О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 июля 2017 года № 472. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2017 года № 15718.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Т. Сулейменов
11 августа 2017 года
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 14 июля 2017 года
№ 472
Перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 400 "Об утверждении Правил проведения энергоаудита" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11729, опубликованный 5 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах проведения энергоаудита, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 14 шілдедегі № 472 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 19 қыркүйекте № 15718 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 11 тамыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 14 шілдедегі
№ 472 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Энергия аудитін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 400 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11729 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Энергия аудитін жүргізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Энергоаудит осуществляется за счет средств обратившегося лица (заказчика) на основании договора, заключенного в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года и Законом. До заключения договора обратившееся лицо (заказчик) выдает техническое задание на проведение энергоаудита. Обратившееся лицо (заказчик) принимает работы по энергоаудиту соответствующим актом.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Энергоаудит проводится с учетом сезонных характеристик обследуемого объекта (объектов). При этом измерительный (испытательный) этап, предусмотренный пунктом 7 настоящих Правил, проводится как в зимний, так и в летний периоды в отношении промышленных предприятий, имеющих здания, строения и сооружения.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. На подготовительном этапе энергоаудиторская организация составляет программу проведения энергоаудита (далее – Программа) с указанием сроков выполнения работ и ответственных лиц. К Программе прилагается соответствующий регламент приборных измерений, перечень информационно-измерительных комплексов и технических средств, необходимых для осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 мая 2016 года № 455 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13902), документы, подтверждающие наличие их поверки. Энергоаудиторская организация формирует перечень необходимых сведений и документов (исходных данных), которые предоставляются (в случае их наличия) обратившимся лицом (заказчиком) в рамках выполнения данного этапа, в том числе:
1) план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разработанный по итогам предыдущего энергоаудита и результаты его исполнения (в случае проведения повторного энергоаудита);
2) объемы добычи, производства, потребления, передачи энергетических ресурсов и воды за пять последовательных лет, предшествующих энергоаудиту;
3) состав основных зданий, строений, сооружений и их характеристики (назначение объекта и его составляющие (пристройки), инженерные системы, класс энергоэффективности, дата постройки, этажность здания, материал стен и крыш, площадь остекления и вид остекления, кубатура, общая площадь);
4) сведения об источниках энергоснабжения и параметрах энергоносителей;
5) фактическое энергопотребление на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади или отапливаемого объема зданий, строений, сооружений;

"3. Энергия аудиті 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне және Заңға сәйкес жасалған шарт негізінде жүгінген тұлғаның (тапсырыс берушінің) қаражаты есебінен жүзеге асырылады. Шартты жасағанға дейін тұлға (тапсырыс беруші) энергия аудитін жүргізуге техникалық тапсырма береді. Жүгінген тұлға (тапсырыс беруші) энергия аудиті бойынша жұмыстарды тиісті актімен қабылдайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6.Энергия аудиті тексерілетін объектінің (объектілердің) маусымдық сипаттамалары ескеріліп жүргізіледі. Бұл ретте осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген өлшеу (сынау) кезеңі үйлер, құрылыстар және ғимараттары бар өнеркәсіптік кәсіпорындарға қатысты қыс және жаз кезеңдерінде жүргізіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Дайындық кезеңінде энергия-аудиторлық ұйым энергия аудитін өткізу бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) жұмысты орындау мерзімдері мен жауапты тұлғаларды көрсете отырып жасайды. Бағдарламаға Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 31 мамырдағы № 455 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13902 болып тіркелген) бекітілген, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қажетті тиісті аспаптық өлшеулердің регламенті, ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдардың тізбесі, олардың тексерілуін растайтын құжаттар қоса беріледі. Энергия-аудиторлық ұйым осы кезеңді орындау шеңберінде жүгінген тұлға (тапсырыс беруші) ұсынатын, қажетті мәліметтер мен құжаттардың (бастапқы деректердің) (олар бар болған жағдайда) тізбесін, оның ішінде:
1) бұрынғы энергия аудитінің қорытындысы бойынша әзірленген энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын және оның орындалу нәтижелерін (энергия аудитін қайта өткізген жағдайда);
2) энергия аудитінің алдындағы кезекті бес жыл ішінде энергетикалық ресурстарды және суды өндіру, шығару, тұтыну, беру көлемдерін;
3) негізгі үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың құрамы және олардың сипаттамаларын (объектінің мақсаты және оның құрамдас бөлігі (қосымша құрылыс), инженерлік жүйелер, энергия тиімділігі сыныбы, салыну күні, үйдің қабаттылығы, қабырғалар және шатырлар материалы, әйнектеу ауданы және әйнектеу түрі, текше метрлігі, жалпы аумағы);
4) энергиямен жабдықтау көздері және энергия тасығыштардың параметрлері туралы мәліметтерді;
5) өнім бірлігіне шаққанда нақты энергия тұтыну және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне немесе жылынатын көлеміне шаққанда жылытуға кеткен энергетикалық ресурстар шығысын;

6) сведения об энергетическом и технологическом оборудовании;
7) класс энергоэффективности электрического энергопотребляющего устройства;
8) сведения о приборах учета и контроля;
9) сведения о системах электроснабжения, теплоснабжения, вентиляции, холодоснабжения, водоснабжения, воздухоснабжения, канализации, газоснабжения;
10) увеличение или уменьшение численного состава сотрудников обратившегося лица (заказчика);
11) копия предыдущего заключения по энергоаудиту;
12) сведения об организации работы системы энергоменеджмента.
