О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 3-2/378 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животноводства"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 марта 2017 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2017 года № 15390. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 ноября 2020 года № 340.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 05.11.2020 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 3-2/378 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11284, опубликованный 24 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) стандарт государственной услуги "Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки", согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
в стандарте государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства", утвержденном указанным приказом:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.mgov.kz;
2) на интернет-ресурсе услугодателя;
3) на интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.goscorp.kz;
4) на портале – egov.kz.";
стандарт государственной услуги "Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал), компетентными органами стран-экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран-экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота", утвержденный указанным приказом изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"Мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 3-2/378 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 10 наурыздағы № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 шілдеде № 15390 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 340 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 05.11.2020 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 3-2/378 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11284 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіру үшін оны сатып алуға арналған шығындарын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mgov.kz интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында;
3) Мемлекеттік корпорацияның www.goscorp.kz интернет-ресурсында;
4) egov.kz. порталында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) канцелярии местных исполнительных органов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее - канцелярия);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги при обращении в канцелярию, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
1) с момента сдачи документов на развитие племенного животноводства – 17 (семнадцать) рабочих дней, на повышение продуктивности и качества продукции животноводства -16 (шестнадцать) рабочих дней, в случае наличия квоты и финансовых средств в соответствующем месяце;
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем в канцелярию – 30 (тридцать) минут, в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в канцелярии – 30 (тридцать) минут, в Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявки.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ услугодателя об отказе по основаниям, указанным в пункте 10-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
При обращении через портал услугополучателю направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";

"3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініш қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі (бұдан әрі – кеңсе);
3) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Кеңсеге, Мемлекеттік корпорацияға, сондай-ақ порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тиісті айда квота мен қаражат болған жағдайда, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға құжаттар тапсырған сәттен бастап – 17 (он жеті) жұмыс күні, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша – 16 (он алты) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті алушының кеңсеге құжаттар тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут;
3) кеңседе көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға арналған өтінімді қарастыру нәтижелері туралы хабарлама не көрсетілетін қызметті берушінің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-1-тармағында көрсетілген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауабы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы хабарлама жолданады.";

подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) канцелярии – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии со статьей 84 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) в канцелярию – заявка на получение субсидий по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) в Государственную корпорацию:
заявка на получение субсидий по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
3) на портал – запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Канцелярия и Государственная корпорация принимает заявки:
на получение субсидий, по которым с момента возникновения оснований для ее подачи прошло не более 12 (двенадцати) месяцев – на развитие племенного животноводства, в том числе:
удешевление затрат на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, овец, маралов (оленей), а также пчелосемьями;
удешевление затрат на приобретение племенного молодняка крупного рогатого скота, овец, коз, лошадей, свиней, верблюдов, маралов (оленей) у отечественных и зарубежных хозяйств;
удешевление затрат на приобретение племенного суточного молодняка мясного и яичного направлений птиц родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных хозяйств;
удешевление затрат физических и юридических лиц на содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород, используемых для воспроизводства стада;
возмещение до 100 (ста) процентов затрат:
дистрибьютерных центров по реализации семени племенных животных (далее – дистрибьютерный центр);
племенных центров на оказание услуг по искуственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах;
возмещение до 50 (пятидесяти) процентов затрат дистрибьютерных центров и племенных центров на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для хранения и организации искуственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных;
на получение субсидий, по которым с момента возникновения оснований для ее подачи прошло не более трех месяцев – на повышение продуктивности и качества продукции животноводства, в том числе:
удешевление стоимости откорма бычков, производства ягнятины, свинины, конины, верблюжатины, мяса птицы (бройлер, индейка, мясо водоплавающей птицы), пищевое яйцо (куриное и перепелиное яйцо), молока (коровье, кобылье, верблюжье, козье), тонкорунной и полутонкорунной шерсти;
удешевление стоимости комбикормов, произведенных комбикормовыми заводами и реализованных сельскохозяйственным кооперативам;
удешевление до 50 (пятидесяти) процентов стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя работник Государственной корпорации и канцелярии получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Канцелярия и работник Государственной корпорации получают согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявления:

8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кеңседе – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 84-бабына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма (қоса алғанда) аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінім қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетiледi;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) кеңсеге – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға арналған өтінім;
2) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға арналған өтінім;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) порталға – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраным.
Кеңсе және Мемлекеттік корпорация:
өтінім беру үшін негіздер пайда болған сәттен бастап 12 (он екі) айдан
аспайтын уақыт өткен, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, оның ішінде:
ірі қара малдың, қойлардың, маралдардың (бұғылардың) аналық басымен, сондай-ақ бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге кеткен шығындарды арзандатуға;
отандық және шетелдік шаруашылықтардан ірі қара малдың, қойлардың, ешкілердің, жылқылардың, шошқалардың, түйелердің, маралдардың (бұғылардың) асыл тұқымды төлін сатып алуға кеткен шығындарды арзандатуға;
отандық және шетелдік шаруашылықтардан ет және жұмыртқа бағытындағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын сатып алуға кеткен шығындарды арзандатуға;
жеке және заңды тұлғалардың табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағуға кеткен шығындарын арзандатуға;
мыналардың:
дистрибьютерлік орталықтардың (бұдан әрі – дистрибьютерлік орталық) асыл тұқымды жануарлардың ұрықтарын өткізу бойынша;
асыл тұқымдық орталықтардың жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған шығындарын 100 (жүз) пайызға дейін өтеуге;
дистрибьютерлік орталықтар мен асыл тұқымдық орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын сақтау және қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықты сатып алуға кеткен шығындарын 50 (елу) пайызға дейін өтеуге субсидиялар алуға арналған;
өтінім беру үшін негіздер пайда болған сәттен бастап үш айдан аспайтын уақыт өткен, мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiм сапасын арттыруға, оның ішінде:
бұқашықтарды бордақылау, қозы етін, шошқа етiн, жылқы етiн, түйе етін, құс (бройлер, күрке тауық, суда жүзетін құс) етiн, тағамдық жұмыртқа (тауық және бөдене жұмыртқасы), сүт (сиыр, бие, түйе, ешкі сүті), биязы және жартылай биязы жүн өндіру құнын арзандатуға;
құрамажем зауыттары өндірген және ауыл шаруашылығы кооперативтеріне өткізілген құрамажем құнын арзандатуға;
ауыл шаруашылығы жануарларының азығына кеткен шығындар құнын 50 (елу) пайызға дейін арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінімдерді қабылдайды.
Көрсетілген қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталуы туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның және кеңсенің жұмыскері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Кеңсе және Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері, егер, Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде өтінішінің қабылдағанын мыналар растайды:

1) в канцелярию - на бумажном носителе является отметка на копии его заявления о регистрации в канцелярии с указанием даты, времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
2) в Государственную корпорацию – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
3) на портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителю по нотариальной доверенности, представителю юридического лица – по документу, подтверждающему полномочия).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляются статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени (если выдача осуществляется на бумажном носителе необходимо указать место получения) получения результата государственной услуги.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является несоответствие услугополучателя требованиям, установленным подпунктом 1) пункта 6 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Заместителя Премьер – Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14813).";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также канцелярии и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

1) кеңсеге – оның қағаз жеткізгіштегі өтінішінің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қойылуы болып табылады;
2) Мемлекеттік корпорацияға - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
3) порталға - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрініс табады.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді оның жұмыскері жеке басты куәландыратын құжат көрсетілген кезде (не оның өкіліне нотариалды сенімхаты бойынша, заңды тұлға өкіліне өкілеттігін растайтын құжат бойынша) қолхат негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның сұратуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжатты көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілетін (егер, қағаз жеткізгіште беру жүзеге асырылатын болса, алатын орынды көрсету қажет) хабарлама жіберіледі.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға арналған негіз көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Премьер –Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14813 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 6-тармақтың 1) тармақшасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі болып табылады.".
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ кеңсенің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя, канцелярии по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя соответствующего услугодателя, канцелярии.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, в канцелярию в рабочие дни по адресам, указанным в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется на имя руководителя Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, канцелярии, к услугодателю является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействий) работника услугодателя, канцелярии, Государственной корпорации можно получить по телефонам Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на жалобу, контактные данные лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, канцелярии или Государственной корпорации подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, канцелярии или Государственной корпорации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию";

