О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 380 "Об утверждении регламентов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 июня 2017 года № 221. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июля 2017 года № 15401. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 139.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 10.04.2020 № 139 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 380 "Об утверждении регламентов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11604, опубликованный 12 августа 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет") (далее – Приказ) следующие изменения:
подпункт 4) пункта 1 исключить;
приложения 1, 2, 3, 5, 6, 7 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонной контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.

"Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігінің мұнай және газ саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 380 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 28 маусымдағы № 221 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 шілдеде № 15401 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 139 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 10.04.2020 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігінің мұнай және газ саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 380 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11604 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) (бұдан әрі – бұйрық) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 5, 6, 7-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан К. Бозумбаев
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 июня 2017 года № 221
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики Республики
Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования (далее – разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно стандарту государственной услуги "Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт) с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю электронным способом.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 28 масымдағы
№ 221 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
1-қосымша
"Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсат немесе мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар "Мұнай және газ саласындағы Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген), (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес нысан бойынша өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) ознакомление руководством услугодателя в течение четырех часов с содержанием документа и наложение резолюции. Передача документа руководителю соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководитель услугодателя);
3) выбор руководителем услугодателя в течение четырех часов ответственного работника структурного подразделения (далее – исполнитель);
4) исполнитель в течение трех рабочих дней проверяет достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае полноты и достоверности представленных документов:
подготовка исполнителем проекта разрешения;
согласование руководителем услугодателя проекта разрешения в течение четырех часов;
подписание руководством услугодателя проекта разрешения в течение четырех часов;
работник канцелярии услугодателя регистрирует проект разрешения в день подписания руководством услугодателя;
в случае установления факта неполноты или недостоверности представленных документов исполнитель в указанные сроки подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
согласование мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководителем услугодателя в течение четырех часов;
подписание мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководством услугодателя в течение четырех часов;
работник канцелярии услугодателя регистрирует мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в день подписания руководством услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) ознакомленная и наложенная резолюция;
3) исполнитель;
4) рассмотренный пакет документов;
5) полнота и достоверность представленных документов;
6) мотивированный ответ об отказе:
завизированный мотивированный ответ об отказе;
подписанный мотивированный ответ об отказе;
зарегистрированный мотивированный ответ об отказе с исходящим номером;
7) результат оказания государственной услуги:
завизированный результат оказания государственной услуги;
подписанный результат оказания государственной услуги;
зарегистрированный результат оказания государственной услуги с исходящим номером.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің оның келіп түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына беруі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама жазуы. Көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) құжаттарды беруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының төрт сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын таңдауы (бұдан әрі – орындаушы);
4) орындаушы үш жұмыс күні ішінде құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда орындаушы:
рұқсат жобасын дайындайды;
рұқсат жобасын көрсетілетін қызметті беруші басшысының төрт сағат ішінде келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде рұқсат жобасына қол қоюы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері рұқсат жобасын тіркейді.
ұсынылған құжаттардың толық еместігі немесе дұрыс еместігі фактілері анықталған жағдайда орындаушы көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен төрт сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты келісу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні тіркейді;
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) танысқан және салынған бұрыштама;
3) орындаушы;
4) қарастырылған құжаттар топтамасы;
5) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
6) бас тарту туралы дәлелді жауап:
бұрыштама қойылған бас тарту туралы дәлелді жауап;
қол қойылған бас тарту туралы дәлелді жауап;
тіркелген шығыс нөмірі бар бас тарту туралы дәлелді жауап;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
бұрыштама қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
тіркелген шығыс нөмірі бар мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі.

Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководство услугодателя;
4) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя;
2) ознакомление руководством услугодателя в течение четырех часов с содержанием документа и наложение резолюции. Передача документа руководителю услугодателя;
3) выбор руководителем услугодателя в течение четырех часов исполнителя;
4) исполнитель в течение трех рабочих дней проверяет достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае полноты и достоверности представленных документов:
подготовка исполнителем проекта разрешения;
согласование руководителем услугодателя проекта разрешения в течение четырех часов;
подписание руководством услугодателя проекта разрешения в течение четырех часов;
работник канцелярии услугодателя регистрирует проект разрешения в день подписания руководством услугодателя;
в случае установления факта неполноты или недостоверности представленных документов исполнитель в указанные сроки подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
согласование мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководителем услугодателя в течение четырех часов;
подписание мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководством услугодателя в течение четырех часов;
работник канцелярии услугодателя регистрирует мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в день подписания руководством услугодателя.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки заявления услугополучателя.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление через портал.
График работы услугодателя указан в пункте 8 Стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта.