Сроки предоставления сведений и документов должны быть отражены в Программе. Сведения должны быть идентичны информации, вносимой в Государственный энергетический реестр в соответствии с Правилами формирования и ведения Государственного энергетического реестра, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 387 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11728). Результатом подготовительного этапа является согласованная с обратившимся лицом (заказчиком) и утвержденная энергоаудиторской организацией Программа, а также перечень сведений и документов, оформленный в соответствующем акте приема-передачи.";
абзац первый пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. Измерительный этап энергоаудита включает в себя использование поверенных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений" информационно-измерительных комплексов и технических средств. На измерительном этапе энергоаудиторской организацией проводятся следующие мероприятия:";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. На аналитическом этапе энергоаудиторской организацией проводятся следующие мероприятия:
1) анализ полученных на измерительном этапе информации и результатов измерений (испытаний);
2) анализ полученных на подготовительном этапе исходных данных;
3) расчет фактических показателей энергоэффективности зданий, отдельных видов оборудования и технологических процессов;
4) сопоставление фактических показателей с нормативными (нормируемыми) значениями (в случае их наличия);
5) выявление и анализ причин несоответствия фактических показателей энергоэффективности и нормативных (нормируемых) значений (в случае их наличия);
6) расчет значений энергосберегающего потенциала по каждому отдельному показателю, по зданиям и видам энергетических ресурсов;
7) анализ лучших мировых практик применимых к деятельности обратившегося лица (заказчика).";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

6) энергетикалық және технологиялық жабдықтар туралы мәліметтерді;
7) энергия тұтынатын электр құрылғының энергия тиімділігі сыныбын;
8) есепке алу және бақылау аспаптары туралы мәліметтерді;
9) электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, желдету, салқындату, сумен жабдықтау, ауамен жабдықтау, кәріз, газбен жабдықтау жүйелері туралы мәліметтерді;
10) жүгінген тұлға (тапсырыс беруші) қызметкерлерінің сандық құрамының ұлғаюын немесе азаюын;
11) энергия аудиті бойынша алдыңғы қорытындының көшірмесін;
12) энергия менеджменті жүйесінің жұмысын ұйымдастыру туралы мәліметтерді қалыптастырады.
Мәліметтер мен құжаттарды ұсыну мерзімдері Бағдарламада көрсетілуі тиіс. Мәліметтер Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 387 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11728 болып тіркелген) бекітілген, Мемлекеттік энергетикалық тізілімді қалыптастыру және жүргізу қағидаларына сәйкес Мемлекеттік энергетикалық тізілімге енгізілетін ақпаратпен бірдей болуы тиіс. Дайындық кезеңінің нәтижесі болып жүгінген тұлғамен (тапсырыс берушімен) келісілген және энергия-аудиторлық ұйым бекіткен Бағдарлама, сондай-ақ тиісті қабылдау-беру актісінде ресімделген мәліметтер мен құжаттардың тізбесі табылады.";
9-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Энергия аудитінің өлшеу кезеңі "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сенім білдірілген ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарды пайдалануды қамтиды. Өлшеу кезеңінде энергия-аудиторлық ұйым мынадай іс-шараларды жүргізеді:";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Талдамалық кезеңде энергия-аудиторлық ұйым мынадай іс-шараларды жүргізеді:
1) өлшеу кезеңінде алынған ақпаратты және өлшеу (сынау) нәтижелерін талдау;
2) дайындық кезеңінде алынған бастапқы деректерді талдау;
3) үйлердің, жабдықтардың жекелеген түрлерінің және технологиялық процестердің энергия тиімділігінің нақты көрсеткіштерін есептеу;
4) нақты көрсеткіштерді нормативтік (нормаланатын) мәндермен (олар бар болған жағдайда) салыстыру;
5) нақты энергия тиімділігі көрсеткіштері мен нормативтік (нормаланатын) мәндерінің (олар бар болған жағдайда) сәйкес келмеу себептерін анықтау және талдау;
6) әрбір жекелеген көрсеткіш бойынша, үйлер, энергетикалық ресурстардың түрлері бойынша энергия үнемдеу әлеуетінің мәнін есептеу;
7) жүгінген тұлғаның (тапсырыс беруші) қызметіне қолданылатын ең үздік әлемдік тәжірибелерді талдау.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. По результатам энергоаудита составляется заключение по энергосбережению и повышению энергоэффективности (далее – заключение энергоаудита).
