О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 465. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2017 года № 15774.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту документирования и контроля Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Д. Абаев
11 сентября 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
"__"_________2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
________________ К. Бозумбаев
"__"_________2017 года
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 465
Перечень
некоторых приказов Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг, в которые вносятся изменения и дополнения

Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 465 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 қыркүйекте № 15774 болып тіркелді.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Құжаттау және бақылау департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________________ Д. Абаев
2017 жылғы 11 қыркүйек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 17 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
________________ Қ. Бозымбаев
2017 жылғы 18 тамыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 465 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі

1. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.12.2018 № 870 (вводится в действие с 11.04.2019).
2. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 45 "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности в сфере промышленности и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10427, опубликованный 27 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Квалификационные требования для осуществления деятельности в сфере промышленности и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.
3. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 "Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10400, опубликованный 17 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Государственная регистрация судов за физическими лицами осуществляется по месту регистрации физического лица.
Государственная регистрация судов за юридическими лицами осуществляется по месту нахождения юридического лица, либо его филиала или представительства.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Срок рассмотрения представленного заявления составляет 7 (семь) рабочих дней с момента его поступления, по итогам которого выдается разрешение на предоставление временного права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан или письменный мотивированный отказ.
Уполномоченный орган отказывает в выдаче временного права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи разрешения на предоставление временного права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении судовладельца имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого судовладелец лишен специального права, связанного с получением разрешения на предоставление временного права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан.";

1. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.12.2018 № 870 (11.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 45 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10427 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 27 наурызда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі осы тізбеге тізбесі сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 17 наурызда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Кемелерді жеке тұлғалардың атына мемлекеттік тіркеу жеке тұлғаның тіркелген орны бойынша жүзеге асырылады.
Кемелерді заңды тұлғалардың атына мемлекеттік тіркеу заңды тұлғаның не оның филиалының немесе өкілдігінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Ұсынылған өтінішті қарау мерзімі оның келіп түскен сәтінен бастап 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды, оның қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге құқығын уақытша беруге рұқсат немесе жазбаша дәлелді бас тарту беріледі.
Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беруден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесінің ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) кеме иесінің және (немесе) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беруге рұқсат беру үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде кеме иесі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беруге рұқсат алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылатын, кеме иесіне қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.";

пункты 19 и 20 изложить в следующей редакции:
"19. Срок государственной регистрации судна и прав на него составляет 7 (семь) рабочих дней со дня подачи заявления. Срок выдачи дубликата Судового свидетельства составляет 2 (два) рабочих дня со дня подачи заявления.
20. Территориальное подразделение отказывает в государственной регистрации судна и прав на него, а также в выдаче дубликата Судового свидетельства, по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи свидетельства, требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении судовладельца имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого судовладелец лишен специального права, связанного с получением свидетельства.";
пункты 21, 22 и 23 исключить;
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Государственная перерегистрация судов с выдачей нового Судового свидетельства осуществляется в срок 7 (семь) рабочих дней со дня подачи заявления.
Территориальное подразделение отказывает в государственной перерегистрации судов по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи свидетельства, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении судовладельца имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого судовладелец лишен специального права, связанного с получением свидетельства.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Государственная регистрация ипотеки судна удостоверяется выдачей Свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Срок выдачи Свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна составляет 7 (семь) рабочих дней с момента подачи заявления.
Территориальное подразделение отказывает в государственной регистрации ипотеки судна, по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи свидетельства, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении судовладельца имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого судовладелец лишен специального права, связанного с получением свидетельства.";
часть первую пункта 35 изложить в следующей редакции:

19 және 20-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу мерзімі 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды. Кеме куәлігінің телнұсқасын беру мерзімі өтініш берген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
20. Аумақтық бөлімше кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуден, сондай-ақ Кеме куәлігінің телнұсқасын беруден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесінің ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) кеме иесінің және (немесе) куәлікті беру үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде кеме иесі куәлікті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылатын, кеме иесіне қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.";
21, 22 және 23-тармақтар алып тасталсын;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. жаңа Кеме куәлігін бере отырып, кемелерді мемлекеттік қайта тіркеу өтініш берілген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні мерзімінде жүзеге асырылады.
Аумақтық бөлімше кемені қайта мемлекеттік тіркеуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесінің ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) кеме иесінің және (немесе) куәлікті беру үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде кеме иесі куәлікті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылатын, кеме иесіне қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті берумен куәландырылады.
Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру мерзімі өтінішті берген сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды.
Аумақтық бөлімше кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесінің ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) кеме иесінің және (немесе) куәлікті беру үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде кеме иесі куәлікті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылатын, кеме иесіне қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.";
35-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"35. Дополнительный лист к Свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна выдается территориальным подразделением на основании заявления (произвольной формы) залогодателя. Срок выдачи дополнительного листа к Свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна составляет 7 (семь) рабочих дней со дня подачи заявления.";
часть первую пункта 36 изложить в следующей редакции:
"36. В случае утраты залогодателем судна свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна территориальное подразделение по заявлению залогодателя согласно приложению 4 к настоящим Правилам выдает дубликат свидетельства. Срок выдачи дубликата свидетельства составляет 2 (два) рабочих дня.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Датой приостановления права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан считается дата внесения соответствующей отметки в Государственный судовой реестр Республики Казахстан. Срок внесения отметки в судовое свидетельство составляет 7 (семь) рабочих дней со дня подачи заявления.";
часть вторую и третью пункта 58 изложить в следующей редакции:
"При принудительной продаже судна соответствующим уполномоченным органом Республики Казахстан иностранному гражданину или иностранному юридическому лицу срок исключения из Государственного судового реестра составляет 7 (семь) рабочих дней со дня представления указанным органом документа, удостоверяющего, что судно продано и не обременено никакими ипотеками, за исключением тех, которые были приняты на себя покупателем.
В случае отсутствия зарегистрированной ипотеки судна, срок исключения данного судна из Государственного судового реестра Республики Казахстан составляет 7 (семь) рабочих дней со дня подачи заявления. Территориальное подразделение вносит в соответствующий реестр запись об исключении и выдает Справку об исключении судна из Государственного судового реестра согласно приложению 9 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 61-1 следующего содержания:
"61-1. Территориальное подразделение отказывает в снятии с регистрации судна по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи свидетельства, требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении судовладельца имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого судовладелец лишен специального права, связанного с получением свидетельства.";
пункт 67 изложить в следующей редакции:

"35. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты аумақтық бөлімше кепіл берушінің өтініші (еркін түрде) негізінде береді. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты беру мерзімі өтініш берілген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды.";
36-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Кеменің кепіл берушісі кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан жағдайда, аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес кепіл берушінің өтініші бойынша куәліктің телнұсқасын береді. Куәліктің телнұсқасын беру мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығын тоқтата тұру күнi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiне тиiстi белгi енгiзiлген күн болып есептеледi. Кеме куәлiгiне белгiлер енгiзу мерзімі өтiнiш берiлген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнiн құрайды.";
58-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының тиісті уәкілетті органы шетелдік азаматқа немесе шетелдік заңды тұлғаға кемені мәжбүрлі түрде сатқан кезде Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару мерзімі көрсетілген орган кеменің сатылғанын және сатып алушының өзіне қабылдап алғандарынан басқаларын қоспағанда, ешқандай ипотекалармен ауыртпалық салынбағанын куәландыратын құжаттарды ұсынған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды.
Кеменің тіркелген ипотекасы болмаған жағдайда, бұл кемені Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару мерзімі өтініш берілген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды. Аумақтық бөлімше тиісті тізілімге шығарылғаны туралы жазбаны енгізеді және осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес Кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтаманы береді.";
мынадай мазмұндағы 61-1-тармақпен толықтырылсын:
"61-1. Аумақтық бөлімше кемені тіркеуден шығарудан мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесінің ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) кеме иесінің және (немесе) куәлікті беру үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы қағидалармен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде кеме иесі куәлікті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылатын, кеме иесіне қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.";
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"67. Государственная регистрация маломерных судов за физическими лицами осуществляется по месту регистрации физического лица.
Государственная регистрация маломерных судов за юридическими лицами осуществляется по месту нахождения юридического лица, либо его филиала или представительства.";
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) маломерного судна и прав на него предоставляется по форме, согласно приложению 12 настоящих Правил с приложением документов указанных в пункте 68 настоящих Правил. Срок государственной регистрации (перерегистрации) маломерного судна составляет 7 (семь) рабочих дней. Выдача дубликата судового билета производится по предоставлению заявления по форме, согласно приложению 15 настоящих Правил. Срок выдачи дубликата судового билета составляет 2 (два) рабочих дня.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Территориальное подразделение отказывает в государственной регистрации маломерного судна и прав на него по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи судового билета, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении судовладельца имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого судовладелец лишен специального права, связанного с получением судового билета.";
пункты 77, 78 и 79 исключить;
пункт 83 изложить в следующей редакции:
"83. Срок государственной перерегистрации маломерного судна с выдачей нового судового билета и присвоением нового регистрационного номера составляет 7 (семь) рабочих дней со дня подачи заявления.
Территориальное подразделение отказывает в государственной перерегистрации маломерного судна и прав на него по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи судового билета, требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении судовладельца имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого судовладелец лишен специального права, связанного с получением судового билета.";
пункт 85 изложить в следующей редакции:
"85. Снятие судов с учета производится по письменному заявлению владельца по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам, в случаях: смены владельца судна (продажа, дарение, наследование), переезда владельца на новое постоянное место жительства.
Срок снятия судна с государственной регистрации составляет 5 (пять) рабочих дней.";
пункт 88 изложить в следующей редакции:

"67. Шағын көлемді кемелерді жеке тұлғалардың атына мемлекеттік тіркеу жеке тұлғаның тіркелген орны бойынша жүзеге асырылады.
Шағын көлемді кемелерді заңды тұлғалардың атына мемлекеттік тіркеу заңды тұлғаның, немесе оның филиалының немесе өкілдігінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.";
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) өтініші осы Қағидалардың 68-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсынылады. Шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) мерзімі 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды. Кеме билетінің телнұсқасын беру осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш беру бойынша жүзеге асырылады. Кеме билетінің телнұсқасын беру мерзімі 2 (екі) жұмыс күнiн құрайды.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Аумақтық бөлімше шағын көлемді кемені және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесінің ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) кеме иесінің және (немесе) кеме билетін беру үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде кеме иесі кеме билетін алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған кеме иесіне қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.";
77, 78 және 79-тармақтар алып тасталсын;
83-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"83. Жаңа кеме билетін беріп және жаңа тіркеу нөмірін бере отырып, шағын көлемді кемені мемлекеттік қайта тіркеу мерзімі өтініш берілген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнiн құрайды.
Аумақтық бөлімше шағын көлемді кемені және оларға құқықтарды мемлекеттік қайта тіркеуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесінің ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) кеме иесінің және (немесе) кеме билетін беру үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде кеме иесі кеме билетін алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған кеме иесіне қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.";
85-тармақ мынадай мазмұндағы редакцияда жазылсын:
"85. Кемелерді есептен шығару осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеме иесінің жазбаша өтініші бойынша мынадай жағдайларда жүргізіледі: кеме иесінің ауысуы (сату, сыйлау, мұраға алу), иегердің басқа тұрақты тұратын орынға көшуі.
Кемені мемлекеттік тіркеуден шығару мерзімі 5 (бес) жұмыс күнiн құрайды.";
88-тармақ мынадай мазмұндағы редакцияда жазылсын:

"88. Снятие судна с государственной регистрации из-за полного технического износа производится по акту специального технического осмотра, а при снятии судна с государственной регистрации, в связи с гибелью его делаются соответствующие записи в судовой книге и регистрационной карточке. Судовой билет в этих случаях погашается и хранится в территориальном органе.";
дополнить пунктом 88-1 следующего содержания:
"88-1. В случае утери судового билета в заявлении по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам указываются обстоятельства утери судового билета.
Территориальное подразделение отказывает в снятии с государственной регистрации маломерного судна по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для снятия с государственной регистрации маломерного судна, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении судовладельца имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого судовладелец лишен специального права, связанного со снятием с государственной регистрации маломерного судна.";
часть пятую пункта 90 изложить в следующей редакции:
"Срок государственной регистрации ипотеки маломерного судна составляет 7 (семь) рабочих дней со дня подачи заявления и удостоверяется выдачей свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна согласно приложению 17 к настоящим Правилам.";
часть четвертую пункта 91 изложить в следующей редакции:
"Дополнительный лист к Свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна выдается территориальным подразделением на основании заявления (произвольной формы) залогодателя. Срок выдачи Дополнительного листа к Свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна составляет 7 (семь) рабочих дней со дня подачи заявления.";
часть первую пункта 92 изложить в следующей редакции:
"92. В случае утраты залогодателем судна свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна территориальное подразделение по заявлению залогодателя согласно приложению 16 к настоящим Правилам выдает дубликат свидетельства. Срок выдачи дубликата свидетельства составляет 2 (два) рабочих дня.";
дополнить пунктом 94 следующего содержания:
"94. Территориальное подразделение отказывает в государственной регистрации ипотеки маломерного судна по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

"88. Толық техникалық тозудың салдарынан кемені мемлекеттік тіркеуден шығару арнайы техникалық бақылау актісі бойынша, ал кемені оның қирауына байланысты мемлекеттік тіркеуден шығару кезінде кеме кітабында және тіркеу карточкасында тиісті жазбалар жасалады. Мұндай жағдайларда кеме билеті жойылады және аумақтық бөлімшеде сақталады.";
мынадай мазмұндағы 88-1-тармақпен толықтырылсын:
"88-1. Кеме билетін жоғалтқан жағдайда, кеме билетін жоғалту жағдайы осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініште көрсетіледі.
Аумақтық бөлімше шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығарудан мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесінің ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) кеме иесінің және (немесе) шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығару үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде кеме иесі шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған кеме иесіне қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.";
90-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шағын көлемдi кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркеу мерзімі өтініш берілген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды және осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес шағын көлемдi кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк берілуімен куәландырылады.";
91-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парағы аумақтық бөлімшемен кепіл берушінің өтініші (еркін нысанда) негізінде беріледі. Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақтың беру мерзімі өтініш берген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнiн құрайды.";
92-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"92. Кеменің кепіл берушісі шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан жағдайда, аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес кепіл берушінің өтініші бойынша куәліктің телнұсқасын береді. Куәліктің телнұсқасын беру мерзімі 2 (екі) жұмыс күнiн құрайды.";
мынадай мазмұндағы 94-тармақпен толықтырылсын:
"94. Аумақтық бөлімше шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесінің ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;

2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи свидетельства ипотеки маломерного судна, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении судовладельца имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого судовладелец лишен специального права, связанного с выдачей свидетельства ипотеки маломерного судна.";
приложение 12 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
4. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 187 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12052, опубликованный 16 октября
2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома), утвержденных указанным приказом:
в пункте 7:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) предварительная оценка и принятие решения по заявке на проведение сертификации годности аэродрома (вертодрома) уполномоченным органом, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;";
пункт 10 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Общий срок сертификации составляет пятьдесят рабочих дней со дня подачи заявки.";
пункты 13, 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"13. Уполномоченный орган рассматривает заявку и представленные документы двадцать один рабочих дня со дня ее получения.
14. В случаях представления заявителем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящих Правил, и (или) документов с истекшим сроком действия уполномоченный орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При отсутствии замечаний по заявке уполномоченный орган информирует заявителя о процедурах сертификации, нормативных требованиях, на соответствие которым будет сертифицироваться аэродром и вносит решение по заявке на проведение сертификации годности аэродрома (вертодрома) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
15. Состав комиссии для проведения сертификационного обследования определяется руководителем уполномоченного органа или лицом его замещающим (далее – Комиссия)";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Срок сертификационного обследования составляет двадцать один рабочих дней с момента принятия решения на проведение сертификационного обследования.";

2) кеме иесінің және (немесе) шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалармен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде кеме иесі шағын көлемді кемені ипотекасының куәлігін берумен байланысты арнайы құқығынан айырылған кеме иесіне қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.";
Осы Қағидаларға 12-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
4. "Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылығын сертификаттау және оларға сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 187 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12052 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 16 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылығын сертификаттау және оларға сертификат беру қағидаларында:
7-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылығына сертификаттау жүргізуге арналған өтінімі бойынша алдын ала бағалау және шешім қабылдау;";
10-тармақ алып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Сертификаттаудың жалпы мерзімі өтініш берілген күннен бастап елу жұмыс күнін құрайды.";
13, 14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Уәкілетті орган өтініш пен ұсынылған құжаттарды оны алған күнінен бастап жиырма бір жұмыс күні ішінде қарастырады.
14. Өтініш беруші осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, уәкілетті орган белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәждемелі бас тартады.
Өтініш бойынша ескертулер болмаған кезде уәкiлетті орган өтiнiш берушіні оларға сәйкестікке әуеайлақ сертификатталатын сертификаттау рәсiмдерi, нормативтік талаптар туралы хабарлайды және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) жарамдылығына сертификаттау жүргізуге арналған өтінім бойынша шешім шығарады.
15. Сертификаттық тексеруді жүргізу үшін комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) құрамын уәкілетті органның басшысы немесе оны алмастырушы тұлға айқындайды.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Сертификаттық тексеру мерзiмi сертификаттық тексеру жүргізуге шешім қабылданған сәттен бастап жиырма бір жұмыс күнін құрайды.";