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
4) орындаушы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің оның келіп түскен күні тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама жазуы. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжатты беруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының төрт сағат ішінде орындаушыны таңдауы;
4) орындаушы үш жұмыс күні ішінде құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда орындаушы:
рұқсат жобасын дайындайды;
рұқсат жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен төрт сағат ішінде келісу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде рұқсат жобасына қол қоюы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері рұқсат жобасын тіркейді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі немесе дұрыс еместігі фактілері анықталған жағдайда орындаушы көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен төрт сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты келісу;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының төрт сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні тіркейді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтінішін береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал) в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка через портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка через портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание государственной услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного разрешения (заявление услугополучателя) и обработка заявления на веб-портале "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – "Е-лицензирование");

10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы.
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы іс-қимылының қадамдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизация процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН) мен паролі арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты, порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған өтініш нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы идентификациялық деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сының дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштің толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
10) 7-үдеріс – электрондық рұқсатты (көрсетілетін қызметті алушының өтініші) тіркеу "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" веб-порталында (бұдан әрі – "Е-лицензиялау") және өтінішті өңдеу;

11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых услугополучателем документов основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в "Е-лицензировании";
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной в "Е-лицензировании".
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет - ресурсе услугодателя.
12. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены выходные формы положительного и отрицательного ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
13. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
14. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll-центра портала (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешений на
сжигание в факелах попутного и
(или) природного газа при
испытании объектов скважин,
пробной эксплуатации
месторождения, технологически
неизбежном сжигании газа при
пусконаладке, эксплуатации,
техническом обслуживании и
ремонтных работах
технологического
оборудования"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешений на
сжигание в факелах попутного и
(или) природного газа при
испытании объектов скважин,
пробной эксплуатации
месторождения, технологически
неизбежном сжигании газа при
пусконаладке, эксплуатации,
техническом обслуживании и
ремонтных работах
технологического
оборудования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешений на
сжигание в факелах попутного и
(или) природного газа при
испытании объектов скважин,
пробной эксплуатации
месторождения, технологически
неизбежном сжигании газа при
пусконаладке, эксплуатации,
техническом обслуживании и
ремонтных работах
технологического
оборудования"
Выходная форма положительного ответа

11) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
12) 8-үдеріс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялауда" қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қолдану арқылы қалыптастырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
12. Осы Регламентке 3-қосымшада оң және теріс жауаптардың шығыс нысандары келтірілген, оған сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ұсынылады.
13. Сұрау өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
көрсетілетін қызметті алу тарихынан "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.
14. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны порталдың сall-орталығының телефоны (1414, 8 800 080 7777) арқылы алуға болады.
"Ұңғымалар объектілерін
сынау, кен орнын сынамалық
пайдалану, технологиялық
жабдықты іске қосу-ретке
келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету
және жөндеу жұмыстары
кезінде газды технологиялық
еріксіз жағу кезінде ілеспе
және (немесе)табиғи газды
алау етіп жағуға рұқсаттар
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің
регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Ұңғымалар объектілерін
сынау, кен орнын сынамалық
пайдалану, технологиялық
жабдықты іске қосу-ретке
келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету
және жөндеу жұмыстары
кезінде газды технологиялық
еріксіз жағу кезінде ілеспе
және (немесе)табиғи газды
алау етіп жағуға рұқсаттар
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Ұңғымалар объектілерін
сынау, кен орнын сынамалық
пайдалану, технологиялық
жабдықты іске қосу-ретке
келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету
және жөндеу жұмыстары
кезінде газды технологиялық
еріксіз жағу кезінде ілеспе
және (немесе)табиғи газды
алау етіп жағуға рұқсаттар
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің
регламентіне 3-қосымша
Оң жауаптың шығыс нысаны

2. Выходная форма отрицательного ответа
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 июня 2017 года № 221
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики Республики
Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на строительство или размещение морского сооружения"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на строительство или размещение морского сооружения" оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на строительство или размещение морского сооружения (далее – разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно стандарту государственной услуги "Выдача разрешений на строительство или размещение морского сооружения", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт) с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) ознакомление руководством услугодателя в течение четырех часов с содержанием документа и наложение резолюции. Передача документа руководителю соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководитель услугодателя);

2. Теріс жауаптың шығыс нысаны
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 28 масымдағы
№ 221 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
2-қосымша
"Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – теңiз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) немесе мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар "Мұнай және газ саласындағы Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес нысан бойынша (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген), (бұдан әрі – Стандарт) өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің оның келіп түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына беруі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама жазуы. Көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) құжаттарды беруі;

