О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 643. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 сентября 2017 года № 15759. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-278/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 15.12.2020 № ҚР ДСМ-278/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11526, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" от 22 июля 2015 года) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Правила поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 1 к настоящему приказу.";
в Правилах поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде іс-шаралар кешенін көрсетуге қатысатын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 643 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 қыркүйекте № 15759 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.12.2020 № ҚР ДСМ-278/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде іс-шаралар кешенін көрсетуге қатысатын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11526 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде іс-шаралар кешенін көрсетуге қатысатын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлерін көтермелеу қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Правила) определяют порядок поощрения работников субъекта здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – субъект здравоохранения).";
абзац третий пункта 2 изложить в следующей редакции:
"за счет средств стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива (далее – СКПН) в субъектах здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – субъект ПМСП).";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. СКПН выплачивается следующим работникам амбулаторно-поликлинических организаций, оказывающие ПМСП (далее – работники ПМСП):
1) работники, оказывающие услуги в условиях территориального участка:
врачи общей практики, участковые терапевты и педиатры, акушер-гинекологи;
медицинские сестры общей практики и участковой службы, фельдшеры, акушерки, оказывающие медицинские услуги в условиях территориального участка;
социальные работники и психологи;
2) медицинские работники амбулаторно-поликлинических организаций, оказывающие ПМСП:
руководитель самостоятельного Центра семейного здоровья или врачебной амбулатории, заведующие и старшие медицинские сестры отделений общей врачебной практики, заведующие и старшие медицинские сестры отделений участковой службы, заведующие и старшие акушерки акушерско-гинекологических отделений (кабинетов);
работники (врачи и средний медицинский персонал) отделения профилактики и социально-психологической помощи Центра семейного здоровья.";
часть вторую пункта 35 изложить в следующей редакции:
"Индикаторы процесса с учетом рекомендуемого перечня индикаторов процесса деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико – санитарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, влияющих на значения индикаторов конечного результата согласно приложению 4 к настоящим Правилам, утверждаются руководителем субъекта ПМСП по согласованию с комиссией и службой поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита).";
пункт 37 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің (бұдан әрі – денсаулық сақтау субъектісі) жұмыскерлерін көтермелеу тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінде (бұдан әрі – МСАК субъектісі) кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінің (бұдан әрі – КЖНЫК) қаражаты есебінен жүзеге асырылады";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. КЖНЫК МСАК көрсететін амбулаториялық-емханалық ұйымдардың мынадай қызметкерлеріне (бұдан әрі – МСАК қызметкерлері) төленеді:
1) аумақтық учаске жағдайында қызметтер көрсететін қызметкерлер:
жалпы практика дәрігерлері, учаскелік терапевтер мен педиатрлар, акушер-гинекологтар;
жалпы практика және учаскелік қызметтің мейіргерлері, фельдшерлер, аумақтық учаске жағдайында медициналық қызметтер көрсететін акушерлер;
әлеуметтік қызметкерлер мен психологтар;
2) МСАК көрсететін амбулаториялық-емханалық ұйымдардың медицина қызметкерлері:
дербес Отбасы денсаулығы орталығының немесе дәрігерлік амбулаторияның басшысы, жалпы дәрігерлік практика бөлімшелерінің меңгерушілері мен аға мейіргерлері, учаскелік қызмет бөлімшелерінің меңгерушілері мен аға мейіргерлері, акушерлік-гинекологиялық бөлімшелердің (кабинеттердің) меңгерушілері мен аға мейіргерлері;
Отбасы денсаулығы орталығының профилактика және әлеуметтік-психологиялық көмек бөлімшесінің қызметкерлері (дәрігерлер мен орта медицина персоналы).";
35-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің процесс индикаторларының ұсыным жасалған тізбесі ескерілген процесс индикаторларын комиссиямен және пациентті қолдау мен ішкі бақылау (аудит) қызметімен келісу бойынша МСАК субъектісінің басшысы бекітеді.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"37. Служба поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита) размещает результаты деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико - санитарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, по достижению индикаторов процесса, влияющих на значения индикаторов конечного результата по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам по субъекту ПМСП и в разрезе территориальных участков за отчетный период и подтверждает в ДКПН в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
правый верхний угол в приложении 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2 к Правилам поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования";
правый верхний угол в приложении 3 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 3 к Правилам поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования";
в приложении 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в приложении 5 к указанным Правилам:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 5 к Правилам поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Результаты деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, по достижению индикаторов процесса, влияющих на значения индикаторов конечного результата";
правый верхний угол в приложении 6 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 6 к Правилам поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования";
правый верхний угол в приложении 7 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 7 к Правилам поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования";
правый верхний угол в приложении 8 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 8 к Правилам поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования";
правый верхний угол в приложении 9 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 9 к Правилам поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования".