пункты 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"21. Срок оформления и выдача сертификата или решение об отказе выдачи сертификата составляет восемь рабочих дней после составления акта сертификационного обследования.
22. Основаниями для отказа в выдачи сертификата являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения сертификата и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи сертификата, требованиям, установленным пунктом 1 статьи 64 Закона и нормам годности к эксплуатации аэродромов (вертодромов) гражданской авиации, утвержденном приказом Министра по инвестициям и развития Республики Казахстан 31 марта 2015 года № 381 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 12303);
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением сертификата годности.".
5. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333 "Об утверждении Правил государственной регистрации подвижного состава и его залога" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11119, опубликованный 18 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах государственной регистрации подвижного состава и его залога, утвержденных указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Заявление о государственной регистрации подвижного состава рассматривается регистрирующим органом в срок пять рабочих дней со дня подачи заявления со всеми необходимыми документами, указанными в пункте 9 к настоящим Правилам.
Регистрирующий орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия регистрирующий орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Регистрирующий орган отказывает в государственной регистрации подвижного состава и выдает мотивированный отказ в срок пять рабочих дней в случаях:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения свидетельства о государственной регистрации подвижного состава и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Сертификатты немесе сертификат беруден бас тарту туралы шешімді ресімдеу және беру мерзімі сертификаттық тексеру актiсi жасалғаннан кейiн сегіз жұмыс күнін құрайды.
22. Сертификат беруден бас тарту үшін негіздемелер мыналар болып табылады:
1) өтініш берушінің сертификат алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) өтініш берушінің және (немесе) сертификат алу үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Заңның 64-бабы 1-тармағында, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 нарыздағы № 381 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12303 болып тіркелген), Азаматтық авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) пайдалануға жарамдылығы нормаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде өтініш беруші жарамдылық сертификатын алумен байланысты арнайы құқығынан айырылған өтініш берушіге қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.".
5. "Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11119 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 18 маусымында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу туралы өтiнiштi тіркеуші орган осы Қағидаларға 9-тармақта көрсетілген барлық қажеттi құжаттар бар өтініш берілген күннен бастап бес жұмыс күні мерзімінде қарастырады.".
Тіркеуші орган құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсыну фактісі белгіленген жағдайда, тіркеуші орган көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша дәлелді бас тартады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Тіркеуші орган мынадай жағдайларда жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеуден бас тартады және бес жұмыс күнi мерзімінде дәлелді бас тартуды береді:
1) өтініш беруші жылжымалы құрамды мемлекеттік туркеу туралы куәлікті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықталған;

2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для государственной регистрации подвижного состава, требованиям, установленным настоящим Правилам;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением свидетельства о государственной регистрации подвижного состава.".
6. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 357 "Об утверждении Правил выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11093, опубликованный 18 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям, утвержденных указанным приказом:
пункты 87 и 88 изложить в следующей редакции:
"87. Срок выдачи Свидетельства о минимальном составе экипажа судна составляет пять рабочих дней после предъявления судовладельцем заявления с приложением штатного расписания и приказа (или другой документ) о режиме эксплуатации судна и работе экипажа, утвержденного судовладельцем.
88. Территориальное подразделение отказывает в выдаче свидетельства о минимальном составе экипажа судна по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных судовладельцем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие судовладельца и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи свидетельства о минимальном составе экипажа судна, установленным требованиям к минимальному составу экипажей судов, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 февраля 2015 года № 134 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10788).".
7. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 457 "Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11528, опубликованный 10 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах аттестации судоводителей на право управления маломерным судном, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

2) өтініш берушінің және (немесе) жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) оның негізінде өтініш беруші жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылған өтініш берушіге қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.".
6. "Ішкi су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 357 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11093 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 18 маусымда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкi су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларында:
87 және 88-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті берудің мерзімі кеме иесі штаттық кестесі мен кеме иесі бекіткен кемені пайдалану режимі және экипаждың жұмысы туралы бұйрықты (немесе басқа құжат) қоса бере отырып, өтінішті ұсынғаннан кейін бес жұмыс күнін құрайды.
88. Аумақтық бөлімше кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беруден мынадай негіздермелер бойынша бас тартады:
1) кеме иесі ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) кеме иесінің және (немесе) кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті алу үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 18 ақпандағы № 134 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10788 болып тіркелген) Кемелер экипаждарының ең аз құрамына қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі.".
7. "Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 457 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11528 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 шілдеде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. При подаче документов через Государственную корпорацию, работник Государственной корпорации после проверки лица на предмет представления полного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 7 настоящих Правил, в течение одного часа с момента приема заявления в Государственной корпорации направляет заявителя на сдачу экзамена.
Работником Государственной корпорации заявителю отказывается в приеме документов в случае представления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 7 настоящих Правил.
При подаче документов через портал, работник местного исполнительного органа после получения полного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 7 настоящих Правил, в течение одного часа с момента приема заявления на портале направляет уведомление на личный кабинет заявителя о месте и времени проведения экзамена. При этом экзамен проводится в течение одного рабочего дня с момента направления уведомления в личный кабинет заявителя.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Для получения удостоверения на право управления маломерным судном заявитель должен соблюдать следующие требования:
1) временной интервал для повторной сдачи экзамена – не менее семи рабочих дней со дня последней сдачи экзаменов с отрицательным результатом;
2) срок окончания прохождения судоводительских курсов и повторных курсов не превышать двенадцать месяцев;
3) сдача экзаменов с отрицательным результатом не более трех раз в течение двенадцати месяцев;
4) свидетельство (справки) об окончании курса по подготовке судоводителей маломерных судов*, выданное организацей состоящей на учете в местном исполнительном органе.
примечание: * свидетельства (справки) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов, выданные организациями, открывшими курсы по подготовке судоводителей маломерных судов и состоящих на учете в территориальных подразделениях уполномоченного органа до введения в действие Закона Республики Казахстан от 29 сентября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления", являются действительными до истечения срока действия свидетельства (справки) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;
5) на момент подачи документов возраста восемнадцати лет.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Работник местного исполнительного органа отказывает заявителю в выдаче удостоверения на право управления маломерным судном в следующих случаях:

"8. Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы берген кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері адамды осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсыну мәніне тексергеннен кейін Мемлекеттік корпорацияда өтініш қабылданған сәттен бастап бір сағат ішінде өтініш берушіні емтихан тапсыруға жібереді.
Мемлекеттік корпорация қызметкері осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды портал арқылы берген кезде жергілікті атқарушы органның қызметкері осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын алғаннан кейін порталда өтінішті қабылдаған сәттен бастап бір сағат ішінде өтініш берушінің жеке кабинетіне емтихан өткізу орны мен уақыты туралы хабарламаны жібереді. Бұл ретте емтихан өтініш берушінің жеке кабинетіне хабарламаны жіберген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде өткізіледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті алу үшін өтініш беруші мынадай талаптарды сақтауы тиіс:
1) теріс нәтижесі бар соңғы емтихан тапсыру күнінен бастап жеті жұмыс күнінен кем емес – емтиханды қайта тапсыру уақыт интервалын;
2) кеме жүргізуші курстарын қайталама және курстарды қайта аяқтау мерзімі он екі айдан аспау;
3) он екi ай iшiнде емтихандарды үш реттен артық теріс нәтижемен тапсыру;
4) жергілікті атқарушы органда есепте тұрған шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды бітіргені туралы куәлікті (анықтаманы)* ұсынуы.
ескертпе: * "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 29 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде есепте тұрған шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды ашқан ұйымдар берген шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды бітіргені туралы куәліктер (анықтамалар) шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды бітіргені туралы куәліктер (анықтамалар) қолданылу мерзімінің аяқталуына дейін жарамды болып табылады;
5) құжаттарды тапсыру барысында он сегіз жасқа толуы.";
мынадай мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Жергілікті атқарушы орган қызметкері өтініш берушіге мынадай жағдайда шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті беруден бас тартады:

1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения удостоверения на право управления маломерным судном, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для получения удостоверения на право управления маломерным судном, требованиям, установленным пунктом 9 настоящих Правил;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением удостоверения на право управления маломерным судном.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. В случае отказа в допуске к сдаче экзаменов заявителю возвращаются представленные документы с указанием в ней причин отказа. Срок возвращения представленных документов составляет один рабочий день со дня поступления документов.
11. Срок рассмотрения работниками местного исполнительного органа, Государственной корпорации поступившей жалобы заявителя о несогласии с причинами отказа в допуске к сдаче экзаменов составляет пять рабочих дней со дня его поступления.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Срок выдачи Удостоверения на право управления маломерным судном составляет десять рабочих дней со дня успешной сдачи экзамена.".
8. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 05.10.2020 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.10.2020 № 515 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 14.09.2020 № 197-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.10.2020 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства индустрии и новых
технологий Республики Казахстан и
Министерства по инвестициям и развитию
Республики Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг, в которые вносятся
изменения и дополнения
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан

1) өтініш берушімен шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) өтініш берушінің және (немесе) шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті алу үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде өтініш берушінің шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Емтихан тапсыруға жіберуден бас тартылған жағдайда онда бас тарту себептерін көрсете отырып, ұсынылған құжаттар өтініш берушіге қайтарылады. Ұсынылған құжаттарды қайтару мерзімі құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күнін құрайды.
11. Өтініш берушінің емтихан тапсыруға жіберуден бас тарту жағдайларымен келіспегені туралы түскен шағымын жергілікті атқарушы органның, Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің қарастыру мерзімі ол келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күнін құрайды.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті беру мерзімі емтиханды сәтті тапсырған күннен бастап он жұмыс күнін құрайды.".
8. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.10.2020 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.10.2020 № 515 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 14.09.2020 № 197-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 13.10.2020 № 527 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігінің
және Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің мемлекеттік
қызметтерді көрсету мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының

от 23 января 2015 года
Квалификационные требования
для осуществления деятельности в сфере промышленности
и перечень документов, подтверждающих соответствие им
п/п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4
К деятельности по эксплуатации горных и химических производств
1
технологического регламента выполнения лицензируемых видов и подвидов деятельности (работ)
технологический регламент, описывающий технологию выполнения лицензируемого вида и подвидов деятельности (работ), заверенный печатью и подписью первого руководителя заявителя или лица, его замещающего, - для юридических лиц, подписью заявителя - для физических лиц
2
производственной базы (здания, помещения) на праве собственности или иных законных основаниях, которая должна быть оснащена в соответствии с заявленными подвидами деятельности включающих: кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение); номер договора и дату подписания договора, в случае если на ином законном основании; наименование организации, с которой заключен договор;
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере промышленности и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Получение с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости". В случае иных законных основании предоставляется в виде копии потверждающих документов
для добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых);вскрытия и разработки месторождений твердых полезных ископаемых открытым и подземным способами; ведения технологических работ на месторождениях; ликвидационных работ по закрытию рудников и шахт - инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов, спецтранспорта, оборудования, измерительного оборудования и контролируемого технологического процесса
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере промышленности и перечня документов, подтверждающих соответствие им
для производства взрывных работ для добычи полезных ископаемых: 1) лицензии либо договора со специализированной организацией, имеющей необходимые склады для хранения взрывчатых веществ;
2) бурового станка для бурения скважин
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере промышленности и перечня документов, подтверждающих соответствие им
для подземного и капитального ремонта скважин, демонтажа оборудования и агрегатов, установки подъемника скважин;
для испытания после ремонта скважин;
для промывки, цементации, опробования и освоения скважин - соответствующего технологического оборудования
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере промышленности и перечня документов, подтверждающих соответствие им
для эксплуатации химических производств:
1) механизмов, технологических линий, установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции, взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих веществ, на праве собственности или иных законных основаниях;