3) выбор руководителем услугодателя в течение четырех часов ответственного работника структурного подразделения (далее – исполнитель);
4) исполнитель в течение трех рабочих дней проверяет достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае полноты и достоверности представленных документов: подготовка исполнителем заявления с приложением проекта разрешения (далее – запрос) на согласование в уполномоченные органы в области обороны, обеспечения охраны государственной границы, использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения и охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – государственные органы);
согласование руководителем услугодателя запроса для направления на согласование в государственные органы в течение четырех часов;
подписание руководством услугодателя запроса для направления на согласование в государственные органы в течение четырех часов;
работник канцелярии услугодателя регистрирует запрос для направления на согласование в государственные органы в день подписания руководством услугодателя;
в случае установления факта неполноты или недостоверности представленных документов исполнитель в указанные сроки подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
согласование мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководителем услугодателя в течение четырех часов;
подписание мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководством услугодателя в течение четырех часов;
работник канцелярии услугодателя регистрирует мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в день подписания руководством услугодателя;
5) государственные органы в течение семи рабочих дней предоставляет услугодателю положительный или отрицательный ответ;
6) проведение исполнителем анализа ответов государственных органов в день поступления;
7) при положительном либо отрицательном ответе государственных органов исполнитель в течение трех рабочих дней подготавливает результат оказания государственной услуги;
согласование результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в течение четырех часов;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя в течение четырех часов;
работник канцелярии услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги в день подписания руководством услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының төрт сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын таңдауы (бұдан әрі – орындаушы);
4) орындаушы үш жұмыс күні ішінде құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда орындаушы: өтінішті рұқсат жобасымен қоса (бұдан әрі – сұрау) қорғаныс, мемлекеттік шекараны қорғауды қамтамасыз ету, су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру және жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органдарға (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) келісуге дайындайды;
мемлекеттік органдарға келісуге жолдау үшін сұрауды көрсетілетін қызметті беруші басшысының төрт сағат ішінде келісуі;
мемлекеттік органдарға келісуге жолдау үшін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде сұрауға қол қоюы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері сұрауды мемлекеттік органдарға келісуге жолдау үшін тіркейді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі немесе дұрыс еместігі фактілері анықталған жағдайда орындаушы көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен төрт сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты келісу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюуы;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні тіркейді;
5) мемлекеттік органдар жеті жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет берушіге оң немесе теріс жауап береді;
6) орындаушы мемлекеттік органдардың жауаптарын келіп түскен күні талдайды;
7) орындаушы мемлекеттік органдардың оң немесе теріс жауаптары кезінде үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды;
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен төрт сағат ішінде келісу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:

6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка через портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного разрешения (запроса услугополучателя) и обработка запроса на веб-портале "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – "Е-лицензирование");
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых услугополучателем документов основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в "Е-лицензировании";
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (разрешение), сформированной в "Е-лицензировании". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет - ресурсе услугодателя.
12. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены выходные формы положительного и отрицательного ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
13. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.

6) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы идентификациялық деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сының дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштің толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
10) 7-үдеріс – электрондық рұқсатты (көрсетілетін қызметті алушының өтініші) тіркеу және "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" веб-порталында (бұдан әрі – "Е-лицензиялау") өтінішті өңдеу;
11) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
12) 8-үдеріс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялауда" қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қолдану арқылы қалыптастырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
12. Осы Регламентке 3-қосымшада оң және теріс жауаптардың шығыс нысандары келтірілген, оған сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ұсынылады.
13. Сұрау өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
көрсетілетін қызметті алу тарихынан "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.

14. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll-центра портала (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешений на
строительство или размещение
морского сооружения"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешений на
строительство или размещение
морского сооружения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешений на
строительство или размещение
морского сооружения"
Выходная форма положительного ответа
2. Выходная форма отрицательного ответа
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 июня 2017 года № 221
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики Республики
Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море" оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море (далее – разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления по форме согласно стандарту государственной услуги "Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт) с прилагаемыми документами (далее – запрос) услугополучателя, поданного услугодателю электронным способом.

14. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпараттыжәне консультацияны порталдың сall-орталығының телефоны (1414, 8 800 080 7777) арқылы алуға болады.
"Теңіз құрылыстарын салуға
немесе орналастыруға рұқсаттар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Теңіз құрылыстарын салуға
немесе орналастыруға рұқсаттар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Теңіз құрылыстарын салуға
немесе орналастыруға рұқсаттар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
3-қосымша
Оң жауаптың шығыс нысаны
2. Теріс жауаптың шығыс нысаны
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 28 масымдағы
№ 221 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
3-қосымша
"Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) немесе мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар "Мұнай және газ саласындағы Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген), (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес нысан бойынша өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на работы по строительству, монтажу или прокладке нефтегазопроводов на море (далее – разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно стандарту государственной услуги "Выдача разрешений на работы по строительству, монтажу или прокладке нефтегазопроводов на море", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт) с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) ознакомление руководством услугодателя в течение четырех часов с содержанием документа и наложение резолюции. Передача документа руководителю соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководитель услугодателя);
3) выбор руководителем услугодателя в течение четырех часов ответственного работника структурного подразделения (далее – исполнитель);
4) исполнитель в течение трех рабочих дней проверяет достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае полноты и достоверности представленных документов: подготовка исполнителем заявления с приложением проекта разрешения (далее – запрос) на согласование в уполномоченные органы в области обороны, обеспечения охраны государственной границы, использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения и охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – государственные органы);
согласование руководителем услугодателя запроса для направления на согласование в государственные органы в течение четырех часов;
подписание руководством услугодателя запроса для направления на согласование в государственные органы в течение четырех часов;
работник канцелярии услугодателя регистрирует запрос для направления на согласование в государственные органы в день подписания руководством услугодателя;
в случае установления факта неполноты или недостоверности представленных документов исполнитель в указанные сроки подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
согласование мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководителем услугодателя в течение четырех часов;
подписание мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководством услугодателя в течение четырех часов;
работник канцелярии услугодателя регистрирует мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в день подписания руководством услугодателя;
5) государственные органы в течение семи рабочих дней предоставляют услугодателю положительный или отрицательный ответ;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – теңізде мұнай-газ құбырларын салу, монтаждау немесе төсеу жөніндегі жұмыстарға рұқсаттар (бұдан әрі – рұқсат) немесе мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар "Мұнай және газ саласындағы Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Теңізде мұнай-газ құбырларын салу, монтаждау немесе төсеу жөніндегі жұмыстарға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес нысан бойынша (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген), (бұдан әрі – Стандарт) өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің оның келіп түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына беруі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама жазуы. Көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) құжаттарды беруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының төрт сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын таңдауы (бұдан әрі – орындаушы);
4) орындаушы үш жұмыс күні ішінде құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда орындаушы: өтінішті рұқсат жобасымен қоса (бұдан әрі – сұрау) қорғаныс, мемлекеттік шекараны қорғауды қамтамасыз ету, су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру және жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органдарға (бұдан әрі - мемлекеттік органдар) келісуге дайындайды;
мемлекеттік органдарға келісуге жолдау үшін сұрауды көрсетілетін қызметті беруші басшысының төрт сағат ішінде келісуі;
мемлекеттік органдарға келісуге жолдау үшін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының төрт сағат ішінде сұрауға қол қоюы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері сұрауды мемлекеттік органдарға келісуге жолдау үшін тіркейді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі немесе дұрыс еместігі фактілері анықталған жағдайда орындаушы көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен төрт сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты келісу;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының төрт сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюуы;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні тіркейді;
5) мемлекеттік органдар жеті жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет берушіге оң немесе теріс жауап береді;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводородное сырье), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере нефти и газа" оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводородное сырье), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере нефти и газа в форме электронного документа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица (далее – результат оказания государственной услуги).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии:
регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги;
ознакомление руководством услугодателя в течение двух часов с содержанием документа и наложение резолюции. Передача документа руководителю соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководитель услугодателя);
выбор руководителем услугодателя в течение двух часов ответственного работника структурного подразделения (далее – исполнитель);
исполнитель в течение двух рабочих дней проверяет полноту представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводородное сырье), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере нефти и газа", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт);
в случае установления факта неполноты представленных документов исполнитель в течение двух рабочих дней подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
согласование мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководителем услугодателя в течение двух часов;
подписание мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью руководства услугодателя в течение двух часов;
в случае полноты представленных документов для осуществления разрешительного контроля:
- подготовка исполнителем запроса на проведение разрешительного контроля в форме электронного документа на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям (далее – запрос);
согласование руководителем услугодателя запроса для проведения проверки работником услугодателя в течение двух часов;
подписание руководством услугодателя запроса для проведения проверки работником услугодателя, удостоверенного электронной цифровой подписью;
для проведения проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям территориальным подразделением услугодателя:
- ознакомление руководителем территориального подразделения в течение двух часов с содержанием документа и выбор ответственного работника территориального подразделения;
- в течение восемнадцати рабочих дней работник территориального подразделения устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;
- в течение двух рабочих дней предоставляется услугодателю положительный или отрицательный ответ в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью руководителя территориального подразделения;
в случае проведения проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям работником услугодателя – в течение двадцати рабочих дней работник устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;
проведение исполнителем анализа ответа территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение двух рабочих дней;
при положительном либо отрицательном ответе территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение восьми рабочих дней исполнитель подготавливает результат оказания государственной услуги;
согласование результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в течение двух часов;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя в течение двух часов;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мұнай және газ саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутек шикізаты), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия беру" мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi – мұнай және газ саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутек шикізаты), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, электрондық құжат нысанында немесе уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алған кезде:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті түскен күні тіркеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама жазуы. Көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) құжаттарды беруі;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын таңдауы (бұдан әрі – орындаушы);
орындаушы екі жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мұнай және газ саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Мұнай және газ саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутек шикізаты), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген), (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда орындаушы екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыруы;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда рұқсаттық бақылауды жүргізу үшін:
- орындаушы көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру бойынша рұқсат беру бақылауын жүзеге асыруға арналған электрондық құжат түрінде сұрау (бұдан әрі – сұрау) дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру жүргізуге арналған сұрауды келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру жүргізу үшін сұрауды электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыруы;
көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруін жүзеге асыру үшін аумақтық бөлімше:
- аумақтық бөлімшенің басшысы екі сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысып, аумақтық бөлімшенің жауапты орындаушысын тағайындайды;
- он сегіз жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің қызметкері өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызметті беруші қызметкері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қорытындыны әзірлейді;
- екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге аумақтық бөлімше басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысандағы оң немесе теріс жауап беріледі;
көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруін жүзеге асырған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жиырма жұмыс күні ішінде өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс жауапты әзірлейді;
орындаушы аумақтық бөлімше жауабын немесе көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қорытындысын екі жұмыс күні ішінде талдайды;
орындаушы келісуші органның немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері қорытындысының оң немесе теріс жауабы кезінде сегіз жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;