"37. Пациентті қолдау мен ішкі бақылау (аудит) қызметі МСАК субъектісі бойынша және аумақтық учаскелер бөлінісінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін процесс индикаторларына қол жеткізу бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің есепті кезеңдегі қызметінің нәтижелерін орналастырады және есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейінгі мерзімде ЖБНҚК-та растайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларына 2-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларына 3-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшада осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшада:
оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларына 5-қосымша";
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Түпкілікті нәтиже индикаторының мәндеріне әсер ететін процесс индикаторларына қол жеткізу бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтижелері";
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларына 6-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларына 7-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларына 8-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларына 9-қосымша".

2. Департаменту управления проектами Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа его направление в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан Е. Биртанов
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 августа 2017 года № 643
Приложение 1
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Критерии оценки деятельности медицинских работников субъекта здравоохранения
п/п
Наименование показателей
Источник информации
Эффект
1
Наличие обоснованных письменных и устных жалоб, связанных с нарушением прав пациентов
Журнал приема посетителей руководителем организации, журнал учета письменных обращений граждан, обращения на блог Министра здравоохранения Республики Казахстан, проверочные листы и акты ТД КООЗ
Снижение
2
Наличие случаев предотвратимых летальных исходов, осложнений, возникших в результате лечения и диагностики, в том числе, повлекшие инвалидность пациента
Статистические карты стационарного больного, заключение заведующего отделением или комиссии, утвержденное руководителем службы поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита), акты экспертной проверки, протоколы заседания КИЛИ* и проверочные листы и акты ТД КООЗ
Снижение
3
Наличие нарушений по результатам государственного контроля
Проверочные листы и акты проверки ТД КООЗ
Снижение
4
Наличие случаев (подтвержденных экспертизой) повторного незапланированного поступления пациентов
Электронный регистр стационарных больных
Случаи повторной госпитализации, в течение одного месяца от даты выписки по поводу одного и того же заболевания, в данный и другие стационары Республики Казахстан
Снижение
5
Наличие случаев расхождения клинического и патологоанатомического диагнозов
Протокол патологоанатомического исследования и протокол заседания патологоанатомической конференции
Снижение
6
Внедрение высокотехнологических медицинских услуг (далее – ВТМУ)
Электронный регистр стационарных больных
Количество выполненных ВТМУ в отчетном периоде в сравнении с аналогичным периодом предыдущего года
Повышение
7
Достижение конверсии мазка мокроты в процессе лечения у больных с бактериовыделением **
Медицинская карта больного туберкулезом, Национальный регистр больных туберкулезом
Повышение
8
Отсутствие пропусков приема противотуберкулезных препаратов у больных туберкулезом **
