мен берілген күні көрсетіледі;
Декларацияны толтырған кезде шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжат түрлерінің мынадай кодтарын пайдалану қажет:
01 – шетел азаматының төлқұжаты;
02 – шетел азаматының жеке куәлігі;
03 – теңізшінің төлқұжаты;
04 – ықтиярхаты;
05 – басқа да кұжаттар.
8) H бағанында осы Қағидалардың 33-тармағына сәйкес шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғаларға төленетін табыс түрінің коды көрсетіледі;
9) I бағанында осы Қағидалардың 34-тармағына сәйкес халықаралық шарт түрінің коды көрсетіледі, осыған сәйкес М бағанында көрсетілген табысқа қатысты, Салық кодексінде белгіленген тәртіптен ерекшеленетін салық салу тәртібі қарастырылған.
Баған, егер салық төлеуші мемлекетаралық немесе үкіметаралық шарттың ережелерін қолданған жағдайда, толтырылады;
10) J бағанында егер салық агенті K бағанында халықаралық шарт түрінің кодын 22 "Өзге де халықаралық шарттар (келісімдер, конвенциялар)" деп көрсеткен жағдайда толтырылуға жататын халықаралық шарттың атауы көрсетіледі.
Баған, егер салық төлеуші мемлекетаралық немесе үкіметаралық шарттың ережелерін қолданған жағдайда, толтырылады;
11) K бағанында халықаралық шарт жасасқан елдің коды көрсетіледі.

Код страны указывается в соответствии с двузначной буквенной кодировкой, установленной в приложении 22 "Классификатор стран мира", утвержденном решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378.
Графа заполняется в случае, если налоговый агент применяет положения межгосударственного или межправительственного договора;
12) в графе L указывается ставка подоходного налога у источника выплаты, установленная международным договором или статьями 194, 158 Налогового кодекса;
13) в графе M указываются начисленные доходы иностранцам и лицам без гражданства, в том числе доходы, полученные работником от работодателя в денежной или натуральной форме, включая доходы, полученные в виде материальной выгоды, а также по заключенным с работодателем в соответствии с законодательством Республики Казахстан по договорам гражданско-правового характера, в том числе доходы, отраженные в статье 156 и 200-1 Налогового кодекса, за исключением доходов указанных в подпункте 24) пункта 1 статьи 156 Налогового кодекса;
14) в графе N указывается налоговый вычет, установленный подпунктом 1) пункта 1 статьи 166 Налогового кодекса;
15) в графе O указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленные с доходов иностранцев и лиц без гражданства, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан и относимые на вычеты в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 166 Налогового кодекса;
16) в графе P указываются суммы обязательных профессиональных пенсионных взносов, подлежащих перечислению за иностранцев и лиц без гражданства в единый накопительный пенсионный фонд за каждый месяц отчетного квартала, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
17) в графе Q указываются суммы добровольных пенсионных взносов, вносимых в свою пользу иностранцами или лицами без гражданства в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан, и относимых на вычеты согласно подпункту 3) пункта 1 статьи 166 Налогового кодекса;
18) в графе R указываются суммы страховых премий, вносимых в свою пользу иностранцами и лицами без гражданства по договорам накопительного страхования и относимых на вычеты согласно подпункту 4) пункта 1 статьи 166 Налогового кодекса;
19) в графе S указываются суммы, направленные на погашение вознаграждения по займам, полученным иностранцами и лицами без гражданства в жилищных строительных сберегательных банках на проведение мероприятий по улучшению жилищных условий на территории Республики Казахстан, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о жилищных строительных сбережениях, и относимые на вычеты согласно подпункту 5) пункта 1 статьи 166 Налогового кодекса;

Елдің коды Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22 "Әлем елдерінің жіктеуіші" қосымшасында белгіленген екі таңбалы әріптік кодтауға сәйкес көрсетіледі.
Баған, егер салық төлеуші мемлекетаралық немесе үкіметаралық шарттың ережелерін қолданған жағдайда, толтырылады;
12) L бағанында халықаралық шартта немесе Салық кодексінің 194, 158-бабыларында белгіленген төлем көзінен ұсталатын табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
13) M бағанында шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғаларға есептелген табыстар, оның ішінде материалдық пайда түрінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жұмыс берушімен жасасқан азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша алынған табыстарды, оның ішінде Салық кодексінің 156-бабы 1-тармағының 24) тармақшасында көрсетілген табыстарды қоспағанда, Салық кодексінің 156 және 200-1-бабыларында көрсетілген көрсетілген табыстарды қоса алғанда, қызметкердің жұмыс берушіден ақшалай немесе заттай нысанда алған табыстары көрсетіледі.
14) N бағанында Салық кодексінің 166-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында белгіленген салықтық шегерім көрсетіледі;
15) O бағанында Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табыстарынан есептелген және Салық кодексінің 166-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес шегерімге жатқызылатын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
16) P бағанында Қазақстан Республикасының Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңына сәйкес шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар үшін есепті тоқсанның әр айы үшін бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға жататын міндетті кәсіби зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
17) Q бағанында Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар өз пайдасына енгізетін және Салық кодексінің 166-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес шегерімге жатқызылатын ерікті зейнетақы жарналары көрсетіледі;
18) R бағанында жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар өз пайдасына енгізген және Салық кодексінің 166-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес шегерімге жатқызылатын сақтандыру сыйлықақыларының сомалары көрсетіледі;
19) S бағанында шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында тұрғын үй жағдайын жақсарту жөнiндегi iс-шараларды жүргiзуге тұрғын үй құрылыс жинақ банктерiнен алған қарыздары бойынша сыйақыны өтеуге бағытталған және Салық кодексінің 166-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес шегерімге жатқызылатын сомалар көрсетіледі;

20) в графе T указываются расходы на оплату медицинских услуг (кроме косметологических) в размере и на условиях, установленных пунктом 6 статьи 166 Налогового кодекса, и относимые на вычеты согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 166 Налогового кодекса;
21) в графе U указываются доходы иностранцев и лиц без гражданства, не подлежащие налогообложению в соответствии со статьями 156 и 200-1 Налогового кодекса, за исключением доходов, указанных в подпункте 24) пункта 1 статьи 156 Налогового кодекса;
22) в графе V указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов иностранцев и лиц без гражданства за отчетный квартал;
23) в графе W указываются выплаченные в налоговом периоде доходы иностранцам и лицам без гражданства, за исключением доходов, указанных в подпункте 24) пункта 1 статьи 156 Налогового кодекса;
24) в графе X указываются доходы, не облагаемые социальным налогом в соответствии с пунктом 2 статьи 357 Налогового кодекса, за исключением обязательных пенсионных взносов и доходов, указанных в подпункте 24) пункта 1 статьи 156 Налогового кодекса;
25) в графе Y указывается всего доходов, облагаемых социальным налогом. Величины строк графы Y определяются с учетом положений пункта 3 статьи 357 Налогового кодекса;
26) в графе Z указываются суммы социального налога, исчисленного с доходов иностранцев и лиц без гражданства за отчетный квартал;
27) в графе AА указываются расходы работодателя, с которых исчисляются социальные отчисления, определяемые в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании;
28) в графе АB указываются суммы социальных отчислений, исчисленных в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании;
29) в графе АС указываются суммы взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.
Графа АС подлежит заполнению с 1 июля 2017 года в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.
Глава 5. Составление формы 200.03 "Исчисление суммы индивидуального подоходного налога и социального налога по структурному подразделению"
26. Данная форма предназначена для исчисления юридическим лицом-налоговым агентом суммы индивидуального подоходного налога, социального налога, обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, подлежащих уплате по филиалу/представительству, не признанных налоговыми агентами по индивидуальному подоходному налогу и самостоятельными плательщиками по социальному налогу. Форма составляется юридическим лицом по каждому филиалу/представительству в соответствии со статьями 161, 162, 362, 364 Налогового кодекса.

20) Т бағанында Салық кодексінің 166-бабының 6-тармағына сәйкес белгіленген мөлшерде және шарттарда медициналық қызметтерге (косметологиялық қызмет көрсетулерден басқа) ақы төлеуге жұмсалатын және Салық кодексінің 166-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес шегерімге жатқызылатын шығыстар көрсетіледі;
21) U бағанында шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың Салық кодексінің 156-бабы 1-тармағының 24) тармақшасында көрсетілген табыстарын қоспағанда, Салық кодексінің 156 және 200-1-бабыларына сәйкес салық салуға жатпайтын табыстары көрсетіледі;
22) V бағанында есепті тоқсан үшін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табыстарынан есептелген жеке табыс салығының сомалары көрсетіледі;
23) W бағанында Салық кодексінің 156-бабы 1-тармағының 24) тармақшасында көрсетілген табыстарды қоспағанда, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғаларға салық кезеңінде төленген табыстар көрсетіледі;
24) Х бағанында міндетті зейнетақы жарналарын және Салық кодексінің 156-бабы 1-тармағының 24) тармақшасында көрсетілген табыстарды қоспағанда, Салық кодексінің 357-бабының 2-тармағына сәйкес әлеуметтік салық салынбайтын табыстар көрсетіледі;
25) Y бағанында әлеуметтік салық салынатын барлық табыстар көрсетіледі. Y бағаны жолдарының шамасы Салық кодексінің 357-бабы 3-тармағының ережелерін ескере отырып, анықталады;
26) Z бағанында есепті тоқсан үшін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табыстарынан есептелген әлеуметтік салықтың сомасы көрсетіледі;
27) AA бағанында Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы Заңға сәйкес айқындалатын, әлеуметтік аударымдар есептелетін жұмыс берушінің шығыстары көрсетіледі;
28) AB бағанда Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы Заңға сәйкес есептелген әлеуметтік аударымдардың сомасы көрсетіледі.
29) АС бағанында Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңына сәйкес, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналары мен аударымдарының сомасы көрсетіледі.
АС бағаны Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңға сәйкес 2017 жылғы 1 шілдеден бастап толтырылуға жатады.
5- тарау. "Құрылымдық бөлімшелер бойынша жеке табыс салығының сомасын және әлеуметтік салықты есептеу" 200.03-нысанын жасау
26. Осы нысан салық агенті заңды тұлғаның жеке табыс салығы бойынша салық агенті және әлеуметтік салық бойынша дербес төлеуші бойынша болып танылмаған филиалы/өкілдігі бойынша төлеуге жататын жеке табыс салығының, әлеуметтік салықтың, міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударымдарын және (немесе) жарналарын есептеуіне арналған. Нысанды заңды тұлға Салық кодексінің 161, 162, 362, 364-бабыларына сәйкес әрбір филиал/өкілдік бойынша жасайды.

