Об утверждении перечня специальностей с указанием профильных предметов единого национального тестирования или комплексного тестирования и перечня специальностей с указанием общепрофильных и профилирующих дисциплин комплексного тестирования
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2017 года № 15186. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2019 года № 43 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 29.01.2019 № 43 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 16 и 17 Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего образования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 111, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень специальностей с указанием профильных предметов единого национального тестирования или комплексного тестирования согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень специальностей с указанием общепрофильных и профилирующих дисциплин комплексного тестирования согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Д. Ахмед-Заки) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Суханбердиеву Э.А.

Ұлттық бірыңғай тестілеудің немесе кешенді тестілеудің бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесін және кешенді тестілеудің жалпы бейіндік және бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 198 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 мамырда № 15186 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 43 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.01.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 111 қаулысымен бекітілген Жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларының 16 және 17-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес ұлттық бірыңғай тестілеудің немесе кешенді тестілеудің бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесі;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес кешенді тестілеудің жалпы бейіндік және бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Д. Ахмед-Заки) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Э.А. Суханбердиеваға жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
Б. Асылова
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 апреля 2017 года № 198
Перечень специальностей с указанием профильных предметов единого национального тестирования или комплексного тестирования
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 07.03.2018 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Шифр
Наименование специальностей
Профильные предметы
1 профильный предмет 2 профильный предмет
1. Образование
1
5В010100
Дошкольное обучение и воспитание
Биология
География
2
5В010200
Педагогика и методика начального обучения
Биология
География
3
5В010300
Педагогика и психология
Биология
География
4
5В010400
Начальная военная подготовка
Творческий экзамен
Творческий экзамен
5
5В010500
Дефектология
Биология
География
6
5В010600
Музыкальное образование
Творческий экзамен
Творческий экзамен
7
5В010700
Изобразительное искусство и черчение
Творческий экзамен
Творческий экзамен
8
5В010800
Физическая культура и спорт
Творческий экзамен
Творческий экзамен
9
5В010900
Математика
Математика
Физика
10
5В011000
Физика
Математика
Физика
11
5В011100
Информатика
Математика
Физика
12
5В011200
Химия
Химия
Биология
13
5В011300
Биология
Биология
Химия
14
5В011400
История
Всемирная история
География
15
5В011500
Основы права и экономики
Всемирная история
География
16
5В011600
География
Биология
География
17
5В011700
Казахский язык и литература
Казахский язык
Казахская литература
18
5В011800
Русский язык и литература
Русский язык
Русская литература
19
5В011900
Иностранный язык: два иностранных языка
Иностранный язык
Всемирная история
20
5В012000
Профессиональное обучение
Математика
Физика
21
5В012100
Казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения
Казахский язык
Казахская литература
22
5В012200
Русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения
Русский язык
Русская литература
23
5В012300
Социальная педагогика и самопознание
Биология
География
24
5В012500
Химия-Биология
Биология
Химия
25
5В012600
Математика-Физика
Математика
Физика
26
5В012700
Математика-Информатика
Математика
Физика
27
5В012800
Физика-Информатика
Математика
Физика
28
5В012900
География-История
Всемирная история
География
29
5В013000
История-Религиоведение
Всемирная история
Человек. Общество. Право
2. Гуманитарные науки
30
5В020100
Философия
Всемирная история
География
31
5В020200
Международные отношения
Иностранный язык
Всемирная история
32

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
Б. Асылова
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 28 сәуірдегі
№ 198 бұйрығына 1-қосымша
Ұлттық бірыңғай тестілеудің немесе кешенді тестілеудің бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Білім және ғылым министрінің 07.03.2018 № 89 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Шифр
Мамандықтар атауы
Бейіндік пәндер
1 бейіндік пән
2 бейіндік пән
1. Білім
1
5В010100
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
Биология
География
2
5В010200
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі
Биология
География
3
5В010300
Педагогика және психология
Биология
География
4
5В010400
Бастапқы әскери дайындық
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
5
5В010500
Дефектология
Биология
География
6
5В010600
Музыкалық білім
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
7
5В010700
Бейнелеу өнері және сызу
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
8
5В010800
Дене шынықтыру және спорт
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
9
5В010900
Математика
Математика
Физика
10
5В011000
Физика
Математика
Физика
11
5В011100
Информатика
Математика
Физика
12
5В011200
Химия
Химия
Биология
13
5В011300
Биология
Биология
Химия
14
5В011400
Тарих
Дүниежүзі тарихы
География
15
5В011500
Құқық және экономика негіздері
Дүниежүзі тарихы
География
16
5В011600
География
Биология
География
17
5В011700
Қазақ тілі мен әдебиеті
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
18
5В011800
Орыс тілі мен әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
19
5В011900
Шетел тілі: екі шетел тілі
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
20
5В012000
Кәсіптік оқыту
Математика
Физика
21
5В012100
Қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
22
5В012200
Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
23
5В012300
Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану
Биология
География
24
5В012500
Химия-Биология
Биология
Химия
25
5В012600
Математика-Физика
Математика
Физика
26
5В012700
Математика-Информатика
Математика
Физика
27
5В012800
Физика-Информатика
Математика
Физика
28
5В012900
География-Тарих
Дүниежүзі тарихы
География
29
5В013000
Тарих-Дінтану
Дүниежүзі тарихы
Адам. Қоғам. Құқық
2. Гуманитарлық ғылымдар
30
5В020100
Философия
Дүниежүзі тарихы
География
31
5В020200
Халықаралық қатынастар
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
32