Медицинская карта больного туберкулезом, Национальный регистр больных туберкулезом
Повышение
9
Случаи выполненных абортов в возрасте до 18 лет

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Жобаларды басқару департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдеріндегі қағаздағы және электрондық түрінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 25 тамыздағы
№ 643 бұйрығына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтер
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерінің жұмыскерлерін
көтермелеу қағидаларына
1-қосымша
Денсаулық сақтау субъектісінің медицина қызметкерлерінің қызметін бағалау өлшемшарттары
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Ақпарат көзі
Тиімділігі
1
Пациенттердің құқықтарының бұзылуына байланысты негізделген жазбаша және ауызша шағымдардың болуы
Ұйым басшысының келушілерді қабылдау журналы, азаматтардың жазбаша өтініштерін есепке алу журналы, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің блогына өтініштер, ҚДСК АД-ның тексеру парақтары мен актілері
Төмендеуі
2
Емдеу мен диагностикалау нәтижесінде туындаған алдын алуға болатын өліммен аяқталған жағдайлардың, асқынулардың, оның ішінде пациенттің мүгедектігіне әкелген жағдайлардың болуы
Стационарлық науқастың статистикалық карталары, пациентті қолдау мен ішкі бақылау (аудит) қызметінің басшысы бекіткен бөлімше меңгерушісінің немесе комиссияның қорытындысы, сараптамалық тексеріс актілері, ӨЖЗК* отырыстарының хаттамалары және ҚДСҚК АД-ның тексеру парақтары мен актілері
Төмендеуі
3
Мемлекеттік бақылау нәтижесі бойынша бұзушылықтардың болуы
ҚДСК АД-ның тексеру парақтары мен актілері
Төмендеуі
4
Пациенттердің қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайларының болуы
Қазақстан Республикасының осы және басқа да стационарларына дәл бір ауру себебі бойынша жазылып шыққан күннен бастап бір айдың ішінде қайта емдеуге жатқызу жағдайлары
Төмендеуі
5
Клиникалық және патологиялық-анатомиялық диагноздардың қайшы келу жағдайларының болуы
Патологиялық-анатомиялық зерттеудің хаттамасы мен патологиялық-анатомиялық конференция отырысының хаттамасы
Төмендеуі
6
Жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі – ЖТМҚ) енгізу
Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда есепті кезеңде орындалған ЖТМҚ-ның саны
Ұлғаюы
7
Бактерия шығаратын науқастарды емдеу процесінде қақырық жағындысының конверсиясына қол жеткізу**
Туберкулезбен ауыратын науқастың медициналық картасы, Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі
Ұлғаюы
8
Туберкулезбен ауыратын науқастардың туберкулезге қарсы препараттарды қабылдауды өткізіп алмауы**
Туберкулезбен ауыратын науқастың медициналық картасы, Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі
Ұлғаюы
9
18 жасқа дейін аборт жасау жағдайлары

Электронный регистр стационарных больных: форма № 066/у статистическая карта выбывшего из стационара, утвержденная приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (далее – ЭРСБ: форма № 066/у);
Автоматизированная информационная система – Поликлиника: форма 025-5/у медицинская карта амбулаторного пациента, утвержденная приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения"
Меньше 2.7
10
Уровень госпитализации больных из числа прикрепленного населения, госпитализированных с осложнениями сахарного диабета
ЭРСБ: форма № 066/у
Снижение
11
Уровень госпитализации больных из числа прикрепленного населения, госпитализированных с хронической верифицированной железодефицитной анемией
ЭРСБ: форма № 066/у
Снижение
Примечание:
* КИЛИ – комиссия по исследованию летальных исходов;