Заключение энергоаудита оформляется в соответствии с настоящими Правилами, выдается на фирменном бланке юридического лица, осуществлявшего энергоаудит, утверждается его руководителем, заверяется печатью энергоаудиторской организации, а также подписями аттестованных энергоаудиторов.
В случае наличия возражений со стороны обратившегося лица (заказчика) к Заключению энергоаудита, энергоаудиторская организация представляет развернутое пояснение в письменном виде.";
подпункты 2) и 3) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"2) основная часть, в которой приводится анализ по потреблению энергетических ресурсов, по определению удельных расходов энергетических ресурсов на единицу продукции с расчетом, по системам электроснабжения, теплоснабжения, воздухоснабжения, водоснабжения, по зданиям, строениям и сооружениям;
3) заключительная часть, которая включает рекомендации и выводы. В рекомендациях приводятся мероприятия по энергосбережению и повышению энергоэффективности объекта с учетом снижения потребления энергетических ресурсов на единицу продукции и (или) снижение энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений, международной практики, применимой к деятельности обратившегося лица (заказчика), и с указанием сроков их выполнения, а также технико-экономический расчет и обоснование предлагаемых мероприятий, в выводах – общая оценка деятельности обратившегося лица (заказчика) в области энергосбережения и повышения энергоэффективности согласно приложению 4 к настоящим Правилам, возможный потенциал энергосбережения объекта в натуральном и процентном выражении. При этом предлагаемые мероприятия должны разделяться на рекомендованные (потенциально возможные) и экономически целесообразные (приведенная стоимость которых на пятый год проекта является положительной, а внутренняя норма рентабельности превышает используемую ставку дисконтирования на два и более процента).";
дополнить пунктом 13-2 следующего содержания:
"13-2. При разработке экономически целесообразных мероприятий не допускается обобщение, примерная оценка или использование условных процентов экономии. Техническое обоснование мероприятий по энергосбережению должно быть выполнено в натуральных единицах измерения, основываясь на фактических данных с минимальным использованием субъективных оценок экспертов.
Все исходные данные для инвестиционных расчетов должны быть подтверждены техническим расчетом, приняты по справочной документации (с приведением ссылки на источник) и получены путем проведения прямых измерений.
Рекомендации по энергосбережению и рациональному использованию не должны снижать уровень безопасности и комфортности работы персонала, качество и безопасность продукции, что должно подтверждаться проведением оценки возможных рисков, связанных с реализацией каждого конкретного мероприятия.
Технико-экономический расчет мероприятий по энергосбережению, связанных с заменой основного или вспомогательного оборудования должен быть выполнен исходя из официально представленных коммерческих предложений не менее чем двух потенциальных поставщиков и гарантированных технических данных оборудования.
Технико-экономический расчет мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности должен отражать конкретные экономические показатели согласно международной практике (чистая приведенная стоимость, внутренняя норма доходности, период окупаемости).";

"12. Энергия аудитінің нәтижелері бойынша энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі қорытынды (бұдан әрі – энергия аудитінің қорытындысы) жасалады.
Энергия аудитінің қорытындысы осы Қағидаларға сәйкес ресімделеді, энергия аудитін жүзеге асыратын заңды тұлғаның фирмалық бланкісінде беріледі, оның басшысы бекітеді, энергия аудиторлық ұйымның қолымен және мөрімен, сондай-ақ аттестатталған энергия аудиторларының қолымен расталады.
Энергия аудитінің қорытындысына жүгінген тұлғаның (тапсырыс беруші) тарабынан қарсылықтар бар болған жағдайда, энергия аудиторлық ұйым жазбаша түрде толық түсініктеме береді.";
13-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) энергетикалық ресурстарды тұтыну бойынша, өнім бірлігіне шаққандағы энергетикалық ресурстардың үлестік шығындарын есебімен анықтау бойынша, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, ауамен жабдықтау, сумен жабдықтау жүйелері бойынша, үйлер, құрылыстар және ғимараттар бойынша талдау жүргізілетін негізгі бөлігі;
3) ұсынымдар мен тұжырымдарды қамтитын қорытынды бөлік. Ұсынымдарда өнім бірлігіне шаққандағы энергетикалық ресурстарды тұтынудың азайғаны және (немесе) үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың ауданына шаққандағы жылытуға жұмсалатын энергетикалық ресурстардың азайғаны, жүгінген тұлғаның (тапсырыс беруші) қызметіне қолданылатын халықаралық тәжірибе ескеріле отырып, және оларды орындау мерзімдері, сондай-ақ ұсынылған іс-шаралардың техника-экономикалық есебі мен негіздемесі көрсетіле отырып объектінің энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралары, тұжырымдарда – осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жүгінген тұлғаның (тапсырыс берушінің) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметінің жалпы бағалануы, объектінің энергия үнемдеуінің заттай және пайыздық көріністегі ықтимал әлеуеті келтіріледі. Бұл ретте ұсынылған іс-шаралар ұсынымдалған (әлеуетті ықтимал) және экономикалық орынды (жобаның бесінші жылында келтірілген құны оң болып табылады, ал ішкі пайдалылық нормасы екі және одан да көп пайызға қолданылатын дисконттау мөлшерлемесінен жоғары) болып бөлінуі тиіс.";
мынадай мазмұндағы 13-2-тармақпен толықтырылсын:
"13-2. Экономикалық мақсатты іс-шараларды әзірлеу кезінде жинақтап қорыту, үлгілік бағалау немесе үнемдеудің шартты пайыздарын қолдануға жол берілмейді. Энергия үнемдеу бойынша іс-шаралардың техникалық негіздемесі сарапшылардың субъективті бағалауларын ең төменгі қолданумен іс жүзіндегі деректерге негіздей отырып өлшем бірліктердің заттай мөлшерімен жасалуы тиіс.