5В050500
Регионоведение
Иностранный язык
Всемирная история
74
5В050600
Экономика
Математика
География
75
5В050700
Менеджмент
Математика
География
76
5В050800
Учет и аудит
Математика
География
77
5В050900
Финансы
Математика
География
78
5В051000
Государственное и местное управление
Математика
География
79
5В051100
Маркетинг
Математика
География
80
5В051200
Статистика
Математика
География
81
5В051300
Мировая экономика
География
Иностранный язык
82
5В051400
Связь с общественностью
Творческий экзамен
Творческий экзамен
83
5В051500
Архивоведение, документоведение и документационное обеспечение
Казахский /Русский язык
Казахская /Русская литература
84
5В051900
Организация и нормирование труда
Математика
География
85
5В052100
Государственный аудит
Математика
География
86
5В052300
Менеджмент спорта
Математика
География
6. Естественные науки
87
5В060100
Математика
Математика
Физика
88
5В060200
Информатика
Математика
Физика
89
5В060300
Механика
Математика
Физика
90
5В060400
Физика
Математика
Физика
91
5В060500
Ядерная физика
Математика
Физика
92
5В060600
Химия
Химия
Физика
93
5В060700
Биология
Биология
Химия
94
5В060800
Экология
Биология
География
95
5В060900
География
География
Математика
96
5В061000
Гидрология
Математика
География
97
5В061100
Физика и астрономия
Математика
Физика
98
5В061200
Метеорология
Математика
География
7. Технические науки и технологии
99
5В070100
Биотехнология
Биология
Химия
100
5В070200
Автоматизация и управление
Математика
Физика
101
5В070300
Информационные системы
Математика
Физика
102
5В070400
Вычислительная техника и программное обеспечение
Математика
Физика
103
5В070500
Математическое и компьютерное моделирование
Математика
Физика
104
5В070600
Геология и разведка месторождений полезных ископаемых
Математика
Физика
105
5В070700
Горное дело
Математика
Физика
106
5В070800
Нефтегазовое дело
Математика
Физика
107
5В070900
Металлургия
Математика
Физика
108
5В071000
Материаловедение и технология новых материалов
Математика
Физика
109
5В071100
Геодезия и картография
Математика
География
110
5В071200
Машиностроение
Математика
Физика
111
5В071300
Транспорт, транспортная техника и технологии
Математика
Физика
112
5В071400
Авиационная техника и технологии
Математика
Физика
113
5B071500
Морская техника и технологии
Математика
Физика
114
5В071600
Приборостроение
Математика
Физика
115
5В071700
Теплоэнергетика
Математика
Физика
116
5В071800
Электроэнергетика
Математика
Физика
117
5В071900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
Математика
Физика
118
5В072000
Химическая технология неорганических веществ
Химия
Физика
119
5В072100
Химическая технология органических веществ
Химия
Физика
120
5В072200
Полиграфия
Математика
Физика
121
5В072300
Техническая физика
Математика
Физика
122
5В072400
Технологические машины и оборудование (по отраслям)
Математика
Физика

5В050500
Аймақтану
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
74
5В050600
Экономика
Математика
География
75
5В050700
Менеджмент
Математика
География
76
5В050800
Есеп және аудит
Математика
География
77
5В050900
Қаржы
Математика
География
78
5В051000
Мемлекеттік және жергілікті басқару
Математика
География
79
5В051100
Маркетинг
Математика
География
80
5В051200
Статистика
Математика
География
81
5В051300
Әлемдік экономика
География
Шет тілі
82
5В051400
Қоғамдық байланыс
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
83
5В051500
Мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету
Қазақ/орыс тілі
Қазақ/орыс әдебиеті
84
5В051900
Еңбекті ұйымдастыру және нормалау
Математика
География
85
5В052100
Мемлекеттік аудит
Математика
География
86
5В052300
Спорт менеджменті
Математика
География
6. Жаратылыстану ғылымдары
87
5В060100
Математика
Математика
Физика
88
5В060200
Информатика
Математика
Физика
89
5В060300
Механика
Математика
Физика
90
5В060400
Физика
Математика
Физика
91
5В060500
Ядролық физика
Математика
Физика
92
5В060600
Химия
Химия
Физика
93
5В060700
Биология
Биология
Химия
94
5В060800
Экология
Биология
География
95
5В060900
География
География
Математика
96
5В061000
Гидрология
Математика
География
97
5В061100
Физика және астрономия
Математика
Физика
98
5В061200
Метеорология
Математика
География
7. Техникалық ғылымдар және технологиялар
99
5В070100
Биотехнология
Биология
Химия
100
5В070200
Автоматтандыру және басқару
Математика
Физика
101
5В070300
Ақпараттық жүйелер
Математика
Физика
102
5В070400
Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету
Математика
Физика
103
5В070500
Математикалық және компьютерлік модельдеу
Математика
Физика
104
5В070600
Геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау
Математика
Физика
105
5В070700
Тау-кен ісі
Математика
Физика
106
5В070800
Мұнай газ ісі
Математика
Физика
107
5В070900
Металлургия
Математика
Физика
108
5В071000
Материал тану және жаңа материалдар технологиясы
Математика
Физика
109
5В071100
Геодезия және картография
Математика
География
110
5В071200
Машина жасау
Математика
Физика
111
5В071300
Көлік, көліктік техника және технологиялар
Математика
Физика
112
5В071400
Авиациялық техника және технологиялар
Математика
Физика
113
5B071500
Теңіз техникасы және технологиясы
Математика
Физика
114
5В071600
Аспап жасау
Математика
Физика
115
5В071700
Жылу энергетикасы
Математика
Физика
116
5В071800
Электр энергетикасы
Математика
Физика
117
5В071900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
Математика
Физика
118
5В072000
Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы
Химия
Физика
119
5В072100
Органикалық заттардың химиялық технологиясы
Химия
Физика
120
5В072200
Полиграфия
Математика
Физика
121
5В072300
Техникалық физика
Математика
Физика
122
5В072400
Технологиялық машиналар және жабдықтар (сала бойынша)
Математика
Физика