27. В разделе "Общая информация о налогоплательщике (налоговом агенте)":
1) БИН - бизнес-идентификационный номер юридического лица-налогового агента. При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается бизнес-идентификационный номер доверительного управляющего;
2) наименование налогового агента.
Указывается наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается наименование юридического лица-доверительного управляющего;
3) код органа государственных доходов по месту регистрационного учета налогового агента.
Указывается код органа государственных доходов по месту регистрационного учета юридического лица;
4) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность (квартал, год) - квартал, в который входят отчетные налоговые периоды (указывается арабскими цифрами);
5) вид налоговой отчетности.
Соответствующие ячейки отмечаются с учетом отнесения декларации к видам налоговой отчетности, указанным в статье 63 Налогового кодекса;
6) номер и дата уведомления.
Строки заполняются в случае представления вида декларации, предусмотренного подпунктом 4) пункта 3 статьи 63 Налогового кодекса;
7) БИН - бизнес-идентификационный номер филиала/представительства;
8) наименование филиала/представительства.
Указываются наименование филиала/представительства в соответствии с учредительными документами;
9) код органа государственных доходов по месту регистрационного учета филиала/представительства.
Указывается код органа государственных доходов по месту регистрационного учета филиала/представительства.
28. В разделе "Расчетные показатели":
1) строки 200.03.001 I, 200.03.001 II и 200.03.001 III предназначены для отражения суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет по филиалу/представительству за каждый месяц отчетного квартала.
Строка 200.03.001 IV предназначена для отражения итоговой суммы налога за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.03.001 I, 200.03.001 II, 200.03.001 III;
2) строки 200.03.002 I, 200.03.002 II и 200.03.002 III предназначены для отражения суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленных с выплаченных доходов физических лиц и подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды по филиалу/представительству за каждый месяц отчетного квартала, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан.
Строка 200.03.002 IV предназначена для отражения итоговой суммы обязательных пенсионных взносов за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.03.002 I, 200.03.002 II и 200.03.002 III;

27. "Салық төлеуші (салық агенті) туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде:
1) БСН – салық агентінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі. Салық міндеттемелерін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде, жолда сенімгерлікпен басқарушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2) салық агентінің атауы.
Құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
Салық міндеттемесін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде, жолда сенімгерлікпен басқарушы заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) салық агентінің тіркеу есебінің орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды.
Заңды тұлғаның тіркеу есебінің орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
4) салық есептілігі табыс етілетін салық кезеңі (тоқсан, жыл) – есепті салық кезеңдері кіретін тоқсан (араб сандарымен көрсетіледі);
5) салық есептілігінің түрі.
Тиісті торкөздер декларацияның Салық кодексінің 63-бабында көрсетілген салық есептілігінің түрлеріне жатқызылуы ескеріле отырып, белгіленеді;
6) хабарламаның нөмірі мен күні.
Жолдар Салық кодексінің 63-бабы 3-тармағының 4) тармақшасында көзделген декларацияның түрі табыс етілген жағдайда толтырылады;
7) БСН – филиалдың/өкілдіктің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
8) филиалдың/өкілдіктің атауы.
Құрылтай құжаттарына сәйкес филиалдың/өкілдіктің атауы көрсетіледі;
9) филиалдың/өкілдіктің тіркеу орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды.
Филиалдың/өкілдіктің тіркеу есебі орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
28."Есептік көрсеткіштер" деген бөлімде:
1) 200.03.001 І, 200.03.001 ІІ және 200.03.001 ІІІ жолдары есепті тоқсанның әрбір айына филиалдың/өкілдіктің және жеке тұлғалар төлеген бюджетке аударуға жататын табыстардан есептелген жеке табыс салығының сомасын көрсетуге арналған.
200.03.001 IV жол 200.03.001 I, 200.03.001 II және 200.03.001 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін салықтың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
2) 200.03.002 І, 200.03.002 ІІ және 200.03.002 ІІІ жолдары Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес жеке тұлғалардың төленген табыстарынан есептелген және есепті тоқсанның әрбір айы үшін филиал/өкілдік бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомасын көрсетуге арналған.
200.03.002 IV жолы 200.03.002 I, 200.03.002 II және 200.03.002 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін міндетті зейнетақы жарналарының қорытынды сомасын көрсетуге арналған;

3) строки 200.03.003 I, 200.03.003 II и 200.03.003 III предназначены для отражения суммы обязательных профессиональных пенсионных взносов, исчисляемых с доходов, начисленных работникам за месяц и подлежащих перечислению в единый накопительный пенсионный фонд по филиалу/представительству за каждый месяц отчетного квартала, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан.
Строка 200.03.003 IV предназначена для отражения итоговой суммы обязательных профессиональных пенсионных взносов за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.03.003 I, 200.03.003 II и 200.03.003 III;
4) строки 200.03.004 I, 200.03.004 II и 200.03.004 III предназначены для отражения суммы социального налога по филиалу/представительству за каждый месяц отчетного квартала.
Строка 200.03.004 IV предназначена для отражения итоговой суммы налога за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.03.004 I, 200.03.004 II и 200.03.004 III;
5) строки 200.03.005 I, 200.03.005 II, 200.03.005 III предназначены для отражения суммы социальных отчислений по филиалу/представительству в каждом месяце отчетного квартала, определяемых в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании.
Строка 200.03.005 IV предназначена для отражения итоговой суммы социальных отчислений за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.03.005 I, 200.03.005 II и 200.03.005 III;
6) строки 200.03.006 I, 200.03.006 II, 200.03.006 III предназначены для отражения суммы дохода, применяемого для исчисления отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании в каждом месяце отчетного квартала.
Строка 200.03.006 IV предназначена для отражения итоговой суммы дохода за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.03.006 I, 200.03.006 II, 200.03.006 III.
Строки 200.03.006 I, 200.03.006 II, 200.03.006 III, 200.03.006 IV подлежат заполнению с 1 июля 2017 года в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании;
7) строки 200.03.007 I, 200.03.007 II, 200.03.007 III предназначены для отражения суммы дохода, применяемого для исчисления взносов на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании в каждом месяце отчетного квартала.
Строка 200.03.007 IV предназначена для отражения итоговой суммы дохода за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.03.007 I, 200.03.007 II, 200.03.007 III.
Строки 200.03.007 I, 200.03.007 II, 200.03.007 III, 200.03.007 IV подлежат заполнению с 1 июля 2017 года в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.

3) 200.03.003 І, 200.03.003 ІІ және 200.03.003 ІІІ жолдары Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес қызметкерлерге ай үшін есептелген табыстарынан есептелген және есепті тоқсанның әрбір айы үшін филиал/өкілдік бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға жататын міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасын көрсетуге арналған.
200.03.003 IV жолы 200.03.003 I, 200.03.003 II және 200.03.003 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
4) 200.03.004 І, 200.03.004 ІІ және 200.03.004 ІІІ жолдары есепті тоқсанның әрбір айы үшін филиал/өкілдік бойынша есептелген әлеуметтік салық сомасын көрсетуге арналған.
200.03.004 IV жолы 200.03.004 I, 200.03.004 II және 200.03.004 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін салықтың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
5) 200.03.005 І, 200.03.005 ІІ және 200.03.005 ІІІ жолдары Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңына сәйкес айқындалатын, есепті тоқсанның әрбір айы үшін филиал/өкілдік бойынша әлеуметтік аударымдар сомасын көрсетуге арналған.
200.03.005 IV жолы 200.03.005 I, 200.03.005 II және 200.03.005 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін әлеуметтік аударымдардың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
6) 200.03.006 I, 200.03.006 II, 200.03.006 III жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңына сәйкес есепті тоқсанның әр айында міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарын есептеу үшін қолданатын табыс сомасын көрсетуге арналған.
200.03.006 IV жолы 200.03.006 I, 200.03.006 II, 200.03.006 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті тоқсан үшін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
200.03.006 I, 200.03.006 II, 200.03.006 III, 200.03.006 IV жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңыңа сәйкес 2017 жылғы 1 шілдеден бастап толтырылуға жатады.
7) 200.03.007 I, 200.03.007 II, 200.03.007 III жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңыңа сәйкес өз пайдасына есепті тоқсанның әр айында міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын есептеу үшін қолданатын табыс сомасын көрсетуге арналған.
200.03.007 IV жолы 200.03.007 I, 200.03.007 II, 200.03.007 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті тоқсан үшін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
200.03.007 I, 200.03.007 II, 200.03.007 III, 200.03.007 IV жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңыңа сәйкес 2017 жылғы 1 шілдеден бастап толтырылуға жатады.

29. В разделе "Ответственность налогового агента":
1) в поле "Ф.И.О. Руководителя" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) доверительного управляющего в соответствии с договором доверительного управления имуществом либо выгодоприобретателя в иных случаях возникновения доверительного управления;
2) дата подачи.
Указывается дата представления формы 200.03 в орган государственных доходов;
3) код органа государственных доходов - бенефициара по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу.
Указывается код органа государственных доходов по месту регистрационного учета филиала/представительства;
4) код органа государственных доходов - бенефициара по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
Указывается код органа государственных доходов по месту нахождения филиала/представительства;
5) в поле "Ф.И.О. должностного лица, принявшего форму" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника органа государственных доходов, принявшего форму 200.03;
6) дата приема.
Указывается дата представления формы 200.03 в соответствии с пунктом 2 статьи 584 Налогового кодекса;
7) входящий номер документа.
Указывается регистрационный номер формы 200.03, присваиваемый органом государственных доходов;
8) дата почтового штемпеля.
Указывается дата почтового штемпеля, проставленного почтовой или иной организацией связи.
Глава 6. Составление формы 200.04 "Исчисление социального налога налогоплательщиками, работающими по контракту"
30. Данная форма предназначена для исчисления социального налога налогоплательщиками, работающими по контрактам, заключенным с Республикой Казахстан в установленном законодательством порядке в соответствии с пунктом 1 статьи 308-1 Налогового кодекса (далее - контракты). Форма составляется по каждому контракту отдельно.
31. В разделе "Общая информация о налогоплательщике (налоговом агенте)":
1) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный номер (бизнес- идентификационный номер) налогоплательщика.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) доверительного управляющего;
2) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность - отчетный квартал, в который входят отчетные налоговые периоды (указываются арабские цифры);
3) в строке "Численность работников (человек), в том числе" указывается численность работников с выделением работников-иностранных специалистов и работников-иностранных рабочих;

29. "Салық агентінің жауапкершілігі" деген бөлімде:
1) "Басшының Т.А.Ә." жолында құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі.
Салық міндеттемесін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде мүлікті сенімгерлікпен басқару шартына сәйкес сенімгерлікпен басқарушының не сенімгерлікпен басқару туындайтын өзге жағдайларда пайда алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
2) тапсырылған күні.
200.03 нысанының мемлекеттік кірістер органына табыс етілген күні көрсетіледі;
3) жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша бенефициар мемлекеттік кірістер органының коды.
Филиалдың/өкілдіктің тіркеу есебінің орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
4) міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша бенефициар мемлекеттік кірістер органының коды.
Филиалдың/өкілдіктің орналасқан орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
5) "Нысанды қабылдаған лауазымды адамының Т.А.Ә." деген жолда 200.03 нысанын қабылдаған мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
6) қабылданған күні.
Салық кодексінің 584-бабының 2-тармағына сәйкес 200.03 нысанының табыс етілген күні көрсетіледі;
7) құжаттың кіріс нөмірі.
Мемлекеттік кірістер органы беретін 200.03 нысанының тіркеу нөмірі көрсетіледі;
8) пошта штемпелінің күні.
Пошта немесе өзге байланыс ұйымы қойған пошта штемпелінің күні көрсетіледі.
6- тарау. Келісімшарт бойынша жұмыс істейтін салық төлеушілердің әлеуметтік салығын есептеу – 200.04-нысанын жасау
30. Бұл нысан Салық кодексінің 308-1-бабы 1-тармағына сәйкес заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасымен жасалған келісімшарттар (бұдан әрі – келісімшарттар) бойынша жұмыс істейтін салық төлеушілердің әлеуметтік салығын есептеуге арналған. Нысан әрбір келісімшарт бойынша бөлек жасалады.
31. "Салық төлеуші (салық агенті) туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде:
1) ЖСН/БСН – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес- сәйкетендіру нөмірі).
Салық міндеттемесін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде жолда сенімгерлікпен басқарушы салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2) салық есептілігі табыс етілетін салық кезеңі – есепті салық кезеңдері кіретін есепті тоқсан;
3) "Қызметкерлердің саны (адам), оның ішінде" деген жолда шетелдік маман қызметкерлерін және шетелдік жұмысшы қызметкерлерін бөле отырып, қызметкерлердің саны көрсетіледі;