Инвестициялық есептер үшін барлық бастапқы деректер техникалық есеппен расталуы, анықтамалық құжаттамалар (дереккөзге сілтеме бере отырып) бойынша қабылдануы және тікелей өлшеу жүргізу жолымен алынуы тиіс.
Энергия үнемдеу және ұтымды пайдалану жөніндегі ұсынымдар қызметкерлер жұмыстарының қауіпсіздігі мен жайлылығының деңгейін, өнімнің сапасы мен қауіпсіздігін төмендетпеуі тиіс, ол әрбір нақты іс-шараның іске асырылуымен байланысты ықтимал қауіптердің бағалауын жүргізумен расталуы тиіс.
Негізгі немесе көмекші жабдықты ауыстырумен байланысты энергия үнемдеу бойынша іс-шаралардың техникалық-экономикалық есебі кем дегенде екі әлеуетті берушілер ресми берілген коммерциялық ұсыныстардың және жабдықтың кепілдік техникалық деректерінің негізінде орындалуы тиіс.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бойынша іс-шаралардың техникалық-экономикалық есебі халықаралық тәжірибеге (келтірілген таза құн, кірістің ішкі нормасы, ақтау мерзімі) сәйкес нақты экономикалық көрсеткіштерін көрсетуі тиіс.";

приложения 1, 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему перечню;
дополнить приложением 4 согласно приложению 4 к настоящему перечню.
2. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1129 "Об утверждении Правил проведения анализа заключений энергоаудита" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12542, опубликованный 31 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах проведения анализа заключений энергоаудита, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. НИРЭЭ при необходимости запрашивает у энергоаудиторской организации недостающую и (или) дополнительную информацию для проведения анализа заключения энергоаудита.";
часть первую пункта 8 изложить в следующей редакции:
"8. В случае несогласия с заключением о результатах анализа энергоаудита энергоаудиторская организация и субъект Государственного энергетического реестра в течение 30 (тридцати) календарных дней с момента его получения направляют ответ с обоснованием причин несогласия.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. По результатам анализа заключения энергоаудита НИРЭЭ ежегодно готовит заключение о результатах анализа энергоаудита и направляет его в уполномоченный орган в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.".
3. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1139 "Об утверждении Правил формирования и ведения карты энергоэффективности, отбора и включения проектов в карту энергоэффективности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12543, опубликованный 6 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила формирования и ведения карты энергоэффективности, отбора и включения проектов в карту энергоэффективности, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню.
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1
к Правилам проведения
энергоаудита
Форма
Отчетная информация для промышленных предприятий

1, 2 және 3-қосымшалар осы тізбеге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Энергия аудиті қорытындыларына талдау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1129 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12542 болып тіркелген, 2015 жылғы 31 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Энергия аудиті қорытындыларына талдау жүргізу қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. ЭЭҰДИ қажет болған кезде, энергия аудиторлық ұйымнан энергия аудитінің қорытындысына талдау жүргізу үшін жетпейтін және (немесе) қосымша ақпаратты сұрайды.";
8-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Энергия-аудиторлық ұйым мен Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі энергия аудиті талдауының нәтижелері туралы қорытындымен келіспеген жағдайда, оны алған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде келіспеу себебіне негіздеме бере отырып, жауап жібереді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. ЭЭҰДИ энергия аудиті қорытындыларының талдау нәтижелері бойынша жыл сайын талдау нәтижелері туралы қорытындыны дайындайды және оны энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы уәкілетті органға жібереді.".
3. "Энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және жүргізу, энергия тиімділігі картасына жобаларды іріктеу және енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1139 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12543 болып тіркелген, 2016 жылғы 6 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және жүргізу, энергия тиімділігі картасына жобаларды іріктеу және енгізу қағидалары осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне 1-қосымша
Энергия аудитін
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өнеркәсіптік кәсіпорындар үшін есептік ақпарат

1) на продукцию
кг. у.т./ед. изд.
