О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143 "Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 июня 2017 года № 239. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2017 года № 15431.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143 "Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11935, опубликованный 23 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Административный орган в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления на получение разрешения на ввоз, вывоз образцов рассматривает его. В течение двух рабочих дней с момента получения документов административный орган проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Административный орган отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления по следующим основаниям:
1) наличие в представленных документах недостоверных сведений;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для получения разрешения требованиям настоящих Правил;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения разрешения;

"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 13 маусымдағы № 239 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 3 тамызда № 15431 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11935 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Әкімшілік орган үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алуға арналған өтініш келіп түскен сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қарайды. Әкімшілік орган құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Әкімшілік орган өтінішті одан әрі қараудан мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) ұсынылған құжаттарда дұрыс емес мәліметтердің болуы;
2) өтініш берушінің және (немесе) рұқсат алу үшін кажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың талаптырына сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты оның қызметіне немесе рұқсат алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением разрешения.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам, изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
____________ Д. Абаев
1 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Т. Сулейменов
27 июня 2017 года
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
–Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 13 июня 2017 года № 239
Приложение 1
к Правилам выдачи
административным органом
разрешений на ввоз на
территорию Республики
Казахстан и вывоз с территории
Республики Казахстан видов
животных, подпадающих под
действие Конвенции о
международной торговле
видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой
исчезновения
Форма
Научная организация административного
органа по Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения
от ____________________________________________
(полное наименование юридического лица,
_____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица
_____________________________________________
(индивидуального предпринимателя)
адрес________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, № дома,
№ квартиры (при наличии), телефон)
реквизиты ______________________________________
(бизнес-идентификационный номер/индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление
на получение научного заключения на ввоз, вывоз образцов
Прошу выдать научное заключение на ввоз, вывоз образцов.
___________________________
(нужное подчеркнуть)
1.
Цель ввоза, вывоза (коммерческие операции, научные исследования, воспроизводственные цели, цирковые выступления или передвижные выставки, обмен между зоопарками, ботаническими садами и музеями, а также личная передача)
2.
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3.
Описание образца (живые животные, шкуры, чучела, тушки, черепа, рога, клыки, кровь, икра, а также изделия, для живых животных - пол и возраст, наличие идентифицирующих меток)
4.
Количество и (или) вес образцов
5.
Происхождение образца (изъято из природы, выведено или выращено в искусственных условиях, или на основании каких документов импортировано из другой страны, конфисковано, куплено, получено в качестве дара или наследства)
6.
Номер и дата свидетельств (а) о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (при наличии)
7.
Номер и дата уведомления (й) о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в случае если образцы, были выращены в искусственных условиях на территории Республики Казахстан (при наличии)
8.
Номер и дата разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию, в случае если виды животных, их части и дериваты, были изъяты из природной среды посредством регулирования численности животных на территории Республики Казахстан
9.
Юридический адрес (для физических лиц - домашний адрес, паспортные данные) экспортера и импортера на русском и английском языках, их телефоны или факсы
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "___" __________ 20 ____ года.
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, место печати (при его наличии)
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
–Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 13 июня 2017 года № 239
Приложение 2
к Правилам выдачи
административным органом
разрешений на ввоз на
территорию Республики
Казахстан и вывоз с территории
Республики Казахстан видов
животных, подпадающих под
действие Конвенции о
международной торговле
видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой
исчезновения
Форма
Комитет лесного хозяйства и животного мира
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
от _______________________________________________
(полное наименование юридического лица,
_______________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица
_______________________________________________
(индивидуального предпринимателя)
адрес__________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, № дома,
№ квартиры (при наличии), телефон)
реквизиты ________________________________________
(бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление
на получение разрешения на ввоз, вывоз образцов
Прошу выдать разрешение на ввоз, вывоз образцов
________________________
(нужное подчеркнуть)
1.
Цель ввоза, вывоза (коммерческие операции, научные исследования, воспроизводственные цели, цирковые выступления или передвижные выставки, обмен между зоопарками, ботаническими садами и музеями, а также личная передача)
2.
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3.
Описание образца (живые животные, шкуры, чучела, тушки, черепа, рога, клыки, кровь, икра, а также изделия, для живых животных - пол и возраст, наличие идентифицирующих меток)
4.
Количество и (или) вес образцов
5.
Происхождение образца (изъято из природы, выведено или выращено в искусственных условиях, или на основании каких документов импортировано из другой страны, конфисковано, куплено, получено в качестве дара или наследства)
6.
Номер и дата свидетельств (а) о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (при наличии)
7.
Номер и дата уведомления (й) о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в случае если образцы, были выращены в искусственных условиях на территории Республики Казахстан (при наличии)
8.
Номер и дата разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию, в случае если виды животных, их части и дериваты, были изъяты из природной среды посредством регулирования численности животных на территории Республики Казахстан
9.
Юридический адрес (для физических лиц - домашний адрес, паспортные данные) экспортера и импортера на русском и английском языках, их телефоны или факсы
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "___" __________ 20 ____ года.
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, место печати (при его наличии)

4) оның негізінде өтініш беруші рұқсатты алумен байланысты арнайы құқығынан айырылған өтініш берушіге қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.".