123
5В072500
Технология деревообработки и изделий из дерева (по областям применения)
Математика
Физика
124
5В072600
Технология и конструирование изделий легкой промышленности
Математика
Физика
125
5В072700
Технология продовольственных продуктов
Биология
Химия
126
5В072800
Технология перерабатывающих производств (по отраслям)
Биология
Химия
127
5В072900
Строительство
Математика
Физика
128
5В073000
Производство строительных материалов, изделий и конструкций
Математика
Физика
129
5В073100
Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды
Математика
Физика
130
5В073200
Стандартизация и сертификация (по отраслям)
Математика
Физика
131
5В073300
Технология и проектирование текстильных материалов
Математика
Физика
132
5В073700
Обогащение полезных ископаемых
Химия
Физика
133
5В073800
Технология обработки материалов давлением
Математика
Физика
134
5B074300
Летная эксплуатация летательных аппаратов и двигателей
Математика
Физика
135
5В074500
Транспортное строительство
Математика
Физика
136
5В074600
Космическая техника и технологии
Математика
Физика
137
5В074800
Технология фармацевтического производства
Биология
Химия
138
5В075000
Метрология
Математика
Физика
139
5В075200
Инженерные системы и сети
Математика
Физика
140
5В075300
Химическая технология тугоплавких неметаллических и силикатных материалов
Химия
Физика
8. Сельскохозяйственные науки
141
5В080100
Агрономия
Биология
Химия
142
5В080200
Технология производства продуктов животноводства
Биология
Химия
143
5В080300
Охотоведение и звероводство
Биология
География
144
5В080400
Рыбное хозяйство и промышленное рыболовство
Биология
Химия
145
5В080500
Водные ресурсы и водопользование
Математика
Физика
146
5В080600
Аграрная техника и технология
Математика
Физика
147
5В080700
Лесные ресурсы и лесоводство
Биология
География
148
5В080800
Почвоведение и агрохимия
Биология
Химия
149
5В080900
Плодоовощеводство
Биология
Химия
150
5В081000
Мелиорация, рекультивация и охрана земель
Математика
Физика
151
5В081100
Защита и карантин растений
Биология
Химия
152
5В081200
Энергообеспечение сельского хозяйства
Математика
Физика
9. Услуги
153
5В090100
Организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта
Математика
География
154
5В090200
Туризм
География
Иностранный язык
155
5В090300
Землеустройство
Биология
География
156
5В090500
Социальная работа
География
Иностранный язык
157
5В090600
Культурно-досуговая работа
Творческий экзамен
Творческий экзамен
158
5В090700
Кадастр
Биология
География
159
5В090800
Оценка
Математика
География
160
5В090900
Логистика (по отраслям)
Математика
География
161
5В091000
Библиотечное дело
Казахский /Русский язык
Казахская /Русская литература
162
5В091200
Ресторанное дело и гостиничный бизнес
География
Иностранный язык

123
5В072500
Ағаш өңдеу және ағаштан бұйымдар жасау технологиясы (қолданылу саласы бойынша)
Математика
Физика
124
5В072600
Жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастырылуы
Математика
Физика
125
5В072700
Азық-түлік өнімдерінің технологиясы
Биология
Химия
126
5В072800
Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (сала бойынша)
Биология
Химия
127
5В072900
Құрылыс
Математика
Физика
128
5В073000
Құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру
Математика
Физика
129
5В073100
Қоршаған ортаны қорғау және өмір тіршілігінің қауіпсіздігі
Математика
Физика
130
5В073200
Стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша)
Математика
Физика
131
5В073300
Тоқыма материалдарының технологиясы және жобалануы
Математика
Физика
132
5В073700
Пайдалы қазбаларды байыту
Химия
Физика
133
5В073800
Материалдарды қысыммен өңдеу технологиясы
Математика
Физика
134
5B074300
Ұшатын аппараттар мен қозғалтқыштарды ұшуда пайдалану
Математика
Физика
135
5В074500
Көлік құрылысы
Математика
Физика
136
5В074600
Ғарыш техникасы және технологиялары
Математика
Физика
137
5В074800
Фармацевтикалық
өндіріс технологиясы
Биология
Химия
138
5В075000
Метрология
Математика
Физика
139
5В075200
Инженерлік жүйелер және желілер
Математика
Физика
140
5В075300
Балқуы қиын бейметалл және силикатты материалдардың химиялық технологиясы
Химия
Физика
8. Ауылшаруашылық ғылымдары
141
5В080100
Агрономия
Биология
Химия
142
5В080200
Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы
Биология
Химия
143
5В080300
Аңшылықтану және аң шаруашылығы
Биология
География
144
5В080400
Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау
Биология
Химия
145
5В080500
Су ресурстары және суды пайдалану
Математика
Физика
146
5В080600
Аграрлық техника және технология
Математика
Физика
147
5В080700
Орман ресурстары және орман шаруашылығы
Биология
География
148
5В080800
Топырақтану және агрохимия
Биология
Химия
149
5В080900
Жеміс-көкөніс шаруашылығы
Биология
Химия
150
5В081000
Жерді мелиорациялау, баптау және қорғау
Математика
Физика
151
5В081100
Өсімдік қорғау және карантин
Биология
Химия
152
5В081200
Ауыл шаруашылығын энергиямен қамтамасыз ету
Математика
Физика
9. Қызмет көрсету
153
5В090100
Көлікті пайдалану және жүк қозғалысы мен тасымалдауды ұйымдастыру
Математика
География
154
5В090200
Туризм
География
Шет тілі
155
5В090300
Жерге орналастыру
Биология
География
156
5В090500
Әлеуметтік жұмыс
География
Шет тілі
157
5В090600
Мәдени–тынығу жұмысы
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
158
5В090700
Кадастр
Биология
География
159
5В090800
Бағалау
Математика
География
160
5В090900
Логистика (сала бойынша)
Математика
География
161
5В091000
Кітапхана ісі
Қазақ/орыс тілі
Қазақ/орыс әдебиеті
162
5В091200
Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі
География
Шет тілі