** применительно к противотуберкулезным организациям.
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 августа 2017 года № 643
Приложение 4
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Перечень
индикаторов процесса деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико – санитарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, влияющих на значения индикаторов конечного результата
Наименование индикаторов процесса
Порядок расчета
Пороговое значение
1
2
3
1. Материнская смертность, предотвратимая на уровне первичной медико-санитарной помощи
Ранняя явка для постановки на диспансерный учет по беременности
Количество беременных женщин, взятых на учет в сроке до 12 недель/ общее количество беременных женщин, взятых на учет, %
100%
Удельный вес беременных, осмотренных терапевтом в сроке до 12 недель
Количество беременных женщин, осмотренных терапевтом в сроке до 12 недель/ общее количество беременных женщин, осмотренных терапевтом, %
100%
Случаи госпитализации беременных женщин и (или) родильниц с эклампсией и преэклампсией
Количество беременных женщин и (или) родильниц, госпитализированных с эклампсией и преэклампсией / общее количество госпитализированных беременных женщин и (или) родильниц
0%
Охват контрацепцией женщин фертильного возраста (далее – ЖФВ) с противопоказаниями к беременности по экстрагенитальным заболеваниям (далее – ЭГЗ)
Количество охваченных контрацепцией ЖФВ с противопоказаниями к беременности по ЭГЗ/общее количество ЖФВ с противопоказаниями к беременности по ЭГЗ
90%
Снижение количества беременных среди женщин фертильного возраста с противопоказаниями к беременности по экстрагенитальным заболеваниям
Количество беременных среди ЖФВ с противопоказаниями к беременности по экстрагенитальным заболеваниям среди прикрепленного населения в отчетном периоде / Количество ЖФВ с противопоказаниями к беременности по экстрагенитальным заболеваниям среди прикрепленного населения в отчетном периоде, %
Снижение на 5%
Снижение количества преждевременных родов
Количество преждевременных родов среди прикрепленного населения в отчетном периоде / Количество родов среди прикрепленного населения в отчетном периоде, %
Снижение на 10%
Охват беременных пренатальным скринингом (определение материнских сывороточных маркеров в I триместре, ультразвуковой скрининг в I, II, III триместрах беременности)
Количество охваченных пренатальным скринингом из родивших/общее количество родивших за отчетный период, %
Не менее 90%
Случаи выполненных абортов в возрасте до18 лет

Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі: "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген № 066/е нысанды статистикалық карта (бұдан әрі – СНЭТ: № 066/е нысаны);
Автоматтандырылыған ақпараттық жүйе – Емхана: "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 025-5/е нысан амбулаториялық пациенттің медициналық картасы
2.7-ден аз
10
Бекітілген халық ішінен қант диабетінің асқынуларымен емдеуге жатқызылған науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
СНЭТ: № 066/е нысаны
Төмендеуі
11
Бекітілген халық ішінен созылмалы расталған темір тапшылығы
анемиясымен емдеуге жатқызылған науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
СНЭТ: № 066/е нысаны
Төмендеуі
Ескертпе:
*ӨЖЗК – өлім жағдайларын зерттеу жөніндегі комиссия;
**туберкулезге қарсы ұйымдарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 25 тамыздағы
№ 643 бұйрығына
2-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтер
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерінің жұмыскерлерін
көтермелеу қағидаларына
4-қосымша
Түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің процесс индикаторларының тізбесі
Процесс индикаторларының атауы
Есеп айырысу тәртібі
Шекті мәні
1
2
3
1. Медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейінде алдын алуға
болатын ана өлімі
Жүктілік бойынша диспансерлік есепке тұру үшін ерте келу