2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
регистрация в день поступления заявления на переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии работником услугодателя, поступившего через портал и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
ознакомление руководством услугодателя в течение двух часов с содержанием документа и наложение резолюции. Передача документа руководителю услугодателя;
выбор руководителем услугодателя в течение двух часов исполнителя;
в случаях:
изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу;
исполнитель в течение трех рабочих дней проверяет полноту представленных и надлежащее их оформление документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения - исполнитель в течение двух рабочих дней проверяет полноту представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае полноты представленных документов:
подготовка исполнителем запроса территорриальному подразделению;
- в случае отдаленности территориального подразделения от объекта осуществления деятельности заявителя – согласование с руководителем услугодателя о проведении работником услугодателя проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
согласование руководителем услугодателя запроса для проведения проверки территориальным подразделениемили работником услугодателя в течение двух часов;
подписание руководством услугодателя запроса для проведения проверки территориальным подразделением или работником услугодателя, удостоверенного электронной цифровой подписью;
в случае полноты представленных документов, надлежащем их оформлении, соответствии квалификационным требованиям: подготовка исполнителем результата оказания государственной услуги;
согласование результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в течение двух часов;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя в течение двух часов;
в случае установления факта неполноты представленных документов и (или) ненадлежащем оформлении представленных документов, несоответствии квалификационным требованиям: подготовка исполнителем мотивированного ответ об отказе в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
согласование мотивированного ответа об отказе в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии руководителем услугодателя в течение двух часов;
подписание мотивированного ответа об отказе в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии руководством услугодателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, в течение двух часов.

2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге портал арқылы келіп түскен өтінішті көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің оның келіп түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына беруі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама жазуы. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттарды беруі;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде орындаушыны таңдауы;
мына жағдайларда:
заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген;
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген;
заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде;
орындаушы үш жұмыс күні ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын және тиісінше ресімделуін тексереді;
заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде - орындаушы екі жұмыс күні ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда:
орындаушы аумақтық бөлімшеге сұрау дайындайды;
- аумақтық бөлімше өтініш берушінің қызмет атқаратын нысанынан шалғай орналасқан жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруін көрсетілетін қызметті беруші басшысымен келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде аумақтық бөлімшемен немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру жүргізуге арналған сұрауды келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының аумақтық бөлімшемен немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру жүргізу үшін сұрауды электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыруы;
ұсынылған құжаттар толық, тиісінше рәсімделген, біліктілік талаптарға сай болған жағдайда: орындаушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
ұсынылған құжаттар толық еместігі және (немесе) ұсынылған құжаттарды тиісінше рәсімделмегені, біліктілік талаптарға сәйкес еместігі анықталған жағдайда: орындаушы лицензия және (немесе) лицезияға қосымшаны қайта ресімдеуге бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде лицензия және (немесе) лицезияға қосымшаны қайта ресімдеуге бас тарту туралы дәлелді жауапқа келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде лицензия және (немесе) лицезияға қосымшаны қайта ресімдеуге бас тарту туралы электрондық құжат түріндегі дәлелді жауапты электронды цифрлық қолтаңбамен куәландыруы (қол қоюы).