4) в строке "Реквизиты контракта" указываются реквизиты контракта:
А - номер контракта;
В - дата заключения контракта.
32. Раздел "Социальный налог за работников" предназначен для исчисления социального налога за работников, за исключением работников-иностранных специалистов и иностранных рабочих:
1) строки 200.04.001 I, 200.04.001 II и 200.04.001 III предназначены для отражения суммы облагаемых доходов работников, за исключением работников-иностранных специалистов и иностранных рабочих, за каждый месяц отчетного квартала.
Строка 200.04.001 IV предназначена для отражения итоговой суммы доходов за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.04.001 I, 200.04.001 II и 200.04.001 III;
2) строки 200.04.002 I, 200.04.002 II и 200.04.002 III предназначены для отражения размера ставки социального налога за работников, установленной в соответствии с контрактом;
3) строки 200.04.003 I, 200.04.003 II и 200.04.003 III предназначены для отражения суммы социального налога за работников, исчисленного за каждый месяц отчетного квартала, за исключением работников-иностранных специалистов и иностранных рабочих, определяемой путем умножения соответствующих сумм строк 200.04.001 и 200.04.002.
Строка 200.04.003 IV предназначена для отражения итоговой суммы социального налога за работников, за исключением работников-иностранных специалистов и иностранных рабочих, исчисленной за отчетный квартал, определяемой как сумма строк 200.04.003 I, 200.04.003 II и 200.04.003 III.
Глава 7. Коды видов доходов, стран и международных договоров
33. При заполнении декларации использовать следующую кодировку видов доходов из источников в Республике Казахстан:
1010 – доходы от реализации товаров на территории Республики Казахстан;
1011 – доходы от реализации товаров, находящихся в Республике Казахстан, за ее пределы в рамках осуществления внешнеторговой деятельности;
1020 – доходы от выполнения работ, оказания услуг в Республике Казахстан;
1021 – доходы от оказания управленческих, финансовых (за исключением услуг по страхованию и (или) перестрахованию), консультационных, аудиторских, юридических (за исключением услуг по представительству и защите прав и законных интересов в судах, арбитраже или третейском суде, а также нотариальных услуг) услуг за пределами Республики Казахстан;
1030 – доходы лица, зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением, определяемом Правительством Республики Казахстан в соответствии со статьей 224 Налогового кодекса, от выполнения работ, оказания услуг независимо от места их фактического выполнения, оказания, а также иные доходы, установленные статьей 192 Налогового кодекса;
1040 – доходы от прироста стоимости при реализации находящегося на территории Республики Казахстан имущества, права на которое или сделки по которому подлежат государственной регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
1041 – доходы от прироста стоимости при реализации находящегося на территории Республики Казахстан имущества, подлежащего государственной регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
1042 – доходы от прироста стоимости при реализации ценных бумаг, выпущенных резидентом, а также долей участия в уставном капитале юридического лица-резидента, консорциума, расположенного в Республике Казахстан;

4) "Келісімшарттың деректемелері" деген жолда келісімшарттың деректемелері көрсетіледі:
А – келісімшарттың нөмірі;
В – келісімшарттың жасалған күні;
32. "Қызметкерлер үшін әлеуметтік салық" деген бөлімде шетелдік маман қызметкерлерін және шетелдік жұмысшы қызметкерлерін қоспағанда, қызметкерлер үшін әлеуметтік салықты есептеуге арналған:
1) 200.04.001 І, 200.04.001 ІІ және 200.04.001 ІІІ жолдары шетелдік маман қызметкерлерін және шетелдік жұмысшы қызметкерлерін қоспағанда, есепті тоқсанның әрбір айы үшін қызметкерлердің салық салынатын табыстарының сомасын көрсетуге арналған.
200.04.001 IV жолы 200.04.001 I, 200.04.001 II және 200.04.001 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
2) 200.04.002 І, 200.04.002 ІІ және 200.04.002 ІІІ жолдары келісімшартқа сәйкес белгіленген қызметкер үшін әлеуметтік салық ставкасының мөлшерін көрсетуге арналған;
3) 200.04.003 І, 200.04.003 ІІ және 200.04.003 ІІІ жолдары шетелдік маман қызметкерлерін және шетелдік жұмысшы қызметкерлерін қоспағанда, 200.04.001 және 200.04.002 жолдарының тиісті сомаларының көбейту жолымен айқындалатын, есепті тоқсанның әрбір айы үшін есептелген қызметкерлер үшін әлеуметтік салық сомасын көрсетуге арналған.
200.04.003 IV жолы 200.04.003 I, 200.04.003 II және 200.04.003 III жолдарының шетелдік маман қызметкерлерін және шетелдік жұмысшы қызметкерлерін қоспағанда, сомасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін салықтың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
7- тарау. Табыс түрлерінің, елдердің және халықаралық шарттардың кодтары
33. Декларация толтыру кезінде мынадай Қазақстан Республикасындағы көздерден табыс түрлерін кодтауды пайдалану керек:
1010 – Қазақстан Республикасының аумағында тауарларды өткізуден түскен табыстар;
1011 – сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру шеңберінде Қазақстан Республикасындағы, одан тысқары жерлердегі тауарларды өткізуден түскен табыстар;
1020 – Қазақстан Республикасының аумағында жұмыстарды орындаудан, қызметтер көрсетуден түскен табыстар;
1021 – Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде басқарушылық, қаржылық (сақтандыру және (немесе) қайта сақтандыру жөніндегі қызметтерді қоспағанда), консультациялық, аудиторлық, заң (соттарда, төрелік сотта немесе аралық сотта өкілдік ету және құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау жөніндегі қызметтерді, сондай-ақ нотариаттық қызметтерді қоспағанда) қызметтерін көрсетуден түсетін табыстар;
1030 – Қазақстан Республикасының Үкіметі Салық кодексінiң 224-бабына сәйкес айқындайтын жеңілдікті салық салынатын мемлекетте тiркелген тұлғаның жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудiң нақты орындалған, көрсетiлген жерiне қарамастан, оларды орындаудан, көрсетуден түсетiн табыстары, сондай-ақ Салық кодексінің 192 бапта белгiленген өзге де табыстары;
1040 – Қазақстан Республикасының аумағындағы мүлiкке құқық немесе мүлiкпен жасалатын мәмiлелер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік тiркелуге жататын мүлiктi өткізу кезіндегі құн өсiмiнен түсетiн табыстар;
1041 – Қазақстан Республикасының аумағындағы, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік тiркелуге жататын мүлiктi өткізу кезіндегі құн өсiмiнен түсетiн табыстар;
1042 – резидент шығарған бағалы қағаздарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасында орналасқан резидент заңды тұлғаның, консорциумның жарғылық капиталына қатысу үлестерiн өткізу кезіндегі құн өсiмiнен түсетiн табыстар;

1043 – доходы от прироста стоимости при реализации акций, выпущенных нерезидентом, а также долей участия в уставном капитале юридического лица-нерезидента, консорциума, если 50 и более процентов стоимости таких акций, долей участия или активов юридического лица-нерезидента составляет имущество, находящееся в Республике Казахстан;
1050 – доходы от уступки прав требования долга резиденту - для налогоплательщика, уступившего право требования;
1051 – доходы от уступки прав требования долга нерезиденту, осуществляющему деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение - для налогоплательщика, уступившего право требования;
1060 – доходы от уступки прав требования долга у резидента - для налогоплательщика, приобретающего право требования;
1061 – доходы от уступки прав требования долга у нерезидента, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение - для налогоплательщика, приобретающего право требования;
1070 – неустойка (штраф, пеня) и другие виды санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных ранее штрафов;
1080 – доходы в форме дивидендов, поступающих от юридического лица – резидента;
1081 – доходы в форме дивидендов, поступающих от паевых инвестиционных фондов, созданных в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
1090 – доходы, полученные по акту об учреждении доверительного управления имуществом от доверительного управляющего-резидента, на которого не возложено исполнение налогового обязательства в Республике Казахстан за нерезидента, являющегося учредителем доверительного управления по договору доверительного управления имуществом или выгодоприобретателем в иных случаях возникновения доверительного управления;
1100 – доходы в форме вознаграждений, за исключением вознаграждений по долговым ценным бумагам;
1101 – доходы в форме вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые от эмитента;
1120 – доходы в форме роялти;
1130 – доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в Республике Казахстан;
1140 – доходы, получаемые от недвижимого имущества, находящегося в Республике Казахстан;
1150 – доходы в форме страховых премий, выплачиваемых по договорам страхования, возникающих в Республике Казахстан;
1151 – доходы в форме страховых премий, выплачиваемых по договорам перестрахования рисков, возникающих в Республике Казахстан;
1160 – доходы от оказания транспортных услуг в международных перевозках;
1161 – доходы от оказания транспортных услуг внутри Республики Казахстан;
1162 –доход в виде платежа за простой судна под погрузочно-разгрузочными операциями сверх сталийного времени, предусмотренного в договоре (контракте) морской перевозки;
1170 – доходы, получаемые от эксплуатации трубопроводов, линий электропередачи, линий оптико-волоконной связи, находящихся на территории Республики Казахстан;
1180 – доходы физического лица-нерезидента от деятельности в Республике Казахстан по трудовому договору (контракту), заключенному с резидентом, являющимся работодателем;
1181 – доходы физического лица-нерезидента от деятельности в Республике Казахстан по трудовому договору (контракту), заключенному с нерезидентом, являющимся работодателем;
1190 – гонорары руководителя и (или) иные выплаты членам органа управления (совета директоров или иного органа), получаемые указанными лицами в связи с выполнением возложенных на них управленческих обязанностей в отношении резидента, независимо от места фактического выполнения таких обязанностей;
1200 – надбавки физического лица-нерезидента, выплачиваемые ему в связи с проживанием в Республике Казахстан резидентом, являющимся работодателем;
1201 – надбавки физического лица-нерезидента, выплачиваемые ему в связи с проживанием в Республике Казахстан нерезидентом, являющимся работодателем;
1210 – доходы физического лица-нерезидента от деятельности в Республике Казахстан в виде материальной выгоды, полученной от работодателя;
1211 – доходы физического лица-нерезидента в виде материальной выгоды, полученной от лица, не являющегося работодателем;
1220 – пенсионные выплаты, осуществляемые едиными накопительными пенсионными фондами-резидентами;
1230 – доходы, выплачиваемые работнику культуры и искусства: артисту театра, кино, радио, телевидения; музыканту, художнику, спортсмену – от деятельности в Республике Казахстан независимо от того, как и кому осуществляются выплаты;
1240 – выигрыши, выплачиваемые резидентом;
1241 – выигрыши, выплачиваемые нерезидентом, имеющим постоянное учреждение в Республике Казахстан, если выплата выигрыша связана с деятельностью такого постоянного учреждения;
1250 – доходы, получаемые от оказания независимых личных (профессиональных) услуг в Республике Казахстан;
1260 – доходы в виде безвозмездно полученного или унаследованного имущества, в том числе работ, услуг, за исключением безвозмездно полученного имущества физическим лицом-нерезидентом от физического лица-резидента;
1270 – доходы по производным финансовым инструментам;
1280 – доходы от списания обязательств;
1290 – доходы по сомнительным обязательствам;
1300 – доходы от снижения размеров созданных провизий (резервов) банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании лицензии;
1310 – доходы от снижения страховых резервов, созданных страховыми, перестраховочными организациями по договорам страхования, перестрахования;
1320 - доход от уступки права требования;
1330 – доходы, полученные за согласие ограничить или прекратить предпринимательскую деятельность;
1340 – доходы от выбытия фиксированных активов;
1350 – доходы от корректировки расходов на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов, а также других расходов недропользователей;
1360 – доходы от превышения суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений над суммой фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений;
1370 – доходы от осуществления совместной деятельности;
1380 - присужденные или признанные должником штрафы, пени и другие виды санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных штрафов, если эти суммы ранее не были отнесены на вычеты;
1390 – полученные компенсации по ранее произведенным вычетам;
1400 - доход в виде безвозмездно полученного имущества;
1410 - дивиденды;
1420 - вознаграждение по депозиту, долговой ценной бумаге, векселю, исламскому арендному сертификату;
1430 – превышение суммы положительной курсовой разницы над суммой отрицательной курсовой разницы. Сумма курсовой разницы определяется в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности;
1440 - выигрыши;
1450 – доходы, полученные при эксплуатации объектов социальной сферы;
1460 – доходы от продажи предприятия как имущественного комплекса;
1470 – чистый доход от доверительного управления имуществом, полученный (подлежащий получению) учредителем доверительного управления по договору доверительного управления либо выгодоприобретателем в иных случаях возникновения доверительного управления;
1480 – доход по инвестиционному депозиту, размещенному в исламском банке;

