О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 августа 2013 года № 343 "Об утверждении типовых учебных планов по специальностям высшего и послевузовского образования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 июня 2017 года № 270. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2017 года № 15573. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 536 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 04.10.2018 № 536 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 августа 2013 года № 343 "Об утверждении типовых учебных планов по специальностям высшего и послевузовского образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8636, опубликованный в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет" от 12 октября 2015 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить типовые учебные планы по специальностям высшего и послевузовского образования согласно приложениям 1-540 к настоящему приказу.";
приложения 2, 4, 5, 19, 23, 24, 26, 28, 50, 56, 65, 83, 92, 105, 116, 118, 148, 149, 150, 154, 157, 187, 189, 229, 243, 246, 329, 425, 426, 440, 511, 523, 526, 527, 530, 531, 534 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложениям 1-37 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 535-540 согласно приложениям 38-43 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Ахмед-Заки Д.Ж.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандықтары бойынша үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 16 тамыздағы № 343 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 12 маусымдағы 270 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 тамызда № 15573 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 536 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 04.10.2018 № 536 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1."Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандықтары бойынша үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 16 тамыздағы № 343 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8636 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа 1-540-қосымшаларға сәйкес жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандықтары бойынша үлгілік оқу жоспарлары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа 2, 4, 5, 19, 23, 24, 26, 28, 50, 56, 65, 83, 92, 105, 116, 118, 148, 149, 150, 154, 157, 187, 189, 229, 243, 246, 329, 425, 426, 440, 511, 523, 526, 527, 530, 531, 534-қосымшалар осы бұйрыққа 1-37-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 38-43-қосымшаларға сәйкес 535-540-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Д.Ж. Ахмед-Заки) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жолдауды;

171
ДВО
Дополнительные виды обучения
ОК
Обязательный компонент
Не менее 14
ФК
Физическая культура
8
ПП
Профессиональная практика
Не менее –6
Учебная
зачет
Производственная
зачет
Преддипломная
зачет
ИА
Итоговая аттестация
3
Государственный экзамен по специальности
1
10
Написание и защита дипломной работы (проекта) или сдача государственных экзаменов по двум профилирующим дисциплинам
2
10
ИТОГО:
Не менее - 188
Приложение 13
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 12 июня 2017 года № 270
Приложение 92
к приказу исполняющего
обязанности Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 августа 2013 года № 343
ТИПОВОЙ УЧЕБНЫЙ ПЛАН
по специальности высшего образования
5B070200 –Автоматизация и управление
Срок обучения:4 года
Присуждаемая степень: бакалавр техники и технологий
по специальности 5B070200 – "Автоматизация и управление"
Цикл дисциплин
Код дисциплины
Наименование дисциплины
Количество кредитов
Семестр
Форма контроля
1
2
3
4
5
6
ООД
Общеобразовательные дисциплины
28
ОК
Обязательный компонент
21
SIK1101
Современная история Казахстана
3
1
Государственный экзамен
Fil2102
Философия
3
4
экзамен
IYa 1103
Иностранный язык
6
1,2
экзамен
K(R)Ya1104
Казахский (русский) язык
6
1,2
экзамен
IKT1105
Информационно-коммуникационные технологии (на английском языке)
3
2
экзамен
КВ
Компонент по выбору
7
экзамен
БД
Базовые дисциплины
69
ОК
Обязательный компонент
20
PK(R)Ya 2201
Профессиональный казахский (русский) язык
2
3
экзамен
POIYa

171
ОҚТ
Оқытудың қосымша түрлері
МК
Міндетті компонент
14-тен кем емес
ДШ
Дене шынықтыру
8
КП
Кәсіби практика
6-дан кем емес
Оқу
сынақ
Өндірістік
сынақ
Дипломалды
сынақ
ҚА
Қорытындыаттестаттау
3
Мамандық бойынша мемлекеттік емтихан
1
10
Дипломдық жұмысты (жобаны) жазужәне қорғау немесе екі бейіндеуші пән бойынша мемлекеттік емтихан тапсыру
2
10
БАРЛЫҒЫ:
188- кем емес
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрінің
2017 жылғы 12 маусымдағы
№ 270 бұйрығына 13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 16 тамыздағы
№ 343 бұйрығына 92-қосымша
Жоғары білім беру мамандығы бойынша
ҮЛГІЛІК ОҚУ ЖОСПАРЫ
5B070200 – Автоматтандыру және басқару мамандығы
Оқу мерзімі: 4 жыл
Берілетін дәреже: "5B070200 – Автоматтандыру және басқару"
мамандығы бойынша техника және технологиялар бакалавры
Пән циклы
Пәннің коды
Пәндердің аталуы
Кредит саны
Семестр
Бақылау түрі
1
2
3
4
5
6
ЖБП
Жалпы білім беру пәндері
28
MK
Міндетті компонент
21
KКZT 1101
Қазақстанның қазіргі заман тарихы
3
1
Мемлекеттік емтихан
Fil 2102
Философия
3
4
емтихан
Sht 1103
Шетел тілі
6
1,2
емтихан
K(O)T 1104
Қазақ (Орыс) тілі
6
1,2
емтихан
АКT 1105
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ағылшын тілінде)
3
2
емтихан
ТК
Таңдау компоненті
7
БП
Базалықпәндер
69
МК
Міндетті компонент
20
KK(O)T 2201
Кәсіби қазақ (орыс) тілі
2
3
емтихан
KBShT