12 аптаға дейінгі есепке алынған жүкті әйелдердің саны/есепке алынған жүкті әйелдердің жалпы саны, %
100%
Терапевт қарап-тексерген 12 аптаға дейінгі жүкті әйелдердің үлес салмағы
Терапевт қарап-тексерген 12 аптаға дейінгі жүкті әйелдердің саны/терапевт қарап-тексерген жүкті әйелдердің жалпы саны, %
100%
Эклампсиясы және преэклампсиясы бар жүкті әйелдерді және (немесе) босанатын әйелдерді емдеуге жатқызу жағдайлары
Емдеуге жатқызылған эклампсиясы және преэклампсиясы бар жүкті әйелдердің және (немесе) босанатын әйелдердің саны/емдеуге жатқызылған жүкті әйелдердің және (немесе) босанатын әйелдердің жалпы саны, %
0%
Экстрагениталды аурулар (бұдан әрі – ЭГА) бойынша жүктілікке қарсы көрсетілімдер бар фертильді жастағы әйелдерді (бұдан әрі – ФЖӘ) контрацепциямен қамту
Контрацепциямен қамтылған ЭГЗ бойынша жүктілікке қарсы көрсетілімдер бар ФЖӘ-нің саны/ ЭГЗ бойынша жүктілікке қарсы көрсетілімдер бар ФЖӘ-нің жалпы саны
90%
Экстрагениталдық аурулар бойынша жүктілікке қарсы көрсетілімдері бар фертильді жастағы әйелдердің арасында жүкті әйелдердің санын төмендету
Есепті кезеңде бекітілген халық арасында экстрагениталдық аурулар бойынша жүктілікке қарсы көрсетілімдері бар ФЖӘ арасындағы жүкті әйелдердің саны / Есепті кезеңде бекітілген халық арасында экстрагениталдық аурулар бойынша жүктілікке қарсы көрсетілімдері бар ФЖӘ саны
5%-ға төмендету
Мерзімнен бұрын босану санын төмендету
Есепті кезеңде бекітілген халық арасындағы мерзімнен бұрын босану саны/Есепті кезеңде бекітілген халық арасындағы босану саны, %
10%-ға төмендету
Жүкті әйелдерді пренаталды скринингпен қамту (жүктіліктің І триместріндегі ана қанының сарысуы маркерлерін айқындау, І, ІІ, ІІІ триместерлердегі ультрадыбыстық скрининг)
Босанған әйелдердің ішінен пренаталды скринингпен қамтылғандардың саны/ есепті кезеңдегі босанған әйелдердің жалпы саны, %
кемінде 90%
18 жасқа дейін аборт жасау жағдайлары

Количество абортов у подростков в возрасте до 18 лет среди прикрепленного населения в отчетном периоде / Количество девочек в возрасте до18 лет среди прикрепленного населения в отчетном периоде *1000
Меньше 2.7
2. Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне первичной медико-санитарной помощи
Удельный вес детей до 6 месяцев на исключительно грудном вскармливании
Количество детей до 6 месяцев, находящихся на исключительно грудном вскармливании при отсутствии противопоказаний/ общее количество детей до 6 месяцев, %
100%
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными ОКИ*
Количество детей до 5 лет, госпитализированных в стационар с осложненными ОКИ/ общее количество детей до 5 лет, зарегистрированных с ОКИ, %
0%
Удельный вес медицинских работников (врачей и среднего медицинского персонала) ПМСП обученных программе ИБВДВ**
Количество медицинских работников (врачей и среднего медицинского персонала) ПМСП обученных программе ИБВДВ/ общее количество медицинских работников (врачей и среднего медицинского персонала) ПМСП, %
100%
Младенческая смертность
Количество умерших детей в возрасте от 0 до 1 года/число родившихся живыми*1000 (показатель)
Согласно целевым индикаторам Госпрограммы "Денсаулык"
3. Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными ОРИ***
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными ОРИ
Количество детей до 5 лет, госпитализированных в стационар с осложненными ОРИ/ общее количество детей до 5 лет, зарегистрированных с ОРИ, %
0%
4. Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
Количество охваченных патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома/количество новорожденных выписавшихся из роддома за отчетный период, %
100%
5. Своевременно диагностированный туберкулез легких
Удельный вес обследованных флюорографически из формированной группы "риска"
Количество обследованных
флюорографически из сформированной группы
"риска" /сформированная группа "риска", %
100%