1043 – егер бейрезидент заңды тұлғаның мұндай акциялары, қатысу үлестерi немесе активтерi құнының 50 және одан да көп пайызын Қазақстан Республикасындағы мүлiк құрайтын болса, бейрезидент шығарған акцияларды, сондай-ақ бейрезидент заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерiн өткізу кезіндегі құн өсiмiнен түсетiн табыстар;
1050 – талап ету құқығын берген салық төлеуші үшін - резидентке борышты талап ету құқықтарын беруден түсетін табыстар;
1051 – талап ету құқығын берген салық төлеуші үшін - Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын бейрезидентке борышты талап ету құқықтарын беруден түсетін табыстар;
1060 – талап ету құқығын сатып алатын салық төлеуші үшін - резиденттен борышты талап ету құқықтарын алудан түсетін табыстар;
1061 – талап ету құқығын сатып алатын салық төлеуші үшін - Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын бейрезиденттен борышты талап ету құқықтарын алудан түсетін табыстар;
1070 – бұрын негізсіз ұсталған айыппұлдардың бюджетке қайтарылғандарынан басқа, тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл) және санкциялардың басқа да түрлері;
1080 – резидент заңды тұлғадан түсетін дивидендтер нысанындағы табыстар;
1081 – Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес құрылған пайлық инвестициялық қорлардан түсетін дивидендтер нысанындағы табыстар;
1090 – мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқару құрылтайшысы немесе сенімгерлікпен басқару туындайтын өзге жағдайларда пайда алушы болып табылатын бейрезидент үшін Қазақстан Республикасында салық міндеттемелерін орындау жүктелмеген сенімгерлікпен басқарушы-резиденттен мүлікті сенімгерлікпен басқаруды тағайындау туралы акт бойынша алынған табыстар;
1100 – борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақыларды қоспағанда, сыйақылар нысанындағы табыстар;
1101 – эмитенттен алынатын борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақылар нысанындағы табыстар;
1120 – роялти нысанындағы табыстар;
1130 – Қазақстан Республикасында орналасқан мүлікті жалға беруден түсетін табыстар;
1140 – Қазақстан Республикасында орналасқан жылжымайтын мүліктен алынатын табыстар;
1150 – Қазақстан Республикасында туындайтын тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша төленетін сақтандыру сыйлықақылары түріндегі табыстар;
1151 – Қазақстан Республикасында туындайтын тәуекелдерді қайта сақтандыру шарттары бойынша төленетін сақтандыру сыйлықақылары түріндегі табыстар;
1160 – халықаралық тасымалдарда қызметтерді көрсетуден түсетін табыстар;
1161 – Қазақстан Республикасы ішінде көліктік қызмет көрсетуден түсетін табыстар;
1162 – теңіз тасымалы шартында (келісімшартта) көзделген сталиялық уақыттан тыс тиеу-түсіру операцияларында кеменің бос тұрып қалғаны үшін төлем түріндегі табыс;
1170 – Қазақстан Республикасының аумағындағы құбырларды, электр беру желілерін, оптикалық-талшықты байланыс желілерін пайдаланудан түсетін табыстар;
1180 – бейрезидент жеке тұлғаның жұмыс беруші болып табылатын резидентпен жасасқан еңбек шарты (келісімшарты) бойынша Қазақстан Республикасындағы қызметтен түсетін табыстары;
1181 – бейрезидент жеке тұлғаның жұмыс беруші болып табылатын бнйрезидентпен жасасқан еңбек шарты (келісімшарты) бойынша Қазақстан Республикасындағы қызметтен түсетін табыстары;
1190 – өздерiне резидентке қатысты жүктелген басқарушылық мiндеттердi орындауға байланысты, мұндай мiндеттердi нақты орындайтын жерiне қарамастан, басшының гонорарлары және (немесе) басқару органының (директорлар кеңесiнiң немесе өзге де органның) мүшелерi алатын өзге де төлемдер;
1200 – жұмыс беруші болып табылатын резиденттің Қазақстан Республикасында тұруына байланысты бейрезиденттің жеке тұлғаға төлейтін үстемақылары;
1201 – жұмыс беруші болып табылатын бейрезиденттің Қазақстан Республикасында тұруына байланысты бейрезиденттің жеке тұлғаға төлейтін үстемақылары;
1210 – резидент жеке тұлғаның жұмыс берушіден алған материалдық пайда түріндегі Қазақстан Республикасындағы қызметінен түсетін табыстары;
1211 – резидент жеке тұлғаның жұмыс беруші болып табылмайтын тұлғадан алған материалдық пайда түріндегі табыстары;
1220 – резидент бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы төлемдері;
1230 – қалайша және кімге төлем жүргізілетініне қарамастан, мәдениет және өнер қызметкеріне: театр, кино артистеріне, радио, теледидар қызметкеріне, музыкантқа, суретшіге, спортшыға Қазақстан Республикасындағы қызметтен төленетін табыстар;
1240 –резидент төлейтін ұтыстар;
1241 – егер ұтысты төлеу осындай тұрақты мекеменің қызметіне байланысты болса, Қазақстан Республикасында тұрақты мекемесі бар резидент төлейтін ұтыстар;
1250 – Қазақстан Республикасында тәуелсіз жеке (кәсіби) қызмет көрсетуден алынған табыстар;
1260 – резидент жеке тұлғаның резидент жеке тұлғадан өтеусіз алынған мүлкін қоспағанда, өтеусіз алынған немесе мұраға қалдырылған мүлік, оның ішінде жұмыстар, қызметтер түріндегі табыстары;
1270 – туынды қаржылық құралдар бойынша табыстар;
1280 – міндеттемелерді есептен шығарудан түсетін табыс;
1290 – күмәнді міндеттемелер бойынша табыс;
1300 – банктердің және лицензия негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың құрылған провизияларының (резервтерінің) мөлшерлерін азайтудан түсетін табыс;
1310 – сақтандыру, қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру, қайта сақтандыру ұйымдары құрған сақтандыру резервтерін азайтудан түсетін табыс;
1320 – талап ету құқығын басқаға беруден түсетін табыс;
1330 – кәсіпкерлік қызметті шектеуге немесе тоқтатуға келісім бергені үшін алған табыс;
1340 – тіркелген активтердің шығып қалуынан түсетін табыс;
1350 – табиғи ресурстарды геологиялық зерттеуге және өндіруге дайындық жұмыстарына арналған шығыстарды, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың басқа да шығыстарын түзетуден түсетін табыс;
1360 – кен орындарын әзірлеу салдарын жою қорына аударымдар сомасының кен орындарын әзірлеу салдарын жою жөніндегі іс жүзіндегі шығыстар сомасынан асып кетуінен түсетін табыс;
1370 – бірлескен қызметті жүзеге асырудан түсетін табыс;
1380 - егер бұрын бұл сома шегерімге жатқызылмаса, негізсіз ұсталып, бюджеттен қайтарылған айыппұлдардан басқа, таңылған немесе борышкер таныған айыппұлдар, өсімпұлдар және басқа санкция түрлері;
1390 – бұрын жүргізілген шегерімдер бойынша алынған өтемақылар;
1400 – өтеусіз алынған мүлік түріндегі табыс;*
1410 – дивидендтер; *
1420 – депозит, борыштық бағалы қағаз, вексель бойынша сыйақылар, ислам жалдау сертификаты;
1430 – оң бағамдық айырма сомасының теріс бағамдық айырма сомасынан асып кетуі. Бағамдық айырма сомасы халықаралық қаржылық есептiлiк стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептiлiк туралы Заңнамасының талаптарына сәйкес айқындалады;
1440 – ұтыстар;
1450 – әлеуметтік сала объектілерін пайдалану кезінде алынған табыс;
1460 – кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде сатудан түсетін табыс;
1470 – сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқару құрылтайшысы немесе сенімгерлікпен басқару туындайтын өзге жағдайларда пайда алушы алатын (алынуға жататын), мүлікті сенімгерлікпен басқарудан түсетін таза табыс;
1480 – ислам банкінде орналастырылған инвестициялық депозит бойынша табыс;

1490 – другие доходы, не указанные в кодах 1010 – 1480.
34. При заполнении декларации необходимо использовать следующую кодировку видов международных договоров (соглашений):
01 – Конвенция об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал;
02 – Учредительный договор Исламского Банка Развития;
03 – Соглашение об условиях работы регионального экологического центра Центральной Азии;
04 – Учредительный договор Азиатского банка развития;
05 – Соглашение по использованию гранта на проект строительства нового правительственного здания;
06 – Соглашение о финансовом сотрудничестве;
07 – Меморандум о взаимопонимании;
08 – Соглашение относительно уничтожения шахтных пусковых установок межконтинентальных баллистических ракет, ликвидации последствий аварийных ситуаций и предотвращения распространения ядерного оружия;
09 – Соглашение Международного банка реконструкции и развития;
10 – Соглашение Международного валютного фонда;
11 – Соглашение Международной финансовой корпорации;
12 – Конвенция об урегулировании инвестиционных споров;
13 – Соглашение об учреждении Европейского банка реконструкции и развития;
14 – Венская конвенция о дипломатических сношениях;
15 – Договор по созданию Университета Центральной Азии;
16 – Конвенция об учреждении Многостороннего агентства по гарантиям инвестиций;
17 – Соглашение о Египетском университете исламской культуры "Нур-Мубарак";
18 – Соглашение о воздушном сообщении;
19 – Соглашение о предоставлении Международным Банком Реконструкции и Развития гранта Республике Казахстан на подготовку проекта "Поддержка агросервисных служб";
20 – Соглашение в форме обмена нотами о привлечении гранта Правительства Японии для осуществления проекта "Водоснабжение сельских населенных пунктов в Республике Казахстан";
21 – Конвенция о привилегиях и иммунитетах Евразийского экономического сообщества;
22 – Иные международные договоры (соглашения, конвенции).
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2017 года № 250
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2016 года № 579
Приложение 118
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 587
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Упрощенная декларация для субъектов малого бизнеса
Отчетный период _______ полугодие 20____ года
Индекс: форма 910.00
Периодичность: полугодие
Представляют: субъекты малого бизнеса, применяющие специальный налоговый режим на
основе упрощенной декларации
Куда представляется: в органы государственных доходов
Срок представления: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом
Примечание: пояснение по заполнению отчета приведено в Правилах составления налоговой
отчетности (упрощенной декларации) для субъектов малого бизнеса (форма 910.00) согласно
приложению 4 к настоящему приказу.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2017 года № 250
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2016 года № 579
Приложение 119
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 587
Правила составления налоговой отчетности
(упрощенной декларации) для субъектов малого бизнеса
(форма 910.00) Глава 1. Общие положения