"11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, кеңсенің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым тиісті көрсетілетін қызметті берушінің, кеңсенің басшысының атына беріледі.
Шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жұмыс күндері почтамен жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы, кеңсеге қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысының атына жіберіледі.
Мыналардың:
1) жеке тұлғаның шағымында – оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның шағымында – оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның Мемлекеттік корпорацияға, кеңсеге, көрсетілетін қызметті берушіге қабылданғанын растау болып табылады.
Сондай-ақ, көрсетілетін қызметті берушінің, кеңсенің, Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8-800-080-7777 телефондары бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушыға оның шағымының қабылданғаны туралы растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, шағымға жауап алу мерзімі мен орны, шағымның қаралу барысы туралы ақпарат алуға болатын адамның байланыс деректері көрсетіледі.
Электрондық өтінімді портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (шағымның жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, кеңсенің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почтамен жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде, кеңседе немесе Мемлекеттік корпорацияда қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар";

пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Для оказания государственной услуги создаются условия для услугополучателей на время ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности.
Здания канцелярии и Государственной корпорации оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.mgov.kz;
2) на интернет-ресурсе услугодателя;
3) на интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.goscorp.kz;
4) на портале – egov.kz.";
приложение 2 к указанному стандарту изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер –Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________ Д. Абаев
" " 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
" " 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Т. Сулейменов
" " 2017 года
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
- Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 марта 2017 года № 112
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 3-2/378
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки"
Глава 1. Общие положения

14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыларға күту және қажетті құжаттарды дайындау уақытында жағдайлар жасалады (күтуге арналған креслолар, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталған құжаттарды толтыруға арналған орындар), өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады.
Кеңсенің және Мемлекеттік корпорацияның ғимараттары дене мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіреберіспен жабдықталған болады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mgov.kz интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
3) Мемлекеттік корпорацияның www.goscorp.kz интернет-ресурсында;
4) egov.kz порталында орналастырылған.";
көрсетілген стандартқа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – А. Мырзахметов
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________ Д. Абаев
2017 жылғы "__"________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы "__"________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы "__"________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 10 наурыздағы
№ 112 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы 28
сәуірдегі № 3-2/378 бұйрығына
2-қосымша
"Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіру үшін оны сатып алуға арналған шығындарын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги при обращении к услугодателю:
1) с момента сдачи пакета документов – 22 (двадцать два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи необходимых документов – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцать) минут.
Услугодатель для выплаты первого транша субсидий принимает заявления ежемесячно до 10 числа, для второго транша - на ежеквартальной основе до 10 числа месяца следующего за отчетным кварталом.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результатом оказания государственной услуги является – уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ услугодателя об отказе по основаниям указанным в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:

1. "Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіру үшін оны сатып алуға арналған шығындарын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 22 (жиырма екі) жұмыс күні;
2) қажетті құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан көп емес;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан көп емес.
Көрсетілетін қызметті беруші субсидиялардың бірінші траншын төлеу үшін өтініштерді ай сайын 10-ына дейін, ал екінші транш үшін тоқсандық негізде есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-ына дейін қабылдайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға арналған өтінімді қарастыру нәтижелері туралы хабарлама не көрсетілетін қызметті берушінің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауабы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма (қоса алғанда) аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінім қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетiледi;
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:

1) заявка на получение субсидий по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии отчетов предприятия в органы статистики о производстве и отгрузке продуктов глубокой переработки с отметкой органа статистики о принятии документа или копии документов, заверенные печатью предприятия, подтверждающие производство продуктов глубокой переработки (складских накладных о приемке продукции на склад, бухгалтерского баланса с отражением прихода данной продукции);
3) документы, подтверждающие закуп сельскохозяйственной продукции, использованной для производства продуктов глубокой переработки – копии документов, заверенные печатью предприятия, подтверждающие объем закупленного сырья, которое было использовано для производства продуктов переработки (договор, счет-фактура, закупочный акт и документы, подтверждающие оплату закупленного сырья);
4) справка с банка или Национального оператора почты, о наличии банковского счета перерабатывающего предприятия;
5) информация об эффективности реализации бюджетной программы по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем не допускается.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявки.
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю подтверждением принятия заявки на бумажном носителе является отметка на копии его заявки о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты, времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленным Правилами субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 3-2/615 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10087).

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға арналған өтінім;
2) статистика органының құжатты қабылданғаны туралы белгісі бар, кәсіпорынның статистика органдарына тереңдете өңдеп өнім өндірілгені және тиеп-жөнелтілгені туралы есептерінің көшірмелері немесе тереңдете қайта өңдеп өнім өндірілгенін растайтын, кәсіпорын мөрімен куәландырылған құжаттардың (өнімнің қоймаға қабылданғаны туралы қоймалық жүкқұжаттар, аталған өнімнің кіріске алынғаны көрсетілетін бухгалтерлік теңгерім) көшірмелері;
3) тереңдете қайта өңдеп өнім шығару үшін пайдаланылған ауыл шаруашылығы өнімінің сатып алынғанын растайтын құжаттар – қайта өңдеп өнім өндіру үшін пайдаланылған шикізаттың сатып алынғанын растайтын, кәсіпорын мөрімен куәландырылған құжаттар (шарт, шот-фактура, сатып алу актісі және сатып алынған шикізатқа ақы төленгенін растайтын құжаттар) көшірмелері;
4) қайта өңдеуші кәсіпорынның банктік шотының болуы туралы банктің немесе Ұлттық почта операторының анықтамасы;
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартындағы 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік бағдарламаны іске асырудың тиімділігі туралы ақпарат.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті беруші, егер, Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті қағаз жеткізгіште қабылдағанын өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты және әкесінің аты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі растайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға арналған негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 3-2/615 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10087 болып тіркелген) бекітілген Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау қағидаларына сәйкес келмеуі болып табылады.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается физическим лицом либо представителем юридического лица.
Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на жалобу, контактные данные лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течении пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течении пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Для оказания государственной услуги создаются условия для услугополучателей на время ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности.
Здания услугодателя оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым тиісті көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша почтамен жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Мыналардың:
1) жеке тұлғаның шағымында – оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның шағымында – оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға жеке тұлға не заңды тұлғаның өкілі қол қояды.
Көрсетілетін қызметті алушыға оның шағымының қабылданғаны туралы растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, шағымға жауап алу мерзімі мен орны, шағымның қаралу барысы туралы ақпарат алуға болатын адамның байланыс деректері көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почтамен жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыларға күту және қажетті құжаттарды дайындау уақытында жағдайлар жасалады (күтуге арналған креслолар, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталған құжаттарды толтыруға арналған орындар), өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің ғимараттары дене мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіреберіспен жабдықталған болады.

14. Адреса мест оказания государственной услуги:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.mgov.kz;
2) на интернет-ресурсе услугодателя.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mgov.kz, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование затрат
перерабатывающих предприятий
на закуп сельскохозяйственной
продукции для производства
продуктов ее глубокой переработки"
Уведомление о результатах рассмотрения заявки
на получение субсидий №_____
от " ___ " _________ 20 ____ года
__________________________________________________________________________
(наименование перерабатывающего предприятия)
Цель обращения _________________________________________________________________
(субсидируемое направление)
Дата обращения "__________" ____________________________ 20 ____ года
Решение комиссии _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Руководитель отдела сельского хозяйства _________________________ области
__________________________________________________ _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))                   (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Субсидирование затрат
перерабатывающих предприятий
на закуп сельскохозяйственной
продукции для производства
продуктов ее глубокой переработки"
Заявка
________________________________________________________________________________
(наименование перерабатывающего предприятия)
изъявляет желание принять участие в реализации бюджетной программы "Субсидирование
затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для
производства продуктов ее глубокой переработки".
1. Сведения об участнике программы:
полное наименование для юридических лиц с указанием бизнес – идентификационного
номера _________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физических лиц с указанием индивидуального идентификационного
номера _________________________________________________________________________
юридический адрес _______________________________________________________________
фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес _______________________________
банковские реквизиты ____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) первого руководителя, служебный телефон
________________________________________________________________________________
виды основной деятельности по общему классификатору видов экономической деятельности
________________________________________________________________________________
фактическая численность работников _______________________________________________
мощность предприятия ___________ тонн в год (указать по сырью и/или готовой продукции)

