О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 22 января 2013 года № 50 "Об утверждении образцов форменной одежды (без погон) и знаков различия, порядка ношения и перечня должностей работников органов государственного транспортного контроля, имеющих право ее ношения"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 421. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 августа 2017 года № 15464.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 22 января 2013 года № 50 "Об утверждении образцов форменной одежды (без погон) и знаков различия, порядка ношения и перечня должностей работников органов государственного транспортного контроля, имеющих право ее ношения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8303, опубликованный 17 октября 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 233 (28172) следующие изменения:
в Образцах форменной одежды (без погон) и знаков различия работников органов государственного транспортного контроля, имеющих право ее ношения, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Обеспечение форменной одеждой (без погон) и знаками различия работников органов государственного транспортного контроля, имеющих право ее ношения (далее – форменная одежда), осуществляется на основании натуральных норм обеспечения работников государственного контроля на железнодорожном транспорте форменной одеждой (без погон), утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 359 "Об утверждении натуральных норм обеспечения работников государственного контроля на железнодорожном транспорте форменной одеждой (без погон)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11078), натуральных норм обеспечения должностных лиц уполномоченного органа, осуществляющих государственный контроль в сфере автомобильного транспорта, форменной одеждой (без погон), утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 377 "Об утверждении натуральных норм обеспечения должностных лиц уполномоченного органа, осуществляющих государственный контроль в сфере автомобильного транспорта, форменной одеждой (без погон)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11399), натуральных норм обеспечения работников государственного надзора, имеющих право ношения форменной одежды (без погон), утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 356 "Об утверждении натуральных норм обеспечения работников государственного надзора, имеющих право ношения форменной одежды (без погон)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11059), натуральных норм обеспечения работников государственного контроля на морском транспорте форменной одеждой (без погон), утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 360 "Об утверждении натуральных норм обеспечения работников государственного контроля на морском транспорте форменной одеждой (без погон)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11060).";
рисунок 15 заменить следующим рисунком:
рисунок 15
пункт 30 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік көліктік бақылау органдарының оны кию құқығы бар қызметкерлерінің нысанды киімдерінің (погондары жоқ) және айыру белгілерінің үлгілерін, кию тәртібін, онымен қамтамасыз ету нормаларын және лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 22 қаңтардағы № 50 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 421 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 8 тамызда № 15464 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көліктік бақылау органдарының оны кию құқығы бар қызметкерлерінің нысанды киімдерінің (погондары жоқ) және айыру белгілерінің үлгілерін, кию тәртібін, онымен қамтамасыз ету нормаларын және лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 22 қаңтардағы № 50 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8303 болып тіркелген, 2013 жылғы 17 қазанда № 233 (28172) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көліктік бақылау органдарының оны кию құқығы бар қызметкерлерінің нысанды киімдерінің (погондары жоқ) және айыру белгілерінің үлгілерінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттік көліктік бақылау органдарының оны кию құқығы бар қызметкерлерінің нысанды киімдерімен (погондары жоқ) және айыру белгілерінің үлгілерімен (бұдан әрі – нысанды киім) қамтамасыз ету "Теміржол көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 359 бұйрығымен бекітілген Теміржол көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11078 болып тіркелген), "Автомобиль көлiгi саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның лауазымды адамдарын нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 377 бұйрығымен бекітілген Автомобиль көлiгi саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның лауазымды адамдарын нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11399 болып тіркелген), "Нысанды киім (погонсыз) киiп жүруге құқығы бар мемлекеттiк қадағалау қызметкерлерiн қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 356 бұйрығымен бекітілген Нысанды киім (погонсыз) киiп жүруге құқығы бар мемлекеттiк қадағалау қызметкерлерiн қамтамасыз етудің заттай нормаларының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11059 болып тіркелген), "Теңіз көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлерін нысанды киiммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 360 бұйрығымен бекітілген Теңіз көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлерін нысанды киiммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11060 болып тіркелген) негізінде жүзеге асырылады.";
15-сурет мынадай суретпен ауыстырылсын:
15-сурет
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"30. Жетон номерной нагрудный имеет форму круга диаметром 80 мм с голубым цветом фона, с желтой каймой по контуру шириной 5 мм и надписью ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ИНВЕСТИЯЛАР ЖӘНЕ ДАМУ МИНИСТРЛІГІ голубого цвета, изготавливается из металлического сплава.
В верхней части знака расположен Герб Республики Казахстан диаметром 17 мм. Ниже герба, на расстоянии 3 мм от его нижней кромки, располагается надпись золотого цвета с черным окаймлением.