10. Военное дело и безопасность
163
5В100100
Пожарная безопасность
Математика
Физика
164
5В100200
Системы информационной безопасности
Математика
Физика
11. Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
165
5В110100
Сестринское дело
Биология
Химия
166
5В110200
Общественное здравоохранение
Биология
Химия
167
5В110300
Фармация
Биология
Химия
168
5В110400
Медико-профилактическое дело
Биология
Химия
12. Ветеринария
169
5B120100
Ветеринарная медицина
Биология
Химия
170
5B120200
Ветеринарная санитария
Биология
Химия
13. Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
171
5B130100
Общая медицина
Биология
Химия
172
5B130200
Стоматология
Биология
Химия
172-1
5B130300
Педиатрия
Биология
Химия
14. Искусство
173
5B140100
Исполнительское искусство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
174
5B140200
Народные инструменты
Творческий экзамен
Творческий экзамен
175
5B140300
Искусство пения
Творческий экзамен
Творческий экзамен
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 апреля 2017 года № 198
Перечень специальностей с указанием общепрофильных и профилирующих дисциплин комплексного тестирования
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 07.03.2018 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код
Наименование специальности
Общепрофильные дисциплины
Профилирующие дисциплины
1. Образование
1
5B010100
Дошкольное обучение и воспитание
Основы педагогики и психологии
Теория и практика воспитательной деятельности
2
5B010200
Педагогика и методика начального обучения
Основы педагогики и психологии
Теория и практика воспитательной деятельности
3
5B010300
Педагогика и психология
Основы педагогики и психологии
Теория и практика воспитательной деятельности
4
5B010400
Начальная военная подготовка
Творческий экзамен
Основы педагогики и психологии
5
5B010500
Дефектология
Основы педагогики и психологии
Биология
6
5B010600
Музыкальное образование
Творческий экзамен
Основы педагогики и психологии
7
5B010700
Изобразительное искусство и черчение
Творческий экзамен
Основы педагогики и психологии
8
5B010800
Физическая культура и спорт
Творческий экзамен
Основы педагогики и психологии
9
5B010900
Математика
Основы педагогики и психологии
Математика
10
5B011000
Физика
Основы педагогики и психологии
Физика
11
5B011100
Информатика
Основы педагогики и психологии
Информатика
12
5B011200
Химия
Основы педагогики и психологии
Химия
13
5B011300
Биология
Основы педагогики и психологии
Биология
14
5B011400
История
Основы педагогики и психологии
История Казахстана
15
5B011500
Основы права и экономики
Основы педагогики и психологии
Основы права и экономики
16

10. Әскери іс және қауіпсіздік
163
5В100100
Өрт қауіпсіздігі
Математика
Физика
164
5В100200
Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері
Математика
Физика
11. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)
165
5В110100
Мейірбике ісі
Биология
Химия
166
5В110200
Қоғамдық денсаулық сақтау
Биология
Химия
167
5В110300
Фармация
Биология
Химия
168
5В110400
Медициналық-профилактикалық іс
Биология
Химия
12. Ветеринария
169
5B120100
Ветеринарлық медицина
Биология
Химия
170
5B120200
Ветеринарлық санитария
Биология
Химия
13. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)
171
5B130100
Жалпы медицина
Биология
Химия
172
5B130200
Стоматология
Биология
Химия
172-1
5В130300
Педиатрия
Биология
Химия
14. Өнер
173
5B140100
Орындаушылық өнер
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
174
5B140200
Халық аспаптары
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
175
5B140300
Ән өнері
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 28 сәуірдегі
№ 198 бұйрығына 2-қосымша
Кешенді тестілеудің жалпы бейіндік және бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Білім және ғылым министрінің 07.03.2018 № 89 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Код
Мамандық атауы
Жалпы бейіндік пәндер
Бейіндік пәндер
1. Білім
1
5B010100
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
Педагогика және психология негіздері
Тәрбие жұмысының теориясы мен практикасы
2
5B010200
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі
Педагогика және психология негіздері
Тәрбие жұмысының теориясы мен практикасы
3
5B010300
Педагогика және психология
Педагогика және психология негіздері
Тәрбие жұмысының теориясы мен практикасы
4
5B010400
Бастапқы әскери дайындық
Шығармашылық емтихан
Педагогика және психология негіздері
5
5B010500
Дефектология
Педагогика және психология негіздері
Биология
6
5B010600
Музыкалық білім
Шығармашылық емтихан
Педагогика және психология негіздері
7
5B010700
Бейнелеу өнері және сызу
Шығармашылық емтихан
Педагогика және психология негіздері
8
5B010800
Дене шынықтыру және спорт
Шығармашылық емтихан
Педагогика және психология негіздері
9
5B010900
Математика
Педагогика және психология негіздері
Математика
10
5B011000
Физика
Педагогика және психология негіздері
Физика
11
5B011100
Информатика
Педагогика және психология негіздері
Информатика
12
5B011200
Химия
Педагогика және психология негіздері
Химия
13
5B011300
Биология
Педагогика және психология негіздері
Биология
14
5B011400
Тарих
Педагогика және психология негіздері
Қазақстан тарихы
15
5B011500
Құқық және экономика негіздері
Педагогика және психология негіздері
Құқық және экономика негіздері
16