14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mgov.kz интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызмет берушінің ресурсында орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.mgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Қайта өңдеуші
кәсіпорындардың ауыл
шаруашылығы өнімін тереңдете
қайта өңдеп өнім өндіру үшін
оны сатып алуға арналған
шығындарын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Субсидиялар алуға арналған өтінімді қарастыру нәтижелері туралы №_____ хабарлама
20 ___ жылғы "___" _________ ____________________________________________________________________
(қайта өңдеуші кәсіпорынның атауы)
Жүгінудің мақсаты ___________________________________________________
(субсидияланатын бағыт)
Жүгінген күн 20 ___ жылғы "_____" ________________________________
Комиссияның шешімі__________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______________________ облысы ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы____________________________________________________________
_____________________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
"Қайта өңдеуші
кәсіпорындардың ауыл
шаруашылығы өнімін тереңдете
қайта өңдеп өнім өндіру үшін
оны сатып алуға арналған
шығындарын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Өтінім ____________________________________________________________________ (қайта өңдеуші кәсіпорынның атауы)
"Қайта өндеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алуға арналған шығындарын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасын іске асыруға қатысуға ниет білдіреді.
1. Бағдарламаға қатысушы туралы мәліметтер:
бизнес - сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, заңды тұлғалар үшін толық атауы ________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________________________________________
заңды мекенжайы ____________________________________________________
нақты мекенжайы, телефоны, факсы, электрондық мекенжайы ______________
банктік деректемелері _________________________________________________
бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қызметтік телефоны ____________________________________________________________________
электрондық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы бойынша негізгі қызмет түрлері _____________________________________________________________
жұмыскерлердің нақты саны ___________________________________________
кәсіпорынның қуаты жылына _____ тонна (шикізат және/немесе дайын өнім бойынша көрсету).

2. Объемы произведенных продуктов глубокой переработки (за отчетный период):
1. ________________________ - ____ кг.
2. ________________________ - ____ кг.
3. ________________________ - ____ кг.
4. ________________________ - ____ кг.
3. Объемы закупа сельскохозяйственной продукции, использованной для
производства продуктов глубокой переработки (за отчетный период):
1. ________________________ - ____ кг.
2. ________________________ - ____ кг.
3. ________________________ - ____ кг.
4. ________________________ - ____ кг.
Документы, подтверждающие объемы закупа сельскохозяйственной продукции и
производства продуктов глубокой переработки прилагаются.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
_________________________________                   _________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество                   Место печати (при наличии)подпись,
(при наличии))                                     дата
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
_________________________________                   _________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество                   Место печати (при наличии) подпись,
(при наличии))                                     дата
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование затрат
перерабатывающих предприятий
на закуп сельскохозяйственной
продукции для производства
продуктов ее глубокой переработки"
Информация об эффективности реализации бюджетной программы
Наименование предприятий, адреса, телефоны
ИИН**, БИН***
Проектная мощность предприятия по готовой продукции, тонн в год
Выделено субсидий, тысяч тенге*
Произведено продуктов глубокой переработки за предыдущий год, тонн
Произведено продуктов глубокой переработки за отчетный период, тонн
Загруженность за предыдущий год, % (7=5х100/3)
Загруженность за отчетный период, % (8=6х100/3)
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание:
*при первичной подаче заявления перерабатывающими предприятиями графа 4 не заполняется;
**ИИН-индивидуальный идентификационный номер;
***БИН- бизнес-идентификационный номер.
Приложение 2
К приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
- Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 марта 2017 года № 112
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование на развитие
племенного животноводства,
повышение продуктивности и
качества продукции животноводства
форма 1
Управление сельского хозяйства
_______________________ области
Заявка
на получение субсидий за приобретенный племенной крупный рогатый скот,
племенных овец (коз), племенных жеребцов, племенных свиней, племенных
верблюдов-производителей, племенных маралов (оленей)
у отечественных и зарубежных хозяйств; племенных суточных цыплят
мясного и яичного направления (оставить нужное)

2. Тереңдете қайта өңдеп өндірілген өнімдердің көлемі (есепті кезең үшін):
1. __________________ - ______ кг.
2. __________________ - ______ кг.
3. __________________ - ______ кг.
4. __________________ - ______ кг.
3. Тереңдете өңдеп өнім өндіру үшін пайдаланылған ауыл шаруашылығы өнімін сатып алу көлемі (есепті кезең үшін):
1. __________________ - ______ кг.
2. __________________ - ______ кг.
3. __________________ - ______ кг.
4. __________________ - ______ кг.
Ауыл шаруашылығы өнімін сатып алу және тереңдете өңдеп өнім өндіру көлемдерін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын.
____________________________________ ____________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты Мөр (бар болса) орны
(бар болса)) қолы, күні
"Қайта өңдеуші
кәсіпорындардың ауыл
шаруашылығы өнімін тереңдете
қайта өңдеп өнім өндіру үшін
оны сатып алуға арналған
шығындарын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаны іске асырудың тиімділігі туралы ақпарат
Кәсіпорындар-дың атауы, мекенжайлары, телефондары
ЖСН**,
БСН***
Кәсіпорынның дайын өнім бойынша жобалық қуаты, жылына тонна
Бөлінген субси-
диялар, мың теңге*
Өткен жылы тереңдете қайта өңдеп өндіріл-ген өнім, тонна
Есепті кезең ішінде тереңдете қайта өңдеп өндірілген өнім, тонна
Өткен
жылғы жүкте
месі, %
(7=5х100/3)
Есепті кезеңдегі жүктемесі, %
(8=6х
100/3)
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпе:
*қайта өңдеуші кәсіпорындар алғаш рет өтініш берген кезде 4-баған толтырылмайды;
**ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
***БСН – бизнес - сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 10 наурыздағы
№ 112 бұйрығына
2-қосымша
"Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнімділігін және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
1-нысан
_________________ облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы
Отандық және шетелдік шаруашылықтардан сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малға, асыл тұқымды қойларға (ешкілерге), асыл тұқымды айғырларға, асыл тұқымды шошқаларға, асыл тұқымды тұқымдық түйелерге, асыл тұқымды маралдарға (бұғыларға); етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік балапандарға (қажеттісін қалдырыңыз) субсидиялар алуға арналған
өтінім

1. Товаропроизводитель (покупатель): _______________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица / наименование юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя (покупателя):__________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН) / бизнес – идентификационный
номер (далее -БИН) ______________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Фактически приобретено племенной продукции (материала) в 20_____ году:
1) вид: __________________________________________________________________________
(крупный рогатый скот/ овцы/ козы/ лошади/ свиньи/ верблюды/ маралы (олени)
суточные цыплята ________________________________________________________________
2) порода (кросс), направление продуктивности: ______________________________________
________________________________________________________________________________
3) половозрастная группа, возраст (при постановке на карантин у продавца):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4) область, страна происхождения: __________________________________________________
________________________________________________________________________________
5) данные о продавце (страна, наименование продавца, месторасположение):
________________________________________________________________________________
6) количество приобретенного поголовья ____________________________________________
7) норматив субсидирования ___________________ тенге
8) сумма к возмещению________________________ тенге
Статистика по приобретенной племенной продукции (материала):
Скотоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Молочное и молочно-мясное направление продуктивности
Всего голов
отечественного
происхождения
Австралия, США, Канада
Стран Европы и СНГ
Мясное направление продуктивности
Всего голов отечественного происхождения
ИТОГО:
Овцеводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Ярки
Бараны-производители
Бараны-производители для племенных и дистрибьютерных центров
ИТОГО:
Коневодство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных жеребцов
Племенного маточного поголовья
ИТОГО:
Верблюдоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Верблюдов-производителей
Племенного маточного поголовья
ИТОГО:
Свиноводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Импортных племенных свиней
ИТОГО:
Птицеводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Мясное птицеводство
Приобретение племенного суточного молодняка мясного направления родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных племенных репродукторов
Яичное птицеводство
Приобретение племенного суточного молодняка яичного направления родительской / прародительской формы у отечественных и зарубежных племенных репродукторов
ИТОГО:
Мараловодство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенного поголовья
*
ИТОГО:
Козоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенного поголовья
*
ИТОГО:
Сведения о документах:
п/п**
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи/лизинга племенных животных, племенной птицеводческой продукции
Номер договора(ов)
Дата заключения
Количество голов
Стоимость единицы, тенге
Сумма по договору, тенге
2.
Платежные документы, подтверждающие полную оплату и/или отсрочку платежа по договору купли-продажи племенных животных и племенной птицеводческой продукции
Наименование документа(ов)
Стоимость единицы, тенге
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Племенное свидетельство (сертификата) племенного животного, племенных суточных цыплят и племенных яиц
Номер свидетельства(в)
Дата выдачи
4.
Акт оприходования животных и птицы
Номер акта
Дата
Количество, голов
5.
Акт постановки и снятия с карантина у продавца
Номер акта(ов)
Дата(ы) постановки на карантин
Дата(ы) снятия с карантина
Количество, голов
6.
Документы, подтверждающие наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы
Наименование документа(ов)
Номер и дата (при наличии)
7.
Дезоксирибонуклеиновая кислота-паспорта (в случае приобретения племенных быков-производителей из-за рубежа);
Наименование документа(ов)
Номер и дата (при наличии)
8.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Индекс ипотечного кредитования
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
БИН
Код Бенефициара
Примечание:

1. Тауар өндіруші (сатып алушы): ______________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы)
___________________________________________________________________
2. Тауар өндірушінің (сатып алушының) мекенжайы: ______________________
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ____________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. 20__ жылы асыл тұқымды өнімнің (материалдың) нақты сатып алынғаны:
1) түрі: _____________________________________________________________
(ірі қара мал/қойлар/ешкілер/жылқылар/шошқалар/түйелер/маралдар (бұғылар)
____________________________________________________________________ тәуліктік балапандар
2) тұқымы (кросс), өнімділік бағыты: ____________________________________
____________________________________________________________________
3) жас-жыныс тобы, жасы (сатушыда карантинға қою кезінде):______________
____________________________________________________________________
4) облысы, шығарылған елі: ____________________________________________
____________________________________________________________________
5) сатушы туралы деректер (елі, сатушының атауы, орналасқан жері):_________
____________________________________________________________________
6) сатып алынған бас саны ____________________________________
7) субсидиялау нормативі ______________________теңге
8) өтеуге жататын сома ________________________ теңге
Сатып алынған асыл тұқымды өнім (материал) жөніндегі статистика:
Мал шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Өнімділіктің сүтті және етті-сүтті бағыты
Отандық мал басының барлығы
Аустралия, АҚШ, Канада
Еуропа және ТМД елдері
Өнімділіктің етті бағыты
Отандық мал басының барлығы
ЖИЫНЫ:
Қой шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Тұсақтар
Тұқымдық қошқарлар
Асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтар үшін тұқымдық қошқарлар
ЖИЫНЫ:
Жылқы шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды айғырлар
Асыл тұқымды аналық мал басы
ЖИЫНЫ:
Түйе шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Тұқымдық түйелер
Асыл тұқымды аналық мал басы
ЖИЫНЫ:
Шошқа шаруашылығы
Сатып алынған бас
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Импортты асыл тұқымды шошқалар
ЖИЫНЫ:
Құс шаруашылығы
Сатып алынған бас
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Етті құс шаруашылығы
Отандық және шетелдік асыл тұқымдық репродукторлардан ата-енелік/ата-тектік нысандағы етті бағыттағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу
Жұмыртқалы құс шаруашылығы
Отандық және шетелдік асыл тұқымдық репродукторлардан ата-енелік/ата-тектік нысандағы жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу
ЖИЫНЫ:
Марал шаруашылығы
Сатып алынған бас
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды бас
*
ЖИЫНЫ:
Ешкі шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды мал басы
*
ЖИЫНЫ:
Құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с** №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Асыл тұқымды жануарлар, асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімін сатып алу-сату/лизингі шарты
Шарт(тар) нөмірі
Жасасу күні
Бас саны
Бірлік құны, теңге
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімін сатып алу-сату шарты бойынша толық төлем жасалғанын және/немесе төлемнің кейінге қалдырылғанын растайтын төлем құжаттары
Құжат(тар) атауы
Бірлік құны, теңге
Барлық төленген сома, теңге
3.
Асыл тұқымды жануардың, асыл тұқымды тәуліктік балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқалардың асыл тұқымдық куәлігі (сертификаты)
Куәлік(тер) нөмірі
Берілген күні
4.
Жануарлар мен құстарды кіріске алу актісі
Акт нөмірі
Күні
Саны, бас
5.
Сатушыда карантинге қою және одан алу актісі
Актінің(лердің) нөмірі
Карантинге қою күні (дері)
Карантиннен алу күні(дері)
Саны, бас
6.
Құсты торда немесе еденде күтіп-бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжаттар
Құжат(тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
7.
Дезоксирибонуклеин қышқылы паспорттары (асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды шетелден сатып алған жағдайда)
Құжат(тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
8.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Ипотекалық кредит беру индексі
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
БСН
Бенефициар коды
Ескертпе:

*норматив субсидий утверждается в соответствии с Правилами субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции, утвержденными приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14813), но не более 50 (пятьдесят) процентов от затрат, за исключением искусственного осеменения;
**п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить целевое использование приобретенных племенных животных.
Товаропроизводитель (покупатель): _________________________________________________
__________________ _____________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ год
форма 2
Управление сельского хозяйства
_______________________ области
Заявка
на получение субсидий за содержание племенных быков-производителей
мясных, молочных и молочно-мясных пород, используемых
для воспроизводства
1.Товаропроизводитель: ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица / наименование юридического
лица)
2.Адрес товаропроизводителя ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
3.Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН)/бизнес – идентификационный
(далее -БИН) номер ______________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4.Количество племенных быков-производителей _________голов
5.Норматив субсидирования _______тенге
6.Сумма возмещения _____________тенге
Быки-производители, используемые для случки в общественных стадах:
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
индивидуальный номер животного
инвентарный номер (при наличии)
возраст, (месяцев)
порода
регистрационный номер в республиканской палате по всем видам сельскохозяйственных животных
начало, дата
населенный пункт
наименование стада
1
2
3
4
5
6
7
8
Сведения о документах:
№ п/п*
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Решение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств (заполняется по каждому стаду, только для общественных стад)
Наименование населенного пункта
Дата проведения схода
Количество маточного поголовья планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационные номера племенных быков-производителей
Порода
Регистрационный номер в республиканской палате по всем видам сельскохозяйственных животных
Наименование владельца быка(ов)
2.
Договор между откорм площадкой и фермерскими хозяйством по закреплению и использованию (аренде) племенных быков-производителей мясных пород в стаде (заполняется только для товарных стад)
Номер договора(ов)
Дата заключения
Количество маточного поголовья планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационный номер(а) племенных быков-производителей
Порода племенного быка-производителя
Регистрационный номер в республиканской палате по всем видам сельскохозяйственных животных
3.
Справка о кастрации беспородных быков данного товарного и общественного стада, выданного ветеринарным врачом, закрепленным за сельским округом
Номер и дата выдачи
Наименование населенного пункта
Количество безпородных быков всего, голов
Количество кастрированных быков, голов
Фамилия, имя, отчество (при наличии) выдавшего справку
4.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Индекс ипотечного кредитования
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
БИН
Код Бенефициара
Примечание:*п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:
_______________ __________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
форма 3
Управление сельского хозяйства
_______________________ области
Заявка
на получение субсидий на возмещение поставщикам до 100 процентов затрат
по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого
скота/овец в личных подсобных хозяйствах
1. Поставщик: ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование юридического лица)
2. Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН) / бизнес –идентификационный
номер (далее -БИН) ______________________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес поставщика: _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
4.Количество осемененного маточного поголовья _____________ голов
5.Норматив субсидирования ________________ тенге
6.Сумма возмещения ______________________ тенге
Сведения о документах:
п/п*
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота/овец в личных подсобных хозяйствах
Номер договора
Дата заключения
2.
Дистрибьютерский договор на право реализации племенного материала отечественного племенного центра (ежегодный)
Номер договора
Дата договора
3.
Акт осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота/овец и акт обследования на стельность осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Вид животного
Количество осемененного поголовья, голов
Количество стельного осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и фамилия, имя, отчества (при наличии) специалиста по осеменению
4.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН /БИН
Индекс ипотечного кредитования
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
БИН
Код Бенефициара
Примечание:*п/п- порядковый номер.
Заявка заполняется по каждому специалисту по осеменению крупного рогатого скота.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Поставщик: _________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _______________ 20__ г.
форма 4
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий на удешевление затрат от корма бычков, производства
ягнятины, молока, конины, верблюжатины, свинины, мяса птицы индейки,
пищевого яйца, тонкорунной и полутонкорунной шерсти
1. Товаропроизводитель: __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование юридического лица)
2. Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН) / бизнес – идентификационный
номер (далее-БИН) (для физического/юридического лица) ______________________________
3. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
4. Учетный номер хозяйства (при наличии) __________________________________________
5. Средний удой по стаду (для товаропроизводителей коровьего молока с фуражным
поголовьем коров не менее 50 (пятьдесят) голов) _____________________________________
6. Реализованный объем (заполнить нужное):
Вид продукции
Учетный номер предприятия по убою/переработке
Покупатель продукции, бизнес - идентификационный номер
Единица измерения
Произведенный и реализованный объем, единиц
Норматив субсидий за единицу, тенге
Итого субсидий,
тысяч тенге
1
2
3
5
6
7
8
Откорм бычков
голова
Ягнятина
голова
Конина
килограмм
Верблюжатина
килограмм
Свинина
килограмм
Мясо птицы
килограмм
Мясо индейки
килограмм
Пищевое яйцо
штук
Коровье молоко
килограмм
Кобылье молоко
килограмм
Козье молоко
килограмм
Верблюжье молоко
килограмм
Тонкая и полутонкая шерсть
килограмм
Сведения о документах:
п/п*
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие реализацию продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа(ов)
Номер(а) (при наличии)
Дата указанная в документе(ах)
Объем реализованной продукции
Сумма по договору, тенге
2.
Документы, подтверждающие полную оплату за реализованную продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа(ов)
Номер(а) (при наличии)
Дата указанная в документе(ах)
Объем реализованной продукции
Оплаченная сумма, тенге
3.
Документы, подтверждающие оказанные услуги по убою животных и первичной переработке (договор, счет-фактуру, платежный документ) при использовании услуг предприятия, не принадлежащего товаропроизводителю
Наименование документа(ов)
Номер(а) (при наличии)
Дата указанная в документе(ах)
Объем реализованной и оплаченной продукции
4.
Реестр товарно-транспортных накладных на реализацию продукции (в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждой накладной)
5.
Реестр кассовых чеков (заполняется в случае самостоятельной реализации продукции)
Номер и дата кассового чека (указывается по каждому чеку)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждому чеку)
6.
Акт забоя животных
Номер и дата акта(ов)
Количество забитого поголовья, голов
Всего живой вес, килограмм
Всего убойный вес, килограмм
Средний убойный вес одной головы, килограмм
7.
Выписка из электронного похозяйственного учета или отчета из формы 24-СХ "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Объем произведенной продукции, килограмм
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
8.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Индекс ипотечного кредитования
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
БИН
Код Бенефициара
Примечание:*п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:__________ ___________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при наличии),
печать (при наличии))
"_____" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________________________________
_____________________ района _________________области
________________ _______________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать (при наличии))
форма 5
Управление сельского хозяйства
_______________________ области
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы
с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным
преобразованием (по базовому нормативу)
1. Наименование товаропроизводителя: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
3. Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН)/бизнес – идентификационный
номер (далее - БИН) (для физического/юридического лица) _____________________________
4. Статистика по ведению породного преобразования:

*субсидиялар нормативі Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14813 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына сәйкес бірақ, қолдан ұрықтандыруды қоспағанда, шығындардың 50 %-ынан аспайтын мөлшерде бекітіледі;
**р/с – реттік сан
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Сатып алынған асыл тұқымды жануарлардың мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы):
______________ ______________________________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20___ жылғы "_____"_____________
2-нысан
_________________ облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы
Өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: ______________________________________________
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ______________________________________
___________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, ауыл, көше, үй, пәтер нөмірі)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ____________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың саны ________________ бас
5. Субсидиялау нормативі ______________ теңге
6. Өтеуге жататын сома ______________ теңге
Қоғамдық табындарда шағылыстыру үшін пайдаланылатын тұқымдық бұқалар:
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
жануардың жеке нөмірі
инвентарлық нөмірі (бар болса)
жасы, (айы)
тұқымы
ауыл шаруа-шылығы
жануарлары-ның барлық түрлері бойынша республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
елді мекен
табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с* №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында етті, сүтті және етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын бекітіп беру және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары жиынының шешімі (әрбір табын бойынша, тек қоғамдық табындар үшін толтырылады)
Елді мекен атауы
Жиын өткізу күні
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық бас саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірлері
Тұқымы
Ауыл шаруашылығы жануарларының барлық түрлері бойынша республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
Бұқа(лар) иесінің атауы
2.
Бордақылау алаңы мен фермерлік шаруашылық арасындағы табындағы етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын бекітіп беру және пайдалану (жалдау) жөніндегі шарт (тек тауарлы табындар үшін ғана толтырылады)
Шарт(тар) нөмірі
Жасасу күні
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық бас саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірі(лері)
Асыл тұқымды тұқымдық бұқаның тұқымы
Ауыл шаруашылығы жануарларының барлық түрлері бойынша республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
3.
Ауылдық округке бекітіп берілген ветеринар дәрігер берген тауарлы және қоғамдық табындардың тұқымсыз бұқаларын піштіру туралы анықтама
Нөмірі және берілген күні
Ауылдық округ, елді мекен атауы
Тұқымсыз бұқалардың барлық саны, бас
Піштірілген бұқалар саны, бас
Анықтама берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
4.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Ипотекалық кредит беру индексі
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСН
Бенефициар коды
Ескертпе: *р/с – реттік сан.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші:
________________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20___жылғы "_____" _______________
3-нысан
_________________ облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың/қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды жеткізушілерге 100 пайызға дейін өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Жеткізуші: ________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ____________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Жеткізушінің мекенжайы: ___________________________________________
____________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, ауыл, көше, үй, пәтер нөмірі)
4. Ұрықтандырылған аналық бас саны _____________ бас
5. Субсидиялау нормативі _______________________ теңге
6. Өтеу сомасы ________________________________ теңге
Құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с* №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың/қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
2.
Отандық асыл тұқымдық орталықтың
асыл тұқымды материалын өткізу құқығына арналған дистрибьютерлік шарт (жыл сайынғы)
Шарт нөмірі
Шарт күні
3.
Ірі қара малдың/қойдың аналық басын ұрықтандыру актісі және ірі қара малдың ұрықтандырылған аналық басын буаздыққа зерттеп қарау актісі
Акт нөмірі және күні
Жануар түрі
Ұрықтандырылған мал басының саны, бас
Ұрықтандырылған буаз мал басының саны, бас
Ауылдық округ атауы және ұрықтандыру жөніндегі маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
4.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Ипотекалық кредит беру индексі
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
БСН
Бенефициар коды
Ескертпе: *р/с – реттік сан.
Өтінім ірі қара малды ұрықтандыру жөніндегі әрбір маман бойынша толтырылады.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Жеткізуші:___________ ______________________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болcа))
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "_____" _______________
4-нысан
_________________ облысы
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Бұқашықтардың азығына шығындарды, қозы етін, сүт, жылқы етiн, түйе етін, шошқа етiн, құс және күрке тауық етiн, тағамдық жұмыртқа, биязы және жартылай биязы жүн өндiруді арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: ____________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеке/заңды тұлға үшін) _______________________________________________________________
3. Тауар өндірушінің мекенжайы: _______________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үйдің нөмірі)
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі (бар болса): ___________________________
5. Табын бойынша орташа сауым (кемінде 50 бас бағымдағы сауын сиыры бар сиыр сүтін өндіретін тауар өндірушілер үшін)
6. Өткізілген көлем (қажеттісі толтырылсын):
Өнім түрі
Сою/өңдеу жөніндегі
кәсіпорынның есептік нөмірі
Өнімді сатып алушы, бизнес - сәйкестендіру нөмірі
Өлшем бірлігі
Өндірілген және өткізілген көлем, бірлік
1 бірлік үшін субсидиялар нормативі, теңге
Субсидиялардың жиыны, мың теңге
1
2
3
5
6
7
8
Бұқашықтарды бордақылау
бас
Қозы еті
бас
Жылқы еті
килограмм
Түйе еті
килограмм
Шошқа еті
килограмм
Құс еті
килограмм
Күрке тауық еті
килограмм
Тағамдық жұмыртқа
дана
Сиыр сүті
килограмм
Бие сүті
килограмм
Ешкі сүті
килограмм
Түйе сүті
килограмм
Биязы және жартылай биязы жүн
килограмм
Құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с*№
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Өнімнің өткізілгенін растайтын құжаттар (өнімді өзінің қайта өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне берген жағдайда ұсынылмайды)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Өткізілген өнімге ақы толық төленгенін растайтын құжаттар (өнімді өзінің қайта өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне берген жағдайда ұсынылмайды)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Төленген сома, теңге
3.
Тауар өндірушіге тиесілі емес кәсіпорынның көрсетілетін қызметін пайдаланған кезде жануарларды сою және бастапқы өңдеу бойынша көрсетілген қызметтерді растайтын құжаттар (шарт, шот-фактура, төлем құжаты)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген және төленген өнім көлемі
4.
Өнімді өткізуге арналған тауар-көлік жүкқұжаттарының тізілімі (өнімді өзінің жеке қайта өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне өткізген жағдайда)
Тауар-көлік жүкқұжатының нөмірі және күні (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
5.
Кассалық чектердің тізілімі (өнімді өздері өткізген жағдайда толтырылады)
Кассалық чектің нөмірі және күні (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
6.
Жануарларды сою актісі
Актінің (ілердің) нөмірі және күні
Сойылған мал басы саны, бас
Барлық тірідей салмағы, килограмм
Барлық сойыс салмағы, килограмм
Бір бастың орташа сойыс салмағы, килограмм
7.
Электрондық шаруашылық бойынша есепке алудан немесе "Мал шаруашылығы жай-күйінің есебі" 24-АШ нысанындағы есептен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Өндірілген өнім көлемі, килограмм
Есептің тіркеу нөмірі және статистика органдарының оны қабылдау күні
8.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Ипотекалық кредит беру индексі
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
БСН
Бенефициар коды
Ескертпе: * р/с – реттік саны.
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші:
________ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі (бар болса))
20__ жылғы "_____" _______________
Өтінім 20__ жылғы "_____" _______________ қарауға қабылданды
_________________ облысы ________________ ауданының ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі (бар болса))
5-нысан
_________________ облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған аналық ірі қара мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім (базалық норматив бойынша)
1. Тауар өндірушінің атауы:___________________________________________
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ______________________________________
___________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй нөмірі)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеке / заңды тұлға үшін)______________________________
4. Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:

1)Маточное поголовье (от 18 (восемнадцати) месяцев), голов:
________________________________________________________________________________
2) Племенные быки мясного, молочно-мясного направления, голов: _____________________
3) Нагрузка на быка-производителя, голов: ___________________________________________
4) Всего зарегистрировано поголовья в информационно- аналитической системе, голов
________________________________________________________________________________
5) Всего зарегистрировано поголовья в базе данных по идентификации
сельскохозяйственных животных, голов _____________________________________________
6) Количество кастрированных бычков (старше 12 (двенадцати) месяцев), голов
________________________________________________________________________________
7) Норматив субсидирования ________________ тенге
8) Сумма возмещения ______________________ тенге
Используемые в хозяйстве быки-производители:
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
Сведения о приобретении
Индивидуальный номер животного
Возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в палате
начало, дата
период, сезонов
Дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
6
7
8
Маточное поголовье, участвующее в породном преобразовании:
Индивидуальный номер животного
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
Сведения о документах:
№ п/п*
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Индекс ипотечного кредитования
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
БИН
Код Бенефициара
2.
Акт земельного участка
(заполняется только сельскохозяйственным кооперативом осуществляющим ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота)
Номер(а) и дата(ы) акта(ов)
Площадь, гектар
Примечание:*п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить сохранность просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли) в течении года, в случае не обеспечения сохранности обязуюсь вернуть полученные субсидии.
Товаропроизводитель:
_____________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
форма 6
Управление сельского хозяйства
_______________________ области
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы
с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного
породным преобразованием (по дополнительному нормативу)

1) Аналық мал басы (18 айдан бастап), бас: _______________________________
2) Етті, сүтті-етті бағыттағы асыл тұқымды бұқалар, бас: ___________________
3) Тұқымдық бұқаға жүктеме, бас: ______________________________________
4) Ақпараттық-талдау жүйесінде тіркелген барлық мал басы, бас____________
5) Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасында тіркелген барлық мал басы, бас ________________________________
6) Піштірілген бұқашықтар саны (12 айдан үлкен), бас_____________________
7) Субсидиялау нормативі ________________ теңге
8) Өтеу сомасы _______________ теңге
Шаруашылықта пайдаланылатын тұқымдық бұқалар:
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
Сатып алу туралы мәліметтер
Жануардың жеке нөмірі
жасы, ай
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
кезең, маусым
түскен күні
Сатушы
ның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Тұқымдық түрлендіруге қатысатын аналық мал басы:
Жануардың жеке нөмірі
Жасы, ай
Шаруашылықта тіркелген күні
1
2
3
Құжаттар туралы мәліметтер:
р/с* №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Ипотекалық кредит беру индексі
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
БСН
Бенефициар коды
2.
Жер учаскесінің актісі
(ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізетін ауыл шаруашылығы кооперативі ғана толтырады)
Актінің (актілердің) нөмірі (нөмірлері) және күні (күндері)
Аумақ, га
Ескертпе: * р/с – реттік саны.
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Субсидияланған аналық мал басының бір жыл ішінде сақталуын қамтамасыз етуге міндеттенемін (табиғи кему нормаларының шегінде өлуді қоспағанда), сақталу қамтамасыз етілмеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтарып беруге міндеттенемін.
Тауар өндіруші: _________ _______________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар
_______________________________________________________________
болса))
Мөр (бар болса ) орны
20 ___ жылғы "_____" ____________
6-нысан
_________________ облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған аналық ірі қара мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім (қосымша норматив бойынша)