1490 – 1010 – 1480 табыс кодтарында көрсетілмеген басқа да табыстар.
34. Декларацияны толтыру кезінде халықаралық шарт (келісім) түрлерінің мынадай кодталуын пайдалану керек:
01 – Табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенция;
02 – Ислам Даму Банкінің құрылтай шарты;
03 – Орталық Азия аймақтық экологиялық орталығы жұмысының жағдайлары жөніндегі келісім;
04 – Азия Даму Банкінің құрылтай шарты;
05 – Жаңа Үкіметтік ғимараттың құрылысы жобасына грантты пайдалану бойынша келісім;
06 – Қаржылық ынтымақтастық туралы келісім;
07 – Өзара түсіністік туралы меморандум;
08 – Континентаралық баллистикалық ракеталардың шахталық ұшыру қондырғыларын, апатты жағдайлардың салдарын жоюға және ядролық қарудың таралуына жол бермеуге қатысты келісім;
09 – Халықаралық Қайта құру және Даму банкінің келісімі;
10 – Халықаралық валюталық қордың келісімі;
11 – Халықаралық қаржылық корпорацияның келісімі;
12 – Инвестициялық дауларды реттеу жөніндегі конвенция;
13 – Еуропалық Қайта құру және Даму банкін құру туралы;
14 – Дипломатиялық қатынастар туралы Вена конвенциясы;
15 – Орталық Азия университетін құру жөніндегі шарт;
16 – Инвестициялар кепілдігінің көп жақты агенттігін құру туралы;
17 – "Нұр-Мүбәрак" ислам мәдениетінің Египет университеті туралы келісім;
18 – Әуе қатынасы туралы келісім;
19 – "Агросервистік қызметті қолдау" жобасын дайындауға арналған Халықаралық Қайта құру және Даму Банкінің грантын беру туралы келісім;
20 – "Қазақстан Республикасында ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау" жобасын жүзеге асыру үшін Жапония Yкіметінің грантын тарту туралы ноталар алмасу нысанындағы келісім;
21 – Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың артықшылықтары мен иммунитеттері туралы конвенция;
22 – Өзге де халықаралық шарттар (келісімдер, конвенциялар).
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 14 сәуірдегі
№ 250 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2016 жылғы 31 қазандағы
№ 579 бұйрығына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 587 бұйрығына
118-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларация
Есепті кезең 20___ жылғы ______жартыжылдық
Индексі: 910.00-нысаны
Кезенділігі: жартыжылдық
Ұсынатындар: оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолданатын шағын бизнес субъектілері
Қайда тапсырылады: мемлекеттік кірістер органдарына
Тапсыру мерзімі: есепті салық кезеңінен кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірілмей
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндіру осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес Шағын бизнес субъектілері үшін салық есептілігін (оңайлатылған декларацияны) жасау қағидаларында (910.00-нысан) келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 14 сәуірдегі
№ 250 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2016 жылғы 31 қазандағы
№ 579 бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 587 бұйрығына
119-қосымша
Шағын бизнес субъектілері үшін салық есептігін (оңайлатылған декларацияны) жасау қағидалары (910.00-нысан)
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила составления налоговой отчетности (упрощенной декларации) для субъектов малого бизнеса (форма 910.00) (далее – Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления формы налоговой отчетности (упрощенной декларации) для субъектов малого бизнеса (далее – декларация), предназначенной для исчисления индивидуального (корпоративного) подоходного и социального налогов, индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты, социальных отчислений, обязательных пенсионных взносов и взносов на обязательное социальное медицинское страхование. Декларация составляется субъектами малого бизнеса, применяющими специальный налоговый режим на основе упрощенной декларации.
2. При заполнении декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
3. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "–" в первой левой ячейке соответствующей строки декларации.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки декларации не заполняются.
5. При составлении декларации:
1) на бумажном носителе – заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе – заполняется в соответствии со статьей 68 Налогового кодекса.
6. Декларация подписывается налогоплательщиком (налоговым агентом) либо его представителем и заверяется печатью налогоплательщика (налоговым агентом) либо его представителя, имеющих в установленных законодательством Республики Казахстан случаях печать со своим наименованием, в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Налогового кодекса.
7. При представлении декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе – составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику (налоговому агенту) с отметкой органа государственных доходов;
2) по почте заказным письмом с уведомлением на бумажном носителе – налогоплательщик (налоговый агент) получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде – налогоплательщик (налоговый агент) получает уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности системой приема налоговой отчетности органов государственных доходов.
Глава 2. Составление декларации (форма 910.00)
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике (налоговом агенте)" налогоплательщик (налоговый агент) указывает следующие данные:
1) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный номер (бизнес- идентификационный номер) налогоплательщика (налогового агента);

1. Осы Шағын бизнес субъектілері үшін салық есептігін (оңайлатылған декларацияны) жасау қағидалары (910.00-нысан) (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес әзірленген және жеке (корпоративтік) табыс салығын және әлеуметтік салықтарды, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығын, әлеуметтік аударымдар, міндетті зейнетақы жарналарын, және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарын есептеуге арналған шағын бизнес субъектілері үшін салық есептілігі (оңайлатылған декларация) нысанын (бұдан әрі – декларация) жасау тәртібін айқындайды. Декларацияны оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолданатын шағын бизнес субъектілері жасайды.
2. Декларацияны толтыру кезінде түзетулерге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
3. Сомалардың теріс мәндері декларацияның тиісті жолының сол жақ бірінші торкөзінде "–" белгісімен көрсетіледі.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде декларацияның тиісті торкөздері толтырылмайды.
5. Декларация жасау кезінде:
1) қағаз жеткізгіште – қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық жеткізгіште – нысандар Салық кодексінің 68-бабына сәйкес толтырылады.
6. Декларацияға Салық кодексінің 61-бабының 3-тармағына сәйкес салық төлеуші (салық агенті) не болмаса оның өкілі қол қояды және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда оның атауы жазылған мөрі бар салық төлеушінің (салық агентінің) не болмаса оның өкілінің мөрімен куәландырылады.
7. Декларацияны табыс ету кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз жеткізгіште – екі данада жасалады, бір данасы мемлекеттік кірістер органының белгісімен салық төлеушіге (салық агенті) қайтарылады;
2) хабарламасы бар тапсырыс хатпен қағаз жеткізгіште – салық төлеуші (салық агенті) пошта немесе өзге байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) электронды түрде – салық төлеуші (салық агенті) салық есептілігін мемлекеттік кірістер органдарының салық есептілігін қабылдау жүйесінің салық есептілігін қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы хабарлама алады.
2-тарау. Декларацияны жасау (910.00 – нысан)
8. "Салық төлеуші (салық агенті) туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде салық төлеуші (салық агенті) мынадай деректерді көрсетеді:
1) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің (салық агентінің) жеке сәйкестендіру нөмері (бизнес-сәйкестендіру нөмері);

2) фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в соответствии с договором доверительного управления имуществом или в иных случаях возникновения доверительного управления в строке указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица-доверительного управляющего или наименование юридического лица-доверительного управляющего в соответствии с учредительными документами;
3) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность (указывается арабскими цифрами);
4) категория налогоплательщика.
Ячейки отмечаются в случае, если налогоплательщик относится к одной из категорий, указанных в строке А или В, C или D;
А – налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего;
В – налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего, или выгодоприобретателем в иных случаях возникновения доверительного управления;
C – индивидуальный предприниматель, осуществляющий ведение бухгалтерского учета в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности;
D – индивидуальный предприниматель, не осуществляющий ведение бухгалтерского учета в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности;
ячейки C или D отмечаются индивидуальными предпринимателями;
5) вид декларации. Соответствующие ячейки отмечаются с учетом отнесения Декларации к видам налоговой отчетности, указанным в статье 63 Налогового кодекса;
6) номер и дата уведомления. Ячейки заполняются в случае представления вида декларации, предусмотренного подпунктом 4) пункта 3 статьи 63 Налогового кодекса;
7) код валюты в соответствии с приложением 23 "Классификатор валют", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций";
8) признак резидентства.
Ячейка А отмечается налогоплательщиком-резидентом Республики Казахстан.
Ячейка В отмечается налогоплательщиком-нерезидентом Республики Казахстан.
9. В разделе "Исчисление налогов":
1) в строке 910.00.001 указывается доход, определяемый в соответствии с пунктом 3 статьи 427 Налогового кодекса, с учетом корректировок, производимых в соответствии с пунктом 8 данной статьи;

2) дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) немесе құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
Салық міндеттемесін мүлікті сенімгерлікпен басқару шартына сәйкес немесе сенімгерлікпен басқару туындайтын өзге жағдайларда сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде жолда сенімгерлікпен басқарушы жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдай) немесе құрылтай құжаттарына сәйкес сенімгерлікпен басқарушы заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі (араб сандарымен көрсетіледі);
4) салық төлеуші санаты. Торкөздер егер салық төлеуші А немесе В. C немесе D торкөздерінде көрсетілген санаттардың біріне жатқан жағдайда белгіленеді;
А – салық міндеттемесінің орындалуы сенімгерлікпен басқарушыға жүктелген шартпен мүлікті басқару сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқарушы болып табылатын салық төлеуші;
В – салық міндеттемесінің орындалуы сенімгерлікпен басқарушыға жүктелген шартпен мүлікті басқару сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқарушының құрылтайшысы немесе сенімгерлікпен басқару туындаудың өзге жағдайларында пайда алушы болып табылатын салық төлеуші;
С - Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес бухгалтерлік есепті жүргізуді жүзеге асыратын салық төлеуші;
D - Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес бухгалтерлік есепті жүргізуді жүзеге асырмайтын салық төлеуші;
5) декларацияның түрі. Тиісті торкөздер декларацияны Салық кодексінің 63-бабында көрсетілген салық есептілігі түріне жатқызу есебімен белгіленеді;
6) хабарламаның нөмірі мен күні. Торкөздер Салық кодексінің 63-бабы 3-тармағының 4) тармақшасында көзделген декларация түрін табыс еткен жағдайда толтырылады;
7) "Кеден декларацияларын толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 23 "Валюталар жіктеуіші" қосымшасына сәйкес валюта коды;
8) резиденттік белгісі.
А торкөзін Қазақстан Республикасының резидент салық төлеушісі белгілейді.
В торкөзін Қазақстан Республикасының резидент емес салық төлеушісі белгілейді.
9. "Салықтарды есептеу" деген бөлімде:
1) 910.00.001 жолында Салық кодексінің 427-бабының 8-тармағына сәйкес жүргізілетін түзетулер ескеріле отырып, осы баптың 3-тармағына сәйкес белгіленген табыс сомасы көрсетіледі;