Удельный вес обследованных пробой Манту из сформированной группы "риска"
Количество обследованных пробой Манту из сформированной группы "риска"/сформированная группа "риска", %
100%
Удельный вес больных с установленным бактериовыделением
Количество лиц с установленным бактериовыделением/ общее количество лиц, направленных на микроскопию мокроты лиц с подозрением на туберкулез легких, %

Есепті кезеңде бекітілген халықтың арасында 18 жасқа дейінгі жасөспірімдердің аборт саны /алдыңғы есепті кезеңде бекітілген халықтың арасында 18 жасқа дейінгі қыздардың саны*1000
2.7-ден аз
2. Медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі балалардың өлімі
Тек емшек сүтімен ғана қоректенетін 6 айға дейінгі балалардың үлес салмағы
Қарсы көрсетілімдері болмаған жағдайда тек емшек сүтімен қоректенетін 6 айға дейінгі балалардың саны/6 айға дейінгі балалардың жалпы саны, %
100%
Асқынған ЖІИ* бар, емдеуге жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы
Асқынған ЖІИ бар, стационарға емдеуге жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың саны/ ЖІИ-мен тіркелген 5 жасқа дейінгі балалардың жалпы саны, %
0%
БШАЫЕ бағдарламасына оқытылған МСАК медицина қызметкерлерінің (дәрігерлер мен орта медицина персоналының) үлес салмағы**
БШАЫЕ бағдарламасына оқытылған МСАК медицина қызметкерлерінің (дәрігерлер мен орта медицина персоналының) саны/ МСАК медицина қызметкерлерінің (дәрігерлер мен орта медицина персоналының) жалпы саны, %
100%
Нәресте өлімі
0 жастан бастап 1 жасқа дейінгі қайтыс болған балалардың саны/тірі туғандардың саны*1000 (көрсеткіш)
"Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасының нысаналы индикаторларына сәйкес
3. Асқынған ЖРИ*** бар, емдеуге жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы
Асқынған ЖРИ бар, емдеуге жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы
Асқынған ЖРИ бар, стационарға емдеуге жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың саны/ ЖРИ-мен тіркелген 5 жасқа дейінгі балалардың жалпы саны, %
0%
4. Перзентханадан жазылып шыққаннан кейін алғашқы 3 тәулікте нәрестелерді патронаждық барумен қамту
Перзентханадан жазылып шыққаннан кейін алғашқы 3 тәулікте нәрестелерді патронаждық барумен қамту
Перзентханадан жазылып шыққаннан кейін алғашқы 3 тәулікте патронаждық барумен қамтылған нәрестелердің саны/есепті кезеңдегі перзентханадан жазылып шыққан нәрестелердің саны, %
100%
5. Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
Қалыптасқан "қауіп" тобынан флюорографиялық қарап-тексерілгендердің үлес салмағы
Қалыптасқан "қауіп" тобынан флюорографиялық қарап-тексерілгендердің саны/қалыптасқан "қауіп" тобы, %
100%
Қалыптасқан "қауіп" тобынан Манту сынамасымен қарап-тексерілгендердің үлес салмағы
Қалыптасқан "қауіп" тобынан Манту сынамасымен қарап-тексерілгендердің саны/ қалыптасқан "қауіп" тобы, %
100%
Белгіленген бактерия шығаратын науқастардың үлес салмағы
Белгіленген бактерия шығаратын адамдардың саны/қақырықтың микроскопиясына жіберілген өкпе туберкулезіне күдігі бар адамдардың жалпы саны, %

5-10%
Наличие пропусков приема противотуберкулезных препаратов у больных, получающих лечение в условиях ПМСП
Количество больных туберкулезом, получающих контролируемое противотуберкулезное лечение в условиях ПМСП без единого пропуска среди прикрепленного населения/ общее количество больных туберкулезом, получающих противотуберкулезное лечение в условиях ПМСП среди прикрепленного населения
0%
6. Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
Показатели скринингов
Удельный вес выявленных больных РШМ**** из прошедших скрининговое обследование
Количество выявленных больных РШМ/ общее количество лиц, прошедших скрининговое обследование на выявление РШМ, %
0,02-0,03
Удельный вес выявленных больных РМЖ***** из прошедших скрининговое обследование
Количество выявленных больных РМЖ/ общее количество лиц, прошедших скрининговое обследование на выявление РМЖ, %
0,1 и выше