2) на производство тепловой энергии
кг у.т./Гкал
3) на выработку электрической и тепловой энергии
г у.т./(кВт·ч), кг у.т./Гкал
2
Тепловая энергия:
Гкал/ед. изд.
1) на продукцию
3
Электроэнергия:
кВт·ч/ед. изд.
1) на продукцию
2) на производство сжатого воздуха
кВт·ч/(кН·м3)
3) на производство холода
кВт·ч/Гкал
4
Моторное топливо:
1) бензин
л/км
2) керосин
л/(т·км)
3) дизельное топливо
19. Перечень энергосберегающих мероприятий
№ п/п
Наименование мероприятий, вид энергоресурса
Затраты тыс. тг.
Годовая экономия топливно-энергетических ресурсов
Согласованный срок внедрения квартал, год
Срок окупаемости
Примечание
в натуральном выражении
в стоимостном выражении тыс. тг. (по тарифу)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Мероприятия по экономии:
1) котельно-печного топлива, т.у.т.
2) тепловой энергии, Гкал
3) электроэнергии, МВтхч
4) сжатого воздуха, кНхм3 и других материальных ресурсов
5) моторного топлива
6) бензина
7) керосина
8) дизельного топлива
2
Экономия, всего:
тыс. т.у.т..
Гкал
МВтхч
л, т.
в т. ч. по мероприятиям, принятым к внедрению:
тыс. т.у.т.
Гкал
МВтхч
л, т.
Приложение 2
к перечню некоторых
приказов Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам проведения
энергоаудита
Форма
Отчетная информация для зданий, строений, сооружений

1) өнімге
кг ш.т./өлш. бірл.
2) жылу энергиясын өндіруге
кг ш.т./Гкал
3) электр энергиясы мен жылу энергиясын өндіруге
г ш.т./(кВт сағ), кг ш.т./Гкал
2
Жылу энергиясы:
Гкал/өлш. бірл.
1) өнімге
3
Электр энергиясы:
кВт сағ/өлш. бірл.
1) өнімге
2) сығылған ауа өндірісіне
кВт сағ/(кН м3)
3) суық өндірісіне
кВт сағ/Гкал
4
Мотор отыны:
1) бензин
л/км,
2) керосин
л/(т км)
3) дизель отыны
19. Энергия үнемдеу іс-шараларының тізбесі
Р/с
Іс-шаралардың атауы, энергия ресурсының түрі
Шығыстар мың теңге
Отын-энергетикалық ресурстардың жылдық үнемдеу
Енгізудің келісілген мерзімі
Өтелу мерзімі
Ескертпе
заттай түрінде
Ақшалай түрінде, мың теңге (тариф бойынша)
тоқсан, жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Үнемдеу бойынша іс-шаралар:
1) қазандық пеш отынының, мың ш.т.
2) жылу энергиясы, Гкал
3) электр энергиясы, МВт сағ
4) сығылған ауа, кН м3 және басқа материалдық ресурстар
5) мотор отыны:
6) бензин
7) керосин
8) дизель отыны
2
Үнемдеу, барлығы:
мың ш.т.
Гкал
МВт сағ
л, т
оның ішінде енгізуге қабылданған іс-шаралар бойынша:
мың ш.т.
Гкал
МВт сағ
л, т
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне 2-қосымша
Энергия аудитін
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Үйлер, құрылыстар, ғимараттар үшін есептік ақпарат

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения карты энергоэффективности, отбора и включения проектов в карту энергоэффективности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 17-2) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности" (далее – Закон) и определяют порядок формирования и ведения карты энергоэффективности, отбора и включения проектов в карту энергоэффективности.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) исполнитель – юридическое лицо, выполняющее комплекс мероприятий, направленных на энергосбережение и повышение энергоэффективности;
2) заявитель – физическое или юридическое лицо, представившее проект для включения в карту энергоэффективности;
3) экспертиза – процесс оценки и анализа, предоставленных Заявителем документов, на предмет соответствия установленным критериям в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проект в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее – проект) – комплекс мероприятий, направленных на энергосбережение и повышение энергоэффективности, реализуемых в течение определенного периода времени.
Глава 2. Порядок формирования
и ведения карты энергоэффективности
3. Национальный институт развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее – НИРЭЭ) формирует и ведет карту энергоэффективности, осуществляет отбор и включение проектов в карту энергоэффективности.
4. Карта энергоэффективности формируется и ведется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Рассмотрение, отбор и включение проектов в карту энергоэффективности осуществляется НИРЭЭ на постоянной основе.
6. НИРЭЭ запрашивает и получает информацию, необходимую для формирования и ведения карты энергоэффективности от субъектов Государственного энергетического реестра (далее – ГЭР) и иных юридических лиц.
7. Карта энергоэффективности размещается на интернет-ресурсе НИРЭЭ.