2) в строке 910.00.002 указывается доход, определяемый в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О трансфертном ценообразовании" (далее – Закон о трансфертном ценообразовании);
3) в строке 910.00.003 указывается среднесписочная численность работников за налоговый период, которая определяется:
юридическим лицом по формуле: (А+В+С+D+Е+F) / 6 месяцев, где А, В, С, D, Е, F - количество работников за каждый месяц налогового периода;
индивидуальным предпринимателем по формуле: ((А+В+С+D+Е+F) / 6 месяцев) + 1, включая самого индивидуального предпринимателя;
В строке 910.00.003 А указывается среднесписочная численность работников-пенсионеров, в строке 910.00.003 В указывается среднесписочная численность работников-инвалидов.
В случае если среднесписочная численность работников составит дробное значение от 0,5 и выше, то такое значение подлежит округлению до целой единицы, значение ниже 0,5 округлению не подлежит;
4) в строке 910.00.004 указывается среднемесячная заработная плата на одного работника за налоговый период;
5) в строке 910.00.005 указывается сумма налогов, исчисленных по ставке, установленной пунктом 1 статьи 436 Налогового кодекса, определяемая по формуле: 910.00.001 х 3%;
6) в строке 910.00.006 указывается корректировка суммы налогов в соответствии с пунктом 2 статьи 436 Налогового кодекса, которая определяется:
юридическим лицом по формуле: 910.00.005 (сумма исчисленных налогов с дохода) х 910.00.003 (среднесписочная численность работников) х 1,5% (процент корректировки);
индивидуальным предпринимателем по формуле: 910.00.005 (сумма исчисленных налогов с дохода) х 910.00.003 (среднесписочная численность работников) х 1,5% (процент корректировки).
Данная строка заполняется при условии, если среднемесячная заработная плата одного работника по итогам отчетного периода составляет у индивидуальных предпринимателей не менее 2-кратного, юридических лиц - не менее 2,5-кратного минимального размера заработной платы согласно пункту 2 статьи 436 Налогового кодекса;
7) в строке 910.00.007 указывается сумма налогов после корректировки, которая определяется по формуле: 910.00.005 - 910.00.006;
8) в строке 910.00.008 указывается сумма индивидуального (корпоративного) подоходного налога, подлежащего уплате в бюджет в размере ½ от исчисленной суммы налогов по декларации, определяемая по формуле: 910.00.007 х 0,5;
9) в строке 910.00.009 указывается сумма социального налога, подлежащего уплате в бюджет в размере ½ от исчисленной суммы налогов по декларации за минусом суммы социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, определяемая по формуле: (910.00.007 х 0,5) – 910.00.011 VII – 910.00.018 VII.

2) 910.00.002 жолында "Трансферттік баға белгілеу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Трансферттік баға белгілеу туралы Заң) сәйкес айқындалатын табыс көрсетіледі;
3) 910.00.003 жолында:
заңды тұлғаның: (А+В+С+D+E+F)/6 ай формуласы бойынша айқындаған, мұнда А+В+С+D+E+F - салық кезеңінің әрбір айы үшін қызметкерлердің саны;
дара кәсіпкер ((А+В+С+D+E+F) / 6 ай) + 1 формуласы бойынша, дара кәсіпкерді қоса алып, айқындаған салық кезеңі үшін қызметкерлердің орташа тізімдік саны көрсетіледі;
910.00.003 А жолында қызметкерлердің-зейнеткерлердың орташа тізімдік саны көрсетіледі, 910.00.003 В жолында қызметкерлердің-мүгедектердің орташа тізімдік саны көрсетіледі.
Егер қызметкерлердің тізімі бойынша орташа саны 0,5-тен және одан жоғары бөлшек санды құраса, онда мұндай сан толық бірлікке дейін дөңгелектеуге жатады, ал 0,5-тен төмен сан құраса дөңгелектеуге жатпайды;
4) 910.00.004 жолында салық кезеңі үшін бір қызметкерге орташа айлық еңбекақысы көрсетіледі;
5) 910.00.005 жолында: 910.00.001 х 3% формуласы бойынша айқындалатын, Салық кодексінің 436-бабы 1-тармағында белгіленген мөлшерлемесі бойынша есептелген салықтардың сомасы көрсетіледі;
6) 910.00.006 жолында Салық кодексінің 436-бабының 2-тармағына сәйкес салықтардың сомасын түзету көрсетіледі, ол
заңды тұлғалармен: 910.00.005 (табыстан есептелген салықтардың сомасы х 910.00.003 (қызметкерлердің орташа тізімдік саны) х 1,5% (түзету пайызы) формуласы бойынша айқындалады;
дара кәсіпкерлермен: 910.00.005 (табыстан есептелген салықтардың сомасы) х 910.00.003 (қызметкерлердің орташа тізімдік саны) х 1,5% (түзету проценті) формуласы бойынша айқындалады.
Бұл жол егер салық кезеңінің қорытындысы бойынша бір қызметкердің орташа айлық еңбекақысы Салық кодексінің 436-бабы 2-тармағына сәйкес дара кәсіпкерлерде кемінде 2 еселенген, заңды тұлғаларда кемінде 2,5 еселенген мөлшерін құраған жағдайда толтырылады;
7) 910.00.007 жолында: 910.00.005 – 910.00.006 формуласы бойынша айқындалатын түзетуден кейінгі салықтардың сомасы көрсетіледі;
8) 910.00.008 жолында: 910.00.007 х 0,5 декларация бойынша есептелген салық сомасынан ½ мөлшерінде бюджетке төленуге жататын жеке (корпоративтік) табыс салығының сомасы көрсетіледі;
9) 910.00.009 жолда: (910.00.007 х 0,5) – 910.00.011 VII – 910.00.018 VII формуласы бойынша айқындалатын, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына есептелген әлеуметтік аударымдар сомасын алып тастағаннан кейінгі декларация бойынша есептелген салық сомасынан ½ мөлшеріндегі бюджетке төленуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі.

В случае превышения суммы социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (далее – Закон об обязательном социальном страховании), над суммой социального налога, в строке 910.00.009, в соответствии с пунктом 2 статьи 437 Налогового кодекса, указывается сумма социального налога, равная нулю.
10. В разделе "Исчисление социальных отчислений, обязательных пенсионных взносов и взносов на обязательное социальное медицинское страхование за индивидуального предпринимателя":
1) в строках с 910.00.010 I по 910.00.010 VI указывается доход, с которого исчисляются социальные отчисления за индивидуального предпринимателя в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании, за каждый месяц отчетного периода.
Строка 910.00.010 VII предназначена для отражения итоговой суммы дохода за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.010 I по 910.00.010 VI;
2) в строках с 910.00.011 I по 910.00.011 VI указывается сумма социальных отчислений за индивидуального предпринимателя, исчисленных в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании, за каждый месяц отчетного периода.
Строка 910.00.011 VII предназначена для отражения итоговой суммы социальных отчислений за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.010 I по 910.00.010 VI;
3) в строках с 910.00.012 І по 910.00.012 VI указывается доход, с которого исчисляются обязательные пенсионные взносы за индивидуального предпринимателя за каждый месяц отчетного периода.
Строка 910.00.012 VII предназначена для отражения итоговой суммы дохода за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.012 I по 910.00.012 VI;
4) в строках с 910.00.013 I по 910.00.013 VI указывается сумма обязательных пенсионных взносов за индивидуального предпринимателя за каждый месяц отчетного периода.
Строка 910.00.013 VII предназначена для отражения итоговой суммы обязательных пенсионных взносов за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.013 I по 910.00.013 VI;
5) в строках с 910.00.014 I по 910.00.014 VI указывается сумма взносов на обязательное социальное медицинское страхование за индивидуального предпринимателя за каждый месяц отчетного периода в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее – Закон об обязательном социальном медицинском страховании).
Строка 910.00.014 VII предназначена для отражения итоговой суммы взносов на обязательное социальное медицинское страхование за индивидуального предпринимателя за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.014 I по 910.00.014 VI.

"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы Заңы) сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар сомасы әлеуметтік салық сомасынан асып түскен кезде 910.00.009 жолда Салық кодексінің 437-бабының 2-тармағына сәйкес нөлге тең әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
10. Дара кәсіпкерлер үшін әлеуметтік аударымдарды, міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды есептеу" бөлімінде:
1) 910.00.010 I жолынан бастап 910.00.010 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңға сәйкес дара кәсіпкер үшін әлеуметтік аударымдар есептелетін табыс көрсетіледі.
910.00.010 VII жолы 910.00.010 I жолынан бастап 910.00.010 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған табыстың жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
2) 910.00.011 I жолынан бастап 910.00.011 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңға сәйкес есептелінген дара кәсіпкер үшін әлеуметтік аударымдардың сомасы көрсетіледі.
910.00.011 VII жолы 910.00.011 I жолынан бастап 910.00.011 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған әлеуметтік аударымдардың жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
3) 910.00.012 I жолынан бастап 910.00.12 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған дара кәсіпкер үшін міндетті зейнетақы жарналары есептелетін табыс көрсетіледі.
910.00.012 VII жолы 910.00.012 I жолынан бастап 910.00.012 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған табыстың жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
4) 910.00.013 I жолынан бастап 910.00.013 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған дара кәсіпкер үшін міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі.
910.00.013 VII жолы 910.00.013 I жолынан бастап 910.00.013 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған міндетті зейнетақы жарналарының жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
5) 910.00.014 I жолынан бастап 910.00.014 VI дейінгі жолдарда "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңы) сәйкес есепті кезеңнің әрбір айына арналған дара кәсіпкер үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарының сомасы көрсетіледі.
910.00.014 VII жолы 910.00.014 I жолынан бастап 910.00.014 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған дара кәсіпкер үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарының жиынтық сомасын көрсету үшін арналған.