5B011600
География
Основы педагогики и психологии
География
17
5B011700
Казахский язык и литература
Основы педагогики и психологии
Казахский язык
18
5B011800
Русский язык и литература
Основы педагогики и психологии
Русский язык
19
5B011900
Иностранный язык: два иностранных языка (английский)
Основы педагогики и психологии
Английский язык
5B011923
Иностранный язык: два иностранных языка (немецкий)
Основы педагогики и психологии
Немецкий язык
5B011924
Иностранный язык: два иностранных языка (французский)
Основы педагогики и психологии
Французский язык
20
5B012000
Профессиональное обучение
Основы педагогики и психологии
История Казахстана
21
5B012100
Казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения
Основы педагогики и психологии
Казахский язык в классах с неказахским языком обучения
22
5B012200
Русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения
Основы педагогики и психологии
Русский язык в классах с нерусским языком обучения
23
5B012300
Социальная педагогика и самопознание
Основы педагогики и психологии
Теория и практика воспитательной деятельности
24
5B012500
Химия-Биология
Основы педагогики и психологии
Биология
25
5B012600
Математика-Физика
Основы педагогики и психологии
Физика
26
5B012700
Математика-Информатика
Основы педагогики и психологии
Математика
27
5B012800
Физика-Информатика
Основы педагогики и психологии
Физика
28
5B012900
География-История
Основы педагогики и психологии
География
29
5B013000
История- Религиоведение
Основы педагогики и психологии
Всемирная история
2. Гуманитарные науки
30
5B020100
Философия
История Казахстана
Основы социально-гуманитарных наук (Основы философии, культурологии, социологии и политологии)
31
5B020200
Международные отношения
География
Всемирная история
32
5B020300
История
История Казахстана
Всемирная история
33
5B020400
Культурология
История Казахстана
Основы социально-гуманитарных наук (Основы философии, культурологии, социологии и политологии)
34
5B020501
Филология: Қазақ тілі
Казахский язык
Казахская литература
5B020502
Филология: Русский язык
Русский язык
Русская литература
35
5B020600
Религиоведение
Творческий экзамен
История Казахстана
36
5B020700
Переводческое дело
Казахский язык/русский язык
Иностранный язык (английский, немецкий, французский)
37
5B020800
Археология и этнология
История Казахстана
Всемирная история
38
5B020900
Востоковедение
Казахский язык/русский язык
Всемирная история
39
5B021000
Иностранная филология (английский язык)
Казахский язык/русский язык
Английский язык
5B021012
Иностранная филология (немецкий язык)
Казахский язык/русский язык
Немецкий язык
5B021022
Иностранная филология (французский язык)
Казахский язык/русский язык
Французский язык
40

5B011600
География
Педагогика және психология негіздері
География
17
5B011700
Қазақ тілі мен әдебиеті
Педагогика және психология негіздері
Қазақ тілі
18
5B011800
Орыс тілі мен әдебиеті
Педагогика және психология негіздері
Орыс тілі
19
5B011900
Шетел тілі: екі шетел тілі (ағылшын)
Педагогика және психология негіздері
Ағылшын тілі
5B011923
Шетел тілі: екі шетел тілі (неміс)
Педагогика және психология негіздері
Неміс тілі
5B011924
Шетел тілі: екі шетел тілі (француз)
Педагогика және психология негіздері
Француз тілі
20
5B012000
Кәсіптік оқыту
Педагогика және психология негіздері
Қазақстан тарихы
21
5B012100
Қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті
Педагогика және психология негіздері
Қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі
22
5B012200
Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті
Педагогика және психология негіздері
Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі
23
5B012300
Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану
Педагогика және психология негіздері
Тәрбие жұмысының теориясы мен практикасы
24
5B012500
Химия-Биология
Педагогика және психология негіздері
Биология
25
5B012600
Математика-Физика
Педагогика және психология негіздері
Физика
26
5B012700
Математика-Информатика
Педагогика және психология негіздері
Математика
27
5B012800
Физика-Информатика
Педагогика және психология негіздері
Физика
28
5B012900
География-Тарих
Педагогика және психология негіздері
География
29
5B013000
Тарих-Дінтану
Педагогика және психология негіздері
Дүниежүзі тарихы
2. Гуманитарлық ғылымдар
30
5B020100
Философия
Қазақстан тарихы
Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар негіздері (Философия, мәдениеттану, әлеуметтану және саясаттану негіздері)
31
5B020200
Халықаралық қатынастар
География
Дүниежүзі тарихы
32
5B020300
Тарих
Қазақстан тарихы
Дүниежүзі тарихы
33
5B020400
Мәдениеттану
Қазақстан тарихы
Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар негіздері (Философия, мәдениеттану, әлеуметтану және саясаттану негіздері)
34
5B020501
Филология: Қазақ тілі
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
5B020502
Филология: Орыс тілі
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
35
5B020600
Дінтану
Шығармашылық емтихан
Қазақстан тарихы
36
5B020700
Аударма ісі
Қазақ тілі/Орыс тілі
Шетел тілі (ағылшын, неміс, француз)
37
5B020800
Археология және этнология
Қазақстан тарихы
Дүниежүзі тарихы
38
5B020900
Шығыстану
Қазақ тілі/Орыс тілі
Дүниежүзі тарихы
39
5B021000
Шетел филологиясы (ағылшын тілі)
Қазақ тілі/Орыс тілі
Ағылшын тілі
5B021012
Шетел филологиясы (неміс тілі)
Қазақ тілі/Орыс тілі
Неміс тілі
5B021022
Шетел филологиясы (француз тілі)
Қазақ тілі/Орыс тілі
Француз тілі
40

