О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 57 "Об утверждении Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 апреля 2017 года № 491. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2017 года № 15178. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 367.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 09.06.2023 № 367 (вводится в действие с 01.07.2023).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 57 "Об утверждении Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9173, опубликованный в информационно-правовой система "Әділет" 7 марта 2014 года) следующие изменения и дополнение:
заголовок указанного приказа изложить в новой редакции:
"Об утверждении Инструкция по государственному техническому обследованию объектов недвижимости";
пункт 1 приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по государственному техническому обследованию объектов недвижимости";
пункт 3 приказа изложить в следующей редакции:
"3.Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан и Департамент регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан.";
в Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости утвержденной указанным приказом заголовок изложить в следующей редакции:
"Инструкция по государственному техническому обследованию объектов недвижимости";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция по государственному техническому обследованию объектов недвижимости (далее - Инструкция) разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" от 26 июля 2007 года за № 310 (далее - Закон) и детализирует проведение технического обследования объектов недвижимости, права на которые подлежат государственной регистрации.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Объект недвижимости подлежит государственному техническому обследованию и выдачи технического паспорта при наличии обременении и притязании, так как технический паспорт не является правоустанавливающим документом. При наличии идентификационных документов на земельный участок проводится обследование с изготовлением технического паспорта по желанию собственника.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 57 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 27 сәуірдегі № 491 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 мамырда № 15178 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 367 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 09.06.2023 № 367 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 57 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде (№ 9173 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 7 наурызында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
осы бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік объектілеріне мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығын бекіту туралы";
бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Жылжымайтын мүлік объектілеріне мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығы бекітілсін.";
бұйрықтың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаментіне жүктелсін.";
осы бұйрықпен бекітілген Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік объектілеріне мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу нұсқаулығы (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі № 310 Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және құқықтарды мемлекеттік тіркеуге жататын жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық тексеру жүргізілуін нақтылайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жылжымайтын мүлік объектісінде ауыртпалықтар мен талаптар болған кезде мемлекеттік техникалық тексеруге және оған техникалық паспорт беруге жатады, өйткені техникалық паспорт құқық белгілеуші құжат болып есептелмейді. Жер учаскесіне сәйкестік құжаттар болған жағдайда, меншік иесінің қалауы бойынша техникалық паспорт даярлана отырып, тексеру жүргізіледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Все измерения производятся с точностью и наносятся на абрис, по которому в дальнейшем вычерчивается план земельного участка. Абрис является первичным документом, по которому составляется план земельного участка. Подчистки на абрисе не допускаются, отдельные исправления являются четкими и имеют оговорку. Перечерчивание абриса, для придания ему более аккуратного вида, не допускается. На абрисе указывается дата составления, адрес объекта недвижимости, собственник объекта (владелец иного вещного права), фамилия и подпись специалиста, выполнившего съемку и руководителя отдела технического обследования (далее - руководитель отдела), назначение строения, перечень обследованных, снесенных строений и сооружений, литера, номера комнат, переоборудованных строений и сооружений, а также указываются выявленные нарушения. Абрис вычерчивается карандашом или в электронном виде. При отсутствии изменений в качестве абриса используются копии материалов предыдущего государственного технического обследования. При обследовании объекта недвижимости допустимо использовать копию проектной документации. Фасадная линия на абрисе изображается параллельно нижнему обрезу листа. Надписи и цифры на абрисе являются четкими и располагаются параллельно линиям, к которым они относятся";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. На поэтажном плане нумерация всех помещений объекта проставляется арабскими цифрами синего цвета по направлению часовой стрелки от входа. Нумерация помещений объекта на каждом этаже проставляется отдельно, то есть начинается с цифры 1.";
дополнить пунктом 64-1 следующего содержания:
"64-1. В каскадных многоэтажных жилых домах этажность квартиры в техническом паспорте указывается по фактическому расположению.";
заголовки глав 1-12 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
"Глава 2. Съемка земельного участка и вычерчивание схематичного плана земельного участка (полевые и камеральные работы)";
"Глава 3. Съемка (обмера) зданий и вычерчивание поэтажных планов (полевые и камеральные работы)";
"Глава 4. Описание технических характеристик земельного участка, здания, сооружения и (или) их составляющие (вычислительные работы)";
"Глава 5. Государственное техническое обследование автомобильных дорог";
"Глава 6. Государственное техническое обследованию железнодорожных путей";
"Глава 7. Государственное техническое обследование зеленых насаждений";
"Глава 8. Государственное техническое обследование линий городского электротранспорта";
"Глава 9. Государственное техническое обследование мостов и путепроводов";