Глава 3. Порядок рассмотрения, отбора и включения проектов в карту энергоэффективности
8. НИРЭЭ на основании анализа информации по формированию и ведению ГЭР и иной информации рекомендует субъектам ГЭР и иным юридическим лицам подать документы для включения проекта в карту энергоэффективности.
9. Заявитель для включения проекта в карту энергоэффективности представляет в НИРЭЭ на электронном и бумажном носителях следующие документы:
1) заявление согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) паспорт проекта, утвержденный руководителем организации либо лицом, его замещающим согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және жүргізу, энергия тиімділігі картасына жобаларды іріктеу және енгізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабының 17-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және жүргізу, энергия тиімділігі картасына жобаларды іріктеу және енгізу тәртібін анықтайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) орындаушы – энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыруға бағытталған іс-шаралар кешенін орындайтын заңды тұлға;
2) өтініш беруші – энергия тиімділігі картасына енгізу үшін жоба ұсынған жеке немесе заңды тұлға;
3) сараптама – Өтініш беруші ұсынған құжаттарды энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы белгіленген өлшемшарттарға сәйкестігі мәніне бағалау және талдау процесі;
4) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы жоба (бұдан әрі - жоба) – энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыруға бағытталған, белгілі бір уақыт кезеңі ішінде іске асырылатын іс-шаралар кешені.
2-тарау. Энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және жүргізу тәртібі
3. Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институты (бұдан әрі – ЭЭҰДИ) энергия тиімділігі картасын қалыптастырады және жүргізеді, энергия тиімділігі картасына жобаларды іріктеу және енгізуді жүзеге асырады.
4. Энергия тиімділігі картасы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады және жүргізіледі.
5. Энергия тиімділігі картасына жобаларды қарау, іріктеу және енгізуді ЭЭҰДИ тұрақты негізде жүзеге асырады.
6. ЭЭҰДИ энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және жүргізу үшін қажетті ақпаратты Мемлекеттік энергетикалық тізілім (бұдан әрі – МЭТ) субъектілерінен және өзге де заңды тұлғалардан сұратады және алады.
7. Энергия тиімділігі картасын ЭЭҰДИ-дың интернет-ресурсына орналастырады.
3-тарау. Энергия тиімділігі картасына жобаларды қарау, іріктеу және енгізу тәртібі
8. ЭЭҰДИ МЭТ қалыптастыру және жүргізу бойынша ақпараттың және өзге де ақпараттың талдауы негізінде МЭТ субъектілеріне және өзге де заңды тұлғаларға жобаларды энергия тиімділігі картасына енгізу үшін құжаттар тапсыруды ұсынады.
9. Өтініш беруші жобаны энергия тиімділігі картасына енгізу үшін ЭЭҰДИ-ға электрондық және қағаз тасығышта мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтініш;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ұйым басшысы, не оны алмастыратын адам бекіткен жобаның паспорты;

3) копии документов, подтверждающих проработку финансирования проекта (меморандумы и соглашения о намерениях и (или) решения о финансировании проекта) (при наличии);
4) копия заключения энергоаудита (при наличии);
5) копия плана мероприятий по энергосбережению, утвержденного руководителем организации либо лицом, его замещающим (при наличии);
6) копии документов, подтверждающих достоверность расчетов требуемых инвестиций и экономии к представленным мероприятиям (технико-экономическое обоснование, финансово-экономическое обоснование, коммерческие предложения) (при наличии).
10. НИРЭЭ рассматривает представленные документы в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления на полноту и достоверность информации.
В случае установления факта неполноты и (или) недостоверности информации, НИРЭЭ в указанные сроки возвращает документы Заявителя с указанием причин возврата.
Заявитель после получения от НИРЭЭ документов, устраняет причины возврата и повторно вносит в НИРЭЭ.
11. В случае соответствия документов установленным требованиям, проект регистрируется в Журнале регистрации для включения проектов в карту энергоэффективности, который ведется по форме согласно приложению 4 настоящих Правил.
12. НИРЭЭ в течение 30 (тридцати) рабочих дней со дня регистрации проекта в журнале регистрации проводит экспертизу на предмет соответствия критериям инновационности, масштабности и компетенции.
13. Экспертиза осуществляется по следующей структуре:
1) эффект энергосбережения в натуральном и денежном выражении;
2) инновационная составляющая проекта;
3) срок окупаемости;
4) рассмотрение на необходимость соответствия мероприятий требованиям действующего законодательства Республики Казахстан, национальным стандартам Республики Казахстан, строительным нормам и правилам Республики Казахстан, строительным нормам Республики Казахстан;
5) общие выводы и рекомендации по проекту.
Результатом экспертизы является заключение экспертизы за подписью первого руководителя НИРЭЭ, либо лица его замещающего.
14. Заключение экспертизы оформляется в двух экземплярах и в течение 2 (двух) рабочих дней с момента ее проведения один экземпляр направляется Заявителю, один экземпляр остается в НИРЭЭ.