161
ДВО
Дополнительные виды обучения
ОК
Обязательный компонент
Не менее 14
ФК
Физическая культура
8
ПП
Профессиональная практика
не менее 6
Учебная практика (плавательная практика, получение сертификатов согласно Международной конвенции о подготовке и дипломировании моряков и несении вахты)
зачет
Производственная (плавательная практика, преддипломная практика, получение сертификатов согласно Международной конвенции о подготовке и дипломировании моряков и несении вахты)
зачет
КВ
Компонент по выбору
ИА
Итоговая аттестация
3
Государственный экзамен по специальности
1
10
Написание и защита дипломной работы (проекта) или сдача государственных экзаменов по двум профилирующим дисциплинам
2
10
ИТОГО:
не менее - 178
Приложение 15
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 12 июня 2017 года № 270
Приложение 116
к приказу исполняющего
обязанности Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 августа 2013 года № 343
ТИПОВОЙ УЧЕБНЫЙ ПЛАН
по специальности высшего образования
5В072600- Технология и конструирование изделий легкой промышленности
Срок обучения:4 года
Присуждаемая степень: бакалавр техники и технологий
по специальности 5В072600 – "Технология и конструирование изделий легкой промышленности"
Цикл дисциплин
Код дисциплины
Наименование дисциплины
Кол-во кредитов
Семестр
Форма контроля
1
2
3
4
5
6
ООД
Общеобразовательные дисциплины
28
ОК
Обязательный компонент
21
SIK 1101
Современная история Казахстана
3
1
Государственный экзамен
Fil 2102
Философия
3
4
экзамен
IYa 1103
Иностранный язык
6
1,2
экзамен
K(R)Ya 1104
Казахский (русский) язык
6
1,2
экзамен
IKT 1105
Информационно-коммуникационные технологии (на английском языке)
3
2
экзамен
КВ
Компонент по выбору
7
БД
Базовые дисциплины
69
ОК
Обязательный компонент
20
РK(R)Ya
2201
Профессиональный казахский (русский) язык
2
3
экзамен
Р-OIYa

161
ОҚТ
Оқытудың қосымша түрлері
МК
Міндетті компонент
14-тен кем емес
ДШ
Дене шынықтыру
8
КП
Кәсіби практика
6-дан кем емес
Оқу тәжірибесі (Жүзу тәжірибесі, Халықаралық конвенция бойынша теңізшілерді куәліктендіріп дайындау және вахтаны алып жүру ережелерінің талаптарына сәйкес сертификат алу)
сынақ
Өндірістік (Жүзу тәжірибесі, диплом алды тәжірибесі, Халықаралық конвенция бойынша теңізшілерді куәліктендіріп дайындау және вахтаны алып жүру ережелерінің талаптарына сәйкес сертификат алу)
сынақ
ТК
Таңдау компоненті
ҚА
Қорытынды аттестаттау
3
Мамандық бойынша мемлекеттік емтихан
1
10
Дипломдық жұмысты (жобаны) жазу және қорғау немесе екі бейіндеуші пән бойынша мемлекеттік емтихан тапсыру
2
10
БАРЛЫҒЫ:
178-ден кем емес
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрінің
2017 жылғы 12 маусымдағы
№ 270 бұйрығына 15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 16 тамыздағы
№ 343 бұйрығына 116-қосымша
5В072600 - Жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы
және құрастырылуы мамандығы
Оқу мерзімі: 4 жыл
Берілетін дәреже: "5В072600 - Жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының
технологиясы және құрастырылуы" мамандығы бойынша
техника және технологиялар бакалавры
Пән циклы
Пәннің коды
Пәндердіңаталуы
Кредит саны
Семестр
Бақылау түрі
1
2
3
4
5
6
ЖБП
Жалпы білім беру пәндері
28
MK
Міндетті компонент
21
KКZT 1101
Қазақстанның қазіргі заман тарихы
3
1
Мемлекеттік емтихан
Fil 2102
Философия
3
4
емтихан
Sht 1103
Шетел тілі
6
1,2
емтихан
K(O)T 1104
Қазақ (Орыс) тілі
6
1,2
емтихан
АКТ 1105
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ағылшын тілінде)
3
2
емтихан
ТК
Таңдау компоненті
7
БП
Базалық пәндер
69
МК
Міндетті компонент
20
KK(O)T 2201
Кәсіби қазақ (орыс) тілі
2
3
емтихан
KBShT