КӨЛІК КОМИТЕТІ
высотой 4 мм
В нижней части жетона располагается белый прямоугольник 7 х 20 мм, внутри которого располагается надпись "KZ" с последующим трехзначным порядковым номером данного знака желтого цвета с черным окаймлением:
В нижней части каймы под прямоугольником расположен национальный узор размером 5х3 мм голубого цвета.
С четырех сторон симметрично по контуру знака расположены национальные узоры золотистого цвета размером 17х4 мм.
Между верхней надписью и нижним прямоугольником симметрично располагается стилизованное цветное изображение, представляющее собой карту Республики Казахстан белого цвета и беркута под ней золотистого цвета (рисунок 15).";
рисунок 16 заменить следующим рисунком:
рисунок 16
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Шеврон нарукавный представляет собой круглую форму знака размером 80х80 мм с голубым цветом фона, с желтой каймой по контуру шириной 5 мм и надписью ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ИНВЕСТИЦИЯЛАР ЖӘНЕ ДАМУ МИНИСТРЛІГІ голубого цвета, вышивается на плотной ткани специальными нитями.
В верхней части знака расположен герб Республики Казахстан диаметром 17 мм. Ниже герба, на расстоянии 7 мм от его нижней кромки, располагается надпись золотого цвета с черным окаймлением.
КӨЛІК КОМИТЕТІ
высотой 4 мм
В нижней части каймы, в центе расположен национальный узор размером 5х3 мм голубого цвета.
С четырех сторон симметрично по контуру знака расположены национальные узоры золотистого цвета размером 17х4 мм.
Между верхней и нижней надписью располагается стилизованное цветное изображение, представляющее собой карту Республики Казахстан белого цвета и беркута под ней золотистого цвета (рисунок 16).";
рисунок 17 заменить следующим рисунком:
рисунок 17
рисунок 18 заменить следующим рисунком:
рисунок 18
в Правилах ношения форменной одежды (без погон) и знаков различия работниками органов государственного транспортного контроля, имеющих право ее ношения, утвержденных указанным приказом:
подпункты 2) и 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) территориальные подразделения уполномоченного органа транспортного контроля – территориальные органы Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;

"30. Төс жетон диаметрі 80 мм шеңбер нысанында, реңінің түсі көгілдір, контуры бойынша ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ИНВЕСТИЦИЯЛАР ЖӘНЕ ДАМУ МИНИСТРЛІГІ көгілдір түсті жазуы бар ені 5 мм сары шеттеулері болады, металл қорытпасынан дайындалады.
Белгінің жоғарғы бөлігінде диаметрі 17 мм Қазақстан Республикасының Елтаңбасы орналастырылған. Елтаңбадан төмен оңы төменгі шетінен 3 мм қашықтықта қара шеттеумен алтын түстес мынадай жазу орналастырылады.
КӨЛІК КОМИТЕТІ
биіктігі 4 мм
Жетонның төменгі бөлігінде 7 х 20 мм ақ тікбұрыш орналасады, оның ішінде осы таңбаның нөмірімен қара шеттеумен сары түсті келесі үш таңбалы реттік нөмірімен "KZ" жазуы орналастырылған:
Шеттеудің төменгі бөлігінде тікбұрыштың астында өлшемі 5х3 мм көгілдір түсті ұлттық өрнек орналастырылған.
Төрт жағынан белгінің контуры бойынша симметриялы алтын түсті өлшемі 17х4 мм ұлттық өрнектер орналастырылған.
Үстіңгі жазу мен астынғы тікбұрышы арасында симметриялы Қазақстан Республикасының ақ түсті картасы және оның астындағы алтын түсті бүркіт болып табылатын стильденген түсті сурет орналастырылған (15-сурет).";
16-сурет мынадай суретпен ауыстырылсын:
16-сурет
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Жең шевроны өлшемі 80х80 мм, реңінің түсі көгілдір, контуры бойынша ені 5 мм ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ИНВЕСТИЦИЯЛАР ЖӘНЕ ДАМУ МИНИСТРЛІГІ көгілдір түсті жазуы бар сары шеттеумен, қалын матада арнайы жіптермен тігіледі.
Белгінің жоғарғы бөлігінде диаметрі 17 мм Қазақстан Республикасының Елтаңбасы орналастырылған. Елтаңбадан төмен оңы төменгі шетінен 7 мм қашықтықта қара шеттеумен алтын түсті мынадай жазу орналастырылады
КӨЛІК КОМИТЕТІ
биіктігі 4 мм
Ініштің төменгі бөлігінде, ортасында өлшемі 5х3 мм көгілдір түсті ұлттық өрнек орналастырылған.