5B021200
Тюркология
Казахский язык/русский язык
Казахская литература
41
5B021500
Исламоведение
Творческий экзамен
История Казахстана
3. Право
42
5В030100
Юриспруденция
Основы теории государства и права
Гражданское право Республики Казахстан
43
5В030200
Международное право
Основы теории государства и права
Гражданское право Республики Казахстан
44
5В030300
Правоохранительная деятельность
Основы теории государства и права
Уголовное право Республики Казахстан
45
5В030400
Таможенное дело
Основы теории государства и права
Гражданское право Республики Казахстан
4. Искусство
46
5В040100
Музыковедение
Творческий экзамен
Музыкальная литература
47
5В040200
Инструментальное исполнительство
Творческий экзамен
Гармония
48
5В040300
Вокальное искусство
Творческий экзамен
Теория музыки
49
5В040400
Традиционное музыкальное искусство
Творческий экзамен
Теория музыки
50
5В040500
Дирижирование
Творческий экзамен
Гармония
51
5В040600
Режиссура
Творческий экзамен
Изобразительное искусство Казахстана
52
5В040700
Актерское искусство
Творческий экзамен
История театра
53
5В040800
Искусство эстрады
Творческий экзамен
Теория музыки
54
5В040900
Хореография
Творческий экзамен
История хореографии
55
5В041000
Сценография
Творческий экзамен
Всемирная история искусств и художественная культура Казахстана
56
5В041100
Композиция
Творческий экзамен
Музыкальная литература
57
5В041200
Операторское искусство
Творческий экзамен
Изобразительное искусство Казахстана
58
5В041300
Живопись
Творческий экзамен
Изобразительное искусство Казахстана
59
5В041400
Графика
Творческий экзамен
Изобразительное искусство Казахстана
60
5В041500
Скульптура
Творческий экзамен
Изобразительное искусство Казахстана
61
5В041600
Искусствоведение
Творческий экзамен
Изобразительное искусство Казахстана
62
5В041700
Декоративное искусство
Творческий экзамен
Изобразительное искусство Казахстана
63
5В041900
Музейное дело и охрана памятников
История Казахстана
Всемирная история
64
5В042000
Архитектура
Творческий экзамен
Черчение
65
5В042100
Дизайн
Творческий экзамен
Черчение
66
5В042200
Издательское дело
Творческий экзамен
Казахский язык/русский язык
67
5В042300
Арт-менеджмент
Творческий экзамен
Основы маркетинга
5. Социальные науки, экономика и бизнес
68
5B050100
Социология
История Казахстана
Основы социально-гуманитарных наук (Основы философии, культурологии, социологии и политологии)
69
5В050200
Политология
История Казахстана
Основы социально-гуманитарных наук (Основы философии, культурологии, социологии и политологии)
70
5В050300
Психология
История Казахстана
Основы психологии
71
5В050400
Журналистика
Творческий экзамен
Казахский язык/русский язык
72
5В050500
Регионоведение
История Казахстана
Всемирная история
73

5B021200
Түркітану
Қазақ тілі/Орыс тілі
Қазақ әдебиеті
41
5B021500
Исламтану
Шығармашылық емтихан
Қазақстан тарихы
3. Құқық
42
5В030100
Құқықтану
Мемлекет және құқық теориясы негіздері
Қазақстан Республикасының азаматтық құқығы
43
5В030200
Халықаралық құқық
Мемлекет және құқық теориясы негіздері
Қазақстан Республикасының азаматтық құқығы
44
5В030300
Құқық қорғау қызметі
Мемлекет және құқық теориясы негіздері
Қазақстан Республикасының қылмыстық құқығы
45
5В030400
Кеден ісі
Мемлекет және құқық теориясы негіздері
Қазақстан Республикасының азаматтық құқығы
4. Өнер
46
5В040100
Музыкатану
Шығармашылық емтихан
Музыка әдебиеті
47
5В040200
Аспаптық орындаушылық
Шығармашылық емтихан
Гармония
48
5В040300
Вокалдық өнер
Шығармашылық емтихан
Музыка теориясы
49
5В040400
Дәстүрлі музыка өнері
Шығармашылық емтихан
Музыка теориясы
50
5В040500
Дирижерлау
Шығармашылық емтихан
Гармония
51
5В040600
Режиссура
Шығармашылық емтихан
Қазақстанның бейнелеу өнері
52
5В040700
Актерлік өнер
Шығармашылық емтихан
Театр тарихы
53
5В040800
Эстрада өнері
Шығармашылық емтихан
Музыка теориясы
54
5В040900
Хореография
Шығармашылық емтихан
Хореография тарихы
55
5В041000
Сценография
Шығармашылық емтихан
Қазақстан көркем мәдениеті және дүниежүзілік өнер тарихы
56
5В041100
Композиция
Шығармашылық емтихан
Музыка әдебиеті
57
5В041200
Операторлық өнер
Шығармашылық емтихан
Қазақстанның бейнелеу өнері
58
5В041300
Кескіндеме
Шығармашылық емтихан
Қазақстанның бейнелеу өнері
59
5В041400
Графика
Шығармашылық емтихан
Қазақстанның бейнелеу өнері
60
5В041500
Мүсін
Шығармашылық емтихан
Қазақстанның бейнелеу өнері
61
5В041600
Өнертану
Шығармашылық емтихан
Қазақстанның бейнелеу өнері
62
5В041700
Сән өнері
Шығармашылық емтихан
Қазақстанның бейнелеу өнері
63
5В041900
Мұражай ісі және ескерткіштерді қорғау
Қазақстан тарихы
Дүниежүзі тарихы
64
5В042000
Сәулет
Шығармашылық емтихан
Сызу
65
5В042100
Дизайн
Шығармашылық емтихан
Сызу
66
5В042200
Баспа ісі
Шығармашылық емтихан
Қазақ тілі/Орыс тілі
67
5В042300
Арт-менеджмент
Шығармашылық емтихан
Маркетинг негіздері
5. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес
68
5B050100
Әлеуметтану
Қазақстан тарихы
Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар негіздері (Философия, мәдениеттану, әлеуметтану және саясаттану негіздері)
69
5В050200
Саясаттану
Қазақстан тарихы
Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар негіздері (Философия, мәдениеттану, әлеуметтану және саясаттану негіздері)
70
5В050300
Психология
Қазақстан тарихы
Психология негіздері
71
5В050400
Журналистика
Шығармашылық емтихан
Қазақ тілі/Орыс тілі
72
5В050500
Аймақтану
Қазақстан тарихы
Дүниежүзі тарихы
73