Строки 910.00.014 I по 910.00.014 VII подлежат заполнению с 1 июля 2017 года в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.
К примеру, в 2017 году заполнение вышеуказанных строк производится следующим образом:
1) по строке 910.00.001 доход за налоговый период индивидуального предпринимателя составил 29 000 000 тенге;
2) по строке 910.00.002 доход, определяемый в соответствии с Законом о трансфертном ценообразовании, отсутствует;
3) по строке 910.00.003 среднесписочная численность работников, включая самого индивидуального предпринимателя, составила 24 человек, определенная следующим образом:
((24+24+24+24+22+22) / 6 месяцев) + 1, где 24 человека - количество работников с первого по четвертый месяцы налогового периода, 22 человека – количество работников в пятом и шестом месяцах налогового периода;
4) по строке 910.00.004 среднемесячная заработная плата на одного работника за налоговый период составила 46 625 тенге, определенная следующим образом:
сумма начисленной заработной платы работников за первый месяц налогового периода составила 1 119 000 тенге (240 000 тенге + 720 000 тенге + 159 000 тенге), в том числе:
заработная плата пяти человек по 48 000 тенге составила 240 000 тенге (5 х 48 000 тенге);
заработная плата шестнадцати человек по 45 000 тенге составила 720 000 тенге (16 х 45 000 тенге);
заработная плата трех человек по 53 000 тенге составила 159 000 тенге (3 х 53 000 тенге).
Так, среднемесячная заработная плата на одного работника за первый месяц налогового периода составила 46 625 тенге (1 119 000 / 24 человек).
Аналогично определяются среднемесячные суммы заработной платы на одного работника со второго по шестой месяцы налогового периода.
Допустим, что во втором месяце налогового периода сумма среднемесячной заработной платы на одного работника составила – 48 700 тенге, в третьем – 45 900 тенге, в четвертом и пятом месяцах по 52 700 тенге, в шестом 49 536 тенге.
Тогда, среднемесячная сумма заработной платы на одного работника за налоговый период составила 49 360 тенге (46 625 тенге + 48 700 тенге + 45 900 + 52 700 + 52 700 + 49 536 тенге) / 6 месяцев.
В данном примере 2-кратный минимальный размер месячной заработной платы, установленный Законом о республиканском бюджете на 2017 год, составил 48 918 тенге (24 459 х 2).
Так как, среднемесячная заработная плата на одного работника по итогам налогового периода (49 360) превысила 2-кратный размер минимальной заработной платы, то производится корректировка сумм налогов, исчисленных за налоговый период, в сторону уменьшения, исходя из среднесписочной численности работников, предусмотренная пунктом 2 статьи 436 Налогового кодекса;

910.00.014 I жолынан бастап 910.00.014 VII дейінгі жолдары Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңға сәйкес 2017 жылғы 1 шілдеден бастап толтырылуға жатады.
Мысалы, 2017 жыл үшін жоғарыда көрсетілген жолдарды толтыру былайша жүргізіледі:
1) 910.00.001 жолы бойынша дара кәсіпкердің салық кезеңі үшін табысы 29 000 000 теңгені құрады;
2) 910.00.002 жолы бойынша Трансферттік баға белгілеу туралы заңға сәйкес айқындалатын табыс жоқ;
3) 910.00.003 жолы бойынша дара кәсіпкердің өзін қоса алғанда, қызметкерлердің орташа тізімдік саны 24 адамды құрады, ол былайша айқындалды:
((24+24+24+24+22+22) / 6 ай) + 1, мұнда 24 адам – салық кезеңінің бірінші айынан бастап төртінші айларындағы қызметкерлердің саны, 22 адам – салық кезеңінің бесінші және алтыншы айларындағы қызметкерлердің саны;
4) 910.00.004 жолы бойынша салық кезеңі үшін бір қызметкерге орташа айлық еңбекақы 46 625 теңгені құрады, мұнда:
салық кезеңінің бірінші айы үшін қызметкерлерге есептелген еңбекақының барлық сомасы 1 119 000 теңге (240 000 теңге + 720 000 теңге + 159 000 теңге), оның ішінде:
бес адамның еңбекақысы 48 000 теңгеден 240 000 теңге (5 х 48 000 теңге) құрады;
он алты адамның еңбекақысы 45 000 теңгеден 720 000 теңге (16 х 45 000 теңге) құрады;
үш адамның еңбекақысы 53 000 теңгеден 159 000 теңге (3 х 53 000 теңге) құрады.
Яғни, салық кезеңінің бірінші айы үшін бір қызметкерге орташа айлық еңбекақы 46 625 теңге (1 119 000 / 24 адам) құрады.
Салық кезеңінің екінші айынан бастап алтыншы айлары үшін бір қызметкерге еңбекақының орташа айлық сомасы осыған ұқсас жолмен айқындалады.
Айталық, бір қызметкерге салық кезеңінің екінші айында орташа еңбекақы сомасы – 48 700, үшіншіде – 45 900, төтінші және бесінші айларында – 52 700 ден, алтыншы айда – 49 536 теңге құрады.
Онда, салық кезеңі үшін бір қызметкерге еңбекақының орташа айлық сомасы 49 360 теңгені (46 625 теңге + 48 700 теңге + 45 900 + 52 700 + 52 700+49536) / 6 ай құрады.
Бұл мысалда, 2017 жылға арналған Республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық еңбекақының 2 еселенген ең төменгі мөлшері 48 918 теңгені ( 24 459 х 2) құрады.
Салық кезеңінің қорытындысы бойынша бір қызметкерге орташа айлық еңбекақы ең төменгі еңбекақының 2 еселенген мөлшерінен (49 360) асқандықтан, Салық кодексінің 436-бабы 2-тармағында көзделген қызметкерлердің орташа тізімдік санын ескере отырып, салық кезеңіне есептелген салық сомасына түзету жүргізіледі;

5) по строке 910.00.005 сумма исчисленных налогов в соответствии с пунктом 1 статьи 436 Налогового кодекса составила 870 000 тенге (29 000 000 тенге х 3%);
6) по строке 910.00.006 корректировка суммы налогов в соответствии с пунктом 2 статьи 436 Налогового кодекса составила 313 200 тенге, определяется следующим образом:
870 000 тенге х 24 человек х 1,5% = 313 200,
где 1,5% – процент корректировки суммы налога за каждого работника, исходя из среднесписочной численности работников;
7) по строке 910.00.007 сумма налогов после корректировки, произведенной в сторону уменьшения, составила 556 800 тенге (870 000 тенге –313 200 тенге);
8) по строке 910.00.008 сумма индивидуального (корпоративного) подоходного налога, подлежащего уплате в бюджет за налоговый период, составила 278 400 тенге (556 800 тенге х 0,5);
9) по строке 910.00.009 сумма социального налога, подлежащего уплате в бюджет за налоговый период, равна нулю, поскольку сумма исчисленного социального налога (910.00.007 х 0,5) минус сумма социальных отчислений за индивидуального предпринимателя (910.00.011 VII) минус сумма социальных отчислений за работников (910.00.018 VII) равна отрицательной разнице ((556 800 х 0,5) – 73 377 – 355 393);
10) по строке 910.00.010 сумма дохода, с которого исчисляются социальные отчисления за индивидуального предпринимателя, составила – 1 467 540 (244 590 тенге х 6 месяцев), где 244 590 тенге – предельный доход за месяц, принимаемый для исчисления социальных отчислений;
11) по строке 910.00.011 сумма социальных отчислений за индивидуального предпринимателя составила 73 377 тенге (1 467 540 х 5%), где 5% – ставка социальных отчислений в 2017 году;
12) по строке 910.00.012 сумма дохода, с которого исчисляются обязательные пенсионные взносы за индивидуального предпринимателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении" (далее – Закон о пенсионном обеспечении), составила 146 754 тенге (24 459 тенге х 6 месяцев), где 24 459 тенге – минимальный размер заработной платы, установленный Законом о республиканском бюджете на 2017 год;
13) по строке 910.00.013 сумма обязательных пенсионных взносов за индивидуального предпринимателя составила 14 675 тенге (146 754 тенге х 10%), где 10% – ставка обязательных пенсионных взносов;
14) по строке 910.00.014 сумма взносов на обязательное социальное медицинское страхование за индивидуального предпринимателя составила 489 тенге (24 459 тенге х 2%), где 24 459 тенге – минимальная заработная плата, установленной законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, 2% – ставка взносов на обязательное социальное медицинское страхование.

5) 910.00.005 жолы бойынша Салық кодексінің 436-бабының 1-тармағына сәйкес есептелген салық сомасы 870 000 теңге (29 000 000 теңге х 3%) құрайды;
6) 910.00.006 жолы бойынша Салық кодексінің 436-бабы 2-тармағына сәйкес салық сомасын түзету 313 200 теңгені құрады,
870 000 теңге х 24 адам х 1,5%), мұндағы 1,5%=313 200.
1,5 % – қызметкерлердің орташа тізімдік санын ескере отырып әрбір, қызметкер үшін салық сомасын түзету проценті;
7) 910.00.007 жолы бойынша азайтуға жатқызылған түзетуден кейінгі салық сомасы 556 800 теңге құрайды (870 000 теңге – 313 200 теңге);
8) 910.00.008 жолы бойынша салық кезеңі үшін бюджетке төленуге жататын жеке (корпоративтік) табыс салығы 278 400 теңгені құрайды (556 800 теңге х 0,5);
9) 910.00.009 жолы бойынша салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын, есептелген әлеуметтік салық сомасы нөлге тең, себебі есептелген әлеуметтік салығы (910.00.007 х 0,5) азайту дара кәсіпкер үшін әлеуметтік аударымдар сомасы (910.00.011 VII) азайту қызметкерлер үшін әлеуметтік аударымдар сомасы (910.00.018 VII) теріс айырмашылығына тең ((556 800 х 0,5) – 73 377 – 355 393);
10) 910.00.010 жолы бойынша дара кәсіпкер үшін әлеуметтік аударымдар есептелетін кірістің сомасы 1 467 540 теңгені құрады (244 590 теңге х 6 ай), мұнда 244 590 теңге – әлеуметтік аударымдар есептелетін айлық кірістің шектелген сомасы;
11) 910.00.011 жолы бойынша дара кәсіпкер үшін әлеуметтік аударымдар сомасы 73 377 теңге (1 467 540 х 5%), мұнда 5% – 2017 жылғы әлеуметтік аударымдардың мөлшерлемесі;
12) 910.00.012 жолы бойынша дара кәсіпкер үшін "Зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңы) сәйкес міндетті зейнетақы жарналарынан есептелген кірістің сомасы 146 754 теңгені құрады (24 459 теңге х 6 ай), мұнда 24 459 теңге – 2017 жылға арналған Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген ең төменгі еңбекақының мөлшері;
13) 910.00.013 жолы бойынша дара кәсіпкер үшін міндетті зейнетақы жарналарының сомасы 14 675 теңгені құрады (146 754 х 10%), мұнда 10% – міндетті зейнетақы жарналарының мөлшерлемесі;
14) 910.00.014 жолы бойынша дара кәсіпкер үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарының сомасы 489 теңгені құрады (24 459 теңге х 2%), мұнда 24 459 теңге - қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі еңбекақы мөлшері, 2% - міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарының мөлшерлемесі.

11. В разделе "Исчисление индивидуального подоходного налога, социальных отчислений, обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование физических лиц":
1) в строках с 910.00.015 I по 910.00.015 VI указывается сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов граждан Республики Казахстан, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет за каждый месяц отчетного периода.
Строка 910.00.015 VII предназначена для отражения итоговой суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов граждан Республики Казахстан за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.015 I по 910.00.015 VI;
2) в строках с 910.00.016 I по 910.00.016 VI указывается сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов иностранцев и лиц без гражданства, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет за каждый месяц отчетного периода.
Строка 910.00.016 VII предназначена для отражения итоговой суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов иностранцев и лиц без гражданства за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.016 I по 910.00.016 VI;
3) в строках с 910.00.017 I по 910.00.017 VI указывается сумма расходов работодателя, выплачиваемых физическим лицам в виде доходов за налоговый период в соответствии с Законом об обязательном социальном страховании, за каждый месяц отчетного периода.
При этом социальные отчисления производятся в размере, установленном законодательством об обязательном социальном страховании от объекта исчисления социальных отчислений. Ежемесячный доход, принимаемый для исчисления социальных отчислений, не должен превышать десятикратный размер минимальной заработной платы, устанавливаемой Законом о республиканском бюджете.
В случае если объект исчисления социальных отчислений за календарный месяц менее минимального размера заработной платы, установленного Законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, то социальные отчисления исчисляются, перечисляются исходя из минимального размера заработной платы.
Строка 910.00.017 VII предназначена для отражения итоговой суммы доходов физических лиц, с которых исчисляются социальные отчисления за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.017 I по 910.00.017 VI;
4) в строках с 910.00.018 I по 910.00.018 VI указывается сумма социальных отчислений за каждый месяц отчетного периода.