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) ознакомленная и наложенная резолюция;
3) исполнитель;
4) рассмотрение документов;
5) полнота представленных документов при поступлении заявления на получение лицензии и (или) приложения к лицензии;
6) полнота и надлежащее оформление представленных документов при поступлении заявления на переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии;
7) мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления:
завизированный мотивированный ответ об отказе;
подписанный мотивированный ответ об отказе;
мотивированный ответ об отказе с исходящим номером и выдача;
8) проведение проверки на соответствие квалификационным требованиям территориальным подразделением – направление запроса в территориальное подразделение:
завизированный запрос в территориальное подразделение;
подписанный запрос в территориальное подразделение;
направление запроса в территориальное подразделение с исходящим номером;
проведение проверки на соответствие квалификационным требованиям работником услугодателя – согласование с руководителем услугодателя о проведении работником услугодателя проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям:
подготовка приказа о направлении работника услугодателя на место нахождения объекта деятельности услугополучателя;
подписание приказа у руководителя услугодателя и присвоение исходящего номера;
направление уведомления в орган по правовой статистике и специальным учетам по месту нахождения проверяемого объекта;
9) проведение анализа ответа территориального подразделения или заключения работника услугодателя;
10) результат оказания государственной услуги:
завизированный результат оказания государственной услуги;
подписанный результат оказания государственной услуги;
результат оказания государственной услуги с исходящим номером.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель соответствующего структурного подразделения услугодателя;
3) ответственный исполнитель соответствующего структурного подразделения услугодателя;
4) работник услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):

6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) танысқан және салынған бұрыштама;
3) орындаушы;
4) құжаттар топтамасын қарастыру;
5) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алуға өтініш түскен кезде ұсынылған құжаттардың толықтығы;
6) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге өтініш түскен кезде ұсынылған құжаттардың толықтығы және тиісінше ресімделуі;
7) өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап:
бұрыштама қойылған бас тарту туралы дәлелді жауап;
қол қойылған бас тарту туралы дәлелді жауап;
шығыс нөмірі бар тіркелген бас тарту туралы дәлелді жауап;
8) аумақтық бөлімше біліктілік талаптарына сәйкестікті тексеру кезінде аумақтық бөлімшеге сұрауды жолдау:
бұрыштама қойылған аумақтық бөлімшеге сұрау;
қол қойылған аумақтық бөлімшеге сұрау;
шығыс нөмірі бар аумақтық бөлімшеге сұрау жолдау;
көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің біліктілік талаптарына сәйкестікті тексеру кезінде көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруін көрсетілетін қызметті беруші басшысымен келісуі;
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерін көрсетілетін қызметті алушының қызмет объектісінің орналасқан жеріне жіберу туралы бұйрықты әзірлеу;
бұйрыққа көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюы және шығыс нөмірін беру;
тексерілетін объектінің орналасқан жері бойынша құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына хабарлама жолдау;
9) аумақтық бөлімшенің жауабына немесе көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қорытындысына талдау жасау;
10) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
бұрыштама қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
тіркелген шығыс нөмірі бар мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:

1) регистрация в день поступления заявления (электронным способом) на получение государственной услуги работником услугодателя (в понедельник-четверг – с 9.00 до 18.30, в пятницу – с 9.00 до 15.00);
2) ознакомление руководством услугодателя в течение двух часов с содержанием документа и наложение резолюции. Передача документа руководителю услугодателя;
3) выбор руководителем услугодателя в течение двух часов исполнителя;
4) исполнитель в течение двух рабочих дней проверяет полноту представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта:
в случае полноты представленных документов:
подготовка исполнителем запроса при необходимости проведения разрешительного контроля в территориальное подразделение;
выбор работника услугодателя для осуществления соответствия квалификационным требованиям усулгополучателя;
согласование руководителем услугодателя запроса (проекта приказа) в течение двух часов;
подписание руководством услугодателя запроса (приказа);
работник услугодателя регистрирует запрос (приказ) в день подписания руководством услугодателя;
в случае установления факта неполноты представленных документов исполнитель в течение двух рабочих дней подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
согласование мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководителем услугодателя в течение двух часов;
подписание мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководством услугодателя в течение двух часов;
работник услугодателя регистрирует мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в день подписания руководством услугодателя;
5) территориальное подразделение или работник усулгодателя в течение двадцати рабочих дней предоставляет услугодателю положительный или отрицательный ответ (заключение);
6) проведение исполнителем анализа ответа территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение трех рабочих дней;
7) при положительном либо отрицательном ответе территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение восьми рабочих дней подготавливает результат оказания государственной услуги:
согласование результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в течение двух часов;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя в течение двух часов;