Удельный вес выявленных больных раком толстой и прямой кишки из прошедших скрининговое обследование
Количество выявленных больных раком толстой и прямой кишки/ общее количество лиц, прошедших скрининговое обследование на выявление рака толстой и прямой кишки, %
0,02-0,03
Охват диспансерным наблюдением больных с предопухолевой патологией
Охват диспансерным наблюдением больных с предопухолевой патологией 1б клиническая группа
Число лиц, взятых на диспансерный учет с предопухолевой патологией 1б клиническая группа/общее число больных с предопухолевой патологией, %
100%
7. Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
Охват целевых групп населения скрининговыми обследованиями
Количество лиц, прошедших скрининговые обследования на выявление факторов риска БСК****** и БСК/ общее количество лиц, подлежащих скрининговым обследованиям на выявление факторов риска БСК и БСК, %
100%
Удельный вес выявленных больных БСК при скрининговом обследовании
Количество лиц, с выявленными БСК после проведения скрининговых обследований/ общее количество лиц, прошедших скрининговые обследования на выявление БСК, %
Не менее 10%
Охват диспансерным наблюдением выявленных при скрининге больных с АГ******* и ИБС********
Количество больных с АГ и ИБС, охваченных диспансерным наблюдением/ общее количество больных с АГ и ИБС, выявленных при скрининговом обследовании, %
100%
Удельный вес госпитализированных больных АГ, состоящих на диспансерном учете, в состоянии осложненного гипертонического криза
Количество госпитализированных больных с АГ, состоящих на диспансерном учете, в состоянии осложненного гипертонического криза/ общее количество лиц, состоящих на диспансерном учете по поводу АГ, %
Не более 10%
Удельный вес своевременно госпитализированных больных с осложнениями БСК (инфаркт миокарда, мозговой инсульт)
Количество больных, своевременно госпитализированных (первые 6 часов заболевания) по поводу осложнений БСК (инфаркт миокарда, мозговой инсульт)/ общее количество больных, госпитализированных по поводу осложнений БСК (инфаркт миокарда, мозговой инсульт), %
100%
Удельный вес диспансерных больных с диагнозом БСК, из числа подлежащих бесплатному лекарственному обеспечению
Количество больных с диагнозом БСК обеспеченных бесплатными лекарственными препаратами на амбулаторном уровне из числа подлежащих бесплатному лекарственному обеспечению/Общее количество больных с диагнозом БСК подлежащих бесплатному лекарственному обеспечению на амбулаторном уровне
Обеспечение не менее 70% диспансерных больных, подлежащих АЛО

5-10%
МСАК жағдайларында ем алатын науқастарда туберкулезге қарсы препараттарды қабылдауды өткізіп алуы
Бекітілген халықтың арасында МСАК жағдайларында бір де бір өткізіп алмай бақыланатын туберкулезге қарсы ем алатын туберкулезбен ауыратын науқастардың саны/ Бекітілген халықтың арасында МСАК жағдайларында туберкулезге қарсы ем алатын туберкулезбен ауыратын науқастардың жалпы саны
0%
6. Сүт безі мен жатыр мойны қатерлі ісіктерін қоспағанда, 0-1 кезеңдік көзге көрінетін жердегі алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары. Алғаш анықталған 0-2 а сүт безі обыры (Т0-T2N0M0), 1-2 а жатыр мойны обыры (T1-T2N0M0) жағдайлары
Скринингтердің көрсеткіштері
Скринингтік зерттеп-қараудан өткендерден анықталған ЖМО-мен ауыратын науқастардың**** үлес салмағы
Анықталған ЖМО-мен ауыратын науқастардың саны / ЖМО-ны анықтауға арналған зерттеп-қараудан өткен адамдардың жалпы саны, %
0,02-0,03
Скринингтік зерттеп-қараудан өткендерден анықталған СБО-мен ауыратын науқастардың***** үлес салмағы
Анықталған СБО-мен ауыратын науқастардың саны / СБО-ны анықтауға арналған зерттеп-қараудан өткен адамдардың жалпы саны, %
0,1 және одан жоғары
Скринингтік зерттеп -қараудан өткендерден анықталған тоқ және тік ішек обырымен ауыратын науқастардың үлес салмағы
Анықталған тоқ және тік ішек обырымен ауыратын науқастардың саны/тоқ және тік ішек обырын анықтауға скринингтік зерттеп-қараудан өткен адамдардың жалпы саны, %