11. "Жеке тұлғалардың жеке табыс салығын, әлеуметтік аударымдарын, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды есептеу" деген бөлімде:
1) 910.00.015 I жолынан бастап 910.00.015 VI дейінгі жолдарында есепті кезеңнің әрбір айына арналған жеке тұлғаларға төленген, Қазақстан Республикасы азаматтарының табысынан есепке жатқызылған және бюджетке аударуға жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі.
910.00.015 VII жолы 910.00.015 I жолынан бастап 910.00.015 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған Қазақстан Республикасы азаматтарының табысынан есепке жатқызылған жеке табыс салығының жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
2) 910.00.016 I жолынан бастап 910.00.016 VI дейінгі жолдарында есепті кезеңнің әрбір айына арналған жеке тұлғаларға төленген, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табысынан есепке жатқызылған және бюджетке аударуға жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі.
910.00.016 VII жолы 910.00.016 I жолынан бастап 910.00.016 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табысынан есепке жатқызылған жеке табыс салығының жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
3) 910.00.017 I жолынан бастап 910.00.017 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңға сәйкес салық кезеңі үшін табыстар түрінде жеке тұлғаларға төленетін жұмыс беруші шығыстарының сомасы көрсетіледі.
Бұл ретте, әлеуметтік аударымдар міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнамада белгіленген әлеуметтік аударымдар объектісінен есептелінген мөлшерде жүргізіледі. Әлеуметтік аударымдарды есептеуге қабылданған ай сайынғы табыс Республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген ең төменгі еңбек ақының он есе мөлшерінен артық болмауы керек.
Егер күнтізбелік ай үшін әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі республикалық бюджет туралы Заңда белгiленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын ең төменгі жалақы мөлшерiнен кем болса, онда әлеуметтік аударымдар ең төменгі жалақы мөлшері негізге алына отырып есептеледі, аударылады.
910.00.017 VII жолы 910.00.017 I жолынан бастап 910.00.017 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған әлеуметтік аударымдарды есептеуге қабылданған жеке тұлғалар табысының жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
4) 910.00.018 I жолынан бастап 910.00.018 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған әлеуметтік аударымдардың сомасы көрсетіледі.

Строка 910.00.018 VII предназначена для отражения итоговой суммы социальных отчислений за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.018 I по 910.00.018 VI;
5) в строках с 910.00.019 І по 910.00.019 VI указывается сумма доходов, начисленных физическим лицам, с которых удерживаются (начисляются) обязательные пенсионные взносы за каждый месяц отчетного периода.
Строка 910.00.019 VII предназначена для отражения итоговой суммы доходов, начисленных физическим лицам, с которых удерживаются (начисляются) обязательные пенсионные взносы за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.019 I по 910.00.019 VI.
При этом ежемесячный доход, принимаемый для исчисления обязательных пенсионных взносов, не должен превышать 75-кратный минимальный размер заработной платы, установленный на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете;
6) в строках с 910.00.020 I по 910.00.020 VI указывается сумма обязательных пенсионных взносов, исчисленных с выплаченных доходов физических лиц и подлежащих перечислению в единый накопительный пенсионный фонд за каждый месяц отчетного периода.
Строка 910.00.020 VII предназначена для отражения итоговой суммы обязательных пенсионных взносов за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.020 I по 910.00.020 VI;
7) в строках с 910.00.021 I по 910.00.021 VI указывается сумма доходов, начисленных физическим лицам, с которых исчисляются (начисляются) обязательные профессиональные пенсионные взносы за каждый месяц отчетного периода в соответствии с Законом о пенсионном обеспечении.
Строка 910.00.021 VII предназначена для отражения итоговой суммы доходов, начисленных физическим лицам, с которых исчисляются (начисляются) обязательные профессиональные пенсионные взносы за полугодие в соответствии с Законом о пенсионном обеспечении, определяемая как сумма строк с 910.00.021 I по 910.00.021 VI;
8) в строках с 910.00.022 I по 910.00.022 VI указывается сумма обязательных профессиональных пенсионных взносов за каждый месяц отчетного периода.
Строка 910.00.022 VII предназначена для отражения итоговой суммы обязательных профессиональных пенсионных взносов за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.022 I по 910.00.022 VI;
9) в строках с 910.00.023 I по 910.00.023 VI указывается сумма доходов, принимаемые для исчисления отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании, за каждый месяц отчетного периода.

910.00.018 VII жолы 910.00.018 I жолынан бастап 910.00.018 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған әлеуметтік аударымдарының жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
5) 910.00.019 I жолынан бастап 910.00.019 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған міндетті зейнетақы жарнасы ұсталатын (есептелетін) жеке тұлғаларға есептелген табыстардың сомасы көрсетіледі.
910.00.019 VII жолы 910.00.019 I жолынан бастап 910.00.019 VI дейінгі жолдардардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған міндетті зейнетақы жарнасы ұсталатын (есептелетін) жеке тұлғаларға есептелген табыстардың жиынтық сомасын көрсету үшін арналған.
Бұл ретте мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеу үшiн алынатын ай сайынғы табыс тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төмен жалақының 75 еселенген мөлшерінен аспауға тиiс;
6) 910.00.020 I жолынан бастап 910.00.020 VI дейінгі есепті кезеңнің әрбір айына арналған жеке тұлғаларға төленген табыстардан есептелген және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарнасының сомасы көрсетіледі.
910.00.020 VII жолы 910.00.020 I жолынан бастап 910.00.020 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған міндетті зейнетақы жарнасының жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
7) 910.00.021 I жолынан бастап 910.00.021 VI дейінгі есепті кезеңнің әрбір айына арналған Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңына сәйкес міндетті кәсіптік зейнетақы жарнасы ұсталатын (есептелетін) жеке тұлғаларға есептелген табыстардың сомасы көрсетіледі.
910.00.021 VII жолы 910.00.021 I жолынан бастап 910.00.021 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңына сәйкес міндетті кәсіптік зейнетақы жарнасы ұсталатын (есептелетін) жеке тұлғаларға есептелген табыстардың жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
8) 910.00.022 I жолынан бастап 910.00.022 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған міндетті кәсіптік зейнетақы жарнасының сомасы көрсетіледі.
910.00.022 VII жолы 910.00.022 I жолынан бастап 910.00.022 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған міндетті кәсіптік зейнетақы жарнасының жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
9) 910.00.023 I жолынан бастап 910.00.023 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңға сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарын есептеу үшін алынатын табыстарының сомасы көрсетіледі.

Строка 910.00.023 VII предназначена для отражения итоговой суммы доходов, принимаемые для исчисления отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.023 I по 910.00.023 VI;
10) в строках с 910.00.024 I по 910.00.024 VI указывается сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование за работников за каждый месяц отчетного периода в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании.
Строка 910.00.024 VII предназначена для отражения итоговой суммы отчислений на обязательное социальное медицинское страхование за работников за полугодие, определяемая как сумма строк с 910.00.024 I по 910.00.024 VI.
12. В разделе "Ответственность налогоплательщика (налогового агента)":
1) в поле "Ф.И.О. налогоплательщика (руководителя)" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами.
В случае, если декларация представляется физическим лицом, в поле указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика, которые заполняются в соответствии с документами, удостоверяющими личность;
2) указывается дата подачи декларации в орган государственных доходов;
3) указывается код органа государственных доходов по месту нахождения налогоплательщика.
При этом местом нахождения индивидуального предпринимателя признается место преимущественного осуществления деятельности индивидуального предпринимателя, заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов в качестве индивидуального предпринимателя.
Местом нахождения юридического лица-резидента признается место нахождения его постоянно действующего органа, указываемое в учредительных документах.
Местом нахождения юридического лица-нерезидента, осуществляющего деятельность через постоянное учреждение без открытия филиала, представительства, признается место осуществления деятельности в Республике Казахстан, заявленное при регистрации в качестве налогоплательщика в органе государственных доходов;
4) указывается код органа государственных доходов по месту жительства физического лица.
При этом местом жительства физического лица признается место регистрации гражданина в соответствии с законодательством Республики Казахстан о регистрации граждан;
5) в поле "Ф.И.О. должностного лица, принявшего декларацию" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника органа государственных доходов, принявшего декларацию;

910.00.023 VII жолы 910.00.023 I жолынан бастап 910.00.023 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңға сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды есептеу үшін алынатын табыстарының жиынтық сомасын көрсету үшін арналған;
10) 910.00.024 I жолынан бастап 910.00.024 VI дейінгі жолдарда есепті кезеңнің әрбір айына арналған Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңға сәйкес жұмысшыларға міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың сомасы көрсетіледі.
910.00.024 VII жолы 910.00.024 I жолынан бастап 910.00.024 VI дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын жарты жылдыққа арналған міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың жиынтық сомасын көрсету үшін арналған.
12. "Салық төлеушінің (салық агентінің) жауапкершілігі" деген бөлімде:
1) "Салық төлеушінің (басшының) Т.А.Ә." жолында құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі.
Егер декларацияны жеке тұлға табыс еткен жағдайда, жолда жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес толтырылатын салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі;
2) Декларацияның мемлекеттік кірістер органына тапсырылған күні көрсетіледі;
3) орналасқан орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі.
Салық төлеушінің орналасқан орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі.
Бұл ретте, дара кәсіпкердің орналасқан жері мемлекеттік кірістер органында дара кәсіпкер ретінде тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген дара кәсіпкердің қызметінің басым бөлігін жүзеге асыратын орны болып танылады.
Резидент заңды тұлғаның орналасқан жері құрылтай құжаттарында көрсетілген оның тұрақты жұмыс істейтін органының орналасқан жері болып танылады.
Филиал, өкілдік ашпай, қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғаның орналасқан жері мемлекеттік кірістер органында салық төлеуші ретінде тіркеу кезінде мәлімделген Қазақстан Республикасындағы қызметін жүзеге асыратын жері болып танылады;
4) Жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі.
Бұл ретте, жеке тұлғаның тұрғылықты жері азаматтарды тіркеу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматты тіркеу орны болып танылады;
5) "Декларацияны қабылдаған лауазымды адамының Т.А.Ә." жолында декларацияны қабылдаған мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;

6) указывается дата приема декларации должностным лицом в соответствии с пунктом 2 статьи 584 Налогового кодекса;
7) указывается входящий номер декларации, присваиваемый органом государственных доходов;
8) указывается дата почтового штемпеля, проставленного почтовой или иной организацией связи.

6) Салық кодексінің 584-бабының 2-тармағына сәйкес лауазымды адам декларацияны қабылдаған күн көрсетіледі;
7) Мемлекеттік кірістер органы беретін декларацияның кіріс нөмірі көрсетіледі;
8) Пошта немесе өзге байланыс ұйымымен қойған пошта штемпелінің күні көрсетіледі.