15. По результатам экспертизы, НИРЭЭ по рекомендованным проектам для включения в карту энергоэффективности принимает одно из следующих решений:
1) при наличии источников финансирования проект включается в карту энергоэффективности;
2) при отсутствии источников финансирования прорабатывается вопрос привлечения инвестиций путем поиска отечественных и международных инвесторов, финансовых институтов, энергосервисных компаний и иных организаций.
Приложение 1
к Правилам формирования
и ведения карты
энергоэффективности,
отбора и включения
проектов в карту
энергоэффективности
Карта энергоэффективности
Наименование заявителя
Контактные данные
Наименование проекта
Перечень мероприятий
Наименование исполнителя
Объем инвестиций (тыс. тенге)
Источник финансирования
Годовая экономия энергетических ресурсов в натуральном выражении
Годовая экономия энергетических ресурсов в денежном выражении
(тыс. тенге)
Срок окупаемости, год
ед. изм.
значение
1.
1.
2.
Общая стоимость проекта
2.
1.
2.
Общая стоимость проекта
Приложение 2
к Правилам формирования
и ведения карты
энергоэффективности,
отбора и включения
проектов в карту
энергоэффективности
____________________________
(области, города)
____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Заявление
Прошу зарегистрировать заявление по проекту: __________________________
___________________________________________________________________
(наименование проекта)
___________________________________________________________________
(наименование организации)
для включения в карту энергоэффективности Казахстана.
К заявлению прилагаю следующие документы:

3) жобаның қаржыландырылуын пысықтауды растайтын құжаттардың көшірмелері (ниеттер туралы меморандумдар және келісімдер және (немесе) жобаны қаржыландыру туралы шешім) (бар болған жағдайда);
4) энергия аудиті қорытындысының көшірмесі (бар болған жағдайда);
5) ұйымның басшысы не оны ауыстыратын адам бекіткен, энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жоспарының көшірмесі (бар болған жағдайда);
6) ұсынылған іс-шараларға (техника-экономикалық негіздеме, қаржы-экономикалық негіздеме, коммерциялық ұсыныстар) талап етілетін инвестициялар мен үнемдеу есебінің дұрыстығын растайтын құжаттардың көшірмелері (бар болған жағдайда).
10. ЭЭҰДИ ұсынылған құжаттарды, олар түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ақпараттың толықтығына және растығына қарайды.
Ақпараттың толық еместігі және (немесе) дұрыс еместігі фактісі белгіленген жағдайда, ЭЭҰДИ көрсетілген мерзімдерде Өтініш берушінің құжаттарын қайтару себебін көрсете отырып, қайтарады.
Өтініш беруші ЭЭҰДИ-дан құжаттарды алған күннен кейін, қайтару себептерін жояды және ЭЭҰДИ-ға қайта енгізеді.
11. Құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда, жоба осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізілетін, энергия тиімділігі картасына жобаларды енгізуге арналған Тіркеу журналында тіркеледі.
12. ЭЭҰДИ жобаны тіркеу журналына тіркеген күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде инновациялылық, ауқымдылық және құзыреттілік өлшемшарттарына сәйкестігіне мәніне сараптама жүргізеді.
13. Сараптама мынадай құрылым бойынша жүзеге асырылады:
1) табиғи және ақшалай мәндегі энергия үнемдеу әсері;
2) жобаның инновациялық құрамдас бөлігі;
3) орнын толтыру мерзімі;
4) іс-шаралардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына, Қазақстан Республикасының ұлттық стандарттарына, Қазақстан Республикасының құрылыс нормалары мен қағидаларына, Қазақстан Республикасының құрылыс нормаларына сәйкес болу қажеттілігін қарау;
5) жоба бойынша жалпы тұжырымдар мен ұсынымдар.
ЭЭҰДИ-дің бірінші басшысы не оны алмастыратын адам қол қойған сараптама қорытындысы сараптама нәтижесі болып табылады.
14. Сараптама қорытындысы екі данада ресімделеді және оны өткізу сәтінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде бір данасы Өтініш берушіге жіберіледі, бір данасы ЭЭҰДИ-де қалады.
15. Сараптама нәтижесі бойынша, ЭЭҰДИ ұсынылған жобалар бойынша энергия тиімділігі картасына енгізу үшін мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) қаржыландыру көзі болған кезде жоба энергия тиімділігі картасына енгізіледі;
2) қаржыландыру көзі болмаған кезде отандық және халықаралық инвесторларды, қаржы институттарын, энергия сервистік компанияларды және өзге де ұйымдарды іздеу арқылы инвестиция тарту мәселесі пысықталады.