2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 45 бұйрығымен бекітілген
Өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары мыналардың болуын:
Біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану бойынша қызметі үшін мыналардың болуы
1.
қызметтің лицензияланатын түрлері мен кіші түрлерін (жұмыстарын) орындаудың технологиялық регламенті
заңды тұлғалар үшін мөрмен және өтініш берушінің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшін өтініш берушінің қолымен куәландырылған қызметтің лицензияланатын түрлері мен кіші түрлерін (жұмыстарын) орындаудың технологиясын сипаттайтын технологиялық регламенті
2.
Жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірін (орналасқан орны); шарттың нөмірін және шартқа қол қою күнін, егер өзге заңды негіздер болса; шарт жасасылған ұйымның атауын қамтитын, мәлімденген қызметтің кіші түрлеріне сәйкес меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздердегі өндірістік база (ғимарат, үй-жайлар).
Өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін осы біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
"Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесінен алу.
Егер өзге де заңды негіздер болса, растайтын құжаттардың көшірмесі ұсынылады.
тау-кен өндірісін пайдалану, қатты пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), өндіру; ашық және жер асты тәсілдерімен қатты пайдалы қазбалардың кен орындарын ашу және әзірлеу; кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу; кеніштер мен шахталарды жабу бойынша тарату жұмыстарын жүргізу үшін - инженерлік құрылғылар, машиналар, тетіктер, құралдар, арнайы көліктер, жабдықтар, өлшеу жабдықтары және бақыланатын технологиялық процесс
Өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін осы біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
пайдалы қазбаларды өндіру үшін жарылыс жұмыстарын жүргізу үшін:
1) Жарылғыш қажетті заттарды сақтайтын қоймалары бар мамандандырылған ұйыммен жасалған шарт немесе лицензия;
2) ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогы
Өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
ұңғымаларды жер астында және күрделі жөндеу, жабдықтар мен агрегаттарды бөлшектеу, ұңғымалар көтергішін орнату үшін; ұңғымаларды жөндеуден кейін сынау; ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынап көру және игеру үшін - тиісті технологиялық жабдықтар
Өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде химия өндірістерін пайдалану үшін:
1) тетіктер, технологиялық желілер, шикізатты дайындау, қайта өңдеу қондырғылары, шикізатты, дайын өнімдерді, жарылыс өрт қауіпті, улы күшті әсер ететін заттарды сақтау үшін арнайы жабдықталған қоймалар, үй-жайлар және сыйымдылықтар;

2) аккредитованной лаборатории по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере промышленности и перечня документов, подтверждающих соответствие им
3
ответственных лиц или служб, обеспечивающих: 1) эксплуатацию и техническое обслуживание машин, механизмов, транспортных средств, приборов, оборудования;
2) контроль безопасности труда; 3) метрологический контроль; 4) маркшейдерские работы (не распространяется на подвид деятельности "эксплуатация химических производств");
5) соблюдение технологического процесса и выпуск продукции заданного качества (не распространяется на подвиды деятельности горного производства);
6) охрану окружающей среды
копии приказов о создании данных служб и (или) назначении ответственных лиц
4
квалификационного состава технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для технических руководителей - высшее техническое образование, для специалистов - минимум среднее специальное образование в соответствующей сфере), и наличия опыта практической работы по лицензируемому подвиду деятельности в соответствующей отрасли для технических руководителей - не менее 3 лет
заверенные печатью и подписью первого руководителя заявителя или замещающего его лица - для юридических лиц, подписью заявителя - для физических лиц, штатное расписание и сводная таблица, включающая следующую информацию: фамилия, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы в соответствующей области
Приложение
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
в сфере промышленности и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им
Форма сведений
к квалификационным требованиям для осуществления деятельности
в сфере промышленности и перечню документов, подтверждающих
соответствие им
1. Для деятельности по эксплуатации горных и химических производств:
1) сведения о производственной базе (здания, помещения) на праве собственности или
иных законных основаниях, которая должна быть оснащена в соответствии с заявленными
подвидами деятельности включающих:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _________________;
номер договора и дату подписания договора, в случае если на ином законном
основании _______________________________;
наименование организации, с которой заключен договор _________;
2) для добычи твердых полезных ископаемых (за исключением
общераспространенных полезных ископаемых); вскрытия и разработки месторождений
твердых полезных ископаемых открытым и подземным способами; ведения технологических
работ на месторождениях; ликвидационных работ по закрытию рудников и шахт:
информация о наличии инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов,
спецтранспорта, оборудования, измерительного оборудования и контролируемого
технологического процесса________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать имеющиеся инженерные сооружения, машины, механизмы, инструменты,
спецтранспорта и прочего оборудования);

2) өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық талаптарына сәйкестігін бақылау бойынша аккредиттелген зертхана
Өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3.
мыналарды: машиналарды, тетіктерді, көлік құралдарын, аспаптарды, жабдықтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігін бақылауды; 3) метрологиялық бақылауды; 4) маркшейдерлік жұмыстарды ("химия өндірістерін пайдалану" қызметінің кіші түріне қолданылмайды); 5) технологиялық процесті сақтауды және берілген сападағы өнімнің шығарылуын (тау-кен өндірісінің қызметтерінің кіші түрлеріне қолданылмайды) қорғауды қамтамасыз ететін жауапты тұлғалар немесе қызметтер;
6) қоршаған ортаны қорғауды;
осы қызметтерді құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың көшірмелері
4.
тиісті білім деңгейіне сәйкес техникалық басшылар мен мамандардың біліктілік құрамы (басшылар үшін - тиісті салада жоғары техникалық, мамандар үшін - кемінде тиісті салада орта арнаулы білім) және басшылар үшін тиісті салада лицензияланатын қызметтің кіші түрі бойынша кемінде 3 жыл практикалық тәжірибесінің болуы
заңды тұлғалар үшін мөрмен және өтініш берушінің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшін өтініш берушінің қолымен расталған штат кестесі және мынадай ақпаратты қамтитын жиынтық кесте: тегі, аты, әкесінің аты, білімі бойынша мамандығы, лауазымы, тиісті саладағы еңбек өтілі
Өнеркәсіп саласындағы
қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және
оларға сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны
1. Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану бойынша қызмет үшін:
1) Өндірістік база өтініш берілген кіші қызмет түрлеріне сәйкес жабдықталуға және мыналарды қамтитын, меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде өндірістік база (ғимарат, үй-жайлар) туралы мәлімет:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері)_____________________;
өзге заңды негізде болған жағдайда шарттың нөмірі мен қол қойылған
күні____________________________________________________________________________;
шартты жасаған ұйымның атауы______________________________________________;
2) тау-кен өндірісін пайдалану, қатты пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), өндіру; ашық және жер асты тәсілдерімен қатты пайдалы қазбалардың кен орындарын ашу және әзірлеу; кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу; кеніштер мен шахталарды жабу жөніндегі тарату жұмыстарын жүргізу үшін:
Инженерлік құрылыстардың, машиналардың, тетіктердің, құралдардың, арнайы көліктердің, жабдықтардың, өлшеу жабдықтарының және бақыланатын технологиялық процестің болуы туралы ақпарат ____________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(инженерлік құрылыстарды, машиналарды, тетіктерді, құралдарды, арнайы көліктерді және
өзге жабдықтарды көрсету);