Төрт жағынан белгінің контуры бойынша симметриялы алтын түсті өлшемі 17х4 мм ұлттық өрнектер орналастырылған.
Үстіңгі және астынғы жазулар арасында Қазақстан Республикасының ақ түсті картасы және оның астындағы алтын түсті бүркіт болып табылатын стильденген түсті сурет орналастырылған (16-сурет).";
17-сурет мынадай суретпен ауыстырылсын:
17-сурет
18-сурет мынадай суретпен ауыстырылсын:
18-сурет
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көліктік бақылау органдарының оны кию құқығы бар қызметкерлерінің нысанды киімдерін (погондары жоқ) және айыру белгілерін кию ережесінде:
2-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) уәкілетті көліктік бақылау органының аумақтық бөлімшесі – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары;

3) уполномоченный орган транспортного контроля - Комитет транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Для должностей (профессий) сотрудников Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - Комитет) и его территориальных органов определены следующие знаки различия:
1) руководящий состав Комитета:
председатель – 2 широких и 1 узкий галун;
заместитель председателя – 2 широких галуна;
руководитель управления - 1 широкий и 1 узкий галун;
2) сотрудники Комитета:
главный эксперт – 2 узких галуна;
эксперт – 1 узкий галун;
3) руководящий состав территориальных органов Комитета:
руководитель – 1 широкий и 1 узкий галун;
заместитель руководителя – 1 широкий галун;
руководитель отдела – 3 узких галуна;
4) сотрудники территориальных органов Комитета:
главный специалист – 2 узких галуна;
ведущий специалист – 1 узкий галун.
Узкие галуны располагаются над широкими.";
Перечень должностей работников государственного транспортного контроля, имеющих право ношения форменной одежды (без погон) и знаков различия, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

3) уәкілетті көліктік бақылау органы – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті;";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық органдарының лауазымдары (мамандықтары) үшін келесі айырым белгілері белгіленген:
1) Комитеттің басшылық құрамы:
төраға – 2 кең және 1 енсіз оқа;
төрағаның орынбасары – 2 кең оқа;
басқарма басшысы – 1 кең және 1 енсіз оқа;
2) Комитеттің қызметкерлері:
бас сарапшы – 2 енсіз оқа;
сарапшы – 1 енсіз оқа;
3) Комитеттің аумақтық органдарының басшылық құрамы:
басшы – 1 кең және 1 енсіз оқа;
басшы орынбасары – 1 кең оқа;
бөлім басшысы – 3 енсіз оқа;
4) Комитеттің аумақтық органдарының қызметкерлері:
бас маман – 2 енсіз оқа
жетекші маман – 1 енсіз оқа.
Енсіз оқалар кеңдердің жоғары жағында орналасады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Нысанды киімдерді (погондары жоқ) және айыру белгілерін кию құқығы бар мемлекеттік көліктік бақылау қызметкерлері лауазымдарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 421
Приложение 3
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
от 22 января 2013 года № 50
Перечень
должностей работников государственного транспортного контроля, имеющих право ношения форменной одежды (без погон) и знаков различия
№ п/п
Орган транспортного контроля
Должность
Должностные категории
1
Комитет транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Председатель
А
Заместитель председателя
С-1
Руководитель управления
С-3
Главный эксперт
С-4
Эксперт
С-5
2
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Руководитель
С-О-1
Заместитель руководителя
С-О-2
Руководитель отдела
С-О-4
Главный специалист
С-О-5
Ведущий специалист
С-О-6

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестиция және даму
министрінің
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 421 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестиция және даму
министрінің
2013 жылғы 22 қаңтардағы
№ 50 бұйрығына
3-қосымша
Нысанды киімдерді (погондары жоқ) және айыру белгілерін кию құқығы бар мемлекеттік көліктік бақылау қызметкерлері лауазымдарының тізбесі
№ р/с
Көліктік бақылау органы
Лауазымы
Лауазымдық санаттар
1
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті
Төраға
А
Төраға орынбасары
С-1
Басқарма басшысы
С-3
Бас сарапшы
С-4
Сарапшы
С-5
2
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары
Басшы
С-О-1
Басшы орынбасары
С-О-2
Бөлім басшысы
С-О-4
Бас маман
С-О-5
Жетекші маман
С-О-6