1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті (электрондық тәсілмен) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің оның келіп түскен күні тіркеуі (дүйсенбі-бейсенбі күндері - 9.00-ден 18.30-ға, жұма күні - 9.00-ден 15.00-ге дейін);
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама жазуы. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттарды беруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде орындаушыны таңдауы;
4) орындаушы екі жұмыс күні ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша құжаттардың толықтығын тексереді:
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда:
орындаушы аумақтық бөлімшеге рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру қажеттігі туындаған жағдайда сұрау дайындайды;
көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерін тағайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде сұрауды (бұйрық жобасын) келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде сұрауға (бұйрыққа) қол қоюы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері сұрауды (бұйрықты) тіркейді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактілері анықталған жағдайда орындаушы екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған күні тіркейді;
5) аумақтық бөлімше немесе көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері жиырма жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет берушіге оң немесе теріс жауап (қорытынды) береді;
6) орындаушы келісуші органның жауабын немесе көрсетілетін қызмет беруші қызметкері қорытындысын екі жұмыс күні ішінде талдайды;
7) орындаушы аумақтық бөлімшенің немесе көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің оң немесе теріс жауабы (қорытындысы) кезінде сегіз жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды:
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы.

9. График работы услугодателя указан в пункте 8 Стандарта.
10. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка через портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги через платежный шлюз (далее – ПШ) портала, а затем эта информация поступает на веб-портал "Государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее – "Е-лицензирование"), либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
7) условие 2 – проверка в "Е-лицензировании" факта оплаты за оказание государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в "Е-лицензировании", при оплате услуги через ПШ портала;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы.
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы іс-қимылының қадамдары мен шешімдері (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен көрсетілетін қызметті алушы порталда тiркелуді жүзеге асырады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН) мен пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және қажетті құжаттардың электрондық түріндегі сұрауын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – көрсетілген қызметке ақыны порталдың төлем шлюзі (бұдан әрі – ТШ) арқылы төлеу, содан соң бұл ақпарат "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" веб-порталына (бұдан әрі – "Е-лицензиялау") түседі, немесе электрондық (сканерленген) түрдегі түбіртекті тіркеу;
7) 2-шарт – көрсетілген мемлекеттік қызмет үшін төлем фактісін "Е-лицензиялауда" тексеру;
8) 5-үдеріс – қызмет үшін порталдың ТШ арқылы төленген кезде, "Е-лицензиялауда" көрсетілген қызмет үшін төлемнің болмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыруы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;

10) условие 3 – проверка через портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса в "Е-лицензировании";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в "Е-лицензировании";
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия), сформированной в "Е-лицензировании". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
13. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведена выходная форма положительного и отрицательного ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
14. После обработки заявления услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
15. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра портала: (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
проектирование
(технологическое) и (или)
эксплуатацию горных
производств (углеводородное
сырье), нефтехимических
производств, эксплуатацию
магистральных газопроводов,
нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов в сфере
нефти и газа"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
проектирование
(технологическое) и (или)
эксплуатацию горных
производств (углеводородное
сырье), нефтехимических
производств, эксплуатацию
магистральных газопроводов,
нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов в сфере
нефти и газа"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
проектирование
(технологическое) и (или)
эксплуатацию горных
производств (углеводородное
сырье), нефтехимических
производств, эксплуатацию
магистральных газопроводов,
нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов в сфере
нефти и газа"
Выходная форма положительного ответа
Выходная форма отрицательного ответа
Приложение 6
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 июня 2017 года № 221
Приложение 7
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики Республики
Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Аккредитация газосетевых организаций"