1. Наименование товаропроизводителя: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
3. Регистрационный номер, дата регистрации: ________________________________________
4. Статистика по ведению породного преобразования:
1) Количество маточного поголовье просубсидированного по базовому нормативу в
предыдущем случном сезоне, голов: ________________________________________________
2) Количество полученного приплода, голов: _________________________________________
3) Средний выход приплода по хозяйству, процент: ___________________________________
4) Всего зарегистрировано поголовья в Информационно-аналитической системе, голов
________________________________________________________________________________
5) Всего зарегистрировано поголовья в базе данных по идентификации
сельскохозяйственных животных, голов _____________________________________________
6) Норматив субсидирования ________________ тенге
7) Сумма возмещения ______________________ тенге
Данные о полученном приплоде:
№ п/п*
Индивидуальный номер животного матери просубсидированной по базовому нормативу
Индивидуальный номер животного приплода
Дата рождения
1
2
3
4
Сведения о документах:
№ п/п*
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
Индивидуальный идентификационный номер /Бизнес - идентификационный номер
Индекс ипотечного кредитования
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
Бизнес - идентификационный номер
Код Бенефициара
Примечание:*п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить сохранность полученного приплода до момента сверки Рабочей группой создаваемой отделом сельского хозяйства соответствующего района, городов Астана и Алматы и городов областного значения.
Товаропроизводитель:
____________ _______________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ год
форма 7
Управление сельского хозяйства
_______________________ области
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы
с маточным поголовьем крупного рогатого скота (для товаропроизводителей,
занимающихся разведением племенного крупного рогатого скота мясного,
молочного и молочно-мясного направлений продуктивности)
(по базовому нормативу)
1.Наименование товаропроизводителя: ______________________________________________
________________________________________________________________________________
2.Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
3.Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН)/бизнес – идентификационный
номер (далее - БИН) (для физического/юридического лица)
________________________________________________________________________________
4.Количество маточного поголовья (коровы, нетели и телки старше 15 (пятнадцати)
месяцев), голов: _________________________________________________________________
5.Всего зарегистрировано поголовья в информационно- аналитической системе, голов
________________________________________________________________________________
6.Всего зарегистрировано поголовья в базе данных по идентификации сельскохозяйственных
животных, голов _________________________________________________________________
7.Норматив субсидирования ________________ тенге
8.Сумма возмещения ______________________ тенге
Сведения о племенном маточном поголовье:
Сведения о животном
Индивидуальный номер животного
возраст, месяцев
порода
регистрационый номер в республиканской палате по всем видам сельскохозяйственных животных
наименование стада
1
2
3
4
5
Сведения о документах:
п/п*
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Индекс ипотечного кредитования
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
БИН
Код Бенефициара
Примечание:*п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.

1. Тауар өндірушінің атауы:___________________________________________
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ______________________________________
___________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй нөмірі)
3. Тіркеу нөмірі, тіркеу күні: ______________________________
4. Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:
1) Алдыңғы шағылыстыру кезеңінде базалық норматив бойынша субсидияланған аналық мал басының саны, бас: __________________________
2) Алынған төлдің саны, бас: _________
3) Шаруашылық бойынша төлдің орташа шығысы, пайыз: _________________
4) Ақпараттық-талдау жүйесінде тіркелген барлық мал басы, бас____________
5) Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасында тіркелген барлық мал басы, бас ________________________________
6) Субсидиялау нормативі ________________ теңге
7) Өтеу сомасы______________ теңге
Алынған төл туралы мәліметтер:
Базалық норматив бойынша субсидияланған енесінің жануардың жеке нөмірі
Төлдің жануардың жеке нөмірі
Туған күні
1
2
3
4
Құжаттар туралы мәліметтер:
р/с* №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
Жеке сәйкестендіру нөмірі /Бизнес - сәйкестендіру нөмірі
Ипотекалық кредит беру индексі
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі
Бенефициар коды
Ескертпе: р/с* - реттік саны.
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Алынған төлдің тиісті ауданның, Астана және Алматы қалаларының және облыстық маңызы бар қалалардың ауыл шаруашылығы бөлімі құрған Жұмыс тобының салыстырып-тексеру сәтіне дейін сақталуын қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Тауар өндіруші: _________ _______________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар
____________________________________________________________________
болса))
Мөр (бар болса) орны
20 ___ жылғы "_____" ____________
7-нысан
_________________ облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы
Ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізуге (өнімділіктің етті, сүтті және етті-сүтті
бағыттарындағы асыл тұқымды ірі қара мал өсірумен айналысатын тауар
өндірушілер үшін) субсидиялар алуға арналған
өтінім (базалық норматив бойынша)
1. Тауар өндірушінің атауы:___________________________________________
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ______________________________________
___________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй нөмірі)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеке/заңды тұлға үшін) _______________________________
4. Аналық мал басы саны (сиырлар, қашарлар және 15 айдан үлкен құнажындар), бас______________________________________________
5) Ақпараттық-талдау жүйесінде тіркелген барлық мал басы, бас____________
6) Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасында тіркелген барлық мал басы, бас ________________________________
7) Субсидиялау нормативі________________ теңге
8) Өтеу сомасы _______________ теңге
Асыл тұқымды аналық мал басы туралы мәліметтер:
Жануар туралы мәліметтер
Жануардың жеке нөмірі
жасы, ай
тұқымы
Ауыл шаруашылығы жануарларының барлық түрі бойынша республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
табынның атауы
1
2
3
4
5
Құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с*№
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Ипотекалық кредит беру индексі
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
БСН
Бенефициар коды
Ескертпе: * р/с – реттік саны.
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.

Обязуюсь обеспечить исполнение критериев и требований, установленными Правилами субсидирования развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденными приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14813).
Товаропроизводитель:
_________________ _______________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
форма 8
Управление сельского хозяйства
_______________________ области
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы
с маточным поголовьем крупного рогатого скота (для товаропроизводителей,
занимающихся разведением племенного крупного рогатого скота мясного,
молочного и молочно-мясного направлений продуктивности)
(по дополнительному нормативу)
1. Наименование товаропроизводителя: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
3. Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН) / бизнес – идентификационный
номер(далее -БИН) (для физического/юридического лица) ______________________________
4.Статистика по ведению породного преобразования:

Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14813 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында белгіленген өлшемшарттар мен талаптардың орындалуын қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Тауар өндіруші: ___________ _____________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар
____________________________________________________________________
болса))
Мөр орны (бар болса)
20__ жылғы "_____" ______________
8-нысан
_________________ облысының
_________________ басқармасы
Ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге (өнімділіктің етті, сүтті және етті-сүтті бағыттарындағы ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін) субсидиялар алуға арналған өтінім (қосымша норматив бойынша)
1. Тауар өндірушінің атауы:___________________________________________
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ______________________________________
___________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй нөмірі)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеке/заңды тұлға үшін) _______________________________
4. Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:

3. Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) / бизнес –
идентификационный номер (далее -БИН) (для физического/юридического лица) ___________
4. Статистика по ведению породного преобразования:
1) Маточное поголовье (от 12 (двенадцати) месяцев), голов: ____________________________
2) Племенных баранов-производителей, голов: _______________________________________
3) Нагрузка на барана-производителя, голов: _____________________________
4) Всего зарегистрировано поголовья в Информационно-аналитической системе, голов
________________________________________________________________________________
5) Всего зарегистрировано поголовья в базе данных по идентификации
сельскохозяйственных животных, голов _____________________________________________
6) Количество кастрированных баранчиков (старше 3 (трех) месяцев), голов
________________________________________________________________________________
7) Норматив субсидирования ________________ тенге
8) Сумма возмещения _______________________ тенге
Используемые в хозяйстве бараны-производители при породном преобразовании:
Сведения о баране-производителе
Использование барана -производителя
Сведения о приобретении
Индивидуальный номер животного
возраст, месяцев
порода
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
6
7
Сведения о племенных баранах-производителях при использовании с племенным маточным поголовьем:
Индивидуальный номер животного
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
1
2
3
4
5
Список маточного поголовья овец, участвующего в породном преобразовании:*
Индивидуальный номер животного
Индивидуальный номер животного
Индивидуальный номер животного
Индивидуальный номер животного
Индивидуальный номер животного
1
2
3
4
5
Сведения о документах:
№ п/п**
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие наличие специального технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения сельскохозяйственных животных или договор с племенным и дистрибьютерным центром на проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
Наименование имеющегося в наличии оборудования или наименование племенного и дистрибьютерного центра с которым заключен договор
2.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Индекс ипотечного кредитования
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
БИН
Код Бенефициара
Примечание:
*таблица включает информацию только по идентификационным номерам животных, овцы, приведенные в таблице участвуют в породном преобразовании на дату формирования заявки, номера отсортированы в порядке увеличения.
**п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить исполнение критериев и требований, установленными Правилами субсидирования развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденными приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14813).
Товаропроизводитель: __________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя и отчество (при наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
форма 10
Управление сельского хозяйства
_______________________ области
Заявка
на получение субсидий на получение субсидий, на ведение селекционной
и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
1.Наименование товаропроизводителя: ______________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
3.Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН)/бизнес – идентификационный
номер (далее - БИН) (для физического/юридического лица) _____________________________
4.Статистика по поголовью самок:

3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеке/заңды тұлға үшін) _______________________________
4. Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:
1) Аналық бас (12 айдан бастап), бас: __________
2) Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар, бас: ____________
3) Тұқымдық қошқарларға жүктеме, бас: ____________
4) Ақпараттық-талдау жүйесінде тіркелген барлық мал басы, бас____________
5) Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасында тіркелген барлық мал басы, бас ________________________________
6) Піштірілген тоқтылар саны (3 айдан үлкен), бас_________________________
7) Субсидиялау нормативі ________________ теңге
8) Өтеу сомасы______________ теңге
Тұқымдық түрлендіру кезінде шаруашылықта пайдаланылатын тұқымдық қошқарлар:
Тұқымдық қошқар туралы мәліметтер
Тұқымдық қошқарды пайдалану
Сатып алу туралы мәліметтер
Жануардың жеке нөмірі
жасы, ай
тұқым
басталуы, күні
кезең, маусым
түскен күні
сатушының атауы
1
2
3
4
5
7
8
Асыл тұқымды аналық мал басымен бірге пайдалану кезіндегі асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар туралы мәліметтер:
Жануардың жеке нөмірі
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, ай
тұқымы
1
2
3
4
5
Тұқымдық түрлендіруге қатысатын қойлардың аналық мал басының тізімі:
Жануардың жеке нөмірі
Жануардың жеке нөмірі
Жануардың жеке нөмірі
Жануардың жеке нөмірі
Жануардың жеке нөмірі
1
2
3
4
5
Құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с* №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы технологиялық жабдықтардың болуын растайтын құжаттар немесе қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізуге асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықпен шарт
Құжаттың (құжаттардың) атауы
Нөмірі мен мерзімі (болған жағдайда)
Қолда бар жабдық атауы немесе шарт жасалған асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталық атауы
2.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Ипотекалық кредит беру индексі
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
БСН
Бенефициар коды
Ескертпе:
* кесте тек жануарлардың бірдейлендіру нөмірлері жөніндегі ақпаратты қамтиды, кестеде келтірілген қойлар тұқымдық түрлендіруге өтінімді қалыптастыру мерзімінен бастап қатысады, нөмірлер ұлғаю тәртібімен іріктелген.
** р/с – реттік саны.
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14813 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында белгіленген өлшемшарттар мен талаптардың орындалуын қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): ___________ ________________________
(қолы) (басшының тегі, аты,
_______________________________________________________________
әкесінің аты (бар болса))
Мөр орны (бар болса)
20__ жылғы "_____" ______________
10-нысан
_________________ облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы
Маралдардың (бұғылардың) аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндірушінің атауы:___________________________________________
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ______________________________________
___________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй нөмірі)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеке/заңды тұлға үшін) _______________________________
4. Ұрғашылар басы бойынша статистика: __________

1) Норматив субсидирования ______________________ тенге
2) Сумма возмещения ____________________________ тенге
Сведения о документах:
№ п/п*
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
Индекс ипотечного кредитования
БИН
Код Бенефициара
2.
Выписка из электронного похозяйственного учета или отчета из формы 24-СХ "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется пчелосемей
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
Примечание:*п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить исполнение критериев и требований, установленными Правилами субсидирования развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденными приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14813).
Товаропроизводитель:
_________ _____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
форма 12
Управление сельского хозяйства
_______________________ области
Заявка
на получение субсидий племенными и дистрибьютерными центрами за
приобретение специальной техники и технологического оборудования,
используемого для организации искусственного осеменения маточного поголовья
сельскохозяйственных животных
1. Покупатель: ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица, адрес)
2. Адрес: ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
3. Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН)/бизнес – идентификационный
номер (далее -БИН) (для физического/юридического лица) _____________________________
4. Приобретено ____________ единиц специальной техники и технологического
оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного
поголовья сельскохозяйственных животных;

1) Субсидиялау нормативі ____________________теңге
2) Өтеу сомасы _______________ теңге
Құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық пошта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
Ипотекалық кредит беру индексі
БСН
Бенефициар коды
2.
Электрондық шаруашылық бойынша есепке алу кітабынан немесе "Мал шаруашылығының жай-күйі туралы есеп" 24-АШ нысаны есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Бал ара ұясы бар
Тіркеу нөмірі және статистика органдарының есепті қабылдау күні
Ескертпе:* р/с – реттік саны.
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14813 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында белгіленген өлшемшарттар мен талаптардың орындалуын қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Тауар өндіруші: ________ ______________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "_____" ______________
12-нысан
_________________ облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы
Асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Сатып алушы: _______________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы, мекенжайы)
2. Мекенжайы: _______________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй нөмірі)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеке/заңды тұлға үшін) ________________________________
4. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтың __________ данасы сатып алынды

5. Сумма возмещения _______________ тенге
Сведения о документах:
№ п/п*
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
Номер договора
Дата заключения
Вид приобретенного оборудования
2.
Документы, подтверждающие стоимость и оплату приобретенных товаров
Наименование документа(ов)
Номер(а) (при наличии)
Дата указанная в документе(ах)
Стоимость и оплаченная сумма
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Код Бенифициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
Индекс ипотечного кредитования
БИН
Код Бенифициара
Примечание:*п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Покупатель:
_________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) покупателя)
Место печати
"_____" _______________ 20__ года
форма 13
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий на удешевление затрат на корма
сельскохозяйственных животных
Наименование товаропроизводителя: _______________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, квартира)
3. Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН)/бизнес – идентификационный
номер (далее -БИН) (для физического/юридического лица) _____________________________
4. Учетный номер хозяйства _______________________________________________________
5. Наличие маточного поголовья ____________ голов
6. Норматив субсидирования ________________тенге
7.Сумма возмещения _______________________тенге
Сведения о документах:
№ п/п*
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения) и/или договор на покупку кормов
номер акта/договора
Дата выдачи акта/дата заключения договора
Площадь, гектар/объем, тонн
2.
Справка-расчет затрат на корма
Дата составления
Вид корма
Наименование затрат
Всего стоимость, тенге
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Код Бенефициара
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
Банковский идентификационный код
Индекс ипотечного кредитования
БИН
Код Бенефициара
Примечание:*п/п- порядковый номер.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:_______ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать (при наличии))
"_____" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _________________________
_____________________ района _________________области
_________ _____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать(при наличии))

5. Өтеу сомасы _______________ теңге
Құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с* №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға арналған сатып алу-сату шарты
Шарт нөмірі
Жасалған күні
Сатып алынған жабдық түрі
2.
Сатып алынған тауарлардың құнын және оған ақы төленгенін растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Кұжатта (құжаттарда) көрсетілген күн
Құны және төленген сома
3.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық пошта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
Ипотекалық кредит беру индексі
БСН
Бенефициар коды
Ескертпе: * р/с – реттік саны.
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Сатып алушы: _________ _________________________________________
(қолы) (сатып алушының тегі, аты,
_______________________________________________________________
әкесінің аты (бар болса))
Мөр орны
20__ жылғы "_____" _______________
13-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Ауыл шаруашылығы жануарларының азықтарына кеткен шығындарды арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1.Тауар өндірушінің атауы:___________________________________
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ______________________________________
___________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй нөмірі)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)/бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеке/заңды тұлға үшін) _______________________________
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі ____________________________________
5. Аналық бас бар _________________________ бас
6. Субсидиялау нормативі________________ теңге
7. Өтеу сомасы _______________ теңге
Құжаттар туралы мәліметтер:
р/с *
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Азықтық дақылдарға және (немесе) шабындық (шабылатын) алқаптарға (түбегейлі жақсарту егістіктері, шабындықтары, жайылымдары) жер учаскесiн бөлiп беру актісі және (немесе) азық сатып алу шарты
актінің/шарттың нөмірі
Акт берілген күн/шарт жасалған күн
алаң, гектар/көлем, тонна
2.
Азыққа кеткен шығындардың анықтама-есептемесі
Жасау күні
Азық түрі
Шығындар атауы
Барлық құны, теңге
3.
Екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық пошта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
Бенефициар коды
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
Банктік сәйкестендіру коды
Ипотекалық кредит беру индексі
БСН
Бенефициар коды
Ескертпе: *р/с – реттік саны.
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: _________ _______________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
____________________________________________________________________
мөр (бар болса)
20__ жылғы "_____" _______________
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды.
_____________________ облысы _________________ ауданы ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ______________________________________
________________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр орны (бар болса))