5В050600
Экономика
Финансы и кредит
Экономика организации
74
5В050700
Менеджмент
Основы экономики
Менеджмент
75
5В050800
Учет и аудит
Финансы и кредит
Экономика организации
76
5В050900
Финансы
Финансы и кредит
Финансы организаций
77
5В051000
Государственное и местное управление
Основы экономической теории
Маркетинг
78
5В051100
Маркетинг
Основы экономики
Маркетинг
79
5В051200
Статистика
Финансы и кредит
Статистика организаций
80
5В051300
Мировая экономика
Основы экономической теории
Финансы организаций
81
5В051400
Связь с общественностью
Творческий экзамен
Основы экономической теории
82
5В051500
Архивоведение, документоведение и документационное обеспечение
Казахский язык/русский язык
Организация делопроизводства
83
5В051900
Организация и нормирование труда
Основы экономической теории
Анализ финансовой и экономической отчетности
84
5В052100
Государственный аудит
Финансы и кредит
Экономика организации
85
5В052300
Менеджмент спорта
Основы экономики
Менеджмент
6. Естественные науки
86
5B060100
Математика
Физика
Математика
87
5В060200
Информатика
Математика
Основы алгоритмизации и программирования
88
5В060300
Механика
Математика
Физика
89
5В060400
Физика
Математика
Физика
90
5В060500
Ядерная физика
Математика
Физика
91
5B060600
Химия
Биология
Химия
92
5В060700
Биология
Химия
Биология
93
5В060800
Экология
Химия
Биология
94
5B060900
География
История Казахстана
География
95
5B061000
Гидрология
География
Общая геология
96
5B061100
Физика и астрономия
География
Физика
97
5B061200
Метеорология
География
Физика
7. Технические науки и технология
98
5B070100
Биотехнология
Химия
Биология
99
5B070200
Автоматизация и управление
Математика
Автоматизация технологических процессов отрасли
100
5B070300
Информационные системы
Математика
Основы алгоритмизации и программирования
101
5B070400
Вычислительная техника и программное обеспечение
Математика
Основы алгоритмизации и программирования
102
5B070500
Математическое и компьютерное моделирование
Математика
Основы алгоритмизации и программирования
103
5B070600
Геология и разведка месторождений полезных ископаемых
Физика
Общая геология
104
5B070700
Горное дело
Электротехника
Общая геология
105
5B070800
Нефтегазовое дело
Физика
Химия
106
5B070900
Металлургия
Химия
Основы материаловедения
107
5B071000
Материаловедение и технология новых материалов
Физика
Основы материаловедения
108
5B071100
Геодезия и картография
География
Геодезия
109
5B071200
Машиностроение
Физика
Основы технологии машиностроения
110
5B071300
Транспорт, транспортная техника и технологии
Физика
Охрана труда
111
5B071400
Авиационная техника и технологии
Физика
Авиационная безопасность
112
5B071500
Морская техника и технологии
Теория, устройство судов и борьба за живучесть судна
Судовые энергетические установки

5В050600
Экономика
Қаржы және несие
Ұйым экономикасы
74
5В050700
Менеджмент
Экономика негіздері
Менеджмент
75
5В050800
Есеп және аудит
Қаржы және несие
Ұйым экономикасы
76
5В050900
Қаржы
Қаржы және несие
Ұйым қаржысы
77
5В051000
Мемлекеттік жəне жергілікті басқару
Экономикалық теория негіздері
Маркетинг
78
5В051100
Маркетинг
Экономика негіздері
Маркетинг
79
5В051200
Статистика
Қаржы және несие
Ұйымдар статистикасы
80
5В051300
Әлемдік экономика
Экономикалық теория негіздері
Ұйым қаржысы
81
5В051400
Қоғамдық байланыс
Шығармашылық емтихан
Экономикалық теория негіздері
82
5В051500
Мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету
Қазақ тілі / Орыс тілі
Іс қағаздарын жүргізуді ұйымдастыру
83
5В051900
Еңбекті ұйымдастыру және нормалау
Экономикалық теория негіздері
Қаржылық және экономикалық есепті талдау
84
5В052100
Мемлекеттік аудит
Қаржы және несие
Ұйым экономикасы
85
5В052300
Спорт менеджменті
Экономика негіздері
Менеджмент
6. Жаратылыстану ғылымдары
86
5B060100
Математика
Физика
Математика
87
5В060200
Информатика
Математика
Алгоритмдеу негіздері және бағдарламалау
88
5В060300
Механика
Математика
Физика
89
5В060400
Физика
Математика
Физика
90
5В060500
Ядролық физика
Математика
Физика
91
5B060600
Химия
Биология
Химия
92
5В060700
Биология
Химия
Биология
93
5В060800
Экология
Химия
Биология
94
5B060900
География
Қазақстан тарихы
География
95
5B061000
Гидрология
География
Жалпы геология
96
5B061100
Физика және астрономия
География
Физика
97
5B061200
Метеорология
География
Физика
7. Техникалық ғылымдар және технологиялар
98
5B070100
Биотехнология
Химия
Биология
99
5B070200
Автоматтандыру және басқару
Математика
Саланың технологиялық процестерін автоматтандыру
100
5B070300
Ақпараттық жүйелер
Математика
Алгоритмдеу негіздері және бағдарламалау
101
5B070400
Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету
Математика
Алгоритмдеу негіздері және бағдарламалау
102
5B070500
Математикалық және компьютерлік модельдеу
Математика
Алгоритмдеу негіздері және бағдарламалау
103
5B070600
Геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау
Физика
Жалпы геология
104
5B070700
Тау-кен ісі
Электротехника
Жалпы геология
105
5B070800
Мұнай газ ісі
Физика
Химия
106
5B070900
Металлургия
Химия
Материалтану негіздері
107
5B071000
Материал тану және жаңа материалдар технологиясы
Физика
Материалтану негіздері
108
5B071100
Геодезия және картография
География
Геодезия
109
5B071200
Машина жасау
Физика
Машина жасау технологиясы негіздері
110
5B071300
Көлік, көліктік техника және технологиялар
Физика
Еңбекті қорғау
111
5B071400
Авиациялық техника және технологиялар
Физика
Авиациялық қауіпсіздік
112
5B071500
Теңіз техникасы және технологиясы
Кемелердің құрылысы және кеменің өміршеңдігі үшін күрес теориясы
Кеменің энергетикалық қондырғылары