10) 3-шарт – портал арқылы ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімі ішінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы идентификациялық деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның теңтүпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс – "Е-лицензиялауда" электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және сұрауды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және лицензия беру үшін негіздерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
15) 10-үдеріс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялауда" қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың), көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының бірізділігі, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
15. Осы Регламентке 3-қосымшада оң және теріс жауаптардың шығыс нысаны келтірілген, оларға сәйкес мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi ұсынылады.
16. Өтініш өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
көрсетілетін қызмет алу тарихынан "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген AdobeAcrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.
17. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны порталдың сall-орталығы телефоны: (1414, 8 800 080 7777) арқылы алуға болады.
"Мұнай және газ саласындағы
тау-кен өндірістерін (көмірсутек
шикізаты), мұнай-химия
өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе)
пайдалануға, магистральдық газ
құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнімдері
құбырларын пайдалануға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Мұнай және газ саласындағы
тау-кен өндірістерін (көмірсутек
шикізаты), мұнай-химия
өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе)
пайдалануға, магистральдық газ
құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнімдері
құбырларын пайдалануға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Мұнай және газ саласындағы
тау-кен өндірістерін (көмірсутек
шикізаты), мұнай-химия
өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе)
пайдалануға, магистральдық газ
құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнімдері
құбырларын пайдалануға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
3-қосымша
Оң жауаптың шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 28 маусымдағы
№ 221 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
7-қосымша
"Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация газосетевых организаций" оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации, переоформленное свидетельство, либо мотивированный отказ, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми сведениями (далее – заявление), поданного услугодателю электронным способом;
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) при выдаче и переоформлении свидетельства об аккредитации:
регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги;
ознакомление руководством услугодателя в течение двух часов с содержанием документа и наложение резолюции. Передача документа руководителю соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководитель услугодателя);
выбор руководителем услугодателя в течение двух часов ответственного работника структурного подразделения (далее - исполнитель);
исполнитель в течение двух рабочих дней проверяет полноту представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги "Аккредитация газосетевых организаций", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт);
в случае установления факта неполноты представленных документов исполнитель в течение двух рабочих дней подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
согласование мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководителем услугодателя в течение двух часов;
подписание мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью руководства услугодателя в течение двух часов;
в случае полноты представленных документов для осуществления разрешительного контроля:
- подготовка исполнителем запроса на проведение разрешительного контроля в форме электронного документа на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям (далее – запрос);
согласование руководителем услугодателя запроса для проведения проверки работником услугодателя в течение двух часов;
подписание руководством услугодателя запроса для проведения проверки работником услугодателя, удостоверенного электронной цифровой подписью;
для проведения проверки на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям территориальным подразделением услугодателя:
- ознакомление руководителем территориального подразделения в течение двух часов с содержанием документа и выбор ответственного работника территориального подразделения;
- в течение восьми рабочих дней работник территориального подразделения устанавливает соответствие заявителя разрешительным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;
- в течении двух рабочих дней предоставляется услугодателю положительный или отрицательный ответ в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью руководителя территориального подразделения;
для проведения проверки на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям работником услугодателя – в течение десяти рабочих дней работник устанавливает соответствие заявителя разрешительным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;
проведение исполнителем анализа ответа территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение трех рабочих дней;
при положительном либо отрицательном ответе территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение пяти рабочих дней исполнитель подготавливает результат оказания государственной услуги;
согласование результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в течение двух часов;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя в течение двух часов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi – аккредиттеу туралы куәлік, қайта ресімделген куәлік, уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) аккредиттеу туралы куәлігін беру және қайта ресімдеу кезінде:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті түскен күні тіркеу; көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама жазуы. Көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) құжаттарды беруі;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын таңдауы (бұдан әрі – орындаушы);
орындаушы екі жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мұнай және газ саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген), (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда орындаушы екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыруы;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда рұқсаттық бақылауды жүргізу үшін:
- орындаушы көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру бойынша рұқсат беру бақылауын жүзеге асыруға арналған электрондық құжат түрінде сұрау (бұдан әрі – сұрау) дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру жүргізуге арналған сұрауды келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру жүргізу үшін сұрауды электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыруы;
көрсетілетін қызмет алушының рұқсат талаптарына сәйкестігін тексеруін жүзеге асыру үшін жағдайда аумақтық бөлімше:
- аумақтық бөлімшенің басшысы екі сағат ішінде құжаттың мазмұнымен танысып, аумақтық бөлімшенің жауапты орындаушысын тағайындайды;
- он сегіз жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің қызметкері өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін орнатып, көрсетілетін қызмет беруші қызметкері және көрсетілетін қызмет алушымен қол қойылған оң немесе теріс қорытындыны әзірлейді;
- екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет берушіге аумақтық бөлімше басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысандағы оң немесе теріс жауап береді;
көрсетілетін қызмет алушының рұқсат талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырған жағдайда көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері он жұмыс күні ішінде өтініш берушінің рұқсат талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері және көрсетілетін қызмет алушы қол қойған оң немесе теріс қорытындыны әзірлейді;
орындаушы аумақтық бөлімшенің жауабын немесе көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің қорытындысын үш жұмыс күні ішінде талдайды;
орындаушы келісуші органның немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері қорытындысының оң немесе теріс жауабы кезінде бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін келісуі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының екі сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;