"9. Барлық өлшеулер дәлдікпен және кейінгі жер учаскесінің жоспары сызылатын абриске енгізіледі. Абрис жердің жоспарын сызуға арналған алғашқы құжат болып табылады. Абриске түзету енгізуге жол берілмейді, жекелеген түзетулер нақты және оларға ескертпе болуы қажет. Абристі таза етіп жасау мақсатында қайта сызуға тыйым салынады. Абристе оның сызылған күні, жылыжмайтын мүлік объектісінің мекен-жайы, объектінің меншік иесі (өзге де заттық құқық иесі) түсіруді орындаған маманның және техникалық тексеру жүргізу бөлімі басшысының (әрі қарай – бөлім басшысы) тегі мен қолы көрсетіледі. Абрис қарындашпен немесе электронды түрде сызылады. Абристің сапасында өзгерістер жоқ болса онда абрис ретінде алдыңғы мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу құжаттары пайдаланылады. Жылжымайтын мүлік объектісін тексеру жүргізу кезінде жобалық құжаттаманың көшірмесін пайдалануға болады. Онда құрылыстың пайдалану мақсаты, тексерілген құрылыстар және ғимараттар, литер тізбесі, бөлмелер нөмірі, қайта жасақталған құрылыстар мен құрылыс жайлар нөмірі, сондай-ақ анықталған бұзушылықтар көрсетіледі. Абристегі қасбет сызығы парақтың төменгі сызығымен параллель сызылады. Абристегі жазулар мен сандар анық және олар жататын паралель сызыққа орналастырылады.
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Қабат бойынша жоспарда әр үй-жайлардың нөмірлік реті көк түсті араб санымен шығу есігінен сағат тілі бағыты бойынша қойылады. Үй-жайдың нөмірлік реті әрбір қабатта жеке қойылады, яғни 1-ші саннан басталады.";
мынадай редакциядағы 64-1-тармақпен толықтырылсын:
"64-1. Каскадтық көп қабатты тұрғын үйлерде пәтер қабаты техникалық паспортта нақты орналасқан жері бойынша көрсетіледі.";
1-12-тараулардың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
"2-тарау. Жер учаскесін түсіру және жер учаскесінің сызбалық жоспарын сызу (дала және камералды жұмыстар)";
"3-тарау. Ғимараттарды түсіру (өлшеу) және қабаттар жоспарларын сызу (далалық және камералдық жұмыстар)";
"4-тарау. Жер учаскесінің, ғимараттың, құрылыс жайлардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің техникалық ерекшеліктерін сипаттау (есептеу жұмыстары)";
"5-тарау. Автомобиль жолдарын мемлекеттік техникалық тексеру";
"6-тарау. Теміржолдарды мемлекеттік техникалық тексеру";
"7-тарау. Жасыл екпелерді мемлекеттік техникалық тексеру";
"8-тарау. Қалалық электр көлігі желілерін бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру";
"9-тарау. Көпірлер мен өткерме жолдарды мемлекеттік техникалық тексеру";

"Глава 10. Государственное техническое обследование набережных";
"Глава 11. Государственное техническое обследование трубопроводов (объектов водоснабжения и канализации, тепловых сетей, магистральных нефтепроводов и газопроводов)";
"Глава 12. Государственное техническое обследование электрических сетей";
пункт 191 изложить в следующей редакции:
"191. Объектами технического обследования объектов зеленых насаждений являются: зеленые насаждения, в том числе деревья, кустарники, цветники, газоны; сооружения, в том числе скамьи, дорожки, статуи, малые архитектурные формы.";
в приложении 1 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 2 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 3 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 4 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 5 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 5
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 6 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 7 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 7
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 8 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 8
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 9 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 9
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 10 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 10
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 11 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 11
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 12 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 12
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 13 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 13
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 14 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 14
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 15 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 15
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 16 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 16
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости";
в приложении 17 к Инструкции по первичному и последующему государственному техническому обследованию объектов недвижимости правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 17
к Инструкции по государственному
техническому обследованию
объектов недвижимости".

"10-тарау. Жағалауларға мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу";
"11-тарау. Құбыр жолдарын (сумен жабдықтау және кәріз, жылу желілері, магистральдық мұнай құбырлары мен газ құбырлары объектілерін) мемлекеттік техникалық тексеру";
"12-тарау. Электр желілеріне мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу";
191-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"191. Жасыл екпелердің мемлекеттік техникалық тексеру объектілері: жасыл екпелер оның ішінде, ағаштар, бұталар, гүлзарлар, көгалдар, құрылыстар, оның ішінде орындықтар, жолдар, мүсіндер, шағын сәулет нысандары болып табылады.";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 1-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
1-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 2-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
2-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 3-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
3-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 4-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
4-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 5-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
5-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 6-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
6-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 7-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
7-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 8-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
8-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 9-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
9-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 10-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
10-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 11-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
11-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 12-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
12-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 13-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
13-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 14-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
14-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 15-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
15-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 16-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
16-қосымша";
Жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығына 17-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлік
объектілеріне мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
нұсқаулығына
17-қосымша".

2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства Юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Д. Абаев
19 мая 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Т. Сулейменов
"__" ________ 2017 года

2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін оны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
____________Д. Абаев
2017 жылғы 19 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
____________Т. Сүлейменов
2017 жылғы "__"_________