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрi
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
____________ Д. Абаев
1 шілде 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сүлейменов
27 маусым 2017 жыл
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 13 маусымдағы
№ 239 бұйрығына
1-қосымша
Құрып кету қаупі төнген жабайы
фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы
конвенцияның күші
қолданылатын жануарлар
түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге әкімшілік
органның рұқсаттар беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы
конвенция жөніндегі әкiмшiлiк
органның ғылыми ұйымы
кімнен _____________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
жеке тұлғаның (дара кәcіпкердің)
____________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
мекенжайы__________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, пәтер № (бар
болса), телефоны)
деректемелері________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Үлгілерді әкелуге, әкетуге ғылыми қорытынды алуға арналған өтініш
Үлгілерді әкелуге, әкетуге ғылыми қорытынды беруіңізді сұраймын
__________________________________________________________________________
(қажеттісінің астын сызу)
1.
Әкелу, әкету мақсаты (коммерциялық операциялар, ғылыми зерттеулер, өсiмдi молайту мақсаттары, цирктерде өнер көрсету немесе жылжымалы көрмелер, хайуанаттар бақтары, ботаникалық бақтар және мұражайлар арасындағы алмасу, сондай-ақ жеке берулер)
2.
Мемлекеттік, орыс және латын тілдеріндегі атауы көрсетілген үлгі
3.
Үлгінің сипаттамасы (тірі жануарлар, терілер, тұлыптар, ұшалар, бас сүйектері, мүйіздер, азу тістері, қан, уылдырық, сондай-ақ бұйымдар, тірі жануарлар үшін - жынысы мен жасы, ұқсастық белгілерінің бар-жоғы)
4.
Үлгілердің саны және (немесе) салмағы
5.
Үлгілердің шығу тегі (табиғаттан алынды, жасанды жолмен шығарылды немесе өсірілді немесе басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сый немесе мұра ретінде алынды)
6.
Түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу туралы куәліктердің (тің) нөмірі және күні (бар болса)
7.
Үлгілер Қазақстан Республикасы аумағында қолдан өсірілген болса, түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның (лардың) нөмірі және күні (бар болса)
8.
Егер жануарлардың түрлері, олардың бөліктері мен дериваттары табиғи ортасынан Қазақстан Республикасы аумағындағы жануарлар түрлерінің санын реттеу арқылы алынса, саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға берілетін рұқсат қағазының нөмірі мен күні
9.
Экспорттаушының және импорттаушының орыс және ағылшын тілдеріндегі заңды мекенжайы, олардың телефондары немесе факстары (жеке тұлғалар үшін – үйінің мекенжайы, паспорттық деректері)
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн "___"________________20____жыл.
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрдің (болған жағдайда) орны)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 13 маусымдағы
№ 239 бұйрығына
2-қосымша
Құрып кету қаупі төнген жабайы
фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы
конвенцияның күші
қолданылатын жануарлар
түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге әкімшілік
органның рұқсаттар беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман
шаруашылығы және жануарлар
дүниесі комитеті кімнен
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
жеке тұлғаның (дара
кәcіпкердің),
____________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса)
мекенжайы__________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, пәтер № (бар
болса), телефоны)
деректемелері________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алуға арналған өтініш
Үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат беруіңізді сұраймын
__________________________________________________________________________
(қажеттісінің астын сызу)
1.
Әкелу, әкету мақсаты (коммерциялық операциялар, ғылыми зерттеулер, өсiмдi молайту мақсаттары, цирктерде өнер көрсету немесе жылжымалы көрмелер, хайуанаттар бақтары, ботаникалық бақтар және мұражайлар арасындағы алмасу, сондай-ақ жеке берулер)
2.
Мемлекеттік, орыс және латын тілдеріндегі атауы көрсетілген үлгі
3.
Үлгінің сипаттамасы (тірі жануарлар, терілер, тұлыптар, ұшалар, бас сүйектері, мүйіздер, азу тістері, қан, уылдырық, сондай-ақ бұйымдар, тірі жануарлар үшін - жынысы мен жасы, ұқсастық белгілерінің бар-жоғы)
4.
Үлгілердің саны және (немесе) салмағы
5.
Үлгілердің шығу тегі (табиғаттан алынды, жасанды жолмен шығарылды немесе өсірілді немесе басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сый немесе мұра ретінде алынды)
6.
Түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу туралы куәліктердің (тің) нөмірі және күні (бар болса)
7.
Үлгілер Қазақстан Республикасы аумағында қолдан өсірілген болса, түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның (лардың) нөмірі және күні (бар болса)
8.
Егер жануарлардың түрлері, олардың бөліктері мен дериваттары табиғи ортасынан Қазақстан Республикасы аумағындағы жануарлар түрлерінің санын реттеу арқылы алынса, саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға берілетін рұқсат қағазының нөмірі мен күні
9.
Экспорттаушының және импорттаушының орыс және ағылшын тілдеріндегі заңды мекенжайы, олардың телефондары немесе факстары (жеке тұлғалар үшін – үйінің мекенжайы, паспорттық деректері)
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн "___"________________20____жыл.
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрдің (болған жағдайда) орны)