113
5B071600
Приборостроение
Физика
Электроника и основы схемотехники
114
5B071700
Теплоэнергетика
Физика
Теплотехника и теплоснабжение
115
5B071800
Электроэнергетика
Физика
Электротехника и электроснабжение
116
5B071900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
Физика
Электроника и основы схемотехники
117
5B072000
Химическая технология неорганических веществ
Химия
Общая химическая технология
118
5B072100
Химическая технология органических веществ
Химия
Общая химическая технология
119
5B072200
Полиграфия
Физика
Технология полиграфического производства
120
5B072300
Техническая физика
Математика
Физика
121
5B072400
Технологические машины и оборудование (по отраслям)
Физика
Детали машин и основы конструирования
122
5B072500
Технология деревообработки и изделий из дерева (по областям применения)
Физика
Органическая химия и полимеры
123
5B072600
Технология и конструирование изделий легкой промышленности
Химия
Материалы для швейных изделий
124
5B072700
Технология продовольственных продуктов
Химия
Микробиология
125
5B072800
Технология перерабатывающих производств (по отраслям)
Химия
Микробиология
126
5B072900
Строительство
Строительные материалы
Конструкции зданий и сооружений
127
5B073000
Производство строительных материалов, изделий и конструкций
Строительные материалы
Технология производства строительных изделий и конструкций
128
5B073100
Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды
Электротехника
Основы материаловедения
129
5B073200
Стандартизация и сертификация (по отраслям)
Физика
Стандартизация
130
5B073300
Технология и проектирование текстильных материалов
Химия
Материалы для швейных изделий
131
5В073700
Обогащение полезных ископаемых
Электротехника
Общая геология
132
5В073800
Технология обработки материалов давлением
Физика
Основы материаловедения
133
5В074300
Летная эксплуатация летательных аппаратов и двигателей
Физика
Летная эксплуатация летательных аппаратов и двигателей
134
5В074500
Транспортное строительство
Физика
Охрана труда
135
5В074600
Космическая техника и технологии
Физика
Детали машин и основы конструирования
136
5В074800
Технология фармацевтического производства
Химия
Общая химическая технология
137
5В075000
Метрология
Физика
Стандартизация
138
5В075200
Инженерные системы и сети
Физика
Охрана труда
139
5В075300
Химическая технология тугоплавких неметаллических и силикатных материалов
Химия
Общая химическая технология
8. Сельскохозяйственные науки
140
5B080100
Агрономия
Биология
Основы агрономии
141
5B080200
Технология производства продуктов животноводства
Биология
Животноводство
142
5B080300
Охотоведение и звероводство
Биология
Охотоведение

113
5B071600
Аспап жасау
Физика
Электроника және схемотехника негіздері
114
5B071700
Жылу энергетикасы
Физика
Жылутехника және жылумен қамтамасыз ету
115
5B071800
Электр энергетикасы
Физика
Электротехника және электрмен қамтамасыз ету
116
5B071900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
Физика
Электроника және схемотехника негіздері
117
5B072000
Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы
Химия
Жалпы химиялық технология
118
5B072100
Органикалық заттардың химиялық технологиясы
Химия
Жалпы химиялық технология
119
5B072200
Полиграфия
Физика
Баспа өндірісінің технологиясы
120
5B072300
Техникалық физика
Математика
Физика
121
5B072400
Технологиялық машиналар мен жабдықтар (сала бойынша)
Физика
Конструкциялау негіздері мен машина бөлшектері
122
5B072500
Ағаш өңдеу және ағаштан бұйымдар жасау технологиясы (қолданылу саласы бойынша)
Физика
Органикалық химия және полимерлер
123
5B072600
Жеңiл өнеркәсiп бұйымдарының технологиясы және құрастырылуы
Химия
Тігін өндірісінің материалдары
124
5B072700
Азық-түлік өнімдерінің технологиясы
Химия
Микробиология
125
5B072800
Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (сала бойынша)
Химия
Микробиология
126
5B072900
Құрылыс
Құрылыс материалдары
Ғимараттар мен үймереттердің құрастырылымдары
127
5B073000
Құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру
Құрылыс материалдары
Құрылыс бұйымдары және құрастырылымдарын өндіру технологиясы
128
5B073100
Қоршаған ортаны қорғау және өмір тіршілігінің қауіпсіздігі
Электротехника
Материалтану негіздері
129
5B073200
Стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша)
Физика
Стандартизация
130
5B073300
Тоқыма материалдарының технологиясы және жобалануы
Химия
Тігін өндірісінің материалдары
131
5В073700
Пайдалы қазбаларды байыту
Электротехника
Жалпы геология
132
5В073800
Материалдарды қысыммен өңдеу технологиясы
Физика
Материалтану негіздері
133
5В074300
Ұшатын аппараттар мен қозғалтқыштарды ұшуда пайдалану
Физика
Ұшатын аппараттар мен қозғалтқыштарды ұшуда пайдалану
134
5В074500
Көлік құрылысы
Физика
Еңбекті қорғау
135
5В074600
Ғарыш техникасы және технологиялары
Физика
Конструкциялау негіздері мен машина бөлшектері
136
5В074800
Фармацевтикалық өндіріс технологиясы
Химия
Жалпы химиялық технология
137
5В075000
Метрология
Физика
Стандартизация
138
5В075200
Инженерлік жүйелер
және желілер
Физика
Еңбекті қорғау
139
5В075300
Балқуы қиын бейметалл және силикатты материалдардың химиялық технологиясы
Химия
Жалпы химиялық технология
8. Ауылшаруашылық ғылымдары
140
5B080100
Агрономия
Биология
Агрономия негіздері
141
5B080200
Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы
Биология
Мал шаруашылығы
142
5B080300
Аңшылықтану және аң шаруашылығы
Биология
Аңшылықтану