0,02-0,03
Ісік алды патологиясы бар науқастарды диспансерлік байқаумен қамту
1б клиникалық тобы ісік алды патологиясы бар науқастарды диспансерлік байқаумен қамту
1б клиникалық тобы ісік алды патологиясымен диспансерлік есепке алынған адамдардың саны/ісік алды патологиясы бар науқастардың жалпы саны, %
100%
7. Жүрек-тамыр жүйесі ауруларының асқынуы бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
Скринингтік зерттеп-қараулармен халықтың нысаналы топтарын қамтуы
ҚЖА қауіп факторларын****** және ҚЖА анықтауға скринингтік зерттеп-қараудан өткен адамдардың саны/ҚЖА және ҚЖА қауіп факторларын анықтау үшін скринингтік тексеріп-қаралуы тиіс адамдардың жалпы саны, %
100%
Скринингтік зерттеп-қараумен анықталған асқынған ҚЖА бар науқастардың үлес салмағы
Скринингтік зерттеп-қарауды өткізгеннен кейін анықталған ҚЖА бар адамдардың саны/ҚЖА-ны анықтауға скринингтік зерттеп-қарауды өткен адамдардың жалпы саны
кемінде 10%
Скрининг кезінде анықталған АГ-мен ******* және ЖИА-мен ауыратын науқастарды ********диспансерлік байқаумен қамту
Диспансерлік байқаумен қамтылған АГ- мен және ЖИА-мен ауыратын науқастардың жалпы саны/ скринигтік зерттеп-қарау кезінде анықталған АГ-мен және ЖИА-мен ауыратын науқастардың жалпы саны, %
100%
Диспансерлік есепте тұрған, асқынған гипертониялық криз жағдайындағы емдеуге жатқызылған АГ-мен ауыратын науқастардың үлес салмағы
Диспансерлік есепте тұрған, асқынған гипертониялық криз жағдайындағы емдеуге жатқызылған АГ-мен ауыратын науқастардың саны/АГ себебі бойынша диспансерлік есепте тұратын адамдардың жалпы саны, %
10%-дан көп емес
ҚЖА (миокард инфарктісі, ми инсульты) асқынуларымен уақтылы емдеуге жатқызылған науқастардың үлес салмағы
ҚЖА (миокард инфарктісі, ми инсульты) асқынуларымен уақтылы емдеуге жатқызылған (аурудың бастапқы 6 сағатында) науқастардың саны/ҚЖА –ның (миокард инфарктісі, ми инсульты) асқынуы бойынша емдеуге жатқызылған науқастардың жалпы саны, %
100%
Тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етілуге жататындардың ішінен ҚЖА диагнозымен диспансердегі науқастардың үлес салмағы
Тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етілуге жататындардың ішінен амбулаториялық деңгейде тегін дәрілік препараттармен қамтамасыз етілген ҚЖА диагнозымен науқастардың саны/ амбулаториялық деңгейде тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етілуге жататын ҚЖА диагнозымен науқастардың жалпы саны
ТДҚ-ға жататын диспансердегі науқастардың кемінде 70%-ын қамтамасыз ету

8. Обоснованные жалобы
Удельный вес обращений физических и юридических лиц с положительным решением по принципу "здесь и сейчас" Службой поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита)
Количество обращений физических и юридических лиц с положительным решением / общее количество рассмотренных обращений физических и юридических лиц, %
100%
Используемые аббревиатуры:
* ОКИ – острая кишечная инфекция;
** ИВБДВ – интегрированное ведение болезней детского возраста;
*** ОРИ – острая респираторная инфекция;
**** РШМ – рак шейки матки;
***** РМЖ – рак молочной железы;
****** БСК – болезни системы кровообращения;
******* АГ – артериальная гипертония;
******** ИБС – ишемическая болезнь сердца.

8. Негізделген шағымдар
Пациентті қолдау мен ішкі бақылау (аудит) қызметінің "осында және қазір" қағидаты бойынша оң шешімімен жеке және заңды тұлғалар өтініштерінің үлес салмағы
Оң шешімі бар жеке және заңды тұлғалар өтініштерінің саны/жеке және заңды тұлғалардың қаралған өтініштерінің жалпы саны, %
100%
Қолданыстағы аббревиатуралар:
* ЖІИ– жіті ішек инфекциясы;
** БШАЫЕ – балалық шақтағы ауруларды ықпалдастыра емдеу;
*** ЖРИ – жіті респираторлық инфекция;
**** ЖМО – жатыр мойны обыры;
***** СБО – сүт безі обыры;
****** ҚЖА – қанайналым жүйесінің аурулары;
******* АГ – артериялық гипертония;
******** ЖИА – жүректің ишемиялық ауруы.