3) для производства взрывных работ для добычи полезных ископаемых:
номер и дата выдачи лицензии на работу со взрывчатыми веществам
___________________________________;
номер договора *_________________;
дата подписания договора *_____________________;
наименование специализированной организации, имеющей необходимые склады для
хранения взрывчатых веществ *_________________;
информация о наличии бурового станка для бурения скважин
_______________________________________________________________;
примечание: *сведения в абзацах 2), 3) и 4) настоящего подпункта не заполняются в
случае наличия у организации лицензии на работу со взрывчатыми веществами;
4) для подземного и капитального ремонта скважин; демонтажа оборудования и
агрегатов; установки подъемника скважин; для испытания после ремонта скважин; для
промывки, цементации, опробования и освоения скважин:
информация о наличии соответствующего технологического оборудования
__________________________________________________
(указать имеющееся оборудование);
5) для эксплуатации химических производств:
информация о наличии механизмов, технологических линий, установок подготовки,
переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для
хранения сырья, готовой продукции, взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих
веществ, на праве собственности или иных законных основаниях
__________________________________________________________________
(указать имеющиеся механизмы, установки и прочее оборудование);
номер и дата выдачи аттестата аккредитованной лаборатории по контролю
соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям
_______________________________________________________;
номер договора с аккредитованной лабораторией *________________;
дата подписания договора с аккредитованной лабораторией *________.
Примечание: *сведения в абзацах 3) и 4) настоящего подпункта заполняются при
отсутствии собственной лаборатории.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства индустрии и
новых технологий Республики
Казахстан и Министерства
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 12
к Правилам государственной
регистрации судна, в том числе
маломерного судна и
прав на него
Форма
Руководителю_________________________
_______________________________________
(уәкілетті органның атауы)/
(наименование уполномоченного органа)
_______________________________басшысы
_______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
(бұдан әрі –Т.А.Ә.)/фамилия, имя, отчество
(при его наличии) (далее – Ф.И.О.)
кімнен / от _____________________________
_______________________________________
(заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері,
телефоны немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.
(болған жағдайда), туған жылы, тіркелген
орны, телефоны / наименование
юридического лица, место нахождения,
телефон или Ф.И.О. (при его наличии)
физического лица, дата рождения,
место регистрации, телефон)
Шағын өлшемді кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию)
маломерного судна и прав на него
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Тиесілі шағын өлшемді кемені тіркеуге (қайта тіркеу) қабылдауды сұраймын/ Прошу
принять к регистрации (перерегистрации) маломерное судно и прав на него, принадлежащее
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Алғашқы мемлекеттік тіркеу кезінде жеке жасалған кемелер туралы мәліметтер/Сведения
для судов индивидуальной постройки при первичной государственной
регистрации_____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, телефоны немесе жеке Т.А.Ә. (болған жағдайда),
туған жылы, тіркелген орны, телефоны/ Наименование юридического лица, место
нахождения, телефон или Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, год рождения, место
регистрации, телефон
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру өмірі/Индивидуальный
идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер______________________
________________________________________________________________________________
Кеменің типі/Тип судна ___________________________________________________________
Кеменің № Судна ________________________________________________________________
Корпус материалы/Материал корпуса _______________________________________________
Ұзындығы/Длина, м ________________ Ені/Ширина, м ________________________________
Борт биіктігі/Высота борта, м ______________________________________________________
Шөгуі/Осадка: бос/порожнем ______________________________________________________
толық жүкте/в полном грузу _______________________________________________________
Жасалған жылы мен орны/Год и место постройки _____________________________________
Кеме массасы/Масса судна (кг) _____________________________________________________
Жолаушылар сыйымдылығы (адам)/Пассажировместимость (чел.) _______________________
Жүк көтерімділігі/Грузоподъемность _______________________________________________
(жүксіз)/(без груза)
Құтқару құралдары/Спасательные средства __________________________________________
Су итергіш құралдары/Водоотливные средства _______________________________________
Сигналды құралдары/Сигнальные средства __________________________________________
Зәкірлік құрылғы/Якорное устройство _______________________________________________
Өртке қарсы инвентарь/Противопожарный инвентарь _________________________________
Қозғалтқыш маркасы/Марка двигателя ______________________________________________
Қуаты/Мощность ____________________№ __________________________________________
Жасалған жылы және орны/Год и место постройки ____________________________________
Қозғаушы/Движитель: род ___________ Саны ________________________________________
Жүзу ауданы/Район плавания ______________________________________________________
Кеменің тұрақ орны/Место стоянки судна ___________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін / Согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
"____"__________20__ ж/г.
_______________________
(қолы /подпись)
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства индустрии и
новых технологий Республики
Казахстан и Министерства
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Стандарт государственной услуги
"Выдача информации о государственной регистрации ипотеки судна,
маломерного судна или строящегося судна"
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.10.2020 № 515 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министерства индустрии и
новых технологий
Республики Казахстан и
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Шағын өлшемді кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию)
маломерного судна и прав на него
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.10.2020 № 515 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министерства индустрии и новых
технологий Республики Казахстан и
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан по
вопросам оказания государственных
услуг, в которые вносятся изменения
и дополнения
Форма сведений к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности по разработке, производству,
приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических
(за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечню
документов, подтверждающих соответствие им
Сноска. Приложение 5 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3) пайдалы қазбаларды өндіру үшін жарылыс жұмыстарын жүргізуге:
жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензияның нөмірі________________;
шарттың нөмірі*___________________________________________________________;
шарттың жасалған күні*_____________________________________________________;
жарылғыш заттарды сақтауға лицензиясы бар мамандандырылған ұйымның
атауы*_________________________________________________________________________;
ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогының болуы туралы
ақпарат_________________________________________________________________________;
ескертпе:*осы тармақшаның 2), 3) және 4) абзацтарындағы мәліметтер ұйымның жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензиясы бар болған жағдайда толтырылмайды;
4) ұңғымаларды жер астында және күрделі жөндеу, жабдықтар мен агрегаттарды бөлшектеу, ұңғымалар көтергішін орнату үшін;
ұңғымаларды жөндеуден кейін сынау; ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынап көру және игеру үшін:
тиісті технологиялық жабдықтардың болуы туралы ақпарат_______________________
__________________________________________________________________________
(қолда бар жабдықты көрсету);
5) химия өндірістерін пайдалану үшін:
тетіктердің, технологиялық желілердің, шикізатты дайындау, қайта өңдеу қондырғыларының, шикізатты, дайын өнімдерді, жарылыс өрт қауіпті, улы күшті әсер ететін заттарды сақтау үшін арнайы жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың және сыйымдылықтардың, меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде болуы туралы ақпарат _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қолда бар тетіктерді, қондырғыларды және басқа жабдықты көрсету);
өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау бойынша аккредиттелген зертхана аттестатының нөмірі және берілген күні____________________________________________________________________________;
аккредиттелген зертханамен жасалған шарттың нөмірі*__________________________;
аккредиттелген зертханамен шарттың жасалған күні*____________________________.
Ескертпе: *осы тармақшаның 3) және 4) жолдарындағы мәліметтер меншікті зертханасы болмаған кезде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігінің
және Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің мемлекеттік
қызметтерді көрсету мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Руководителю _____________________________
_________________________________________
(уәкілетті органның атауы) /
(наименование уполномоченного органа)
__________________________________басшысы
__________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)/фамилия, имя, отчество
(при его наличии) (далее – Ф.И.О.)
кімнен / от ________________________________
__________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, телефоны
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә. (болған жағдайда),
туған жылы, тіркелген орны, телефоны /
наименование юридического лица, место
нахождения, телефон или Ф.И.О. (при его наличии)
физического лица, дата рождения,
место регистрации, телефон)
Шағын өлшемді кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) маломерного судна и прав на него
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Тиесілі шағын өлшемді кемені тіркеуге (қайта тіркеу) қабылдауды сұраймын/
Прошу принять к регистрации (перерегистрации) маломерное судно и прав на него,
принадлежащее __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Алғашқы мемлекеттік тіркеу кезінде жеке жасалған кемелер туралы мәліметтер/
Сведения для судов индивидуальной постройки при первичной
государственной регистрации______________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, телефоны немесе жеке Т.А.Ә. (болған жағдайда),
туған жылы, тіркелген орны, телефоны/ Наименование юридического лица, место
нахождения, телефон или Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, год рождения, место
регистрации, телефон
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру өмірі/Индивидуальный
идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер ______________________
________________________________________________________________________________
Кеменің типі/Тип судна ___________________________________________________________
Кеменің № Судна ________________________________________________________________
Корпус материалы/Материал корпуса _______________________________________________
Ұзындығы/Длина, м ________________ Ені/Ширина, м ________________________________
Борт биіктігі/Высота борта, м ______________________________________________________
Шөгуі/Осадка: бос/порожнем ______________________________________________________
толық жүкте/в полном грузу _______________________________________________________
Жасалған жылы мен орны/Год и место постройки _____________________________________
Кеме массасы/Масса судна (кг) _____________________________________________________
Жолаушылар сыйымдылығы (адам)/Пассажировместимость (чел.) _______________________
Жүк көтерімділігі/Грузоподъемность ________________________________________________
(жүксіз)/(без груза)
Құтқару құралдары/Спасательные средства ___________________________________________
Су итергіш құралдары/Водоотливные средства ________________________________________
Сигналды құралдары/Сигнальные средства ___________________________________________
Зәкірлік құрылғы/Якорное устройство _______________________________________________
Өртке қарсы инвентарь/Противопожарный инвентарь __________________________________
Қозғалтқыш маркасы/Марка двигателя ______________________________________________
Қуаты/Мощность ____________________№ __________________________________________
Жасалған жылы және орны/Год и место постройки _____________________________________
Қозғаушы/Движитель: род ___________ Саны ________________________________________
Жүзу ауданы/Район плавания ______________________________________________________
Кеменің тұрақ орны/Место стоянки судна ____________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға
келісім беремін / Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
"____"__________20__ ж/г.
_______________________
(қолы /подпись)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігінің
және Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің мемлекеттік
қызметтерді көрсету мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.10.2020 № 515 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігінің
және Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің мемлекеттік
қызметтерді көрсету мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.10.2020 № 515 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігінің
және Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің мемлекеттік
қызметтерді көрсету мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.