О размещении государственного образовательного заказа на обучение слушателей подготовительных отделений высших учебных заведений на 2017-2018 учебный год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 430. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2017 года № 15717
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 386 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2017 - 2018 учебный год" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Разместить государственный образовательный заказ на обучение слушателей подготовительных отделений высших учебных заведений на 2017-2018 учебный год согласно приложению к настоящему приказу;
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Кобенова Г.И.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2017-2018 оқу жылына жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 430 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 19 қыркүйекте № 15717 болып тіркелді
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ, арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2017-2018 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 22 маусымдағы № 386 қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2017-2018 оқу жылына жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Г.И. Көбенова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялау үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 августа 2017 года № 430
Государственный образовательный заказ на обучение слушателей подготовительных отделений высших учебных заведений на 2017-2018 учебный год
Наименование вуза
Объем государственного образовательного заказа (мест)
Лица казахской национальности, не являющиеся гражданами Республики Казахстан
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
100
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
100
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауский государственный университет имени Халела Досмухамедова"
50
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный университет имени Сарсена Аманжолова"
60
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный университет имени Шакарима города Семей"
60
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный университет имени академика Е.А. Букетова"
80
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауский государственный университет имени Ш. Уалиханова"
90
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординский государственный университет имени Коркыт-Ата"
60
9
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный университет имени С. Торайгырова"
80
10
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный педагогический институт"
50
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский государственный университет имени Манаша Козыбаева"
70
12
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный университет имени М.Х. Дулати"
65
13
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный университет имени М. Ауэзова"

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б.А. Асыловаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің
2017 жылғы 24 тамыздағы
№ 430 бұйрығына
қосымша
2016-2017 оқу жылына жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жоғары оқу орнының атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемі (орын)
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар
1
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
100
2
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
100
3
"Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
50
4
"С. Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
60
5
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
60
6
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
80
7
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
90
8
"Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
60
9
"С. Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
80
10
"Павлодар мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
50
11
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
70
12
"М.Х. Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
65
13
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

125
14
Учреждение "Международный Казахско-Турецкий университет имени Ходжи Ахмеда Ясави"
50
15
Учреждение образования "Казахский гуманитарно-юридический инновационный университет"
80
16
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет "Сырдария"
40
17
Товарищество с ограниченной ответственностью "Южно-Казахстанский гуманитарный институт имени М. Сапарбаева"
40
18
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Рудненский индустриальный институт"
30
19
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный технический университет имени Д. Серикбаева"
60
20
Акционерное общество "Атырауский университет нефти и газа"
30
21
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный педагогический институт"
40
22
Учреждение "Южно-Казахстанский Педагогический Университет"
40
Итого
1400
Для повышения уровня языковой подготовки
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
96
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауский государственный университет имени Халела Досмухамедова"
26
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный университет имени Шакарима города Семей"
20
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный университет имени академика Е.А. Букетова"
35
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауский государственный университет имени Ш. Уалиханова"
27
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский государственный университет имени Манаша Козыбаева"
31
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный педагогический институт"
36
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный педагогический институт"
64
9
Учреждение "Международный Казахско-Турецкий университет имени Ходжи Ахмеда Ясави"
30
10
Акционерное общество "Казахский университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана"
40
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский государственный университет имени Махамбета Утемисова"
45
Итого
450
Иностранные граждане
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
6
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный университет имени Сарсена Аманжолова"
94
Итого

125
14
"Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік университеті" мекемесі
50
15
"Казақ гуманитарлық-заң инновациялық университеті" мекемесі
80
16
"Сырдария университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
40
17
"М. Сапарбаев атындағы Оңтүстік Қазақстан гуманитарлық институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
40
18
"Рудный индустриялық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
30
19
"Д.Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
60
20
"Атырау мұнай және газ университеті" акционерлік қоғамы
30
21
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
40
22
"Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" мекемесі
40
Барлығы
1400
Оның ішінде тілдік деңгейін арттыру үшін оқытуға
1
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
96
2
"Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
26
3
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
20
4
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
35
5
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
27
6
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
31
7
"Тараз мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
36
8
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
64
9
"Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік университеті" мекемесі
30
10
"Абылай хан атындағы Қазақ әлем тілдері және халықаралық қатынастар университеті" акционерлік қоғамы
40
11
"Махамбет Өтемiсов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
45
Барлығы
450
Шетел азаматтары
1
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
6
2
"С. Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
94
Барлығы