Энергия тиімділігі
картасын қалыптастыру
және жүргізу, энергия
тиімділігі картасына
жобаларды іріктеу және
енгізу қағидаларына
1-қосымша
Энергия тиімділігі картасы
Өтініш берушінің атауы
Байланыс деректері
Жоба атауы
Іс-шаралар тізбесі
Орындаушының атауы
Инвестиция көлемі (мың тенге)
Қаржыландыру көзі
Табиғи қалыптасқан энергетикалық ресурстарын жылдық үнемдеу
Құн тұрғысынан энергия ресурстарын жылдық үнемдеу мың теңге. (тариф бойынша)
Орнын толтыру мерзімі, жыл
Өлшеу бірлігі
мәні
1.
1.
2.
Жобаның жалпы құны
2.
1.
2.
Жобаның жалпы құны
Энергия тиімділігі
картасын қалыптастыру
және жүргізу, энергия
тиімділігі картасына
жобаларды іріктеу және
енгізу қағидаларына
2-қосымша
____________________________
(облыс, қала)
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш
Қазақстанның энергия тиімділігі картасына енгізу үшін
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
___________________________________________________________________
(жобаның атауы)
жоба байынша өтінішімді тіркеуіңізді өтінемін:
Өтінішке мынадай құжаттарды ұсынамын:

1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
4)___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________ ______________
Первый руководитель организации:            Подпись
"___"________ 20__ года
Место для печати
Приложение 3
к Правилам формирования
и ведения карты
энергоэффективности,
отбора и включения
проектов в карту
энергоэффективности
"Утверждаю"
____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
"___" __________ 20__ года
Паспорт проекта
Сведения по заявителю проекта
Полное наименование Заявителя
Юридический адрес
Фактический адрес
Телефон/факс/e-mail
Бизнес идентификационный номер/Индивидуальный идентификационный номер
Номер и дата свидетельства о регистрации (перерегистрации) или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (при наличии)
Общий классификатор видов экономической деятельности (при наличии)
Цель проекта:
Список мероприятий, включаемых в проект
Мероприятие
Объемы инвестиций, планируемые расходы, тыс. тг
Годовая экономия энергетических ресурсов в натуральном выражении
Годовая экономия энергетических ресурсов в стоимостном выражении тыс. тг. (по тарифу)
Срок окупаемости, год
Примечание
Ед.изм.
Значение
1.
2.
3.
ИТОГО:
Место реализации проекта:
Текущее состояние подготовки и реализации проекта:
Структура предполагаемого финансирования проекта
Собственные Средства
тыс. тенге
Бюджетные Средства
тыс. тенге
Требуемые дополнительные средства
тыс. тенге
Приложение 4
к Правилам формирования
и ведения карты
энергоэффективности,
отбора и включения
проектов в карту
энергоэффективности
Журнал регистрации для включения проектов
в карту энергоэффективности
Дата приема проекта в НИРЭЭ
Дата регистрации
Наименование Заявителя
Наименование проекта
1
2
3
4

1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
3)________________________________________________________________________
4)________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_____________________________________ _____________________________________
Ұйымның бірінші басшысы:                        Қолы
20__ жылғы "___"________
Мөрдің орны
Энергия тиімділігі
картасын қалыптастыру
және жүргізу, энергия
тиімділігі картасына
жобаларды іріктеу және
енгізу қағидаларына
3-қосымша
"Бекітемін"
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
20__ жылғы "___" __________
Жоба паспорты
Жобаның өтініш берушісі туралы мәлімет
Өтініш берушінің толық атауы
Заңды мекенжайы
Тұрғылықты мекенжайы
Телефон/факс/e-mail
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi/Жеке сәйкестендiру нөмiрі
Заңды тұлғаның тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәлік нөмірі және күні
немесе мемлекеттік тіркелуі туралы (қайта тіркелуі) туралы анықтама
(бар болғанда)
Экономикалық қызмет түрлерiнің жалпы жіктегіші (бар болғанда)
Жоба мақсаты:
Жобаға енгізілген іс-шаралар тізімі
Іс-шара
Инвестициялар көлемі, жоспарланған шығындар, мың теңге
Заттай түрде энергетикалық ресурстардың жылдық үнемделуі
Құн түрінде энергия ресурстарының жылдық үнемделуі мың теңге (тариф бойынша)
Орнын толтыру мерзімі
Ескертпе
Өлшем бірілігі
Мәні
1.
2.
3.
БАРЛЫҒЫ:
Жобаны іске асыру орны:
Жобаны дайындау және іске асырудың ағымдағы жағдайы:
Жобаның болжамды қаржыландыру құрылымы
Меншікті қаражат
мың теңге
Бюджет қаражаты
мың теңге
Талат етілетін қосымша қаражаттар
мың теңге
Энергия тиімділігі
картасын қалыптастыру
және жүргізу, энергия
тиімділігі картасына
жобаларды іріктеу және
енгізу қағидаларына
4-қосымша
Энергия тиімділігі картасына жобаларды енгізуге арналған тіркеу журналы
ЭЭҰДИ жобаны қабылдау күні
Тіркеу күні
Өтініш берушінің атауы
Жобаның атауы
1
2
3
4